Gemengd Nieuws. Vlissingen, Middelburgen Rotterdam. ADVERTENTIE!!. lo Ter Nemen is alles nog dorpclijk, behalve de breedsprakigheid der raadsleden in vergaderingen op het raadhuis. Het lager onderwijs is duur, veel te duur, en lijdt steeds bij de toenemende bevolking aan overbevolkte klassen. De beginselenstrijd over alles en nog wat leidt tot te weinig samenwerking. En om bij een oorlogsministerie iets gedaan te krijgen, mogen alle krachten wel bijgexet worden. De gemeenschappelijke eisch van eiken Neuxenaar behoort te zijn een slooping der vestingwerken. De wallen moeten verdwijnen, 't Enge keurslijf, waarin de bevolking zit op gesloten, houdt alle uitbreiding tegen. Zooals alle bladen vermeld hebben, zijn voor de stemming op 12 Juni twee verwanten nit één woning als candidaten gesteld. De heer Verbrugge, de liberale candidaat, heeft zijn schoonpapa tijdig (op 30 Mei) aan geboden voor de oandidatuur te bedanken, indien deze, de heer Van der Hooft, oud raadslid, een eventuëele oandidatuur van de anti-revolutionaire partij mocht accepteeren. Hierin gerustgesteld gaat de heer V. den volgenden dag op reis, en intussohen treedt sohoenvader als tegenpartij op. Is in zoo'n stemming niet iets pijnlijks ge legen De Nederlandsche wetten hebben steeds de eigenaardige eigenschap, dat zij gewoonlijk niet langer dan één dag gehandhaafd worden. Of men eischt hier een stipte naleving, terwijl men daar weer doet, of men buiten Nederland is. In sommige gemeenten wemelt het van vervolgingen van fietsrijders, in andere heeft men nooit verbaal gemaakt. Kantonrechters, ichoolopzieners en school hoofden behandelen de wet op den leerplicht op verschillende manieren. Men behoeft de straffen hier en elders maar eens na te gaan. Nog sterker. In ééu en dezelfde gemeente zijn de leerlingen van de ééne school op elfjarigen leeftijd leerpliohtig, terwijl die op de andere sohool minstens 12 jaar en velen 13 moeten zijn. De loterijwet laat uitzonderingen toe. Arme ongelukkigen mogen te IJzendijke met een verloting gaante Hoofdplaat wordt geen toe stemming verleend. Hamburger oiroulaires ontvang ik als vroeger, verlotingen worden nog geadverteerd. Wettische burgemeesters geven geen permissie om bier in danstenten te tappen, op de meeste Meikoopdagen wordt in oantines en danstenten bier getapt. Hier een uitlegging der drankwet zoo en elders weer zus. De afgetreden Commissaris der Koningin, als oud-burgemeester van Den Haag, sprak wel eens bij zijn bezoek aan de gemeenten, de burgemeesters over hun ambt. Bekend is de uitspraak van één dezer, dat hij meer te ver tellen had, dan een collega van hoofd- of hofstad, die met zooveel wetgeleerden omringd waren en in de kaart gekeken werden, zoodat zij niets meer vermochten dan de wet na te leven. Een dorpsburgemeester durft veel meer van wetten en besluiten af te wijken, handelt naar omstandigheden en waar hij te rade gaat met de belangen der ingezetenen, daarbij voor komend en welwillend is, verwerft hij ODge- merkt een populariteit, waarop nu juist de heeren burgemeesters, van elders ons toe gezonden, niet bogen kunnen. Meeleven met de bevolking deed Mr. Roest stellig niet. Hij was een degelijk overheids persoon, gelijk ik vernam van iemand die 't weten kan, en zoo goed voor zijn ambtenaren als maar wezen kan. Onze provincie bezit in hoofdzaak een land bouwende bevolking. Wij hoorden nimmer, dat Zijne