Raadszitting van 18 Juni 1.1. le Wissekerke. Het hoofdbestuur der schippers vereeniging sSchuttevaer" heeft een adres yeraonden aao den Minister van Waterstaat met verzoek blijvende aandacht te willen schenken aan den dringenden wensch der sobipperg naar een vluohthaven op het traject Dordtsohe Kil— Zuid-Bevelandech Kanaal en die maat regelen te nemen, welke er toe kunnen leiden, dat binnen den kortst mogelgken tijd die wensch wordt verwezenlijkt. Verplaatst de heeren G. L. Versluis en F. Rijstenbil, kommiezec bij Rijks direote belastingen eerstgenoemde van Tholen naar Vlissingen, en de andere van Honteoiese naar Tholen met 1 Juli a. s. Bij Kon. besluit ia dr. J. E. Callenfels, geneeskundige te Hulst, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Met ingang van 1 Juli a.s. zgn ver plaatst de kommiezeu bij 's rijks belastingen G. L. Versluis, le kl., van Tholen naar_ Vlissingen (stad), F. Rijstenbil, 3e kl., van HontenisBe naar Tholen, A. A. Tacq. idem, van Hulst naar Hontenisse, J. W. F. van Nienwenhoven, idem, van Philippine naar Sas-van-Gent, A. J. W. van de Wiel, 2e kl., van Sas-van-Gent naar Philippine en H. Weststraten, idem, van Sluis naar Nemen. Voor de betrekking van ontvanger griffier van den polder Nieuw-Noord-Beveland hebben zioh twee sollioitantsn aangemeld. Ter vervanging van wijlen P. H. de Koster is tot lid van den dijkraad van den oalami- tensen polder Vliete benoemd de landbouwer Th. P. de Kam Cs. Eikerzee, 18 Juni. Op Donderdag 21 Juni 's avonds te half aoht zal de heer Kerkmeyer, secretaris van den Chr. Nat. Werkmansbond voor Zeeland te Middelbnrg, in de Ned. Herv. Kerk alhier spreken over dien bond in een openbare bijeenkomst voor mannen en vrouwen. Haamstede. Zoo hoort onze kermis dan weer tot het verleden. Reeds een week te voren hadden de kinderen den opbouw van den oarronsel met alle aandaoht gadegeslagen. Voor hen is het dan ook, dat we onze kermis, die anders tamelgk stil verloopt, nog niet graag zouden missen. Zoo'n plattelands kermis heeft n.l. nog andere voordeelen voor volwassenen. 'De kinderen moeten in het nienw en ieder geeft zgn huis een goede benrt. Vrouw en schilder maken, dat de kermisbezoekers op friesohe, opgesohilderde woningen kijken. Westelijk Schouwen. In onze bloem bollenstreek is men begonnen met het uitdoen der bollen. Niettegenstaande de aanhoudende koude en het vele nat in het voorjaar zgn de bollen toch zeer goed ontwikkend, kraohtig en gezond. Do opbreoget valt niot togen, Tan «sommige soorten vroege tulpen is de teelt zelfs zoor goed te noemeD. Men is geneigd aan te nemen, dat uit de vrij goede opbrengst blijkt, dat de grond in d6ze streken bizonder good geaobikt is voor de te6lt van dit sohoone gewas. Stavenisse. In de heden Dinsdag alhier gehouden vergadering van den dijkraad der water keering van den oal. O. K. Hofstede- polder werd behandeld de missive van heeren Gedep. Staten dezer provincie, waarin het gevoelen werd gevraagd van den Dijkraad omtrent een door genoemd college te doen voorstel aan de Prov. Staten, tot wijziging van art. 94 van het reglement op do oal. polders of watereohappen eu wel in dien zio, dat, in geval van doorbraak van den dijk de door Gedep. Staten te bevelen sohattiog, zoo belanghebbenden zulks verzoeken, zal gelden voor oen door dat college te bepalen ter mij a dooh van niet meer dan 10 jaar, ingaande 1 Mei van het dienstjaar, volgende op dat, waarin de schatting heeft plaats gehad. Verder werd voor kennisgeving aangenomen een icgekomen missive van genoemd ooilege, waarbij io herinnering wordt gebraoht de aanschrijving van ZE. don Minister van Binnenlandgche Zaken van 