iRgezoadsH Mededeeliagen. KINDER* -MEEL. de erven ven J. van der Jagt, van af den dag des orerljjdena tot een bedrag van f 7,62s; dea heer J. Kok over 8 maanden wegens vertrek naar Apeldoorn, tot een bedrag van f 34.13s; den heer J. P. Bakker, over 8 maanden wegens vertrek naar Middelburg, tot een bedrag van f 42,80. Het voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen tot wijziging der Algemeene Politieverordening wordt na een artikelsgewgze behandeling aangenomen. Tengevolge van deze wijziging is het verboden vee op de voet- en wandel palen langs de openbare wegen to laten loopen. Het is tevens ver boden op rijwiel, motorrijtuigen en motor rijwielen te rijden: a. over de klinkerpaden b. door het Vieohslop en de stadswandelingen. Met tij wielen mag echter op de Touw- baan en het gedeelte wandeling tusschen de Nobelpoort en de Touwbaan worden gereden c. in de bebouwde kom der gemeente met een grootere snelheid dan 10 kilometers in het uur. Bovendien is het verboden om met motor rijtuigen op maer dan twee wielen te rijden door het Vrij. hot Vrgpoorlje, de Maarstraat, over den Dam en de binnenbrug over de Oude Haven. Voorts is het verboden met rij- en voer tuigen, waaronder niet worden begrepen rijwielen, kinderwagens, hand- en kruiwagens de volgende straten anders in te rijden dan: a. het Beddeweeg van uit de Verrenieuw- etraat; b. het Witte Eiestraatje van uit de Poet- straat c. de Maarstraat van uit de Meeletraat en d. de Pottebakkersstraat van af de Oade Haven. Burgem. en Weth. kunnen het aanleggen van nieuwe mestvaalten of mestputten ver bieden binnen de bebouwde kom der gemeente, indien naar hun meening hinder voor de omgeving ontstaan kan. Het voorstel der Commissie voor de Straf verordeningen tot wijziging der Verordening tot voorkoming en blussohing van brand, wordt zonder debat aangenomen. Aangenomen wordt het voorstel van Burgem. en Weth. om aan den gemeente-opziohter F. Houtkamp een personeele toelage van f 400 toe te kennen, opdat hij wegens de ontheffing van zijn werkzaamheden sau de gasfabriek geen nadeel in zijn inkomsten lijde. Tot wederopzegginga toe en onderhands wordt verpaoht aan Joh. van den Hoek, de grasmaaiing of -etting van een gedeelte van den Ooathavendyk gelegen rond zijn hosfje, tegen een jaarlijksohe pachtsom van f 12 50. Aangenomen wordt het voorstel van Burgem. en Weth. om naar aanleiding van het adres van eigenaars en gebruikers van gronden in de gemeente Zierikzee, houdende verzoek om maatregelen te nemen tot boter waterafvoer I. aan adressanten te berichten dat hun verzoek niet voor inwilliging vatbaar ie; II. Bargem. en Weth. te machtigen om voor zooveel noodig ia overleg met het Waterschap Sohouwen een volgend jaar, wanneer de dam ten Westen van de Znid- wellebrug zal moeten worden vernieuwd, dezs van een schuif te voorzien, die in gesloten stand zoo noodig als overlaat werkt op gelijke hoogte als thans bij de vaste keering het geval is, zoomede om geleidelijk tot eenige verwijdering van de afbopopeniogen van bet Vrjje over te gaan. De gemeentebegrooting voor 1905/1906 wordt overeenkomstig het voorstel van Bargem. en Weth. gewijzigd, nadat een Commissie, bestaande uit de heeren De Crane, Van den Bout en Koopman tot aanneming der wijziging geadviseerd had. De benoeming van den heer J. J. Lecker tot tijdelijk leeraar aan de Hoogere Burger school alhier wordt verlengd. Tot wethonder werd met 11 stemmen be noemd jhr. J. F. Sohunrtxqae