Dinsdag -6 Januari 1906. (Z i e r i Is. z e e s c h. e Cour an t). Verhuring Pakhuis. KENNISGEVING. NIEUWSTIJDINGEN. Uit Stad en Provisoir ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franoo per post f 1,60. Noord-AmorikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,— per jaar. 62*te JAARGANG. No. 8268 Dlreoteuri A, J. DH LOOZE. A. FRANKEL. Redacteuren: J. WAALE, alleeD voor het binnen- en buitenl. nieuws. Advertentiesvan 13 regela 30 Cte. meerdere regele 10 Cte., kannen uiterlijk tot doe Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 2 ore bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruitnte berekend. Alle betaling-en moeten uitsluitend geschieden ten kantore van A. J. de Looze, Hoek Schuithaven, Zierikzee. Ingezonden stukken en berichten van correspondenten te adresseeren aan A. Fbêinkel, Nieuwe Boogerdstraat 213, Zierikzee. Zij, die de voormalige woning in de Noordhavenpoort alhier als pakbuir wenschen te buren, kur.nen hunne inschrijvingsbriefjes, m.rt opgaaf vau den te bieden jaarlijkscheu huurprijs, inzenden aan den Burgemeester, vóór 19 Januari 1906. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dat er op DliiSflagf clou 1G .Januari des namiddags te 2 uur, op het Raadhuis, eene openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden, waarin de volgende zaken ter tafel zullen worden gebracht, t. w.: 4. Resumtie notulen; 2. Brief van Ged. Staten, houdende toezending der door hen goedgekeurde gemeentebegrooting voor 4905; 3. Drie brieven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van 3 raadsbesluiten tot wijziging der gemeente begrooting voor 4905; 4. Drie brieven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van 3 raadsbesluiten tot af- en overschrijving van - en op posten der gemeentebegrooting voor 4905 5. Brief van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot onderhandsche verpachting van de visscherij in de Versche Gracht; 6. Brief van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot onderhandsche verpachting van de visscheiij in de Nieuwe Haven; 7. Brief van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot onderhandsche verpachting van de grasetting aan den Schouwschen dijk; 8. Brief van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot af- en overschrijving van - en op posten der gemeentebegrooting voor 4905; 9. Brief van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor 4905; 40. Brief van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot verkoop van inschrijving op het Grootboek der Nat. Schuld; 44. Brief van Ged. Staten, houdende toezending van de door hen goedgekeurde gemeentebegrooting voor 4906; 42. Brief van den heer J. de Vrreze, houdende bericht dat hij zgne benoeming tot lid der Commissie voir de Gasfabriek en Straatverlichting aanneemt; 43. Brief van den heer rar. H. Polvliet, houdende bericht dat hij zijne herbenoeming totlid der Commissie voor de Strafverordeningen aanneemt; 44. Brief van den heer P. J. Buyze, houdende bericht dat hij zijne herbenoeming tot regent van het Bur gerlijk Armbestuur aanneemt; 45. Brief van den heer F. A. Kloppert, houdende bericht, dat hij zijne herbenoeming tot lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs aanneemt; 16. Brieven van de heeren F. A. Kloppert en L. I. Verwer, houdende bericht, dat zij hanne benoeming tot regenten van het Burgerweeshuis aannemen; 47. Brief van den heer L. Dronkers, houdende bericht, dat hij zijne benoeming tot onderwijzer aan school B aanneemt 48. Brief van mej. L J. Adriaanse, houdende dank betuiging voor de haar toegekende jaarlijksche subsidie ten behoeve harer bewaarschool; 49. Voorstel