Exc. veel notitie nam van den hoofdfactor, van landbouw of veeteelt. Voor nitnoodigingen tot het bij wonen van een landbouwtentoonstelling be dankte hij steeds, en bij zijn bezoek aan de verschillende gemeenten bleef hij voor de groote menigte meestal onzichtbaar, tenzij men zich wilde vergenoegen met een kijkje door het portier van zijn rijtuig of tegenwoordig was bij het in- of uitstappen. Zijn opvolger toonde al meer belangstelling in gewest en bewoners. In dat opzicht kunnen wij niet anders dan bij de verwisseling winnen. De Breskensche beruchte historie met den voormaligen secretaris-ontvanger is weer een bewijs te meer voor de onwaarheid van de bewering, dat met het ambt ook komt het verstand. Men moge terecht van een misdrijf spreken, doch niemand zal tegenspreken, dat die heer een groote stommerik is geweest, om niet in te zien, dat zijn handelingen onmiddel lijk aan 't licht moesten komen, zoodra hij een opvolger kreeg. Wie nu snappen kan, hoe burgemeester, wethouders en raadsleden, jaren achtereen te veel hcofdelijken omslag kunnen betalen, waar zij zeiven het kohier helpen vaststellen, zonder die beetneming tot 20 gulden toe per jaar op te merken, is snuggerder dan ZELANDICU8. Reisindrukken. (Van onzen stadgenoot P.) POMPEI. 't Was Zondag Meimorgen nog heel in de vroegte. Juist sloeg de klok van 't nabij- zijnde dorp vijf uur, toen ik op 't terras kwam, waar mijn kamer aangrensde. De groote morgennevel hing nog wazig over de omgeving, zoodat ik slechts de naast- bijgelegen landerijen kon zien, terwijl de Vesu vius nog weggedoezeld was in den morgenmist. In 't hotel, de z g. albergo del Lole of kortweg de Lole genaamd,1, was alles nog in diepe rust, behalve de ouwe waggelende kellner, die met zijn x-vormige beenen op een sukkel drafje 't ontbijt liep klaar te zetten. Na 't een en ander genuttigd te hebben ging ik op weg naar den grooten onheilspellenden berg. Eerst een eind langs den hoofdweg, dan rechts ^van de bekende ruïnen, om daarna de spoorbaan te volgen. De zon scheen reeds flink en aan de luoht was geen wolkje te bespeuren, alle kenmerken dus dat ons een warme dag te wachten stond, en wie ééns in de vlakte van Zuid-Italië zoo'n daagje mee gemaakt heeft, weet wat 't zeggen wil om een voettocht te maken naar den Vesuvius. Aldoor langs rails op een kaarsrechten weg waar geen eind aan sohijnt te komen, 't Was vrij saai, natuurlijk, maar 't moest. Een uur daarna had ik gelukkig 't eerste dorp, Bosoo- reale bereikt, 't Was er echt Zondag, de bevolking schilderaohtig uitgedost, niets doende dan óf vóór hun deuren zittende en allerlei noten kauwende óf in een wijnhuis, een lugube osteria te zitten kaarten. Behalve deze catagorieën zijn er nog een groot aantal in de kerk en een bijna even groot aantal zit langs den weg om te bedelen. Nergens was meer 't verdriet te zien, de ellende neen overal vroolijkheid, jool en gezang. Een Italiaan en vooral de bewoners onder den rook van het eenige Napels, zijn nu eenmaal zeer luchthartig. Van Boscoreale loopt een groote weg, langs den voet van den Vesuvius. Overal huizen, wijngaard wingerden, land dat bebouwd wordt, en natuurlijk de noodige kleine wagens met sinaasappelen (die hier duurder zijn dan in Holland), ijs, limonades en andere verkoelende eet- en drinkwaren. Aldoor voortwandelende kwam ik aan Bosco Trecase. Hier is 't, waar de groote verwoesting is aangericht. De