deze gemeente. Die herinneringedsg kon en mocht niet, nu wy in het bezit zyn vao een mutiebgozeleohap, ouopgemerkt voorbggaan. 'b Namiddags bod men zioh opgesteld om den jubilaris een ovatie te brengen. «Luotor et Emergo" spoelde oeoige opge wekte nummers, terwijl de Zangvereniging eenige zangstukjes ten beste gaf. De directeuren der beide Vereenigingen en ook van de Rederijkerskamer «de Watergeus1', vau welke Vereenigingen de jubilaris Eere voorzitter is, spraken een woord van waar deering voor den steun en hulp zoo ruimschoots van den jubilaris ondervonden. Zichtbaar aangedaan en onder den indruk dezer eenvoudige ovatie, dankte Z.Ed.Achtb. voor de groote belangstelling hem op dezen dag zoo rijkelijk betoond. Moge het onzen burgemeester gegeven worden nog vele jaren zijoe beste krachten te wijden aan den bloei en de welvaart onzer gemeente en den opbloei der verschillende "Vereenigingen, waarvan bij Eere-voorzitter is. Noord-Schouwen, 3 Febr. In het zeegat was heden veel hout drgvende: balken, planken, kisten enz. Nieuwerkerk, 3 Febr. Gisterenavond hield de vereeniging T. A. V. E N. U. alhier haar laatste vurgp.dnricg met dames, waarin als spreker optrad do heer Buyze van Stave- nise, die een novelle getiteld «Verzoend" van J. Risch voordroeg, en nog enkele bijdragen, meest op dramatisch gebied ten beste gaf. Ook trad mej. BuyzeWaale op met een monoloog, getiteld «Bij de wieg" en het ge dicht «Huibort en Klaarljo". De lezing, zoowel als de verschillende bijdragen, vielen zeer ia don smaak vau het vergaderd talrijk gehoor. Deze laatste vergadering zal zeker een aangename herinnering achterlaten, ook doordat nog een tweetal dames de eanwezigen vergastte op een stukje muziek voor piano en viool, dat veel bijval mocht verwerven. St.-Filipsland, 4 Febr. Aangezien de vraag naar werk alhier gaandeweg het aanbod verre ovortreft, trekken vele arbeiders onze gemeente nit, en vinden loonend werk in Holland. Eenigen zijn geplaatst aan de Kunst- mestfabrieken te Zwijndreoht, terwijl weer anderen een emplooi vinden als stadswerker te 's Gravenhage. Da geruchten, die er loopen, dat de termijn tot indijking der Haak- schorren voor de zooveelste maal weer voor onbepaalden tijd versohoven is, zya ook al oorzaak van dien uittocht. De leden der muziek vereeniging «Con cordia" zijn druk aan 't repeteeren voor de jaarlgkeohe uitvoering, die einde dezer maand gehouden zal worden. Zij, die nog geen kunstlievend lid zijn, en van die uitvoering met hun gezin willen profiteered kunnen zich nog bij 't bestuur aanmelden. De te be talen contributie is een klein bezwaar. Naast de hier bestaande zangvereeniging voor gemengd koor,, is een tweede uitsluitend uit mannen bestaande vereeniging opgerioht, die zich alleen aan de koraalmuziek wijdt. St -Maartensdijk. Het algemeen weezen- armbestuar is met het Rijk in onderhandeling getreden over den verkoop van een pand en erve, deze oorporatie in eigendom toebehoorende. In de raadsvergadering van 29 Januari j 1. werd reeds gunstig betreffende dezon koop geadviseerd. Na verkregen machtiging van Gedep. Staten bestaat er allen grond om te verwachten, dat dezo zaak dcfiaitief haar beslag zal krygen. Het doel van den aankoop van dit gebouw door het Rijk is om alhier een nieuw post- en telegraafkantoor te stichten. Het verrijzen van dit gebouw bij den ingang der gemeente zal zeker bydragen tot ver fraaiing der bebouwde kom. Onze gemeente zal in den loop van dit jaar wel van ver andering kunnen getuigen: een nieuwen dokter, een nieuwen predikant, een nieuwea rijks-ontvanger, een nieuwen notaris, een nieuw naar de eisohen des tyds ingericht