Bot ge. Ééa etem wae in blanco, on één stem op mr. H. Po!vliet uitgebracht. De voorzitter wensoht den heer Schaar- bcque Boeije, die de benoeming had aan genomen, daarmede geluk, en is overtuigd, dat hij met lust en ijver het wethouderschap zal vervullen, en zich het hem geschonken vertrouwen zal waardig maken. De heer Schunrbrque Boeije betuigt zijn dank voor het in hom gestelde vertrouwen, en spreekt de hoop nit, dat, waar het zoo moeilijk zal zijn om een man als Van der Vliet ts vervangen, bij rekenen mag op aller medewerking. Tot leden en plaatsvervangende leden der eventoeele stembnreanx voor het tjjdvak van 15 Mei 1906 tot 15 Mei 1907 worden be noemd de boeren Van Dedem, Gloude, Imminck, Kloppert, Lakenman, Nouhuys. Roodbaert, Van Rappard, Timmerman, Verdoorn, Wervel man, Van der Vliet, Snellen. Benoemd werden tot regentessen van het Burger Weeshuis ter vervanging van mevronw Imminck, die bedttnkt had, mevrouw Koole Van der Vliet, en in de plaats van wijlen movrouw De Jonge van Ellemeet mevrouw Mulock Houwer. Bij de rondvraag achtte mr. Fokker, die niet bjj de toespraak van den voorzitter tot mr. Van der Vliet tegenwoordig is geweest, het gepast, dat ook uit den boezem van den Raad een stem opging om aan den afgetreden wethouder dank te zeggen voor hetgeen hg in 12^ jaar als zoodanig voor de gemeente gedaan heeft. Hij heeft hem als wethouder zien optreden, en ziet hem nu als zoodanig vertrekken, en kan dus zijn verdiensten be- oordeelen. Het verheugt hem, dat hij als raadslid blijft zitting nemen. Als wethouder heeft hij altijd op onpartylige wijze en ge moedelijke manier de zaken behandeld. Met voldoening kan bij op zijn twaalf en een half jarig tijdperk terugzien. Hg hoopt, dat hij nog vele j iren io hot belang van de gemeente zal mogen werkzaam zijn. De heer Van der Vliet dankte ziohtbaar bewogen voor de vriendelijke en waardeerendo woorden tot hem gesproken. De voorzitter sluit hierop de vergadering. Wij maken belangstellenden opmerkzaam, dat zij, die de politieke rede, welke mr. R. J. H. Patijo aanstaanden Vrijdag te Brouwershaven zal houden, wensohen te hooren, kiezers moeten zijn en leden van de Centrale Liberale Kies- vereeniging. Op de van 27—29 April te Amsterdam gehouden internationale honden-tentoonstelling behaalden jhr. mr. J. W. D. Schuurbeque Boeije met een pointer een twoeden, een dsrden en een res8rre-prgsmevrouw Van der Lek de Clercq—Van Rappard met een pointer en 6 fox-terriers een eersten prijs, 2 tweede, 3 derde en 3 reserve-prijzen, benevens 5 zeer eervolle vermeldingen en een epeoialen prijs, en mr. A. J. F. Fokker met een deerhonnd en 4 teckels, 5 eerste prijzen, een tweeden en een derden prijs, een kampioensohapsprijs, twee speciale prijzen en een eereprijs voor beste collectie teokels. De heer Wegers, stations-chef alhier, met ingang van 1 Juni verplaatst naar Rotterdam. Eeveneens gaat de heer Kromwijk, adj. -chef van expl. alhier, deze gemeente metterwoon verlaten. Beide heeren worden vermoedelijk vervangen door een inspecteur. Vrijdagavond liep bij het afrijden van het station te Zgpe de tram van negen unr naar Brouwershaven, door verkeetden wissel stand, op eenige stilstaande goederenwagens. De echok was zoo hevig, dat de machine uit de rails geraakte en de iiohten in de waggons uitgingen. Da oonducteur v. d. B., alemede de postoondacteur B. en de besteller De G., die zioh toovaüg ook in den postwagen bevond, kregen