Sela is eenig! DRACHEN-OUELLE lleercnliuis Beste Hofstede NATUUR BRONWATER WEILAND Eene WEIDE j Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Bemestingsleer ALGEMEENE VERGADERING Puike Bonte Eetaardappelen onderzocht, blijft er bij. dat allo verschijnselen in dit geval wezsn op stuipen, en dat er van wurgen of laten stikken geen spoor te vinden was. Jeanne Veber is een heel gewoon mennobje om zoo te zien, 36 jaar, eenvoudig gekleed, klein van stuk. Zij antwoordt zacht, met vlugge zinnetjes. Afgescheiden van deze geschiedenis met die kinderen, weet niemand iets op haar aan to merken. Zij is heel zachtzinnig vau natuur. Drie kinderen heeft zij gehad, die zjjo alle drie overleden. Er waren 37 getuigen gedagvaard. Zg verhnalden allerlei, wat tegen de beschuldigde pleittemaar daartegenover stond het feit, dat de geneeskundigen niets hadden ontdekt, wat de besohuldigicg van moord bevestigde. Als zij sohuidig is, zegt Le Figaro, moet er een manier van verworgen, zonder eenig spoor na te laten, bestaan, waarvan de weten schap niets weet, maar welke aan deze vrouw bekend is. Zij is misschien een monstermaar het zou monsterachtig wezen haar te veroordeelen". Jeanne Yeber, op het oog een eenvoudig vrouwtje, dat even 30 jaren telt, maar er uitziet alsof zij 40 was bleef ten stelligste alle schuld ontkennen. De vermaarde advooaat Henri Robert was de verdediger, en na zijn welsprekend pleidooi hebben Woensdagavond de gezworenen &lie vregen ontkennend beantwoord, waarop vrij spraak van Jeanne Yeber met laBt tot onmiddel lijke invrijheidsstelling volgde. Duitschland. Uit Berlijn wordt gemeld dat het hoofd der bankiert firma Mendelssohn te Berlijn een brief heeft gekregen, waarbij hem wordt medegedeeld dat bij door het Poolsoh-Ruseisch revolutionaire comité ter dood veroordeeld is, omdat zijn firma den Russischen staat aan geld geholpen heeft. Het interessante van dit bericht is dat men er door te weten komt hoe de Russische regeeriog, die eenige weken geleden volslagen uitgeput was, aan geld gekomen is. Mozart's 150ste geboortedag is in haast alle groote steden van Duitschland en Oosten rijk feestelijk herdacht. Te Sa'zburg, 's meesters geboorteplaats, werd in de Domkerk o. a, de Kiönuogs- Meeee uitgevoerd, welk werk diepen indruk maakte. De Keizerin heeft Dinsdag een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van huis nijverheid te Berlijn. Zg toonde zich verbaasd en geërgerd over de schandelijke loonen, die voor sommige voorwerpen worden betaald. Hoe kunnen de menschen daarvan levenriep zij herhaaldelijk uit, bij het zien van poppen, waaraan 7 pfennig per uur verdiend werdvan kantwerk, waarvoor de 81*jarige arbeidster 1\ pfennig pBr uur betaald kreeg enz. Juffrouw Margaretha Behm, die de Keizerin rondleidde, bracht in het midden dat de Keizer veel zou kunnen doen, als hij zijne regeeriog een wet betreffende minimum loon liet indienen. Toeo de hofdame de Keizerin herinnerde dat het tijd was om heen te gaan, wilde H. M. daar niets van weten. Zij raakte niet uitgekeken en giog pas weg, nadat zij alles in zich opgenomen had. Het opmerkelijke is dat haar bezoek een tentoonstelling gold, die belegd is door het verbood van socieal-democratisehe vakver- een igio gen. Nederland. Kerkrade (Limburg), 31 Jan. Een aan- grijpend, maar hoogst treurig voorval had alhier Vrijdagmorgen