jjLHmeihiis ~"iiifEiTËiTSEir~ AANBESTEDING. HYPOTHEEK WEILAND Het Woonhuis en Erf Het Woonhuis en Erf WEILAND, WEILAND TIMMERMANS-AFFAIRE. Mej. Anna van Otterbeek Bastiaans. Gemengd Nieuws. MIDDELBURG--ZIERIKZEE. GELDEN beschikbaar Het WOON- en WINKELHUIS Mah. Linnenkast, dito Tafel, ft. Eens Bouwmxnswoning met Schuur en Boomgaard, zaak reeds vroeger plaats gegrepen. Toen was De Rijcke beroepen, doch niet zonder protest van sommige leden tegen de wijze, waarop tengevolge daarvan de classis de approbatie weigerde. Beide partijen waren even sterk, zoodat het lot eindelijk ten voordeele van Clement besliste. Het willekeurige der toenmalige inrichtingen veroorzaakte somtijds moeilijkheden ten aan zien van beroepen predikanten. Zoo werd de komst van Ewaldus Reynvaan, in 1677 beroepen van Aagtekerke, niet minder dan 10 maanden vertraagd door de improbatie afkeuring) van het beroep zijns opvolgers. Eindelijk verdient het nog opmerking, dat toen de krankzinnigheid van ds. Hermanus Specht den dienst van een proponent nood zakelijk maakte, aan den daartoe gekozen Daniel van de Wal, zitting en eene conclu- deerende stem in den Kerkeraad werden ver leend. Toen later evenwel een proponent (H. B. Kramer), den dienst voor den zwakken ds. Thomas Jacobus Hoog waarnam, werd dien cessie in de oonsistorie verleend als toehoorder. Dit iB ook natuurlijker en in overeenstemming met hetgeen Te Water schrijft, ffdat de oudste kerkbesluiten in Zeeland meebrachten, de proponenten in de consistoriën toe te laten om in het kerkbestuur onderwezen te worden". Hierna worden behandeld ouderlingen en diakenen. Reeds werd medegedeeld, dat oudtijds te Brouwershaven de huisbezoeking alleen door de ouderlingen werd verricht. Ook is aan- geteekend, dat toen in het laatst der zestiende eeuw de pogingen der ,/wederdoopers" waak zaamheid noodig maakten de kerkeraad aan den ouderliog Paulus Willems opdroeg, Zondags na de predikatie eenige van de-lidmaten bij zich te roepen en te verzamelen, en alsdan uit de H. Schrift en andere goede boeken tegen de wederdoopers te handelen of tot meerdere stichting van de verzameling den tijd door te brengen. Als een bijzonderheid, die schrijver nergens anders is voorgekomen, teekent hij nog aan, dat aan afwezige leden van den Kerkeraad toegestaan is, bij de formeering van een nominatie ter verandering, of bij het doen van een beroep, door een briefje te stemmen. Ten aanzien van den Openbaren Godsdienst vindt men aangeteekend, dat de voorlezer is vermaand, dat hij op den dag van het Avond maal en op Dank- en Bededagen zich zal vervoegen bij den predikant, om van hem order te ontvangen, wat hij lezen zal. Gewoon lijk werd de H. Schrift bij vervolg voorgelezen, gelijk ook nog zeer lang daarna de psalmen naar de rij af werden voorgezongen. Men schijnt echter al vroeg het onvoegzame van het vervolg-lezen te Brouwershaven te hebben gevoeld. Zonderling, dat men het niet tot de Christelijke feesten heeft uitgestrekt, zal men misschien zeggendoch dit vreemde verdwijnt, wanneer men in aanmerking neemt, dat in den eersten tijd na de reformatie, bijzonder in Zeeland, al zeer weinig gewicht aan de Christelijke feestdagen, die men voor een overblijfsel van Paapsche superstitie bijge loof) hield, gehecht werd, zoodat het zelfs min of meer bij oogluiking was, dat over de gebeurtenis van het feest gepredikt werd. Het vaststellen van het Avondmaal, hoe onvoegzaam b. v. op Kerstmis, was er nog lang daarna een overblijfsel van, en de Hemelvaartsdag, benevens de tweede Paasch- en Pinksterdagen hebben zich in Zeeland nooit geheel van den arbeid kunnen ontslaan. Van den Goeden Vrijdag