Uit Stad ss Praviwcis. Watersnood in Zeeland. Sliedrecht, 25 April. Gisterenavond zeven aar werd ia de Maas voor Papendreoht, ter hoogte van het hnis »Merwede" weder een lijk opgehaald, dat vermoedelijk eveneens van één der opvarenden moet ago van het stoom- sohip »Dieu Donné VII", dat in den morgen van Vrijdag 13 April j.l door het springen van den stoomketel verongelukte. De burge meester van Papendreoht zond onverwijld een telegram naar den heer J. Ponsen, café houder, wonende Prins Hendrikkade O Z. no. 49 te Rotterdam, om naar Papendreoht te komen met den geredden len maohinist Gjjsbert Klootwijk, teneinde de indentiteit van het gevisohte lijk vast te stellen. Te Papendreoht aangekomen, werd het lijk door beiden herkend als te zijn van den stoker Melle Badstra, wonende Stevenhogendykstraat te Rotterdam. Hedenavond om zeven aur zal het lijk ter aarde besteld worden op de algemeene begraafplaats te Papendreoht. Bergen-op-Zoom, 25 April. De Raad dezer gemeente heeft met algemeene stemmen besloten aan de vereeniging Ambachtsschool" aldaar den grond voor het op te riohten gebouw te verstrekken, benevens een subsidie van f 2400 en voorts te leenen f 36000 ad 4 pCt. voor het stiohten van deze school. Met een extra-trein, welke des morgens 5.22 vertrekt, zal Dinsdag 1 Mei het 1ste bataljon van het 11de reg. inf. uit Bergen- op-Zoom vertrekken, met bestemming Daar zfjn nieuw garnizoen te Ede. Zierikzee, 27 April. Bij de heeran Ooster- baan en Le Coïotre, uitgevers te Goes, ia in druk versohenen een boekske, groot 70 blad zijden ongeveer, waarin door den heer A. Boot een sohets gegeven wordt van de overstrooming in Zeeland. Deze schets, verrijkt met een aantal kaartjes en afbeeldiogen van de over stroomde streek, vormt een belangwekkende bijdrage voor de gesohiedenis der overstroo mingen in deze provicoie, en is tevens voor den tgdgenoot een blijvende herinnering aan den jongsten watervloed. De opbrengst van het boekske, dat slechts vijftig cent host, is voor de watersnoodljjdenden in Zeeland bestemd. In de op 25 dezer gehouden vergadering van ingelanden van den polder Oaater- en Sirjacsland werd de begrootiög voor het dienstjaar 1906/7 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 36043 075. Voor dijksverbatering werd o. a. uitgetrokken f 3250, bestemd voor verhooging der dijken op verschillende punten en van de voorsieningen der onderbermen. Tevens werd het beetnur gemachtigd tot het aangaan eener geldleeüiog, rentende hoogstens 4 pCt. Ter voorziening in de periodieke aftreding op 1 Aug. a s. van den Gezworen J.« Bon man, werd deze wederom als no. 1 op de voordraoht geplaatst. Benoemd tot havenmeester aan bet Noord-Hollandsch kanaal te Nieuwediep J. Robijn, havenmeester aan het kanaal door Zuid-Beveland, ter vervanging van W. Bakker W.Zn., op verzoek eervol ontslagen. Te Stellendam, distriet Zierikzee voor de Tweede Kamer en district Middelharnis voor de Prov. Staten, is een vereeniging van jonge liberalen opgerioht. Deze vereeni ging vindt daar een vruohthaar terrein. Bij de kamerverkiezingen in 1905 stemden f der kiezers rechts en links (166 tegen 85) De Lotergwet van Juni 1905 verbiedt o. a. »het op eenige wijze openlijk bevorder, n van deelneming in en buiten het Rgk in Earopa sangelegde loterijen". Op dien grond zijn thans in de Neder- landsche bladen de advertentiën betreffende die loterijen