kwetsuren, de twee eerste nogal ernstig, de laatste minder erg. De passagiers kwamen met den sohrik vrij. De rgkaklerk 3a kl. J. Moningh ten kantore der direote belastingen enz te Gouda (buitengemeenten) is, met ingang van 15 dezer, bevorderd tot rijksklerk 2e kl. en ver plaatst naar de inspeotie Middelburgde rijksklerk 2e kl. T. de Waal ter inspectie Zierikzee is met ingang 7an 1 Augustus a s. verplaatst naar kantoor Gorinohem. Ter ver vanging van den naar Rotterdam verplaatsten kom mies-verificateur C. den Braber is benoemd tot eoheepsmater van zeeschepen te Vlissingen de kommies 2e kl. P. van Wouwe aldaar. Tot klerk by de politie te 'e-Graven- hage is benoemd de heer D. Schuitemaker, thans adjunct-inspecteur van politie te Middel burg. Prov. blad no. 57 bevat den volgenden brief van den afgetreden Commissaris der Koningin, den heer mr. A. J. Roest, aan de colleges en autoriteiten io Zeeland Toen ik in het jaar 1897 het ambt van Commissaris der Koningin aanvaardde, heb ik te kennen gegeven, dat ik mg vleide, bg mijae werkzaamheid op uwe welwillendheid en stean te mogen rekenen. Ik wensch mija ambt niet neer te leggen alvorens voor al de welwillendheid en voor al den steun, die rog inderdaad ten deel gevallen zijn, mijne groote dankbaarheid te hebben uitgesproken. Van de plichtsbetrachting en toewijding, van Uwe zgde gedurende al die jaren in de vervalling van Uwa taak, en door velen Uwer nog in moeielijke dagen van den joogsten tijd tot lenigiog van de rampen, die Zeeland troffen, betoond, zal menig voorbeeld in mgoe waardeerende gedachtenis blijven. Ik bied U mijne beate wensohen aan voor eene gezegende voortzetting van Uwen arbeid en voor al heigeen den big vonden, moge hst zijn den toenemenden, bloei van het gewest bevorderen. Prov. blad no. 58 bevat de volgende circulaire aan de gemeente- en polderbesturen in deze provincie van den heer mr. H. J. Dyokmeester Bg Harer Majeeteits besluit van 30 Maart 1906 co. 30 is mg het ambt opgedragen van Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland. Ik aanvaard heden die eervolle taak met een levendig gevoel van erkentelgkheid voor het vertrouwen, door onze geëerbiedigde Koningin mij geschonken. Opvolger van een man, die in dit gewest hoog werd gewaardeerd, en mijne taak aan vaardende op bet oogenblik, dat de provihoie nog kort geleden door een zware ramp is geteisterd, besef ik ten volle de verentwoorde- Igkheid, die thans op mg rust. Yoor de vervulling van mijne ambtsplichten roep ik met nadruk Uwe welwillende mede werking en Uwen itenn in, törwgl ik U de verzekering geef van mgne warma belang stelling in Zeeland en van mga oprechten wensoh om de welvaart der provincie kraohtig te bevorderen. Heden morgen bg de aanvaarding van zijn ambt hseft de Commissaris der Koningin, mr. H. J. Dijokmeester, de ambtenaren ter provineiale griffie te zamon in audiëntie ont vangen en hen toegesproken. Aan de besturen der polders en water schappen, belast met bet beheer en onderhoad van binnendijken, het eerstvolgende op zee dijken, ie do volgende oiroalaire gericht: Bg Prov. blad no. 49 van dit jaar, wyzen H.H. Gedeputeerde Staten van Zeeland, o. i. heel terecht, op de na den stormvloed van 12 Maart zoo duidelgk gebleken noodzakelijk heid, om overal de bianendgken, welke het eerste op de zeedgken volgen, met de daarin gelegene kunstwerken in goeden staat te brengen en te houden, en onder meer, die binnendgken, waar dit noodig is, op