ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 2$ Mei 100$. (25 ierilizeesche Courant). 62ste JAARGANG. No. 8313. Eerste Blad. Algsmsss Overzicht. Uit Stad es Provincie. Yersohgnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prjjs per 3 maanden ie f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaalLodië en*, versend ing per week, f 10,— per jaar. Directeur jBL. O. DEI LOOS6EL Uitgever-Redacteur: A. FRANKEL. Redacteur: J. WAALE, alleen voor het binnen- en bnitenL nieuws. Advertentiënvan 13 regels 30 Cte. meerdere regels 10 Cis., kunnen uiterlgk tot dea Maandags, Woensdaga en Vrijdags middags 2 ore besorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend, Alle betalingen moeten uitsluitend geschieden ten kantore van A. J. de Looze, Hoek Schuithaven, Zierikzee. Ingezonden stukken en berichten van correspondenten te adresseeren aan A. FbSnkel, Nieuwe Boogerdstraat 213, Zierikzee. Dit nummer bestaat uit drie bladen. De Zondag gehoudene herstemmingen voor de Franscho Kamer van Afgevaardigden zijn in beslist regeeringegezinden geest uit gevallen. Vooral de nationalisten, een partij, die rumoerig van aard, en tuk op kabaal, met valsohe vaderlandsliefde pronkt, teneinde des te beter de zaak der reactie te kunnen dienen, hebben geduoht klop gebad. Zij, verkapte royalisten, hebben van de 44 zetsla, die zij in do vorige Kamer innamen, slechts 19 weten te behouden, zoodafc zij niet minder dan 25 distrioten verloren hebben. Daarentegen is de bekende advokaat Lahori, die door zijn vurige welsprekendheid in het Dreyfusprooes algemeen bewonderd werd, te Fontainebleau als afgevaardigde gekozen. De nieuwe Kamer, die 1 Juni bijeenkomt, telt thans ruim 400 aanhangers van het hnidig republikeinech regime, terwijl de oppositie door 179 leden gevormd wordt. Staat ten gevolge van den uitslag der verkiezingen de republiek innerlijk op een stevigen grondslag, ook naar bniten is zij sterker, dan zij sedert den oorlog met Duitsohland geweest ie. Met Engeland en Rusland door tractaten verbonden, waardoor zij aan kraoht en aanzien gewonnen heeft, heeft zij er toe medegewerkt Duitschland's stelling in Europa te verzwakken. Wel bestaat nog het Drievoudig Verbond, maar toch kan Daitschland het is trouwens bij de oonferentie te Algeciras duidelijk gebleken, waar Italië zich aan de zijde van Frankrijk schaarde niet onvoorwaardelijk op Itabë rekenen. En het zou zeker geen bevreemding wekken, indien bleek, dat de entente tnsschen Rusland en Engeland het werk van Franeohe staats lieden ia geweest. Beweerd wordt tooh name lijk in de buitenlandsche bladen, dat taasohen Engeland en Rusland ijverig over een politiek samengaan in Azie onderhandeld wordt, ja, dat zelfs de onderhandelingen reeds zoover gevorderd zijn, dat de maohtige Eogoleche vloot een bezoek aan Kroonstad zal brengen. De Dnitsche adelaar ziet een dergelijk samen gaan van den Russischen beer met den Britsoben leeuw natuurlijk met leede cogen aan, te meer, omdat hij nu begrijpt, dat al zijo pogingen, zijn buurman vriendelijk en vriendschappelijk te stemmen, zonder eenig gevolg zijn gebleven. Deze bleef voor al de attenties van Germania koud. De uitwijzigingen en masse van duizenden uitgewekene Russen uit Duitechland, waaronder er waren, die zelfs jarenlang in Berlijn gewoond haddeD, ver- moobten niet het hart van den Moscoviet te verteederen. De Engelsche Minister van Binnen- landsche Zaken, Campbell Bannerman, beeft een deputatie vau vrouwen op het Ministerie in audiëntie ontvangen. Deze deputatie, vergezeld door eeu veertigtal