Uit Stad sn Provincie. De heer Troelatra achtte de christelijke antithese door de praktijk geoordeeld. Hand havende hun beginsel zullen de sociaal democraten de regeering toch niet tegenwerken en de oogen goed openhouden voor het geval de rechterzijde eventueel strikken spant om de maoht te heroveren. Maassluis, 2 Deo. Nu het bericht is ingekomen, dat door vissohers een gedeelte van het tuig van het loggereohip «Noordzee", op zee drijvende is gevonden, heeft alle hoop op behoud van dat sohip opgehouden, en moet aangenomen worden, dat de gansohe beman ning, bestaande uit 13 personen, den dood in de golven heeft gevonden. Onder haar bevonden zich een vader met zijn zoon uit Arnemuiden en twee broeders uit Soheveningen. Botterdam, 2 Dec. St.-Nicolaas surprise. Aan het geheele, uit ruim 1100 personen bestaande, personeel van de drie fabrieken van Yan den Bergh's Limited alhier, werd heden bekend gemaakt, dat hun in verband met de drukke werkzaamheden der laatste maanden, met St.-Nicolaas een extra week loon zal worden uitgekeerd. Breda, 2 Dec. Ia een duistere zaak, welke ruim twee jaar de aandacht van de justitie onafgebroken beeft bezig gehouden, is het thans gelukt het noodige licht te ontsteken. In Juli 1903 werd in de Easohotsohe baan (gemeente Enschot) het afschuwelijk verminkte lijk gevonden van zekeren Couwenberg, uit Tilburg. Werklieden, die des morgens naar de steenfabriek gingen, vonden het in een wagenspoor. Dit gaf aanleiding tot het ver moeden, dat de man, die misbruik van sterken drank maakte, in beschonken toestand was overreden. De zware verminking (gebroken ribben en verbrijzelde hersenen) en andere bijkomende omstandigheden wezen echter op een misdaad. Gedarig werd dan ook het onderzoek in die richting voortgezet; aanvankelijk met het gevolg, dat de Jaatitie uit Breda op grond van eenige aanwijzingen, het vorige jaar een onderzoek ter plaatse instelde. Ofsohoon aan vankelijk zonder gunstig gevolg, had men toch de overtuiging gekregen, dat inderdaad een misdaad in het spel was, en dat de dader niet ver te zoeken zou ago. Rijkspolitie, in ver- eenigiog met den burgemeester en de politie der gemeente Enschot, zette het onderzoek onverdroten voort. Afgaande op gesprekken, ia de laatste da gen gevoerd betreffende deze zaak, besloot de justitie zich andermaal daarheen te begeven. De thans gehouden ondervragingen gaven aanleiding om zekeren C. D., werkzaam op de steenfabriek, te arreateeren. Het bleek, dat hij niet de dader wasdoch hij bekende, dat zijn broeder Adrianus, spoorwegarbeider te E st, de schuldige was. Deze werd terstond gearresteerd, en evenals zij a broeder C. ge vankelijk naar Breda overgebracht. Nasr gemeld wordt, heeft de misdaad zioh op de volgende wijze toegedragen. Des avonds kwam Couwenberg in beschonken toe stand aan het huis van Van der Ven, land bouwer te Easobot, bij wien A. D., de vermoedelijke dader, als knecht woonde. 0. tartte v. d. Yen en zijn huisgenooten uit naar buiten te komen, of anders het huis in brand te zullen steken. Hierop bsgaf de kneoht A. D. zich buitenshuis, ging C. met een zwaren stok te lijf, en braoht hem zulke geweldige slagen toe, dat den volgenden ochtend de arbeiders van de steenfabriek hem dood op den weg vonden liggen. Zierikzee, 4 Deo. Zooals wij in ons vorig nommer kortelijk meldden, heeft onze nieuwe afgevaardigde in de Tweede Kamer, de heer Patijn, in de zitting van Vrijdag 1.1. voor bet eerst het woord gevoerd. Het dagblad De