ZIEKIKZEESUHE NIEUWSBODE. Donderdag 19 Juli 1906. AANBESTEDING LANDWEER (Z i e r i It z e e s c tL e Courant). Onveiligheid Vaarwater. NIEUWSTIJDINGEN. Venehgnt DINSDAGDONpERDAG en ZATERDAG. De prge per 3 maanden ie f 1,30, franco per poel f 1,60. Noord-AmerikaTraneraal, Indië ene. renend inf eeee per weekf 10,— per {ear. 62ste JAARGANG. No. 8335. UlrooteurA, 7. JJJhi loozei. Uitgever-Redacteur: A. FRANKEL. Redacteur: J. WAALE, alleen voor he: binnen- en buitenl. nienwa. Adrertentiënran 13 regela 30 Ota. meerdere regela 10 Ota., kannen niterljjk tot dee Haandage, Woenadaga en Yrjjdage middag. 3 are beeorgd worden. Groote letter wordt naar plaatirumUe btreJund, Alle betalingen moeten uitsluitend geschieden ten kantore van A. J. de Looze, Hoek Schuithaven, Zierikzee. Ingezonden stukken en berichten van correspondenten te adresseeren aan A. Frünkel Oude Haven D 493, Zierikzee. Ileeren geabonneerd en l)uiten de stad, die liet uit gebreid verslag van de vergaderingen van den Gemeenteraad te Zierikzee in boekformaat vrenschen te ontvangen, tegen betaling van SO CtS. per jaar, worden verzocht hunne aanvragen daarvoor te zenden aan A. J. DE LOOZE, Directeur. Plaatsing van Kinderen op de School A. ZITTING VAN COMMISSARISSEN dier School in het Schoollokaal in den Wevershoek (Hoofd de onderwijzer J. VAN BALLEGOOIJEN), op Zaterdag- «Ion SI «Juli o.Ie.des avonds te 8 uur, tot het ont vangen en beoordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die School. Om als leerlingen op de School A te worden toegelaten, moeten de kinderen den leeftijd van vijf jaren en acht maanden bereikt hebben. van de levering der benoodigde STEEN KOLEN ten behoeve van enkele gemeente-inrichtingen, voor het Winter seizoen van 1900/1907, op Maandag den 23 Juli e. k., 's middags 12 uur, ten Raadhnize. De Voorwaarden liggen ter lesing op de Secretarie der gemeente. Personeel Brandwacht. PERSONEN tusschen den leeftijd van 25 on jaren, die in aanmerking wenschen te komen voor eene benoeming tot lid van de in deze gemeente ingestelde BRANDWACHT, welke wacht ten doel heelt de openbare orde en veiligheid van personen of goederen bij het uitbreken of woe !en van brandte handhaven, kunnen zich daartoe solt ril tel\jlc aanmelden bij den Burgemeester van Zierikzoe vóór «Ion 33 «Juli o.lf. Bedoelde Brandwacht zal bestaan uit 30 manschappen, waarvan 5 als brandwacht lo ltlasso eene belooning van OO cent per uur en 35 als brandwacht Se klasse eene belooning van 40 cent per uur zullen genieten gedurende den tijd, dat hunne diensten ver- eischt zijn. Nadere inlichtingen omtrent de verplichtingen van de leden der Brandwacht worden ter Secretarie verstrekt, alwaar de verordening voor belanghebbenden ter lezing ligt. Zierikzee, den 16 Juli 1906. De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt het vol gende bericht betrffl-mdo Schietoefeningen ter kennis van zeevarenden, die daarbij belang kunnen hebben, t. w.: Schietoefeningen van het fort Pampus. Zuiderzee. Me District. Volgens mededeeling van den Minister van Oorlog zal op 16 en zoo noodig ook op 17 Augustus a.s. eene schietoefening worden gehouden van het fort Pampus, waarbij gevuurd zal worden met kanonnen van zwaar kaliber (24 c.MDe onveilige sector wordt begrensd door de richtingen NO. en Oost (90®) tot op 9ÖÖ0 M. van het fort. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van het fort Pampus een roode vlag waaien van minstens één uur vóór den aanvang der schietoefeningen tot aan het einde daarvan; bovendien zullen tegelijkertijd roode vlaggen waaien van de batterijen Diemerdam en Durgerdam, de Westbatterij nabij Muiden en den kerktoren te Muiderberg. Zierikzee, den 17 Juli 1906. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. De BURGEMEESTER der Gemeente Zierikzee; Gezien het 3de lid ven 10 der Landweer instructie I; Brengt ter kennis van een ieder, wien zulks aangaat: 1®. de dienstplichtigen bij de militie te land, die in den loop van dit jaar een aoht- jarigen dienst bij de militie te land hebben volbraeht, dat zijn in het algemeen zij, die behooren tot de lichting van 1898, zullen op 4 Augustus a s. overgaan naar de Landweereohter gaan niet over naar de Landweer de plaatsvervangersde nummer- verwisselaarszij die behooren tot één der bereden korpsen of tot het korps Torpedisten en zij, die in het genot zijn van ontheffing van den werkelijken dienst; 2°. zij, die overgaan naar de Landweer, moeten zich vóór 31 Augustus a.s. In persoon aanmelden bij den Burgemeester hunner woonplaats en daarbij inleveren hun zak boekje met daarin gehechten verlofpas; de verlofgangers evenwel, die buitenslands verblijf houden, behoeven zich niet in persoon aan te melden, dooh zullen hun zakboekje met daarin gehechten verlofpas bij aangeteekenden brief (met duidelijke ver melding van hun volledig adres buiten het Rijk) hebben toe te zenden aan den Burgemeester hunner laatste woonplaats binnen het Rijk; 3°. zij, die overgaan naar de Landweer, zijn van af 1 Augustus a.s. onderworpen aan alle voorschriften voor de Landweer ge geven Vestigt met nadruk de aandaoht op de navolgende bepalingen der Landweerwet: Artikel 24. De verlofganger van de Landweer meldt zich binnen dertig dagen na den dag van zijn overgang naar de Landweer of na dien, waarop hem de verlofpas is uitgereikt, bij den Borgemeester zijner woonplaats aai, ten einde deze den verlofpas, hem bij de Landweer of laatstelijk bij de militie uitgereikt, voor gezien of opnieuw voor gezien teekene. De verlofganger van de Landweer, die buiten het Rijk woont of verblijf houdt, of die zich bij zijn vertrek met verlof buiten het Rijk begeeft, kan, ter vervulling van de verplichting in het vorig lid omschreven, binnen den daarin vermelden termijn zijn verlofpas bij aangeteekenden brief ter afteekening toezenden aan den Burgemee ter zijner laatste woonplaats binnen het Rijk. De verlofpas wordt hem door dien Burgemeester bij aangeteekenden brief temggezonden. Artikel 25. De verlofganger van de Landweer, die zich in eene andere gemeente gaat vestigen, geeft, daarvan kennis aan den Burgemeester zijner woonplaats. Bi men dertig dagen na den dag, waarop hij komt in de gemeente, waarin hij zich vestigt, meldt hij zirh aan bij den Burge meester dier gemeente, ten einde deze zijn verlofpas voor gezien teekene. Artikel 27. De verlofganger van de Landweer mag zich zonder toestemming van Onzen Miuister van Oorlog niet langer dan gedurende een jaar buitenslands begeven. Aan den verlofganger van de Landweer, die niet in verzuim is, wordt deze toestemming, wanneer zij gevraagd wordt en blijkt noodig te zijn ter zake van uitoefening van - of opleiding tot landbouw, handel of nijverheid, in gewone tijden niet geweigerd. Bij dé toesteranvng kan de verlofganger worde vrij gestéld van de verplichting tot deelneming aan de o?feningen in artikel 11 vermeld, tot het bijwonen van het bij artikel 29 voorgeschreven onderzoek en tot het komen io werke lijken dienst in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden. Aao de to-stemming kunnen overigens zoodanige voor waarden worden verbonden, als in het belang van den dienst noodig worden geoordeeld. Artikel 28. Da verlofganger van de Landweer, die ai t kei 24, 25 of 27 niet naleeft, wordt in werkelijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste eene maand gehouden. De daur van dezen dienst wordt be paald door Onzen Minister van Oorlog, die tevens het ksrpi van het leger aanwijst, waarbij de werkelijke dienst moet worden vvrvold. Zierikzee, den 17 Juli 1906. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. Azië. Het aantal naar Palestina «migrojreride Joden was de vorige maand bizouder groot. In Jtffa landden tegelijk 5000 Rnasisohe Joden. Een Joodsohe financier hoeft in de laatste dagen het gebied over doö Jordaan gfï'cspeo- teerd om te zien of ook dikt voor kolonisatie gesohikt was. Rusland. Ia het park van het keizerlijk paleis te Peterhof is do Staf Generaal Kozloff door een welgekleed onbekend man met een revolver- sohot doodelijk gt wond. Gem-raal Kozloff had volstrekt geen politieke rol gespeeld. Men gelooft, dat de moordenaar zich in den persoon heeft vergist, en daar zijn er die vermoeden, dat het schot bestemd was voor den Czar. Te Bjelostok heeft een onbekend man, klaarblijkelijk een anti-semiet, op straat den heer Ghenik, correspondent van het blad Moskowskaja Wiedomosti, neergeschoten. Versoheidene politic-agenten te St.-Peters- bnrg bebben bun ontslag genomen, liever dan te gehoorzamen aan hot bevel tot schieten op burgers die betoogirgen houden. Onder de bemanning der oorlogsschepen te Sebastopol blijft gisting heorsehou. Oe officie ren zenden hunne gezinnen nuar elders, uit vrees voor ongeregeldheden. Op het Ooatzee-eskader dreigen almede nieuwe ongeregeldheden. Ook in het leger neemt de oproerige be weging toe, en uit allerlei plaatsen komen heriohten van politieke soldaten-vergaderingen, waar soms ook offioieren revolutionaire denk beelden verkondigen. St. Petersburg, 14 Juli. De Rgksraad verwierp het wetsontwerp van hst ministerie betreffende maatregelen tegen hongersnood en nam met 72 tegen 45 stemmen aan het door de Doema goedgekeurde ontwerp, waarbij 15 raillioen roebel wordt toegestaan voor de uitgaven in Juli ter verstrekking van koren voor de door mia-oogst geteisterde bevolking. Engeland» Londen, 16 Joli. Ia de heden gehouden zitting van het Lagerhuis verklaarde Ranciraan, sprekende in naam van Grey, op een vraag betreffinde het bezoek van «le Britsohe vloot aan de RaeBueho havens »H*t is ons door de Russische rogeering te verstaan gegeven, dat, met het oog op den politieken toestand van Rusland, de tegenwoordigheid van vreemde sohepen in zija havens wanordelijkheden en ongevallen zon kunnen doen ontstaan, verband houdend m<it do voorvallen ia het land. Dientengevolge is besloten de kraistooht niet te deen plaats hebben als was voor genomen. De regoering betreurt het ten zeerstedat het bezoek moet uitgesteld worden, vooral omdat er moeilijkheden ver bonden zouden zijn aan het opnieuw arraogeeren van het overige deel van het programma. Daarom is besloten, de voorgenomen krais tooht in de Baltisehe zee geheel en al op te geven, benevens de bezoeken aan andere havens". Frankrijk. Dr«yfui vrijgesproken. Het proces-Zola en het sedert dien tot ge vleugeld woord geworden „La vérilé est en marehe", de waarheid is op weg, dateeren van Februari 1898. De voorspelling is uitgekomen. Maar het heeft acht en een half jaar geduurd, voor de waarheid eindelijk zegevierde. Tooh had eenige maanden na het prooes-Zola de zelf moord van kolonel Henry plaats en men had kunnen meenen, dat twijfel niet meer mogelijk was, dat alles in orde zou komen, dat de waarheid vlak bij het doel was. Maar men hield geen rekening met de kliek van den generaleo staf, die zich ten doel had gesteld, de waarheid te verduisteren, in welk snood ondernemen zij ruim S jaar geslaagd is. Thans heeft de waarheid gezegevierd. Zooals wij in een vorig nummer mededeelden, heeft het Hof van Cassatie het v?onnis van den krijgsraad te Hennes inzake Dreyfus vernietigd, zonder verwijzing naar een nieuwen krijgsraad. Toen Donderdagmiddag de 49 leden van alle kamers van het Hol de zaal binnenkwamen, om de uitspraak bekend te maken, bevonden zioh onder de