NESTLE Ingszonden Mededeelisgsn. Altijd welkom te Zierikzee. kommies bij 's rijks-belastingen is geslaagd de beer P. tad Gilat Pz., geb. alhier, thans woonachtig te 's-Gravenbsge. Zijpe. Zaterdag 1.1. had de soldaat Kik van Haamstede het ongeluk achterover in de machinekamer van de veerboot «Zjjpo" te vallen. Bewusteloos werd de man opgenomen en in het kantoor van den heer Elsman, rijks havenmeester alhier, gebraoht, die spoedig de bloedende wonden aan het hoofd verbond. Onmiddellijk werd de heer De Kok, genees heer te Brninisse, ontboden, die de wonden zóódanig verbond, dat vervoer per tram naar Zierikzee mogelijk werd. Onnoodig te seggen, dat het ongeval groote ontroering bij de vele aan boord zjjnde passa giers teweegbracht. St.-Filipsland, 3 Juni. Een 6 jarig knaapje dat op een heining geklommen was, had hst ongeluk er af te vallen en daarbij zijn rech terpols te breken. Na een bestaan van eenige jaren is de zangvereeniging Exoelsior" ontbonden. De groote vraag naar veldarbeiders alhier, veroorzaakt door't vele werk, maar ook omdat velen als polderwerkers of anderszins goed loonend werk bniten de gemeente vinden, doen de loonen hier stijgen. Naar verluidt, is 't loon in 't nabnrige Westelijk Noord-. Brabant reeds f 1.70. per dag. Den 1 Juni herdaoht de heer M. v. Bendegom in huiselijken kring den dag, waarop bij vóór 30 jaar in funotie trad als gemeente secretaris. Het zij dien accuraten, jjverigen en kundigen ambtenaar gegeven, die betrekking nog menig jaar te verruilen. Scherpenisse, 4 Juni. Geslaagd op het examen te Arnhem voor oommies bij de directe belastingen en aocjjnzen de heer J. J. Tholenaar Mz. alhier. Tholen, 2 Juni. Een eigenaardige quaestie is sedert eenige jaren hangende tusschen het bestuur van den Auvergnepolder, gelegen aan de Brabantsche zijde van het Veer te Tholen en het gemeentebestuur dezer plaats over het bezit van het zoogenaamde «Hoorn- werk", in genoemden polder gelegen, en voorheen behoorende tot de verdedigingswerken. Eenige jaren geleden werd door den heer A. Hollestelle alhier, oudheidkundige, in een nitvoerig rapport aangetoond, dat de gemesnte Tholen eigenaresse van het Hoornwerk is. Sedert bleef deze zaak rusten, maar thans is, naar men meldt, een schrijven ontvangen van heeren Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant, waarin verzooht wordt in overweging te willen nemen, bedoelde gronden, waarvan Tholen meent eigenaresse te zijn, te willen verkoopen. Waar evenwel het goed recht der gemeente volgens dit rapport onbetwistbaar is, hebben burgemeester en wethouders ge meend aan bedoeld college, na machtiging dsartoe van den raad, te moeten antwoorden, dat de raad niet genegen ia bedoelde eigen- J"Hët'fec6i van Teer van Tholen op bedeelden polder is voorheen ook meermalen betwist door de Heeren van Bergen-op-Zoom, maar nog heden ten dage geniet de stad de ruime inkomsten (ruim f 6000 op dit oogenblik bedragende) van het Veerrecht. De sohapen- en wolhandel, die op het eiland Tholen hoewel nimmer een hooge vlucht nemende, toch nog al van beteekenis was, maar in de laatste jaren kwijnde, begint weer te herleven. In vroegere jaren was Goes de eigenlijke marktplaats, waar zioh die handel conoentreerde. Thans is dit anders ge worden. Kooplui komen den boer op, en koopen van de sohapenhouders tegen hooge prijzen de wol en ook wel de sohapea zelf. Colijnipla&t, 2 Juni. Door den raad is aan den