postkantoor. Door den gemeenteraad is besloten f 5 toe te staan voor een te houden tentoon stelling van zaken op het gebied der gemeente administratie, uitgaande van den Nederl. Bond van gemeente-ambtenaren. Goes. Ten bate der vereeniging, die zich ten doel stelt hulp te verleenen aan Lupua- lyders, hebben eenige dames en hseren Vrijdag avond een goed geslaagde soiree georganiseerd. Opgevoerd werdan drie blynpelen, u.l. «Ver loofd", «De Huwelijksadvertentie" en «Jochem Pezel, wat ben je voor een ezel", dit laatste ▼an Fritz Renter. De symphonic, onder directie van den heer F. H. Maunhardt, werkte be reidwillig mee, om de gapiogen tussohen de tooneelvertooningen aan te vollen. Een iableau-vivant «Iukwartiering" was een goed slot. De zaal was geheel uitverkooht, zoodat velen zioh hebben moeten vergenoegen me^ de groote repetitie van den avond te voren bij te wonen. Do kas van bovengenoemde vereeniging zal ongetwijfeld een onverwachte bate ontvangen. Alhier is tot stand gekomen een vak- vereeniging voor de beoefening der grafiicbe vakken. Het doel der vereeniging isuitsluitend vakvereenigirgen ieders persoonlijke over tuiging wordt streng geëerbiedigd. Het bestuur bestaat uit de heeren E Bar bier, C. Kuyper, J. P. Msghielse, D. C. Bellen en L Smit. Het echtpaar Van der Weele te Wilbel- minadorp vierde Donderdag zijn gouden brui loft. Het Goesohe dorp prijkte in vlaggentooi, en vóór de woning van het gouden eehtpaar was een fraaie osrepoort opgerioht. Het fanfare-gezelschap liet zioh niet onbetuigd, en de feestelijke stemming duurde tot laat in den avond. Het rchipaer mo^bt (al van geochenken in ontvaDgst nemen. Uit difzalfde gemeente is een negen en negentig jarige weduwe naar Rotterdam ver huisd, om daar haar «einde te viaden". Het krasse oudje heeft de reis uitstekend volbracht. Te Ellewoutsdijk verkocht iemand waren voor f 53 20. 't Huis gekomen, had bij f 3 20 de beide bankjes van f 25 waren spoorloos verdwenen. Middelburg. Daar hier en daar op de baan nog ballast moet wordoa bijgevoegd, wat noodzakelijk gebleken is door den lang duriger en aanhoudenden regen, zal de stoom- tramlijn Middelburg—VlissirgenDomburg niet vóór Maart voor het publiek verkeer kunnen worden opongesteld. Naar het zich laat aanzien, zullen de pogingen om een bond van katholieke kice- vereenigingen in Zooland op te riohten binnenkort toch verwezenlijkt worden. Dat de centrale katholieke kiesvereonigiog te Hulst niet tot medewerking bereid zou zijn, wordt door den voorzitter dier Vereeniging ontkend. Alleen blijkt, dat genoemde Vereeniging niet met den vereisohten spood is te werk gegaan, vandaar dat het bestuur der Middelburgeche katholieke kies vereeniging meende, dat het plan geen instemming voed bij. de centrale te Hulst. Bij ministerië ie beschikking ie tegen 1 Febr. tot tijdelijk derden geneesheer aan het rykskrankzinnigengesticht te Medemblik benoemd de heer J. J. van der Harst, arts, van Middelburg. De kapitein op non-aotiviteit A. C. de Vob, die 15 Maart a.s. in actieven dienst wordt hersteld bij het 3e regiment infanterie, is bestemd voor het 2e bataljon van dat korps te Middelburg. Oost- en West-Souburg. In deze ge meenten hebben veraohillende personen getee- kend op een adrea aan den Minister van Waterstïat, waarin verzooht wordt de tot standkoming van een eleotrieohe tramver binding tussohen Middelburg en Vlissiogen over den ouden straatweg tussohen die gemeenten te helpen bevorderen. Vlissingen. Dat de rioleeriog ia deze gemsente dringend verbetering behoeft, is een feit, waarover geen verschil van meening bestaat. Reeds lange jaren is hierop aange drongen, doch de kosten