verdwenen. De Koninklijke Nederlandsche Posterijen verzendt niettemin open brieven van een firma uit Hamburg, waarin tot deelneming aan de Hamburger geldloterij wordt opgewekt. I« dat nu geen «openlgk bevorderen", waartoe de Nederl. Posterijen medewerken? Of is 't een vergissing Noordgouwe. De kiezerslijst is vastgesteld met een getal van 152 kiezers, t. w. 90 belastingkiezers, 47 loonkiezers, 9 spaarbank- kifzsrs en 6 wosingkiezers. Door vertrek en overigden zijn vgf kiezers van de lijst afgevoerd, doch 15 zija er voor het eerst op geplaatst. Westelijk Schouwen. De snij ven naroissen en byaointhen is afgeloopen. Reeds is men begonnen met h;t afdoen vun de bloemen der vrosge tulpen. Tooh zal een liefhebber van bloemen a.s. Zondag bij gunstig weer zijn hart kunnen ophalen aan de dan in vollen bloei staande latere soorten en dubbele tulpen. St-Maartensdyk. In de deze week gehouden vergadering van den gemeenteraad werd door den voorzitter medegedeeld, dat eerlang door hem een voorstel zal worden ingediend tot herbestrating van de Molenstraat, voortzettende tot zoover nooiig langs de huieenrg op de haven. In verband met een gebleken noodzakelijke verbetering zullen door de gemeente zeilen worden aangeschaft te gebruiken bij het plaatsen der vloedplanken en ter plaatse, waar de vloedplanken gezet wordeü, ijzeren gleuven in de bestrating gebraoht worden. Met het oog op de a.s. uitgifte van grond in erfpacht of in koop, zal krachtens art. 5 der pachtvoorwaarden, den paohters van dien grond opzegging gedaan worden van huur, ingaande met het rooven der vruohten in 1906. St.-Filipsland, 26 April. Woensdag in den vroegen morgen kon een jongen de paarden, gespannen voor een boerenwagen, niet meer houden, zoodat 't met een aardig gangetje over den Oostdijk naar de kade ging. Door de kordaatheid van den arbeider G. Noorthoek, die jaiat bij den molen aan 't grintdragen was, en één der dieren een mand over den kop wist te werpen, kwam h6t 2 span tot staan, en is voorzeker een groot onheil voorkomen. Ieder, die de ohaos van op- en afritten kent, die er bg de Kade zijn, kan lioht beseffen, dat er noch van den jongen, noch van paarden of wagen veel terecht zou gekomen zijn, indien ze door gehold weren. Poortvliet. Door het bestuur van het waterschap Poortvliet werd san den heer W. A. van de Velde, waterbouwkundig ambtenaar bg dat watersohap, die 26 Maart j 1. zijn 25-jarig jubileum als zoodanig vierde, een prachtig zilveren inktstel ten gesohenke gegeven. Tholeu, 25 April. Alhier had heden de begrafenis plaats van den heer P. Laban, in leven geaie ante-secretaris. Door den burge meester, den heer Van Stapole, werden aan de groeve de verdiensten van den overledene herdacht. Hij herinnerde, dat de heer Laban van zijn 23e jaar af bg de gemeente-administratie werkzaam was en in 1896 tot secretaris werd benoemd, in welke betrekking bij was ge worden de vriend van den burgemeester, van het dagelgksoh bestuur en van den raad. Met lust en ijver was bij steeds werkzaam, en voor de ingezetenen zeer welwillend. Ten slotte sprak de burgemeester de zoons van den overledene toe. De oudste huneer bedankte voor het gesprokene en de betoonde belangstelling. Op verlangen van den overledene werden geen kransen of bloemen op het graf gelegd. Wissenkerke, 20 April. Heden werd alhier in de openbare school een vergadering gehouden van «Het Groene