omstreeks half twaalf uur plaats op de lijn der Domaniale Mijn (Kerkrade-Simpelveld). Een kolentrein, komen de van Simpelveld met een twaalftal leege wagons achter, en een vóór de locomotief botste in de helling van Bam-Nolland, roet alle kraoht tegen een locomotief aan, die van de Domaniale Mijn kwam, en gevolgd was door twee wagons steenen, waardoor de voorste wagon van dea eersten trein tussohen beide locomotieven bekneld geraakte, en met zulke kr&cht tegen de machine van den trein (af komstig uit Simpelveld) werd geslingerd, dat da achterkant van deze locomotief heelemaal verbrijzeld werd, en de personen welke zich hierin bevonden, zioh onmogelijk meer redden kouden. De machinist W. Wijtman zat in de maohine vaat. De stoker Fr. Montgier hiDg met het lichaam uit de locomotief, maar de beenen zaten eveneens tuasohen ijzeren platen beklemd. Dadelijk waren bonderden personen op de plaata des onheils aanwezig. Van de Holland- eohe Miju uit kwam men met versohiilende gereedschappen, om beide treinen van elkaar te krijgen. Ook de overheidspersonen, de heeren Ruttgers, Schaffrath on Nievelstein waren daar tegenwoordig. Alle omstanders waren diep getroffen, en vol medelijden met het lot dezer ongelukkigen. Een hunner, de heer C. Hensgens, uit Ham, ijlde heen, en haalde een flesch wijn tot lafenis van hun dorst. Anderen wendden boven- raenscbelijke pogingen aan, om de ongeluk kigen uit hun rampzaligen toestand te verlossen. Helaas, niets mocht baten. Daar op eens nadert de WelEerw. heer Vorage, kapelaan te Kerkrade, met de laatste H. Sacramenten. Snel schrijdt de vrome priester voort door de schaar van menschen, en baant zich een weg tot bij de ongelukkigen. Hen niet anders bereiken kunnende, beklimt do dienaar Ooda een ladder, en zoodoende gelokte het hem in dozen uitersten nood nog troost en balsem te storten ia dit zoo zwaar beproefde menechen- hart. Voorwaar, aangrijpend en zielroerend schouwspel, dat aan menigeen der aanwezigen tranen van innige ontroering ontlokte. Ook dr. Widdershoven van Kerkrade kwam toe gesneld om hulp te vetleenen. Na ruim twee uren van uiterste krachtsin spanningen, gelakte het eindelijk den stoker Fr. Montgier tusschea de ijzeren platen nit te halen. Hij werd vervoerd por brancard naar de Domaniale Mijn, alwaar hem verder geneeskundige hulp werd verstrekt. Daar kwam opeens een locomotief uit Simpelveld. Dadelijk werden de leege wagons afgekoppeld, en io een zijlijn gebraoht. De nieuwe machine werd voorgezet en aan de andere vastgemaakt. Nu gelukte het locomotief en wagon te scheiden. Toen deze eenigermate van elkaar verwijderd waren, klommen dr. Widdershoven en de heer Nievelstein (Obersteiger) ia de verbrijzelde locomotief, en legden den zwaar gewonden machinist W. "Wijtman het eerste noodverband aan. Vervolgend werden locomotief en wagon van elkaar gerukt, en mocht het eindelijk gelukken ook dezen rampzalige uit zijn elle&digen toestand te verlossen. Meer dood dan levend werd hij vervolgens eveneens per brancard naar de Domaniale Mijn gebracht, waar bij spoedig den geest gaf. De andere machinist en stoker, beneveDB de rsramers, zijn er, behalve eenige onbeduidende kwets uren, met den schrik afgekomen. De materi- eele schade is aanzienlijk. De opruimicgswerken duurden tot laat in don avond voort. Hengeloo, 30 Jan. De vermoedelijke dader van den moord