MIDDELBURG--ZIERIKZEE. een Martha gelijk, bleef stil bij mij en hielp mij den weg vinden in het labyrinth van mijn zinnetjes, die zulk een duister Nederlandsrh bleken to «jjn. Als con pacba ging ik aftn tafel zitten, bediend door de bekoorlijke sohooneo, wier rustige gratie en friscbheid mij kalm stemden. Ik voreoheurde het taaie vleesoh met mijn tauden en verslond met mjjn oogen de aardige tronies. Inderdaad ben ik nooit het voorwerp geweest van zooveel attenties, zelfs niet in mijn vaderland, waar de jonge meiejes toch heel lief zija. Ik vroeg zo, mij een Hollandsoh liedje voor te zingen. Ze vatten elkander om het middel, traden terug tot aohier in de kamer en liepen naar mij toe onder het zingen van een airtje, tra la la Toen bukten ze allen en lachten, dat ze schaterden, om daarna haastig weg te loopen. De vader, die tuesohen zijn glazen en blaadjes kalm zijn pijpje zat te rooken, lachte mee. Waar zijn zij heen? vroeg ik in arm zalig Duitech. »Naar boven," zei hij, wijzend naar het plafond. »Ik wou haar portret wel maken". Wacht een oogenblik". Beneden aan de trap wezen vijf paar zwarte pantoffeltjes, met kralen verierd, op een over haaste vluoht. Een kwartier ging aleoo voorbij; daarna hoorde ik achter de deur een onderdrukt geluid. Ik deed de deur open. De oudste drie stonden daar, uitgedost in de beste spullen. Onze vriend maakt dan hun portret en ziDgt hun een oud Fransch complimenteus liedje van Ronsard voor, dat de Zeeuwsohe boerin netjes heel aardig vonden I Laadboaw en Veeteelt. Nieuwerkerk. Bg de deze week ge houden jaarrekening van de Ccöp. Stoom- zuivelfabriek x>De Duif" alhier, bleek het afgoloopen jaar vrij gunstig te zijn geweest. Ongeveer 1873500 K G. melk werden er aangevoerd en verwerkt. Daarvan werden bijna 64800 K.G. boter gemaakt. Aan de leden werd uitbetaald f 66477,77, of ruim 3,54 cent per K.G. melk. De 6flos6ing en de etijving van het reserve fonds konden op de gewone wijze plaats hebben. De periodiek aftredende secretaris en com missarissen werden met overgroote meerderheid herkozen. Noordgouwe. Do Landbouwvereeniging alhier heeft over 1905 aangekocht 158500 K.G. superphosphaat34300 K.G. chili- salpeter; 6400 K.G. thomasphosphBatmeel 43200 K.G. keïaiet; 1000 K.G. lijnkoeken; 2400 K.G. lijnmeel en 13000 K.G. katoen- zaadmeel, tot een gezamenlijk bedrag van f 10346. Te Oud-Vossemeer is op de weeghrng »De Hoop" in 1905 afgewogen: suikerbieten 4257044 K.G.pulp 755532 KG.; aard appelen 507792 K.G.ajuin 20469 K.G. graan 30913 K G. en steenkolen 112245 K.G. In de exportslachterij der firma Tomp- son Co. te Assen, werden in 1905 33404 varkens geslacht, die alle naar Londen werden verzonden. 9 R S 9 K W II I. Bij Kon. beslnit is, met ingang van 16 Febr. a.s benoemd tot schoolopziener in het arrond. Utreoht I de heer W. C. Styl te Oud- Beijerland (vroeger leeraar aan de H. B. S. te Zierikzee), met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit zijn betrekking van school opziener in het arrondissement Ond-Begerland. De heer J. P. Nierse, hoofd van eohool B te Middelbnrg, heeft, wegens ziekta, tegen 1 Mei ontslag uit die betrekking gevraagd. De voordracht voor onderwijzer met verplichte hoofd-aote aan sohool B te Goes bestaat uit do hecren D. A. Poldermans en J. Remeijn, beiden aldaar. Op aansohrijviog van den inspcoteur van het lager onderwijs in de 3s inspectie, hebben do district-schoolopzieners in die in spectie een schrijven gericht tot de dagelijksche besturen der gemeenten in hnn district, met het verzoek aan de hoofden van soholen in hunne gemeenten te willen verzoeken bij het onderwijs er op te willen letten, dat de kinde ren c-en goed adres op de brieven