DRACHEN-OUELLE AANBESTEDING. NATUUR BRONWATER B0EREN-IN8PAN. advertemtien. Bank voor Schouwen en Duiveland, Technisch Bureau „ZEELAND", Holiandeche politie zeer dankbaar, dat voor goed een eind ia gemaakt aan de aanhoudende rooverijenze kannen weder geruet ademhalen. De behandeling dier belangrijke zaak heeft tien dagen in bealag genomen. H S B K I B C W I. Naar aanleiding van het berioht in de bladen, dat de bizondere kerkeraad der Ned. Herv. gemeente in den Bosch aan da. Voor hoeve, den reohtzionigen predikant dier ge meente, het verzoek om Zondagsmiddags de kerk voor Bijbellezingen te gebruiken, gewei gerd, en bovendien bet verlof vroege? aan dien predikant gegoveo, om door do week een kerklokaal voor Bijbellezingen te gebruiken, ingetrokken had, sohrijft dr. J. Herdereohee, één van de twee vrijzinnige predikanten dier gemeente, in De Hervorming: »Zoodra de. Voorhoeve, door den vrijzinni- gen kerkeraad beroepen ter wille van de minderheid der gemeente, alhier was gevestigd, verzocht bij op zijn vrijen Zondag in de kerk een bijbellezing te mogen houden. Dat is toegestaan, en gedurende een jaar heeft ge noemde predikant van die toestemming gebruik gemaakt. Eveneens werd hem op zijn verzoek vergund, om do veertien dagen io de week een bijbellezing te honden. Alle. mogelijke faciliteiten werden aanvankelijk'gegeven. Maar nadat gebleken was, dat da. Voorhoeve vol strekt niet begreep, noch begrijpen wilde, 'alhier beroepen te zija t9r wille van zijn geeetverwanten, doch propaganda ging maken voor zijne meeningen, en dat op een alles be halve kieaohe wijze, toen gevoelde de kerkeraad een oindo te moeten maken aan alle ooDoes- sies, hetgeen hij deed_op de wijze als in de dagbladen is vermeld. »Men heeft onB reeds van grove onver draagzaamheid beschuldigd. Zal men het nog doaD, nu men nader is irgelioht? Zoo ja, wij zullen h6t dragen, in ons geweten over tuigd niet anders te hebben mogen handelen. Wanneer men gastvrij de denr voor iemand rp9nt, en deze, binnengetreden, begint aan merkingen te maken op de inrichting van uwe woning en tal van veranderingen voor te stellen, ja te eischen als recht, dan trilt gij inwendig, dooh geeft toe, waar hefe u mogelijk is. Maar wanneer diezelfde persoon iemand blijkt te zija, die op allerlei wijze u diezelfde deur tracht uit te dringen, die gij hem gastvrij hadt geopend, dan roept gij halt! on handhaaft de u dierbare rechten. -»Dftt heeft do kerkeraad gedaan. liet is droevig, maar de tegenpartij dwingt daartoe. Er ia heilige onverdraagzaamheid; evenzeer als verdraagzaamheid, die uit den booze is". Brieven uit Berlijn. (Van onzen Correspondent Op liet „Klnderball der Bösen Btiben". Bf rlijn, 45 Februari 1908. Dat was me een dolle nacht 1 Uit mijn langdurige winter-//praktijk" in verschillende steden en landen is me de herinnering niet bijgebleven van een feest, waar zoo'n uitge laten vroolijkheid heersohte tot vroeg in den morgen als op dit //Kinderbal voor groote menschen", dat een paar dagen geleden door eenige duizende «groote Kinderen", Mannlein und Weiblein, bezocht werd. Zelfs het beroemde Carnavals-bal in mijn oude vaderstad Den Bosch, waar de burge meester van «Oeteldonck en Omliggende Watervrije Moerassen", Peer van den Mug- genheuvel de honneurs pleegt te bewijzen bij de ontvangst van den fraai uitgedosten prins Carnaval en diens gevolg, zou het tegen het Berlijn8che «Kinderbal" in de Phil harmonie moeten afleggen. De Berlijners