op den jachtopziener Horsthuis alhier, is gevonden. De maróohauosf éa hielden den fabrieksarbeider W. G. J. M., hier aan. De aangehoudene hoeft bekend. De dader ie ongehuwd, staat bekend als iemand, die gaarne meer wil schijnen dan bij is. Zijn mede-arbeiders hadden hem den bijnaam van »de jongeheer" gegeven om zich de allures van een heer te geven door bleeding enz. M. ging bijv. in de naburige plaateen bij welgestelde burgera de band vragen van de dochter, voorgevende in Indiö reiziger geweest te zijn voor een fabriek. Op stations zou bij bij voorkeur ia de lete klasse wachtkamer zich ophouden. Hoewel zijn vader en moeder nog leven was M. in den kost bij een herbergier aan de Bornschestraat, waar bij een slaapkamer bad mot viijen uitgang, zoodat bij ongemerkt zijn strcopen kon doen. Hoe het precies is gebeurd, ia nog niet met zekerheid bekend. De man zegt, dat bij de worsteling het geweer is afgegaan met het bekende treurige gevolg. Arnhem, 1 Febr. Het onderzoek door deskundigen in zake mej. D. in het Huis van Bewaring alhier gedetineerd als verdacht van poging tot vergiftiging van haren echt genoot heeft aan het lioht gebraoht, dat ia het door de politie in beslag genomen braaksel, evenals in bet door do politic ia beslag genomen trekpotje, kopergroen aan wezig was; evenwel niet in voldoende mate om iemand te dooden. De verdaohte blijft trouwens bij bare ver klaring, dat zij niet het plan beeft gehad haron man te dooden. Amsterdam, 1 Febr. De tekst van h6t besluit van B. en W. omtrent vrouwelijke gemeente-ambtenaren wordt nu door eenige bladen meegedeeld. Het luidt aldus: »B. eu W. van Amsterdam, overwegende, dat in de laatste jaren ter gemeente-secretarie en bij, verschillende andere takken van ge meentedienst, behalve mannelijke ook gehuwde vrouwen als ambtenaren zijn aangesteld; overwegende, dat als regel kan worden aangenomen dat bovengenoemde vrouwelijke ambtenaren in bet huwelijk tredende, door versohiilende omstandigheden uit haar huwe lijken ct*at voortvloeiende, herhaaldelijk zullen ziju verhinderd de haar opgedragen ambtelijke taak te vervullen, en dat het dan ook in strijd met het belang van den gemeentedienst zoude ziju haar na haar huwelijk in bare dienst betrekking tot de gemeente te handhaven hebben 2 Januari beslotendat, met uit- zonderiog van de onderwijzeressen bij het lager onderwijs en voor zoover niet ia be paalde gevallen wegels bizondcre omstandig heden andera mooht worden besloten, voortaan alle vrouwelijke ambtenaren der gemeente bij het eventueel aangaan van een huwelijk uit hare betrekking zullen worden ontslagen met ingang van den dag van haar huwelijk". De uitzondering ten opzichte van onder wijzeressen is natuurlijk hierop gegrond, dat die alleen door den Raad en met medewerking van het rijkssobooltoezioht ontslagen kunnen worden. 's-Gravenhage, 1 Febr. Eerste Kamer) Bij de voortzetting van het algemeen begroo- tingedebat wees de heer 't Hooft op de onvastheid van de politiek van het Kabinet, voortvloeiende uit het feit, dat het niet steunt op een eigenlijke meerderheid. Zoolang bet Kabinet eohter niet gaat doen aan »booge?e politiek", aan Grondwetsherzienisgom te komen tot algemeen kioereoht, zou spreker het Kabinet steunen, mits hot ons niot plaatst voor een herhaling van zulke ongehoorde feiten als het verlof van minister Kraus. Spreker