leden van het Parlement, kwam namens 300.000 vrouwen het kiesreeht voor de vrouw vragen. Acht dames voerden bij die gelegenheid het woord. De Premier antwoordde, dat hg het volkoman met de deputatie eens was, maar dat de regeering ten aanzien van het kiea- reohtvraagetuk voor de vrouwen onderling verdeeld was, zoodat hij geen belofte kon doen, maar hg raadde de dames aan nog eenige jaren geduld te oefenen. Eenmaal zouden haar wenschen ingewilligd worden. Terwgl de vrouwendeputatie bg den Minister op audiëntie was, trok een stoet van vijf- hondsrd vrouwen door eenige hoofdstraten van Londen met banieren, waarop geschreven stond: «Wij willen het kiesrecht nog in deze «parlementszitting", «de vrouwen dienen te «stemmen over de wetten, waaraan zij moeten «gehoorzamen, en over de belastingen, die zij moeten betalen". Daarop togen zij naar Downingstreet, waar de deputatie in het ge- bon w van het Ministerie vertoefde. Toen deze van de audiëntie terugkwam, toog men gezamen lijk naar een vergaderzaal, waar de bekende werkmano-afgevaardigde, Keir Hardie, het woord voerde, en waar besloten werd den Minister voor de ontvangst dank te betuigen, maar leedwezen uit te spreken, dat deze regeering het plan had in zake de kwestie van het vronwenkiesreoht niets te doon. Wij hebben de vorige week een uittreksel uit het adres vau antwoord op de Troonrede van den Czar, dat de Rijksdoema had aan genomen, onze lezers en lezeressen medegedeeld. Dat adres zou door het bureau van de doema aan den Csar persoonlijk ter hand worden gesteld. Maar wat gebeurtDe reaotie, die niet stilzit, en die in Trepof haar voornaamsten machtigen woordvoerder heeft, schijnt bewerkt te hebben, dat de Czar weigerde het bureau van de Rijksdoema te ontvangen. De Mioister- President Goremykin namelijk heeft in een brief aan den voorzitter van de Rijksdoema te kennen gegeven, dat het adres in den vorm van een cpoedoiechend stok door den voorzitter aan den Minister van het Hof moest opgezonden worden. De doema heeft naar aanleiding van dat schrijven besloten den aan gewezen weg te zullen volgen, daar men een conflict met de Kroon zooveel mogelijk wenscht te vermgden. Reeds is aan baron Freederiohsz, den Minister van het Keizerlijke Hof, door den president Moeromtsjef het adres van ant woord ter hand gesteld met verzoek het den Czsar te overhandigen. In dezelfde zitting, waarin dat besluit genomen werd, werd een interpellatie tot den Minister van Binnenlandsche Zaken gerioht, waarin gevraagd werd, wat de regeering denkt te doen om een einde te maken aan de handelingen van ambtenaren, die onlusten opzettelijk provooeeren. Zoo had een zekere Kommissarof, die ten behoeve van zijn drukkerij een subsidie van 75000 roebel nit de sohatkist ontvangen heeft, proclamaties laten drukken, waarin de bevolking tot gewelddadigheden werd opgezet. Witte, die, zooals men weet, lid van den Rijksraad ia, hooft daarin tegen een algeheelo amnestie het woord gevoerd. Hg was van gevoelen, dat zulk een maatregel, waarbij men de revolutionairen in vrijheid zou stellen, geljjk zou staan met een revolutie. Wel verklaarde hij te zgn voor een amnestie ten aanzien van hen, die in overspanning aan de ongeregeldheden hadden deelgenomen. Toen Witte zgn rede geëindigd had, werd hij door de reactionaire leden van den Rijksraad levendig toegejuioht. Zierikzee, 25 Mei. De Tentoonstelling van Huisvlgt in de Gonoertzaal alhier kan zieh in een bizonder drnk bezoek verheugen. WoeDsdag bedroeg het aantal betaienden 450, terwgl den daarop volgenden dag, Hemelvaartsdag, het