leeren schrijven, hun naam en woonplaats bij het verzenden van brieven op de ecbterzjjde leeren plaatsen, en den postzegel leeren op plakken in den rechterbovenhoek. Het personeel van school T te Amster dam moet Dinsdagmiddag in de vergadering van Bargem. en Weth. ontboden zijn, waar het van mr. Van Leeuwen een ernstige beris ping ontving over het aandeel, dat het genomen had inzake da bejegeningen van het hoofd dier school. Er is reden aan le nemen, dat het hierbij blijven zal. In het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam werd Dinsdagavond een proteetmeeting ge- honden in zake het ontslag van de onder wijzers Edelman en Traanberg. De vergadering, die zeer druk bezocht was, werd geleid door den heer H. H. Wolring. Verschillende sprekers voerden het woord om de houding van Bargem. en Weth. en den racd af te keuren. De heer J. Vijverberg, geb. te Brniniase, is benoemd tot onderwijzer aan de O.-L. sohool aan de Huijgensstraat te Hilversum. Poortvliet, 18 «Tan. Door dn commissie tot wering van schoolverzuim alhier zijn het vorige j*ar 24 verzorgers van leerplichtige kinderen opgeroepentegenover 43 in het jaar 1904; 12 hiervan hebben daaraan gevolg gegeven, terwijl 12 niet zijn versohenon. In de oommissie is tot voorzitter voor dit jaar herbenoemd de heer W. A. van de Velde en tot secretaris de heer C. van Westenbiuggo. Scherpenisse, 18 Jan. De gemeenteraad heeft tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim henoemd den heer D. A. Hartog, ia de plaats van den heer M. Kleppe. Gemengd Nieuws. Als een treffende bizonderheid wordt gemeld, dat het 10 jarig zoontje van J. Hoekstra te Akmarijp, dat 4 Januari door het ijs zakte en verdronk, dezelfde sohaatsen aan had, waarop het zoontje van W. Sobaap het vorige jaar reed en eveneens verdronk. De familie Schaap had deze schaatsen, waaraan voor haar zulk een droevige herinnering was verbonden, gesohonken aan het zoontje van J. Hoekstra. Dubbele moord te Berkel. Zooals velen zich nog zullen herinneren werden vóór ongeveer zeven jaar de rentenier Ripping en zijn hnishondster te Berkel vermoord. Thans zou bg een familie aldaar van een bloedverwant uit Amerika een brief zijn ontvangen, waarin de schrijver o a. meedeelde, dat hg in Amerika in kennis gekomen is met een persoon, die het gouden horloge van den vermoorden Ripping droeg. De naam van den vermoorde stond er volnit in gegraveerd. Daar de sohrijver den bewusten persoon niet bij name kende, zon bij ook zija portret geituard hebben, waaruit zou gebleken zijn, dat deze persoon te Berkel en ook met de levensomstandigheden van wijlen Ripping zeer goed bekend was. Een koffiehuishouder te 's-Hertogenbosoh heeft verleden week den volgenden brief ontvangen Mijnheer 1 De voetbalolnb wil tweemaal in de week bij u komen dineeren. Ik ben president daar van, en weet, dat uw vrouw goed kan koken. Zoo hebben wij besloten met 10 voetballers, na afloop van den strijd, bij n boven te komen dineeren. U begrijpt allen goede gebruikers; na twee of drie uur voetballen krijgt men honger, en tooh willen wij een gewoon dineetje hebben. Hoe meer personen, des te minder in prijs, dit weet u. Ik zal n het menu opgeven, hetwelk zeer eenvoudig moet zijn, naarmate de prijzen. Wij willen als volgt dineeren, zonder omslag van heerenbedienden, maar eenvoudig weg, zonder complimenten, en te goeder tronw, gezellig onder elkander, en het verlangde menu is als volgt: No. 1. Soep (bouillon met ballen), No. 2. 2 vleezen, biefstuk en kalfaeotelet. No. 3. 3 groenten nit de bnssen, dop erwten en asperges. No. 4. 5 kippen goed vet met appelmoes. No. 5. 