Kruis" en werd daar besloten het bestuur samen te stellen uit 3 ingezetenen van het dorp, 3 van Camperland en voor 't geval zich 30 personen, als lid, van Geersdijk aanmelden, daarvoor ook 3 leden te benoemen. Van laatstgenoemd gehucht is echter dat ledental nog niet zoo hoog geklommen. Wordt besloten een bestuur te benoemen van 7 leden. n.l. 3 van Wissenkerke en 3 van Kamperland en een 7e lid uit ééa dier beide deelen onzer gemeente. Bij stemming worden benoemd de heeren dr. P. Fret, ds. Smelt, A. T. C. Swenne, A. Heule, J. M. Marcusse, J. C. Sohippers en P. den Boer. Voor elk 25tal nieuwe leden zal voortaan een nieuw bestuurslid worden benoemd. Kortgene, 24 April. Ons eiland staat ten opziohte van den wildstand, uit 't oog punt van jaohtliefhebberjj beschouwd, gnnstig aangeschroven. In korten tijd kan men er soms een flioke partij langoor6n zien. Geen wonder ookl De strooperij, vroeger in sterke mate beoefend, naar men zegt, heeft vrijwel uitgediend, ook vanwege het strenge toezioht. Er wordt zeer matig gejaagd. En in strenge winters wordt in een d6el van 't eiland, naar ik wel eens hoorde, den hazen sappige mangel- wortils verstrekt. Dezen winter zijn er hier een twintigtal hazon ingevoerd, die men zoo uit Duitsohland had laten komen, 't Moet een groot soort zijo. Ook zijn er een paar jaar geleden faisanten losgelaten. Of die ver meerderd zijn, hoorde ik nog niet. 26 April. Op mijn wandelingen komt mg het vnieuwe bezems vegen schoon" nog al eens in de gedaohten. Niet, dat 't er hier in hoofdzaak niet netjes uitziet. Maar kom eens in de achterwegen bijv. Men be hoeft niet te toeven, tot de lieve zomerzon daar uit de open riolen de liefeljjkste geuren doet opstijgen; nu reeds wordt er het reuk orgaan vergast. En dan vóór den ingang der kerkl Wat een ergernis, vooral voor de dames, zooals op kerkdagen daar de straat verontreinigd is. Ja, zoo ergens, dan mocht daar de boel stellig wel eens worden schoongeveegd. Goes. Van den weeromstuitOp den straatweg Goes—'e Gravenpolder ging een paard op hol, dat gespannen was voor een wagen, waarop een veihuisboeltje. Een deel van het huisraad kwam in de sloot tereoht, waardoor het niet beter werd, en de rest viel aan stukken op den straatweg. Het paard van een daar passeerenden bierwagen verschrikte van de op straat liggende voor werpen, ging eveneens aan den haal, en wierp den voerman in het water. Veel schade aan de prachtig bloeiende vruchtboomon is teweeggebracht door de laatste nachtvorsten. Vooral de bloesems aan de buitonzgde der boomen hebben veel te ljjdea gehad; ze worden zwart en vallen bij hoopen af Wanneer dat bevriezen van bloesems op Zuid-Beveland groote afmetingen heeft aan genomen, dan beteekent dit voor de paohters of eigenaars een vrij groot verlies. Voor de betrekking van waterbouw kundig ambtenaar bij het watersohap »Elle- woutsdgk" hebben zioh 18 sollicitanten aangemeld. Middelburg. De nieuwbenoemde Commis saris der Koningin, de heer mr. H. J. Dgokmeeeter, zal Maandag hier aankomen en Dinsdag zija ambt aanvaarden. De heer Dijokmeester neemt voorloopig zijn intrek in het hótel »De Abdjj". De Vereeniging tot bevordering van het Vreemd Hogenverkeer op Walcheren alhier, hield Donderdagavond in het Sohuttershof haar jaarlgkscbe algemeene vergadering, onder voorzitterschap van den heer jhr. mr. E A. O. de Casembroot. Door den secretaris werd leoture gegeven