gemeente-veldwachter, op diens ver zoek, ontslag verleend als havenmeester, en is tijdelijk met die betrekking belast de gemeentebode J. Barbier. Kamperland, 2 Juni. In een gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders van de meestoof «De Vrijheid" alhier, werd met bijna algemeene stemmen besloten om tot verkoop hiervan in 't volgend jaar over te gaan. Hiermede zal dus vermoedelijk worden opgeruimd hei laatste gebouw op oos eiland, wat tot meekrapbereiding heeft gediend. Voorheen, toen die cultuur nog io bloei was, tolden we 2 stoven te Geersdijk2 te Kolijnsplaat en ééne te Kats, behalve deze hier. Goes. Paardenmarkten met annexe ver lotingen komen zoo vaak voor dat het mooie er af raakt. Natuurlijk heeft dit ook invloed op het bezoek aan de markt en op het debiet der loten. Bedenkt men nu nog dat daags te voren te Ierseke en te Kruiningen feeste lijkheden hebben plaats gehad, die heel wat feestgangers lokten, dan begrijpt men dat de jaarljjksche paardenmarkt weinig drukker is geweest dan een gewone marktdag. Vreemde kooplui ontbraken geheel, en het aantal en de qualiteit der paarden waren daarmee in overeenstemming. Er stonden aan de Ijjn 54 werkpaarden, 15 veulen 8 hitten. Door de verlotingsoommissie werden eenige dieren aangekooht, die na afloop der verloting gewoonlyk weer aan den oor- spronkeljjken eigenaar terugkeeren natuurlijk met een grooter of kleiner rabat. Zooals wij vroeger berichten, werden door de vereeniging «Landbouw en Handel" uitgeloofd drie prijzen voor de beste driejarige merriëa en die voor de beate tweejarige merriëa. De heeren F. van Hoorn te Kapelle, C. Zuid weg te Wolfaartsdjjk en J. A. Nijssen te Kapelle werden om hun tweejarige, de heeren A. Nijssen te Goes, J. Verhulst te 's- Gravenpolder en J. D. Elenbaas te om hun driejarige dieren de gewone verloting Hoedekenskerke bekroond. Hedenavond heeft plaats. Krniningen, 5 Juni. Ia den vroegen morgen van heden is de hofstede van den heer M. Kole Pzn. bijna geheel verbrand. Esn deel van het huis bleef staan. Het vee is gered. Oorzaak onbekend. Middelburg. Dat de derde Pinksterdag op Walcheren nog steeds gevierd wordt, bleek gisteren weer te duidelijk. De trams naar Vlissingen reden in beide riohtingen met 7 wagens en van af het begin van den middag tot den laten avond waren deze voortdurend geheel bezet. Ook de tram Waloheren de tram naar Domburg had alle rjjtuigen in dienst gesteld en meermalen moesten de passagiers in de poet- of bagagewagens plaats nemen. Vooral de plattelandsbewoners maakten een zeer druk gebruik van dit nieuwe ver voermiddel. Voor de betrekking van opzichter bg de gemeente-fabrioage te Middelburg, bouw- politie, zjjn voorgedragen in alphabetisohe volgorde, de heeren D. Bloem te Stad Almelo, H. Hoekstra te Nijmegen, J. Lacgjouw te Hengelo en P. Nauta te Dordrecht. Te Domburg is bij eene temperatuur van 50 gr. Fahrenheit en een flinken bries het badseizoen Maandag 1.1. geopend door drie Amsterdammers, een heer en twee dames. Vlissingen, 2 Juni. Hedenmiddag is in de Badhuisstraat door de tram overreden J. de R., eoheepmaker, 42 jaar, te Middelburg woonaohtig. Hij is aan de gevolgen overleden. De man kwam van de werf en wilde wat hjj nooit deed op de tram springen, met het gevolg dat hg viel. Twee wagens reden over hem; op vijf plaatsen over zijne beenen. In een hotel alhier logeerde sedert eenige dagen e9n ongeveer 16-jarig