Ingezonden Madedeelingen. ZIERIKZEE—ROTTERDAM In den aanstaanden winter zullen voor de leden enkele lezingen worden gehouden. sDe nieuwe voorschriften betreffende de toestemming tot een huwelijk" zal één der vraagpunten zijn, welke behandeld zullen worden op de bijeenkomst van Burgemeesters en Secretarissen op de beide Bevelenden, te houden 29 Nov. a. s. in de sociëteit Y. O. V. te Goea. Inleider van genoemd vraagpunt is de heer Dominions, secretaris van EruiniogeD. Io een no. der Goesche Courant wordt de verkoop geannonceerd van niet minder dan 3826 boomen, meest olmen, groeiende in onderscheidene gemeenten van Zuid-Beveland. Donderdag- en Vrijdagavond hield de bioscoop-brigade van het Heilsleger twee uit nemend geslaagde voorstellingen, die door een talrijk publiek werden bijgewoond. De voor stellingen waren van onderscheiden aard: het maatschappelijk werk van het leger, de ge volgen van drankmisbruik, en ook enkelen van comisohen aard. Esn officier gaf de noodige verklariog, en een paar dames zongen gods dienstige liederen. De voorstellingen zijn een bezoek overwaard. Middelburg. De atoomtramweg naar Domburg is bijna voltooid. De rails liggen tot vlak bij 't strand. De zware ballasttroioen voeren grind, rails, dwarsleggers enz. aan, en het werk sohiet dan ook bard op. Waar schijnlijk zal de hoofdlija Middelburg-Domburg den 1 Januari worden geopend, en de zijlijn den 1 Maart. De locomotieven moeten reeds te Ylissingen gearriveerd zijn. Aan de locomotieven van de stoom tram MiddelburgYlissingen zal een goede verbetering worden aangebraoht. Ten einde het machine-personeel tegen wind eo weer te beveiligen, sullen ze nu geheel worden overdekt en van de noodige kijkgaten voorzien. Tot wijk verpleegster te Dragton (Fr), is benoemd mej. W. Steltmai te Middelburg. Vliisingen, 11 Nov. Donderdagavond overleed alhier eeu 81-jarige weduwe aau bloedvergiftiging. Terwijl zij Woensdag bezig w*s met stoelenmatten, gleed het mes. dat zij daarbij gebruikte, uit, waardoor zij één der banden verwondde, 'a Avonds zwol deze op, en den anderen dag werd de dokter ontboden, die de noodlottige vergiftiging constateerde. De dagmailboot vNederlaod", welke in het droogdok te Rotterdam enkele voor zieningen heeft ondergaan, is hier weer teruggekeerd. De Kon. Maatscb. »De Schelde" heeft nu wee? volop werk. Voor de Rotterdamsohe Lloyd staat een maileteamer op stapel, terwijl opdracht is ontvangen voor het bonwen van een zuster-sohip. Voor de Java-Cbina-Japan- lijn moet eveneens een stoomschip gebonwd wordenterwijl enkele torpedobooten op stapel staan. Verder zija tal van maohines en ketels onderhanden, en werden kort geleden belangrijke orders voor machines ontvangen. Zaamslag, 11 N)v. De beer J. C. M. Hartman, gem.-arts alhier, is benoemd tot geneesheer-directeur aan de. inrichting voor zenuwlijders te Laag Boeren (Gelderland) Aanbestedingen, Verkooplngen enx. Noordgouwe. Voor de levering van 41100 KG. superpbosphaat, 30100 K.G. kaïaiet, 6400 K.G. slakkenmeel, 12000 K G. katoen- zaadmeel en 2400 K G. Amer. lijn meel aan de Landbouw-sooieteit alhier is ingeschreven voor superphosphaatW. «Sc J. C. Ribbens te Zierikzee, f 2.39; firma Krggcr te Krabben- dijke, f 2 28P. J. van Aardenne te Dordrecht, f 2 39Maatscb. tot verkoop van Hnlpmeststoffen te Dordreoht, f250; Chemi sche Kunstmestfabriek te Vlake, f 2 39, en C. van Blooia te Dreiaohor, f 2 35 voor kaïaiet: W, «Sc J. C. Ribbens, f 2.04; P. J. van Aardenne, f 