F rans Posier» „Vooruitgang zij ons Streven". Ia De Bode komt onder het opschrift Alleen een christelijke sohool en toch zoo zondig" het volgende uitknipsel voor uit De Betuwe. Het betreft het dorp Zetten, waar geen openbare school is, alleen een christelijke. Mijnheer de Redacteur! Yergun mij a. v. p. eene plaatsruimte in uw veelgelezen blad De Betuwe. Men hoort in ouza dagelijksche omgeving veel spreken van de tijden veranderen, maar ook de mensohen veranderen. Want menigeen zal het met mij eene zijn, dat de inwoners van Zetten veel veranderd zijn. Als men thans des avonds het vroeger zoo rustige dorp doorwandelt, zal ieder weldenkend mensch zeggen moeten het ie meer dan erg met de jongens op de straat. Menig vreemdeling, die ons dorp bozoekt, zal zich zelve afvragen: is dat de jeugd van Zetten, die des avonds zoo langs de straat slentert. Het is meer dan erg, zeg ik, en vele inwoners van Zetten zullen dit met mij eens zijn en aan de ouders dier knapen vragen wanneer zult ge inzien het groote onheil, dat ge van uwe kioderen te wachten zijt. De ingezetenen worden door hen getergd en geplaagd, door bij hen de deuren of vensters open te gooien of aan de bel te trekken. Ook de lantaarns langs de straat hebben veel te verduren en menige ruit wordt uit pure baldadigheid stuk gegooid. Wat helpt de politie, zoo de ouders zelve deze niet helpen door hunne kinderen des avonds thuis te houden. Daarom ouders, laat uwe kinderen des avonds thuis blijven, laat za niet langs de straat slenteren, om de laagste en onzede- lijkate woorden uit te sohreeuwen. U zult daarmede uw eigen welzijn en dat uwer medeburgers bevorderen en wij zullen dan gespaard blijven voor baldadigheden, die helaas, dezen winter zoo dikwijls hebben plaats gehad. U mijoheer de Redaoteur, dankzeggend voor de mij verleende plaatsruimte. UEd. Dw. Dr. IX. Zetten, 9 Jan. 1906. Ook het XJtr. Dagbl. zegt, dat de beruohte Haarlemeohe Frans is aangehouden en niemand anders dan hij. Een verpleger uit het gestioht te Medemblik, wiens komst telegrafiaoh verzocht was, heeft uitgemaakt, dat de z g. Eobus Jansen en Frans Rosier een en dezelfde persoon zijn. Deze is in het huis van bewaring aan het einde van de Gansetraat, waarheen de arres tant inmiddels per dievenwagen was overge bracht met hem geconfronteerd en heeft hem zonder moeite erkend. De confrontatie duurde niet lang en Frans beeft geen woord willen spreken. Ook ontkende bij niet den gezochte te zijn, zooals bij aanvankelijk op het hoofd bureau van politie gedaan heeft. Hij bewaarde een hardnekkig stilzwijgen zonder een boe of ba te beweren. Toen bij in het huis van bewaring aankwam, speelde bij eveneens de stomme. De directeur Btelde hem vruohteloos eenige vragen. Hij nam nergens notitie van en staarde met koele en starre blikken in het rond. Om 7 uur is Frans gisterenavond naar het huis van bewaring getransporteerd. Hij liet zich zonder eenig trouwens volkomen nutte loos verzet uit de waoht naar de op het binnenplein van het hoofdbureau gereed staande svigelante" overbrengen. Kalm stapte bij naar binnen en nam in één der hokjes plaats. Ver volgens werden de deuren goed verzegeld, nam een politie-agent op den bok naast den koetsier plaats en een rijks veld waoh ter achter op de treeplank. Daarmede was de voorstelling ^RBDIKI in onderstaande Gemeenten van Zondag 11 Da Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. tien are en 's avonds zes ure: ds. Laman. Cat. Zondag 40. Woensdag 14 Maart (Biddag), 's Voorna, tien ure en 's avonds 6 ure: Idem. Herv. Kerk te Kerkwerve 's Voorm. half tien ure en 's nam. half drie ure: ds- Blankert. (Doopsbediening). Hery. Kerk te Serooskerke: 's Nam. half twee ure: ds. De Jagher van Burgh. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk U Renesse: 'sNam. twee nre: ds. Onnes. (Afscheidsrede). Herv. Kerk te Noordwelle. Geen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien urede heer A. J. Bax, candidaat te Zutfen. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra. (Doopsbediening). Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 'sVoorm. half tien ure: ds. W. Reus. Geref. Kerk te Eikerzee: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 'sVoorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven 's Voorm half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Horjus. Herv. Kerk te Zoncemaire: 'sVoorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Zonnemaire: '8Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. De Jonge. Woensdag 14 Maart. (Biddag), 's Voorm. half tien ure: ds. Van Dam van 's Gravendeel's nam. twee ure: ds. De Jonge; 's avonds half zeven ure: ds. Van Dam (Rede iu 't belang van 't Christ, onderwijs). Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Meyer. (Bevestiging nieuwe lidmaten en H. Avondmaal). afgeloopen en werd de zweep over de paarden gelegd. Gedurende zijn verblijf aan het hoofdbureau heeft hij alle voedsel geweigerd. Hij wilde niets gebruiken. Zelfs een kop koffie werd van de hand geslagen. Bouillon en eieren zou bij zich eohter miseohien beter hebben laten smaken In de gauwigheid is hij nog oventjes gekiekt op de binnenplaats. Zoo gedwee ais een lam liet hij zich portretteeren. Zijn gelaat had op dat oogenblik eohter een volkomen wezenloozo uitdrukking en de oogen waren wederom half gesloten. Dat Frans de te Gonda gepleegde misdaad tevens op zijn geweten heeft, begint meer en meer aannemelijk te worden. Bovendien komt het hedrag aen geld, dat in zijn bezit was en dat in ieder geval van misdaad afkomstig moet zija, vrijwel overeen met bet te Gouda ontvreemde. Het bedrag is iets geringer, dooh het mag toch wel toevallig heeten, dat 1 biljet van f 100, 2 van f 40, 3 van f 25, 1 gouden tientje, benevens eenig zilvergeld vermist worden en de aangehoudene al dit geld in dezelfde waarden uitgedrukt in zijn bezit had. Een biljet van f 40 ontbrak slechts en is waarechijulijk voor een nieuwe uitrusting en de noodige equipementetukken aangesproken. Feitelijk is door deze omstandigheid het verband glashelder aangetoond. Mieeohien is Frans Rosier met dit geld over de grenzen willen vluohten en is dit plan nog juist intijds verijdeld. Behalve aan den persoon, waarvan wij in ons vorig nummer gewaagden en die Lamme heet, komt waarschijnlijk ook aan den barbier Oorver een deel van de belooning van f 500 toe. Beiden hebben het hnnne tot de arrestatie bijgedragen. Tevens kan de jongen van den barbier, die Frans met goed sucoes gevolgd heeft, wel eenige reohten laten gelden. Deze jongen verklaarde, dat Frans wel vijf ver- sobillende personen om den reohten weg naar het Azareel gevraagd heeft. Ia afwachting blijft hij voorloopig in het huis van bewaring. De officier van justitie heeft de agenten Reitema en Fonteijn met hun kranig optreden geluk gewenscht. Nader wordt uit Gouda bericht: De inspeoteur van politie D. N., te Wecbel, heeft vingerafdrukken van den misdadiger genomen, in verband ook met vermoedelijk in den Goudschen winkel nog te vinden vicger- afdrukken. Op het perron te Gouda waren bij aankomst van den trein, een maesa meuschen, in sf- waohting van Haarlemache Frans. Eq toen hij snel werd weggeleid, zoo snel en gehaast dat bij zijn pantoffels verloor die toen door een veld waoh ter hem weer werden aangedaan liepen van alle kanten nog mensoben toe. Offioieren zelfs sprongen gelaarsd en gespoord over pakgoederen om dichterbij te komeu. Ia een gesloten rijtuig werd Rosier de stad ingereden. Ea overal op den weg, speciaal op de Markt vóór het politiebureau en vóór het gebouw der Wijk verpleging, waar do weduwe Overgaauw is opgenomen, stond een dichte massa nieuwsgierigen. Dooh tot een bepaalde manifestatie is het niet gekomen. Het huis waar de aanslag op jaffrouw O vergaan w is gepleegdligt jaist buiten Gouda, aan den hoek van twee wegen, uit ziende op bet vlakke veld. Het is eon gewoon komenijswiakeHje, begrensd door een groot pakhuis en door een tuin, dus gansoh ge ïsoleerd. De weduwe sliep bonedeo, aohter den winkel. Aohter haar slaapkamer volgt nog een keuken en er boven is de zolderkamer, waar de dienst bode sliep. IEURTEIST chouwen en Duiveland. Waart 1 O O O. Chr. Gerst. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskeik. Woensdag 14 Maart. (Biddag). 'sVoorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Dreischor: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van der Griend. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ureds. Kars. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien nre en 's nam twee ure: "ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. halt tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Woensdag 14 Maart. (Biddag). Ds. Dorst van Vlaardingen. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5;30 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterlasd: 's Voorm. half tien uregeen dienst's nam. twee ure: ds. Ruysch van Dugteren. Geref. Kerk te Oosterlaud: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. G. Staal's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjanslacdt 's Voorm. half tien ure: geen dienst; 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Brnmisse: 's Voorm. half tien ure: ds. Waardenburg 'snam twee ure: Idem. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure- ds. De Jager. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienct. Evangelisatie Jeruël H: 's Voorm. tien ure, 's nam. drie ure eu 's avonds half acht ure: Het Bestuur. De dienstbode, rog onder don indruk van den heleohen angstnaoht, vertelde, dat de misdadiger in de keuken, door uitsnijden van een ruit is binnen gekomen. Nadat bij in de volgende deur wederom een ruit had. uitge sneden, kwam bij in de slaapkamer, waar o. a. de oeoretaire met de gouden voorwerpen stond. De dienstbode boven hoorde toen al een man rondsoharrelen, dooh dorst geen geluid geven. Het was half drie a drie uur. Zij hoorde hem vervolgens den winkel ingaan en weer terugkomen. Eerst toen werd de weduwe zelve wakker. De inbreker, die vruohteloos had geprobeerd de secretaire open te krijger», vroeg haar om de sleutels. Die bad zij bij haar, in haar zak, in bed. Maar daarin bad zij ook haar geld in bankpapier. Dat scheen de dief te begrijpen, althans dreigend haar de keel af te zullen snijden, eieebte hij den geheeien zik. Eq tegelijkertijd begon bij met zijn mes op baar los te steken en te sngden. Do weduwe gilde afschuwelijk, roohelend, terwijl het mes haar raakte over de lippen en de wang. Tevens bewerkte de man haar met zijn boksbeugel. De dienstbode boven boorde alles! Zij hoorde de klok slaan balfvier, vier uur, half vijf, terwijl do misdadiger beneden zich aan 't eten en drinken zette. De weduwe, niet bewusteloos, ondanks baar wonden, zag het allee aan. Ten slotte maakte de insluiper aanstalten om weg te gaan. Hij wilde 't eerst door de voordeur wagen, maar efgesohrikt vermoedelijk door de slagbsl daarboven, kwam bij weer terug. »Weet je wat", zei bij tot de wedawe, Dik ga maar liever op zij uit!" Dat beaft hij toen gedaan. Do dienstbode boorde nog dat bij bij do waterput buiten een blik liet vallen en daarna verdween bij. Eerst na een uur dorst de dienstbode be neden komen en zij vond haar meesteres, badend in haar bloed. Zij maakte alarm en de rest is bekend. Een buurvrouw heeft, reeds enkele dagen vóór den aanslag, een man om het huis zien sluipen en op den avond zelve zag zij hem weder. Toen zij hem eoherp opnam en tot haar man zei»wat doet die kerel daar toch?" toen verdween bij. Ook deze vronw wordt met Roeier gecon fronteerd, Ondanks