27 Juli 1850, waarbij te kennen werd gegeven, dat het naar des Ministers inziens wensohelgk is om personen boven de 70 jaar, in het vervolg buiten noodzakelgkheid niet meer op de nomi naties te brengen en dat, wanneer in zeer enkele gevallen, pareonen van dien leeftijd worden voorgedragen, san het Gouvernement de overtuiging dient gegeven te worden, dat zij voor het bekleoden dier betrekking nog zeer geschikt zgn. Kolijnsplaat. Voor de door het ontslag van den heer L A. Vink vacante betrekking van ontvanger-griffier van den Nienw Noord- Bevelandpolder hebben zich sleohts twee sollioitanten aangemeld. Goes. De heer A. G. L. Panhuyzen, opziohter 2e kl. bij de StaatEspoorwegen alhier, is met ingang van 1 Juli bevorderd tot opziohter le kl. De adspirant-lgnwsohter Breedijk, tijdelijk aan het station alhier werkzeaifi, redde Zaterdag hat kind van den heer Panhnysen van een wissen dood. Het kind was n.l. in eene diepe sloot achter de ouderlijke woning gevallen en stond op 't punt om te verdrinken. De heer Breed ijk begaf zioh gekleed te water, en redde het kind. Rilland-Bath. Zaterdagmorgen wisten de polderwerkers het met vereende kraohten zoover te breagen, dat men den Tweeden Bathpolder droog kreeg. De versobillende voskaaien werden overal gedicht en zoo hoog opgevoerd en met zakken zand gestopt dat men baas over het water bleef. Om drie nnr in den morgen was men reeds met het werk begonnen en met leeuwenmoed werd er gewerkt. Aan don kant nabij den Soparatiedijk word met 80 en aan den kant bij de hofstede, vroeger bewoond door den heer J. Vogel, met oiroa 140 man gewerkt. Door de aan nemers werd het flink aanpakken der man schappen zeer geprezen. De laatsten kregen dan ook f 2.50 per hoofd boven bun gewone daggeld als douceurtje. Middelburg. Aan kapitein T. van Tol, gezagvoerder op één der booten van dsn Prov. Stoombootdienst op de Weetersohelde, aan wien, op verzoek, eervol ontslag als zoo danig is verleend, is een pensioen toegekend van f 640 per jaar. Twse korporaals B. en K. van het 4e bataljon alhier, sedert Zaterdag vermist, zgn "tol heden nog niet in hun garnizoen terug gekeerd. Door de arrondissements-rechtbank te Middelburg is tot deurwaarder bij het kanton gerecht te Halst benoemd do heer A. C. M. Poppe, rijkeklerk bij de registratie en domei nen aldaar, zulks in de plaats van den heer mr. J. Adriaansö, die- op zgn verzoek van zijne bevoegdheid om als deurwaarder by dat kantongerecht te fnngeeren ie ontheven. Vlissingen. Het voornemen bestaat den machinisten cursus aan de Zeevaartsohool alhier op 1 Mei 1907 te openen. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Scharendijke 16 Juni. De landbouw- vereenigiog alhier heeft aanbesteed de levering van 43 H L. zaaiwikken. iDgesohreven werd door D. van Donge te Dreischor: voor 97 pCt. kiömkraoht, 97 pCt. zuiverheid, 80 K.G. netto gewicht, k f 8,84 per H L P. Hanse te Eikerzee, 90 pCt. kierakracht, 98 pCt. zuiverheid, k f 11,30 per HL. J. Spits te Eikerzee, 95 pCt. kiemkraoht, 98 pCt. zaiverheid, gewioht 80 K G. netto, f 10 60 per H.L. Aannemer D. van Donge. Zierikzee, 20 Jnni. Door den notari* J. Franse werden hoden alhier in het openbaar verkoobt de volgende onroerende goederen, als 2 06 90 H.A. bouwland, io Brouwershaven, voor f 631 1 33 40 H.A. bonwland aldaar, voor f 651 89 Aren bouwland, in Duivendgke, voor f 740 1.85 40 H.A. bouwlaud aldaar, voor f 671 230.60 H.A. bouwland, in Kerkwerve, voor f 585; 6.21.60 H.A. weiland en eif, in Ellemeet, voor f 515; 2.77.30 H.A. weiland, in Nieuwerkerk, voor f 810. Alles per Gemet. Landbouw en Veeteelt. Schouwen. Het mooie, warme weer der laatste dagen heeft zeer gunstig gewerkt op de ontwikkeling en den groei der veldgewassen. De suikerbieten, het vlas dat reeds in bloei staat, en de aardappelen zgn flink vooruit gegaan. Wat eerst zwak en nietig was is r.n ook voel kraohtiger geworden. De tarwo is nu veel krachtiger geworden. Gerst en haver staan zeer bevredigend. Bruine boonen, die veel door de koude en het nat geleden hebben, zgn op enkele uitzonderingen na, veel ia huo voordeel veranderd. Ook de aardappelen beginnen goed te boseen mot vrij stevige stengels. 