1.97; Maatech. tot verkoop van Hnlpmeststoffsn, f 1.95, en C. van Bloois, f 1.96; voor slakkenmeelW. «Sc J. C. Ribbens, f 2.09P. J. van Aardenne, f 2 05Maatscb. tot verkoop van Hulpmestatoffen, f 2.02, en C. van Bloois, f 2; voor katoenzaadmeelW. «Sc J. C. Ribbens, f8.94; P. J. van Aardenne, f919; Iraan J. v. d. Have te Zierikzee, f 9.10, en C. van Bloois, f 8 75 voor Amer. lijnmeelIman J. v. d. Have, f 9.85, en C. van Bloois, f 10.20. Aan de laagste inschrijvers is de levering gegund. Dreischor. Uitslag der herbeetediog van lijnzaad en lijagruis voor de Landbouwver- eeniging. Inschrijvers waren dehh,Jansen, Schiedam, voor f 9,78; J. P. van Aardenne, Dordreoht, voor f 9 98J. P. Huijser, Baren- drecht, voor f 10,03. De levering werd aan den laageten inschrijver gegund. De viseoherijporoeelen, aankomende de Ambachtsheerlijkheid Brninisee, zijn d d. 11 November 1905, ten overstaan van den notaris mr. J. C. van der Lek de Clercq, verpacht aan diverse personen voor pachtsommen van f 1 tot f 68 'e jaars. Het tijdvak der verpachting loopt van 1906—1911; het gezamenlijk bedrag is f 2870. Landbouw en Veeteelt. De bieten-oampagne is voor dit seizoen zoo good als afgeloopen. De voorraad aan de stations is echter nog talrgk. Bijna aan ieder station ligt een groote hoeveelheid opgestapeld. De heer Kriegor te N.-Vosmeer zou alleen nog 200 wagons to vervoeren hebben. In den A.-J.-Polder te St.-Philiptland liggen eveneens nog groote hoopen opgestapeld. Het zal wol einde November worden, voordat de laatste bieten aan de fabriek zijn. RECHTSZAKEN. Een tweede nitkeeriog van 3 pCt. in het faillissement Gabr. Van Hoytema, te Delft, wordt uitbetaald. Naar verluidt zal nog een elotnitkoering volgen, dooh alles te zsmeo nog niet 10 pCt. bedragen. KIBKXIIVWI. Aangenomen hetberoep naar de Herv. Gem. te Herkingen door den heer J. W. J. Adding, cand. te Delft. Bedankt voor het beroep bij de Doops gezinde gemeente te Midwoldn door ds. S. Spaans te Goes. Dreischor. Door stemgerechtigden zijn als notabelen herkozen de hoeren A. van Hoeve en G. Dooge. Io de plaats van den heer A. Remeeus 8r., die overleden is, werd als notabele gekozen de h6er G. J. de Koster. Stavenisse. Bij de 11. Zaterdag alhier gehouden etemmiog voor notabele der Ned. Herv. Kerk werden de aftredende leden, de hêeren D. D. de Rijke, A. C. van Zorge en G. L. Dorst, respectievelijk met 31, 30 en 26 stemmen als zoodanig herkozen. Van de 153 stemgerechtigde manelidmaten hadden sleohts 35 personen van hncne kiesbevoegd heid gebrnik gemaakt. Poortvliet. Daar de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier mat een ouderling en een diaken zal vermeerderd worden, heeft dit jaar geene aftreding plaats. Gekozen tot ouderlieg de heer W. Beeke en tot dizken de heer Chr. van der Slikke J Ez. I M U H B W IJ au De voordracht voor onderwijzer, mat den rang van hoofd, voor de sohool in de kom van Arnemniden, bestaat nit de heeren F. Tain te Altereer; Th. de Jongb te Poortvliet, en D. Vijzelaar te Graft. Vrijdag is to '«-Gravenbago geslaagd voor de akte middelbaar schoonschrijven do heer C. P. Geelhoedt te Zaidzande. De voordraoht voor onderwijzer aan de openbare lagere sohool te Poortvliet bestaat nit de hoerenDnijnhouwer van Ond-Voss9- meer; Sohroevers van Arnemniden, en De Vries van Hooge-Zwaluwo. De heer K. van der Heide te Hillegom heeft bedankt voor zija benoeming tot hoofd der school te Oadelande. - Do heer N. J. Bastmeger te Brninisee heeft bedankt voor zijn benoeming tot hoofd der io Maart op te riebteo Chr. sohool te Nienwerkerk (Duitsland). Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regels f 1,elke regel meer 0,20. Installatie van de Staatscommissie voor de Grondwetsherziening. Door don Minister van Bianenl. Zaken is de volgende toespraak gehouden: Mijne Heeren I Het zij mg vergund U namens de Regeericg dank to zeggen voor Uwe bereidwilligheid de jewiohtige taak te aanvaarden, waartoe zij U ïeeft geroepen. Gelijk U bekend is, behaagde bet Hare Majesteit de Koningin in do op 19 September 1. uitgesproken Troonrede bet voornomen der Regeericg aan te kondigen, om, teneinde den gewonen wetgever vrijheid te geven bij de regeling dor kiesbevoegdheid, voorstellen bij de Staten-Generaal aanhangig te maken tot herziening van de daarover handelende bepa lingen der Grondwet. Daarnevens werd medegedeeld, dat vooraf een onderzoek zon ingesteld worden, welke andere wijzigingen nog in de Grondwet moeten gebraoht wordea. Inderdaad ligt het voor de hand, dat tot de bedoelde herziening van de over de kiesbe voegdheid handelende bepalingen der Grondwet niet worde overgegaan, zonder dat te voren nanwkenrig is overwogen, of deze herziening tot die bepalingen kan beperkt blijven, en zoo neen, welke andere bepalingen dan ook, gelet op de generale Grondwetsherziening van 1887, nog voor wgsigiog in aanmerking komen. Daartoe zon reeds dringen de wensohelijk- heid in bet algemeen om van de omstandig heid, dat onze hoogste Staatswet eene her ziening ondergaat, gebruik te maken om, wat blijken moobt alsnog wijziging te behoeven, mede in die herziening te begrijpen. Maar daartoe noopt vooral de aard van het onderwerp, wasremtrent, ter uitvoering van het in de Troonrede aangekondigde voornemen, de voorstellen reeds bij de Regeering in voor- bereiding zijn. Om dat onderwerp toch groeperen zich een eaotal andere, daarmede in verband staande, vraagstukken, waarvan de Grondwet eene regeling inboudt, cn ten aanzien waarvan een onderzoek, of huc.ne regeling onveranderd gehandhaafd zal behooren te big ven, ontegen zeggelijk noodig is. Waar verschil van gevoelen over de vrsgen, welke onderwerpen in do herziening moeten begrepen, en ia welken geett eene oplo :i-g moet voorgedragen worden, geenszins uitge sloten is, zal bet voor de Regeering vac oaechatbare waarde zijn, omtrent een en ander voorgelicht te wordon door eene commissie, bestaande nit mannen van hoog wetenschappe lijk gehalte en grondige kermis van ons Staatsrecht. Uwe toestemming om in deze Commissie zitting te nemen, vat de Rsgeerirg dan ook niet op als een bewijs, dat Gij U met de door haar voorgenomen wijziging vao de artt. 80, 127 en 143 der Grondwet bij voorbaat ver- eenigt, maar alleen dat Gij, na dat voornemen bestaat, bereid egt bair de zooev6Q bedoelde en door haar ten zeerste op prgs gestelde voorlichting to schenken. Overeenkomstig den inbond der Troonrede op dit pnet, loudt hot aan Uwe Commissie verstrekte mandaat geen andere beperkingen in. dan dat Uw onderzoek zioh niet zal uit strekken tot de wetschelijkheid van verandering van de bepalingen, welke over de kiesbevoegd heid handelbD, in dien zin, dat de gewone wetgever daaromtrent gebeele vrijheid verkrijg De Regeeriog ia van die wenecbelgkbeid overtuigd, en beeft, gelijk gezegd, aan de voorbereiding van vooretellen om tot herziening ia dien geest te geraken, reeds de hand ge slagen. Andere bepeikiog ware trouwens moeilijk met voldoende