een peil van tenminste 2 50 M. boven hoog water te brengen. Geheel stemmen wg dan ook in, met den door genoemd ooliege gegeven raad, om zoo spoedig mogelgk maatregelen te nemen om wanneer dit noodig is, tot verhooging over te gaan. Het opvolgen van eon raad, hoe goed die ook ie, brengt en dit is in deze ook het geval meermalen zijne bezwaren mede. H09 nuttig eu noodig dgksverhooging ook moge zijn, zoo begrijpen wij volkomen, dat vele vooral kleine of zwaar belaste polders Gn waterschappen togen de daaraan verbondene koBten zullen opzien. Dat dientengevolge het verhoogeo dor dijken aohterwege zonde moeten blijven ware zeker zeer to betreuren, temeer, omdat het invloeien van binnenpoldere dit bleek op zoo treurige wijze ook weder dit jaar hg na steeds het overstroomen van dorpen of gehuchten mede brengt. Waar echter die binnendgken niet alleen de onmiddellijk daaraohter gelegen polders besohermen, maar meestal geheele streken en bebouwde kommen, zij j wg van meaning, dat alle termen aanwezig zijn, om voor dgksver- hoogiog de hulp van de Proviooie en, zoo noodig, ook van het Rijk in te roepen. Gedeputeerde Staten, overtuigd als zg zga van de noodzakelgkheid van dgksverhooging, zullen, wg twijfelen daar geen oogenblik aan, tot subsidié 3ring willen medewerken, terwijl wij gegronde hoop koestaren, dat ook van rijks wege hulp zal te krijgen zgo. In verband met het bovenstaande nemen ondergeteekenden de vrgheid zioh tot uw bestuur te wenden en u beleefd te verzoeken om, zoo dit ten uwent noodig mocht zgo, aan de vergaderiog van ingelanden voor te stellen, om in beginsel tot dgksverhooging te besluiten, onder aanvraag van subsidie. Zeer znlt u ons verpliohten, door aan eerst oudergeteekende bericht te zenden van het besluit der vergadering van ingelanden, terwgl wij ons gaarne bereid verklaren om hetzg vóór, hetzg na de vergadering van ingelanden samen te komen met de betrokken besturen. Deze circulaire is onderteekend door de heeren K. J. A. G. Collot d'E?outy, ontvanger- griffier van den Stoppeldgkpolder enzF. Hombaoh, dijkgraaf Lamswaarde c. a. enz., A. F. Rottier, ontvanger griffisr Nieuw Kiel- dreoht enz., Wortman, ontvanger-griffier Zaamalagpolder enz., C. van Esbroek, dijk graaf Hengstdijk o. a. enz., en Jos. Seijdütz, dijkgraaf van Alsteinpolder enz. Onder presidium van mr. H. Goeman Borgesius had gisteren de algemeene ver gadering der aandeelhouders van het Nationaal Soheepsverband te Amsterdam, plaats. Het verslag, benevens balans, winst- en verlies rekening werden goedgekeurd, en besloten na algeheele afschrijvingen van oprichtings kosten en meubilair en toevoeging van f 6700 aan het reservefonds, aan aandeelhouders uit te koeren 5 pCt. en f 1 66 per optiohtersbewgs. ü8 heeren Job. Thora en jhr. Yon Müblen, als commissavisaen aan de beurt vau aftreden, werden als zoodanig herkozen. Oad-Vo8semeer. De Rotterdamsche stoom- znigpomp, die Zaterdag 11. weder naar bare bestemmingsplaats zou moeten teruggekeerd zij o, mag op speciaal verzoek van den burge meester nog tot Woensdag a s. big vendaar door znllen nog enkele landbouwers in de gelegenheid komen hunne putten voor het drenken van vee te doen ledigen; bij alle boeren ia onmogelijk, omdat zulke groote massa's water moeten verplaatst worden. Waarsohgolijk aal getracht worden op andere wgze er in to voorzien, wanneer de stoom pomp weg is. Goes. Op de tentoonstelling van honden te Amsterdam verwierf onze stadgenoot, de heer De Wgs, verscheidene prgeen met een kortharige St.