wordt niet gesproken, omdat die van latere dagteekening is, en van de Kerstdagen niet, omdat dan in een land bouwende provincie geen arbeid bestaat. [{Wordt vervolgd). Gelijk reeds in een annonce van Zaterdag j 1. in dit blad is aangekondigd, zal met mede werking van bovengenoemde dame, oratorium- on liedoren zangeres te 's Gravenhage, door den heer S. Klimmerboom op Dinsdag den Gden Maart een oonoert te dezer stede worden gegeven. Ook de heer P. W. Gaillard, solo- violonoellist van het Conoertgebonw-Orchest te Amsterdam, een goede bekende alhier, dien wij meermalen in de gelegenheid waren te hooren, zal aan dit conoert zijn z?er gewaardeerde medewerking verleenen, Moj. Anna van Otterbeek Bastiaans is echter voor het grootste deel der bevolkiüg van drze eilanden een onbekende, zoodat wij het noodig aohten haar onz9 lezers en lezeressen eeniga- zins voor te stellen. Wij meenen dit niet beter te kunnen dan door nit eenige voor ons liggende bladen een greep te do3n, en daaruit aan te halen het geen versohillende muziekcritici over haar sohreven. Zoo lezen wij in de Zutphensche Courant: Onder de solisten van den avond komt onbetwist de eereplaata toe aan de alt, mej A van Otterbeek Bastiaans. Met een steeds mooi en klankrijk gelnid, in de hooge zoowel als in de lage tonen, een stem als nit metaal gegoten, zoog zij haar partij met groote warmte en z^ggingskraohthesrlijk vooral klonk haar »Ach, dié Gattin ist'a". De goede indruk, dien mej Van Otterbeek Bastiaans hier een vorige maal aohterliet, heeft zich gieterenavond dan ook volkomen bevestigd". Tot zoover da Zutphensche Courant. Ea nu de Goudasche Courant: »De dames hebben, wat voordracht en uitspraak betreft, zich maar te spiegelen aan m^j. Van Otterbeek Bastiaans, die zóó dnidelijk in haar zang is, dat men geen tekstboekje behoeft in te zien. Het was een genot deze bekwame zangeres, die bij het laatste conoert van Arnold Spool zooveel succes had, weer eens te hooren. Voorel in »8smele" van Haldol heeft za geschitterd, en geen wonder dan ook, dat ze warm werd toegfjuioht. En nu nog de Doesbttrgsche Courant: »Mfj. A. van Ottorbeek Bastiaans uit 's Gravenhage maakte den indruk een zangeres te zijn, die mot liefde studeert; aan een zware, heldere altstem, die vooral in de lage tonen bizonder mooi en vol klinkt, paart zij een zuivere duidelijke uitspraak en een moois voordracht. Al spoedig had mej. B. de harten van het Doeeburgsche publiek veroverd, dat haar bij elk nummer luide toejuiohte. Na »Panie Aogelicus", voor zang, violoncel en piano, was het handgeklap en bravogeroep zóó groot, dat men zich gedrongen gevoelde dit nummer te herhalon; ook Da de tweede uit voering van dit nummer vielen den exeoutanten stormachtige toejaiohingen ten deel. De voor zitter van Mannenkoor, de heer P. Bierman, was ongetwijfeld de tolk van alle aanwezigen, toen bij mej. B. dank zegde voor het groote genot, hun door haar heerlijken zang verschaft". Het kunstminnend publiek zal uit deze zoo gunstige beoordeelingen ontwaren, dat mej Van Otterbeek Bastiaans een hoogst begaafde zangeres is, zoodat het concert, in het begin van de volgende maand door den heer S. Kiimmerboora te geven, belooft in alle opziohten een heerlijke avond te zullen worden, waar men volop kunstgenot sul smaken. Eet nu maar Duitsche worst! Vaak wordt gevraagd, wsar toch al de honden, katten, geiten, ezels enz. na hun dood blgven. Een antwoord is misschien af te leiden uit het berioht, dat in het stedelijk slachthuis te Barlijo in het laatste jaar ruim 300 honden door de inspeoteurs gesohikt verklaard zijn om tot worst te worden vermalen of in andere vormen in