Adressanten dan; overwegende, dat het den grooteten tijd van het jaar bijna onmogelijk is met geladen voertaigen dien weg te passeeren dat vereoheidene lacdbonwere tooh niet anderB dan langs bovenbedoelden weg hunne landbouwproducten kunnen vervoeren en dat de verhardiog van dien weg alaoo een groot belang voor den landbouw zou zijn spreken de wensoheljjkheid uit, dat Uw Hooggeëard College de door voornoemden polder gevraagde subsidie moge verleenen". Ged. Staten merkten het volgende op Bg adres verzoekt het bestuur van den polder »Westeren ban van Schouwen" een renteloos voorschot uit de Provinoiale fondsen van de helft der op f 14600 geraamde kosten tot het bestraten met klinkers van het onver harde gedeelte van den Eloosterweg en van het gedeelte van den Hoogenweg naar Westen- Schouwen, tussohen de hoofdkom van Burgh en het Verscheurde wekken. In het mede afgedrukte adres van leden van de Landbouwvereeaigiog te Burgh wordt dat verzoek ondersteund. De Eloosterweg loopt door eene geheel onbewoonde streek slechts drie kleine boerderijen zijn aan den weg gelegen, terwijl de aanliggende gronden voor verreweg het grootste gedeelte weidegronden of met hakhout beplant zijn. De weg eindigt in de duin- gronden, vanwaar eene particuliere uitbanings- weg loopt naar den nog ongeveer 4800 M. verwijderden kustlichttoren. Ged. Staten meenen daarom, dat er geene redenen zjjn, om voor de bestrating van dien we een renteloos voorschot uit de Provinoiale fondsen te verleenen. Wat den Hoogenweg naar Westen-Schouwen betreft herinneren Gedep. Staten aan het besluit van 14 Joli 1903 no. 9, waarbij, overeenkomstig hun voorstel van 19 Juni 1903 no. 178, het verzoek van Burgomeester en Wethouders van Burgh werd afgewezen om een renteloos voor schot voor de bestrating van het gedeelte van dien weg, dat ook thans bedoeld wordt. Wel is waar waren in het toen ontworpen plan ook eenige andere wegen begrepen, dooh, zooals uit het voorstel blijkt, waren Gedep. Sttaten destijds evenals thans van oordeel, dat de bestrating van den Hoogenweg naar Westen- Sohouwen ten zuidwesten van den Hoogenweg niet van urgenten aard is en dat vooral de kostbare beklinkericg van dien weg moeilijk als dringend noodig kan worden beschouwd. Ged. Staten stellen derhalve aan de Prov. Staten voor het verzoek af te wjjzen. Men meldt ons Dat ook io vorige eeuwen vreeselijke water vloeden deze gewesten teisterden is bekend en blijkt o. m. uit de penningen, die daarvoor geslageD werden. Na den vloed van 1530 bleven de verdronken landen voor een groot deel gemeen met de zee en in welke moeilijke omstandigheden men daardoor kwam, bleek uit een penning in 1562 geslagen. Aan do ééne zijde vindt men het wapen van Zeeland en daaronder staat een achip, vol ontstelde mannen met d9 handen aan het hoofd geslagen, met 't omschrift: »Domine salva ros, perimus", d. i.»Heere helpt ons, want wij vergaan". Aan de andere zijde ziet men een man, gezeten te paard en rijdende door de zee, staande hieronder: >Ia Mari via tua, et semitae tuae in aquis"»Heere in de zee zijn Uw wegen, en Uw voetstappen in de wateren. In die jaren werden de talrijke zeerampen o. m. toegeschreven aan de »onnutheyt ende eyghen bseteoeokinge van die, weloke het opzioht ende sorghe over de dijoken bevolen was". Want de dijkgraafschappen werden niet vergeven aan de ervarendate, getrouwste lieden met eere en verstand, welke gegoed en geëard in het bedrijf, als wel eertijds, en volgens de keure, maar verpacht aan de meestbiedende, »ende oversuloks bediend bij de onwetenste, ende tot tygen profijt ghe- brnyekt by de kaelste ende gierichtste ende voorders verwaarloost hij die, welcke in haer bedryf ende waeteringe niet hadden to ver liezen". Zelfs werd in een emeeksohrift in 1515 gezegd, dat de verpsohtisg van de dijkgraafschappen do destructie van het land was. Verder de gedurige twi6t van steden en vlekken, die zelfs tot gevolg hadden dat in dien tijd ook namen werden gegevsn aan opgeworpen dijken, niet