het ongunstige weder bleef een groote mosigte tijdens het verhoor in het politiebureau te Gouda op straat bijeen, in afweohting van Hosier's overbrenging naar het gebouw der Wijkverpleging. Om halfvier werd hij per iijtnig daarheen gebraoht en duurt het onderzoek daar ter plaatse voort. Het heeft met groote omzichtig heid plaats, in verband met den begrijpelijker wijze overspannen toestand van de 63 jarige juffrouw Overgaauw. Naar verluidt werden tijdens bet verhoor in het politiebureau belangrijke aanwijzingen tegen Rosier verkregen in verband met zija aanwezigheid Vrijdagnacht te Gouda in de omgeving van het winkeltje van juffrouw Overgaauw. Ook de wedawe herkent Rosier onmiddellijk als den man, die bij haar ingebroken heeft. Rotterdam, 7 Maart. De beruchte Frans Rosier bevindt zich thans hiergisterenavond is bg, zwaar geboeid, door drie rijksveld wachters vergozeld, uit Utreoht per cel wegen naar het Huis van Bewaring overgebracht. Bij zijn binnenkomst in dat buis, speelde bij wederom de stommehij wilde gesn woord spreken. Aan het hoofdbureau weigerde bij alle voedsel, zelfs een kop koffis. Gouda» 6 Maart. Op last van den com missaris van politie alhier heeft na het plegen van den moordaanslag op de wedawe Over- gauw, do heer Roos, hoofdsgent, zioh naar Rotterdam begeven om aldaar uitgebreide onderzoekingen in bet werk te stellen. Het resultaat hiervan was dat aldaar gisteren een man werd gearresteerd, die door den heer Roos vervolgens naar hier werd overgebraobt. Den gebeelen dag werd de verdaohte met vereohillende personen, waaronder ook de wednwe Overganw, geconfronteerd. Wat hiervan het resultaat is valt nog niet te zeggen. Men meldt nog uit Gouda omtrent de confrontatie van Rosier Dadelijk na aankomst aan het politiebureau werden verschillende personen opgeroepen om met den verdachte te worden geconfronteerd, die allen in Rosier den persoon herkenden dien ze in den avond, voorafgaande aan de inbraak, in den omtrek van de woning van de weduwe Overgsauw, onder de Boompjes, hebben gezien. Rosier onderging op het politiebureau nog verschillende verhooren. Hij hield zich echter zeer onverschillig en antwoordde slechts kort of in 't geheel niet. Ongeveer halfvier werd hij per rijtuig over- gebraoht naar de wijkverpleging aan de Haven, waar de weduwe Overgaauw wordt verpleegd, met wie Rosier daar ter plaatse werd gecon fronteerd. De weduwe, die naar omstandigheden vrij wel is, dooh nog al last heeft van koorts, herkende in Rosier onmiddellijk pertinent den persooD, die bij haar heeft ingebroken in den nacht van j.l. Vrijdag op Zaterdag. Onder de personen, die Rosier verder hebben herkend, behoort ook iemand uit Zevenhuizen, die in Rosier den man herkende, die bij bem voor de woning heeft staan zingen. Hoogst waarschijnlijk om aan eenige centen te komen. Een groote massa menschen had vóór het politiebureau en voor het gebouw der wijk verpleging post gevat, om als 't kon, den beruchten inbreker te zien. En aan velen is dit gelukt. Sommigen herinneren zich, of mee- nen zich te herinneren, Rosier ook in de laatste dagen der vorige week gezien te hebben. Doch al deze dingen zijn slechts geruchten en daar om vermeld ik ze maar liever niet. Rosier zou er slechts pleizier vau hebben, als hij ze zou kunnen lezen, zooals hij ook pleizier heeft gehad van al de vroeger gepubliceerde be richten. Dit heeft hij ten minste aan een der veldwachters verteld. Tegen de veldwachters wil hij zijn mond nog wel eens open doen, maar zoodra een der rechters het woord tot hem richt, is hij zoo gesloten als een pot. Eens heeft hij gesproken. Het was toen een der heeren hem vroeg, of hij nu werkelijk Rosier niet was. Hij antwoordde daarop: //Dat heb ik reeds aan den veldwachter gezegd". Dat was alles. 