belangstellenden kolonel Picquart, verscheidene leden der familie Dreyfus, Joseph Reinaeh en allen, die j>nvermoeid gestreefd hebben naar het eerherstel van den gewezen martelaar van het Duivelseiland. Mevrouw Dreyius was niet onder de aanwezigen: zij wachtte met haar eohtgenoot den uitslag van het onderzoek van het Hof af in de echtelijke woning op den Boulevard Malesherbes, bij het Pare Monceau. Onmiddellijk, nadat de raadsheeren hun zetels hadden ingenomen, begon de eerste president, Ballot-Beaupré, bet uitvoerig ge motiveerde vonnis voor te lezen. Uit het vonnis blijkt, dat het Hof als zoogenaamde nieuwe feiten beschouwt: 1. Het stuk 371 uit het geheim dossier, waarop de letter D werd veranderd in een P. Deze vervalsching, zegt het Hof, moet beschouwd worden als een vermoeden voor de onsehuid van Dreyfus. 2. Hetzelfde is het geval met het stuk 26 uit het geheim dossier, betreffende de organi satie dor spoorwegen. Het is een feit, zegt het Hof, dat dit stuk niet is overgelegd aan de leden van den krijgsraad van Parijs, bovendien zijn alle aanwijzingen van dien aard, dat het vaststaat, dat de datum op dit stuk er eerst na het proces-Zola door kolonel Henry op geschreven is. Voorts haalt het Hof aan het terechtkomen van de minuut Bayle, die, ware zij overgelegd aan den krijgsraad van Rennes, Dreyfus' onsohuld duidelijk in het lioht zou hebben gesteld. Uit deze feiten betoogt het Hof, en zonder dat het noodig is, te onderzoeken, of er nog andere bestaan, blijkt voldoende de onsehuid van Dreyfus. Daarom moest onderzocht worden, of er aanleiding is, het veroordeelend vonnis, over Dreyfas uitgesproken, te vernietigen, zonder de verwijzing naar andere rechters uit te spreken. Na dat onderzoek te hebben in gesteld, verklaart het Hof de zekerheid te hebben gekregen, dat het borderel door Ester- hazy geschreven is. Wat betreft den tekst van het borderel, constateert het Hof, dat de aan klacht slechts berust op onderstellingen en gissingen; dat bovendien vóór de arrestatie van Dreyfus daden van' verraad en spionnage waren gepleegd, waarvoor men hem niet ver antwoordelijk kan stellen, daar er anderen voor veroordeeld zijn. Het arrest spreekt Dreyfus vrij van alle beschuldigingen, welke tegen hem zijn uit gebracht in verband met den inhond van het borderel. Aangezien zegt het Hof de beschul diging, die berust, hetzij op het schrift, hetzij op den inhoud van het borderel, volkomen ongerechtvaardigd is, en men zich ten aanzien van de beweegreden tot het verraad, daar Dreyfus een vermogend man is, vergeefs afvraagt, met welk doel Dreyfus zulk een zware misdaad zou hebben gepleegd; aangezien van de tegen Dreyfus uitgebrachte besehuldiging niets overblijft en dus van ver wijzing geen sprake kan zijn vernietigt' het Hof het vonnis en verklaart, dat deze veroordeeling bij vergissing en ten onrechte heeft plaats gehad". Voorts deelt het arrest mede, dat het Hof er nota van heeft genomen, dat Dreyfus er van afgezien heeft eenigerlei schadeloosstelling te eisohen en gelast de overschrijving van de vrijspraak in de registers van den krijgsraad van Rennes en dat het arrest in het Journal Officiel zal worden gepubliceerd, alsmede in vijf bladen, ter keuze van het parket van den procureur-generaal. Het Hof geeft Dreyfus machtiging, het arrest in 50 Fransehe bladen op kosten van den staat te publioeeren. De voorlezing van het arrest heeft precies een nur geduurd en werd door het publiek in volkomen stilte aangehoord. Geen enkel incident kwam voor. Men zegt, dat het Hof zijn arrest heeft vast gesteld met 31 stemmen tegen 18; de herziening van het vonnis werd indertijd gelast met 40 stemmen tegen 5. Nergens heeft de uitspraak van het Hof tot incidenten aanleiding gegeven. Overal te Parijs wordt ze besohouwd