zooals in 1906 gebeurde in goeden zin als Domicó-dijkje, maar er gesproken werd van »Eijfdijkea". »Dus wierde, behalven geldt, de tijdt, die men tot noodtlyok werok behoort hadde te besteden, doorghebracht met twisten ende dingen te Hove, niet tegonstaende dat het waeter stond op de lippen". Bij Eon. besluit is met ingang van 1 September a.s. benosmd tot hoogleeraar in de waterbouwkunde en den brogbonw aan do Technieohe Hoogesohool te Delft, de hesr J. Nelemanf, thans ingenieur lste klasse van den Rijkswaterstaat te Utreobt, vroeger te Ternenzen. Op verzoek is eervol ontslagen als opziohter bij de Eustverliohting op Noord- Schouwen de heer A. J. Msgé en als zoodanig benoemd de heor P. van Hoepen, opziohter te Westkapelle. Door het Provinciaal Watersaood- comité te Middelburg zijn ean bewoners van ver schillende polders in Tholen, voor zoover daaraan behoefte bsstond, voorsohotten ver strekt tot den aankoop van veevoeder. Daarmede zal, voor zoover dit noodig blijkt, worden voortgegaanook san de slachtoffers van den watersnood in de overige deelen der provincie. De Nederlandsohe schoolkinderen, velen in getal, hebben mot hnn oenten on stuivertjes in 't geheel 'n f 30,000 bjjeeDgebraoht voor de Zeenwsohe overstroomicgs-noodlgdenden. liet Volk gewaagt van een geruoht volgens hetwelk in het koopoontract tussohen de Engelsche eigenaars van den Tweeden Bathpolder en het Zeenwsohe consortium, de geheime clausule zou voorkomendat de koopsom met f 75,000 zou worden verhoogd, als het consortium het Regeeringsaubsidie zou krijgen. Dit zou neerkomen, naar het blad opmerkt, op een gift aan de Eogelsche eigenaars uit de Nederlandsohe schatkist. Ook den Haagechen oorrespondent van het HUd. is dit geruoht ter oore gekomen. De heer A. Schrijver, rijksschatter te Goes, is door het Provinoiaal Watersnood- Comité uitgenoodigd de eohade te willen taxeeren, die te Oud-VoBsemeer geleden is aan de roerende goederen, voornamelijk huis raad. De heer A. Schrijver werd indertijd ook belast met de taxatie te Rilland. Met de onderzeesche torpedoboot «Luotor et Emergo" worden thans op de Sohelde de eindbeproevingen gehouden. Ds volgende week zullen torpedolanoeeringen plaats hebben, welke door verschillende autoriteiten zallen worden bijgewoond. Het voornemen bestaat om de boot ongeveer 10 Juli onder eigen kraoht en zonder geleide buitenom naar Helder te brengen, waar de offioieele beproeving ten overstaan eener commissie uit de marine zal plaats hebben. Serooskerke (SDen 26 an Juni werden 2 aftredende gemeenteraadeleden bij enkele oandidaatstelling als zoodanig herkozen. Op zioh zelve moge dat tegenwoordig in verreweg de meeste kleine plattelandsgemeenten de gewone loop van zaken zijn, en vermelding daarvan even kalm worden opgenomen als de verkiezing zelve, geheel iets anders wordt het, als zioh daarbij een of ander zeldzaam geval voordoet. Ea zoo iets zeldzaams, wij staan er thans voor, en wel tan opzichte van één der gekozenen, n.l. den heer H. Goemans. Den 17en Juli 1866 n.l., dus 40 jaar geleden, werd Z Ed. ia plaats van zijn overleden vader voor het eerst benoemdden 14an Sept. daaraanvolgende gtïaatalleerd, en bij dezelfde gelegenheid gekozen als Wethouder en lid van het Burgerlijk Armbestaur, ia welks eerstvolgende vergadering den 26 Sept. '66 hij tot voorzitter werd benoemd en dit bleef. En die 3 functies, lid van den Raad, Wethouder, Voorzitter van het Burg. Armb., hij heeft ze al die 40 jaren op waardige wijz) vervuld. Nog steeds is hij op zijn post, en geniet het volle vertrouwen zijner dorpsge- nooten. Moge hij nog lang aanblijven Bruinisse. De Woensdagavond gohonden vergadering van den gemeenteraad werd bij gewoond door 5 leden. Afwezig waren de heeren W. Jumelet door ziekte, en C. Hage doordien bij op reis was. Door den Voor zitter werd voorlezing gedaan van eero'ge ingekomen stukken betreffende goedkeuring van door den Raad genomen besluiten. Uit de voordracht voor 2 vacatures san de open bare scholen werdeu