monschenmagen een eervolle begrafenis te erlangen. Te Leioester, in Engeland, is een man in het ziekenhuis gebracht, die, toen hij aobttien jaar geleden zijn vrouw verloor, de gelofte aflegde om, als rouw over haar dood, twintig jaar lang niet op een bed te slapen en zich niet te wassohen. Aohttien jaar heeft bij dat volgehouden, slapende in schnren en stalleu, zioh voedende voor e&n stuiver daags, met droog brool en soms wat boter er op. Hij had zijne gelofte wel twintig jaar volgehouden, als eeu hond hem niet gebeten bad. De wond ontstak, het been werd stjjf, eo bij bleef aan den weg liegen. De politie bracht hem naar het gasthuis. Daar giog bij vijfmaal in het bad, waarbij de sterkste ontsmettende zeep werd gebruikt. Te Milaan hebben drie vrouwen van 45-, 46 en 47-jarigen leeftjjd, zuetors en van goeden huizewegens tot broodsgebrek gestegen armoede, die zij steeds zorgvuldig trachtten te verbergen, door middel van kolendampverstikking een einde aan haar leven gemaakt. Men vond de ongelukkigen dood op baar zolderkamer, onder een enkel laken op het bed, dat er nagenoeg het eenigo huisraad van was. Sneeuw in Frankrijk en Spanje. Te Grenoble ligt de sneeuw thans 20 centimeter dik, zoodat er geen tram kan rijden en het geheele electrieoh bedrijf gestaskt is moeten worden. Uit het noorden en het centrum van Spanje wordeu eveneens hevige sneeuwstormen gemeld. Het spoorwegverkeer in Asturië staat stil. De koude. Groote ij «bergen, die van de Poolstreken kwamen afzetten, zija op den Oceaan gezien. Het s.s. »Consuelo", dat van New-York was vertrokken, ontmoette er één, die op een lengte van 480 voet bij een hoogt* van 180 voet werd geschat. Te New York vroor het 18 graden Celsius, en in het noorden van New-York en Vermont zelfs 35 graden! Twee personen zija van koude omgekomen. Uit het midden van Frankrijk worden bij voortduring ernstige sneeuwstormen gemeld, waardoor het spoorwegverkeer op enkele plaatsen tijdelijk werd verbroken. Ia het noorden van Spanje is zóó Over vloedig sneeuw gevallen, dat de treinverbinding met Frankrijk verbroken is. Een moderne pijnbank. Een mede werker van de Correspondence Russe heeft den brief gelezen, dien een jongeman, Sohmid, bij den laatsten opstand te Moskou gevangen genomen, ia de gevangenis aan zjja vrienden heeft geschreven. Daarin vertelt bij, hoe bij door de overheidspersonen gedwongen werd de namen te noemen van zijn mede opstandelingen. Reeds ettelijke malen hadden bedoelde personen er bij hem op aangedrongen zgn makkers te verraden, maar steeds had hij standvastig geweigerd. Eindelijk werd hem gezegd, dat hij wegens zgn weerstand zou gefusileerd worden. Op een morgen haalde man hem nit de oei, leidde hem naar de binnenplaats der gevangenis, zette hem voor een peleton soldaten, gereed om te vuren, eu blinddoekte hem. Toen kwam de angst om ta sterven ontzettend over hem. Het soheelde weinig, of bij was flauw gevallen. Op dat uiterste oogenbiik vroeg men ^hem opnieuw de namen te noemen van zgn made-opstando- liogen. Hij noemde zo. Ea thans lijdt bij in de gevangenis onder de afsohnwelgkete gewetenskwellingen. Een kapitale visch Door den stoom trawler nOceaan I" werd Woensdag te IJmuiden een steur aaogebraoht, het enorme gowioht hebbende van 138 K G. De visoh werd verkooht voor 122 galden. Drievoudige bruiloft. Op 3 Maart a.e. zal te Sp&ndau in de Sint-Nikola&skerk oen drievoudige plechtigheid plaats hebberEen werkman van de kruitfabriek, Ferdinand Kiesel, viert er zijo gouden bruiloft, zrjn zoou Karl zijn zilveren bruiloft, eu de dochter van dezen laatste haar bruiloft met een ander werkman van dezelfde fabriek. De ondergang van