't Voornaamste eohter is, dat hij door allen is herkend. Doch er is meer bewijsmateriaal, wat de politie nog niet direct kan en mag meedeelen. Dit wordt echter spoedig gepu- blioeerd. Rosier werd weder per rijtuig naar het station gebracht, waar hg langs een omweg naar den trein werd geleid, die om 4,32 vertrok. We vinden verder nog vermeld, dat de barbier te Utrecht, bij wien Rosier zich liet soheren, het gebruikte zeepsop heeft bewaard, om het aan de justitie te kunnen toonen. Rosier had veel schmink op zijn gezicht gehad om zijn bleeke kleur te verbergen. De jacht op Frans Rosier te Marssum. Marssum was Maandagmorgen in rep en roer. Frans Rosier hield zich in deze om streken op en nu werd er jacht op den vluchteling gemaakt. Hij was roede uit zijn schailhoek verdreven, dooh men had hem nog niet te pakken ktinnon krijgen. Op eens hoort men schrssuwen: »houdt hem! pakt hom!" imar de menigte stuift versohrikt uiteen. Wie dutft Frans Rosier in den weg te treden Daar komt-i aan hollen, achtervolgd door oenige agenten van politie en eenige dappere dorpers men heeft hem bijna te pakken dan vliegt-i een openstaande deur binnen de ver volgers hem ra. Hoera, daar komt-i met zija hoofd uit 't dakvenster kijken. Een, twee, drie zit-i op de naald van 't dak, maar de politie durft ook wol Nou is-i binnen, mis, daar verdwgot-i weer door 't dakvenster. De politie laoht triomfantelijk, de deur zit op 't slotgevangen, hoor 1 Ja, maar Frans niet. Bom, daar slaat-i e6oige ruiten stuk, zoodat de soherven de verschrikte tosschouwers om de ooren vliegen. Hij springt nu door do opening en rent den straatweg naar Leeuwar den op, zijne vervolgers aohter hem aan. Zoo nu en dan kruipt bij in eau boscbja, om even uit te blazen, maar is de politie hem dan bijna genaderd, dan zat-i het weer op een loopen. Eindelijk vlucht-i in den tuia der Harmonie, waar hij uitgeput van de vermoeie nis, door drie agenten wordt gegrepen en met zoo'n groot aantal touwen gebonden, dat-i geen vin meer verroeren kan. Voor den oommissoria van politie gebracht, krijgen de agenten, inpleats van f 500 premie, nog een fliakea uitbrander, want 't blijkt dat de gevangene niet Frans Rosier is, doch de aanslaande schoonzoon van den commissaris. Gemengd Nieuws. De Daily Mail maafet melding van ver giftiging van menschen en dieren door boonen, die in Engeland, Dniteohland en Frankrijk aan dè markt zija gebraoht. Een Pargache firma, die een groot aantal paarden bezit, moet bijaa al hare dieren verloren hebben, nadat zij met de boonen gevoerd waren. Ia Duitsohland zija 6r niet alleen beesten, maar ook mensohen aan gestorven. De overheid heeft in Frankrijk strenge maatregelen ge nomen, om te verhinderen dat cr in die boonen handel gedreven wordt. Blijkbaar hesft men met de gevreesde kratok-boonen te doen, die ook in ons land slachtoffers hebben gemaakt. Laatste Berichten. Rome, 8 Maart. Op voorstel van Sonnico weigert de Kamer aan dea voorzitter Maroora ontslag te verleenen, maar deze blijft bij zijne weigering. De verkiezing van een nieuwen voorzitter z%\ Zaterdag plaats hebben. De vergadering is verdaagd. Antwerpen, 8 Maart. Hedennemiddeg te halfvjjf ia een gebouw, gelegen ia de Ridderstraat aohter hat oude buis van Geer- troyen, dat onlangs door de stad wasaangekooht om or eon schoolgebouw van te maken, icge stort, met het gevolg dat twee werklieden gedood en drie andoren gekwetst werden. De nieuw aar gebrachte tweede verdieping zakte in en sleepte de eerste met zioh mede. Te h*lf vijf was een schutsel afgebroken geworden, ocmiddelijk daarop viel een muur in, waar onder een man bograveD werd. De overheden, de politie en de brandweer waren spoedig tor plaatse. Onder de puinhoop-^ werd het lijk gehaa'd vao Philips de Houdt, een 49 jarig arbeider, wonende ia de Ridderstraat. Kort daarop ontdekte me» het lijk van een tweede slaohtoff»", Désiró Bolsiers, 19 jaar oud. Een piket soldaten van de genie, ia allerijl ontboden, ruimden verder op en schoorden da overblijvende muren. Da drie gekwetsten heeten: Jan Baetens, 19 jaar, to Borgerhout woonachtig, Prosper Claphouwors, Ridderstraat, en Frans Ver- meiron, Vrjjdagmarkt, allen werklieden, Te 9 uren word het ontrnimiogewerk gestaakt. Da arbeiders geioovon, dat nog; 4 kame raden onder de puinen liggen en misschien nog ia leven zija. De aangrenzende woningen werden op bovel ontruimd en verlaten. De inwoners wordon in het St.