NESTLE3 kin der-I -meelJ gewone kramen en tenten ook nog een danstent krijgen, maar prijkt thans ook weder, wat sedert tal Tan j iron niet het geval was, een flink wafel- en poffertjeskraam op onze kermis, welk laatste eene bepaalde aanwinst is te noemen, omdat er zoovelen zijn, die aan het eigenlijk drok kermisgewoel geen deelnemen en toch gaarne zioh eens te goed doen aan een wafeltje of iets dergelijks en soodoende ook tan de kermis kannen profiteered Ea ook *g, die wel van de kermisdrukte op straat of in de tenten genieten, of wel profiteeren Tan het oafé-ohantant in het hötel Kloet, waar dit jaar een bizonder goed gezelschap sal optreden, is de gelegenheid om een bordje poffertjes of wafels te gebruiken, meestentijds eene welkome aanwinst. Moge de aanstaande kermis nog begunstigd worden door goed weer, waardoor meerderen, ook Tan elders bier heenkomen, dan kannen dese dagen Toor de kermisgangers aaogename en voor hen die daarvan moeten leven, voor- deelige dagen sijn, en een aanbeTeliog om ook volgende jaren nog eens weerom te komen. Brniniase. In de Zaterdagavond alhier gehouden vergadering van den Gemeenteraad werd medegedeeld, dat Gedep. Staten geen termen kunnen vinden om tossohenbeide te komen naar aanleiding van het adres van den heer A. Schippers. Op een reelame van de wed, H. Jnmelet tegen baren aanslsg in den hoofdelijken omslag werd afwijzend besobikt, daar die reclame te laat is ingekomen. Goed gevonden wordt een af- en oversohrgring ad f 60, n.l. f 45 voor een kachel en f 15 voor een karpet voor de gemeentekamer. Tot onderwijzeres aan de openbare sohool wordt benoemd mej. N. Ribben» van Zieriksee met 4 «temmen3 stemmen waren uitgebracht op mej. Fiohil van Anna-Jacobapolder. Op voorstel van de daartoe benoemde commissie wordt de gemeente-rekening over 1904 goedgekeurd. Aangeboden wordt de gemeente-begrooting voor 1906, en de rekening en begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, die in handen worden gesteld van een com missie, beatasnde uit de heeren Goudswaard, Hoogerheide en v. Yeaaem. De geloofsbrieven der herkozen raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot toelating der gekozenen besloten wordt. Door het musiekgezelaehap »Nu met Hope" werd Zaterdagavond een muzikale wandeling door de gemeente gehouden, die heel wat levendigheid in het dorp braoht. Genoemd gezelschap laat sioh nog al eens hooren. Het begroette den heer Patijn bg zijn aankomst aan het Zijpe, traohtte de herkozen raadsleden, de heeren Hage en Hoogerheide, een serenade te brengen, en bracht den heer W. Jameiet een serenade bij sijn herkiesing na de herstemming. Far ij«nran aakie «raraulrta Zaterdag middag vóór den wal op een zandbank. Door het sohuren sprongen de kliokbouten, waar door het vaartuig lek werd. Een zestal booten van hier verleenden assistentie, en hielden het vaartuig door pompen boven water. Het werd al pompende naar Oude-Tonge gebracht. De lading, uit steenkolen bestaande, behoefde niet gelost te worden. 2 Aug. 18 Juli zeilde sobipper G. M. Larooij met ijjn kofsohip «Oosterschelde", geladen met basalt, het Zgpe af, en had het ongeluk om tegen een voorwerp aan te varen, wat een groot lek veroorzaakte, en wel in die mate, dat het schip begon te zinken. Hij had nog zooveel tjjd, dat hij er mede in de Tramhaven te Zgpe kon komen, waar het in de diepte verdween. Den anderen dag werd door eohipper Laroog met den heer K. van der Linde van Brouwershaven een contract gesloten, om sobip en lading te liohten. Reeds d«n volgenden dag was alles gereed om het werk aan te vangen. Onmiddellgk werd met twee dnikers begonnen, die beurtelings naar beneden doken, om de ijzeren