Ttlegraaf zegt daarvan: «De financiëele toestand werd besproken door den nieuw gekozen afgevaardigde van Zierikzee, deu heer Patijn, die in een vlot uitgesproken improvisatie zijn denkbeelden ontwikkelde. Hij lioht uitvoerig zijn meening toe, dat het grootste deel der spoorweg uitgaven moet worden gebracht onder de buitengewone. Men kan die uitgaven verleenen, zoolang het geldt een nieuw aanleggen van lijnen. Hij veBtigt de aandacht op het sneller oploopen der vorderingen van de spoorweg maatschappijen jegens den staat, wat met een Soed 6 aaaciëil beheer niet is overeen te rengen, bespreekt verschillende posten, en zet zijn bezwaren daartegen uiteen, o.a. ten opziohte van het rollend mater'al, dat op somiqig) lijnen in zeer slechten staat is. De maatschappijen stellen veel minder buiten dienst, dan se morsten doen. Spreker heeft becijferd, dat van 1891 tot 1904 de staat aan spoorweg-uitgaven direct u;t de schatkist heeft betaald het bagatellei ja van 139 millioen. «Hij betoogt nader het bestaan van een spoorwegeohuld van 105 millioen, en dan, waar de toekomst er donker uitziet, is er te Amsterdam, Utrecht, Rotterdam, overal vraag om stations. Alleen voor de spoorwegverbinding om Amsterdam is 74 millioen noodig. We zijn op spoorweggebied naar alle zijden uit onze jas gegroeid. «Ten slotte betoogt spreker, dat naasting voor de deur staat, en bij verzoekt den minister van fioanc'ëo, het volgend jaar alle uitgaven, di9 het bedrag van de geraamde ontvangsten te boven gaan, te brengen onder de gewone. Ook de wijze, waarop men besohikt over den koopprijs der domeinen, wordt door spreker georitiseerd, en bij noemt veriohillord* maatregelen, die een beteren fioanoiëalen toestand zullen soheppen, want inderdaad is deze nog ongunstiger, dan in de milliqenen- rede werd geschilderd. De verhouding tusschen de Nederlandsche en de Indische fiaanciëa werd mede door den spreker uitvoerig geteekend. Spreker hoopt, dat de minister tegen de volgende begrooting met zijn denk beelden zal rekenidg houden. Onder de gegeven omstandigheden vindt bij geen vrijheid zga stem te onthouden aan het opoenten- voorstel. De uitvoerige en zeer scherpzinnige rede van den heer Patgn vond mede door vorm en voordracht allerwege in de Kamer groote aandacht en belangstellingspreker werd dan ook na afloop van verschillende zijden geluk- gewenscht". Benoemd tot ontvanger der belastingen te Heiokenszand M. van der Linde, thans te Boskoop; te Amstenrade W. van Deven, thans te St.-Maartensdijkte Ylissingen J. van Pienbroek, thans te Heerenveen; te IJsselmonde P. der Weduwen, thans te Nieuwerkerk; en te Axel C. Stasssn, thans te Kaatsheuvel. Benoemd tot burgemeester der gemeente Krui Dingen de heer J. H. O, Dominicas, gemeente-secretaris. Op 2 Deo. LI. heeft de heer H. Kwant, arr.-deurwaarder in Den Helder, den lande 50 jaren gediend, en wel ruim 13 jaar ia verschillende rangen als militair, 35 jaar bij 's Rijksbelastingen (waarvan 33 jaren als deurwaarder, o. a. ook te Zierikzee). Sinds 1885 is de heer Kwant deurwaarder bij kantongerecht en rechtbank, en nog steeds mag hg zich verheugen in een goede gezond heid met opgewektheid en trouw vervult bij zijn post. Het lijk van den veertienjarigen Jacob van Oost, uit Ieraeke, die sinds den lotingedag 24 October spoorloos was verdweneD, is thans gevonden in een sloot in de Isrsek- sche Moer, welke te voren reeds meermalen vruchteloos was onderzocht. Een met suikerbieten geladen ijzeren tjalkschip