1 halve fleeoh wijn per man. No. 6. Chinaasappelen. No. 7. Eenige trossen drniven. No. 8. Zoete amandelen. No. 9. Padding, ohocolaad of rhnm of zoo iets. Dit is een gewoon dineetje, en we hebben onder elkander besloten, daar wij 10 in getal rija, en het dan heel wat minder is, te betalen 60 ot. per man, ofschoon men eerst zeide 50. Na, je kant er rijk mede nit, want wij komen 2 maal in de week. Ik kom Zaterdag van de volgende week reeds het diner betalen, maar 's morgens moet ge de kippen halen, ik kom nog eerst aan, laat de kippen maar staan tot morgenavond vier, vijf, zes, dan vertel ik n de rest. De President. Dat gaat wel aardig zool De vronw van den vieohkoopman W. B. te Kampen, heeft voor de derde maal achter elkander geschonken een tweeliog. Haar echtvriend R. is nog geen 4 jaar getrouwdalle 6 kinderen zijn in leven. Modern Zondagavond, tegen half zes. Op den Zeilweg te Haarlem, heerenbuis, vlak naast de buitenplaats bij den spoorweg. Opgetrokken gordijnen. De kaarsen brandende op de piano. Voor de piano de dienstbode, in ambts kostuum, kato3ntje en wit schort, virtuoselgk spelende, beschenen, phantattieoh, door het tweekaarsenliobt. Buitennieuwsgierigen, een dame, wat jongens. »Ja juffrouw", zegt een der jongens wijs- geerig tot de dame, »róó zijn onze dienstboden tegenwoordig! Kon 't maar zoo, hè?" Dame af. Te Helena veen is het 3-jarig zoontje van den timmerman Van Rijnbaoh, in een pot kokende te9r gevallen. De kleine bekwam hierdoor zulke hevige brandwonden, dat bij na een kwartier is bezweken. Te Wagenicgen is een jas gestolen uit bet politiebureau. Het gestolene werd te Amersfoort te gelde gemaakt. De dief werd spoedig daarop in hechtenis genomen. Een laaghartige wraakoefening. Reeds dagen lang worden bij bewoners van bunrt IJ IJ te Amsterdam gedrukte briefkaarten bezorgd, waarop vermeld staat, dat een bg name aangewezen j iff rouw in do buurt ^gemeubileerde kamers verhuurt f 1 per uur en f 2 50 per saeht, en dat zo netto kellnerinnen in huis heeft". Aan de keerzijde der briefkaart staat: »Dit huis staat onder hoogo bescherming van den Commissaris van Politie, bureau Ferd. Bolstraat". Bedoelde juffrouw is geheel onschuldig aan de roudzending; ze heeft de kaarten, die baar goeden naam iu ernstige verdenking brengen, niet laten drukken. Blijkbaar heeft men hier te do8n met oen laaghartige wraakoefening. Een avonturier. Als ouderlooze jongen werd hij in een dorp in da Langstruat bij een schoenmaker uitbeeteed. 't Geboren Am sterdammertje leerde daar omgaan met pek draad en Bpanriem. Volwassen, wist hij op 't gemoed te werken van een R -K. geestelijke, die hem, naar men zegt, f 6000 voorcohoot. Daarna woonde hg op kamers, en werd o m. beeohermheer van een rederijkerskamer, die hem den titel van jonkheer waardig keurde, en wist hij, van wien ondorluasohen werd verteld, dat hij schatrijk was, baud en hart te veroveren van een Vlijmensohe sohoone, wier vader zioh door noeste vlijt en spaarzaam heid een burgermanskapitaaltje had weten te vergaren. De door zeer velen benijde bruid volgde haren eohtvriend naar Den Boecb, alwaar bij deelgenoot werd in een wijnzaak, twee paarden en de noodige rijtuigen, knecht in livrei en meer dergelijke uiterlijke ken- teekenen van meer dan gewone weigezetenheid vertoonde en onbekrompen leefde. Van plannen om landergen aan te koopen, die bij zioh met dat doel reeds had laten aanwijzen ook op het oud adellijk kasteel Zwgnsbergen werd geboden is eohter niet gekomen. De psendo-rijkaard is failliet met een aanzienlijk passief, tegenover een actief van gelijk beweerd wordt eenige centen, zijn schoonvader en anderen in niet geringe moeielijkheid brengende. Een Hollander Bouddha priester I Onlangs is een jonge Nederlander, de