manden met steenen te vullen, die op een sein van hen naar boven werden gehaald, en in een ander schip overgeladen. Het lossen der lading ging bisonder ving. Binnen de vijf dagen werd 62 last of 124000 K G. gewicht overgeladen. Des morgens op 27 Jali werden de kettingen onder het sehip gebracht, teneinde het door middel van eeu drijvenden hijsohbok, voorzien van stoom, te liohten. Door bizondere om standigheden arriveerde pas de hijsohbok Vrijdagmorgen tien nor te Zgpe. Onmiddellgk werden de takels ingehaakt, en in niet meer dan 15 minuten daarna, was het schip gelijk met de oppervlakte van het water. Zoodra het dek boven water was, werd met haast overgegaan het water uit het schip te pompen. Toen het drijven kon, werden de takels los gemaakt, en bet sehip door de sleepboot op het slik gesleept om het lek diobt te maken. Na vier uren te hebben gepompt en gesohept, was het water nit het sohip. Toen het sohip droog kwam op het slik, werd het lek dicht gemaakt, hetwelk met goed gevolg geschiedde. Staveniaae. In de Maandag alhier ge houden raadszitting werd benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer K. A. de Graaf en tot lid van het bnrgerlijk armbestuur (vacature wijlen M. van Luyk) de heer Abr. Tagnman. St. Filipaland, 1 Aug. In den afgeloopen nacht heeft men zioh eens te goed willen doen aan de peren van een boom in den tnio van A. d. R. Wijl ze te hoog hingen, ie men eerst een ladder, die op eenigen afstand lag, gaan halen. Hiermee kon het beoogde doel nog niet bereikt worden, omdat i de peren te hoog hingen. Om den eigenaar 1 nu toob eeu pleizierije te doen, is or maar wat kool en aidere groente vernield. De overige nummers van 't programma, dien nacht afgespeeld, bestonden in 't amceien van een uitbangbordje en 't vernielen van een afslnithek. Anna-Jacobapolder, 31 Juli. Wie 't gehucht aan deo Noordweg in geen jaar of 4 gezien heeft, zou 't waarlijk niet meer herkennen. Naast eenige waarlijk sierlijke woningen, die in een flinke dorpstraat niet misplaatst zouden zijn, verrijzen nu weer een 3-tal nieuwe huizen, ieder voorzien van een portiek, die aan de strengste eisohen der Woningwet voldoen, terwijl nu eerstdaags een nog open terrein naast bet postkantoor, met een bakkerij en woning zal volgebouwd worden. Verder schijnen vele eigenaars van woningen in den Noordweg, die nu nog aeer laag van verdieping zijn, plannen te vormen om ook hnnne peroeelen op te trekken. Komt een en ander tot stand, dan verkrijgt men daar een complex van gebouwen, waar menig dorp trotsoh op sjjn zou. Scherpenitse, 1 Aug. De correspondent uit deze gemeente meldt ons, dat het bericht, voorkomende in ons nummer van 29 Juli j.l., als zouden de ingezetenen alhier zioh het ongeluk der directie Blanus zóó hebben aan getrokken, dat ze haar in staat zonden hebben gesteld een nienw paard te koopen, en wel voor f 200, waamit men kan lezendat dit een cadeau van de ingezetenen zoa sijn, onjuist is. Wat is het geval Door bemiddeling van eenige ingezeteoen is een paard door ons aangekocht. Voor welken prijs doet er niet toe; omtrent dit laatste schijnt de correspon dent verkeerd ingelicht te zgo. Wiasenkerke, 31 Juli. Vanwege de ver- eeniging Volksweerbaarheid" of het bestnur daarvan was een oproeping gedaan aan de in gezetenen, teneinde heden in de openbare sohool te bespreken op welke wijze men den a.s. jasrdag van H. M. de Koningin zou vieren; een 27-tal personen waren opgekomen; er werd besloten om, behalve een kinderfeest, dien dag nog meer te doen, als fietsoptocht, schietwedstrijd, muziek, zang, versiering, ver lichting, en zoo mogelijk vuurwerk. Tot commissieleden werden benoemd de heeren