In Memoriam. Gemengd Nieuws. Een treffend sterfgeval hat] oude pare- morgan le Rilland plaats. Toen de arbeider T. zich naar do kerk begaf, viel hg op 10 minuten afetaudn daarvan onverwacht neer. Per rijtuig naar huis vervoerd, stierf bij aldaar bos dor bij konnis te zijn gekomen. Door J. v. d. Have te Ierseke is aan Artis te Amsterdam ton geschenke gegeven 8 aaaeengogroeido oesters. Dit geschenk is met dankbaarheid aanvaard. Duivendijke, 29 Deo De gemeenteraad heeft tot geneeskundige, belast met armen praktijk en doodschouw, benoemd den heer M. A. Ittman, arts te Brouwershaven. Brouwerehaven, 3 Jan. Als een bewijs, hoo groot het meikvorvoer van Schouwen Duivelend is near do boterfabriek Yaa den Bergh Limited te Rotterdam, kan worden gemeld, dat op gisteren door den sgent der fabriek A. Vos, pee Rottordamsohe Tramw.- Maatsuhr.ppij zijn verzonden 285 bussen melk naar die fabriek, welk aantal por dag tot dusver nog niet bereikt is. Bruinisse. De Nieuwjiarscolleoto heeft in deze gemeente f 320 opgebracht. Tholen. Door den gemeenteraad alhier werd mot. algemeene stemmen aangenomen een plan tot verbetering van het rioolstelsel, door den heer Hollestelle ontworpen. Het plau zal aan den Mioister van Waterstaat gezonden worden met verzoek om subsidie vanwege het rijk. Tot gemeen te-bouwmeester werd benoemd de heer J. Vriens, op een jaarwedde ven f 200. De gemeenteraad vau Tholen heeft met 5 tegen 3 stemmee afwijzend beschikt op het verzoek van den heer G. A. Avé, gemeente ontvanger, tot verhooging van zijn salaris m>t f 100 en dit afcoo te brengon op f 700. De brigade Rijksveldwachters in het eiland Tholen wordt deze week met een Rijks veldwachter versterkt, met standplaats Tholen; daarvoor is aangewezen de Rijks veldwachter Pijpeling te Veere. Oud-Vossemeer. Alhier trad Vrijdagavond voor het Rederijkersgezelschap Eendracht op de heer P. Leenhouts van Vlissiogen, die een uitmuntenden indruk maakte met een zevental voordrachten en daardoor bewees voor gezel schappen als dit geknipt te zijn. De heer Van Bsers bewees mede een goed pianist te zijn. Colijnsplaat. Ia de laatst gehoadene ver gadering van den raad dezer gemeente werd, na mededeeling der ingekomen stukken, o. a. van de hand gewezen (met algemeene stemmen) het bakende adres van de onderwijzers, waarbij verzooht werd tegemoetkoming in de bijdrage om storting wegens pensioen. Ingewilligd werd het verzoek van den beurteobipper op Rotterdam en Middelburg, A. Eole Czomtrent een vaste ligplaats in de haven. Over do al of niet mogelijke ligging zal thans het dagelijkech' bestuur beschikken. Het verzoek van gemelden Eole, betreffende het maken van een steiger aan dijkpaal 51, is gesteld in handen van burgem. en wetb. tot onderzoek der kosten. Herbenoemd werd tot lid van het burgerlijk armbestuur de heer G. Israel Gz. Met hem was mede aanbevolen de heer P. K. Boono. Kats. In de laatst gehouden raadsvergade ring is op een verzoek der onderwijzers om de minimum jaarwedden van het onderwijzand personeel te verhoogen, afwijzend beschikt. Alhier doet zioh een geval van diphteritis voor bij een zuster van het hoofd der openbare school. Middelburg. Hot Deensohe stoomschip »H. C. Andersen", dat in het droogdok alhier ligt, moet zulke belangrijke herstellingen onder gaan, dat het eohip nog wel enkele weken in bet dok zal moeten big ven. Behalve enkele nieuwe platen, die aan de boeg vernieuwd zjjn, moeten ook aan de sohro6f groote reparation gebeuren. De concessie voor den aanleg van een eleotrisohe tram van hier caar Vlissiogen is thans, naar ons door de betrokken