meende, i dat het Kabinet daardoor getoond heeft geen politiek besef te hebben en blijk heeft gegeven van materieele, laag bjj-den-grondeche opvat tingen. Spreker meende, dat de Minister van Waterstaat, met het oog op zijn mode-verant woordelijkheid. beeft te kiezen, nu nog, tusschen zijn Ministerschap en zijn verblijf in 1 Chili. Hij achtte het verlof diep beschamend voor onn nationaal gevoel. De hoer Van Leeuwen besprak den finan- oiëslen toestand, om tot de conclusie te komen, dat de toekomst z;ch minder gunstig laat aanzien dan het verleden. Het tekort is hooger dan het schijnt, in verband met de wijze van boeking op de begrooting. Onder de middelen komen meer dan 4 millioen voor oan dubieuse vorderingen op Iadië Versterking der middelen achtte spreker onafwijsbaar. De opoenten zijn geen misgreep of slimmigheid van de regeeriog. Spreker trad voorts in beschouwingen in ver band met de spoorwegpolitiek. De Tweede Kamer is thans bijeenge roepen tegen Diosdsg 13 Febr. a.s., 's nam. 2 ure. Aan de orde zal zijn het samenstellen der afdeelingen en de regeling der werkzaam heden. Op 75-jarigea leeftijd is alhier in de kliniek van het »Roode Kruis", waar bg wegens zenuwlijden verpleegd werd, overleden do oud-hooglaeiaar prof. dr. S. S. Rosensteijo, ridder in de Orde van den Nederi? Leeuw en ridder 3de kl. der Orde van den Gouden Leeuw van Nassau. Prof. Rosensteijs, die vele jaren aan de Leidsohe Universiteit het hoogleeraarsambt in de faculteit der geneeskunde vervulde, had zioh vooral een gcootea naam verworven als specialiteit in nierziekten. Als zoodanig werd bij dan ook bij bet ziekbed van wijlen Z. M. Koning Willem III geconsulteerd. Toon hij wegens het bereiken van den 70 jarigen leeftijd zijn ambt als hoogleeraar moest vaarwelzeggen, bleek hem in ruime mate, hoezeer door zijo ambtgenooten, leer lingen en oud-leerlingen zijn verdiensten werden op prijs gesteld. Het stoffelijk overschot van professor Rosenstegn zal hedenmiddag 6 uur van hier naar Leiden worden overgebracht en Zondag op de Israël. Begraafplaats te Katwijk ter aarde worden besteld. Rotterdam, 31 Jan. Met de aanhouding door den majoor van politie De la Couture, van den Balg H. J. L. en diens vrouw M. A., in den avond van Maandag j l. aan de Zeevisohmarkt, blijkt de politie eon goede vangst te hebben gedaan. Zooela mea weet, maakten zij zioh sohuidig aan diefstal in versohiilende woningen, waar zij voor een blauwen Maandag kost en inwoning namen, om dan, als zij de kans schoon zagen, de plaat t8 poetsen met aliep, wat zij van hua gading vonden. Zoo hadden zij wel voor f 50 aan voorwerpen gestolen bij den timmerman Sohuurman, in da Anna Paulownastraat, huwelgkscadeaux voor het meerendeel. Voorts bleek, dat zij op don Sobiedamechendijk op dezelfde wijze hun slag hadden geslagen. In het koetbuio, dat zij daar betrokken, ontvreemdden zij kleediogetukkea. En nadat 't een en ander, wat zg hier op hun kerfstok hadden, aan het lioht was gekomen, bleek ook, dat zij in Den Haag een aardig zondonregister hadden openstaan, dat zij ook daar door de politie gezocht werden, wegens het uithalen van dezelfde trucs. Een rechercheur nit Den Haag overgekomen, nam he dan in versohiilende pandjeshuizen alhier, in beslag: een hoeren- paletot, een damesrotonde, parapluies, gouden en zilveren horloges, broches, en een abonne ment der Haagsche stoomtram, alles door het gewiekste tweetal io de Residentie buit gemaakt. Wel met recht mag hun vangst dus een goede vangst genoemd worden. En nog voortdurend moet hun zondenregister worden bijgesobreveD, daar, na de petB van het geval melding heeft gemaakt telkens en telkens weer mensohen bij de politie komen vertellen, door dea Balg en zjja vrouw te zijn beetgenomen. 