1IOITRIAKII, Zierikzee, 20 Juni. Gieterennamiddag werd naar het huis van bewaring alhier over gebracht G. Rwerkman, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd in de gevangenis te Amsterdam, teneinde door den rechter commissaris van strafzaken te worden gehoord, omtrent een door hem op den 27 Mei j 1. gepleegde oplichting ten nadeele van P. B weduwe van P. K. alhier, door die vrouw onder allerlei voorwendsels te bewegen hem een bedrag van pl. m. f 10 te leeneu. Later bleek het, dat zij de dupe was geworden van iemand, die reeds meermalen dat werk bg de hand sebgot te hebben gehad, daar hg, naar wg vernemen, reeds versobillende gevangenis straffen wegens diefstal en oplichting moet hebben ondergaan. Een duur rechtszaakje. De bole van een farfcrekorps te 's Heer-Arendskerke wordt besohuldigd een deel van de verleden zomer opgehaalde contributies, een bedrag van f 42. te hebben verduisterd. Niet minder dan 55 getuigen, allen leden of begunstigers van die vereeniging, ziju in deze strafzaak voor de rechtbank te Middelburg opgeroepen. Alleen hot uitbrengen vao zoo'n getal exploiten koet het land een bedrag, geljjketaende aan het niet afgedragen deel der contributies. Hot getuigengeld van dn uit het dorp zelf opge komen getuigen beloopt ongeveer driemaal dat bedrag, terwgl ééa der getuigea, te Groningen woonachtig, ter bestrijding van onkosten voor reis- en verblijf koeten f 38 75 ontving. De rechtbank te Arnhem veroordeelde A. v. B., boterhandelaar te Nijmegen, wegens het niet plaatson van hst woord ^margarine" op de bg de wet voorgeschreven wjjze, met vernietiging van het vonnis van het kanton gerecht (e Ngmtgen tot f 600 gulden boete, subsidiair 4 maanden gevangenisstraf. Tegen P. in Wieriogerwaard die ten nadeele van don notaris Bsx een aan zienlijken diefstal aaa tfheten en aandeelcn pleegde en te Bazel gevat werd, is Dinsdag 1.1. drie jaar gevangenisstraf geëisoht. Gekrakeel onder broeders. Te Hülegor.i leven de vier broeders K. einde langen tijd op gespannen voet. Da twiet loopt over het eigendomsrecht vau bloembolland en de daarop geteelde tulpen en heeft dan ook aanleiding gegeven tot een prooes daarover tunschen de beide oudste en de beide jongste broeders. Zonder echter den uitslag van het geding af te wachten, had ééa der gebroeders een gedeelde van hot land gerooid. Twisten waren hiervan weer het gevolgde bollen werden door de politie io beelsg genomen en onder het voormalige raadhuis geborgen. Terzake van deze oneenigheden nu, hadden do vier broeders zioh voor de Haarlemsche rechtbank to verantwoorden eu werd tegen ieder hunner straffen gevorderd van drie weken voor de beide oudsten en van 3 en 5 maanden voor de beide joogsten. K E BK NIEUWS. Zierikzee, 19 Judj'. De Kerkeraad der Herv. Gem. oatviog hoden het berioht, dat de heer Dr. J. Helder de toezegging van beroep aanneemt. Aangenomen het beroep bg de Geref. G9m. te Stad aan 't Haringvliet door ds. G. W. H. Esselink, rustend predikant te Watergraafsmeer (vroeger te Zierikzee), die bedankt heeft voor het beroep naar die Gem. te Puttersho6k. De. G. de Jager, predikant bg de Geref