heer Bergendhal, zoon eener bekende familie te Amsterdam, te Chulla Lanka (Ceylon) tot Bouddha-priester gewijd. De plechtigheid, die werd bijgewoond door een groot aantal Europeanen, werd verricht door een Boed dhistisch priester geworden Dniteoher. De heer Bergendhal gaat nu met kaal geschoren hoofd barrevoets en in een lang wit kleed gehold om. Hoe de Denen verdienste beloonen. De Denen moeten het voornamelijk van de boter hebben. Wie dus de beste boter maakt, is de verdienstelijkste man. En hoe wordt zoo iemand beloond? Zij, wier boter bij de beoordeeling op het laboratorium gelurende drie achtereen volgende jeren altijd iu de beete groep was geplaatst, krijgen een diploma. Wie gedurende zeven jaren in de beste groep komt, ontvangt een eere-diploma, terwijl zijn portret io het labo ratorium wordt opgehangen. Maar 't is na tuurlijk zeer moeilijk de beste onder de besten te zijn en te big ven en zoo hebben dan in de 14 jaren, gedurende welke de keuringen zijn gehouden, nog slechte zes personen het eere- diploma ontvangen. Maar die zes kuanen daarop dan ook met meer reohtmatigheid trotsoh zijn, dan menig geridderde op zijn lintje. Een stoutmoedig reiziger, kapitein Warwick, heeft in een klein jaoht, »Kia Ora", van Auokland (Nienw-Zeeland) een reis over den Ooeaan naar Londen ondernomen een afstand van 12 000 mijlen. Twee mannen, die hem zonden vergezellen, hebben hem verlaten, toen het vaartuig, kott na het begin van de reis, op een kust strandde. Maar Warwick gaf den moed niet op en ging alleen verder. Het laatst is de »Kia Ora" in volle zee gezien door het schip Manuka", hetwelk in December te Sydney aankwam, Warwick was toen bezig met het vaDgen van vissohen. De koude en de sneeuw in Griekenland. Volgens de Petit Bleu moet Griekenland er langzamerhand gaan uitzien als een reuzen- hospitaal. In Pirpus heerscht een pokken epidemie, die iederen dag slachtoffers maakt, zoodat de regeering zich genoodzaakt heeft gezien een wetsvoorstel in te dienen, dat de inenting verplichtend stelt. In het geheele land heerscht een hevige koude, die de ziekten nog menigvuldiger doet zijn; de griep maakt dageljjks slachtoffers, en te Larissa, bij de Turksohe grens, zijn van de 500 man van een daar in garnizoen liggend regiment cavalerie meer dan de helft ziek. Te Athene, waar de temperatuur nooit daalt onder de 7 8 graden boven nul, is het thans 's nachts 5 graden onder nul, en de sneeuw, die men alleen kende van haar wel eens op de toppen van de Hymette en de Parens gezien te hebben, is tweemaal in de stad gevallen, iets, dat in geen 20 jaar was voorgekomen. En de bladen beriohten als een ongehoord feit 't overlijden van verscheidene ongelukkigen, gestorven van koude. Een veelbelovende prins. De correspon dent van het Berliner Tageblatt te Belgrado schrijft nog een en ander over den Servischen kroonprins, die werkelijk een veelbelovende knaap schijnt te zijn. //Koning Peter, sohrijft hij, is niet alleen een zwakke vorst, maar ook een vader zonder gezag. Hij kan niet eens zijn zoon leiden, derwijze dat hij de sympathie krijgt van de bevolking, zoo noodig voor een troonsopvolger. Niet alleen houdt die knaap zioh enkel bezig met nietigheid, maar hij is daarenboven onmensehelijk wreed. Hij vindt zijn vermaak in het rijden met paarden, tot zij doodvallen, of in het doen dooden van honden door stieren, i Dikwijls loopt hij rond in de ministerieele bureelen, tijdens de audiënties, en antwoordt de ministers op den meest aanmatigenden toon. Zijn gouverneur behandelt hij op onnoeme lijke wijze. Te Belgrado voorzegt men hem algemeen een treurige toekomst. De zwakheid van koning Peter is zóó groot, dat de