1 Föbr. Sedert Maandag hadden de buren niets gehoord van een 70-jarig man, die geheel alleen woonde op een kamertje in den Slangeugaog, nabij de Doelstraat. Nadat men de politie had gewaarschuwd, werd de bewoner, blijkbaar al sedert een paar dsgen overleden, op oen hoop lompen gevonden, alleen met een jia gekleed. In een ongesloten kistje en in versohiilende zakjes en doosjes werd voor meer dan f 450 aan rijkdaalders en guldens gevonden. Numansdorp, 30 Jan. Aan de haven alhier io nit de remise vau de Rotterdameche Tram een trommel met geld ontvreemd, ten nadeele van een coudaoteur. i. 11BKIBBBIC1TBR. Zierikzee, 1 Febr. Bij een tamelijk ruime aanvoer van tarwe, was eleohts een matige vraag, en moest tot een verlaging van 20 25 cent worden afgegeven, om tot zakeu te komen. Overigens onveranderd. Tarwe f 6 k f 6,90; rogge f 5 f 5 25; haver f 3 75 k f4; wintergerst f 4,75 k f 5,10; ohevaliergerst f5,50 k f5,75; erwten f 8 a f 8,25; kroonerwtorj f 8,25 k f 8,60; bruiae boonen f 8 k f 8,30. Uien f 1,25 k f 1,30. Middelburg, 1 Febr. Ter graanmarkt van heien was een timolgke aanvoer van alle granen, welke meerendeels lage? moesten worden afgegevenalleen witte boonen en tainboonea waren 25 cent hooger. Ü8 noteering is: tarwe f 6,75 k f 6,90; rogge f 6; zomargerst f 5 f 5.10; witte boonen f 16 25 k f 16,50; ronde bruine boonen f 11 a f 11,50; lange dito f 9,75 k f 10; paardeboonen f 7,50 a f 7,75; platte of tuinboonen f 7 k f 7,25; kroonerwten f 8,50 f 9; alles per H.L. Weekmarkt to Zierikzee, 1 Febr. 1906. Koterprijzen: De Boter is verkocht voor 0,50, f 0,65 en 0,67* de 5 H.G. Kip-EierenDe Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,70 f 0,811 en f 1,per 25 stuks. 380ste Staats-Loterij. CoUectftn nit bat 2e district >&u Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 29, 30 en 31 Januari en 1 Februari 1906. Prjjs van f 400. No. 1121. Prijzen van f ÏOO. Nos. 3519, 6508, 6524. Prijzen van f 70 1116 5932 6568 6574 6632 14446 1140 6539 6569 6591 6705 2197 0544 6573 G614 14426 NIETEN. 1125 3530 6566 663G 6740 14460 1126 3531 6576 6639 14413 14467 1128 6516 0577 6640 14425 14470 1131 6523 6585 6710 14427 14473 1133 6528 6593 6719 14438 14475 1142 6537 6003 6724 14443 16003 1150 6545 6613 6731 14448 10011 2190 6553 6618 6733 14451 3529 6557 6629 6735 14453 eVOOMIBOOTmHNgX MIDDELBUR8-Z1ERIKZEE Februari. AMSTERDAMSCHE TUD. Van Middelburg: Van Zierikzee: 'smorg 'smidd. 'smorg. 'smidd Zaterd. 3 7,30 2 Zaterd. 3 7,30 2,30 Zondag 4 7,30 Zondag 4 7,30 Maand. 5 7,30 2.— Maand. 5 7,30 2,30 Dinsd. 6 7,30 2 Dinsd. 6 7,30 2,30 Woens. 7 7,30 2 Woens. 7 7,30 2,30 Dond. 8 7,30 2,— Dond. 8 6,30 2,30 Vrijdag 9 7,30 2,— Vrijdag 9 7,30 2,30 Zaterd. 10 7,30 2,— Zaterd. 