aanzienlijk niet verwachte cijfer van 1200 bereikt werd. Neemt men na in aanmerking, dat al de leden van dea Volksbond, en de vierhonderd vijf-en-twintig inzenders vrijen toegang hebben, dan kan men zioh eenigszios een voorstelling maken van de drukte, die in de Concertzaal heersohte, waar de leden van het Pvegelingecomité voor een behoorlijke circulatie zorg droegen. Het was dan ook gisterennamiddeg op sommige uren zóó vol, dat de deuren ondersoheidene malen moesten gesloten worden. Ook de weeskinderen maakten met den weesvader en do weesmoeder gebruik van de hnn gesohonkene gelegenheid de tentoonstelling te bezoeken. Loten voor de tombola waren, om lat zij reeds eergisteren uitverkocht waren, niet meer te verkrijgen. Naar wij vernemen, zgn de loten voor de 25ste Jaarlgksohe Paardenloterg bij het Comité'geheel uitverkooht. In onzen tijd heeft ds reclame reus- aohtige afmetingen aangenomen. Dit blijkt niet alleen uit de verbazende toename der advertentiën in couranten, maar ook uit de aanbiddingen, die ondernemende firma's aan het pnbliek doen. Onze stadgenoot, de heer Holfy, blijft in dit opzioht niet ten achterin, maar biedt, zooals uit aohterataande advertentie blijkt, aan een ieder, die bij hem voor f 15 k contant koopt, een goedloopend nikkelen horloge ten gesohenke aan. Beter bewijs, dat men met zgn tijd medegaat, kern men wel niet geven. In de algemeene vergaring van aan deelhouders der Zeenwsohe Hypotheekbank werden de balans en winst- en verliesrekening over het jaar 1905 goedgekeurd. Aan de aandeelhouders werd 6 pCt. over het gestorte kapitaal uitgekeerd. Ia hot reservefonds werd gestort f 3938 50, zoodat dit thans bedraagt f 7229 67. De heeren mr. J. G. v. Deinse te Apeldoorn en C. J. Hondins te Middelburg werden als oommissarissen herkozen. Zaterdagnamiddag kwam het ijze.ren aabeohip «De Zwerver", thuis behoorende te Terneuzen, bij de spoorbrug te Vlake in aanvaring met de Dnitsohe sleepboot «Rbeinische Gesellsohaft No. 5", tengevolge waarvan de kap van do kajuit van de sleepboot geheel, en een zonnetent op het dek gedeeltelgk werd vernield. De boegspriet van het aak- eohip werd gebroken. Eon spelend kind op het dek van de sleepboot, bevond zioh in eene zser haohelijke positie, waaruit het nog juist bijtgds door de mo.der werd verlost. Ondanks de bekomen averij zetten beide schepen de reis voort. Zonnemaire, 24 Mei De vereeniging «Onderling Hulpbetoon" alhier hield heden avond hare algemeene vergadering. Uit de rekening en verantwoording door den penningmeester afgelegd, bleek, dat de VereenigiDg zich in kraohtigen bloei mag verheugen. Zij bezit op 't oogenblik een be legging hij de Rjjkespaarbank groot f 2365.13, telt 80 leden en mag zieh in eene vermeerdering van 5 leden verheugen. De aftredende be stuursleden werden bij aoolamatie herkozen, terwgl Dr. Metz zich in plaats van den ver trokken geneesheer Dr. Wortman, als geneee- kundig adviseur der vereeniging disponibel stelde. Brouwershaven, 25 Mei. Gisterenmiddag viel een jongetje van omstreeks 3 jaar van J. Freeke alhier in een diepen moddersloot. Gelnkkig was de oonduotenr Stoel in de nabijheid, die het gevaar bemerkte en den jongen van een wissen dood redde. Alhier woedde gisteren een hevig onweder, vergezeld van zware stortregens en hagel- eteenen. Iq zeer korten, tijd stonden slooten en greppels vol water. Schouwen, 24 Mei. «Wat is het vele koude en natte weer tooh schadelijk voor land- en tuinbouw", ie de algemeene klaeht op het platteland. Het kleine gewas groeit niet en wordt ziek van de gure en