gouver neur op zekeren dag moest dreigen met ontslag, eer hij er hem toe bewegen kon een straf, aan den prins opgelegd, te bekrachtigen". Hoover en gentleman. //Behandel iemand alsof hij een gentleman was, en hij zal u zelden teleurstellen". Een bewijs hiervan vindt men in het volgend verhaal Eenige jaren geleden werden de Karpathen onveilig gemaakt door een rooverbende. Een zeer rijke dame, de gravin Z., die niet ver van den hoofdweg tusschen Budapest en Weenen woonde, kreeg op zekeren morgen een beleefd briefje, om haar te vertellen, dat zij 's nachts bezoek van twaalf heeren zou krijgen. Zij begreep, wat dit beteekende. Het was onmogelijk hulp te krijgen, en zij wist, dat iedere weg, die naar haar kasteel voerde, bewaakt zou worden, om te voorkomen, dat vrienden tot haar kwamen. In deze moeilijkheid maakte zij zioh gereed, om haar gasten te ontvangen. Om twaalf uur verschenen de gewapende mannen. Onmiddellijk werden de poort en de deur geopend, alsof men de meest welkome gasten verwachtte. De gravin, keurig aan gekleed, stond hen op te wachten. Zij heette den hoofdman en ziju volgelingen hartelijk welkom, gaf bevel om de paarden te ver zorgen, en daarna den arm van haar gast nemend, ging zij met hem naar de eetzaal. Hier stond een goed voorziene tafel gereed, waarop men al het goud en zilver van het kasteel had neergelegd. De rooverhoofdman was klaarblijkelijk verrast; maar zijn zelfbeheersehing hervattend, ging hij naast zijn bekoorlijke gastvrouw zitten, die een opgewekt gesprek met hem begon over menschen in Weenen, die zij beiden kenden. Toen het maal bijna was afgeloopen, keek de hoofdman op zijn horloge, en zeide: //Gravin, de gelukkigste oogenblikken van mijn leven zijn altijd de kortste geweest. Ik heb van avond nog iets anders te doen. Hoe slecht ik ook ben, nooit deed iemand tevergeefs een beroep op mijn eer, u heeft mij als een gentleman ontvangen, en ik zal u als zoodanig vaarwel zeggen. Wat u aangaat, mannen, zei hij, hen streng aanziende, met de hand op het pistool, wik gelast u niets uit dit huis mee te nemen. Wie mij ongehoorzaam is, sterft". Toen vroeg hij om een pen en papier, en schreef eenige woorden op een stukje papier, dat hij ziju gastvrouw overhandigde. //Dit, mevrouw, zal u in de toekomst beschermen. U behoeft het slechts te laten zien, en het zal u voor iedere gewelddaad behoeden". Later vernam men den naam van dezen rooverhoofdman. Hij was een verarmde jongere zoon van één der aanzienlijkste families in Hongarije. lAKHTHKU IOHTMH. ZIEBIJKZEE. TUD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. Januari. Muss- ouderdom. H. W. L. W. 9 8 n. n. m. n. m. 17. W. yoorm. 7. 0 0 27 uam. 7.33 0 57 18. 24 Yoorm. nam. 7 48 8 38 1.23 1 55 19. 25 yoorm. 8 46 2 27 nam. 9 36 3. 1 20. 26 yoorm. 10. 6 3 38 nam. lt. 2 414 21. Z. 27 yoorm. nam. 11.34 4.57 5.30 22. 28 yoorm. nam. 0.19 0.50 6.12 6.37 23. 29 yoorm. 1.23 7.10 nam. 1 52 7.23 24. 5 29 n. yoorm. nam. 2.18 2 45 7 58 8 8 Tijd van H. W. te Dordrecht 3,15 uur later. L, W. 5,30 380ste Staats-Loterij. Collecten nit het 2e district san Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 15, 16, 17 en 18 Jan. 1906» Prijs van f ÏOO, No. 6623. Prijzen.van f 70: 6531 6582 6595 6606 6625 6644 16013 NIETEN. 1107 2199 6547 6605 1113 2200 6549 6610 1124 3516 6550 6619 1147 6503 6552 6624 14418 14454 1149 6511 6578 6631 14420 14459 2192 6521 6589 6646 14429 2193 6525 6598 6647 14432 6707 14435 6732 14444 6738 14450 Burgerlijke Stand van Zleriksee. geboren: 12 Jan. Een dochter van F. G. Regoort en C. Brouwer. 12 N. Klink en P. Willemse. 13 J. van der Wekken en K. L. Viergever. overleden: 12 Jan. J. N. van Strien, 20 j., ongeh. d. 17 Chr. Jasperse, 14 m., z. Burgerl. Stand Tan Serooskerke. 