zijn echte werkezels op hun tijd, doch verstaan ook uit nemend de kunst met gratie prët te maken, zonder daarom tot het uiterste van ruwe los bandigheid over te slaan. In beide kwaliteiten, in het werk en in de «jolijt", ontwikkelen zij buitengewone virtuositeit en volharding. Wij zijn nu nog midden in het seizoen, doch wat openbare vermakelijkheden betreft, ligt het hoogtepunt al weer aohter ons. Wel wachten ons nog tal van grootere en kleinero diners, soupers en huisbals (de Berlijnsche «winter-campagne" duurt wel tot begin Mei), maar de uitvoerige lijst jier groote openbare bals een in Holland zoo goed als onbekende specialiteit van mondain (ten deele, zooals bij de Metropol-bals, van demi-mondain) ver maak is zoo goed als afgewerkt. Behalve eenige onvermijdelijke liefdadigheids-bazaars en bals staat alleen nog als pièce de resistance het tweede Secessions-ball op dé lijst, dat 27 Febr. in het nieuwe gebouw der Secessions- Vereeniging van schilders en beeldhouwers wordt gehouden, waar de bezoekers verzocht worden te verschijnen in de kostuums der zoogenaamde «Biedermeiertijd", den tijd tus- schen 18304860, toen «Grossvater die Gross- mutter nahm". Tot mijn spijt zal ik dit fraaie, eigenaardige feest niet kunnen bijwonen, daar ik voor dien avond reeds een uitnoodiging aannam tot deelneming aan een «Fest in Kairo" in de gastvrije villa van een Charlottenburger groot-industrieel, die van de in zijn groot huis gegeven festiviteiten altijd bizonder veel werk pleegt te maken. Apropos van privé uitnoodigingen gesproken. Daarvoor bestaan evenals in Holland, waar het «kopje thee en een kaartje leggen" bur gerrecht hebben verkregen, vaste termen en wetten. Opmerkelijk hierbij is het gezocht- bescheidene in de wijze, wasrop de uitnoodi gingen veelal worden ingekleed, ook dan, wanneer zij twee, drie weken van te voren schriftelijk op fraai gelithografeerde kaarten worden verzonden. Men wordt b.v. «zu einer Löffel Suppe" geïnviteerd of tot een «Tasse Thee". In het eerste geval kunt ge er bijna staat op maken, dat een veritabel diner u wachf; in het laatste, dat de «Tasse Thee" slechts een, staande in de salon genoten, lafenis is, onmiddellijk voorafgaande aan een uitgebreid warm souper, dat. gevolgd wordt door een huisbal, waarbij (tweede Berlijnsche eigen aardigheid) niet zooals bij tafel wijn en champagne wordt rondgediend, doch verschil lende limonades en één of twee soorten «echtes" Bier, versch van het vat. Als kenner der plaatselijke gebruiken, weet ge bij ontvangst van een dergelijke kaart dadelijk, in welke «Skleft" (xooal8 de Berlijnsche volksmond zegt) ge u hebt te werpen of ge in groot, gede colleteerd avondtoilet, dan wel in uw elegant wandeltoilet met hoogen hals, in rok, wit vest en witte das, dan wel in Smoking met zwarte das of in Ueberrock (gekleede jas) met donkeren slarf behoort te versohijnen. Moet ik hier nog bijvoegen, dat losse manchetten (zoogenaamde «Röllcheu") ganschelijk in den ban zijn gedaan, en dat de stoutmoedige- of argelooze, die met dergelijke «Röllchen" aan gedaan, in plaats met vaste manchetten aan zijn blinkend overhemd, het waagde te ver schijnen, door de aanwezige «vaste manchetten" meewarig als een onverbeterlijken provincialen «8pies8er" (Spiessbilrger) zou worden gequali- fioeerd, die niet weet, hoe het behoortTer verdere vaststelling van den omvang van dit ontzettende vergrijp tegen de almachtige mode diene, dat het veelomvattende