Gem. te Bruinisse, komt voor op het tweetal van predikant te 'a-Gravenmoer. IP1BWUI. Yoor den nieuwen cursus der H. B. S. te Zierikzee hebben zioh 13 jongens en 7 meipj<?s als leerlingen aangemeld, benevens 4 toehoorders Daarvan zija 7 jongens, 1 meisje en 1 toe hoorder van buiten de gemeente. Bg het op 18 en 19 dezer te Amsteidam gehouden eximen voor apothekersbediende, slaagde o. a. de heer L Jongmans, geb. te Zierikzee. De heer W. A. Oohtman, geboren te Goes, slaagde te Delft voor het oandidaats- fxamen voor scheikundig ingenieur. Te Utrecht ia het le natuurkundig examen afgelegd door den heer A. C. Polder man van St.-Annaland. Pest ti Ttltiraflt. De overplaatsing van den heer J. Dgke, klerk-telegrafist te Arnemniden, naar Valkens- waard, is door de »Mij tot Expl. van Step." ingetrokken. VISSCHEB1J-BEBICHTEN. Te IJmuiden zal een vaksohool voor de vissoherij worden gestioht, waarby ook zal behooren een sohoolschip, om te voorzien in theoretisoh onderlegd personeel voor de vischersvaartuigen. Het Rijk geeft daaraan subsidie, de ge meente Velsen zelfs f 1500 en nu stellen Ged. Staten van Noord-Holland voor, nog voor dit jaar f 500 te geven en verder elk jaar f 1500. Provinciale Staten van Zeeland De begrooting van den provinoialen stoom- bootdienst op de Wester-Schelde voor de lijn Vlissingen-Breskens-Neuzen-Hoedekenskerke voor den dienst 1907, bedraagt in ontvang f 102,574 en uitgaaf f 97,774, goed slot alzoo f 4800. Voor den dienst 1905 bedroegen de ont vangsten f 101,672,84de uitgaven f94567,60, het goed slot alzoo f 7105,24 Va. Voor de lijn Walzoorden-Hansweert zijn voor 1907 de uitgaven geraamd op f 22984, de inkomsten op f 18484 en het kwaad slot derhalve f 4500. Gedep. Staten stellen voor, vast te stellen een verordening tot regeling van de jaarwedde van de ambtenaren en bedienden ter prov. griffie. Volgens deze verordening bedraagt de bezoldiging: voor een hoofdcommies minimum f 2600, maximum f 3000 j commies f 2100 en f 2500; adjunct-oommies der le klasse f 1700 en f 2000; adjunct-commies 2e klasse f 1100 en f 1600; eersten klerk f 800 en f 1000; tweeden klerk f 500 en f 700; bode f 500 en f 850. liet voorstel bedoelt de verordening in werking te doen treden op 1 Januari 1907. Tot dusver werden de aanleg en de exploitatie van stoomtramwegen in Zeeland, welke in het algemeen belang werden geacht, door de Prov. Staten gesteund door het verleenen van een jaarlijksche bijdrage uit de provinciale fondsen gedurende een bepaald aantal jaren. Gedep. Staten achten het thans geraden, om niet verder voort te gaan met het verleenen van hulp op de tot nu gevolgde wyze, doch om, wanneer in het algemeen belang voor het verleenen van hulp termen mochten bestaan, de onder steuning te verstrekken in den vorm van een renteloos voorsohot, zooals tot dusver door het Rijk geschiedt. Daardoor toch zal althans de mogelijkheid geboren worden, dat, indien de exploitatie van eenigen ondersteunden tramweg gunstige flnanciëele uitkomsten mocht op leveren, de provincie daarvan mede genot heeft, hetgeen niet meer dan billijk kan worden geacht. Gedep. Staten doen daarom een voorstel in dien zin. Naar aanleiding van het verzoek van de afdeeling Zeeland der V. P. N. om een jaar- lijksohe subsidie van f 100, zeggen Gedep. Statendat, na de verschillende subsidiëD, welke in de laatste jaren zijn toegestaan, de toestand der provinciale floanoiën tot groote voorzichtigheid maant, ook in verband met te verwaohten uitgaven als gevolg van den waters nood. Daarom wordt voorgesteld afwijzend op het verzoek te beschikken. Om dezelfde redenen stellen Gedep. Staten voor, ook afwijzend te