4e kwartaal 1905. geboren: 28 Nov. Anthonie, i. van Di"geman Oosse en Cornelia de Rijke. overleden: 10 Oct. Pieter van de Panne, 85 jaar, weduwn. Burgerl. Stand Tan St.-Filipsland. O/er December 1905 geboren Machiel, zoon van J. A. Mol en M J. Schoonaard. Jan, zoon van T. Borgo en J. Wesdorp. Samuel, zoon van J. Wisse en A. Verlare. overleden: Maria Cornelia Wagemaker, 82 jaar, wed. van J. Stols. Zierikzee, 18 Jan. Ruime aanvoer van tarwe, matig aanbod van gerat, erwten en rogge, alles ruimde volgens roteering op. Tarwe f 6.50 k f 7.10; ohevaliergerst f 5 50 f 5.70; wictergerat f 4 75 f 5 Zomergorat f 4 40 f 4 65; rogge f 5 25 a f 5 50; haver f 3 50 f 4; erwten (kleine) f8 f 8 50; kroonerwten f8 f 8 60; bruine booten f 7.50 f 9. Middelburg, 18 Jan. Ter graanmarkt wau heden weer een middelmatige aanvoer. Witte boonen en paardeboonen waren hoogor, kroonerwten lager. De noteering ia: tarwe f G,75 kil, rogge f 6, zomergerst f5 k f 5,10, witte boonen f 16 k f 16 25, ronde bruine boonen f 11 k f 11,50, lango dito f 9,75 k f 10, paardeboonen f 7 50 k f 7,75. tuioboonen f 7, kroonerwten f 9 k f 9,25, alles psr H L. Weekmarkt te Zierikzee, 18 Jan. 1906. BoterprvjzenDe Boter is verkocht voor f 0,50, f 0,60 en 0,62£ de 5 Hectogram. Kip-Eieren: De Kip-Eioren zijn verkocht voor f 1,ƒ1,121 en ƒ1 25 per 25 stuks. Kleine Kip-Eieren voor f 0,87 per 25 stuks. •TOOIIROOTD1HI0T Januari. AM8TERDAMSCHE TIJD. Van Zaterd. Zondag Maand. Dinsd. Woens. Dond. Vrijdag Zaterd. smorg. 20 7,30 Middelburg 'smidd. 1,30 21 7,30 22 7,30 23 7,30 24 7,30 25 7,30 26 7,30 27 7,30 Van Zierikzee: 'smorg. 'smidd- Zaterd. 20 7,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 Zondag 21 MaaDd. 22 Dinsd. 23 Woens. 24 Dond. 25 6,30 Vrijdag 26 7,30 Zaterd. 27 7,30 7,30 7,30 7,30 7,— 1,30 1,30 1,30 1,30 2,— 1,30 1,30 Indian reizigers van Zierikzee naar Goes, by den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avondvóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche voer, zal om een bijwagen naar Goes worden getelegrafeerd. ItDVERTEWTIEil. Geboren s JOHANNUS ADBIAAN, Zoon van M. G. VAN NIEUWENHUIJZEN en P. W. VAN NIEUWENHUIJZEN— Noom. Poortvliet, 18 Januari 1906 Hedenmorgen om 3 uurbehaagde het den Heere van leven en dood van mijne zijde weg te nemen, mijne innig geliefde Eohtgenoote en der kinderen zorgdragende Moeder Helena Adri&antje Kloet, in den ouderdom van 25 jaar en ruim 6 maanden, mij nalatende twee kinderen, te jong om hun verlies te beseffen. St.-Maartensdijk, 47 Januari 1906. C. SNEEP. Hedenmorgen om 3 uur behaagde het den Heere van leven en dood van onze egde weg te nemen, onze innig geliefde Dochter, Zuster eu Behuwdzuster Helena Adriaantje Kloet, in den ouderdom van 25 jaar en rnim 6 maanden. St.-Maartensdijk, 17 Januari 1906. Wed. A. KLOETStoutjescijk. C. KLOET Az. E. P. KLOET—Geluk. M. GELUKKloet Ad. J. L. GELUK. C. GROENEWEGE—Kloet. L. GROENEWEGE. T. 80NKE-Kloet. M. C. SONKE. Zij, die ieta te vorderen hebben van den boedel van wglen Mevrouw Wed. F. J. VOR8THEUVEL LA BRAND, geb. Harinck, gelieven daarvan vóór den 1 Februari a 8 opgaaf te doen aan onder- geteekend». H. LOEWER, Nieawstra at D 218. ISkfASAS&lJn. van Grafmonumenten en Marmeren Schoorsteenmantels Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen «oor Brnggoo, Sluizen en Gebouwen, Slijpsteenen en Straatkeien. AUG. VAN DYCK—PETIT, Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoom Boek- en Bijbelbiiiderij, hoek Appelmarkt, Zierikzee. Viermaal bekroond. Aanbe volen adres voor solied werk. S. OchtmanQr Zn, Hofleverancier.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 6