scherpte to formule&ren, zonder gevaar voor onvolledigheid en onvolkomenheid van den door U te leveren arbeid te doen ontstaan. Een vage, in algemeene bewoordingen vervatte, beperking zou daarentegen waarde missen. Onder die omstandigheden is dan ook elke andera begrenzing van de taak Uwer Commiuie, dan welke uit het zooeven om- sohreven standpunt der Regoering voortvloeit, uit de formuleering van do can U verstrekte opdracht, verwgderd gebleven. Tooh mag, naar het djr Regeeriog wil voorkomen, worden aangenomen, dat Uwe Commissie eenedeela haar order zoek bij voor keur tot eene zekero bepaalde citegorio van onderwerpen zal beperken, anderdeels een aantal vraagstukken onaangeroerd zal laten. Wat den eersten begreazingrgrond betreft, schijnt het voor de baod te liggen, dat Uwe Commissie vóór alles de grondwettelijke be palingen ter hand zal nemen, die met het onderworp der kiesbevoegdheid ia rechtstreeksch of zgdeliogsch verband staan, en zioh zal afvragen, welke andere bepaliogen gewijzigd of aangevuld zullen moeten worden, als nood- sakolijk of geweneoht uitvloeisel van eene Grondwetsherziening, als welke de Regeering zioh voorstelt, Daarontagen zal, naar de Regeeriog meent een aantal onderwerpen als vanzelf usar den achtergrond gedrongen worden, omdat daar omtrent bij de generale Grondwetsherziening van 1887 onderzoakiogen hebben plaats gehad, dio tot 't zg positieve, 't zij negatieve beslis singen hebben geleid, welke tot heden óf geheel onaangevochten zija gebleven óf slthacs, mat eleohti éukele afwijkingen, algemeen ge oordeeld worden gehandhaafd te moeten big ven. Wordt dus de taak Uwer Commissie, behoudens meergemelde uitzondering, niet. xpresais verbis, bep;rkt, es wen;oht da Regeoring het terrein van haar onderzoek dos ook niet verder ef te bakenen, zij meent op do uiteengezette gronden te mogen ver wachten, dat Uwo beraadslagingen en voor stellen zich in hoofdzaak zullen bepalen tot de navolgende onderwerpen 1. de Eerste Kamer; 2. de vereiiohten voor de benoembaarheid hater leden 3. bet kieareoht voor de Eerste Kamer; 4. de ontbindbaarheid der Provinciale Staten 5. het al dan niet toekennen van het recht van amendement aan de Eerste Kamer 6. de evenredige vertegenwoordiging 7. de verdeeling van het Rijk io kies districten 8. de zittingsdonr der leden van de Staten- Generasl 9. de schadeloosstelling van de leden der Staton-Generaiï 10. de vereenigiog van het lidmaatschap van ééa der beide Kamera met andere ambten of bedieningen, en tot datgene, wat verder met die onder werpen kan geacht worden in verband te staan of uit de daaromtrent te formuleeren voorstellen voort te vloeien. Ook wat den tjjd van voltooiing van Uw arbeid betreft, wenscht de Regeeriog Uwe volkomen vrijheid te eerbiedigen. Waar het U bekend is, dat de regeeriog voornemens is haar voorstellen tot Grond wetsherziening zóó tijdig in te dienen, dat eono beslissing in eerste instantie kunne vallen vóór het einde van het thans inge treden vie'jarig parlementaire tijdvak, mag met grond verwaoht worden, dat Uwe Com missie het hare zal doen om bet mogelijk te maken, dat de Regeeriog van hare beschou wingen en voorstellen ten volle nut zal kunnen trekken. Met den wenecb, dat Uw arbeid tot heil van hot Vaderhnd moge strekken, verklaar ik Uwe Commissie te zijn geïnstalleerd. Ingezonden Stukken. Indrukken van het vertlag eener Raadsvergadering. i. Een Raadsvergadering kan wel eens voor ons, ingezetenen, stof leveren voor