woord «Spiesser" vrijwel op één lijn staat met het vernietigende JïolUndsche. substantief «Prooi" of «proleet"!!! Maar ik wilde u iets van het «Kinderball der Büsen Buben" vertellen. De «Böae Buben", een paar bekende tooneelspelers, die reeds twee winters achtereen uitstekend geslaagde feesten wisten te arrangeeren, hadden ditmaal uitnoodigingen rondgezonden, in den, vorm volkomen gelijkend op de smakelijke «Nürn- berger Lebkuchen", het populaire taaie gebak, dat onder geen kerstboom mag ontbreken. In het bijgevoegde briefje, versierd met vier grappige Max und Moritz koppen, werden de aanstaande deelnemers aan het feest rnet «Liebes Kind" en «Du" aangesproken. «Liebes Kind 1 Als je tot ons wilt komen, moet je eerst in het hótel Monopol in de Friedrichstrasse tussohen 3 en G uur 's namiddags een kaart gaan koopen voor 40 Mark. Maar als je aan ons Kinderbal wilt deelnemen, moet je als een jolig Kind komen, en niet den saaien ouden paai of deftige dame uithangen. Als je toe vallig een jongen bent, moet je daarom even goed verkleed komen aanzetten. Als je evenwel zoo flauw bent om toch in rok te komen, mag je dat desnoods wel doen, maar tot straf moet je dan 5 Mk. extra betalen, en daarvoor zullen wij je dan wel toepasselijk uitmonsteren". Daar ik niet veel last had, me deze «extra- straf" op den hals te halen, was ik braaf volgens den eisch in een jongenspakje ver schenen, en zag er in mijn wit kieltje met breede Eton-kraag en schotse strik, kort wit broekje en groote, breed gerande strooien hoed met schots lint en afhangende enden heusch uit als een parmantig kereltje, geknipt om geknuffeld en te goed gedaan te worden door «volwassen" groote dames 11 En dat over kwam me werkelijk later op den avond ook een paar maal, o. a. door één der vele aan wezigen pseudo-z/Holliioderinnen" in kanten kap en «gouden" oorijzer, die me «moederlijk" lachend, op do waDg klopte: «Du gef&llst mir mein Kerlcheo!" Bij welke aangename gewaarwording mij 's Keizers lijfspreuk te binnen schoot«Bloed is dikker dan water" soort zoekt soort, Holliioderin den Hollander I Bij het begin van het feest wemelde het in vestiaires en corridors van allerlei «jongens en meisjes", vermakelijke bewaarschool-kinde ren, jongens met balnetje, meisjes met spring touwen, rinkelend schaapje of paardje, babies, somtijds overrijp, met slapende en wakker wordende poppen op den arm, jongens in Duit8che matrozenpakjes met bloote borst, zooals men hier 's zomers de mannelijke jeugd pleegt te kleeden, Hans en Grietje, Bolle jongens en meisjes, gewapend met de onver mijdelijke bel («klingel-Bolle", de grootste Berlijnsche melkboer) en een flesch vereche melk, zuigelingen «nog in het pak", met een kussen hooger dan zij zei ven op den rug, poppen en pages, sneeuwwitjes, Max und Morilz, SpreewalderinnenHol'anderinnen, koksjongens, schooljongens met de tasch op den rug, kortom te veelsoortig om op te noemen. En nog steeds kwamen nieuwe drommen dames en heeren de klapdeuren binnenstroo men, die, na mantels en capes te hebben afgegeven, zich plotseling tot «kinderen" ver jongden, dikwijls van de meest groteske soort". De heeren, die «zoo flauw waren geweest, in weerwil van de voorschriften, in rok en witte das" te verschijnen, werden door fantas tische politie-agenten achter een groot scherm in den vorm van een kermiswagen geborgseerd, om een oogenblik later weer te voorschijn te komen, «verunstaltet" met breede schouder