beschikken op het ver zoek van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, om een belangrijk subsidie toe te kennen voor een in 1907 te 's-Gravenhage te houden nationale en internationale landbouw tentoonstelling. Zooals reeds telegrafisch is gemeld stellen Gedep. Staten aan de Prov. Staten voor, te besluiten voor de jaren 1906, 1907 en 1908 aan de gemeente Zierikzee voor haar avond school voor vakonderwijs een subsidie uit de Provinciale fondsen te verleenen van f 500 per jaar, onder voorwaarde, dat jaarlijks aan Gedep. Staten worde ingezonden een afdruk of een afschrift van het verslag van den toestand dier school. Het adres, door het gemeentebestuur te dier zake aan de Prov. Staten gericht, is van den volgenden inhoud Geeft met versohuldigden eerbied te kennen, het Gemeentebestuur van Zierikzee, dat het bij adres van 10 April 1905 voor de vierde maal aan Uwe vergadering een jaarlijksch subsidie uit de Provinoiale kas voor de door de gemeente opgerichte Avondschool voor vak onderwijs heeft verzocht, o. m. op grond, dat, blijkens het in afschrift daarbij gevoegd schrijven van Zijne Excellentie den Minister van Binnen- landsche Zaken van 26 Januari 1905, no. 196, afd. Onderwijs, na 1905, ten behoeve van die school geen Rijkssubsidie meer zoude worden uitgekeerd, wanneer ook niet door de Provincie eene subsidie daaraan werd verleend; dat, niettegenstaande deze zeer pertinente mededeeling van den Minister en ons, in ver band daarmede gedaan, zeer dringend verzoek om subsidie te verleenen, het College van Gedep. Staten van Zeeland toch heeft gemeend aan Uwe Yergadering te moeten voorstellen, om ook op dat adres weder afwijzend te beschikken dat toen, om te voorkomen dat dit voorstel, dat zoowel door ons als door anderen, in strijd met het algemeen belang werd geaoht, omdat daardoor, indien het werd aangenomen en het Rijkssubsidie daardoor kwam te vervallen, de avondsohool niet zoude kunnen blijven voort bestaan, zeer ten nadeele van de geheele streek, uit den boezem Uwer Vergadering, in Uwe laatste zomervergadering, een amendement is ingediend, strekkende, om een Provinoiaal subsidie van f 500 per jaar aan de Avondschool voor vakonderwijs te Zierikzee te verleenen; dat dit amendement in die vergadering even wel niet werd behandeld, maar op voorstel van ééa der leden Uwer Vergadering tot de najaarszitting werd aangehouden, ten einde af te wachten of het Rijkssubsidie voor de school, voor 1906 al dan niet op de Staatsbegrooting zoude worden uitgetrokken; dat blijkbaar dus door Uwe Vergadering de meening werd gehuldigd, dat, waDneer het Rijkssubsidie op de Staatsbegrooting voor 1906 slechts werd uitgetrokkenhet ook in dat jaar zoude worden uitgekeerd, zelfs al verleende Uwe Vergadering geen subsidie; dat het eohter vanzelf ipreekt, dat er groot verschil bestaat tussohen het uittrekken van een bedrag op de «Staatsbegrooting en het uitkeeren van dat bedrag, omdat dit laatste afhankelijk is van het feit of aan de gestelde voorwaarden is voldaan; dat ons bestuur dan ook ernstig had gehoopt, dat Uwe Vergadering die onjuisteblijkbaar in de zomervergadering gehuldigde meening, zoude hebben verlaten en in de najaarsvergadering het amendement zoude hebben aangenomen, afgescheiden van het feit, of het Rijkssubsidie al dan niet op de Staatsbegrooting was uit getrokken dat die verkeerde meening eohter blijkbaar ook nog in Uwe najaarsvergadering bestond, hetgeen blijkt uit het feit, dat het amendement in die vergadering door den voorsteller werd ingetrokken en het voorstel van heeren Gedep. Staten, om het verzoek af te wijzeü, werd aangenomen, omdat op de Staatsbegrooting