als de natuurlijke oplossing van een moreel reeds lang opgeloste quaestie. De verdedigers, Mornard en Demange, zijn Dreyfus gaan gelnkwenschen. Ontroerd om helsden zij hemDreyfus gaf zich moeite, zijn émotie te verbergen. Zenuwachtig schudde hij hun de hand en met warmte en gevoel bedankte hij hen voor hun hulp in de 12 jaren zijner droeve beproevingen. Van tal van vrienden ontving Dreyfus blijken van sympathie. Dreyfus heeft zioh laten interviewen door een medewerker aan den Tempswien hij verklaarde, dat de duur der enquête hem ontzettend lang had toegeschenen. Ook zeide hij nog, dut hij, in zijn qualiteit als officier, elk iotervieuw moest weigeren. Wel zeide hij, zijn dank uit te spreken aan do verdedigers der waarheid. De uitspraak van het Hof van Cassatie is het laatste woord in de geruohtmakende Dreyfuszaak. Dreyfus zelf moet nu natuurlijk alle burgerlijke en militaire rechten en titels, waarvan hij bij zijn veroordeeling in 1894 vervallen is verklaard, terugkrijgen. Zijn vrijspraak maakt hem in de allereerste plaats weer kapitein der artillerie met het brevet voor den generalen staf. Daar de kapitein, die destijds op hem volgde in anoienniteit, inmiddels tot majoor bevorderd is, moet hij, zijn vorig rangnummer terugkrijgend, eveneens tot majoor bevorderd worden. Reeds heeft de raad van ministers een wetsvoorstel voorbereid, om Dreyfus tot escadronsohef te bevorderen, en luitenant-kolonel Picquart, die, in verband met de Dreyfuszaak, ontijdig gepensioneerd was, weder m aetieven dienst te stellen en hem te bevorderen tot brigade-generaal. Dit wets ontwerp zal bij Kamer en Senaat worden ingediend en direct behandeld worden. Dreyfus, die nu 29 dienstjaren heeft, heeft wettig het recht, opgenomen te worden op de lijst van degenen, die in aanmerking komen voor een benoeming tot ridder in de orde van het Legioen van Eer, want het vereisehte aantal dienstjaren daarvoor bedraagt 25. Eventueel© decoratie (zij zal in de Kamer voorgesteld worden door den afgevaardigde De Presseneé) moet geiohieden volgens de militaire voorschriften voor het front van het regiment. Daarenboven heeft Dreyfus het reoht, voor de verzamelde troepen, in wier tegenwoordigheid hem indertijd op de binnen plaats van de militaire sohool te ParijB de militaire waardigheidsteekens werden af- gescheurd, plechtig weder in eer en rang te worden hersteld. Van den dag zijner veroordeeling af moet Dreyfus zijn militaire gage uitbetaald worden. Deze beloopt het aanzienlijk bedrag van 35 40 duizend francs. In verband met de vrgspraak van Dreyfas is De Pressensé voornemens, in de Kamer aan den Minister van Oorlog te verzoeken, alle officieren, die vervalsehingen gepleegd hebben in verband met de Dreyfuszaak, of medeplichtig zijn aan die vervalsehingen, uit het leger te verwijderen en hen te schrappen uit het Legioen van Eer. De regeering zal het initiatief nemen tot een voorstel, om het vrijsprekend vonnis in alle gemeenten van Frankrijk te laten aanplakken. Duitsohland. Berlijn, 15 Juli. Ten viering van den 300dten verjaardag van Rembrandt's geboorte had heden een door de Academie van Kunsten nitgesohreven openlijke sitting plaats; ver tegenwoordigers der overheid en een talrijk publiek waren verschenen. De plechtigheid begon met orgelmuziek. Prof. Karei Köppiog hield een feestrede; bij huldigde Rembrandt als één van de mannen, die een algemeene, duurzame betoekenis hebben. Rembrandt's kunst was een produot van den Noorsehen en zeer bepaald van den Germaansohen geest. De vergadering stond, ter eere van Rembrandt's nagedaohtenie, op van baar zetels. Een muziekstuk besloot de huldiging. De Dnitsohe politie traoht in vereeniging met de politie van Frankrijk, Zwitserland, België on Nederland een brutale internationale