waren zóó groot, dat de plannen steeds werden uitgesteld. Thans zal in den onhoudbaren toestand eerlang verbetering gebracht worden, daar de plannen reeds zyn overgelegd, waarvan de geheele kosten op ongeveer f350.000 worden geraamd. Twee deskundigen zijn nn benoemd om do plannen te onderzoeken en hun rapporten uit te brengen, op welko wijze een afdoende ver betering tot stand zou worden gebraoht. Sas van-Gent. De comiló's voor den aanleg en exploitatie van etoomtramlijnen van Walsoorden naar Bas-van-Gent en Walzmrden naar Selzaete zija tot overeenstemming ge komen, en bestaat er nu alle kans, dat eerlang met den aanleg van eerstgenoemde tramlijn een aanvang zal knnnen worden gemaakt. De gemeenteraad van Oostburg heeft besloten een geldleening van f 23000 a f 24000 te sluiten voor den bouw van een nieuw raadhuis met kantorgereoht, en verbetering der rioleericg. iubestediiiei, Verkooplnge» e». Uitslag aanbesteding landbouw-vereeciging «A. B." to Kerkwerve, op 3 Febr. 1906: W. J. C. Ribbons, Zierikzee, prijzen geheim. I. J. v. d Have, Zierikzee, phosphaat f 2,55. Maateoh. tot verkoop van Hulpmeststoff^n, Dordrecht, phosphaat f 2,68, ohili-salpster f 12 66}. Dordsohe Kunatm et-Maateoh., Dordrecht, phosphaat f 2,65, ohili-salpeter f 12,69. Zeeuwsche Kunstmest- en Yeevoederbandel, Middelburg, phosphaat f 2 63, ohili-salpeter f 12,65. Anth. Geluk, Tholen, katoenmeel f 10,19 en f 10,29. Alles gegund aan de firma W. J. C. Ribbens, als laagste insohryvers voor alle artikelen. Dreischor, 31 Jan. Heden werd ten over staan van den notaris H. J. vao Nonhuys te Zierikzee, alhier openbaar verkoeht voor de Erven A. Remeeus. een woonhuis met kuiperij en erf, voer f 1827. K l B K 1 1 II W I. Scharendijke, 3 Febr. Naar men hier verzekert, zal ds. Raman alhier, tegen 1 Mei a.s. zijn emeritaat nemen. O N D E B W IJ 8. Dreischor. Benoemd tot onderwjjzer alhier de heer J. de Vries te Honteniese (no. 2 van de voordraoht) St.-Filipsland, 4 Febr. Do behandeliog van 't adres van 't onderwijzerspersoneel der beide openbare soholen alhier aan den ge meenteraad, om de premie, verschuldigd aan 't onder wijzers-weduwenfonds, voor rekening der gemeente te nemen, is uitgesteld tot een volgende vergadering. Misschien voldoet de raad wel geheel of ten deele aan dat verzoek. De tractementen en de vergoeding voor wonioghuur voldoen hier aan 't minimum bij de wet bepaald, en de levensstandaard ia hier tamelijk hoog. 8 P O K T. Bakens mededeeling in de Kampioen is aan het bestuur van den ftAlg. Ned, Wielr. Bond" verguncieg verleend voor bet plaatsen van de navolgerde wegwijzere Door het gemeentebestuur van Zonntmiire eu den hoer M. Scbilporoortin do gemeente Zoncemaire, waar do Zuid weg aan don Langen- dijk uitkomt. Door hot dagelijkeoh bestuur van hel water- eobap Sohouwen: io de gemeente Zierikzee buiten do Zuidwellebrugbij Burgbsiuis, op bet eind van den Meeldijk; hij Ellemeet (Ouderdyk)tegenover den weg, die naar den Nieuwenweg naar Soharendyke voert; ten Noordeu van Serooekerke, op de splitsing der wegon Noord welle Elltm 'iet Serooekerke en voorts op het dorpsplein, bij den weg van Moriaaoehoofdte Scharendyko, op den weg langs den dijkvoet van den Langendyk. Door do oommissie voor de grintwegen iu Sohouweu: in de gemeente Kerkwerve, by Morisanshoofd by het gehucht Sohutjo, tegen over den weg naAr Kerkwerve. Door het polderbestuur van Noordgouwe: te 8cbuddeb8urs, waar de weg naar Noordgouwe Noordwaarts gaat langs het buiten Zorgvliet; en in de gemeente Noordgouwe, waar de weg van Sohuddeboura uitkomt op den weg Kerkwerve—Noordgouwe. Algemeen^ Vergadering VAN HET Waterschapsbestuur van