westelijke lavastroom kwam dwars door het bloeiende dorp, verpletterde huizen en kerken, doodde dieren en vluchtende menschen. Aan 't einde lag de groote berg van zeven meter gemiddeld hooge lava. Hij was hier gestuit door balken, planken en meubels, zoodat er geen zijtak door de straat kon gaan. Met veel moeite klom ik tegen de lava op. Dit nu is een minder prettig werkje, want behalve 't gevaar om naar beneden te tuimelen, heeft men nog last van de warmte en de voortdurende zwavelhoudende dampen, die overal uit de massa opstijgen. En reeds was 't meer dan een maand geleden dat deze lava den vuurmond van den Vesuvius verlaten had en toch nog niet geheel afgekoeld. Ge lukkig had ik een paar flinke dikke laarzen met ijzer beslagen, want heusoh 't is de étreek er niet naar om met een paar salonheldachtige verlakte schoentjes te loopen op deze ruwe oppervlakte, 't Best kan men zich voorstellen een ontzetten 1 groote hoop sintels, echter niet klein en zacht, maar aan kluiten samen ge groeid als een reuzenmuur vast in[één gestampt. Bovenop liepen allerlei nieuwsgierige men schen, over dien ohaos hoorde men de meest verschillende talen spreken, te midden van het bedelgejammer der jonge kinderen en grijsaards, llier was het met recht weer 't oude spreekwoord dat telkens en telkens weer bevestigd wordt: //Napoli fa i pecoaté e la Torre li paga". (Napels doet de zonde en Torre del Greco en Torre dell' annunziata moet het bekoopen). Kleine jongens en meisjes traohten een paar stuivers te verdienen met het verkoopen van stukken lava, die erg veel zwavel bevatten (dit zijn nl. de mooiste en interessantste stukken). Zelf raapte ik ook nog een stuk op dat ik eerst moest laten afkoelen alvorens ik 't in mijn zak kon stoppen. Den grooten stroom naar het westen volgend kwam ik langs de ingestorte huizen en sohuren, aan een groote kerk, waarvan de voorgevel gedeelte lijk verbrijzeld was terwijl de lava daarbinnen alles verwoest had en tot slot bij het hoog altaar gekomen was dat als een sterke barri cade gediend scheen te hebben om er den doortocht verder te beletten. Een weinig links nu werd in een gewoon partioulier huis de kerkdienst gehouden. Alles stond open, zoodat ik door een raam naar binnen kon gaan, daar de gangen verstopt waren van menschen. Vóór een geïmproviseerd altaar van planken op schragen, waarover een kleed uitgespreid lag, hield de priester den dienst, terwijl de leeken in alle vertrekken zich bevonden en tot ver op straat te midden der groote zonnehitte aandachtig luisterden, 't Was indrukwekkend en bizonder schilderachtig te midden van die bontkleurige kleederdrachten, hier overgoten met goud zonlicht en daar in 't half donkere van 't sombere vertrek gehuld. Ik sprak buiten een man, die vol eerbied blootshoofds in 't felle der zonnestralen stond; hij vertelde me hoe ook hij gevlucht was te midden van den steenenregen, die voornamelijk aan den anderen kant van den berg zijn verwoesting had aangerioht. De aschregen was zóó hevig dat hij niets kon zien en 't daglicht geheel verdween. De oogen hadden geweldig van 't fijne grijze stof der asch geleden en allen liepen steeds in een processie, terwijl voorop de Maria-figuur gedragen werd. Daarna volgde ik mijn weg om de lava en kwam eindelijk aan den hoofdweg, waar de stroom dwars over heen gegaan was om dicht bij zee te eindigen. Zoo keerde ik terug in de brandende