van Burgem. en Weth. tot het verleenen van afschrijving van houfdelijken omslag; 20 Voor tel van Burgem. en Weth. tot af- en over schrijving van - en op posten der gemeentebegrooting voor 4905; 24. Verslag der Commissie, benoemd tot onderzoek der begrooting van het Burgerweeshuis voor 4906; 22. Voorstel van Burgem. en Weth. om bij de Regeering aan te dringen op Rijkspensioneering van gemeente ambtenaren 23 Voorstel van Burgem. en Weth. tot verkoop van opgaande boomeu 24. Voorstel van Burgem. en Weth. in zake de regeling van het onderhoud van den straatweg Zierikzee— Brouwershaven. Enz. Zierikzee, den 42 Januari 1906. De Burgemeester, CH. W. VERMEIJS. Rusland. Het hinkende paard komt achteraan. De opstand ie nu goeddeels gedempt, maar het leed nog niet geleden. Vooral de ongelukkige stad Moekou draagt zwaar de gevolgen. Tengevolge van de spoorwegstaking, de maanden lang geduurd hebbende stoornis in handel en bedrijf, en eindelijk ten gevolge van de plunderingen door de revolutionaire benden heersoht er groote nood onder de bevolking. Een p&rtioulier telegram aan de Berl. Lok. Anz meldt: ï>De bevolking dezer stad viert het Russische Kerstfeest in buitengewoon gedrukte stemming. Nood en ellende heersoheo alom, de prijzen der voedingsmiddelen zijn tot een schrikbarende hoogte gestegen. Op de Kasansoho spoorlijn, de voornaamste toevoerlijo der etad, zijn sleohts 50 wagens met goederen aan de plunderende handen der opstandelingen ont snapt. De geringe hoeveelheid voorziet lang niet in de behoefte, en er heerscht groot gebrek aan voedingsmiddelen en hout. De straten zijo overdag haast leeg, en 'e avonds als uitgestorven". Trouwens, kraohtens uitdrukkelijk bevel van den gouverneur-generaal mag niemand zioh op straat bevinden tusacben middernacht en zeven uur 's morgens. Ia de Oostzee-provinoiëa blijkt het nog verre van rnstig. Er zijn daar geen troepen genoeg om de beweging te bedwingen. De revolutionairen hobben zieh van den spoorweg meester gemat: kt, en richten het verkeer naar hun welgevallen in. Ook in don Kaukaaus deugt het nog riot. In Tiflis duren de hevige straatgevechten voort. Vele Kozakken zijn door bommon gedood. De troepen vernielden met geschut vele gebouwen. Kooetantinopel is vol vluchte lingen nit Rusland. St.-Peteraburg, 12 Jan. Het geregeld verkeer is thans hersteld op alle spoorwegen, met uitzondering van de afgesneden lijn tasschen Krasnojirek en Irkutzak in Trane-Siberië, de Trans Kaukaaieche lijnen en het gedeelte van Wladikawkaslijc tuesohen Derbenten Baladjary. Op de lijn Krasnojarsk—Irkutsk is bet verkeer onregelmatig, omdat die spoorweglijn zich in handen der opat&ndeliDgon bevindt. Tot herstel van de orde worden krachtige maatregelen gênomen. Het verkeer op de lijn Derbent—Baladjary zal in zeer korten tijd weder beginnen. Het telegraaf- en postverkeer gaat door het geheele land weder geregeld zijn gang, met uitzonderiog van de streken in Oost Siberië, voorbij Kraenojarsk en in Trans-Kaukssië. Men mag nu zeggen, dat de revolutionaire beweging in geheel Europeesch Rusland als mislakt en onderdrukt kan worden beschouwd, met uitzonderiog van de Oosizee-provinciëan, waar de opstand, wegens het nationale wenschen en streven der Letten een bizonder karakter draagt. Ook die beweging zal zonder twijfel spoedig worden onderdrukt. De betrekkingen van handel en nijverheid worden hervat. Ongelukkig wordt de terugkeerende rust veratoord door onrustbarende geruchten. Vel9 raensohen speouleerea aan de Beurs op eene daling, en traobten met dit doel do onrust te vergrooten. Hun bondgecooten zija de revolutionairen en hunne propaganda- makers. Als het publiek zioh niet zoo