personen zelf ie medegedeeld, aangevraagd. Wij mogen natuurlijk niet bekend maken, wie do zaak iu handen heef. Dit wel kunnen wij melden, dat het plan zeer serieus is. Dat er iets van de plannen is uitgelekt, is niet to verwonderen, als men weet, dat reeds zeer geruimen tijd over deze zaak wordt gecorrespondeord. Op onze vraag, of het mogelijk zal zijn de ver schillende bezwaren uit den weg te ruimen, dio dezer dagen gepubliceerd zijn, werd ons medegedeeld, dat natuurlijk met deze bezwaren wel degelijk rekening is gehoudeD, doch aohtte men het beter daaromtrent thans niets rucht baar te maken, omdat de tijd zal loeren, of ze al of niet kunnen worden opgelost. Voor- loopig is het dus beter het verloop dezer zaak in afwaohtende houding aan te nemen. Ia een Hollandeoh blad kwam kort geleden een besohouwirg van de aanhangige plannen voor, waarop nog al iets zou zijn aan te merken. Deze besohouwing kwam echter nit dezelfde bron, als waar nit de Midd. Crt. haar bizonderheden heeft geput, zoodat het niet te verwonderen was, dat daar de zjak van de meest gunstige zijde werd bekeken. De gemeenteraad to Sarooskerke (W.) heeft aan dea heer G. ter Meulen te Middel- burg, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gemeente-seoretaris. Vlissingen. De ZetlandMet do mail booten dor Maatschappij «Zeeland" zijn in het afgeloopen jaar weer ovar de 100000 passagiers vervoerd. De schietbanen op het zgn. «midden- redujt" alhier, welke», met het oog op de veiligheid, geruimen tijd niet gebruikt zija kunnen worden, zijn tbars weder opengesteld, echter nog niet voor snelvunr-oefontDgen. Naai- wij vernemen, bestaat het plan do sfoomtramlijn MiddelburgVlissiogen Dom - burg op het laatst dezer of het begin der volgende maand te openen. Het personeel is tpgen 15 Januari aangesteld. Het op de Kon. Maatpohaj>pjj «De Schelde" to bouwen stoomschip «Tj'kioi" voor de JavaChinaJapar-lgn zal een schip worden van ruim 4000 ton. Landbouw en Veeteelt. Ouder het bestuur van den hoer P. van Sohouwen is met 1 Januari te Oude Tonga een onderlinge veeveizuring opgeriohf mot aanvankelijk een verzekeringska pitpal van f 115.000'. Eilemcet, 2 Jao. Sedert eenigen lijd houdt de heer Spek alhier elke week een telkens druk bezochte en interessante lezing over «Bemesting" voor een zeer belangstellend gehoor. Naar wij vernemen zal hij nu, in plaats van de lezing op 9 Januari a.p. op de eerstvolgende vergadering der Uodbouwver- eeniging «Scharendgke" spreken over «Groon- bemesting". IROITIIIKBI. De Hooge Raad handhaafde Dinsdag 11. de veroordeeling van S. B werkman, zendsr vaste woonplaats, door de rechtbank te Middelburg wegens landlooperij veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en 3 jaar opzending naar een rijks-werkinrichting. De vorige week werd voor de rechtbank te 's-Hage in hooger beroep behandeld de zaak tegen den directeur van Lotiaico, Earste Nederland8che Maatschappij tot Verzekering van Risioo in loterijen, door den kantonrechter wegens overtreding der loterijwet veroordeeld tot f 100 boete. Het Openb. Min. eisebte ontslag van rechtsvervolging, op grond, dat art. 10 aanwijst, dat de loterij wet op deze loterij niet van toepassing is. De verdediger van beklaagde bstoogde, komend tot dezelfde conolusie van ontslag van vervolging, dat men niet met een loterij te maken had. Uitspraak op 11 Jauuari. Om hel knoeien af te leer en. De kantonreohter te Utrecht veroordeelde den boterhandelaar H. J. W., wegens het ver- koopen van margarinehoter voor natnurbotsr, tot f 100 boete, eubs. 20 dagen hechtenis. De millioenenjuffrouw De reohtbank te Alkmaar heeft Haberta An toni* Aloysa Sax, ter zake van versohillende diefstallen, o. a. in het gebouw «Waakt en Bidt" aldaar, overeenkomstig den eiech van het Openbaar Ministerie veroordeeld tot anderhalf jaar ge vangenisstraf. KIBKHII1IWI. Eikerzee. 