is, bij het verlaten der haven te Nieuwdorp, aan den Zuid-Kraagert (Zuid- Beveland) omhoog gevaren, en bij het vallen van bet water middendoor gebroken. De lading suikerbieten is gedeeltelik over boord geworpen, on voor een ander gedeelte in een ander vaartuig overgeladen. Zierikzee. Zaterdagavond 1.1. was het op de Nieuwe Haven zeer druk. Tot laat in den avond was men ijverig bezig met het dragen van balen uien aan boord, die in groote hoeveelhedon op de kade lagen opgestapeld. Do oorzaak van deze drukte was de onge regelde vaart der booten gedurende eenige dagen achter elk»(Lr tengevolge van den zwaren mist. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN, bij 'a-Rijke Kustverlichting te Westenschouwen, gedurende de maand November 1905. In genoemde maand viel alhier in 8 regen dagen bg 14 aftappingen (die meerdere aftappiogen dan regendagen vinden bun ont staan in de oorzaak, dat ook van mist on nevel een kleinigheid water werd afgetapt) 65.1 m M. regenwater. Dazelfde maand in de jaren 1904, 1903 en 1902 gaven respectievelijk 96, 69 6 en 22 5 m.M. Yerder hebben we gehad3 maal hagel 2 maal sneeuw; 12 maal mist; 11 maal nevel; 1 maal dauw; 5 maai vorst; 2 maal weerlicht en 1 koor Noorderlioht. De luchtsgesteldheid was: 4 maal helder; 10 maal lioht bewolkt; 13 maal bewolkt; 10 maal zwaar bewolkt, en 19 maal betrokken. Windriohting: 1 maal N.2 maal N.-O.; 9 mael O.; 4 maal Z-O.; 12 maal Z.11 maal Z -W.8 maal W. en 4 maal N.-W. De kraoht van den wind steeg 4 maal tot. storm. Het stormsein stond 5 maal bij. Uit No. 1875 van het Weekblad voor Privaatrecht, Notarisambt en Registratie: «Notar ealo Staatsexamens. In 1905 «namen deel aan het le gedeelte van bedoelde «examens 149; aan het 2e gedeelte 91 en «aan het 3e gedeelte 105 adspirantenvan «wie er respectievelijk slaagden: 68, 58 en «36. Opmerking verdient, dat onder de «geslaagden voor het 3e (laatste) gedeelte «niet ééa dootor in de rechten voorkomt". Haamstede, 4 Deo. De beer Goeminne van hier heeft met zijn paard «Eleotrioify II gewonnen een eersten prijs onder den man on een derden prijs ingespannen, op de bard draverij te Rotterdam, op de baan Wodestijo. Oosterland, 3 Deo. Vrgdag en Zaterdag 1.1. gaf «Ooslerland's Fanfare" voor een flink bezette zaal zijn eerste concert van dit seizoen. Het programma was zeer afwisselend, het bestond oit blaas- en strgkoummers, voordrachten en een operette. Blijkens het krachtig applaus vielen alle nummers, wier uitvoering getuigde van uitstekende leiding en flinke stadie, zeer ia den smaak. Yooral was dit het geval met de operette «Genezen". Nagenoeg het geheele stak was een aaneen schakeling van populaire wijfjes, terwijl bovendien mimiek en costumes het publiek herhaaldelijk in een luid gelach deden uit barsten. Een daverend applaus was de dankbetuiging, die de spelers voor hunne moeite ontvingen, toen zij onder het zingen van het bekende «bopsalderire, hopsaldera", het tooneel verlieten. Een gezellig bal, waaraan door velen werd deelgenomen, besloot beide keeren den genot vollen avond. «Oosterlaud's Fanfare" heeft door dit oonoert zijn goeden naam, dien het ook reeds buiten deze gemeente verworven heeft, alle eer aangedaan. Bruinisse, 2 Dec. Door de muziek-ver- eeniging «Excelsior", dir. de heer Joh. F. A. Theewis, werd gisterenavond een uitvoering gegeven, die door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond. Zoowel de nummers door het gazelschap ten gehoore gebracht als enkele stukjes voor piaao en viool door een paar leerlingen van den directeur gespeeld, gaven zoowel een uitstekend getuigezis van den jjver der uitvoerenden als van de bekwaamheid van den dircoteur. De muziek werd afgewisseld door verschillende voordr&ohten, die blijkbaar eveneens den aanwezigen zeer voldeden. Stavenisse. Yofgens den alhier vanwege het Kon Ned. Met. Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regeometer viel er in November 11. alhier 72.2 m.M. neerslag (in 12 aftappiogen), tegen 79 9 mU. in 1904 en 101 2 m M. in 1903 De hoogste barometer stand in de laatste maand waa 771, de laagste 743 m M. Colijnsplaat. Gecollecteerd werd voor de Russische Joden albisr f 53 en te Kats f 33. Kortgene, 30 Nor. Heden trad voor de leden onzer sociëteit «Amicitia" met hare dames en introducé'a op de beer Nap. de la Mar met verder gezelschap. De uitvoering beviel uitstekend en de laobspieren werden telkens io bewegiog gebracht door de leuke voordrachten. (Big- en kluohtipelen). Uw verslaggever hoopt, «eer zeker met velen, dat ze een gezelschap als dit niet voor den laatstee keer hebben gehoord. Wissenkerke. Naar wij vernemen, wordt door vele ingezetenen van bier en Geeredjjk geteekend op een aan den Raad in te dienen request om een rijwiel- en vostpad aan den weg van Hoveijn. Zeer wenscbelijk zou het *(jn, dat door den Raad aan dat billijke verzoek werd voldaan, daar eon pad als bovenbedoeld er bepaald noodig is. Middelburg. 2 Deo. De St.-Pieterstraat alhier werd gisterennamiddag in beweging gebracht door een naar schouwspel. Een afgetobd, mager paard, gespannen voor een wagfn met mosselzaad, was van Domburg gekomen cd oververmoeid, zoodat het onmogelijk verder kon, neergevallen. Alle pogingen om het op te helpen, bleven vruchteloos. Telkens zakte het arme dier weer in elkaar. En daarbij trok men bet aoodarig aan den bek, dat het een tand ver loor en aan den staart, zoodat ook die zeer ernstig gekwetst werd. Ten «lotte werd het dier. na voor f 25 aan een paardonalaohter te zijn verkocht, op een alee gelegd, wat ook veel moeite kostte, en waar het nog eena afviel, soodat de marteling van hot weder opleggen opnienw moest beginnen. Daarna werd het dier verder vervoerd. En kinderen en groote menachen schenen nog van zulk een cohouwapel te genieten 1 Hot werd bijgewoond door een inspecteur en twee agenten van politie, die zeker wel onderzocht zu'len hebben of hierbij ook soms sprake ia geweeet van mishandeling. Te dezer stede ia een mannenkoor opgericht, onder leiding van den heer Joh. Cleuver. Vliseingen, 2 Deo. Aan de rechtmatige klachten over de slechte rioleering to dezer stede zal nu toch een eiode worden gemaakt, nu de gemeenteraad besloten beeft twee deskundigen te raadplegen over een plan voor een algeheele verbetering van het rioolstelsel. Thans wordt bij het spuien door de Kass en Bellamykade een onhoudbare toestand veroorzaakt; deae grachten zijn gelegen io de beste gedeelten der stad. De ondragelijke stank, door dit spuien opgewekt, werkt ongezond op de bewoners, en is zeker niet in het belang der badpltats. Ook oit de Pottenkade stijgen, vooral des zomers, on dragelijke dempen op, en ook nog in andere stadsgedeelten geeft de rioleering reden voor alleszins gegronde klachten. Wanneer dan ook een afdoende verbetering wordt verkregen, zal zeker aan onze gemeente in den vreemde ean betere reputatie worden bezorgd dan tot nog toe het geval wee. Zaterdagmorgen is door mist de van hier vertrokken