voor 1906 een bedrag als Rijkssubsidie voor de avondschool voor vakonderwijs te Zierikzee was uitgetrokken; dat intusschen, met zeer groote bevreemding, van Uw besluit tot afwijzing van ons verzoek werd kennis genomen, omdat in dezelfde ver gadering, voor gelijke doeleinden, aan de gemeenten Vlissingen en Goes wel subsidie werd verleend, waarbij nog valt op te merken, dat de gemeente Goes in veel gunstiger conditie verkeert dan Zierikzee, omdat aan Goes voor hetzelfde doel reeds een vaststaand Rijkssubsidie van f 1500 's jaars is verleend, zonder eenige voorwaarde, en het Provinciaal subsidie dan ook slechts noodig was om daardoor in het genot van eene verhoogde Rijkssubsidie te kunnen treden; dat nu echter, zooals uit het in afschrift hierbij gevoegd schrijven van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken van 6 November j 1., no. 8473, afd. Onderwijs, blijkt, tengevolge van Uw besluit om geen Provinoiaal subsidie aan de avondsohool alhier toe te kennen, ook het Rijkssubsidie voor de Avond school voor vakondtrwijs alhier, voor volgende jaren wordt ingetrokken en slechts over 1906 nog een bedrag van f 750, om de daarvoor in het schrijven aangegeven redendoor den Minister zal worden uitgekeerd dat uit het nader toelichtend schrijven van voormelden Minister d.d. 23 November j.l., no. 9102, afd. Onderwijs, waarvan mede een afschrift hierbij wordt overgelegd, eohter boven dien duidelijk blijkt, dat de Minister bereid is het Rijkssubsidie te blijven uitkeeren en te blijven handhaven, wanneer sleohts Provinciaal subsidie wordt verleend; dat, in verband met deze beslissing van den Minister, dus thans het instandhouden der sohool, die 91 leerlingen telt, waarvan 23 leerlingen buiten Zierikzee woonaohtig zijn, zeer ten nadeele van deze geheele streek, niet meer mogelijk is, tenzij alsnog door Uwe Vergade ring wordt besloteD, om, gerekend met ingang van 1 Januari 1906, daaraan een Provinoiaal subsidie too te kennen, omdat in dat geval, de Minister bereid is om het Rijkssubsidie te herstellen dat dus het voortbestaan der school geheel af hankelijk is van do door Uwe vergadering te nemen beslissing dat ons bestuur daarom overtuigd is, dat, waar geen principiële bezwaren aan het ver leenen van een Provinciaal subsidie in den weg staan, omdat reeds aan verschillende soholen waar theoretisch vakonderwijs wordt gegeven, subsidie is toegekend, Uwe Vergade ring thans ook bereid zal zijn om aan de Avondschool voor vakonderwijs te Zierikzee een subsidie toe te kennen, aangezien alleen daardoor de school kan worden behouden en dezerzijds toch moeilijk kan worden aangenomen, dat Uwe Vergadering de verantwoordelijkheid voor de opheffing der sohool zoude willen aanvaarden Redenen, waarom het Gemeentebestuur van Zierikzee Uwe Vergadering wederom, en thans naar het hoopt voor de laatste maal, met den meesten aandrang verzoekt, om, in het belang van deze streek, thans aan de gemeente Zierikzee ten behoeve van haar Avondschool voor vakonderwijs, gerekend met ingang van 1 Januari 1906, een jaarlijksch subsidie uit de Provinciale kas toe te kennen ten bedrage van f 500, of tot zoodanig ander bedrag als Uwe Vergadering wenschelijk zal voorkomen. Zierikzee, 27 November 1905. 