gemakkelijk onder den indruk van zulke manoeuvres liet breogen, dan zou de staat der fiaanoieele markt aanmerkelijk beter zijn. In 't »Hötel de Prance" is gisterenavond een moordaanslag gegleega op den hier ver- toevenden Koreaaneohen Minister van Oorlog Yi Yonk Ik. Volgens do Nowaje Wremlja is de pleger een vertaler van Yi Yonk Ik. De Minister bekwam 11 eobot- en steek wonden. De sohuldige werd in hechtenis genomeD. Tiflis, 13 Jan. In particuliere berichten nit Armeoisohe bron wordt verzekerd, dat den 6en en den 7en Januari Tartaren, als Kozakken vorkleed, twee Armenisobe dorpon platgebrand en de inwoners vermoord hebben. Andere plaatsen zijn ingesloten. Van offioieele zijde wordt bericht, dat in die streek volslagen anarohie heereoht, en dat on derdrukking daarvan alleen met behulp va a troepen en artillerie mogelijk is. Van Tartaareche zijde wordt bericht, dat de Armeniërs vijf io het district Saagefur gelegen dorpen hebben leeggeplunderd en verwoest. Engeland» Deze week ie dus de eerste verkiezing io Engeland. Ze zullen 15 dagen dnren. Her stemmingen zijn er nietde candidaat, die do meeste stemmen op zich vereenigt, is gekozen. De politieke hartetoohten zijn reeds danig opgezweept, en op de t&lloozd verkiezings vergaderingen gaat het warm toe. Zelfs heeft de eerst8-minifltar, sir Henry Campbell- Bannerman, zich te Shrewsbury verplicht gezien io een kiezersvergadering zija rede te staken en de zaai te verlaten Het publiek was dol van opwinding, wilde Campbell- Bancerman niet aan het woord laten komen, en schreeuwde maar aldoor: Chamberlain 1 Chamberlain 1' De eerste-minister, die reeds een zware dagtaak achter den rug had, en »op" was, koos de wijste partij en ging heen. Bijna nog erger verging het den ex-minister van koloniën, Lyitelton, die te Leamington een candidaat kwam bijstaan, die vroeger als candidaat der liberalen voor hetael'de district had gestaan. Men vond dit zóó erg, dat een voudig werd belet de vergadering te laten doorgaan. Het Eogelsche Lagerhuis telt 670 leden daarvan moeten gekozen worden in Engeland 465, in Wales 30, in Schotland 72, in Ierland 103. Hoe heftig hei er toegaat bjj de verkiezingen kan daaruit blijken, dat een candidaat, die ziok wöb, zioh op een veldbed ter vergadering liet brengen en liggende zijn kiezers toesarak. Een ander was wijzer, on sprak in esn gramofoon, die zjjn vrouw aan de kiezers liet hoorei?Pc iidaten schromen geen moeite onj stemmoü to winnen. Zij klauteren op stollingen van in aanbouw zijnde huizen, zij gaan ar.n boord - an viescheresohepen, ja dalen zelfö in mijnen af. Do Daily Mail zal' den uitslag bekend maken met de heliograaf, die indertijd in Zuid Afrika werd gebruikt. Vooral vrouwen doen druk aan huisbezoek. In Woolwioh is de ijverigste propagandiste een jongedame van 74 jaar. De drukkerijen kannen de aanplak- en strooibiljetten niet klaar krijgen. Heele muren worden volgeplakt en r.tratec volgehangen met linten en vlaggen, die toepasselijke opschriften dragon. De Unionistischo candidaat Von Stirling in Sobotland heeft zioh wegens ziekte terug getrokken, zoodat de eerste minister daar geen tegenoai didaat heeft. Fransohe en Duitsche agenten hebben in Engeland groote bestellingen aan steenkool gedaan. Het gemeentebestuur van Woolwich heeft besloten tot aarkoopon van een 46 a 47 H.A. groote landhoeve, om daar een landbouwkolonie voor verkloozen te stichten. Mederland. Maastricht, 13 Jan. Op de markt alhier is Vrijdagoohtend een vrouw door iemand, met wi*n zij omgang gehad had, doch dia nu door een endcr vervingen was, met oen broodmes disp in den rog gestoken. De dader gal zich zelf bij de politie aan. Volgens ooggetuigen werd de misdaad in koelen bloede eo mei voorbedachten rade gepleegd. Want na zich eerst nog eens goed overtuigd te hebben, of hij werkelijk wel de ware voorhad (bij boog zich n I. langs haar om en zag in 't gelaat dat, voor den vallenden motregen gedeeltelijk bedekt was) bracht hij haar den messteek too. 