zon, te midden van de stoffige wegen (want overal was nog de licht grijze asch blijven liggen). Ieder mensoh liep dan ook omringd door een wolk van stof en als er een doodenkele keer een rijtuig passeerde dacht men om te komen in een woestijn van zand. Doodmoe kwam ik tegen den namiddag in ,/de Lole" aan, zóó warm dat ik nauwelijks adem kon halen, geheel verbrand en bij iederen voetstap de sporen van de asch achterlatend. De beroemde kenner der Pom- pejische kunst en archeologie prof. M&n kwam me reeds te gemoet met 't gezegde, dat hij niet gedaoht had dat ik, die kersversch uit Holland kwam, den moed gehad zou hebben door de warmte en 't stof me heen te worstelen; maar toch was 't heusoh nog niet warm in Pompei, zooals hij beweerde. Ik echter kon nauwelijks meer een buon giorno uitstooten en viel op een stoel, neer waar ik een kwartier noodig had om weer een beetje mensoh te worden. Men schrijft aan de N. Ct Ziji aanstaande geestelijken in het algemeen en doe ook eanstaande predikanten volgens de wet vrijgesteld van den krijgsdienst en kwam het tot na toe dan ook nimmer voor dat een predikant de wapens droeg, al trok ook menig predikant met den troep als veldprediker uit, ge)(jk dit in Ooat-Indië het geval was o.a. bij de Lombok-expeditie, waar eerst de onlangs overleden da. Rogge als zoodanig dienst deed en later de sedert een paar jaar gerepatrieerde ds. H. Ofbrhaus, thans predikant te Meersen (Limburg), en hebben zulke veldpredikers dan tijdelijk den titulairen rang van grootmajoor, een éóoig feit is het, niet alleen in de Ned. Herv. Kerk, maar stellig ook in het gansehe land, dat tegenwoordig oen Hervormd predikant van een Gelderscbe dorpegemeente naast de ver- vulliog van zijn predikambt bij het leger met den rang van len luitenant fungeert in werke- lijken dienst bij de landweer. Dit is tot nu toe een eenig geval van dien aard in den lande. Een gray. Men schrijft uit Gouda aan De Nederlander: Verleden Zaterdagmiddag om 4 uur zouden de landweermannen, die voor 8 dagen opgeroepen waren, terugkomen. Vrijdagavond hadden enkelen dier militairen de aardigheid den stadsomroeper te Gouda van uit Utreoht eene briefkaart te zenden, met verzoek te willen omroepen, dat om 4 uur de landweer zou arriveeren met »de muziek van de landweer". Honderden waren op de boen om de festiviteit laogs de straten bij te wonenpolitie aan het station en in de straten. Om 4 uur ongeveer stoomde do trein uit Utreoht binnen, en een dertig of veertigtal landweermannen stapten doodbedaard uit den trein en begaven aiob, met het geweer over den sohouder, ieder naar zgne woning. Groote verbazing en teleurstelling der aan- sohouwers, die niets van mnziek hoorden of eigen. Uit den trein gesprongen! Een Duitsoher, die door de maréohaueées te Olden- zaal naar Doiteohland met den trein was teruggezonden, is bij Bentheim uit den trein gesprongen en tegen een paal terechtgekomen. Hij werd met gesple'en schedel dood op genomen. Aan de gasfabriek te Joure ia uit een ongewone grondstof gas gestookt. Een voor de consumptie afgekeurde, geslaohte koe werd naar de gasfabriek getransporteerd, en in stukken over drie retorten verdeeld, waarin het vleesoh en de beenderen zoo goed als in een echt crematorium tot asoh verteerden en ruim 60 kub. M. lichtgas opleverden, waarvan zeker iedere woning, die aangesloten is, haar deel heeft gehad. Zoo heeft de koe, die als