-Julianuigasthuis geherbergd. TKLXfiSAVIKR. Middelburg, 9 Maart. Ged. Staten hebben de verkiezing voor een lid der Prov. Staten in elk der distrioten Middelburg en Vliseiogen bepaald op 6 April. De stemming en de herstemming respectievelijk op 20 April en 1 Mei. 's-Qravenliage, 9 Maart. Tweede Kamer. Aan de orde is het arbeids contract. De minister Van Raai te verdedigde het ontwerp, dat wel geen oplossing van het geheel arbeidsvraagstuk brengtmaar toch sociale en niet slechts juridieke beteekenis heeft. De minister verdedigde het onderbrengen der regeling bij het Burgerlijk Wetboek, als zijnde de natuurlijke en rationeele plaats. Blij ken onverhoopt strafrechterlijke bepalingen noodig te zijo, dan heeft de minister daartegen geen principieel bezwaar. Men late echter de praktijk uitspraak doen. De minister achtte het ontwerp niet belemmerend, maar bevorderlijk voor de vakorganisaties, die een leiddraad er door krijgen bij haar optreden in het belang van den arbeider. De minister meende, dat door dit ontwerp een veroordeeling van den arbeider wegens niet nakoming van de arbeids overeenkomst niet verhaalbaar is bij staking. De socialisten namen acte van des ministers persoonlijke opvatting omtrent staking, maar bielden vol, dat indien de staking als contract breuk beschouwd blijft, dit ontwerp de vak beweging zal verzwakken. De heeren Van Nispen en Drueker laakten 6cherp de taktiek van de sociaal-democratische zijde gevolgd bij het voeren van de agitatie tegen het ontwerp buiten de Kamer, zelfs na de indiening van het gewijzigd ontwerp. Het algemeen debat werd gesloten na 's ministers verklaring bij nadere instructie artikelen omtrent staking te zullen geven, De heer Lobman verdedigde het amendement om dienstboden, als vallende niet onder het gewone begrip van werknemer, uit het ontwerp te lichten. De minister be streed het amendement, dat verworpen werd. Benoemd tot schoolopziener in het district Middelburg, de heer W. Janse te Utrecht. Heden overleed onze gpliefdo Echt genoot en Vader ADRIAAN MARINUS HEIJBOER, ia den ouderdom vaa bijaa 28 jaar, mij nalatende drie kinderen. Zierikzee, 8 Maart 1906 Mede camera de Familie, Wed. A. M. HEIJBOERv. d Hoek. Heden overleed na een kortstondige ziekte A. M. HEIJBOER, na ons 8 jaar (rouw en eerlijk gediend te hebben. Zierikzee, 8 Maart 1906. Apotheek Firma J. BAL Cz. Hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling ons betoond bij het over lijden van onze geliefde Mosder. Behuwd- en Grootmoeder de Wed. A. GILJAM-Ten Haaf. Zierikzee, 8 Maart 1906. Namens de Familie, B. GILJAM. aan H.H. Landbouwers in Schouwen en Duiveland, om toch niet te contracteeren voor f 9,75 wanneer Heeren Agenten komen en zeggen .Als er meer gegeven wordt krijgt gij ook meer", dat is om U in den val te laten loopen. De suiker is rijzend. EEN LANDBOUWER. LAN DBOÜ W VEREENIGING Opname Chili-Salpeter (e Poortvliet, 13 Maart 1906, hg J. Noom; te Soherpeoiue, 14 Maart I9ÓG, bg C. Fjjstenml, vso 's voormiddrge 11 tot 'e namiddags 1 oor. De Secretaris, VAN GOR8EL. Dorpsv. „Eendracht Bindt". VERGADERING op 17 .Haart a.a.des voorm. ten 10 ure, bij J. LODEWIJK te Capelle. Agenda: Resumtie notulen. Rekening en verantwoording. Aankoop meststoffen en voeder artikelen. Verkiezing bestuurslid. Verder voorkomende zaken. De Secretaris, D. KOOPMAN Pz.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2