Zion-City. Mrs. Do wie, geboren Rutb Hofer, een schatrijke Zwits&rsohe, dio met Gladstone Dowie, do zoon van den modernen Elia, is gehuwd, sohtijft aan haar moeder, die op een kasteel aan het meer van Constant» woont, dat zij dit jaar thuiskomt, want do »profeet" ia onttroond, en Zion-City verkeert in do grootste wanorde, zoodat het den ondergang nabij is. Ingezonden stokken. Geachte Heer Redacteur Mag ik een plaatsje verzoeken voor het onderstaande, en wel naar aanleiding van de lezing, gehouden door den heer S. J. Regens burg, over /Micro-Organismen?" In het laatst van zijn leerrijke rede zeide de geachte spreker, dat, als de Gezondheids commissie gedaan kon krijgen, wat zij wenscht, dan de mestvaalt alhier in de Karnemelksvaart lag, en deze dan anderhalf uur buiten de stad zou liggen,"'wat èen goede stap vooruit zou zijn. Jammer, werd hier het onzichtbare ver geten, n.l. het rioolstelsel van Zierikzee. (Ik bedoel niet de rioleering van de Oude Haven naar de Brakke Gracht). De geachte spreker kon dit niet weten, om reden hij geen geboreu Zierikzeeënaar is, en denkelijk zijn er nog zelfs zeer velen, hier geboreD, die hiervan niets weten. Daar er op zoo'n avond geen tijd overblijft om behoorlijk vragen te stellen, doe ik dit dan ook langs dezen weg tot nut van 't alge meen, om de aandacht nogmaals te vestigen op den onhoud baren toestand van het riool stelsel alhier. Dit stelsel is zóó verouderd eu in zóó'n deerniswaardigen toestand, dat het wel noodig is de Gezondheidscommissie hierop te wijzen. Stel u voor: gemetselde riolen met recht opgaande muren, waar de kalk tusschen de steenen verteert, dus in gemeenschap met den grond daarbuifen. Deze muren zijn hier naar binnen gevallen, en daar naar buiten over geslagen, terwijl gaten in de overwulving vallen, zoodat het voorgekomen is, dat een vrouw, op een dergelijke plaats loopende, plotseling tot haar midden iD het riool zakte, een ander weêr met het ééne been door zoo'n gewulf heen zakte. Daarbij komt, dat deze gewulven op vele plaatsen met hout afgedekt zijn, zoodat op meer dan één plaats het riool onder de bedstede doorloopt, en dat de druppels water van de zoogenaamde onderlagen van zoo'n bedstede gestadig afdruipen, en de verf alle kleuren van den regenboog aanneemt. Dat op vele plaatsen zonder moeite een staaf doorgestoken kan worden. Dat er regenbakken dikwijls tegen de riolen staan, en soms zelfs een gemeenschappelijken muur uitmaken. Van daar, dat het water des zomers dikwijls bruin gekleurd is. Dan nog ligt er in de riolen een 60 tot 90 o.M. dikke laag van de kwaad aardigste uitwerpselen, die daar rotten, omdat er geen afvoer is. Er zijn tengevolge hiervan welputten, waarin bij langdurige droogte (want bij veel regen wordt het vuil teruggedrongen) dan juist het grootste vuil afzakt. Men mag wel eens in overweging nemen, of dit alles geen reden geeft om het rioolstelsel alhier eens terdege onder de oogen te zien. De toe stand is waarlijk onhoudbaar. Neem aan, dat bij velen zoo'n velvaart onder het huis doorloopt, met een breedte van 1,60 M. en een diepte van 1,30 M., en deze een laag rottende bestanddeelen bevat van 80 c.M. dikte of hoogte, welke geen afvoer heeft, dan geloof ik, dat zoo iets de ontwik kelaar moet zijn van de meest gevaarlijke organismen. Hoe hier van af te komen? Het kost veel geld, maar het is voor een goed doel, n.l. de gezondheid 'van een ieder. Naar ik meen is iedere eigenaar, waar zoo'n pesthol onder zijn huis doorloopt, verplicht deze bij verstopping of het defect geraken op zijn kosten te her stellen, wat ik zeer onbillijk vind, want nu heeft zoo iemand niet alleen den last