vleesoh de wonin gen der burgers niet binnen mooht, tooh nog bij velen »haar licht" laten schijnen. Drijvende doodkistenNaar Het Volk verneemt; heeft de redactie van het Rotter - damsch Nieuwsblad ter griffie van de Tweede Kamer doen deponeeren een stuk van den romp van een geheel opgelapte Vlaardirgsohe vissoherssohuit, die zeewaardig verklaard was. Het stuk hout moet onder de Kamerledeu een algemeeno verontwaardiging gewekt hebben het zat zoo vol gaten, dat het een zeef of een spons leek. Hopelijk is thans eindelijk in de Kamer de overtuiging gevestigd, dat het noodzakelijk is zoo cpoedig mogelijk het voorbeeld der Ecgeleche Piimaollwet te volgen en h8t uitvaren van zulke onzeewaardige schepen te verbieden. Ia het dorp Leeuwen zija tuiniers, die door een paar naohtvorsten aan hun krozen- gewas van f 2000 tot f 5000 sohade Igden. De schade in dat dorp alleen rekent men op f 40 000. Dan komt er bij het verlies geleden door de mandenfabrikanten. Een mandenmaker blgft zitten met een voorraad krozenmanden ter waarde van f 6000. Yoor honderden plukkers, die eenige weken een ferm plukloon voor hunne gezinnen meenden to verdienen, is die echoone kass nu cok verkeken. Het gemeentebestuur van Druten heeft aan 12 besturen van krankzinnigengestichten gevraagd of er plaats was voor opneming van eeee vrouwelijke krankzinnige, doch ontving van allon de mcdedeelicg, dat er geen plaats is. Een zoen van 1500 pop. De jary te Duhsm, in Eogeland, hseft aau een schoons maagd van Strabano, miss Margaret Mo. Kinky, ongoveer 1500 gulden schadeloos stelling toogekend voor 'n kus dien haar, tegen hasr zin, een heereboer, met same John Portcfbld, bad gegeven, dewelke onmogelijk had kunnen weerstand bieden aan de ver zoeking, deze jeugdige schoonheid langs dezen meer en meer g;jbruikelijkea weg een bewijs van zijn hoogachting, sympathie en genegen heid te gevon. Uiterst galant, heeft John Portefisld aan mejuffrouw Mo. Kinlcy doen weten, dat zijn middelen hom ongelukkigerwijs niet permit teerden, zich opnieuw een snoeperijtje te verschsffas, dat hg uit den grond van zijn hart op prijs stelt, maar waarvan de prgs in geen redelijke verhouding staat tot den staat van zijn vermogen. Een giftmengster Te Grunan, in Silezië, is een gevaarlijke giftmengster in hechte nis genomen, de vronw van den arbeider Feige. Zij moet in het geheel vgf menschen, o. a. hare zoeter en hare stiefmoeder, uit den weg geruimd hebben, om hun spsarduiten in handen ta krijgen. Haar laatste slaohtoffor was de kleermakersvronw Brnokner, die bij haar was komen inwonen, omdat zij in onmin met haren man leefde. Juffrouw Bruckner had een vermogen van meer dan 1000 mk. en dit bij testament san de echtelieden Feige vermaakt. Na baren dood deelde Bruckner de justitie mede, dat bij de Feiges verdacht, zijn vrouw ▼ergoven te hebben. Iu het lijk vond men een groote hoeveelheid rattenkruit, en ten hnize van de Feiges ontdekte men ook eenige flescbjes met dit vergif. Alle mensohen, die in de laatste jaren bjj vronw Feige hadden in gewoond, zijn onder verdaohte verschijnselen gestorven. TB 18 BH A mm MM. '8-Gravenhage13 Jnni. Tweede Kamer. De beraadslaging over het Arbeidscontract wordt voortgezet. Op voorstel van den heer Troelstra wordt met 54 tegen 12 stemmen besloten, dat, al is een overoankomBt voor langer aangegaan, de arbeider, en niet de werkgever haar nu vijf jarigen duur kan