-Bomhard «Thaliatta's Hanno". In eene bjjeenkomat van de vereeniging «Handelsbelang" deelde de voorzitter, de heer F. Q. C. den Hollander, mede. dat geplaatst zgo 34 rentelooze aandeelen f 25 en aan giften is ontvangen ten behoeve van het oredietfonds ten bate van winkeliers, die door den watersnood ia hun bedrijf zgo benadeeld. Onder de leden zal een oursus in boek houden worden geopend. Omtrent den in uitzicht gestelden Post-obèque- en Gerodieost, werd eene motie aangenomen als volgt: De Vereeniging «Handelsbelang" te Goes io hare bgeeokomst van 27 April 1906, naar aanleiding van een missive van den Minister van Waterstaat, Handel en Ngver heid, aan het Bestnnr van den Bond van den Nederlandschen Bood van Yoreenigiogen van den Handeldrgvenden en Iodustrieelen Middenstand, juicht toe hot baginsel, dat de Staat hier in praotgk wil brengen, dooh betreurt, dat de Staat van de even- tueele deelnemers een recht van f .5 wil heffen, acht de rentevergoeding van 1.J prooeüt oiibillgk leeg en verzoekt het Hoofdbeetuar er bij dezen betrokken Minister op aan te dringen lo. het reeht van f 5 te doen vervallen; 2o. de rentevergoeding van li procent billgk te verhoogen 3d. aan een eventueelen Post-ofaèqua- en Gerodienst toe te voegen de gelegenheid om onder do noodigo waarborgen tegen matige renten gelden in rekening courant te verkrggen. Middelburg, 2 Mei. In bet Schuttershof alhier werd gisterenavond vanwege den Mid- delburgsohoo Bestuurdersbond het Meifeest gevierd. De groote zaal was overvol. De feestrede werd uitgesproken door mr. G. W. Sannes, die op het gewicht en de beteekenis van dezen dag voor de arbeidersbeweging wees. Vorder werd do avond doorgebraoht door het uitvoeren van vereohillende zang nummers voor gemengd-, kinder- en mannen koor. Vlissingen, 1 Mei. Maandagavond kreeg een matroos behoorende tot de bemanning van de Zierikzeesohe «Spoorboot No. 2," in reparatie liggende aan de fabriek «De Schelde" een zware ijzeren davit op het hoofd, ten gevolge waarvan dat liohaamsdeel ernstig gekneusd werd en veel bloedverlies ontstond. Zgo toestand was van dien aard dat bg, na op de werf da eerste geneeskundige hulp ontvangen te hebbeD, per branoard naar de R. K. weesschool werd vervoerd. De familie V. d. G., eenige weken geleden naar Pargs vertrokken naar de in richting Pasteur in verband met het geval van hondsdolheid, alhier voorgekomen, is hedenmorgen in dio gemeente teruggekeerd. Het voorstel der arbeiders is door de directie der maatsohappg «De Schelde" aan genomen, ingaande Zaterdag aanstaande. De toestand der pokkenlgders is uit stekend. Er zgn geen nieuwe gevallen. De machinist J. C. Trippensé te Vlissingen, is met 1 Mei benoemd tot maobioist op het stoomlaadvaartuig «Jan Spanjaard" te Hellevoetsluis. Kloosterzande, 30 April. Gisteren is in »'t Hotel de Linde" alhier door den rent- meester van het Kroondomein aan de daartoe opgeroepen pachters der overstroomde lande rijen mededeeliog gedaan van de zeer gunstige besluiten, door H. M. de Koningin ten opziohte harer paohters genomen. Gedurende het jaar 1906 zal geen pacht betaald moeten worden, terwgl ook de halve pacht over 1905, vervaldag 1 Mei e.k., niet behoeft voldaan te worden. Dien pachters, wier geschat inkomen minder dan eon nog nader te bepalen bedrag beloopt, zal al de geleden schade, de paohters met een inkomen boven dat geeohatte bedrog de halve pchade