van dezen vuilen boel, maar ook nog de risico van groote onkoèten, waar toch ieder profijt en gemak van geniet, waar deze juist niet onder zijn huis doorloopt. Daarom voor 't algemeen gemak en uit een hygiënisch oogpunt, moet deze zoo dringende zaak van hoogerhand aangepakt worden, voor rekening van de gemeente; ieder jaar een bepaalde lengte, en zoo komt men toch eens klaar. Het is tevens een weldaad voor iedereen. Zoools het nu is, is de toesland onhoudbaar. Zijn er inwoners, die bij eenige droogte een stinkenden welput of regenbak hebben? Zeker, zeer velen in Zierikzee! Welnn, mijns inziens loopt dan het riool leeg in uw anders zoo besten welput, en bij lekke regenbakken dito. Een algemeen riool behoort niet onder de huizen te loopen, maar onder de straten, dan kan men bij eenig gebrek dit spoedig verhelpen. Mijn dank voor de plaatsing. Zierikzee. A. ANKER. Burgerlijke Stand van Zierikzee. geboren 40 Febr. Een dochter van W. Dalebo-it en J. K. van den Berge. 13 i Een zoon van P. de Graaf en M. de Graaf. overleden: 11 Febr. P. Kesteloo, 65 j., echtgenoot van P. Back. 12 C. de Vries, 17 in., z. 12 W. Verloo, 11 md. 15 P. Dalebout, 7 w., d. Weekmarkt te Zierikzee, 15 Febr. 1906. Boterprijzen: De Boter ie verkooht voor f 0 60, f 0 67}, f 0 70 en I 0,72} de 5 H.G. Kip-Eieren: De Kip-Eieren eijn verkooht voor f 0,75, f 0 87}, f 0,90 en f l— per 25 atuka. ITO«KBV«TDIHV8T Febrnari. AM8TERDAMSCHE TIJD. Ven Middelburg: Ven ZierikMo: 'amorg.|'amidd.| 'smorg.j'smiJd Ztterd. 17 7,30 2,30 IZeterd. 17 7,30 2,30 Zondig 18 7,30 Zondag 18 7.30 Maand. 19 7,30 2,30 Dined. 20 7,30 2,30 Woods. 21 7,30 2,30 Dond. 22 7,30 2,30 Vrijdag 23 7,30 2,30 Zaterd. 24 7,30 2,30 M»»nd. 19 7,30 2.30 Dinsd. 20 7,30 2,30 Woens. 21 7,30 2,30 Dond. 22 6,30 2,30 Vrijdag 23 7,30 2,30 Zeterd. 24 7,30 2,30 I Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór bet vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden «vond, vóór 8 aar) plaats t^roen voor dan wagen van Catsche veer, zal o&i een bijwagen naar Goss worden getelegrafeord. Woensdag 2t Febrnari hoopt onze geliefde Moeder en Grootmoeder JOHANNA VAN DER WERF, Wed. L Kosten, haar 90sten Verjaardag te herdenken. Noordwelle, Febrnati 1906. Haro dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Door dezen vervullen wij den treurigen plicht U kennis te garen van het plotseling overigden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Byhuwd- on Grootveder Jacob Bruijnzeel, ia den ouderdom van rnim 64 jaren. Aardenburg, 11 Februari 1906 Aarden- Wed. W. J. BRUIJNZEEL— burg. Geluk T. W. v. d. MEULEN— Bruijnzeel J. v. d. MEULEN. W. J. T. v. d MEULEN. J. M. W. v. d. MEULEN. A. T. BRUIJNZEEL. J. W. BRUIJNZEEL. P. J. BRUIJNZEEL. Sluis. Aarden burg Voor de vele bewgeen van deelneming, ondervondeu bij het overlijden van mijoen geliefden Echtgenoot, den Heer A. W. VAN BUUREN. betuig ik, ook namens de weder- zijdeche Familieleden, mijnen hartelijken dank. Brouwershaven, 13 Februari 1906. J. J. C. VAN BUUREN-de Kater. *4* Ondergeteekende betuigt aan Familie, Vrienden en Kennissen, die hem op don 11"' Februari j 1. blijken van belangstelling hebben betoond, zijoen hartelijken dank. A. LEEUWE, Korporaal bij het Iastrnotie-Batsljon ts Kampen. OT* De BURGEMEESTER STRAND VONDER der gemeente Haamstede, roept voor de vierde maal ter reclame op, recht hebbenden op onderstaande aan het strand aangespoelde goederen: 2 balken, lang 7 en 9 Motor; 6 Noorecbe delen, 7 tot 9 Meter; 8 kolders, van 2 2^ Meter; 15 planken, van versohillende lengte en dikte2 stokken mast, van 4 en 5 Meter 1 steng van 7 Meter6 paal'jes van 2 Meter. Haamstede. 