opzeggen, evenwel met inachtneming van een opzeggingstermijn van 6 maanden. De Regeering had voorgesteld bij een lang- durigo overeenkomst partijen na twee jaren tot opzegging bevoegd te verklaren. Bij het verder debat werd behandeld het artikel betrekkelijk de staangeldheffiog van den arbeider. De heer Limburg richtte een amendement om staangeldheffiog alleen toe te laten, indien ook de werkgever een gelijke som in de spaarbank belegt, waarop eventueel schade vergoeding kan worden verhaald. Da heer Troelstra lichtte het amendement toe om staaogeldhcffiog, waardoor de arbeider economisch nog afhankelijker zal worden, te verbieden. De heer De Klerk lichtte het amendement toe om het maximum van het bedrag van het staangeld op zes in plaats van op twaalf dagen loon te bepileo. De heer Lohman was tegen de amende menten, en vóór het artikel, hoewel hij het bedrag van het staangeld eigenlgk te beperkt oordeelde. Het artikel werd voorts verdedigd door den heer Draoker en den Minister, en bestreden door den heer Van der Zwaag. Do heer Patijn verdedigde de wederzgdsohe heffiag. Ingezonden stukken. Mijnheer de Redacteur! Gelieve aan het onderstaande een plaatsje te willen 'geven in uw veelgelezen blad. U bij voorbaat dankende heb ik de eer te zijn, Hoogachtend Uw Dw. X. Het Provinciaal Watersnood-Comité te Middelburg. De vorige weken zijn door dit comité aan eenige kleine landbouwers alhier gelden ver strekt tot de aankoop van veevoeder. Deze uitkeeringen hadden eohter plaats zonder dat ook maar eenigszins het plaatselijk comité te Oud-Vossemeer, bestaande nit de heeren G. J. de Graaff, burgemeester en voorzitter; P. de Looze, Herv. pred., secretaris; pastoor Van Birohem, penningmeester; G. A. Gunst en W. H. v. Gorsel met dit plan was in kennis gesteld of geraadpleegd. Deze uitkeeringen hadden plaats door den burgemeester als burgemeester, en de comité-leden waren met deze zaak offioieel geheel onbekend. Het niet-raadplegen echter van 't plaatselijk comité alhier is in 't nadeel van de bij de uitkee ringen betrokken landbouwers en als 't comité geraadpleegd was, zou zeker geadviseerd zijn tot niet-uitkeering. Het geld tooh, dat nu is uitgekeerd voor veevoeder, zal natunrlijk bij de finale schadevergoeding worden in mindering gebraoht, (anders zou een zeer ongerechtvaar digde bevoorrechting plaats hebben van enkelen boven vele anderen, die even groote behoefte hebben). Van dit geld moet na tegen buiten sporig hooge prijzen veevoeder gekooht worden (f 40 voor een voer hooi wordt besteed), terwijl na den nieuwen hooioogst tegen veel lager prgzen kan worden voorzien in de behoeften. Maar wat dan nu? zoo vraagt ge? Leden van 't plaatselijk comité alhier wisten, dat de landbouwvereeniging Duiveland nu gratis vee voeder beschikbaar wilde stellen voor de hulpbehoevenden. Was op dit voorstel inge gaan 't verviel eohter door de uitkeeringen van 't prov. comité dan waren de boeren in dezen duren tijd gratis geholpen en kon voor hetzelfde geld dat nu werd besteed beter veel voordeeliger worden ingekocht. Het niet-raadplegen van 't plaatselijk comité te Oud-Vossemeer is dus weer in 't nadeel der daarbij betrokkenen en 't is te hopen dat voortaan rekening zal worden gehouden met 't bestaan van een plaatselijk comité. Odd-Vossemeer, 12 Juni 4906. lABKTBHIIOlTII. Dinteloord, 12 Juni. De paardenmarkt was gisteren drnk bezocht. Rnim drie honderd