van het jaarverslag, waaruit o a. blijkt dat het vreemdelingenbezoek het afgeloopen j»ar zeer goed was. De vereeniging telt thans 383 leden. Het door de vereeniging aangekochte huis op de Groote Markt naast het bureau van Vreemdelingenverkeer, is gehsel uit giften betaald kunnen worden, terwijl er zelfs nog een batig saldo is. Allen gevers wordt hiervoor dank gebraoht. De voorzitter- jhr. mr. E. A. O. de Casem- broot, die aan de beurt van aftreding was, wenschte niet meer als bestuurslid in aan merking te komen en werd in zijn plaats benoemd de heer H. P. den Bouwmeeetor. Verder werd nog voorzien in enkele andere vacatures in hot bestuur. De heer W. Hioolen bracht, onder algemeene irstemmirg der vergadering, den heer jhr. mr. De Casembroot hartelijk dank voor hetgeen hij gedurende de 6 jaren dat hij voorzitter wee, in het belang der ver eeniging heeft gedasn. Hij stelde voor, den heer den heer De Casembroot tot eoro-lid der vereeniging te benoemen, welk voorstel met applaus werd aangenomen. De heer De Casembroot betuigde zjjn dank voor deze onderscheidirg en hg verklaarde haar gaarne te aanvaarden. Verder sprak hg een woord van waardeering voor hetgeen de aftredende bestuursleden ia bet belang der vereeniging hebben gedaan en beval ddze belangen aan do nieuw gekozen leden aan. VlissiDgen. De werklieden der Kon. Maatschappij »De Sobelde" hebben bij groote meerderheid verworpen het voorstel der directie tot verandering van den werktijd en verhooging van het uurloon. Men moet eohter hierin volstrekt niet zien, dat de werklieden meerdere eischen zouden zien willen ingewilligd. Er was sleohts gelegenheid om over bet voorstel in zijn geheel te stemmen ea al was m n het dus met sommige gedeelten hiervan 6ens, kon mon hiervan geen blijk geven. De tegenkanting moet hierin worden gezocht, dat het overgroote aantal der arbeiders, vooral zij die geregeld buiten bnn bezigheden hebben, er bezwaar tegen hebben dat zij des morgens, zonder rusttijd, 5 uur zouden moeten werken (van 7 12 uur) en des middags b\ uur (van 1£7 uur) Tot nog toe werd des morgens gewerkt van 6-12^ uur met een rusttijd van 8 j 9 uur, terwijl des midddags van 1^ 6 uur wordt gewerkt. Wanneer echter vroeger van 1|—7 uur werd gearbeid, dan kregen de werklieden van 4| 5 uur gelegenheid om op de fabriek te sohaften. Vooral in de afdeeliogen sobeepsbouw, ketelmakerij en maohineloods waren de meeaten tegen het voorstel der direotie. Door de afgevaardigden der werklieden zal nu aan de direotie kennis worden gegeven van den afloop der stemming. Terneuzen, 25 April. Ten aanzien van onze haven worden pogingen aangewend, in verband met de hooge vloeden, om tot demping van de haven bij de markt ovor te gaan, aangezien deze haven geen verbinding heeft met de Wester schelde. Zelfs de waterkeering bij deze haven is van dien aard, dat betcher- ming tegen ovorstrooming geen groote ver wachtingen geeft. Foit ei Telegrafie» Renesse. Dinsdag 1 Mei a.s. hoopt onze vroegere dorpsgenoot H. C. Hodde, den dag te herdenken, waarop bij vóór 25 jaren bij de posterijen in dienst trad. 1 Mei 1881 werd hij als postbode benoemd om den dienst te verriohten van Renesse naar Serooskerke, viermaal daags. Door het tot stand komen van den straatweg RenesseHaamstede, werd hij 1 Oot. 1886 als zoodanig verplaatst naar 's-Hertogenbosoh, om éénmaal per dag den dienst te do9n naar Heusden. Door het openen van de lijn 's BoachZwaluwe, werd bij 1 Oct. 1888 als zoodanig verplaatst naar Heusden, om vandaar de brieven te halen en sf te ge7cn aan den waohtpost Elshout. 