kille koude. De uitgezaaide bruine boooen hebben het hard te verantwoorden en er beginnen er te rotten. Voor den arbeider is er weinig goed werk op het land te verrichten, zoodat menigeen, die gaaroa werken trilde, gedwongen is tot werkloosheid. Alles verlangt naar droogte en de warmte der zomerzon. Een zonderlinge dag op het platteland, die Hemelvaartsdag 1 Geen rustdag en tooh ook geen gewone werkdag. Op vele plaatsen is er éénmaal kerk, dooh in dit gebouw ia er dan tijdens den dienst zooveel ledige ruimte, dat het, zegt men, niet de moeite waard ie kerk te honden. De veldarbeid gaat vóór kerktijd geregeld voort en op den tijd, dat men 't uitgaan der kerk verwacht, begint dit werk alweer. Waarlijk men weet niet of het een Zondag is of een doodgewone werkdag. Oud-Vossemeer. Aan den dijk tnsschen Tholen en Oud-Vossemeer over eene lengte van oiroa 5 K.M., staan 4 rijen olmenboomen. De eene rij, staande aan de zijde van de polders Slabbeooorne, Oud-Kgkoit en Kerke, is zoo goed als geheel dood, en ook vele boomen aan de bovenste rjj dragen reeds het kenmerk, dat zij ten doode zijo opgesohreven. Met de beplanting ziet het er maar treurig uit: ook in de tuinen sterven er meer af. Opmerkelijk is het, dat over het algemeen de appelboomen meer geleden hebben dan de andere fruitboomen. Goes. Maatregelen tot hel voorkomen van groote gezinnen, m. a. w. maatregelen, waar door de onzedelijkheid in do hand kan gewerkt worden. Ia een straat, waarin een dame woont, die raad geeft «aan vronwen" en middelen aan de hand doet «aan de vrouwen", had dezer dagen een zeer druk tooneel plaats, voornamelijk teweeggebracht door vrouwen: een zeven tien jarig meisje zou, zoo beweerde men, tengevolge der genomen «maatregelen" overleden zgn. Wat van dat beweren waarheid is, zal wel spoedig blijken. Het meisje is dood, en het lijk door twee dootoren onderzooht. De kist is daarna op last van de jaetitie verzegeld. De tijd om een bad te nemen in graoht of kade is er nog niet. Tooh deden dit dezer dagen een dronken kerel en een paard. Eerstgenoemde, die blijkbaar niet goed zgn evenwioht kon houden, sukkelde in de graoht, werd er uitgehaald en naar het bureau van politie gebraoht. Het paard, wat al te dartel, raakte met een kar, waarin vier personen, te water, 't Liep zonder orgelnkken af. De heer Boonman heeft wegens hoogen leeftijd eervol ontslag gevraagd als dijkgraaf van het Waterschap Hoedekenskerke. Om in de vacature te voorzien, is de volgende voordracht opgemaakt: 1. J. v. d. Linde, 2 J. Jasperse en 3. C. Boogaard. Middelburg. De buitenplaats «De Grif fioen" aan den Seissicge! alhier, die vroeger geregeld elk jaar ongeveer zes weken was bewoond door wijlen den heer mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, den oud-minister, zal dit jaar ook weder door familie van den heer Tak worden betrokken. PREDIKB in onderstaande Gemeenten van S Xondag 2 7 De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure: ds. Laman. (Bediening H. Avond maal); 's avonds zes ure: Idem. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Berg van Zierikzee. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Nam. twee ure: ds. De Jagher van Burgh. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure t ds. De Jagher. Herv. Kerk te Reuesse: 's Nam. twee ure: ds. De Leur van Zonnemaire. Herv. Kerk te Noordwelle: Geen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: 'sNam. twee ure: ds. Reus van Eikerzee. (Doops- bedieniog). Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. W. Reus. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 'sNam. twee ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Horjus. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Jonge. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. hall tien ure: ds. Van den Broek van Brouwershaven. IBURTBN chouwen en Duiveland. Mei 1 O O 0. Ohr. Geref. Kerk te Zierikzee: '8Voorm. half tien ure: ds. Bloemendaal van Does burg, bevestiging van ds. Wisse; 'snam. twee ure: ds. Wisse. (Intrede); 's avonds zes ure: Idem. Herv. Kerk te Dreischor; 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Griend. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee ure: ds. Kars. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Nieuwerkerk 'sVoorm. half tien ure: Geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tieu ure: Leeskerk; 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Cramer. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds 5,15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Keuleman van Hoedekenskerke. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. C. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Nam. twee ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. half tien ure en 's avonds vyf ure: ds. Schouten van Numansdorp. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Kieviet van Aagtekerke. Evangelisatie Bruinisse 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël H: 'sVoorm. tien ure, 'snam. drie ure en 'savonds acht ure: Het Bestuur. Vli88ingen. In de hedenmiddag (Vrijdag) gehouden zitting van den gemeenteraad werd medegedeeld, dat do jaarwedde van den gemeente-ontvanger met ingang van 17 Januari 1906 op f 1800 is vastgesteld. Overgelegd werd een plan tot uitbreiding der gemeente, zulks ia verband met de b3palingen van de woningwet. Na de prooftoohten met de onderzeecche torpedoboat «Luotor et Emergo" goed zgn geslaagd, zal het vaartuig binnenkort wtsr naar Nieuwediep vertrekken, om daar de offioësle proeftochten te gaan houden. Met ean extra-trein kwamen heden middag ongeveer 280 zangers van een Zang- vereeniging nit de Oostenrgksohe hoofdstad aan. Zij vertrokken per extra-dagmailboot «ünifsobland" naar [Qaeensbro en z»l van daar de reis naar Londen worden voortgezet. In Maart werd aan een milioien-sergant van het 4 e bat. 3 8 reg. inf. te Vlissirgen e3n straf van 14 dagen provoost opgelegd dcor zgn compagnies-commandant. Dit geval werd te Vliesingen druk besproken, omdat, zoo werd algemeen gezegd, de betrokken sergeant onrechtvaardig was gestralt. Hij diende dan ook daarom zgn beklag in, en nu is bij resolutie van het Hoog-Militairgerechb- hof de bedoelde straf geroyeerd. Het bezoek, dat de Ministers van Oorlog en Marine Woensdag aan Ellewoutsdijk en Terneuzan hebben gebraoht, stond waarschijn lijk in verband met plannen tot opruiming van de daar bestaande vestingwerken. Het gold in geen geval, zooals het Haagsohe correejondentie-bureau meldde, het bijwonen van prceven met de onderzsesohe torpadoboot. AftNbeatftdlacea, Verkooplnfea ems. Woensdag werd door het bestnur der water hearing van den oalamiteuzen Lsendert Abrahampolder te Cats oanbastaedbet ver betaren en onderhouden, tot 30 April 1907, van de aarde-, kram-, st3eoglooiiog en andere werken aan ba vengenoemden polder. Hiervoor werd het minst ingesohreven door den hear De Brea te Ternenzen voor f 2880. Lawdboww Veeteelt. Onder de veertig landbouw onderwgsers, die met esn toelage van het Rijk den in da Pinksterweek te houden bijzonderen oursns aan de Landbouwschool te Wegeningen zullen medemaken, behoort