't Slaohtoffer is ongeveer 45 jaar oud, en moet zeer gevaarlijk gewond zijn. Alkmaar, 12 Jan. Aau de cadettenschool alhier heeft zich een deserteur aan gemold, die ongeveer 12 jaar geleden zijo korps te Leeu warden zonder ontslagen bewijs verlaten bad, en zioh na dien tijd in het buitenland had Omdat bij er belang bij had naar het vader land terug te keereD, en bij in de meaning verkeerde, dat zgne deserlio eerst aa 20 jaar verjaard zou zijo, besloot bij zich vrij willig aan to geven. Iudien hij daarmede nog eenige weken gewacht had, dan zou echter werkelijk zijn desertie reeds nu verjaard geweest zijn. Hij ie thans naar zijn vorig garnizoen te Leeuwarden overgebraoht, om voor den krijgsraad aldaar terecht te staan. Amsterdam, 13 Jan. Naar men van wel ingelichte zijde verneemt, worden maatregelen beraamd om te voorkomen, dat de obligatie- houders van de Maatschappij van Zekerheids- stelling, ten gevolge van de gepleegde mal versatiën, schade zullen lijden. Het plan bestaat een kapitaal te vormen, zoo groot als het bedrag der verduisterde golden, vau welk kapitaal de rente en aflossing preferent zullen zijn, du3 het eerst van de winBt der maatsohappij zullen worden betaald. De aandeelhouders zullen dan niet behoeven bij te storten; alleen zal hun winot door de rente en aflossing van het nieuwe kapitaal kleiner worden. Tevens werd er bij verzekerd, dat het grootste deel van hot nieuwe kapitaal reeds was toegezegd. Een dergelijk plan bestaat ten opziohfe van de Hóllandscho Hypotheekbank. Naar men verneemt zal den 29 dez r eene buitocgewono vergadering vau aandeel houders van de sNoderlandsoho Maatschappij van Zekorheidostelliug voor Ambtenaren en Beambten" worden gehouden. Op die vergadering zullen de volgende punten aan He orde bomen: lo. Mededeelipg van het bestuur; 2o. benoeming vau een direoteur3o. bssliseing omtrent de vraag of 't in de tegenwoordige omstandigheden gewenscht is de commissarieaen (of ééu of meer hunner) door anderen te vervangen. Volgens het Nieuwsbl. van Ned. heeft Le Fêfre de Montigny dezer dagen onder geleide ten kantore der Hol!. Hypotheekbank, uit eao zakboekje de nummers der weder rechtelijk beleende pandbrieven kunnen opgovon, waardoor de berechting der zaak veel wordt vergemakkelijkt. Eon dochter van wijlen den heer Dgkmans, oprichter der Maatsohappij, deelt mede, dat de malversatiën eerst begonnen zijn na den dood haars vaders. 's-Gravenhage, 13 Jan. Naar men ver neemt, zullen in het in de Tweede Kamer aan gehouden wetfiontwerp, betreffande instelling van een nieuw departement, eenige wijzigingen gehraoht worden. Verwacht wordt, dat de motie betreffende de staatsexploitatie van spoorwegen eerst in de najaarszittiüg van de Tweede Kamer, na terugkeer van Mioister Kraps in Cbili, aan do orde zal komen. De moties betreffende den toestand van het spoorwegpersoneel bij de posterijen en telogrt fh zullen nog vóór het vertrek van deo minister behandeld worden. Schiedam, 13 Jan. Uit oen partioulier schrijver, dezer dagen van den sergeant Marks te dezer stede ontvangen blijkt, welk een groot aandeel ocze oud-etadgenoot bad in het ge vangennemen van den radja van Boni: Hij liep den vorst na door het gebergte, en toen bij hem eindelijk te pakken kroeg, bleek Zgne Hoogheid zóó uitgeput, det Marks hem drsgen moest. Zoo kwam de sergeant met zijo levenden