G. Flipse, A. T. C. Swenne, dr. P. J. Fret, A. M. van Damme, O. N. v. d. Heijde, P. den Boer, G. L. v. d. Heijde en A. de Regt (door ds. Smelt werd bedankt). Wanneer de meergegoeden na maar eens flink in den zak tasten, kan het een aardig feest worden te moer ia dit te denken, daar er hier zelfs met zeer geringe hulpmiddelen op zoo'n dsg een geest plaoht te heerschen, zoo gezellig en prettig, als men zelden op andere plaatsen zal aantreffen. Goes. Bij hot opbreken van houten vloeren in dat deel der Groote Kerk, dat eigenaardig da soreekkerk" eanoemd wordt (er moest in het gebrek aan zitplaatsen voorzien worden) heeft men een paar merkwaardige grafzerken ontdekt, welker beeldhouwwerk van dien aard is, dat kerkvoogden besloten hebben zo zoo danig te loggen, dat se voor iedereen ziohtbaar en tevens goed bewaard zgo. De eene zerk is blijkens insoriptie «Een Monument vau den heer Coraelis van Water vliet", heer van een aantal dorpen op Zuid- Beveland, en «in «yn Leven Bargmf dessr stede Goes stetft 10 Febr. 1636" en zijne huisvrouw Anna van Liere, overleden 2 Aug. 1642. Op de tweede zerk leest men: «Hier leyt begraven Jonker Herten van de Weerde Boudewijasz. en Jonokheer Marinas v. d. Weerde, superintendent van den Eylande van der Goes. Tevens zal voor rekening van het departe ment Goes der Maatschappij tot Nat van 't Algemeen een nienwe zerk worden aan gebracht ter eere van den bekenden mensohen- redder Frans Naerebout. De steen n.l., die bet graf van dezen menechenredder dekte, liggende in de z.g. «Wandelkerk", was danig uitgesleten, vandaar dat het departements- bestuur aan heeren kerkvoogden het verziek deed om een nienwen steen te mogen leggen (met het opschrift Grafplaats van F. Naere bout) in de nabijheid van bovengenoemde grafzerken. Opgepast. Er ia hier een valsohe gulden ontvangen. Woensdagavond musiek door de beide Harmoniën in de tent op da Groote Markt en verlof tot het afsteken van klein vuurwerk. lerseke. De commissie, die alhier gevormd is tot steun voor de nagelaten betrekkingen der drie gebroeders Kosters, die op 13 Mei met hun vaartuig op de Ooster-Sohelde zgu omgeslagen eu verdronken, heeft in het geheel f 433 ontvangen. 'a-Heer-Arendakerke. Deze gemeente heeft een geldleening van f 9000, rentende 4 pCt., aangegaan met de spaarbank van bet departement Groningen van de Mg. tot Nnt van 't Algemeen. VUaaingen. Het stoomschip «Ulrik Holm", dat aan de werf van de Kon. Mij. «De Sohelde" van maohine en ketels moet worden voorzien, wordt heden (Woensdag) naar het droogdok te Middelburg overgebraoht om te worden onderzocht, daar dit schip aan den grond heeft gezeten. Den 9 Augustus wordt te Vlissingen verwacht het Nedetlandsch stoomschip «Rot terdam", komende van New-York, met een lading petroleum. Biervliet. In den naoht van Zondag op Maandag brandde één der vlasechel ven in den Wilbelminapolder totaal af. Vermoedelijk is kwaadwilligheid de oorsaak. Landbouw en Veeteelt. Tot beztuurder van de sociëteit «Landbouw en Handel" te Goes is, iu plaats van den heer A. J. Qendrikse, naar Zierikzee ver trokken, gekozen de beer G. Luijk te Vlake. De najaaratentoonstelliDg aal plaats hebben op Dinsdag 12 Sept. a.s. St-Filipsland, 1 Aug. Alleen aan arbeids loon iu de witte ajuin werd j 1. Zaterdag door den agent van de heeren De Koe en Co., ruim f 1500 uitbetaald. Hiervan is minstens f aan onz9 gemeente ten goede gekomen. KMC T St 1MK1 Op last van hooger autoriteit is de officier van justitie bij de Haagsohe rechtbank in appèl gegaan van het vonnis gewezen tegen Marina Brouwers, ontslagen van rechtsver volging en geplaatst in een rijkakranktinnigen- geaticht voor den proeftijd van ten hoogste