vergoed krijgen. Bovendien zal aan degenen, die geaoht worden daaria niet door eigen middelen te kannen voorzien, gratis zaaigranen worden verstrekt. Uitdrnkkelgk is verboden het pkoten van sniker bieten en het ploegen der lander gen, terwgl door den rentmeester den paohters aangeraden werd zoo min mogelgk op de landen te verbouwen, daar het tooh meer dan waarschgnlgk de moeite niet loonen zal. Hg deelde o.m. mede dat reeds proeven genomen zgo met versobiliende gewassen ook met inoerne, doch dat geen enkele vrnoht opkomt. Na deze mededeeling werd door den heer Stallaert het woord gevraagd, die voorstelde aan H. M. de Koningin een telegram te zenden om H. M dank te betuigen voor de zoo milde bepalingen ten opziohte harer paohters. Eenparig voed dit voorstel bijval en menig woord van dank en de opgeruimde stemming der paohters bewezen wel dat ieder zeer verheugd was en de edele daad van H. M. op de rechte waarde sohatte. Ook aan den administrateur van het Kroon domein zal een telegram van dankbetuiging gezonden worden voor zgn bemoeiingen in deze. Na afloop der vergaderiog werd door de pachters nog besloten om ook aan den rent meester hunne erkentelgkheid te betoonen voor al hetgeen door hem in het belang der pachters is gedaan en nog gedaan zal worden. Zondagavond werd door de politie te Kloosterzande zekere De B. van Ossenisse in hechtenis gonomen, naar men zegt verdacht van onzedelgke handelingen met minderjarigen. De man ia gevankelijk naar Middelburg overgebraobt. Ia den loop der vorige week moet tegen een ander persoon uit dezelfde gemeente voor een dergelijk feit ook proces-verbaal zgo opgemaakt. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regels 1,—elke regel meer f 0,20. jMelkvoedsel voor Kinderen enZieken. M P M W 1J Zierikzee, 2 Mei. Ia ééa der lokalen van de Ambachtsschool geschiedde heden- namiddag de pleohtige uitreiking dar diploma's aan de leerlingen, die de sohool met succes hobbon afgeloopeo. De voorzitter der Vereeni ging tot oprichting en instacdhoudiog van de Ambachtsschool, de heer J. A. de Brnyne, sprak de leerlingen, aan wie het diploma zal worden uitgereikt, in kernachtige bewoordingen toe, wees er hen op, wat de sohool voor hen geweest ia, hield hen voor oogeD, dat, al zullen zg nu ook gezel worden en zelve loon vordienen, zg nog ettelijke jaren zullen noodig hebben om in werkelgkheid op den naam van bekwaam ambachteman te kannen aan spraak maken, want in de praktijk des levens leert men nog zeer veel, wat ia de school niet kan onderwezen worden. Spreker reikte hierop de diploma's uit: lo. voor timmereyi aao N. Verton, L. van der Valk te Zierikzee en H. J. Bastmeger te Bruinisse; 2o. voor smeden aan A. W. Lemsom en L. Lemsom te Nienwerkerk, J. J. van Dgk te Dreiechor, J. M. Verhuist te Zonnemaire, A. Akkerdaas te Noordgouwe en J. J. Weverling, J. J. van der Straate en J. van den Houten te Zierikzee; 3o. voor schilderen aan D. Stoel, M. A. Bakker en A. Hondkamp te Zierikzee. Vervolgens werden aan hen, overeenkomstig de gewoonte, de gereedsohappen die zij in den laatsten tijd op de sohool vervaardigd hadden, ten geschenke medegegeven. Van die gewoonte zal men eohter in het vervolg afwgken, daar gebleken is, dAt het ambaohtsonderwijs wegens het vervaardigen van gereedschappen schade lgdt. Een der leerlingen, Bastmeger, dankte in welgekozen bewoordingen, namens zgn mede leerlingen, het Bestnnr voor hetgeen het voor het Ambaohtsonderwgs