1 Jan. 1888 werd bij benoem! tot brieven besteller te Heusden, alwaar bij cog steeds zijo standplaats heeft. 1» H K W IJ Akte examens lager onderwijs in Zeeland. Woensdag zijn geëxamineerd 8 mannelijke candidaten, geslaagd 6, n.l. de heeren: W. P. Calliber, H. Besemer, E. C. van Bellen, allen te Middelburg, J. F. A. Belfroid, Vlissicgen, C. B. Amelunxen, Middelburg, en J. H. Adtiaansen. Serooskerke. Donderdag werden geëxamineerd 6 vrouwe lijke candidaten. Daarvan slaagden 3, te weten de dames F. Butler, Kapelle, J. v. Liussen, Goes, on E. C. M. v. d. Sohaaf, St. Maartensdijk. De heer N. W. de Vin te Haamstede, die Maandag j 1. slaagde voor bet onderwijzers examen, ie benoemd tot tgdelyk onderwijzer te Bargh. Mej E. J. Weiefeit, onderwijzeres aan sobool A te Breskens, vroeg wegens vertrek naar elders eervol ontslag tegen 15 Juni, of zooveel vroeger als de nieuwbenoemde in dienst kon treden. Benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. sohool to Heukelom mej. T. Engelvaart te Tholen. PREDIK.] in onderstaande Gemeenten van Xondag 9 0 Do Oeref. Kerk te Zierikzee: 's Voorra. tien ure en 's avonds zes ureds. Laman. Gat. Zondag 44c. Herv. Kerk te Kerkwerro: 's Voorm. half tien ure t ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 'sNam. twee ure: ds. Va» den Broek van Brouwers haven. Herv. Kerk te Bargh: 's Voorm. half tien ure: ds. Verweys. (Collecte voor het orgel). Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher van Burgh. Herv. Kerk te NoordweJle: Qeen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ure: dr. Brouwer. (Dcpsbediening). Oeref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tieu ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Boone van St.-Filipsland. Herv. Kerk te Elkerzea: 's Voorm. tien ure: ds. IV. Reus. (Bevestiging van nieuwe lidmaten en Voorbereidiog H. Avondmaal); •s avonds zeven ure: Idem. (Avondmaal). Oeref. Kerk te Eikenee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ureds. Van den Broek. Oeref. Kerk te Brouwershaven 's Voorm, half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Horjus. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm half tien ore: ds. De Leur. Oeref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Jonge. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Nam. twee ure: ds. Blankert van Kerkwerve. iasheatediacei, Verkooplncea szi. Bruinisse. Woensdag 1.1. werd dcor bet waterschap Bruinisse aanbesteed: het herstel onz. dor werken aan dit waterschap. Ramiog f 918174. Ingesohreven door de heereu C. Bolier Ca. alhier f 9730; M. Kleppe te Scherpeoisae f 9700; H. J. Romeijn te Bargh f 9520; J. Geluk te Tholen f 9460; L. van Popering alhier f 9450; W. Dekker te Veare f 9387H. Jansen te Middelburg f 9200; D. Daijohouwer te Scherpeoisse f 8985L van de Velde alhier f 8938 ec H. Jansen te Middelburg f 9200 Staveniese. Door het bestuur van het Waterschap »Stavenisse" werd alhier aan besteed de herstelling en de vernieuwing der aarde-, kram- en steenglooiiagwerken aan de waterkeering van genoemd waterschap. Be grooting f 1620,38. Inschrijvers waren de heeren P. Moerland, Ötavenisee, f 1586 (reeds gemeld); L. v. d. Velde, Bruinisse. f 1598; C. Dorst Az.a