jongmensch, Fransohman van geboorte, die tot gids bij zioh had een Eogelsohman van geposeerden leeftijd. Daar het jongmensch nogal groote ver teringen maakte, trok dit de aandacht van de politie, die hem op het bureau deed komen. Dédr gaf hij aan don oommissaris zijn naam en woonplaats op en deelde verder mede nog in 't bezit te zijn van een 300 franken. By fouilleering echter bleek, dat bij geen 300, maar 3600 franken (ongeveer f 1800) bg zioh droeg. Hg bekende nu, dat bij die van zgn vader, die te Parijs woont, gestolen had. De vader werd telegrsfisoh met het voor gevallene in kennis gesteld en deze verzocht daarop de aanhouding van zgn zoon. Daar de vader verhinderd is zelf over te komen, zal bij een gevolmachtigde zenden, die den knaap en het ontvreemde bedrag in onl*»»»-* De Engelsche gids heeft na het voor gevallene de plaat gepoetst I In tegenwoordigheid van het geheele aan wal zgnde loodspersoneel heeft Maandag middag 3 uur alhier in de sociëteit «Nederland" het loodswezen afscheid genomen van den (ot inspecteur-generaal benoemden inspeoteur Van Maren Bents van den Berg. Dit afscheid ging gepaard met versohillende toespraken. Namens het loodswezen werd aan don afgetreden inspecteur een fraai aandenken aangeboden. Terneuzen, 5 Juni. Omtrent dezen tijd van het jaar worden hier de jaarlijksche vergaderingen gehonden van de ingelanden der verschillende polders en waterschappen, waaruit Oostelijk Zeenwsch-Vlaanderen bestaat. Dit jaar hadden deze j>oldervergaderingen eene bizondore beteekenis. Er was namelijk een voorstel ingekomen van Gedeputeerde Staten van Zeeland om 55 polders en water schappen te vereenigen tot één waterschap, die dan gezamenlgk do kosten zouden dragen van de verzwaring der zeedjjken aan de Othene- en Serlippeaspoldereene uitgave geraamd op 1.5 millioen gulden. Tegen dit voorstel was verleden jaar door 53 van de 55 polders reeds geprotesteerd en door de ingelanden was aan Ged. Staten in overweging gegeven hun voorstel in te trekken, dan zouden alle belanghebbenden gezamenlgk de kosten dragen van de versterking van den eersten binnendijk van den Zaamslagpolder, kosten geraamd op 56 000 gulden. Ged. Staten waren daaromtrent met bet rijk in onder handeling getreden, dooh dé minister van waterstaat wilde zijne medewerking niet ver- leenen om de Othene en Serlippens op te offeren. Vandaar kwamen Ged. Staten weer met hun voorstel voor den dag en wilden vóór 30 Mei het oordeel van de ingelanden der betrokken polders en watersohappen weten. De vergaderingen zgn thans afgeloopen en de uitslag is, dat alle 53 polders weer ten sterkste tegen het voorstel van Ged. Staten hebben geprotesteerd, als zgnde veel te kost baar, terwgl versohillende polders weinig of geen belang hebben bg de aan te brengen zeeweringen. De eenige oplossing is, volgens hen, dat de Athene en Ssrlippens zioh cala mitous laten verklaren. Naar men aan Zdandia verzekert, zou het bezoek verleden week Woensdag door de Ministers van Oorlog en Marine aan Terneuzen gebraoht, geleid hebben tot de beslissiog, dat on Terneuzen, èa Ellewontsdjjk, opnieuw ver sterkt zullen wordendat de kanonnen dateerende van 1896, zullen worden ver meerderd en vervangen door snelvuurgesohat van groot kaliber (nieuw model) en dat wederom garnizoen in deze plaatsen zal worden gelegd. Een en ander fcbijnt in verband te staan met de opgenomen verplichting, bij tractaat in 1843 met Be)g:ë gesloten, om op het nauw van Terneusen als verdediginslioie te kunnen steunen, voor het bewaren der neutraliteit. Het is zoo schrijft men ongekend zoo veel paling dit jaar op het Hollandsch gedeelte van het kanaal GentNeuzen ge vangen wordt. Beroepevisfchers zeggen, dat nooit zooveel, maar ook nooit zulke kleine paling gevangen is. 