een jaar, terzake van den doodslag in de Soheveningscbe Bosebjcs. Dit hooger berpep houdt verband met de omstandigheid, dat de medische overwegingen een voornaam aandeel hebben gehad in bet gewezen vonnis, waarom het van belang wordt geacht deze zaak ook aan het oordeel van een booger reohtrcollege te oaderwerpen. U B H 6t a 1 ut w Eikerzee, 30 Jnli. Bij de herstemming voor een lid van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier werden uitgebracht 66 stemmen. Hiervan verkregen de heeren A. van der Werf 50 stemmen en J. Blom 16 stemmen, zoodat de eerste verkozen is. O II D~K R W IJ f. Overgegaan naar het 2de studiejaar van den oursns te Bergen-op-Zoom J. A. L. K. Kluit vau Zonnemaire, sergeant bij hot 11de regiment aldaar in garnizoen. St -Filipsland, 1 Aug. Benoemd tot onderwijzer aan sohool no. 1 te Dubbeldam, de heer A. v. Dijke, vroeger alhier werkzaam. Post en Telegrafie. Tot bureel-ambtenaar der posterijen en telegrsffie is benoemd de heer W. Sutherland te Middelburg. Hij wordt geplaatst op het bareel van den inspecteur. VINSCHKBIJ-BEBICHTEN. Brainiase, 1 Aug. Gedurende do vorige week werden van bier verzonden 2200 ton mosselen naar Holland, België Frankrijk, Duitsohland en Engeland k f 1.50 tot f 2 50 on Vioogor p«» ton, naar kwaliteit. De aanvoer van mosselzaad is voor deze gemeente afge- loopen. De mosselen zgo bizonder vroeg, goed en enkele soorten zelfs puik best, zoodat de vraag ook groot is. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid ian den inzender Van 15 regels f 1,elke regel meer 0,20. |MelkvoedselvoorKinderenenZieken| De moord op den Duivelsberg. Maandsgmorgen half tien werd de behande ling hervat. Nog 82 getuigen, die experts niet meegerekend, moeten gehoord worden. Do pbyeionomie van de zaal is dezelfde als de vorige week; de oudo getrouwen vindt men weer terug, maar iu de wandelgaogou werd de menigte, die uren lang geduldig staat te waohten om binnengelaten te worden, steeds grooterde gendarmes hebben heel wat beleid noodig om kleine standjes te bezweren. Met eene opgewektheid, die een groot voorrecht is van een man, die steeds met de tragieohe tijde van het leven in aanraking komt, hervat president Silveroroys de debatten. Mr. Detry, onuitputtelijk iu het bijbrongen van materiaal, dat den beeohuldigde kan ont lasten, deelt mee, dat men hem uit Nijmegen getelegrafeerd beeft, dat men in staat is per sonen aan te wijten, die erkennen de planken in den koepel op den Dniveleberg beschreven te hebben met de namen Cherpion en Marie Droixhe. Het Hof aoht 't niet noodig op deze quaestie verder in te gaan. Wel wordt aan den rechter commissaris verzooht nogmaals een nauw keurig ondersoek in te stellen, of op 18 Februari te Eyiden wellicht twee kaar Ij es naar Ngmegen zijn afgegeven en of geen der douane-ambte naren in Vieé of Eysden zich herinnert het paar gezien te hebben. Eén der gezworenen jaagt den president den sohrik op het lijf, door mee te deelen, dat hijself in die richting een onderzoek in stelde, wat natnurlgk niet geoorloofd is door er een draai aan te geven, in dien ain, dat dit onderzoek geheel buiten het proces stond, wordt nog juist voorkomen, dat ten tweedenmale een gezworene wordt afgedankt. Een parapluiehandelaar en zijn personeel herkenden den veelbesproken wandelstok, die in den vg7er van den Duivelsberg gevonden is, als dengene, dien juffrouw Droixhe gekocht heeft en bg Cherpion laten brengen. Weer een nieuwe getuige komt verklaren, dat zjj juffrouw Droixhe en Cherpion op 18 Februari heeft sieu vertrekken met den trein naar Holland van de gare Longdoz. Marie Droixhe soheen zenuwachtig en zich te geneeren. De moeder van Pirnay