dievenbende op te sporen, die in de laatste drie weken voor een waarde van 500.000 mark uit de treinen beeft gestolen. De bende, die uit versoheidene mannen en vrouwen bestaat, pleegde kleine diefstallen van 375 tot 500 mark tot een diefstal van 250.000 mark van een diamanthandelaareter uit Parijs. Het is de gewoonte der dieven een zekeren trein uit te kiezen, waarin vele rijke passagiers zijn, in een zekere coupé plaats nemen, om dan plotseling te ontdekken dat zij in oen verkeerde kina zitten. Bij de drukte, die dan ontstaat om de reizigers uit te laten, kannen gemskkelgk ongemerkt tasobjes en valiesjes der rijke reizigers worden meegenomen. België. Vrijdagmiddag om 12 nar werd de politie te Antwerpen gewaarschuwd, dat iu de Looestrsat no. 90 een 18 jarig meisje dood op haar bed gevonden was. Zij begaf zioh terstond daarheen, teneinde een onderzoek in te atollen. Het lijk waa geheel blauw en, toen mon de dekons wegnam, zag men dat het bed doorweekt was van bloed. De bewoners van het buis deelden het volgende mede: Het meisje bad daar den len Juli een kamer gehuurd. Zij betaalde de huur, maar kwam er Donderdagavond voor het eerst om 8 uur, vergezeld van een heer, met wien zjj om 11 uur weer heenging. Op straat ging de heer lechis, het meisje links, en 's morgens wiet men nog niet, dat zij in huis was. Om halftwaalf hield een rijtuig voor de deur stil, waaruit twee heereu stapten. Zij begaven zioh naar de kamer van bet mehj'), maar terstond daarop keerde éóa hunner terug om een sjial uit het rijtuig te balen. Toen hij weer naar boven ging, stond een andere bewoonster van het huis in de gang en zij hoorde den heer, die op de kamer gebleven was, roepen: »Zij is gestorven". De twee mannen verlieten in alle haast het buis on gaveo den koeteier het adres van een dokter op. Toen deze niet thuis wae lieten zij zioh naar de Stierenstraat te Zarenborg brengen en keerden van daar naar de Loosatraat terug, waar de politie reeds ter plaatse was Beiden werden aangehouden. Eéa hunner is een broeder van de overledene, de andere de zoon van een to Antwerpen zeer bekenden tandarts. Aan de justitie werd kennis gegeven vun het gebeurde en het lijk ie ter schouwing naar het hospitaal van Stay enberg overgebracht. Ned.rland. Nieuwediep, 16 Juli. De onderzeesche torpedoboot »Luetor et Eraergo" werd Zaterdeg ter reede van Texsl en buiten het Sohnlpen- oflnieel beproefd. De oommissie van proefneming bevond zioh aan boord van de eleepboot »Titan", die de boot op haar reis onder water steeds volgde. De duikproef duurde 3 uur. in welk tijdsverloop onder het watervlak 26 mijl werd afgelegd. De uit komsten waren alleszins gunstig. 17 Juli. Bij do Ttxelsohe Hora had heden eon ernstig oogeluk plaats. Een in de davits hangende sloep van het artillerie instruo- tiesohip »Bellona" is door het lossohieten van een takel naar beneden gevallen boven op een bemande vlet van de kanonneorboot Heffing", die er toevallig juist onder lag. De vlet werd ten deele versplinterd, terwgi van de zes inzittenden, de matroos leto klasse Resseler. werd gedood en de matrooB lste klasse Leemans zwaar gekwetst werd. Het etoffdijk overschot vau den gedoode en de gekwetste zijn door de vHefriog" hier aan gebracht. Lobith, 14 Juli. Aan de politie alhier werd Vrijdag uit Rotterdam het telegrafische verzoek gericht hare medewerking te willen I verleenen tot aanhouding van de verduisterde I sleepboot uTheodor Anton". Die boot was 'e nachts heimelijk van daar ▼ertrokken niettegenstaande ze van reohtswege aan den ketting was gelegd, verzegeld en onder bewaking gesteld. Inderdaad zag men haar ook tegen den namiddag in de verte den Rgn opkomen, en het duurde niet lang, of de beide alhier

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 1