30 Dec. De h6er W. Reus heeft het op hem uitgebraoht beroep als predikant der Ned. Herv. Gem. alhier aan genomen. Renesse. Ia een gehouden vergadering is tot notabele bij de Ned. Herv. Gemeente alhier gekozen de heer H. Gilijamse in de plaats van den heer M. Jonker, die tot kerk voogd is benoemd. Bij de Ned. Herv. Gem. te Biggekerke zal Zondag 14 Januari de heer Van Empele zija intree doen. Hij zal bevestigd worden door dan heer Ffijkes, predikant te Dordreoht. O N D E B W IJ 8. Op de voorwaarden, waarop de Prov. Staten van Zeeland 66n subsidie hebben toegekend voor een te Hulst op te riohten ambachtseohool, heeft de Minister van Binnenlandsohe Zaken zich bereid verklaard een subsidie Tan rijks- wege toe te kennen van f 6000. Het subsidie zal worden uitbetaald, zoodra de school dc fioitief zal zgn geopend. De heer H. Arkema, late onderwijzer aan de ohr. school te Nieuwendgk (N.-H.) heeft de benoeming tot hoofd der op te riohten chr. school te Nieuwerkerk in Duiveland aangonomec. Colijnsplaat, 28 Deo. Gieterennamiddag omstreeks half twee nre werd de school met den bijbel alhier geopend. Opgekomen waren da leden en begunstigers, benevens vele ouders met hunne kindereD. De voorzitter, da. Staal, opende de bijeen komst met het lezen van Psalm 78 18. Na gebed door don voorzitter werd gezongtn Psalm 105 5 en 0, waarna bij een rede hield, die begon met een welkomstwoord, gericht tot alle aanwezigen, waaronder de architect en aannemer. Beide laatsten ont vingen den dank des voorzitters voor den bouw der school. Nadat nog gezongen was PsaJm 25, verzen 2 en 6, werd voorgesteld het hoofd der school, den hoer A. Kes, die mede een rede hield, en het bestuur op de gebruikelijke wize dankte voor het vertrouwen io hem gesteld. Verder hielden nog een korte toesprrak het hoofd der Chr. school te 8erooskerke (W en ds. Ftijkes alhier. Da laatste sloot de samenkomst met dankzegging. Het aantal kinderen zal iu Januari 1906 bedragen 65. Van de autoriteiten was alleen aanwezig de Ed. Achtb. heer burgemeester, J. W. A. Stiite. Voordat de laatste uren van het oude jaar waren verdwenen in den altijd maar voortsnellenden tijd, is aan deze gemeente een man als het ware ontrukt, wiens naam niet licht zal vergeten wordeD, en bij menigeen in aangename en dankbare herinnering zal blijven voortleven. Het is de Heer ABRAHAM WILLEM VAN BUUR EN, geboren den 27 September 1856 te Opperdoes, en sedert 18 Januari 1894 Burgemeester dezer gemeente. Reeds meermalen vóór dien tijd heeft hij, daar hij, Oost-Indisch ambtenaar, voor herstel van gezondheid in Nederland ver toefde, deze gemeente bezocht, waarin hij zich steeds gezond bevond. Gezegd kan worden, dat hij reeds ten volle bekend was met den aohteruitgaanden toestand der gemeente. Het was dan ook reeds dadelijk zijn streven haar weer tot haren vroegeren bloei terug te brengen. Door zijn persoonlijkheid en omgang mocht hij reeds spoedig veler sympathie verwerven. Toen bij daardoor zich reeds in het eerste jaar van zijn Burgemeesterschap vereenigd zag mot een dochter van één der notabelste ingezetenen, en hij daardoor verkreeg een .eigen huis en haard, dat hem goud waard was, toen was uien hier zeker eeu Burgemeester te hebben, die weer niet zoo spoedig als zijne voor gangers ons zou verlaten. Steeds heeft hij