Schouwen IN 's Landskamer te Zierikzee, op Zaterdag 3 Februari 1906, des morgens ten 101 uur. De voorzitter, mr. A. J. F. Fokker, opent de vergadering. Aanwezig waren alle heem raden, terwijl van de hoofdingelanden afwezig waren de heeren jhr. C. A. van Cilters en J. W. Gast. Ook was aanwezig de ingenieur van het Waterschap. Aan de orde is het onderzoek der gebofs- brieven van den hoer P. Goemans Mz. Met dat onderzoek werden belast de hoofdingelanden jhr. J. F. Schuurbfijae Boeije, C. J. Boogerd en M. T. van den Bont. Inmiddels wordt de vergadering geschorst, die heropend werd, toen de oommissie, met haar teak gereed, ia de vergaderzaal terugkeerde. By monde van haar rapporteur, den heer Sohuurbeque Boeije, adriaeerde zij tot 'goedkeuring der geloofs brieven. Conform dit advies werd besloten. Hierop werd door den ontvanger-griffier, mr. D. van der Ylist, de heer P. Goemans ter vergadering binnengeleid, die na in handen van den voorzitter do bij de wet voor- geschrevene eeden te hebben afgelegd, door den voorzitter als hoofdingeland geïnstalleerd werd. Ia zya toespraak tot dezen zeido o. e. de voorzitter, dat voorzeker allen in de ver gadering met groote blijdschap zya intrede daariu begroeten, want vijf stemmingen waren noodig geweest ory voor wijlen den beer J. de Broyae een jopvolger to vinden. Met vreugde was men ook vervuld, toen men vernam, dat u de benoeming aanvaard hadt. Niemand had gedacht, dat uw voorganger, die een toonbeeld van gezondheid was, en yverig de belangen van het Waterschap trachtte te bevorderen, zoo spoedig zou beergaan. Niet in het belang van het Waterschap is het, dat telkens wiaseliDgen ia het Waterschaps bestuur plaats hebben. Om tooh goed op de hoogte ta komen, moet men aan de werkeaem- heden van ondereoheidene algemeene verga deringen hebben deelgenomen. Spreker hoopt, dat het den -heer P. Goemans gegeven moge zija, jarenlang voor de belangen van het Waterschap Schouwen te kunnen werkzaam zya. Deze bedankte voor de vriendelijke woorden tot hem geaprokon. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering werden door den ontvaDger- griffier voorgelezen, en door de leden onver anderd goedgekeurd. Yoor konniegeving worden aangenomen a. een missive vaü don heer M. Locker do Bruijae te Noord welle, waarin bij mededeelt, dat hij zya benoeming tot vertegenwoordiger in den dykraad van Burgh en Westland aanneemt b. een missive van Gedep. Staten, bevat tend het goedgekeurd besluit der Algemeene Vergadering tot vaststelling van het dijk- gesohot voor 1906; c. een missive van hetzelfde college, hou dende goedkeuring van het besluit der Algem. Vergadering tot aankoop van grond van den heer J. de Bruyne te Haamstede; d. een missive hetzelfde college, be rechtende de herbenoeming van heemraad A. ran der Weijde. Mede voor kennisgeving worden aangenomen de volgende mededeelingen I. dat aan d$n kantonnier F. Hanee een pensioen ia toegrkond; II. betrekkelyk den uitslag der bestedingen en verpachting. Na vaststelling van de agenda is, gelijk de voorzitter mededeelt, nog ingekomen een missive van den ontvanger-griffier, mr. D. van der Vliet, waarin by vergQDning vrasgt, om, bijaldien hy tot directeur van de Insulaire Hypotheekbark mocht benoemd worden, voor de benoeming waarvan bij is voorgedragen, deze betrekking te mogen aanvaarden. Het Dagolyksoh Bestuur stelt voor, die vergunning te verleenen. De voorzitter vrasgt, of één der leden bezwaar heeft dat voorstel, dat niet op de agenda vermeld staat, thans te behandelen. Daar niemand tegen de onmiddellijke behan deling bezwaar heeft, en ook niemand eenige bedenking oppert tegen de