preoiseert de ver houding tuischen haar zoon en mademoiselle Droixhe. Zij besohrjjft deze als een goedhartig meieje, maar zwak, ijdel en lichtzinnig. Zij hield eohter veel van haar, had medelijden met haar, en wil dan ook gaarne eenige sou venire en briefjes, die zij aan den president voorlegt, terugontvangen. Om aan te toonen, dat het niet Pirnay geweest kan zgo, die met Marie Droixhe op reis is gegaan, worden twee getuigen gehoord, die op 19 Februari met Pirnay in éóa der schouwburgen den avond hebben doorgebraoht. Zij herinneren zioh precies dien datum, omdat op dien avoud werd opgevoerd La Revanobe d'un Amoureox. Kapitein commandant Coigns en kapitein en second Gilein van hot 14e linieregiment geven zeer ongunstige referentiëa omtrent den sergeant-majoor, die in de zitting van Vrijdag in staat van besohuldiging werd gesteld, verdaoht van meineed. Volgens beide officieren verdient Carlier weinig vertrouwen, eu is bg buitengewoon koppig. In de namiddsgzitting defileerde een groot aantal getuigen, die min of meer uitvoerige inlichtingen verstrekten omtrent de moraliteit van Cherpion en juffrouw Droixhe. Deze louter subjectieve gevoelens waren zeer ver deeld, de meeste eohter laidden voor beiden gunstig. Hilariteit verwekte een ietwat boersche jonge man uit het dorp, waar Marie Droixhe baar ouderlgk huis had, door haar een bonne kête te noemen; een Luikeche burgerjongen, éóa van de vele, die amourettes met hit meisje gehad heeft, was zoo openhartig haar trop honnèta pour lui te noemen. Over Cherpion lieten zioh de professoren van de Luikeche universiteit Graviase, Mex Lohest en Haloken gunstig uit, vooral over ago ijver. De schriftkundigen Gunetin en Beaufort deelden vervolgens hun oonclueie mee van bet onderzoek der woorden A. J. G., 18 Liège Centre op de enveloppe, waarin de kruier Westphael het kqu van de bagage moest verzonden. Een besliste moening spreken zij niet uit, slechts een sterk vermoeden, dat Cherpion dat adres geschreven heeft. Een obemioQi beeft het Uk onderaooht, waarmee de adressen op de koffers waren gehecht, en dat, welk bij Cherpion is gevonden en verklaart beide volkomen identiek. De president deelde nog mee een schrgren nit Nijmegen te hebben ontvangen, waaruit blgkt, dat inderdaad Mulder zelf, zoosle trouwens bij de instructie ook was verklaard, de woorden »en echtgenoote" in het nacht- regietor aan de insohrijving van den logé heeft toegevoegd. 1 Aug. Heden, den zevenden dag, wordt de sittiog geopend onder enorme belang stelling. Mr. Detry legt aan bet Hof over een Nederlandsoh spoorwegboekje, dat aan bet dossier zal worden toegevoegd. De advoo&at-genoraal deelt mee, dat de scène, die Cherpion beweert gezien te hebben op 18 Februari aan het station Vitó, om daarmee zgo alibi te bewgeen, blijkens proces- verbaal der gendarmerie beeft plaats gehad op 20 Febrnari. Commandant Lotin, officier der gendarmerie te Vicé, geeft topografisohe inliohtingen over de omgeving van Vieé. De getuigen verhooren worden hiermee gesloten, en de debatten worden geopend. De president geeft eerst het woord aan mr. Panl Tsohoffan, die aioh oiviele partij heeft gesteld voor den vader van het slaoht- offcr en als zoodanig van het hof toestemming verkregen heeft pro deo te prooedeeren. Mr. Tsohoffen vangt zijn pleidooi aldus aan: Om de misdaad, waarvan hier sprake is, te willen, te overdenken en voor te bereiden en haar te volvoeren met de Ijzingwekkende wreedheid, waarvan wij vernomen hebben, daartoe is een msn noodig tan het karakter van Cherpion, die met even beslisten stap als dnivelsohen glimlach voortgegaan is, gij hebt het gezien tot de niterste grenzen der misdaad. Hij is de