't Is allemaal paling van 1 of 2 jaar oud. Met millioenen worden ze gevangen. Als men 's avonds om een uur of negen van Sluiskil naar Sas-van-Gent ging wandelen, kon men er zeker van zgn onderweg minstens een 100 zoogenaamde speurders" langs den waterkant te zien zitten, die allen, na verloop van eenige uurtjes, een flinke zoo hebben gevangen. Ten minste in quantiteit, het aantal is groot genoeg, maar Een staaltje: we zagen dezs woek iemand van een vissohor koopen 2 kilo paling voor den prijs van 40 oent. En raad eens hoeveel Btuks die 2 kilo inhielden! 670 palingen. Ea voor 5 cent extra nota bene vilde de koopman ze bovendien. Dus voor f 0.45, 670 gevilde palingen, wegende te zamea 2 kilo's 1 Is het niet waard te worden genoteerd in de annalen der viescherjj? Te Sluiskil (gemeente Terneuzen) is een 3-jarig meisje dat langs het kanaal speelde te water gevallen. Hoewel de kleine vrij spoedig op het droge was gebracht mocht het helaas niet meur gelukken de levens geesten op te wekken. Honteniese. Maandagmiddag is aan de pachters van het kroondomein in geld uit gekeerd wat H. M. had beschikbaar gesteld ter vergoeding van een deel der door de over strooming geleden schade. Kloosterzande. De doorbraak is heden zonder eenigen tegenspoed in den Wilhelmus- polder gedicht. De diohting is nu 1.50 M. boven gewoon hoogwater. In den polder staat nog 1 30 M. water. De huizen, schuren enz. van Van Arenthals en Stallaert staan nog geheel onder. Aanbestedingen, Verkooplngen enz. Rilland-Bath. De werken aan den spoor dijk, waardoor deze een breeder sfloop krijgen zal en tevens met vetten grond zal worden bekleed, is. naar men zegt, aanbesteed aan de firma Ten Siepen te Wintersdgk voor de niet geringe som van f 169.500. Met de voorbereidende werkzaamheden tot indjjking van den Tweeden Bathpolder is een aanvang gemaakt. Niet minder dan een veertigtal loodsen zullen geplaatst worden. Ook wordt een zoo genaamde «voskaai" gemaakt, binnen welken kring men in het vervolg grond zal halen. Poortvliet. Door het bestuur van het levering van: a. vrg voor den wal aan den zeedijk van het waterschap. lo. 2150 stuks georeosoteerde dennen perkoenpalen, lang 1.6 M.aangenomen door de firma Mirandolle Co. Rotterdam voor f 0,256 per stok. 2o. 4000 stuks Brab. staken, 2000 bos Brab. rijs en 200 bos Brab. haringband, aangenomen in massa door J. Hack te Oud Gastel voor f 174. b. vrg op den wal aan de haven te 3o. 180 M3. Pruisische onderhoudsgrint, biggels van 2—4 cM., 182 M3. Pruisische grove aanleggrint, biggels van 3—7 cM. aangenomen door M. de Graaff te Poortvliet voor f 2,10. 