gevraagde toe stemming, wordt het voorstel van het Dagel. Bestuur zonder hoofdelyke stemming aan genomen. L-i Iogriromon ie een schryven van jhr. Q^-A. van Citters, meldend, dat by wegens onge steldheid verhinderd is de vergadering by te wonen. Aan de orde is het adres van dea ingenieur jhr. Do Muralt d. d 8 November 1905, waarin hij verzoekt om hy zyo betrekking te mogen zijn direohur van het Techcisoh Bureau te dezer stedo. Do voorzitter zfgt, dat by io December gaarne had willen vergaderen, ook ter be handeling van dit adres, maar dat de stukken betrekkelyk de reorganisatie der Commissie voor de Grindwegen nog niet gsrsed waren. Vandaar, dat dit adres eerst nu ter tafel komt. Dy stelt namens het Dagel. Bestnur voc, de gevraagde vergunning te verleenen. Hoofdingeland Boogerd heeft gewaoht, of iemand anders het woord zou vragen. Eü daarom heeft hij er mede gedraald. Het is niet zyn bedoeling tegen het Dagel. Bestuur te 8geeren. daar bij alleen door het belang van het Watersohap geleid wordt. Maar met het oog op de onbflgrensdheid der werkzaam heden van het Technisch Bureau «Zeeland" kan bij met het voorstel van het Dagolyksoh Bestuur niet medegaan. Zoo was ook het ontwerpen van een zeesluis te St.-Annaland aan het Technisch Bureau opgedragen. En is bij goed ingelicht, dan ie de heer De Muralt daar ter plaatse zslf geweest om het terrein te onderzoeken. De andere ingenieur ia meer op bet kantoor werkzaam, terwyi de heer De Muralt er meer op uitgaat, zoodat dez9 veel uit zya betrekking als ingenieur van het Waterschap Sohouwen zal zya. Met het oog op deze overwegingen zal by tegen het voorstel van het Degel. Bestnur stemmeD. Hoofdingeland Moolon burgh zegt, dat hy verbaasd was, toen by ia de courant las, dat een Techniaoh Bureau door den heer De Mnralt was opgericht, verbaasd, omdat pas door het Watorsohap de inetruotie vau den ingenieur was vastgesteld, en daarbij bepaald was, dat hij voor de uitoefening van een andere betrekking de goedkeuring van de Algemeene Vergadering noodig had. Ea nu i9 het moeilyk aan te nemen, dat de ingenieur dat niet geweten heeft. Hy heeft ons nu gesteld voor een fait accompli, en daardoor heeft bij te kort gedaan san tijn deferentie voor de Algemeene VergadsriDg. Hij had verwacht, dat tijdig vao den ingenieur een verzoek ware in gekomen om de nieuwe betrekking te mogen waarnemenzooals de inetrnctio gebood. Spreker acht het beter, dat er ia het geheel geen instructie bestaat, dan dat de deferentie voor do Algemeene Vergadering uit het oog verloren wordt. Dit wat don vorm betreft. Ea nu wat de zaak zilve aangaat. Hy is het ia deze volkomen eens met den heer Boogerd. Het zal niet blijven bij het geven van adviezen. Uit de advertentie a en de ingezondene stukken kan men dat reeds opmaken. Het bevreemdt hem dan ook, dat het Dagelyksch Bseiuur klakkeloos hot voorstel doet tot inwilliging van het verzoek. Zyis inziens zal Sohouwen onder dien toestand Jijden. Men neme ook in aanmerking, dat de ingenieur daarby adviseur is van De Vier Bannen, en ingenieur van de ontworpen tramlijn BrouwershavenBurgh. Op den duur acht spreker een waarneming van beide betrekkingen onvereenigbaar. De voorzitter neemt gaarne aan, dat de beide vorige sprekers alleen door het belarg van het Watercchap geleid werden, maar meent tooh het volgende in het midden te moeten brengen. Vooreerst wat den vorm betreft Men houde, wat het verzoek van dei on'van ger-griffier aangaat, wel in het oog, dat deze gisteren in een vergadering ie voorgedragen voor directeur van de Insulaire Hypotheek bank. En wat het verroek van den heer De Muralt betreft, dit kon iu de laatste