boezelaar, platte breede kraag en papieren steek. Potsierlijk hingen van achteren de lange slippen van het plechtstatige rokje onder de banden van de omgebonden boezelaar uit. Binnen, in de enorme balzaal, allergrappigst gedecoreerd, krioelde een menigte van duizende uitgelaten «kinderen" dooreen. Ofschoon twee groote kapellen van de balkons krachtige tonen deden schetteren, luid uit klinkend boven het broehaha van vele stemmen, gezang, gefluit, getrompet, geratel op de massa kinder muziekinstrumenten, waarop vlijtig geoefend werd, kwam er voorloopig niet veel van dansen. Ia dichte drommen liet men zich meêvoeren in den maalstroom voorbij den reusachtigen, tot aan het plafond rekkenden «sneeuwman" in het midden, voorbij de lustig draaiende mallemolen, voorbij de spiegelgladde Rutch- bahn, waarlaDgs onophoudelijk «jongens en meisjes", vlak achter elkaar gezeten, met veel onnoodig misbaar en gegil, pijlsnel naar be neden schoten, voorbij den opgang naar balkons en bijzalen, waar al honderden zich een plaatsje hadden veroverd en elkaar toeklonken met «sekt", den modernsten «kinderdrank". Maar later hernam de dans haar rechten meer en meer, en behield ze ook tot 6 uur 's morgens onafgebroken. Met uitgelaten vroo lijkheid en intens genot gaf men zioh aan den dans overwals, two-step, Reinlanden, Cake walk, wals, en nog eens wals. En het bleef j de «kleine jongens en meisjes" zoo bijster goed bevallen, dat het niet mogelijk was, hen □aar bed te jagen, ofschoon het al lang béóg j tijd was. Mieschien waren ze ook bang om alleen op straat te loopen in den donkeren nacht. Zooveel is zeker, dat allen bleven tot het begon te dagen in het oosteD. En toen stroomden allen naar buiten, waar onafzien bare rijen taxa's hen opnamenzuigelingen en Spreewalder minnen, babies, bakointjes, schooljongens, matroosjes, struwelpeters, Hol- liinderinnen, pages, Bolle jongqns en meisjes, de geïmiteerde „Hennig's", die op het bal door de geïmiteerde politie-agenten met vreó waren gelaten, zooals in werkelijkheid tot dusver de heusche «Hennig" 1 Het was een praohtig feest, dat nog lang van zich zal doen spreken. Gemengd Nieuws. Aan bet slot van het verslag van den Nederlandechon consul-generaal te New-York leest men »De bitterete teleurstellingen wachten hen, dio als kantoorbedienden bier werk kwamen zoekende markt voor deze soort van arbeid ia zóó overvoerd, en do betaling zóó sleoht, dat, naar h t mij voorkomt, de meeaten dezer weri zoekers in Earopa befcoro kansen van elsgon zoud-OT? hebben gehad. Als vereischian voor hen, die hun geluk bier willen beproeven, zou ik wenecheu te stellen lo. Hst bezit van genoeg geld om minstens een half jaar zonder verdiensten te kunnen bet taan, zegge van 300 dollars tot 400 dollars 2). kennis der Eogelsche taal; 3o. hot mede brengen van introductie-brieven, zonder welko niet aan dit consulaat-generaal mag worden gereleveerdveedor zou ik wanechen aan te bevelon de studie der Spaansohe taal, met het oog op de toenemende bandolsrelaföa tussohen do Ver. Staten en de Spaansoh sprekende volken, met inbegrip dor Amerikaaseche koloniën. Allertreurigst was het, ook in 4905, weder gesteld met personen, die hierheen kwamen, zonder middelen, zonder brieven van intro- dnotie en zonde? kennis der Eogeleohe taal, die door broodsgebrek eindelijk wel gedwongen werden om werk aau te nemon, ver beneden ban verwachtingen en opToediDg, en tot onvol doende loonen. Niet verzwegen mag worden