Stavenisee, f 1618,50; C. Bolier, Bruinisse, f 1640; P. Bezagen, Eikerzee, f 1728 en J. Doyahouwer, Scherpenisse, f 1786. Door het bestuur van de atoom-room boterfabriek »De Koe" alhier is aanbesteed, do levering van 50 kar maobinekolen (de helft vet, de helft vlam). Inschrijvers waren de hoeren J. C. de Wolff Co Rotterdam, ad f 15,80 per kar; P. H. Hoos Zoon, Rotterdam, ad f 15 80 per karM. v. d. Eet DzHaamstede, ad f 15,50 por kar; firma C. Haasters Co., Utrecht, ad f 14,876 per kar; De Graaff «Sc v. d. Stel, Oad-Vosaemeer, ad 15.59 per kar en A. J. Veratraate, Staveniese, ad 13.94 per kar. Deo Iaagsten inschrijver is de levering gegund. Nieuwerkerk, 27 April. Door den notaris J. Franse werden heden alhier in het openbaar verkooht de volgende onroerende zaken in deze gemeente, als: Een hnia, erf en tuin, aan den Provincialen Straatweg, voor f 925. Een huis, erf en tain, daarnaast, voor f 878 05.59 aren tain, aan den Kapeldgk, voor f 570. Sirjansland, 27 April. Gisterenavond werd door de kolen-vereeniging »Eigen Hulp" aanbesteed de levering van de kaohelkolen. Hiervoor wae het minst ingeeohreven door de firma Kevelt te Dordrecht voor f 8 per 1000 kilo; voor het vervoer was het minst ingesohreven voor f 2.85 per 100 H.L. en 't dragen voor f 2.95 per 100 H.L., resp. door wed. J. Bal en Jaoob Klink. Tot bestuurslid werd gekozen de heer K. Steur, ia do plaats van den heer J. v. d. Weele, die bedankt had. Wiesenkerke, 26 April. Heden werd in het lokaal van den heer S. de Regt door de Veteeniging Landbouwbelang" aanbesteed de levering van 70000 K.G Chilisalpeter. Hiervoor was ingesohreven als volgt: Firma wed. A. Sohippers, Kamperland f 13.16K, Adri- aansens, Bergen op Zoom f 13.26, Snelleman, Dinteloord f 13.26, Firma Gebr. Krijger, Krab- bendijke f 13.25, Anth. Kole, Kolijnsplaat f 13.14s. Aan laatstgenoemden is de levering gegund. Landboaw en Veeteelt. Staveniese. Ale een bisonderheid kan wel gemeld worden, dat een 24-jarige merrie vaa den landbouwer M. C. St. alhier dezer dageo een veulen ter wereld gebraoht heeft, terwjjl het 14 jaar geleden wae, dat het dier moeder was geweest. Deze week heeft het des nachts in Westelijk 'Zeeuwsoh-Vlaanderen zoo hard gevroren, dat op de meeste akkers de reeds boven den grond gekomen vroege aardappelen zjjn bevroren. Men vreest ook dat de fruit- 3EUR.TBN Schouwen en D i v e 1 a n d. April 10 O O. Ohr. Oeref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Dreiscbor: 's Voorm. tien ure en 's nam. twee ureds. Van der Griend. (Doopsbedieniug). Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ureds. Kars. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. balf tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. (Collecte voor het orgel). Oeref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ore: ds. Cramer. (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. (Nabetrachting); 's avonds zes ure: Idem. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5,15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Ooaterland: 's Voorm. half tien ure: Geen dienst; 's nam. twee ure: ds. Steint van Stavenisse. Oeref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjausland: 'sNam. twee ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruin isae: 's Voorm. half tien nre: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Schouten van St.