getoond de belangen der gemeente met den meeBten ijver voor te staan. Menige pogiDg werd door hem gedaan, kosten noch moeite daarbij ontziende, om de groote vaart van Dordrecht naar zee weer langs de reede hier te krijgen. Daarbij was hij een meester van het woord, en in staat de gemeente overal en ten allen tijde naar behooren te vertegenwoordigen, en hare belangen te verdedigen. Doch ook op de meerdere welvaart van de ingezetenen in het bizonder was zijn streven gericht, getuige de opgerichte Brouwersohe Inmakerij, cn hare het vorig jaar vernieuwde fabriek in de Poortdijk- straat, een toonbeeld van netheid, waarop hij bizonder prijs stelde, hetgeen ook te zien is aan het geheele voorkomen der gemeente, zoowel in hare gebouwen als wandelwegen. Neemt men daarbij in aanmerking, dat hij steeds bereid was ieder te steunen, bij te staan en te helpen voor zooveel dit in zijn vermogen was, dan zal men ook elders kunnen beseffen, wat de gemeente Brouwershaven in haar Burgemeester verliest. Zijne assche ruste in vrede! Brouwershaven, 1 Januari 1906. UITVOERING door de Zang vereeniging TH ALIA" te Dreischor, 29 December 1905. De reeds lang bekende Gemengde Zang- vereeu'giog «Thalia" te Dreisohor gsf 1,1. Vrijdag haar 19* j*arlgk»ohe uitvoering aldaar, onder directie Van den heer C. A. Swoine, met medewerking van den heer P. A Jong- mans. Het programma bood een rijko af wisseling vau zang, muziek en voordrachten. De Vereeniging gaf onmiskenbare blijken van vooruitgang, ofschoon do zuiverheid nog dik wijls to wenschen overliet. De mindere geaohiktheid van höt lokaal voor zoodanige uitvoeringen heeft daaraan niet weinig schuld. In eeu ruimer, friasoher lokaal zou de uit komst ongetwijfeld beter zgn. Er werd dan ook met afwisselend geluk gezongen. Als do best geslaagde nrs. worden genoemd 1 en 4 vau het eerste deel, 6 van het tweede, en 4, 3, 4 en 6 (vooral no. 3) van het derde deel. Het driestemmig vrouwenkoor, no. 4 vau het tweede de8l, had niet veel geluk, om welke reden de directeur zich verplioht achtte dit te doen herhalen en met beter gevolg. Onder de muzieknommera mag no. 2 van hot derde deel met cere genoemd worden. De voordrachten, meer bijdragende tot een gepaste afwisseling dan tot kunstgenot, werden Dn meer dan minder goed getypeerd en goreoiteerd. Over het geheel mag de Zangvereenigiog met voldoening terugzien op hetgeen zij deed om den zang te beoefenen en aan te kweeken. Het goede gevolg van die pogingen is voor namelijk aan den ijver van den direoteur te danken, maar ook mag de ondersteuning van de zijde van het pnb!iek; waarin «Thalia" zich reeds lang verheugt, en die zij ten vollo verdient, naar waarde worden gèeohat. De Vereeniging ga voort zioh steads van jonge krachten te voorzien, want daardoor is een laDg en bloeiend bestaan gewaarborgd. Zierikzee, 30 Deo. 1905. L. IJs in de laatste dagen Te Rotterdam werd reeds een sohaatsen- wedstrijd georganiseerd. Uit Gouda, Berg-Ambaoht, Sohoouhoven en Culemborg word gemeld, dat er veel drjjf ijs wag< Uit do Zuiderzeehavens, Genemuiden, Edam, Mo mikendam, Urk, Hoorn, Enkhuizen, Lemmer, Zwolle, Kampen enz. wordt van veel drgf-gs melding gemaakt. Door den loodsschipper lste klasse "W. Van Seelt Kouiagstein ta Haider is gevonden een visohtorpedo, vermoedelijk afkomst'g van do Fratsche marine, en door de directie der marine te Willemsoord in bsaleg genomen. De torpodo vertegenwoordigt een waarde van ongeveer t 6000. Ingezonden stukken. Mijnheer de Redacteur! In uw blad van 1G December komt een verslag voor van het pleidooi van rar. Van Renterghem in