't Welk doende, enz. Het Gemeentebestuur voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Voorzitter. JAN 8NELLEN, Secretaris. Afwezig de heeren Van Nieuwenhuijze en Sohippers. Ingekomen is: 1°. van de Gezondheidscommissie te Veere rekening en verantwoording, uit welke blijkt, dat is ontvangen f 4833,741/auitgegeven f 1345,904/,, en er alzoo een goed slot is van f 487,84; 2°. van den heer Robijn, onderwijzer aan de openbare lagere school te Kamperland, waarin hij zijn dank betuigt voor de hem verleende toelage ad f 37,50 over 1906; 3°. van den Nederl. Bond van Gemeente ambtenaren, waarin dank gezegd wordt voor de belangstelling, betoond ten aanzien van de te houden tentoonstelling. Een schrijven van Gedep. Staten, die een bestrating van den Veer weg verkieslijker vonden, dan de aanleg van een trottoir. Genoemd College is daarop een nadere toelichting ge zonden, waarna de goedkeuring is verleend. Een en ander wordt voor kennisgeving aan genomen. Verder wordt door den Voorzitter, namens Burgem. en Weth. voorgesteld, om van het vermoedelijk goed slot van 1905 op de be grooting van 1906 te brengen f 300. Zulks voor bestrating der Voorstraat van af de Pastorie tot op den hoek der Kerkstraat, en van den steen, daar afkomende, te plaveien een gedeelte bij Wolse en Lamain't geheel zou kosten f 717,50. Mitsdien stelt spreker voor, om aan Gedep. Staten te verzoeken om f 300 van 't vermoedelijk goed slot van 4905 te brengen op 1906, en opent hierover de be raadslaging. De heer Nieuwdorp zegt, dat er nu in 190G f 400 is uitgetrokken voor onderhoud, en dat wanneer men dit bedrag nu besteedt voor vernieuwing, men niets overhoudt. De Voorzitter antwoordt, dat men altgd dan nog een post van onvoorzien* heeft van f 380. Conform het voorstel wordt daarop beslotep. Af- en overschrijving werd vervolgens ge vraagd en verkregen uit den post van onvoorz. tot een bedrag van f 35, omdat een nieuw lijkkleed tfioest worden aangeschaft. Voorts was door Gedep. Staten de wijze van aflossing voor een te doene geldleening niet goedgekeurd, omdat de termijn van aflossing te lang genomen was. De Voorzitter zeide zulks te moeten toe stemmen, daar de leening, die voor het aan te leggen klinkerpad moet worden aangegaan, met een aflossing van f 200 pjr jaar, eerst in 1940 zou zijn afgelost, en die last te lang zou drukken op de nakomelingen; waarop wordt besloten de aflossing te brengen op f 300. De heer Meulenberg verlaat de vergadering. Wordt gewijzigd de verordening op de heffing van kaai- en havengelden te Kamper land zóó, dat behalve roeibooten, ook hospitaal schepen voortaan zullen worden vrijgesteld van haven- en liggeld. Alsnu wordt benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere sohool (kom) de heer D. C. v. d. Werff te Goes, met 7 stemmen, om 1 Juli a.s. in dienst te treden; de heer A. de Graaff bekwam 1 stem. Burgem. en Weth. zouden willen aanstellen een opziohter over de grintwegen, waar vroeger reeds en petit oomité over gesproken was, en hiervoor nemen de heer J. L. Marousse te Kamperland. Zij vragen hiervoor de toestem ming van den Raad, tot het toekennen eener belooning hiervoor van f 125 's jaars, met indiensttreding op 1 Juli. De heer Abrahamse zou het beter hebben geacht, indien een oproeping voor die betrekking ware geschied. De Voorzitter zegt, dat zij, Burgem. en Weth., een specialiteit moeten hebben, en weten, dat de heer M. in het aanleggen van grintwegen zijn sporen heeft verdiend. De heer Nieuwdorp zegt de belooning wel wat weinig te vinden, waarop de Voorzitter antwoordt, dat de heer M. niet meer heeft gevraagd. Bij de omvraag, die nu volgt, niemand meer 't woord verlangend, wordt de vergadering gesloten. WITTE HAGE. DE SUZANNAPOLDER. Mod schrijft: Met do werkzaamheden tengevolge van de doorbraak van den Sazannapolder is men thana zoover gekomen, dat het gat in den zeedijk gestopt is. Woensdag is men boven het gewoon hoogwaterpeil gekomen, zoodat bg een gewoon getg de polder niet meer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2