nachtmailboot «Prins Hendrik", op de Theems, onder Sheeroest aan den grond gevaren. De passagiers en mail werden met een sleepboot aan den wel gebraoht. Op de ontvangst van dit bericht werd door de directie der «Zeeland", dadelijk order gegeven, dat de reserveboot «Willem, Price van Oranje" naar Qaeeneboro moest vertrekken, om daar des avonds als naohtboot te kannen voorzien in den geregelden dienst. Evenwel werd berioht gekregen, dat de «Prins Hendrik" met den vloed was vlot gekomen, en dos zelf den dienst van Engeland ken waarnemen, waarna de «Willem, Prins van Oranjo" niet van hier behoefde te vertrekken. Ia de heden gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders der Kon. Maatsohappfj «De Schelde" is aan mr. E. E. van Raalte, op zijn verzoek, wegens zijn benoeming tot Minister van Justitie, ontslag verleend als commissaris der Maatschappij. Tot commissarissen werden benoemd de heeren mr. F. 8. van Nierop en B. E. Rnys. Schoondyke, 1 Deo. Ten gevolge van den zweren en dikken mist is nabij deze gemeente een losse locomotief voor de stoom tram Breekeni—Maldeghem, welke suikerbieten van Schoondijke oaar Sluis vervoerde, op de pasuagiorstram dier maatschappij gereden, welke atil stond om enkele reizigers uit te laten. De locomotief en de postwagen zijn zeer beschadigd. Door den cobok viel een olielamp over een gedeelte van de brieven. Een te Ooatburg schoolgaand knaspje viel in een sloot, maar werd gelukkig epoedig op het droge gebracht. De locomotief en de trein bleven in de rails. De machinist, de stoker en de reizigers zijn met den eobrik vrijgekomen. Lazdbouw ez Veeteelt. Kortgene, 2 Deo. Het klein landgebruik, sedert een kwart eeow reeds in een naburige gemeente voor den kleinen man weldadig, doch hier van voel jonger dagteckening, is in deza gemeente in de laatste jaren in zeer sterke mate toegenomen. Op tientallen van bunders heeft de arbeider b?geerig 't oog geslagen, en er als «kroten of kroteboer" de paobtershand opgelegd, intnssohen om versohil- leode redenen met nijdige oogen aangezien door m9nigen «grooten" landbouwer. Aangelokt door meer loooend landbouwbedrijf, door de kunstmeststoffen io staat den bodem tot hooger productievermogen te dwingen, bood de arbeider- kroter, vooral door goede peejaren fioanciëil sterker dan vroeger, soms heel wat hooger pachtsom dan de boer meende te mogen of te kunnen besteden. Ruime oogsten en de wijze, waarop bij zga zaak wist te drijven, stelden hem daartoe in staat, ook in verband met zijo levenswijs als arbeider in den rnimsten zin. Io den vroegen morgen en op den laten avond zwoegde de kroter met de zgoen om zga grond op de beste wijze te bewerken en te onderhouden. Geen bruikbare meet gaat verloren, evenmin is er een hoekje onbenut; deu besten tijd van bearbeiden kiest bij uit; met zijn collega-kroter dost by saam om 't bedrijf zoo min kostbaar te doen zga. Booze tongen beweren wel, d&t de kroter, bg den boer werkend, niet ongeneigd is daar oit te rn8ten, om 's avonds op eigen land als een leeuw te werken, doch booze mensoben zeggen zooveel ll In de laatste jaren genoot dn kroter, door hooge aardappelprgzen vooral, ruime inkomsten, doch dit jaar is 't een eohrale boel. Evenwel met nieuwen moed overlegt hg nu [reeds, waarmee bg a.e. jvar zijn land zil beziaien en bspoten. Colijnaplaat Op de fairbanken albior zijn in de laatste campagne gewogen pl. m. 120000 KG. suikerbieten. Kamperland. Op de weegbrng alhier sgn voor desa oampsgae