benoemd de heeren A. Rongers te Nieuw-Lckkerland voor de vao. Flohil en P. L. van Nienwechugze te Sint- Maartensdijk voor de vao. Mol. Voorgelezen werd het rapport der commissie van onderzoek der rekening dia werd goedgekeurd, en vast gesteld op f 36194.77 in ontvang en f 31.551 935 in nitgaef. Goed slot f 4642 835. Aangeboden werd de begrooting voor 1907, die in banden werd gesteld van eene com missie van onderzoek, bestaande nit de heeren Hoogerheid», Goudzwaard en Van Vessem. Op de voordracht van zetters werden ge plaatst als le cand. de heer C. Hage, aftr., en nis 2e cand. Jb. Goudzwaard; op de tweede voordracht als le cand. A. Schilperoort en als 2e cand. Z. Hoogerheide. Omtrent het sohrijven van het bestnur der Vereeniging van Gemeente-veldwachters om gratis geneeskundige behandeling van wege de gemeente voor hen en hun gezin, werd besloten dit aan te houden tot het nader in winnen van advies. Daarna werd de vergadering na omvraag gesloten. Door de vergadering van den Dijkraad is de rekening van den seoretsris-ontvanger goedgekeurd, zijnde in ontvangst f 20.366.385, en in uitgaaf f 17.839.425, goed slot f 2526 96. Nog werden eenige besprekingen gehouden en enkele wijzigingen ia de begrooticg gebracht, waarna de vergadering werd gesloten. De collecte voor de ruim 100 weduwen en weezen ea oude of gebrekkige vissohers te Pernis heeft alhier I 42 opgebracht. Stavenisse. De gewone jaarlijksche kermis is hier ook weder aangevangen. Een carrousel en een viertal diverse kramen zijo komon opdagen, dus niet veel. De vele gelegenheden tot uitgaan, als markten, tentoonstellingen enz., die er tegenwoordig bestaan, doen de meeste kermissen een kwijnend bestaan lijden. De liehtzjjde ervan is evenwel, dat de meeste huizen weer oens eeu kwastje verf krijgen en vele kinderen te dtzar gelegenheid een nieuw stok kleeding erlangen. De Waterloo collecte braoht alhier f 7.25 op. Scherpenisse, 28 Juni. Op de gehouden veemarkt alhier waren slechts 11 stuks hoorn vee aangevoerd. Er was weinig kooplust, zoodat de handel zjor gering was. Poortvliet, 28 Juni. Heden voormiddag had één der kinderen op school het ongeluk, dat een hand werk haakje (met een weerhaak er aan) eenige millimeters in den duim ging. Natuurlgk waren de pogingen van het personeel om^het haakje te verwijderen, vruchteloos. Geneeskundige hulp moest worden gehaald, zoo spoedig mogelijk. Maar waar? Natuurlgk zoo diohtbg mogelijk. Onmiddellijk snelde een onderwijzer per fi9ts naar Sokerpe- nisee, maar dat ligt nog circa een half uur afstands van Poortvliet verwijderd, zoodat ongeveer een uur verliep, eer geneeskundige hulp kon worden verstrekt. Ea wat gebeurde onderwgl. Bij het zien van dat ongeluk verloren twee meiejöB het bewustzijn, zoodat ook voor die directe hulp noodig was. Ean der meisjes was spoedig bijgebracht, maar het andere kind is bijna één «ur buiten bewustzijn gebleven. Na veel moeite gelukte het den geneesheer, den heer Saeepels, het kind eindelijk wat bij te breDgon. Maar nu zal de vraag toch zeker wel gewettigd zijnIs het niet een plicht om voor een betere geneeskundige hulp io Poortvliet te zorgen. Poortvliet is tooh' oen gemeente van 15 tot 1600 zielen. Is dit nu niet een geval, waarin direote hulp noodzakelijk was? Moet Poort vliet van alle geneeskundige hulp verstoken big ven? Oud-Vossemeer. Ia den polder Een dracht", juist aan de Brabantsche zijde van het overzetveer alhier gelegen, is in een put, welke als visecherij den naam van »Pasopl" draagt, een zalm gevangen deze moet natuur lijk bij den vlosd van 12 Maart, toen ook dez9 polder bevloeide, binnen zijn gekomen nit d,e rivier De Eendracht; men deelde ons mede, dat ook haring en sohardgn in de waterleidingen waren waargenomen. Dd vruch ten in dezen polder, hoewel ook sterk lijdende van het zilte nat, staan veel beter dan die in de bevloeide polders van deze gemeente. Men sohrijft oss uit Oud Yossameer: Zooals vorige week werd vermeld, heeft men aan den zeedijk van den polder