doet, en den directeur en de leeraren voor het door hen verstrekte onderwgs. Ten slotte dankte de voorzitter allen voor hun tegenwoordigheid, inzonderheid de Com missie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs en het Dagelgksoh Bestuur der gemeente. Den len Mei had de bevordering plaats tot een hoogere klasse. De 6 leerlingen in het timmeren der 2e klasse werden allen bevorderd tot de 3e kl., n.l. Chr. Remijn. M. Hodde, A. Nestelaar, J. P. Dekker, J. Okkerse en J. B. Leij- dekker. Van de le kl. bevorderd tot de 2e kl.O. A. v. d. Klippe, P. M. Zoeter, H. P. Moelker, M. Golegnse en P. N. Evertse; 1 niet bevorderd. Van de smeden bevorderd van de 2e naar de 3e kl.P. Goettsoh en S. Otte, en van de le naar de 2e: P. Verton, L. van den Eode, J. A. M. Keneis, B. Sohell en A. Ornee; 1 niet bevorderd. Van de schilders: De beid* leerlingen der 3i kl. niet bevorderd naar de 4e. Van de 2e kl. bevorderd nasr de 3e: C. den Dekker, F. J. Kloet, A. J. Visser en C. Pape. Van de le naar de 2e kl.: J. J. Versteeg, P. Denrloo, J. Dekker, A. de Hooge. A. A. Rombouts en A. Phernambncq; niet bevor derd 1. Toegelaten zgn tot de le klasse: voor timmerenJ. J. Mags en A. C. Verton van Zierikzee; voor smedenJ. A. van de Klooster, I. H. Peot9, J. Verton, H. Padmos en L. M. Padmos van Zierikzee en T. H. Bosaers van Bruinisse. Het aantal leerlingen vcor timmeren en smeden bedraagt thans resp. 14 en 16. Akte-examens lager onderwijs in Zeeland. Maandag werden te Middelburg geëxamineerd 7 vrouwelijke candidaten. Daarvan slaagden 4, te weten de dames: J. Pollie, Oud-Vossemeer, C. H. van Dgk, Goes, B. van Ooetveen, Middelburg, en W. J. Smalheer, Zierikzee. Dinsdag zgo geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Afgewezro 2. Geslaagd de heeren L. J. de Joogh te Goes, W. Nieuwdorp te Zonnemaire, I. van Proge te Waterlandkerkje, W. P. L Bakker en W. Smits, beiden te Zierikzse, en P. J. Dobbelaar te Wemeldinge. In de commissie, welke dit jaar belast is met het afnemen van het toelatiogs examen voor het Kon. lost. voor de marine te Willems oord, is als plaatsvervangend lid benoemd de heer A. K. Zweede, loeraar aan de R. H. B. S. met 5-jarigen cursus te Goes. De gemeenteraad van Ellewoutsdgk beschikte in zgoe vergaderiog van Zaterdag gunstig op het verzoek van het onderwgzend personeel aan de openbare sohool om eenige tegemoetkoming in de som, door hen te storten ia het Rgksfonds ter verzekering van pensioen aan hunne wednwen en weezen. De toegekende bgdrsge werd gesteld op ruim de helft van de door elk der onder wg zeis te storten premie en de jaarwedden werden met de toegekende bgdragen verhoogd. De heer H. de Raaf, die Maandag 1.1. zgn betrekking als direotenr der rgkskweek- school voor onderwgzere te Middelburg neer legde, na die sedert 1897 bekleed te hebben, ontving van de leeraren als aandenken een photograpische groep, waarop zg allen voor komen, in een lget gevat. Do kweekelingen boden hem een fraaie photogravure naar C. Corot aan «Les Contre- bandiers", geëncadreerd in een massief eiken houten lijst. Tot onderwijzer aan de chr. sohool te Arnemoiden is met ingang van 1 Juni benoemd de heer W. P. Calliber van Middel burg. Hg heeft de benoeming aangenomen. Zonnemaire. Onder de kinderen, die met 1 Mei 1.1. op de openb. sohool alhier werden toegelaten, bevonden zioh drielingen (2 meisjes en 1 jongen). Zeker een zeldzaam geval 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2