gewogen ruim 10 millioen suikerbieten. Anna-Jacoba-Polder. Als het weer goed bljjfc, zullen deze week de bieten, die per tram worden vervoerd, lange de Igo opge ruimd zijn. Sirjansland. De laatste bieten zjjn Zaterdag veraonden naar de Gaatelsche fabriek. Ook van het station Blauwekeet zijn Vrijdag da iaatite bieten, bestemd voor de firma Yan Loon Co. te Steenbergen, ver zonden. RECHTSZAKEN. Een jaar geleden ongeveer diende voor do Rechtbank te 'a-Graven bage het bekende ge val van de beroovicg op den Sobinkweg. Daar was iemand door een jonge vronw van zijn horloge beroofd. Ter terechtzitting bleek, dat dose vrouw gehandeld had onder den invloed van het individu, met wien zg leefde. Zg maakte een zeer medelijdenden indruk, ook door baar bonding gedurecde de behandeling van de zaak en kwam er met een betrekkelijk liohte straf van eenige maanden af. De man, onder wiens invloed rij had gehandeld, werd tot vier jaren gevangenisstraf veroordeeld, welke bij tbans ondergaat. Deze vrouw, H. M. R. geheeten, is in Sept. j 1. uit de gevangenis ontslagen en kwam naar Amsterdam. Thans stond zg voor de Rechtbank te Amsterdam tereobt wegens eenzelfde misdrgf als het Haagsohe. Onlangs heeft zg op een naoht in de le Bloemdwarsstraat iemand aangesproken en hem io het gesprek zgn portemonnaie ontfutseld. Daarmede was zg hard weggeloopen. Op het geroep van den beroofde werd zg op de Bloemgracht door een politie-agent gegrepen. Do portomennaie werd op de straat gevonden. De beklaagde ontkende en beweerde, dat de eigenaar de portemonnaie moet hobben ver loren. Haar wegloopen fraohtte zij te verklaren door de bewering, dat de aangesprokene baar mishandelen wilde. Opmerkelijk is 't, dat ook thans een man in 't spel eobijot te zgn. Op een afstand van de plaats van het misdrgf stond iemand, blijkbaar in afwachtende houding, die zich verwgderde to9n zich politie vertoonde. De Offioier van Justitie eieebte beklasgdo's veroordeeling tot één jaar en zes maanden gevangonisetr&f. Arnhem. De heer Cb. L., te Beverwgk door het hof alhier wegens de beruchte rekensom tot f 100 boete veroordeeld, heeft cassatie aangeteekend. HWRBIITW. Zierikzee, 4 Deo. De Israëlietiecbe Gem. te dezer stede heeft met bet oog op de gebeurtenissen in Rusland de herdenkirg van het tachtigjarig bestaan der fyoagoge alhier uitgesteld. Beneese. Tot leden van het kiescollege ter benoeming van ouderlingen en diakenen zijn herkozea da heeren A. Blom en L. H. Dormaar. Zonnemat re Als kerkvoogd is herkozen de heer J. M. van den Bout Fz.. die zich deze benoeming heeft laten welgevallen. As. Zondag des voormiddage 11 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een vergadering van stemgerechtigde manelidmaten gehouden worden ter verkiezing van een onderling en esn diaken, wegens da periodieke aftreding der heeren M. van der Werf en M. L. Scbilperoort. Zeer trouwe opkomst gewensoht Op het 12-tal van predikanten, ter voorziening in een vacature bg de Herv. Gam. te Meppel, komen o. a. voorDr. A. M. Brouwer te HaamstedeH. J. Gonvéa te Kortgene en P. J. Steinz te Staveniase. Beroepen bij de Herv. gem. te Asaendelft ds. E van den Broek te Zoelen. Als kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. te Bruiniase ia door notabelen herkozen de heer Jae. Goudzwaard, die deze benoeming heeft aangenomen. Colijnsplaat 1 Deo. Ia de vergadering van den Karkerend der Ned. Herv. Gsm., gehouden 30 Nov. j.I., is als onderling in de vacature, ontstaan door het overigden van M. Janso MzgekozeD P, v. d. Weele Az., thans diaken. Als ouderlingen zgn herbenoemd: Th. Möitft- haan en A. Deurwaarder; als diaken W. Pet appel, en in de plaats van S. van der Pegl, die bedankte, gekozen W. Adriaense. 