een interes sante lectuur, vooral als het zoo voorkomt, dat met buitengewonen ijver gestreden wordt voor de algemeene belangen, en daarbij van alle groote-, kleine- en schijnwapens gebruik wordt gemaakt. Echter komt er teder jaar ééne vergadering voor, ja, dat is eigenlijk de ware: als de Begrootiog behandeld wordt. Gewoonlijk, en ook dit jaar, komen al de Raadsleden op; de één wat vroeger, de ander wat later, elk hunner verschijnt, zooale dit altijd plechtstatig in de verslagen wordt verkondigd, ten minste voor zoover de telaatkomers betreft. Zulk een vergadering draagt een heel ander karakter, dan de gewone; men is zioh zoo bewust, dat er over alles en nog wat mag en zal beraadslaagd wordeD, en dit geeft aan het geheel, men zou kunnen zeggen, iets huiselijks. Ieder stuk van het gemeente-huishouden gaat zoo eens door de handen, evenals bij de groote schoonmaak, en 't spreekt wel van zelf, dat men eens lucht wil geven aan allee, waarover zich het hoofd, 't zij door eigen ingeving, 't zij door invloed van buiten, zoo van dag tot dag bezig houdt. Nemen we nu het Raadsverslag van25October 1.1. ter hand. De werkzaamheden, die aan de Begrooting voorafgaan, zijn, als gewoonlijk, meer van dagelijkschen aard: ingekomen stukken, ook onder meer, verzoekschriften, die toch niet in eens afgedaan worden, en waarop eerst nog gepréadviseerd moet worden. Onder die verzoek schriften was er ditmaal één, dat bijzondere aandacht verdient, eene aanvraag om subsidie voor de Burgerlijke Bewaarschool. Schijnbaar gering, is dit eene zaak van beteekenis. Het is bekend, dat deze school een uitstekend toevluchtsoord is voor de kinderen der min vermogenden; de zorg voor de kinderen is er uitstekend, en 't zou werkelijk een verlies zijn voor onze gemeente en in^'t bijzonder voor vele huismoeders uit den minderen stand, als die school tengevolge van te geringe inkomsten moest ten onder gaan. Een paar hoogst belangrijke punten werden nog afgedaan, n.l. I de benoeming van een Bouwmeester; vooraf, als interludium, een geheime vergadering. Dat komt hier nog al eens voor; ais dan de tijdelijke sluiting begint, denkt men zoo aan een bakker, die met de ingrédiënten, waarvan hij brood wil maken, naar binnen gaat: bij heropening stelle men zich voor, dat het deeg goed gekneed, ja, geheel doorkneed is, en dat men nu gerust verder kan gaan met het baksel. Bij benoeming 11, de Ontvanger, liep het in eens van stapel. Laat ons hopen en vertrouwen, dat beide keuzen gelukkig uitvallen, zoowel in 't belang van de gemeente als van de nieuw- benoemden. Nadat nog een lid in de Plaatselijke School commissie is benoemd, komt de Begrooting aan de orde. Zeer hoffelijk treedt de Commissie te voor schijn met een loffelijk getuigschrift voor Burgem. en Wetb., want daarop komt eigenlijk het rapport néér. Toch wordt er nog een merkwaardig punt in aangeroerd, n.l. dat de Hoofdelijke Omslag in 1906 wederom op f 2S000 is bepaald, en dat ook het percentage gelijk ia gebleven met het vorige jaar. Bedoeld is zeker: gelijk zal hunnen worden; dit is te hopen, en ook wel (e verwachten. Intusschen is het al mooi, dat het totaal bedrag van den omslag niet verhoogd behoeft'te worden. Volgens het verslag, waarvan natuurlijk slechts enkele indrukken hier worden we ér- gegeven, worden eerst behandeld de uitgaven. Dat er voor gedrukt staat inkomsten is zeker een fout van den zetter. De eerste afdeeling, die de revue moest paBseeren, zou zoo ongemerkt onder den