-Filipsland. Oeref. Kerk te Braiuisse 's Voorm. half .tien ure en 's avonds v\jf nre: ds. De Jager. Ond-Oerel. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël H: 's Voorm. tien ure, 'snam. drie ure en 'a avond3 acht ure: voorganger de heer Korperaal van Rotterdam. boomen, die in praohtigen bloei stonden, veel sobade hebben geleden. ABIKIIISTVI. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Kruiniogea door den heer A. Rolloos, oand. te Amsterdam. De Prov. Syaode der Geref. Kerken in Zeeland zal den 6 Jani te Middelburg worden gehouden. KHOITIIAKII. Op 'n moeien hetfstdsg wandelde ia het lieflijke dorpske Zeist een brillen koopman. Hij had brillen voor alle oogen: voor bijsiende en verziende. En zija negotie was gezegend. Toen kwam het eensklaps ia zijn hoofd, zioh voor wonderdokter uit te goveo. Ia de herberg nam-ie papier so potlood, en eohreef allerlei vreemde woorden neer, de zotste, die ooit hier op aarde zijn aanschouwd, 'n Paar Maleisohe stonden vredig naast 'n paar Chi- neesobe uitdrukkingen. Ea, om de bezwerings formulieren des te kraohtig werkender te maken, zette de 31-jarige koopman A. V. met zwierige kmllottera daaronder: J. de Haas, medicus, LeidenVoorsohoten. Zoo kwam de jonge, veelbelovende dokter bg fa burgervrouwtje, wier dochter door kwade geesten was bezocht. A. V. bezag de doohter met kenners oogen. Hij alleen wiet genezing. Ea hg voelde den pols, en streek over het gelaat van het kleine meisje; fronste z'n wenkbrauwen ea peinsde ernstig. Om bom niet te storen, verliet het goedgeloovig burgervrouwtje het vertrek Gratie gaf A. V. zijn oonsult; duizendmaal dankend, neigend naar alle zgdeu, nam het moedertje, wier doohter immers genezen zou, van den knappen man afscheid. Deze knappe man had eohter 'n souvenir! je achtergelaten, en na een half uur merkte 't burgervrouwtje, dat 't horloge met den wonderdokter verdwenen was. Zg gaf 't aan. De politie spoorde den dief-brillenkoopman- wonderdokter op. En de Utreohtsohe reohtbaik veroordeelde hem wegens diefstal van dit horloge tot ééa jaar gevangenisstraf. Voor het Hof te Amsterdam diende de zaak in hooger beroep. De advocaat-generaal, mr. Pleyte, vroeg bevestiging van het vonnis. Da verdediger, mr. Oosterwgk Bruijn, pleitte vrijspraak. Voor de Haarlemsohe rechtbank werden Donderdag 1.1. ter zake van beleediging en van smaadschrift twee zaken behandeld. Ten eerste tegen den ontslagen werkman K., van de gemeente-gasfabriek te Wormerveer, die den directeur dier fabriek van dronkenschap beticht had, en ten tweede tegen andere werklieden van dtzelfde fabriek, die per iogezonden stuk in De Zaanstreek hunne ver klaringen voor de Raadscommissie ten voor- deele van den directeur herroepea hadden. Vele getuigen waren namens beide partgen gedagvaard. Het O. M. vorderde in de eert te zaak tegen K. f 10 boete of f 10 dagen hechtenis. Mr. Mendbls was verdediger. Voor den watersnood in Zeeland is uit Petersburg door ds. Pantekosk, camene de daarwonende Nederlanders 5000 roabeli gezon den. Een gouden roebel is f 2 en een zilveren roebel f 1.28. De colleoten voor de slachtoffers van den watersnood hebben in Zeeuwsoh-Vlaan- deren in het geheol f 9300 opgebraoht. Het Bestuur van den Amsterdamscben Kegelbond stelt voor om op Zondag 20 - en Maandag 21 Mei in alle plaateen van ons land, waar gelegenheid tot kegelen bestaat,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2