4o. 312 M3. grint te vervoeren, ingesohreven door M. Mjjnheere te Scherpenisse, f 0,98; C. Th. de Rijke, f 0,95; G. de Jonge, f 1,15 en J. Niemantsverdriet, f 0,85; aan den laageten iosohrjjver is het gegund. De drie laatstgenoemde waren van Poortvliet. Door den heer J. de Groen, vraohtrijder alhier, werd publiek bij insobrijving aanbesteed, het bouwen van een nieuw sohuurtjs met bergplaats voor karren enz. Voor de massa, door A. J. Nortier, timmerman voor f 797.08. In perceolen voor metselwerk door J. K. Krijger voorf 399.50. Timmerwerk door J. Elenbaas voor Smidswerk door W. van den Berge voor Totaal Aan de drie laatstgenoemde i gegund. Verder werd ingeschreven voor timmerwerk door A. Reeders voor f 440; door de gebr. J. A. van Ooit voor f 405. Voor smids werk door M. W. Kesteloo voor f 25; door I. van den Ameele voor f 21.25; door J. P. Gebraad voor f 20. Allen van Poortvliet. Middelburg. Aan het gebouw van het Prov. bestuur van Zeeland werd heden alhier aanbesteed 1°. het opruimen van vier dukdalven en het paat8en van zes dukdalven; gedeeltelijk van aanwezige bouwstoffen, in de buitenhaven te Hamweert, behoorende tot de werkt n van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 8000. Minste insohrijver de heer H. Jansen te Middelburg, voor f 7596. 2°. het onder profil brengen van het westelijk sluisplateau met bijkomende werk zaamheden op de sluisterreinen te Hansweert, behoorende tot de werken van het kanaal door Zaid-Beveland. Raming f 3500. - 355.—. - 19.50. f 774.—. i het werk Minste inschrgrer de heer Dekker to Veere, voor f 3354. Landbouw en Veeteelt. Aan het te Hoorn gehouden examen in het melkenuitgeschreven door de «Vereenigiog tot ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwartier", werd deelgenomen door 23 jongelieden. Aan 19 van hen (5 meisjes en 14 jongens) kon het diploma van bekwaamheid worden uitgereikt. Het ledental der vereenigiog «Zuid- Beveland" tot het houden van veilingen van vruchten enz. te Goes, is toegenomen van 216 tot 225. Alleen de leden mogen daar koopen en verkoopen. Door den tuinbouwleeraar, den heer Cammans, werd de wenscheljjkheid betoogd om de veilingen van groote massa's zwarte en andere bessen ook in het veiliogelokaal te doen plaats hebben, mogeljjk zou daarvoor het tarief kunnen verlaagd worden. De gewone, jaarlijks terugkeerde klacht werd vernomen 07er minder goede behandeling van de vrnchten tijdens het vervoer. Daarom zal men zioh wenden tot den direoteur- generaal der staatsspoorwegen om waggons beschikbaar te stellen in 't bizonder ingerioht voor het vervoer van vruohten. In plaats van P. Sohrijver, op verzoek eervol ontslagen, werd tot afslager benoemd M. Schipper. Er waren negen liefhebbers. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regels fi,elke regel meer f 0,20. [Melkvoedsel voor Kinderen enZieken Goed nieuws van iemand uit onze omgeving is ons altijd welkom en wg zullen met belang stelling het volgend berichtje van een inwoner van Goes lezen. Het zal evoneens voor velen onzer waardevol nieuws zjjo. De Heer J. P. HOPMANS, wonende Oost- wal 263c te Goes, deelt ons medeGedurende drie lange jaren leed ik aan een hevige pijn in den rug en in de lendenen. Reeds bij h6t opstaan 's morgens was ik vermoeid en dit afgematte gevoel verliet mij niet gedurende den geheelen dag. Ik had ook veel last van hoofdpijo, juist alsof mij iets zwaars op mjjn hoofd drukte. Mgn eetlust was zeer gering en ik had zelfs dikwijls een walging van alles wat men mij voorzette; onophoudelijk moest ik urineeren. Wat ik hier ook tegen aange- -- x 1a. O» Jat mij Kattu. mjji» aandacht werd ten slotte getrokken door Foster's Rugpijn Nieren Pillen, welke overal zoo gunstig beoordeeld werden. Ik moet eerlijk zeggen dat de werking daarvan zeer ving en afdoende was, want onmiddellijk na het gebruik bekwam ik verlichting en nadat ik er een poosje mee doorgegaan