ds zaak van „Luctor et Emergo"; omdat die heer zich nog al kras uitlaat, zoowel over den heer Klompe als over mij, en de replieken in uw blad niet volgden, meeD ik zoowel tegeuover den heer Klompe als tegenover mij zei ven verplicht te zijn de beschuldigingen, ons ten laste gelegd, zoo bedaard mogelijk te weerleggen. Hierbij wordt door mij aangenomen, dat door u volkomen juist werd geschreven, zooals door mr. Van Renterghem gesproken is. Teneinde zoo min mogelijk plaats van u te vragen, zal ik trachten kort te zijn, en wordt door mij begonnen bij de uitspraak//De Vereeniging //Luctor et Emergo" had twee bestuursleden, die haar niet aanstonden, daar zij autokratisch optraden, en in strijd met de statuten handelden". «Deze te weten: de heeren Klompe en Hocke Hoogenboom zeiden als het ware gij hebt aan te nemen wat wij doen". Geen enkel bewijs wordt aangevoerd om de juistheid van die bewering te staven; iets wat naar mijne overtuiging ook onmogelijk was om de eenvoudige reden dat steeds door ons op de statuten en de besluiten der Algemeene Vergadering werd gelet en daarvan niet af geweken. Zoo werd ook nimmer, nóch door de Commissie van Toezicht, nóch door de Algemeene Ver gadering beweerd, dat door ons werd gehandeld zooals door mr. Van Renterghem werd geschetst, zonder bewijzen aan te voeren. Steeds werden wij bij aftreding met groote meerderheid herkozenzelfs als door ons ontslag werd genomen met den meesten aan- draog aangespoord als bestuursleden werkzaam te blijven; in het rapport der Commissie van Enquête komt niets voor van autokratisch optreden; zelfs werd door den heer J. W. Gast, toen door hem het eerste voorstel tot ontbinding der Vereeniging mondeling werd toegelicht, nóch van autokratisch optreden, nóch van het niet aanstaan der bestuursleden een enkel woord gesproken. Nog sterker toen door mij op één der laatste vergaderingen als secretaris ontslag werd genomeD, kwam ik hiervan terug op aandrang van twee leden der Commissie van Toezicht, die ik zoo noodig met name noemen zal, terwijl toen de mede deeling van den heer Klompe, dat hij voor den tegenstand van een kleine schare niet wilde ophouden voorzitter te zijn, met applaus werd begroet. Genoeg om aan te toonen, dat de bewering van mr. Van Renterghem in dezen volkomen onjuist is. Dat de fabriek door ons verkocht werd, zonder daarover de vergadering te hooren is geheel juist, doch we meenden, en zijn nog niet van het tegendeel overtuigd, dat we hiertoe volkomen bevoegd warendit gevoelen werd ook gedeeld door den heer Hocke van Mon Genie, die ons ongevraagd de mededeeling gaf, dat wij de bevoegdheid hadden de fabriek uit de hand te verkoopendoor hem werd hieraan toegevoegd, daf als we hiertoe overgingen, hij hoopte dat de geldelijke belangen der leden door ons niet uit het oog zouden verloren worden, die belangen werden door ons naar behooren behartigd, want niemand vond den bedongen prijs te laag, zelfs niet de heer J. Lopse Hocke te Brouwershaven, één onzer felste bestrijders, die mij te kennen gaf dat de prijs hoog genoeg was. Deze bewering kan worden bevestigd door den heer P. Verseput, gemeente-ontvanger te Zonnemaire, die er bij tegenwoordig was toen bovengenoemde heer Lopse Hocke aldus zijn gevoelen uitsprak. Bovendien werd door nog een lid der Ver eeniging op de vergadering, 27 Mei 1902 te Haamstede gehouden, medegedeeld, dat allen den bedongen prijs hoog genoeg vondeD, doch dat alleen publieke verkoop was gewenscht en daardoor gisting ontstond; ik verwijs, tot staving hiervan, naar de notulen dier vergadering. Nu aangenomen