die, helaas veel te groote categorie van personen, dio zich niet weten te behelpen, of in de omstan digheden te schikken, en dit consulaat-generaal beeohouwen als de vanzelf aangewszan plaats om herhaaldelijk »l8acingen" te sluiten, ver getende, of niet wetende, dat daarvoor geen fondsen beschikbaar zija. Hier te lande worden vooral personen ge zocht, die niet te ver in leeftijd zijn gevorderd jonge werkkrachten worden verlangd, en een man van over de 40—45 jaren heeft het hier hard te verantwoorden, tenzij bij buitengewone bekwaamheden bezit". Een rakker van een koe, Uit Her- wijnen wordt gesohcr vcn Een landbouwer alhier zou een koe leveren te Rumpt. Twee arbeiders werden met het bseet op weg gezonden. Aan den Hellouwsohen molen gaven zij hot beest te veel vrijheid: de koe rukt zioh los, en zet het op een loopen in de richting Vuren. Zij loopt zoo hard zij kan tot den Braadaal, zijnde de grens van de gemeente Hsrwijnen-Ynren. Door slop en sloot gaat zij terug, en belandt in het aobter- huia van den landbouwer H. C. v. A. Daar zet zij den boel te onderste boven, ziet echter baar eigenaar komen, wien zij woedend achterna zat, neemt hem even op do horeca, gaat daarna weer haar eigenaar na, die onder den berg bij genoemde H. C. A. vluohf, de ko9 ook onder dien berg, de deur valt aohter haar dicht, en do eigenaar was met zija kwade koe opgesloten. Angstige oogenblikken voor hem. Buiten beraadslaagden de inmiddels saamgekomen mensohen, hoe te handelen. Aangezien men wel het beeöt boorde, maar niet den eigenaar, moest men daaruit sfleiden, dat bij niet ge deerd werd. Maakte men eon deur open. dan zou vermoedelijk het licht op dou eigenaar vallen, en het beest hem zien. Daarom opende men een andere deur, wamau waarscbijaiijk niet te vreezen was, dat zij lioht op den eigenaar zou gaven. Dat was ook zoo, en toen de deur openging, ging de koe er uit, en kon haar eigenaar voor den dag komen, die zich op eeo bco^.beetwortelen had begeven en daar een véinge plaats had gevonden. De koe bed, onderaan den hoop staande, hem nist bemerkt. Onze koe was echter nog niet heclemaal klaar. Van onder den berg komende, liep zij nu den dijk op, en naar de boerderij van G. v. Z. Daar wil één der zoons haar grijpen, maar ook bij moest op de vlucht. Veel schrik en ontsteltenis had 't beest nog veroorzaakt (iemand b.v. die het zag aankomen, liet zich zoo maar van den djjk valleD), toen het eindelijk gelakte 't machtig te worden mot behulp van een andere koe, waar bet, in eens kalm geworden, bij bleef staan. Wij lezen in liet N. v. d. D. De heör F. C. Willekes, weioige jaren geleden nog letterzetter aan ons blad, daarna evangelist bier te lande, vertrok verleden jaar ula leerastr der Hollaadsch Protestanteohe Kerk naar Grands-Rapids in de Vercenigde Staten. Thans lezen we in het blad De Gids van daar: «Er was Kerstavond vreugde en blijdschap in de woniog van mr. F. C. Willekes, 107 Pagcstreet. Een 30 tal jongere en oudere broeders en zustere hadden zich in zijn huis vereenigd om den beminden leeraar, die zich in zoo korten tijd reeds zooveel vrienden verworven beeft, een Kerstgeschenk aan te bieden, bestaande in een groot burean met daarbjj behoorenden stoel. Diepgetroffen dankte Z.Eerw. na de aan bieding bij monde van mr. Morris. Hij zaide, ten hoogste verrast te zijn geweest over dit zijns inziens veel te groote geschenk, hem thans reeds geschonken". Een zonderling gevaleen beklaagde tegen zijn