hamer zija doorgeglipt, als niet het allerlaatste artikel nog den neer Koopman aanleiding had gegeven te wijzen op het zoo geringe tractement van den bode Kramer (f 400); 't blijkt niet, dat iemand het daarmede oneens was. Het is dan ook wel wat heel weinig, en doet denken aan voortstrompelen opauti-diluviaanscheregelingen. De belanghebbende (ieder, die den ijverigen man kent, zal 't hem gaarne gunnen) mag zich er in verheugen, „dat de wenk bij de samen stelling van een volgende Begrooting ter tafel „zal komen". Mogelijk wordt dan ook zijn lotgenoot, de bode-ooncierge, niet vergeten. 't Is wel jammer, dat nu juist alleen het slotartikel van deze afdeeling do aandacht trok. Slilzwijgend is heengegleden over de geheele reeks voorafgaande jaarwedden, waarvan ver scheidene ook wel eens nader hadden mogen bezien zijn. De traotementen van den Burge meester en den Secretaris, dat gaat. Die van de Wethouders, ieder f 500, ze zijn niet te veel, maar mogelijk hoort dat zoo bij zulk een eere-ambt. Het traotement van den Ontvanger geeft stof tot denken. Er zijn zoo fanotiën (b.v. leeraar en politie-agent), die bier nog al eens bezet worden door zg.n. trekvogels, die, zoodra ze hier wat aangesterkt zijn, wéér hooger op gaan, omdat ze hier, heusch, het niet kunnen doen voor dat geld. Jammer zou het zijn, als de Ontvangersbetrekking daar ook bij moest gaan behooren. Een commies-griffier f 9001 een mooie titel, maar weinig geld. Wel wordt het echter wat opgeknapt met f 180 als ambtenaar van den Burgerl. Stand. Dan volgt de commies f 6001 Elk, die den aard dier functie kent, oordeelel Ook deze jaarwedde wordt bijgepleisterd met f 100 personeele toelage en de betrekking van boekhouder van het armbestuur f 400. En nu eindelijk nog een „tijdelijk ambtenaar" voor f 300! De plus en plus forti Zoo oppervlakkig zou men moeten zeggen: dat seCretariewerk beteekent toch niet veel, J als het, naast do mooie titels, zoo weinig belooning waard isP Gaan we echter voort, met het verslag in de hand. De jaarwedde van den ambtenaar voor de belastingen is aan de beurt: f 250! 't is geen bagateleen betrekking, waaraan geducht veel is na te loopen, en waarin men nu niet juist altijd met een vriendelijk gezicht wordt ontvangen. Maar er komt nog iets bij: mr. Fokker heeft vernomen, dat aan dien ambtenaar in het laatste jaar een nieuwe, zeer uitgebreide taak is opgedragen (het ophalen van schoolgelden), waaraan bovendien een beteekenende geldelijke verantwoordelijkheid kleeft, en dat hem dit klakkeloos op den rug is geschoven zonder eenige extra-belooning. Hij aoht het billijk, dat die ambtenaar daarvoor f 100 per jaar krijgt. Het voorstel gaat in zee: eerst tegenwind, Burgem. en Weth. zijn niet tevreden over dien ambtenaar, dan weer van anderen kant voor den windeen goed ambte naar, maar een lastige taakontevredenheid en tevredenheid, blaam en lof worden, het één tegen het ander, ingewisseldtusschendoor (de Wethouder mr. v. d. Vliet) de betuiging, dat men, meer werk en verantwoordelijkheid vergende, de belooning niet mag laten achter blijven. Ten slotte voor den ambtenaar een belooning van f 50 per jaar, en een gratis vingerwijzing voor den verder te volgen koers bij de afdoening zijner ambtsbezigheden. Nu komt de politie aan de beurt. Burgem. en Weth. hebben voorgesteld na een zeker aantal dienstjaren verhoogiDgen te verleenen aan de agenten. Na rijpe gedachtenwisseling wordt op voorstel van den heer Koopman daaraan nog