dat wij niet bevoegd waren tot onderhandschen verkoop, dan dwaalden we hierin zeker ter goeder trouw, doch benadeelden de aandeelhouders geldelijk niet en hebben die dwaling ter goeder trouw meer dan ruim betaald. Men vergete hierbij niet, dat ook de heer J. M. van den Bout Fz., door onderteekening der voorloopige koopacte, zijne goedkeuring aan den onderhandschen verkoop heeft gehecht, dat alle bestuursleden daartoe hebben mede gewerkt, zoodat ook in dezen van autokratisch optreden van Klompe en Hocke Hoogenboom geen sprake kan zijn. De heer Van Renterghem gaat volgens uw verslag aldui voort: «De leden verlangen hierop eene algemeene vergadering". «Het bestuur weigert die uit te schrijven"het laatste is onwaar; op het verlangen der leden werd de vergadering door het bestuur uitgeschreven, zoodat een twintigtal leden ook geen gebruik hebben gemaakt van het recht, toegestaan bij de statuten, eene algemeene vergadering bijeen te roepen. De bedoelde vergadering, door het bestuur bijeengeroepen, werd gehouden, door den voorzitter geopend, de zaken besproken en de vergadering gesloten. Nadat aan dit laatste werd getwijfeld, werd dit herhaald op aandrang van één der ledende laatste en nog meer anderen verlieten na de sluiting, evenals het bestuur de vergadering. Het nieuwe bestuur heeft dus later eene vergadering gehouden, die niet behoorlijk was bijeengeroepen; dit alles kon door mr. Van Renterghem in de notulen gevonden zijn en was het ons onnoodig eene onware voorstelling der zaak te geven. Bij gelegenheid van de zitting ter reohtbank te Zierikzee, waar beproefd werd eene schikking in deze zaak tot stand te brengen, werd door mij uitvoerig uiteengezet waarom met de firma Bal Zoon rekening-courant moest worden gehouden en daartoe door de Algemeene Vergadering werd besloten; hoe later die rekening-courant bij besluit van drie bestuurs leden bij den heer De Crane werd overgebracht met nadere goedkeuring der Commissie van Toezicht en Algemeene Vergadering; dit alles werd toen nóoh door mr. Van Renterghem, nóch door één zijner cliënten tegengesproken, iets waarvoor toch gelegenheid bestond, eerder werd alles bevestigd door de openbare mede deeling van den heer Hocke van Mon Genie bij dezelfde gelegenheid; ik breng hierbij nog in herinnering dat door denzelfden heer meer dan eenB op eene Algemeene Vergadering werd aangespoord tot het leveren van meer, veel meer melk, daar het nadeelig saldo bij de Commandietkas bij voortduring hooger werd. Hierdoor vervallen van zelf al de beweringen, in dit geval door mr. Van Renterghem in het midden gebracht. DaI na 27 Mei 1902 door ons bij den heer De Crane gelden werden opgenomen is geheel onwaar; integendeel werden door ons na dat tijdstip voor een hooger bedrag aan cheques ter invordering gegeven dan waarvoor wij bij den heer De Crane disponeerdenen van het bedrag waarover, wij aldus disponeerden, werd aan al de leden het hun toekomende wegens levering van melk uitbetaald, ook aan dè nieuwe bestuurders, die daarvan dus profiteerden en stilzwijgend dien maatregel goedkeurden, dien zij nu bij monde van mr. Van Renterghem bestrijden. Dat mr. Van Renterghem geen aanleiding vindt om de boeken open te leggen wordt door mij volkomen begrepen, doch ga ik hierop voorloopig niet verder in; ware dit evenwel door hem gedaan bij de eerste aanvrage, toen de rechtbank zitting hield om te beproeven eene schikking tot stand te brengen, dan waren zeer zeker geen pleidooien meer noodig geweest en behoorde de kwestie tot het verleden. Nu vrees ik, dat hoe langer hoe meer zal blijken