16 Februari 1906. De Bargemeester voornoemd, M. BOLLE Lz. Het BESTUUR der Waterkeeriag van den Calamiteuzen SUZANNAPOLDER aalop Diasdag 27 Februari 1906, dos voor middags ten 11 ure, in het Gemeentebuis te St.-Ainsland, volgens 1 der A. B aanbesteden Hut M AKEN van werken tot ver dediging van den ondei zeeschen oever (ii het AANLEGGEN van nieuwe steenglooiing aan de water- keering van bovengenoemden Cala- miteuzen Polder. Het Bestek zal van af 19 Febrnari ter inzage liggen ten kantore van den Srcretaris- Oatvanger en is op franco aanvrage, tegen bfltaliag van 52 cent, bij hem verkrijgbaar. De aanwijzing zal plaats hebben op Dinsdag 20 Februari eu Vrijdag 23 Februari 1906, telkens van des voormiddags 11 - tot des namiddags 1 our, waartoe zal worden bijeen gekomen in het Gemeentehuis, terwijl buiten dien geeo aanwgzing gesohiedt. St-Annaland, 15 Januari 1906. A. J. BIERENS Jr., Voorzitter. J. POLDERMAN, Secret.-Ontv. op solied onderpand, tegen 4 A 41/, pOt Brieven franco onder L°ttera E F, Boekb. KROM, Ziorikioe. Do Notari» J FRANSE na], Dinsdag 20 Februari 1906, 's middags 12 uro, in da Soriateit >Ona Genoegen" te Zierikcee, publiek verknopen: I. Voor de Erven van don Geer B. JOPPE Kt Hel netfe en ruime met grooten TUIN, in de Poatatraat te Zieriknre, wijk C 03, kadaater B 1456, groot 03 A. 39 o A.ver- huurd aan den Heer H. J van Nouhuys H.Gz. tot 1 Nov. 1906. 3 H. 94 A. 80 C.A. (9 Gem. 142 Roeden) met 9 Drinkputten, aan den Jannisseweg bij het Kraaiboompja, gom. Zierikzee, kadaster sectie B 301 en 302. Te veilen in 2 perceelen en in massa, en verpacht aaa den Heor J. van den Hoek Cz. tot 11 Nov. 1907. Een peroeelsbesohrijving is bg den Notaris verkrijgbaar. II. Voor de rechthebbende in de Korte St.-Janatraat te Zierikzee, wijk D No. 348, kadaster sectie B No. 160, groot 01 A. 14 c.A waarin, gedurende de laatste jiren, een Stoffeerderij is uitgeoefend. Gebruik 1 April. III. Voor de Eigenaren in de Large Nobalstraat te Zierikzee, wijk A No. 6, sectie A No. 1971, groot 58 o.A., verhaard aan J. van 't Noordende tot 1 Mei 1906, voor f 22,75 per kwartaal, IV. Voor d3n Heer I. DOUW ia de Krepelstraat te Zierikzee, wijk C 185, kadaster B 672, groot 01 A. 31 c.A., bawoond door J. van der Wekken. Te *anvaarden met 1 April 1906 De Deurwaarder J. DE REGT te Zierikzee zal, op Dinsdag 20 Februari 1906, des namiddags half één nar, aan het Woon huis - en ten verzoeke van W. VAN POPE- RING te Sirjsnsland, publiek verkoopen 8 Weener Stoelen, Rieten Leunstoel, Spiegels Schilderijen 2 Kachels Lamp, Pendule, Ornamenten, Kinderwagen, Wieg, Machiaetafol, Waschtafel, Karpet, Zeil, PetroleumstelBlik-, Glas- en Aardewerk, Wasch- en Sohuurgerei enz. enz. Koopen beneden één gulden contant. Notaris VAN SETERS te St.-Maarten8dijk zal te TIIOLEN, Zaterdag 24 Februari 190(ï, in het Hotel Bal, voor inzet, en Zaterdag 3 Maart daarna, ia het Hotel Moelker, voor toeioijiing, telken, des voormiddegfj 11 aren, veilen en ver koopen: GEMEENTE THOLEN: 3.51.40 Heet. in den polder ROOLAND, Sluiehoek, in paoht bg M. L. Barendse c. s. te Oud- Vosmeer, voor f 225 por jaar; "fc>. 2.31.60 Heet. aldaar, in paebt bij A. P. Sciirauwen o. b. te Oad-Vosmeer, voor f 200 per jaar. UIT DE HMD TE HOOI9: groot 1.33 H.A. en huur op 5 H.A. Wei land, II H.A. Bouwland, met (f zonder Iaventari", gelegen nabij een groot dorp in den Hoekschen Waard. Te bevragen bij Notaris TEN DOE8- SCHATE te Oud-Beijerland. TE KOOP AANGEBODEN Een goed beklante Timmermant-Affaire met Woonhuii, Erf en Winkel op een Rink dorp op édo der Z.-H, eil.oden. Brieven onder No. 21, atn het Bnre.n deier Courant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 6