paarden stonden er aan de Ijjn. Aan koopers natunrlgk geen gebrek. De handel was levendig. Botterdam, 12 Juni. Op de veemarkt waren aangevoerd: 26 paarden, 1497 magere - en 760 vette rundoren, 215 vette - en 302 nnchtere kalveren, 484 varkens en 177 biggen. Koeien en ossen 26 tot 38 ot., stieren 24 tot 33 ct., kalveren 36 tot 50 ot., varkens 20 tot 24 ot., alles per i kilo. Melkkoeien f 110 k f 275, kalfkoeien f 185 k f 290, stieren f 55 A f 195, pinken f 45 k f 125, vaarzen f 45 k 120, alles mager vee; biggen f 8 k f 14, paarden f 40 A f 115. Nachtere kalverenfok- f 13 A f 22, slaoht- f 10 k f 14. Vette runderen waren prijshoudend, ofschoon in het begin der markt de handel stil was. Vette kalveren werden vlag verkocht, zoo ook prima stieren. Nnohtere slachtkalveren waren dunr, dito fokkalveren minder. Aanvoer en handel van jong vee en melkkoeien waren aanmerkelijk minder dan de vorige week. Kalfkoeien, vooral le soorten, gezooht. Paarden en biggen minder aangevoerd en tot lagere prjjsen afgedaan. Schiedam, 12 Juni. Noteering distilla ten rs 10. Zeetijdingen Zierikzee. UITGEKLAARD: 12 Juni. De barge zEntreprise", kapitein A. Dorrell, met diverse goederen van Pruisen naar Londen. 13 De barge »Corinthean"kapt. H. Brown, met oementplaten van Pruisen naar Bristol. ZIEBIKZEB. TIJD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. Jani. Maens- ouderdom. H.W. L.W. n. m. u. m. 13. W. c 7.54 n. Toorm. nam. 7.37 7.51 0.52 1.29 14. 23 Toorm. nam. 8 33 8 49 1.53 230 15. 24 too rm. nam. 936 9.56 2.57 3.37 16. 25 Toorm. nam. 10.43 11. 7 4. 4 4 41 17. Z. 26 Toorm. nam. 11.51 5.10 5.41 18. 27 Toorm. nam. 0.10 0.46 6. 3 6.20 19. 28 Toorm. 1. 3 647 nam. 1.35 7.13 20. 29 Toorm. nam. 1.50 2.16 7.27 7.49 Tgd van H. W. te Dordrecht 3,15 nur later. L. W. 9 5,30 8TOOHBOOTDIENST Jnni. Tan Thrsingen Rotterdam. Tan Middelburg naar Rotterdam. Tan Rotterdam Middelburg enTlissingen. Amaterdamsohe tgd. Dond. 14 Vrgdag 15 Zaterd. 16 Maand. 18 Dinsdag 19 Woeni. 20 'sm. 8, 8,— 8 s 8 8,— 8,— 'sm. 9,30 9,30 9,30 s 9,30 9,30 9,30 'sm. 8.45 8 45 8,45 8.45 8.45 8.45 Getrouwd MARIUS J. NELISSE Ns. en ADRIANA D. HOEK Ad., die, mede nnmena wederaijdeehe familie en .tienden, hunnen hartelijken dank be tuigen .oor de vele bewjjien .an belang stelling tóór en by hun huwelgk ondet.onden. St.-Maartensdijk, 6 Juni 1906. Getrouwd JOHANNIS JACOB HAN8E Cz. en LEVINA NEELTJE DE VRIEZE Wd„ die, mede namena wederigdsohe Familie, hunnen hartelijken dank betuigen .oor de .ele bljjken .an belnngatelling bg ban huwelgk onder.onden, Ellemeet, 8 Jnni 1906. Getrouwd B. C. VAN DER KLOOT A. M. DE VOS, die, mede namena weder«ydache Familie, har hartelijken dank betnigen .oor de ve'e bewgsen .an belangstelling bg bun huwelgk onderzonden. Zierikzee, 13 Juni 1906. Geboren JAN LODE WIJK, Zoon .an U. DULFER en O. DDLFER—de Jono. 's-Gravenuaob, 11 Juni 1906. Leoadninaohe Kade 9. Heden o.etleed na een langdurig lijder, onae Eohtgenoote, Behnwdmoeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Jaooba Bolijn, in den onderdom .an 81 jaar en 6 maanden. Zierikzee, 8 Jnni 1906. Namens de Familie, E. LODEWIJK. Algemeenc kennitgeving zoo buiten als binnen deze stad. Hartelijken dank aan allen, di" blgken .an belangstelling ga.en ter gelegenheid .an myn 80sten Verjaardag op 10 deier. Dreischor, 12 Jani 1906. JOHs. DER WEDUWEN H«.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 3