de waarheid mijner bewering op ééne der Algemeene Vergaderingen dat de belangen van mr. Van Renterghem en die van de leden der Vereeniging lijnrecht tegenover elkander staan. Met dank voor de plaatsing, Uw Dw. Dn. C. J. HOCKE HOOGENBOOM. Zonnemaire, 30 December 1905. Geachte Heer Redacteur! Beleefd verzoek ik U voor onderstaande regelen een plaatsje, teneinde een paar laag hartige individuen aan de publieke verachting prijs te geven. Wat toch is het geval l Vrijdag 29 December gaf de Zangvereeniging «Thalia" te Dreisohor haar gewone winter-uitvoering. Toen nu in den vroegen morgen de koetsier van den heer Hendrikse, uit Zierikzee, met zijn paard uit den stal van den heer Van der Linde kwam, liep de man in een zinkput, die door een paar onverlaten met opzet was opengezet. Toen de man daarop met een bezeerd been en een natte bemodderde broek het rijtuig had beklommen en het dorp afreed, lag dwars over de straat een groot houten hek. Door den veldwachter werd dit ontdekt, die nog bijtijds het rijtuig kon laten stilhouden, waar door zeer ernstige ongelukken zijn voorkomen. Een ieder zal begrijpen, daar het dien nacht helsdonker was, wat de gevolgen hadden kunnen zijn. Nu, de bedrijvers kunnen in zooverre tevreden zijn, dat de koetsier zioh bezeerd en bevuild heeft, en tot heden nog niet is bewezen, wie zij zijo. Maar ik wensohte toch een vraag te doen. Wat zoudt gij wel zeggen, wanneer zulk een streek werd geleverd, als gij met uw familie in uw Geldersch wagentje zatP Er lagen immers ook sigaren in het rijtuig van den heer Hendrikse, nietwaar? Zijn er geen jongelieden, die het feit dien nacht gezien hebben, opdat de onverlaten eens voor den rechter worden gebracht? Waren er maar twee, hoogstens vier. U daokend voor de plaatsruimte. Uw Dienaar K. 1ABKTBB810ITEI. Rotterdam, 2 Jan. Op de veemarkt waren aargevoerd56 paarden, 816 magere en 505 vette runderen, 242 vette, 87 nuobtere kalveren, 1042 Echapen of lammeren, 326 varkens en 10 biggen. Koeien 24 tot 38 otossen 24 tot 38 ot., stieren 25 tot 33 ot., kalveren 40 tot 50 ot., schapen 20 tot 35 ot., varkens 25 tot 28 ot. en lichte varkens voor export 24 A 25 ot. pèr kilo. Melkkoeien f 115 k f 265, kalf koeien f 165 k f 290, slieren f 90 k f 110, vaarzen f 60 k f 110, alles mager vee; biggen f 8 k i 16. paarden f 40 k f 100. Nuchtere kalverenfok- f 14 k f 18, slacht- f7 k f 12. Handel in runderen goed, spoelingvee ging tot 2 cent boven noteering. Vette kalveren traag. Wolvee werd goed opgeruimd. Varkens gingen, niettegenstaande den kleinen aanvoer, door hooge vraagprijzen zeer langzaam van de hand, evenwel werden enkele der puikete tot 5 cent boven noteering verkocht. Op de magere markt was de handel stationair. Vlas. De aanvoer van vlas bedroeg hedenblauw Hollandsoh 8280 Bteen Groningsoh 3200 steen, wit Hollandsoh 1200 Bteen. Er was wederom goede kooplust voor alle soorten. Het aangevoerde blauwe vlas vond vlot koopera tot de bestaande prijzen. Ook voor het Groningsoh werden goede prijzen besteed. Een gedeelto bleef evenwel onver- kooht wegens ta groote vasthoudendheid van de zgde van vorkoopers. Zeeuwsoh niet aan gevoerd wegens de feestdagen. WELP ADI GHËTD! DIAKENEN der Herv. Gem. ta Zierikzee geven onder hartelijke dankbetuiging kennis, dat door hen in de voorm.-godsdienst- o&fening in de Nieuwe Kerk op Zondag 31 December 1905 ten behoeve hunner armen is gecolleoteerd een muntbiljet van f 10. Zierikzee, 2 Januari 1906. Diakenen voornoemd, J. VAN DER VLIET Cz., Voorzifter. A. VERHAGE, Secretaris.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2