toegevoegd een vaste -verhooging van f 25 voor de agenten le klasse, die alzoo een aanvangstractement verkrijgen van f 550. Mr. Fokker wilde bovendien nog een gemeente veldwachter zien benoemd, bijv. op een jaar wedde van f 200. De Raad oordeelde de politiezorg buiten de kom der gemeente te zijn eeD rijkszaak, en daarmeê zal men 't in 't algemeen wel eens zijo. Maar ook een veldwachter van f 2001 als die man diensten zou moeten leveren in verhouding tot zijn loon, dan zouden dat al heel luttele dieneten moeten wezen. Er werd dan ook niet op ingegaan door den Raad. Een zaak, die zoowel buiten als in den Raad Bteeds nog al de aandacht trekt, is de gas verlichting. Tooh blijkt daarover niet breed gedebatteerd te zijnhet liep meest over kousjes, het niet altijd vastslaan van lantaarns enz. Enkele leden namen liet op voor een misdeelden lantaarn, gewoonlijk in zijn buurt, maar 't beduidde toch niet te veel. In gemoede valt er ook niet veel over te praten, want de verlichting is hier zoo kwaad niet, wat ook de pruttelaars er van mogen maken. Boven dien er is weer 5000 M\ gas meer bestemd voor de straatverlichting in 1906. Het voornaamste is wel, dat de gasprijs voor 1906 blijft 6 cent per Ms. en zulks in weerwil van de kolossale werken aan de gas fabriek. Eenigszins bevreemdend schijnt het, dat geen enkel woord is gewijd aan de plaats gehad hebbende uitbreiding der fabriekvrij algemeen houdt men het er voorf dat er iels niet in den haak ip, en dat men dat verborgen houdt, niet onder den domper, maar onder den nieuwen gashouder. Men zou zoo kunnen zeggen: de fabriek brengt wel licht over ons, maar geen licht wordt verspreid over de gasfabriek, die toch een kapitaal gemeentebelang representeert! een uitbreiding en vernieuwing van 60 k 70 duizend gulden is toch geen peulschilletje! (Slot volgt). TSLiaiA mm m i. Rotterdam, 13 November. GRANEN. Buitenlandsehoprijshoudend, dooh door beerschonde werkstaking stil. Meel, f 1150, kalm. Binnetlandsohe, Tarwef 8.75 A f 9,75. Rogge, f 6 40 k f 6,50. Chevaliergerst, f 8,50 k f 8,85. Ilaver, f 8 k f 8,50. Witte Boonen, f 12 k f 14 50. Bruine Boonen, f 9,50 f 10,30. Erwten, f 7 75 A f 9,50. Karwijzaad, f 14 25 k f 14 50. Kanariezaad, f 12,50 k f 14,50. Mats. f 1,42. Vlas. Aanvoer 3562 ateen blauw, schoon 36 k 45 slnivers; half gezwingeld 25 k 28 stuivers, alles verkocht; 4940 steen Groninger, gedeeltelijk 38 A 42 ttnivers verkocht; 90 steen wit, onverkocht, kwaliteit onbevredigend. Ajuin. Aanvo'ar 10 000 balen, groote bruine f 1 65. kleine f 1,55, stroogclc f 1 65 de 60 KG., puike kwaliteit- Eenige partgen bruine werden onderhands A f 1,75 verkocht. Aardappelen, Weinig asnvoer, onveranderd. Eieren. Zeeuw6che f 6,40 A f 6,80; Over- maaszche f 7,10 A f 7,40. Kaas Niets. VEE. Aanvoer 176 Runderen, 25 A 37 ct,, ving; 152 Kalveren, 34 A 50 ct., vlog; 1418 Sclmpen en Lammeren, 24 A 28 ct Lammeren, 26 a 33 ctmatig; 653 Varkens, 25 A 27 ct., lichte 23 A 24£ ct., matige handt 1. Zeetijdingen Zierikzee. UITGEKLAARD: 11 Nov. De barge Enterprise", kapitein H. Hawksvan Prnissn naar Londengeladen met diverse STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". November. Van Zierikzse: Dinsd. 14 'smorg. 7,— Woens. 15 Dond 16 Vrijdag 17 Zaterd. 18 Zondag 19 Maand. 20 Van Rotterdam 7,— Dinsd. 14'smorg. 10,30 7,30 Woens. 15 n 10- 8,— Dond. 16 10,- 8,30 Vrijdag 17 10,- 8 Zaterd. 18 10,- 8,30 Zondag 19 10- 8 Maand. 20 11,-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 3