alge meene vergadering nog niet behandeld worden, want toen was er van een Tsohnisoh Bureau nog geen sprake. Bij het Dagel. Bestuur zaten twee meeniogen voor. Sommigen meendeD, dat de iogenieur geen vergunning noodig had, omdat in de inetruotie van een geeafarië ;rde betrekking gesproken wordt. Vermoedelijk echter ligt het tooh in den geest der instructie, dat de vergunning gevrasgd wordt. Daardoor is de ingenieur overtuigd geworden, en hij heeft daarom tot de vergadering het verzoek gericht hem toe te sfaau directeur van het Teohnisoh Bureau te zyn. Dus hier kan geen sprake zya ven gemis aan deferentie voor de Alge meene Vergadering. Voor een goede behandeling van zakeu is het geweneobt, dat dezelfde menschen zoo lang mogelijk hun kraohten daaraan geven. Wat ia dit opzicht van de hoofdingelanden geldt, is ook waar ten aanzien van de ambtenaren. Ea nu ie de beste waarborg om een voortreffelijker» ingenieur hier te behouden hieria gelegen, dat «ij toelaten, dat bij andere zaken er bij doet, omdat wy hom niet het salaris kunnen bstalen, dat andere instellingen geven. De heer Van der Vegt was ook indertijd leeraar san de Burger- Avondechool eo later adjunct-chef van de tram Wij staan, zeide spreker, wat het Techflisoh Bareau betreft nog voor een onbekend feit. Bleek, zooals de heeren Boogerd en Moolenburgh zeggen, dat het Teohnhch Bareau door geheel Zeeland geiaadpleegd zou worden, dan zoude hy hun gelijk geven. Ten opzichte van de zeesluis te St-Arnaland merkt spreker op, dat hierover de ingenieur geraadgleegd is, voordat het Technisch Bureau was opgerioht. Zijns inziens zal in hoofdzaak het Teohoisoh Bureau optreden inzake de woniogverordeningen. De ondervinding toch heeft geleerd, dat het particuliere werk van de ingenieurs luttel ie. Maar het geopperde bezwaar is gemakkelijk te ondervangen, wanneer men de vergunning gaf tot weder- opzeggena toe, zoodat men haar kan intrekken, wanneer de werkkring van het Teohoisoh Bureau een grooter omvang ver reeg. Hoofdingeland Moolenburgh viodt, dat do voorzitter het voorstel van het Dagel. Bestuur heel aardig verdedigd het ft, inaar hij is het toch niet met hem eocs De voorzitter zeide, dat getwijfeld werd. of hst vragen van ver- gnnniog wol noodig was maar dat het vermoedelijk wel io den goc&t der instrnotie gelegen bet ft. Spreker zjgt, het was stellig de geest. Het is hier ni^t een gesalariëdrde betrekking. Want om gesalariëjrd te worden, moet men in dienst van anderen zyn. Neen, het geldt hier het uitoefenen van eeo( bedrijf. Geealariëird slaat alleen op betrekking, en niet op bedrijf, want van een gesalariësrd bedrijf heeft bij nog nooit gehoord. Ook deelt bij het gevothn van den voorzitter niet, dat het blijft tot bet geven van advies inzake de uitvoering dsr Woningwet. Dit is toch van weinig beteekonis. Het zyn natuurlijk andere werkzaamheden. Maar hij verheugt zioh, dat men op het oorspronkelijk voorstel is terug gekomen, en dit gewijzigd heeft. Aan het gewijzigde voorstel zal hy zyn stem geven. Ten slotte komt spreker er nog tegen op, dat de ingenieur hier eleeht betaald wordt. Dit is niet het geval. De voorzitter antwoordt, dat hij niet gezegd heeft, dat de ingooi? ar hier slecht betaald wordt, maar wel, dat elders anderen beter betaald worden. Hy kan niet in zyn stand leven, als bij geen eigen middelen heeft. Hoofdingeland Moolenburgh zon er niet tegen geweest zyo, als de ingenienr by zyn betrekking het ambt van gemeente-bouw meester gekregen had, want dan ware hij altijd hier by de hand, als men hem noodig had. Hoofdingeland D. Hocke ia hst mat den heer Moolenburgh eens. De Algemeene Vergadering wordt