was, bevond ik mij oneindig veel beter. De pgn verdween en ik was weer meester over mgn water. Na zulk een gunstig resultaat aoht ik het mgn plicht aan mgn genezing publioiteit te geven, want veel menschen zullen hierdoor met dit heilzame geneesmiddel bekend worden. Ik oodergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wgze, die u goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren da ergste is aller ziekten, met uitzondering van tuberoulose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van verschijnselen van nierziekte of dat deze versobgnselen verward worden met andere ziekten, terwgl de nierziekte zioh meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt oompli- caties voordoen, totdat zij zioh diep iu het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste versobgnselen van pgn in de zij, neem uw maatregelen nog heden, want morgen is het missohien te laat. Verzeker u dat men u de eclite Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Hopmans gehad heeft. WIJ WAARSCHUWEN TEGEN NAMAAK en maken koopers er op attent, dat op iedere doos da handteekening van James Foster voor komt. Ze zgn te Zierikzee verkrijgbaar bg den Heer IK. fit. POLjIK, Gedipl. Drogist. Toezending gesohiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10, voor zes dooien. KIIKI11VWI. Serooakerke (S.) Benoemd tot diaken de heer J. C. Goemans, die echter als zoo danig heeft bedankt. Scharend^* ke, 4 Jani. Na aoht jaren als predikant der Geref. Kerk alhier te hebben vertoefd, nam Ds. Raman heden in zgo geheel bezet kerkgebouw afscheid van zgn gemeente, daarbij tot grondslag zijner rede nemende 2 Korinthe 6 vers 1«Eo wij als mede arbeiders bidden u ook, dat gjj de genade Gods niet te vergeefs moogt ontvangen hebben". Van wege de classis riohtte Ds. Laman eenige hartelijke woorden tot hem en de gemeente en vanwege den Kerkeraad sprak de heer Bij de Vaate. Den soheidende werden toe gezongen: Ps. 134: 3 en Ps. 121: 4 Sirjansland. De alhier gehouden collecte voor de uitwendige zending heeft opgebracht de som van ruim 5} gulden. Beroepen bij de Geref. Gem. (B) te Vlissingen ds. A. Kuyper Jr. Ié Makkum. Men schrijft nit Puthrabo k: »Bjj de Geref. Gem. alhier is beroepen ds. Esselinlr, vroeger te Zierikzee, thans ge schorst en wonende te Watergraafsmeer. Met den beroepene stond op het tweetal ds. Van Boeren (vroeger te Bruinisse), em.-pred wonende te Kampen. De classis Dordrecht der Geref. Kerken had den kerke raad sterk afgeraden den heer Eeselink te beroepen, terwgl de classis Dokkum geadvi seerd bad niet te rehabiliteeren, maar af te zetten. Een groot deel der gemeente verlangde zeer den bekwamen ds. Van Boeren, dooh de kerkeraad heeft zgn zin weten door te drijven. De Geref. Gem. is thans zeer verdeeld en van de oprichting eener ohr. school, waar van sprake was, zal nu wel niets komen". miwua. De algemeene vergadering van de onder wijzers in het Arrondissement Zierikzee zal op Vrjjdag 6 Juli 1906 te Zierikzee worden gehcuden. Staveni886. Benoemd tot onderwijzeres te Scherpenisse, mej. C. A. Hartog alhier. Bij het op 21—23 Mei gehouden examen in het boekhouden door de Vereeniging van leeraren in 't boekhouden te Amsterdam, is ook geslaagd de heer J. R. D. Moojen, geb. te Kloetinge. Mejcfff. Van Dijke—Kievit, onderwijzeres aan school 1 te Yerseke, heeft tegen 15 Augustus eer rol ontslag aangevraagd. Het onderwijz4rsgezelsch8p in