Siabbe- coorn oen kleine teleurstelling ondervonden, doordat eeu verzakking plaats had van de diohticg on de verzwaring van de grootste opening, die op 12 Maart II. in den zeedijk ontstond; gelukkig dat kans bestaat, dat dit geen ernstige gevolgen zal hebben. Mot spoed wordt voortdurend aan do dijken gewerkt, en een eigenaardig gezicht levert dit gedeelte afgewerkte verhoogiog en verzwaring op, waardoor hst op sommige plaatsen lijkt of men tegen een heuvel van aarde aanziet, iu plaats van tegen een dijk. Flink ie ook aangepakt het seheidiogedijbje bij de hoeve »De Earnemelkspot" tussohen de polders Slabbeccorn en Ond-Eijkuit; dit ie maar goed ook, want wij vonden vermeld, dat Oud-Eijkuit vóór dezen vloed reeds drie maal was overstroomd, tengevolge van het doorbreken van dezen binnendijkal die rampen waren gemakkelijk te voorkomen geweest door een voldoende verbetering van dezen binnen dijk. Hieraan pohijnt men evenwel nooit ernstig te hebben gedacht, on voor dit verznim hebben ingelanden dan ook herhaaldelijk zwaar geboet. Lat6n wij voor de toekomst hopen, dat al de verbeteringen, die nu ten koste van zware fioanoiësle offers van de zijde der grond eigenaren tot stand worden gebracht, verzekering zallen geven dat een onheil als dit jaar nimmer mser aan Yossemeer overkome. Nog steeds is de stoomznigpomp van de firma Wilson uit Den Haag bezig met het ledigen van veeputten; was bedoelde maohine de eerste dagen voortdurend stuk, zoodat geen water kon verzet worden, eedert zij door een monteur der firma onderhanden is genomen, ia zij uitstekend gaan werkentotdat er Woenslag 1.1. weder een malheur aankwam, dat noopte de pomp voor herstel naar Bergen- op Zoom te transportoerendeze week zal zij ovenwei nog wel diensten bewijzen, daar go- rokecd wordt dat ze in één dag klaar zal zijn. Goes. De heeren M. Dekker en A. Ver meulen zijn bij candidaats-stelling herkozen als lid van den gemeenteraad van 's Ileer- Abtskerke. In een gezin te 's-Gravenpolder is bij vier leden daarvan roodvonk geconstateerd. Naar wij vernemen, zal de Provinciale Schietwedstrijd, uitgeschreven door de Weer- baarheidsvereeniging //Koningin Wilhelmina" te Goes, en waartoe ook de Schietverenigingen in Westelijk Noord-Brabant zijn uitgenoodigd, uitnemend slagen. Van alle zijden, zoowel uit Zeeland en Noord-Brabant, komen beriohten van deelname in. Vooral uit Noord-Brabant is de animo groot. Sommige vereenigingen komen met 10 en meer schutters uit om mee te dingen in alle afdeelingen. Het bestuur heeft het voorrecht over 1 5 bijna alle zilveren medailles te kunnen be schikken. Behalve H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hendrik en de Beschermheer der Ver eeniging, de heer J. E. de Koning Kooy, stelden de navolgende heeren ook een medaille ter beschikking van het bestuur, n.l. de heeren P. J. Siegers, lid van Gedep. Staten, en W. A. Graaf van Lynden, oud-lid van Gedep. Staten, D. J. Oggeï, D. Mulder, B. M. den Boer en mr. J. C. van der Lek de Clercq, leden der Prov. Staten van Zeeland, A. S. J. Dekker, J. de Hoogh, T. Fabry de Jonge en A. F. de Paauw, leden der Vereeniging. Ook van den heer W. Witkam, winkelier te Goes, en van een lid van den Goesohen Gemeenteraad werden nog medailles ontvangen. Het bestuur kan bovendien over een flinke som beschikken tot den aankoop van kunst voorwerpen, als prijzen voor den wedstrijd op de personeele baan. Biervliet. Eren na hst middaguur op Woensdag storden de beide sohuren van don landbouwer A. de Groote, wethouder, in laaie en ten éóa uur lag alles er reeds bij neer. Het vee kon nog gered worden, al kostte de redding van een paar varkens eenige moeite. De brandspuit was spoedig op het terrein, een kwartier buiten de kom. De gebouwon zijn verzekerdde oorzaak van den brand is onbekend. Oostburg, 28 Jnni. De heer A. J. V. alhier had Dinsdagavond het ongelnk om met een der wielen van zijn fi-its in de uitgeholde tramrails te geraken. Hij viel op de steenen en moest bewusteloos naar