last in het kamp, waar hij natuurlijk mat gejuich ontvaDgen werd. Omtrent dezen moedigen oud-stadgenoot wordt van hier aan het Nws nog het volgende geschreven Deze maand is het juist 10 jaren geleden, dat de genoemde Frits Marks op school »de kwibus" genoemd voor den Indieohen dienst toekende. Hij was toen werkzaam bij de firma Dirkzwager-' alhier als »gistzifter,> en zijn meesterknecht, J. Langewieb nog daar werkzaam die veel met Frits ophad om zijn dienstvaardigheid en ijver, had bij zijo Kf elieïtftfëiütnj gezegdj;üOU, Frith, ik weet 't zoo net niet, maar ik geloof bjjoa zeker, als je weer io je vaderland terugkomt, dat je dan ridder van de Militaire Willemsorde bent!" Diezelfde Largewish sprak mij gisteren aan, en met tranen in cfe oogen vertelde bij mij het bovenstaande, en verklaarde, dat het hem zoo goed deed de flinke daad van Frits te hebben vernomen. Rotterdam, 43 Jan. Heel uit Praag, uit het verre Boheme, waren zij hie? aangekomen, bij, een 26 jarige koopman, zij, een donkere sohoone. En, zoo uit den trein gestapt, wandel den zij gisterenavond op do Hoogstraat, hand in hand, gelukkig zich in eikaars bijzijn te weten, vè? van nllen, die oen dareo eed budden gezworen dat zij elkaar niet zouden toebshooreD. Maar zij hadden een koffer bij ziob, een groot bruin hand valies, en dit voorwerp werd hun noodlottig. Want daaraan herkende de recherche het minnend paar, waarvan haar telegrafisch de opsporing was verzocht, omdat het meisje geschaakt was tegen den wil der ouders. En of beiden al bezwoeren, dat ze zonder elkaar niet leven konden, dat ze liever dood waren den gescheiden, er hielp geen moederije- lief aan, d6 recberohe deed wat der recherche ie en breekt beiden naar het politiebureau aan het Hasgscheveer, waar zij ze wreedelijk echeidde en beiden afzonderlijk opsloot, hem rechts, haar links, in afwachting van nader berioht uit Boherae. Paul en Virgenie, Romeo en Julia, wat zal uw lot zijn daar ginds! Gisterenavond omstreeks halfzeven kwam, uit de richting van het Maasstation, in de Koningshaven het stoomschip »Pax" der Neptune-lijn, cargadoors de firma Wambersie Zu., door de reeds geopende spoorwegbrug aangevaren. Men was nog bezig de Koninginne- I brug los te draaien, zoodat het schip, dat een flinke vaart had, mot den voorsteven in het midden tegen de losgedraaide brug liep. De schok was zoo hevig, dat de brug met groote snelheid ronddraaide en terwijl het schip doorvoer, voor de tweede maal met 't vaartuig iu aanraking kwam, thans met den aohter- j steven er van. i De schade aan het voetpad van de Konin- ginnobrug toegebracht, is belangrijk, en het beschadigde gedeelte is voor het voetgangets- I verkeer afgezet. De schade moet enkele dui- I zenden guldens bedragen. De brugwachters, die op do brug den zwaai meemaakten, kwamen I met den schrik vrij. Het stoomschip is direct j naar zes gestoomd. Dordrecht. 13 Jan. In de Kamer van I Koophandel alhier ward het onderhoud mede- gedoeld, dat het bureau der Kamer gehad heeft met den Minister van Waterstaat over i den Dordtscben Zeeweg. Z.Exc. zoide, dat hij Dordt gaarne heipen wilde, en zal beginnen met reeds 31 Januari uit te besteden het baggerwerk, en thans in drie gedeelten, zoo dat ondiepten heel wat spoediger opgeruimd zullen worden. Ook zullen, als dit oog onvol doende blijkt, in een volgend bestek vier of vijf.baggeringen worden voorgeschreven. Uit baggering van hot Pampus, gelijk één der leden als wenschelijk opperde, zal de volle aandacht en overweging van den minister hebban. Ia 1906 zullen dus vermoedelijk de eohepen weer met ongebroken lading voor de stad kuQnen komen. Do politie alhier heeft eene goede vangst