wenscli vrijgesproken. Voor de Berlijnsche rechtbank deed zich de vorige week het even zonderlinge als zeldzame geval voor, dat de verdediger ia eea strafzaak voor zijn el cot, en in overleg met dezen veroordeelirg vropg, terwijl de offioier van jaetitie vrijspraak rrqaireerde. Een zekere Balfanz had zieh j iren geledon aohnldig gemaakt aan bedrog en valschheid in geschrifte. Hij werd indertijd echter niet tot gevangenis straf veroordeeld, maar naar Heizberge, ééa der Barlijnsohe krankzinnigengestichten, ge zonden aangezien de reohter hem niet toerekenbaar achtte. Daar scheen het B. échter niet te bovallen, eo, om er uit te komen, bleef hem goen andere weg over dan ziji zaak nogmaals voor den rechter te brongen, mot hst verzoek gestraft te worden, daar bij volkomen normael beweerde te zijn. Zoo gezegd, zoo gedaan. Zaterdag kwam de za-ik weder voor, en verzocht beklaagde's verdediger dringend hem te veroordeelen, en wel tot twee maanden gevangenisstraf, daar dezo slraf hem passend voorkwam. Even dringeed verzocht de officier van justitie don beklaagde, op grond van het door drie deekacdigen uifgobr&cht medisch advies, vrij te spreken, daur bij niet toerekenbaar geacht moest worden. De reobtbank was het eens met den cffioier eo d9 deskundigen, en sprak den beklaagde tot diens groot verdriet vrij. Men zal hem nu wel weer naar Herzberge brengen. Erfgenaam tegen wil en dank, De oude Poolscho echspenfokker Kamioski, dio een kleine hoeve bij Stebra bewoonde, ont ving in 4864' van zijn burgemeester bet beiicht, dat zijn eenige broeder gestorven was, en hem 450 000 roebel vermaakt had. Tot groote verbazing van iedereen weigerde de oude man die erfenis te aanvaarden. Hij wil ie geen gsld aannemen van een broeder, die eon vriend de? Russen was geweest, die dat geld in Russischea handel gewonnen had, en das een schurk was. Hij was bovendien voel to oud om er lang wil van te hebben. En het bezit van zcov8(l geld zou stellig ook zijn rustig ongedwongen leven in zorg en last veranderen. Hij was tevreden in zijn lot, en met hetgeen hijzelf in het zweet zijos aaogozichta had verworven. Voor al hst overige bedankte bij. De bloedverwanten van den onden Ka min ski namen ovenwei geen genoegen met zijoe ideeën, en zochten hem op alle mogelijke wijzen tot de ontvangst der galden te bewegen. Toen alle middelen vroohteloos bleken, klaagden zij bem aan bij het gerecht, dat kem veroordeelde de erfenis te aanvaarden. Er zijn niet veel van die «erfgenamen tegen wil en dank". Een mooi recept. Een telefoon- abonré laat zioh met zijn dokter verbinden, en zegt: «Mijn vrouw klaagt o /er pijn in de keel on misselijkheid". Dokter: «Dan hseft ze zeker koorts". Abonró: «Wat moet ik daaraan doen?" Op dit oogenblik verwisselt de beambte aan het hoofdbureau do verbinding, en de on gelukkige echtgenoot ontvangt het antwoord vau een maohine-fabrikant, wiens raad gevraagd is door den eigenaar van een stoommachine. «De fabrikant: «Waareobjjolijk is ze van binnen eenige millimeters met ketelsteen beslagen. Laat ze gedorende den naoht af koelen, en klop zo 'a morgens, eer ze weder verwarmd wordt, flick met een hamer uit. En dan moet jo haar met een flinben water straal afkoelen". Een verwoestende aardbeving heeft da provinoie Ësmeraldas in de republiek Ecuador, Zuid-Amerika, geteisterd. Do schokken zijn gevoeld van 31 Januari tot C Februari. Na de eerste schokken reeds vluohtten do bewo ners uit hun huizen, en