voor een fait accompli geplaatst, en dat hindert hein. Ea met betrekking tot ds salarissen, die de ingenieurs elders genieten, voert hy aan, dat o. a de inge- Lieur van Ryoland f 4000 heeft. «En pensioen", fluistert de ingenienr De Mnralt hem toe. Hoofdingeland D. Hooke. En pensioen. Het Waterschap Sohouwen, gaat spreker vooit, heeft werkkraohten te over. Het beeft ijvc-rigo heemraden, die er zioh een eer in stellen veel af te doen, en bezit een corps uitmuntende dgkbazen. In het kort betoogt spreker, dat, indien de ingenieur er nog andere werkzaamheden bij verrioht, zijn traetement gevoegelijk kan verlaagd worden. De voorzitter doot nogmaals uitbomeD, dat het fait accompli niet tot een verwyt aan den ingenieur kan gemaakt worden, omdat deze gemeend heeft, dat volgens de woorden van de instructie geen vergunning noodig was. Bovendien kwamen ia December pas de stukken terug, betrekking hebbende op de grindwegen. Dus kon in die maand geen vergadering gehouden worden. Ea nopens de vermindering van het traetement van den ingenieur merkt de voorzitter op, dat dit punt nu niet aan de orde is. Hoofdingeland Boogerd bestrydt het gevoelen van den heer Moolenburgh, dat de Woning wet niet veel tyd van den heer De Muralt zal eisohen. Hy herinnert er slechts aan, dat verreweg de grootste meerdeihsid der ge meenten van SohouwenDuiveland het Technisch Bareau tot adviseur gekozen heeft, zoodat het o?er elke bouwicg of verbouwing zal moeten adriseeren. Dus er is wel veel werk. De voorzitter stelt in het lioht, dat de mede-direoteur van het Technisch Bureau, de heer Haisman, een degelyk ingenieur is, die de Woningwet geheel in zyn hoofd heeft. Het ligt in de bedoeling van den heer De Muralt om den heer Huieman er ia te brengen. Hoofdingeland Boogerd geeft den iogenieur De Maralt in overweging zyn directeurschap neder te leggen. Bij is er beslist tegen, (Ut de heer De Muralt direeteur blijft. Hoofdingeland Bolle stelt voor met briefjes te stemmen. De voorzitter slaat de wet op, die hoofde lyke en mondelinge stemming beveelt. De heer De Maralt vrasgt, of het niet gewensebt is, dat by zioh gedurende de stemming verwijdert. De voorzitter beaamt dit, waarop de ingenienr de vergadering verlaat. Hoofdingeland Schnnrbcque Boeye vestigt de aandaobt op hetgeen de voorzitter gezegd heeft, dat zoowel onder de hoofdingelanden als onder de ambtenaren niet veel verwisseling moet plaats hebben. Hy zal daarom vóór het voorstel stemmen, te meer omdat nu de beperking van het tot wederopzeggens toe aan het voorstel verbonden is. Hy hoopt, dat het Bestuur, opdat men niet een soortgelyken toestand hier verkrygen zal als aan het Miaibterie van Waterstaat, met de belangen van het WatersohBp Sohouwen behoorlyk zal rekeniog gehouden worden. Hoofdingeland Ten Haaf spreekt de vrees uit, dat, daar aan het T-.chnieoh Bureau veel werk zal komen, cn de heer De Maralt wel alles zal inpikken, hy Sohouwen vergeten za'. Hg is echter gekant tegen verlaging van traotement, omdat dan zyn ambitie voor het Waterschap zou verminderen. Hoofdirgrimd D. Hooke vindt het goed, dat de ingenieur er w*t bij doet. Sohouwen geeft niit voldosnde werk vooreen ingenieur. Het gewyzigd voorstel van het Dagelyksoh Bestuur wordt in stemming gebraoht, en met vyf stemmen tegen aangenomen. De tegen stemmers waren de hoofdingelanden W. ten Haaf, J. LopBe Hooke, J. Boot, A. A. Vis, C. J. Boogerd. Ter tafel komt het voorstel van hst Dagel. BsBtuur tot reorganisatie der Commissie voor de Grindwegen. Alvorens men overgaat tot de artikels- gewijzo behandeling van het oonoept-besluit,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2