het arrondissement Waalwijk zal dit jaar zgne feestvergadering houden te Middelburg, en wel op 14 en 15 Juni a.s. Bij het eximen voor candidaat-gemeente- seoretarie en ambtenaar ter secretarie zgn geelaegd de heeren H. von Bracken Fock en W. A. Dormaar, beiden te Middelburg en volontair ter seoretarie van Arnemuiden, en P. Wolthuis te Vlissingen. Bij het Zaterdag te Amsterdam gehouden examen voor apothekersbediende slaagde o.a. mej. N. van den Berge, geboren te Middelburg. Door den heer A. Mol, onderwijzer aan de openbare sohool te Bruinisse, is tegen 1 Jnli a.s. eervol ontslag uit die betrekking gevraagd, wegens vertrek naar Amerika. O T A K M M. Tegen den ex godsdienstonderwijzer v. d. W.te Wolvega, werd door het O. M. bij de rechtbank te Heeren veen 2 jaren gevangenisstraf gc ëischt wegens ontuohtige handelingen met een leerling. Deze zaak gaf te Wolvega aanleiding tot ongeregeldheden; o. m. werden bij den predikant, den hoofd getuige, glazen ingegooid. Beklaagde ontkende. Bij bevelschrift der Middelburgsche reohtbank is reohtsingang verleend, met bevel tot goTaugonbonding en last tot instruotie der zaak, tegen J. H. C. S. H., ontslagen secretaris on ontvanger der gemeente Breekene. Een dure zoen. De kantonrechter te Rotterdam veroordeelde den reiziger Vagepooldie een dame op de openbare straat had omhelsd en gekust, tot f 10 boete of 3 dagen hechtenis. f»»t si Tslstrafls. Met 1 Juni zgn verplaatst de surnumerair der poster gen en telegrafie J. C. Smid, van Zierikzee naar Beverwijkde adspirant- commiezen der postergen en telegrafie J. C. Smid, van Vlissingen (postkantoor) naar Goes (postkantoor), A. M. Parmet, van Vlissingen (postkantoor) naar Sas-van-Gent, en de tele foniste M. M. D. van Beek, van Goes naar Arnhem. Stavenisse. Met 1 Ootober a.s. zal de poetveerdienst Stavenisse—Vianen opgeheven worden. Jaren lang moest deze dienst de cor respondentie onderhouden tusschen Schouwen- Duiveland met het overige bewoonde deel der wereld, maar door den aanleg van de tram via Steenbergen schijnt deze dienst over bodig te worden. 8 P O B T. Korf bal wedstrijd. Zierikzee. De j 1. Zondag te Bergen-op- Zoom gehouden korf bal wedstrijd tusschen B. K. C. van Bergen-op-Zoom en Z. K. C. van hier had een slecht resultaat voor de Zierjk- zeescha olub. Met 14 tegen 4 moest zjj ver liezen blfjkbaar waren de spelers van Z. K. O. in 't begin wat overrompeld door 't snelle spel en de goede verdediging van B. K. C. Met 't doelen had Z. K. C. pech, menig puntje is verloren gegaan door 't slecht ingooien. Berges-op-Zoom's samenspel was goed. De jonge dames van Z. K. C. hebben zich dapper feweerd, terwgl 't spel van J. Zwartbol door jandigheid in 't wegwerken van den bal best was. De scheidsrechter was goed. Zondag zal B. K. C. naar hier komen voor den contra-wedstrijd. Onweder. Te Huttenstreek, gemeente Osstwedde (Gr), is tgdens een onweder de Trouw van den arbeider H. Kruirn in de woning baars vaders door een bliksemstraal gedood. Te Uithuiten (Gr.) ia de bliksem geslagen in de behuining van den arbeider A. Langeland. Het hnie is grootendeels afgebrandde inboedel werd gedeeltelgk gered. Één der bliksemafleiders van de tnohtsohool te Haren werd getroffen, aonder eenig ander spoor na te laten dan de oson en een geringe Terbniging van den draad. Door denselfden slag werden sohter dn boerderjj ran den beer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2