10 7,30 2,30 indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catscbe veer, zal ore een bijwagen naar Goes worden getelegrafeerd. HaVERTEBtTIEH. Aanst. Woensdsg 7 Februari I hopen ooze geliefde Oadars: JOIIANNE8 OKRER8E Lz ADRIAANTJE VAN POPEBING Wd. hunne 40-jarige Echtvereeni- I ging to herdenken. Bruinisse, 2 Februari 1906. Ondertrouwd A. I. BIERENS M. INDERMAUER. Rotterdam, 1 Februari 1906. Algemeene kennisgeving. Magazijn van Grafmonumenten en Marmeren Schoorsteenmantel* Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen voor Bramen, Sluizen ca Gebouwen, Slijpsteenen en Straatkeien. AUG. VAN DYCK—PETIT, Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoom. KIE8BEVOEGDEN voor den Gemeenteraad te $t.-Maartens dijk, en zij, die meenen recht te hebben zulks te zijn, worden uitgenoodigd om Maandag 5 Februari a s's avonds ten 7 ure, in de herberg van M. Polderman, ter vergadering te komen, om van gedachten te wisselen over de opriohting van eene Kiesvereeniging. ran dea heor M. B. 8 BI IX 8 o?er op Dinsdag 6 Februari, des avonds ten 7£ uar, in het »Huis van Nassau "Toegankelijk voor de leden der Zeeuwsche Land bouwmaatschappij en de leden der Vereenigiog Vooruitgang zij ons Streven".. Landbouwvereeniging „Vooruitgang zij ons Streven". op Woensdag 7 Februari 1906voorm. 11 uur, bij C. Rijstenbil te Scherpenisse. Agenda: Rekening en verantwoording 1905. Verkiezing Bestuursleden. VAN GORSEL, Secretaris. De BURGEMEESTER-STRAND VONDER van Kerkwerve roept voor de derde maal ter reclame op, rechtheb benden op 16 Battings (617) lang 4 meter, 3 Battings (105) lang 4 meter, 1 Giek ongev. meter lang, 1 Watervat, 1 Rondhout, 3 Luiken, 1 Cementvat en een ton, 1 Boeitonnetje, 3 Kistjes, 1 Stoel met kleedje, 1 Plaat (30—6) long 3 meter, eenige Tengels 2 tot 3 meter lang, 101 stuks Kolderhout l'/i en 2V2 meter lang en eenig Wrakhout, allee ongemerkt. 1 Batting, lang 4 meter, gemerkt E. F. onder de margarine-soorten. Heerlijk is haar geur' Frisch en aangenaam haar zoete roombotersmaak! Hoogfijn hare kwaliteit! Uiterst zuiver en zorgvol hare bereiding! Voedzaam, gezond en voor treffelijk hare uitgelezen bestanddeelen! 45 ets. per pond en 22 ets. per half pond. BIJ DEN MAALTIJD BEVORDERT DE SPIJSVERTERING] Verkrijgbaar per kist en per fleseb bij W. P. VAN PAGE A C».Zierikzee. De Notaris J. FRANSE sal Vrijdag 9 Februari 1906 's morgens 10 me, in het Bosch .De Witte Kirre", onder de gemeente Zonnemeire, publiek verknopen Ruim 1200 Roeden ESSCHEN- en ELZEN HAKHOUT. De Notaris J. FRANSE zal, Dinsdag 20 Februari 1906, 'a middags 12 uro, voor de Erven van den Heer B. JOPPE Kz.in de Sociateit »Ons Genoegen" te Zierikzee, publiek verkoopen: Het nette en ruime met grooten TUIN, in do Poststrsat te Zierikzae, wijk C 93, kidast6r B 1456, groot 03 A. 39 c A.ver huurd aan den Heer H. J. van Nouhuys H.Gz. tot 1 Nov. 1906. Te zien Dinsdag 13 Febr., van 2—4 ure. 3 H. 94 A. 80 c.A. (9 Gem. 142 Roeden) met 9 Drinkputten, aan den Jannieseweg bg het Kraaiboompje, gem. Zierikzee, kadaster sectie B 301 en 302. Te veilen in 2 perceelen en in massa, en verpacht aan den Heer J. van den Hoek Cz. tot 11 Nov. 1907. Een peroeelabesohrijviog ia bij den Notaris verkrijgbaar. te koop in Zeelandgroot oiroa 68 Hectaren, aaneen- gelegen nabij Stoomtraroh&lte en Weegbrug.erpaeht tot asjaar 1908; TIEHDVHIJ. Inlichtingen verstrekt Notaris W. F. DEL CAMPO gen. CAMP te Rene.se. Te pachten gevraagd van 6 t)t 10 Gemeten. Aanbiedingen aan den Boekh. H. G. KROM te Zierifazse. te koop, bg M. DE JONGE, Weststraat, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2