sloegen in het open veld hnu kamp op. Ia de stad Esmeraldas zija een kerk, oen sohool en de kazerne inge stort en bijna alld huizen hebben schade geleden. Te Porto Vegastowes stortten 23 huizen in, en kwamen versoheidene menschen om. Vier vissche'sdorpen nabij Porto Limonee zijn in puiohoopen herschapen. De bewoners staken met hnn schuiten en sloepen in zee, en hebben daar verscheidene dagen rondgedobberd. In de steden San Jaan. Morquera, Domiogno en Ortiz tolt men 300 dooden. Te Pereira viel de toren om, en 5 menschen worden er onder verpletterd. Ondergfteekenden betuigen met deze hunnen hartelijken dank voor de zoo tal rijke bewijzen ven belangstelling, ondervonden bij de herdenking hunner 25-jarige Eehtver- eeniging. Zomnemaire, 24 Februari 4906. Namens de geheele Familie, P. VAN FELIUS en Eohtgenoote. Voor do bewijzen van deelneming, oatvar.gon gedurende do ziekte en na het overlijden van onzen veelgeliefden Schoonzoon en Zwager, den Heer JACOBUS SOETENS, Weduwnaar van Aaltje de Rijke te Ond- Yosmeer, betuigen wij or zen hartelijken dank. Poortvliet, 23 Februari 4906. LABAN DE RIJKE Az. J. M. DE RIJKE-Poot en Kinderen. Magazijn van Grafmonumenten en Marmeren Schoorsteenmantel* Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen yoor Bruggen, Sluizen en Gebouwen. Sl^jpsteenen en Straatkeien. AUG. VAN 0YCK—PETIT, Stationstraat L 5 eu 6, Bergen-op-Zoom. BIJ DEN MAALTIJD BEVORDERT DE SPIJSVERTERING Yerkrijgbaar per kist en per flesch bij W. P. VAN PAGE Co., Zierlksee. ALLE op 1 Maart 4906 ver schenen en betaalbaar gestelde bin nen- en baitenlandsche Coupon» worden betaald ten Kantore van R. KOOLE ZOON. ALLE per 1 Haart a». verschenen en betaalbare Coupon» worden betaald ten kantore van de Appelmarkt B 3, Directeur J. HOOGENBOOM. Zeeuwsche Landbouwbink. n. f W. J. BEWSESf. Directeuren, j E. j. GEEDEBTIAW. Havenplein A 336. Alle op 1 in nart betaalbare COUPONS worden van af heden ten oneen kantore verwlêseld. te ZIEBIKZEE. H H. KERKVOOGDEN van de Ned. Herv. Kerk te Haamstede, woaechen de werkzaamheden; leverantia enz. geheel als in bestek No. 8 cmechreven, in 3 peroeelen aan te besteden. Ie perceel, omvat de verbouwing van de Consistorie en de nieuwe hoofddeur in de Kerk 2e perceel, omvat het witten van de Kerk 3e perceel, omvat het verfwerk aan en in de Kerk. De opleveriDgetyden zija voor het 4e peroesl 4 Mei 4906; 2e 4 Jali 4906; 39 45 September 4906. De 24 en 22 van het bestek zijn vervallen. IaschiijviDgebiijetten te werpen in eene bus, vansf Maandag 26 Februari v.m. 9 uur, tot Diosdag 27 Februari v.m. 41 uur, ten kantore van don Secretaris-Kerkvoogd, den hjer A. DARTIG. Opening van de bus op Dinsdag 27 Februari te 42 uur in het openbaar, in de gemeente kamer te Haamstede. Kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk te Haamstede, H. C. BOLLE, President. A. DARTIG, Seoretaris. i 8TRUIJK YAN BERGEN, notaris te Dinteloord. zal ten ver- BhéSS' zoeke van den heer L. J. SCHIL- PEROORT, op de door hem bewoond wordende hofstede, in den Konirgsoordpolder te Dintel oord, op Dinsdag 27 Februari 1906, des voormiddags 9 nur, publiek verkoopen 12 PAARDEN, 15 stuks Hoornvee, Bouw- en Melk- gereedschap en Meubilaire Goederen. Bstaaldag 2 November 4906. Koopen tot en met f 5 en onkosten o o n t a n t. Borgstellen. De levende have zal worden ver- kooht des namiddags ten half één nar. Breeder bij biljetten omeohreven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 6