huis worden gebracht, waar genees kundige hulp werd ingeroepen. Woensdagmorgen was hij bij kennis gekomen, men hoopt dat bij met eenige gedwongen rust zal klaar zijn. Een zich noemende John Cooper, voor gevende verblijf te houden te Brussel, dreef sinds eenige weken van uit Ooatburg book- makersziken, waartoe bij eens per week te dezer plaatse kwam. Ingevolge een klacht van een Duitsch heer werd bij jl. Maandag door de marechsuseée aangehouden; genoemde hesr was er het vorig jaar voor 2 3000 mark iogeloopen. Nu werd vermoed, dat J. C. dezelfde was als zekere Albert Kabn, alias Coventry Co., die verleden jaar van uit Valkenburg opereerde; nadat do Duitsohe heer een paar prospectussen had ontvangen van J. C. betreft'inde de Hamburg-Derby op 24 Juni j.l., kreeg bij vormoeden, dat J. Cooper en Albert Eahn of Coventry Co. dezelfde persoon was. Van daar zijn klaoht; uit bekomen inliohtingen leek dit vermoeden zoo gegronddat de marechausBés het noodig oordeelde John Cooper voor den offioier van jaatitie te leider, op grond van ouder een valsohen naam poging te doen om geld te bemaohtigen. Evenwel schijnt do offioier van jastitie geen termen gevonden te hebben J. C. in bewaring te nemen, want reeds Dinsdag werd hij in vrijheid gesteld. Lazdboiw ea Veeteelt. Oud-Vossemeer. Volgens oijfers ten dienste van de opgaven voor het verslag van den landbouw over dit jaar, zouden or slechts 725 H.A. grond met gewassen bezet zijn (weiland hieronder niet begrepen); onder gewone omstandigheden is dit 1593 H.A. Al het vlas in Zonnemaire is verkocht. De prijzen variësrden van f 85-f 190 per Sohouwech gemet. Aanbestedingen, Verkoop Inheit enz. Door het bestuur van het Waterschap Schouwen werd Donderdag 1.1. te Zierikzee aanbesteed lo. Het makou van een nieuwen vleugel aan de Weversluis te Fl&auwere. Iogesohreven was doorA. Verjaal te Noordwelle voor f 1209H. C. Berrevoets Jz. te Eorkwerve voor f 1408; L. A. Vink te Brouwerehaven voor f 1415H. Berrevoets Hz. te Eerkwerve voor f 1479; J. r. d. Valk te Zierikzee voor f 1487; M. Slager te Brouwershaven voor f 1525. 2o. Het maken van eene binceoglooiing aan de Boezemkade van Fiaauwers. Icgeeohraven was door: W. Berrevoets te Zierikzee voor f 895; H. C. Berrevoets Jz. te Eerkwerve voor f 918J. Verboom te Serooskerke voor f 997; H. Barrevoets Hz. te Eerkwerve voor f 1049; W. Berrevoets Jz. te Ziarikzee voor f 1625. Het werk is aan de minste inschrijvers gegund. Stavenisse. Bij de alhier gehouden aan besteding van de dijkeverhoogiDgen aan het waterschap Stavenisse was ingeschreven door de heerenL. v. d. Velde, Scharendijke, f 11998; C. L. van Dalen, Stavenisse, f11990, en P. v. Bezagen, Scharendijke, f 11928. De gunning is doo? het bestuur aangehouden. Verkeerdelijk in liet vorig nummer gemeld). PR.EDIK.I in onderstaande Gemeenten van Zondag 1 De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tim ure en 's avonds zes ure: ds. Laman. Gat. Zondag 47. Herv. Kerk te Eerkwerve 's Voorm. half tien ureds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 'sNam. twee ure: ds. De Jagher van Dorgh. (Doops- bediening). Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. (Collecte voor het orgel). Herv. Kerk te Ren esse: Geen dienst. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. De Leur van Zonnemaire. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ureds. Blankert van Kerkwerve. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: I.eeskerk; 's avonds half zeven ureds. Kooletra. (Doopsbediening). Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk te Eikerzee: '8 Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Broowershaven: 's Voorm. half tien ureds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Horjus. Herv. Kerk te Zonnemaire: 'sNam. twee ure: ds. Van der Griend van Dreischor. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Jonge. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Nam. twee ure: ds. Van den Broek van Brouwers haven. Biervliet. Alhier is een ook in deze coupant geadverteerde steenen windkorenmolen met niouw woonhuis Dinsdag publiek ver- kocht ten orerstaan van den heer H. G. Hammacher, notaris te Groede, voor f 4250, aan den heer C. L. de Crook, die huis en molen in huur tot 1913 bezat f 280 per jaar. De heer Crook werd ook kooper van een woonhuis, verhuurd A f 65 per jaar, voor f 500. m ICMTI» AK BH M. Door de reohtbank te Zutphen is* de 50-jarige godsdienstonderwijzer C. Th. E., te Brammen, die tereoht heeft gestaan, verdaoht van ontuohtige handelingen met catechisanten, vrijgesproken. Bepaald is voorts, dat de kosten der getuigen, ook van die décharge (er waren er 18), komen ten laste van den staat. KIIKIimWI. De rekening der Ned. Herv. Eerk over 1905 te Zonnemaire, door kerkvoogden en notabelen goedgekeurd, sluit met 6en voor- deelig saldo van f 1843 575, bij een uitgaaf van f 3174.13. De f 42 als opbrsngst van de lijst en de oolleote in de Ned. Herv. Eerk voor het Einderhuis (e Middelburg is afkomstig van Nieuwerkerk. (Bij het berichtje in ons vorig nummer was de plaats van herkomst niet vermeld). Aangenomen het beroep bg de Herv. Gem. te Amero?gen, door ds. n. J. Couvés te Cortgene. Beroepen bjj de Herv. Gem. te Aarden burg, ds. A. Jager te Berkenwoude. Beroepen bij de Herv. Gem. te Dokkum ds. E. L. Nanta te Den Helder, (vroeger te Noordgoawe). Bedankt voor het beroep naar de Chr. Evang. Gem. ts Ierseke door E. v. d. Hoek te Heiiigerlee. In de bijeenkomst der classis Goes Woendag 20 Juni werden alle aftredende functionarissen herbenoemd, en benoemd tot secundus van ds. Van Koetsveld, ds. Steen- kamer te 's-Heer-Hendrikskinderen. De voorloopig aangenomen wijzigingen in de reglementen werden uitvoerig besproken. De kwestie: predikant-Kamerlid-lid van de Provinciale Staten, verwierf een kleine meer derheid, die zich tegen deze uitsluiting ver klaarde, onder voorwaarde, dat de gemeente geen nadeel lijde. Het reglement op de Algemeene Weduwen- en Weezenbeurs der Ned. Herv. Kerk werd aangenomen. Kerkwerve. De bouw-commiseie tot stichting van een nieuw kerkgebouw, die indertijd alhier gevormd werd, heeft thans bare taak beëindigd. Zij heeft do nieuwe kerk zonder schuld aan de kerkvoogdij over gedragen, en is dientengevolge ontbonden. Zeer zeker komt haar daarvoor de dank der gemeentenaren toe, daar het heel wat moeite en zorgen heeft gekost, het zoover te brengen, daar alles uit giften, colleoten, enz. moest bijeengebracht worden, cn zij, vooral in den beginne, nog al eens met tegenspoed te kampen had, terwijl alles door haar geheel belangeloos is geschied. Ea eveneens komen de comités, vereenigingen enz. een woord van dank toe, die de oommissie bij haar werk hebben gesteund. I9IIWIJI. De heer B. J. Eerpsstein, onder wijzer te Rotterdam (vroeger te Zierikzee), is bestemd voor den Indisohen dienst, om te worden benoemd tot onderwijzer der 31e klasse bij het openbaar onderwijs in Ned.-Indië. Tot hoofd der christelijke aohool voor lager onderwijs te Middelburg (Gravenstraat), JEUKTEN chouwen en Duiveland. Juli 19 O O. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: '8 Voorm. half tien are, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Dreischor 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Griend. (Doops bediening). Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kars. Herv. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tieu ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 'savonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ure: ds. C, Staal; 's avonds ze3 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinitte: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waarden- burg. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vyf ure: ds. Gunst van Woerden. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vgf ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël H: 's Voorm. tien ure en 's avouds half acht ure: Het Bestuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2