2 Deo. Bg de heden gehoudene her stemming voor een lid in het eollege van notabelen der Herv. Gem. werden 70 geldige eteromen uitgebracht, waarvan op S. van der Pegl 44, en op A. de Pree Az. 26. Alzoo is eerstgenoemde gekozen. Het getal stembevoegden bedraagt 136. Briefjes van onwaarde geene. O N D E K W IJ 8. Zierikzee, 2 Dee. De heden alhier ge bonden vergadering van onderwgzers in het arrondissement Zierikzee, onder voorzitterschap van den beer errondissematfta-scboolopziener, was zeer slecht bezocht. Sleohts 15 leden waren aanwezig, waaronder 1 dame. Het bestuur, dat in zgn geheel aftrad, werd met algemeene stemmen herkozen. De heer Reieinger ver gastte de aanwezigen op een gespierde ver taling van één der gedichten van Longfellow. Het boeiende stuk, rijk aan ecboone beelden, wist de aandacht der vergadering onverdeeld gespannen te bonden. Er is thans te Terneuten een oommisBie van 15 personen benoemd, die nader zal onderzoeken bet plan om te geraken tot de opriohting van een ambaohtsfcbool aldaar. Het jongste nommer van De Bode, orgaan van den Bond van Ned. Ooderwgzere. bevat een uitvoerig relaas, adressen en missives, omtrent de bekende schorsing te Amsterdam van de heeren T. Edelman 6n K. F. Traanberg. Aanklachten wegens lasterlijke aantgging zgn door deze beide heeren ingediend tegen een viertal bladen. Staveniste. Bij het laatst te Utreeht gehouden fxtmen voor tan dar ts slaagde de heer L. J. F. van Dalen alhier. Post ca Telegrafie. Benoemd tot directenr van het postkantoor te Veclo de heer W. F. L. Oudenhoven, tbana in gelgke betrekking te Goes. Benoemd tot direotenr van het post en telegrasf kantoor te Ieraeke de heer G. Bosthans in gelgke betrekking te IJiendgke. VIS9CHEBIJ-BEBICHTEN. Als een zeldzaamheid op visscherggebied kan gemeld worden, dat de Middelhamissche sloep «Theodora Emirintha", schipper J. van den Hoek, in rnim 3 weken voor f 5600 aan sohelvisoh heeft gevangen. Gemengd Nieuws. Hondentrouw. Yóór eenige maanden verkocht een beer onder de gemeente Barne- veld aan een heer te Kampen een New- Foundlander (Landseer-type). Die hond was per spoor vervoerd, en nn vóór enkele dagen kwam bg bg zga vorigen meester terog. De bond, die 'savonds laat rog te Kampen mat zgn meester bad gewandeld, en hem toon plotseling had verlaten, was den volgenden middsg reeds te 12 nor in zga vroeger tebnie. Een afdand van 12 uren was door den hond dus zonder dwalen in 13 aren afgelegd. Een dame stapte Woensdagavond te Eindhoven in den trein naar Breda. Ze trof bet: heelemaal alleen in een dameBcoupé En het was er lekker warm, zoodat zg behaaglijk haar rng in de knssens drnkto, het hoofd achterover neeg en al met de oogen begon te knipperen. Maar opeens vertoonde zioh op de bank naast haareen groote rat. De dame dnrfde zioh niet verroeren, anders had zg stellig aan de roodrem getrokken. Nog nooit had zg zulk een angat doorstaan ale na. Toen in Boxtel de condacteur het portier opende, sprong het vieze beest het perron op en eerst nn kon de dame baar beangst gemoed luchten door luide te gillen O, die moderne dienstboden 1 Daar gohrijft me er één nit Holland, dat ze Zater dag den cooveelsten overkomt, en dat ze haar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 2