gedaan. Een bewoner vau de Korta Breestraat had hare aandacht gevestigd op twee verdacht uitziende pezsoneo, die blijkbaar pogingen deden om in de rijwieibergplaats van den handelaar D. door een valschen elontel toegang te verkrijgen, doch die ziob, daar zij .vermoedelijk onraad bemerkten, weer hadden verwijderd. Een vrij volledig signalement werd opgegeven. Bij onderzoek bleek, dat het bedoelde twee tal intrek bad genomen ia het logement van D. in de Wijnstraat. De politie vond de beide maonen daar in hun slaapvertrek te bed liggend hunne bovenkleedereu, die in de kamer iagen, stemden o?ereen met het signalement. De mannen werden nu meegenomen naar het politiebureau, waarbij bleek, dat zij in het bezit waren vau verschillede inbrekerswerk- tuigen, enz.onder hur bed was ook een zesloopsrevolver gevonden, benevens nog vele werktuigen, welke alle in beslag genomen werdon. De mannen gaven namen op, welke later bleken valech te ziju. Zij zijn vervolgens naar Rotterdam overgebraoht, wegens de mogelijk heid, dat zij wollicht betrokken ago bij de diefstallen te Rhoon. I'.föSBjben heeft óL Dirdtoehe politie ont- flekt, dat ééi van het tweetal in 1901 te Amsterdam tot 2^ jaar gevangenisstraf is ver oordeeld geweest wegens medeplichtigheid bij een diefetcl door valsohe sleutels. De ander is uit Haarlem, en werd aldaar in 1904 bij verstek tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens diefstaloobr daarna heeft bij zioh nog aan andere diefstallen schuldig gemaakt. Middelharcis, 13 Jan. In de gisteren gebonden vergadering van dan gemeenteraad is een voorstel tot aftchsffiog der kermis met algemeen stemmen aangenomen. Bergen-op-Zoom. Dinsdagoaobt is be proefd oesters te stalen uit de putten der Maatschappij voor Kunstmatige Oesterteelt" alhier. Een naohtwaoht gelukte het één der dieven in handen te krijgen. Er ontstond toen een gevecht, waarbij de naohtwaoht met. een mes een snede over den pols kreeg, zoodat bij don man moeei loslaten. Nog twee andere personen vluchtten mede. Allen hadden hun gezioht geheel zwart ge maakt. Zierikzee, 15 Jan. Wij hebben al vroeger gemeld, dat reeds ze3r velen, zoowel van bier als uit de andere gemeenten van Schouwen Duivelend, aan de Regelinga-commissie voor de in April of Mei te dezer stede te hondece Tentoonstelling van Huisvlijt hun wensch heblm kenbaar gemaakt een door hen vervaardigd voorwerp daarvoor te willen inzonden. Het ie echter aon de Commissie gebleken, dat velen, die hun naam nog niet hebben opgegeven, toch nog gaarne aun de tentoon:-.telling zouden willen deelnemen. Om hen daartoe in de gelegenheid te stellen, heeft de Regefingecommissie besloten den tijd der aangifte van de inzenders te verlengen tot don 25 Januari. Men behoeft niet op te gevoD, wat men inzendt, maar alleen te melden, dat men inzendt. Yooiz ttar der Regelingsoommiseie is mr. H. Polvliet, die gaarne nadere inliohtiogen geeft. Bij de jongste veranderingen in het personeel der Rijkaveldwacht zijn verplaatst J. Pijpelink, brig.-tit., van Veere naar Tholen, en P. Kik van Brouwerehaven naar Yeere. Aangesteld tot rijks veld waoh ter ter stand plaats Brouwerehaven C. P. Heerebout, varens gezel aldaar. Brouwershaven, 15 Jan. In het afge- loopen seizoen ?ijo van hier per Rott. Tramw. Maatsch. met bestemming naar Engeland, Frankrijk en België verzonden 3662 manden met gepelde en ongepelde garnalen, behalve de aanzienlijke verzending door de Brouwer- eohe Iomakerij van garnalen i« bussen en de zendingen versche virob, moBselon on orate. Burgh. Yrgdagavond hield de rederijkera- kamer «Vooruitgang zij ons Streven" alhier,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 1