ook de heer M. J. Waale te Nieuwerkerk. Ingezonden stukken. Aan de Redactie van de ZierikzeescJie Nieuwsbode. Gelieve het volgendo in uw geëerd blad op te nemen. Mijnheer de Burgemeester heeft Dinsdag in de Groote Sociëteit de tentoonstelling van huis vlijt geopend. In zijn toespraak zeide deze, dat in het algemeen het doel der huisvlijt-tentoon- stellingen was de menschen uit de kroeg te houden. Goed en wel, maar nu is het toch heel vreemd, dat mijnheer de Burgemeester zelf, in zijn hoedanigheid van eere-voorzitter der tentoon stelling van huisvlijt, deze in de Groote Sociëteit opent. Want de Groote Sociëteit is immers ook een kroeg, natuurlijk een heerenkroeg, maar tooh een kroeg, zij het dan slechts voor een beperkten kring, en al wordt daaraan ook de beter klinkende naam van sociëteit gegeven. Nu geef ik volgaarne toe, dat er verschillende soorten van kroegen zijn. Zoo zijn er behalve de heerenkroegen, die van de bovenste plank zijn, nog burgerkroegen, waartoe de sociëteiten van Van Meteren, Verwer en Eanaar kunnen gerekend worden, de werkmanskroegen, waar van het eigenaardige is, dat elk, die daar binnenkomt, welkom is, mits hij een propje bestelt en betaalt, de studentenkroegen, die men alleen in de akademiesteden aantreft, en de kattekroegendie voornamelijk door de lieve dames bezocht worden, en waar men heerlijke anijsmelk en chocolade voor een dubbeltje kau bekomen. Maar het zijn tooh allemaal kroegen, al verschilt ook het publiek, dat deze bezoekt. En had nu mijnheer de Burgemeester in zijn reeds genoemde kwaliteit de hui8vlijt-tentoonstelling in een kattekroeg geopend, dan zoude daartegen althans geen beginselbezwaar kunnen geopperd worden, omdat in een kattekroeg geen spiritualiën ge schonken worden. Maar in een heerenkroeg worden evengoed als in een burger- of werk manskroeg sterke dranken getapt, in een heerenkroeg wordt evengoed als in een burger en werkmanskroeg wel eens te veel aan Papa Bacchus geofferd. Mij dunkt, Mijnheer de Redaoteur, dat voor de opening van de huisvlijt-tentoonstelling al een hoogst zonderlinge plaats gekozen is. Uw dankend voor de verleende plaatsruimte. JANTJE SLOK. Mijnheer de Redacteur! Mag ik U verzoeken het volgend stukje in de Nieuwsbode te plaatsen. Mochten er soms fouten in voorkomen, want ik ben niet gewoon dagelijks met de pen om te gaan, wilt U dan zoo vriendelijk zijn die er uit te halen. Ik heb de tentoonstelling voor huisvlijt bezocht, en ik vond daar alles heel mooi. Wat een drukte I Ik kon er van de volte haast niet doorkomen, zooveel menschen waren er. Maar wat zag ik! Bovenaan, het platform, de mooiste plaats dus van de zaal, was heelemaal door Singer ingenomen. Tevergeefs zocht ik echter naar het fraaie handwerk van mijn doohter. En zoo ging het niet alleen mij, maar ook vele anderen, waaronder er waren, die eindelijk na lang zoeken het door hen ten behoeve van de tentoonstelling ingezondene vonden, dat evenwel door de opeenhooping van artikelen niet tot zijn recht kwam. Is het, Mijnheer de Redaoteur, nu billijk, dat aan de voorwerpen van hen, die zioh af gesloofd hebben voor de huisvlijt-tentoonstelling iets te vervaardigen, een bekrompen plaatsje gegeven wordt, dat men zoeken moet, eór men het vindt, terwijl een in het oogloopende groote plaats wordt ingeruimd aan de inzending van een industriëel, die, wat hem niet kwalijk te nemen is, exposeert om reclame te maken? Mij komt het voor, dat men in dit opzioht de billijkheid te kort gedaan heeft, en dat

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 1