compleete misdadiger, stoutmoedig, voorziohtig, handig, vertrouwend in de kraoht der verdediging. Gelukkig, zegt pleiter, ia er één ding, dat de berekeningen van de bekwaamste ver dediging te boren gaat, dat is de Voorzienig heid, zoo men wil hei noodlot, dat wil, dat zekere feiten niet ongestraft bljjven. Het mysterie heeft plaats gemaakt voor de miedaad, de feiten stellen de schold van Cherpion vast. Cherpion is oompleet misdadiger, zegt pleiter, want het is hem niet voldoende zgo verloofde en kind in den vreemde op de hardste wijze te vermoorden, neen, de her innering aan het elaohtoffer moet worden besmet, de gemeenste laster ii daarvoor niet voldoende. Dit is de reden van pleiters optreden. De schold van Cherpion zou door den advocaat generaal voldoende helder zijn aangetoond. Maar de vader van Marie Droixhe wil de nsgedaohtenis van zgo kind zniveren van de smetten, die daarop geworpen zgo. Pleiter beschrijft Marie Droixhe als leeg van hoofd maar warm van hart, zachtaardig, behoefte gevoelend aan genegenheid, hartstochtelijk, zelfs zoo men dat woord wilverlangend naar een goed huwelijk, een leventje van liefde on onbezorgdheid. Maar, vraagt pleiter, wat bewijst dit alles tegen haar moraliteit? Zeker, ze was mooi en koket, maar dat is een bezwarende omttandigheid. De welsprekende advocaat treedt daarna in uitvoerige appreciatie van wat de getuigen omtrent karakter en gedragingen van Marie Droixhe hier hebben meegedeeld. Daartegen over stelt pleiter herhaalde woordbreuk, de geschonden trouwbeloften eu de lafheden van Cherpion. En deze durfde zgu verloofde veragten maken I Coerpion zit wezenloos voor zioh uit te staren onder dit vernietigend pleidooi. Lang staat pleiter stil bg de verhouding tussohen Pirnay en Mademoiselle Droixhe, om daaruit te ooncludeeren, dat daarin voor beide partgen niets oompromitteerends lag. Vervolgens komt pleiter tot de relatiën tussohen Cherpion en Marie Dro'xhe. Reeds in Maart 1904 is er sprake van trouwen. Cherpion maakt Marie Droixhe, die hem onbeperkt vertrouwt, wjjs, dat bij leeraar ii. Hij maakt den valschen brief, die van het ministerie zon gekomen zgo eu waarin hij de belofte krijgt van een mooie betrekking te Namen. Was die brief niet door Cherpion geschreven, den eenigen, die er belang bjj bad, h^^gjv in ieder geval, dat Marie Droixhe ül^^^en had dan moeten protesteert en een klach^&dienen. v Pleiter zet nu uiteen, dat vaststaat,' Cherpion in Angustusjn intieme relatie Marie Droixhe gekomen -ig, maar hij het zeer goed begrepen, dat by dit tot het niterste moest looohenenwant -immers gebleken is, dat het slachtoffer van den Hrxentanz zes maanden zwarger was. Dat is het uitgangspunt zijner verdediging, maar de briefjes, die na den bewueten nacht van 8 Augustus tussohen de beide verliefden ge wisseld zijn, zeggen genoeg. Mr. Ttchoffen vervolgt a(jn pleidooi. Bij volgt al de gebeurtenissen op den voet. In October bemerkt de vader van Marie Droixhe in welke positie zijn doobter ver keert. Een onderhoud met Cherpion heeft plaats, en de vader dringt op een spoedig trouwen aan. Cherpion zweert duizend ceden. PI. is eohter overtuigd, dat niemand thans nog zou durven beweren, dat Cherpion ooit een oogenblik voornemens is geweest Marie Droixhe te tronwen. Oberpion belooft en belooft nog eens, maar tegelijkertijd rijpt in bem de gedaohte aan de misdaad. Hij moet zioh van die vrouw ontdoen en beginnen met het huwelijk op de lange baan te schuiven. Daartoe dienen anonieme brieven aan de wederzydsohe ouders, waarvan niemand anders dan Cherpion de auteur is. Hij stapelt leugens op leugens, bedriegt zgn meisje, zgu ouders, zijn vrienden. Hij belastert zgn verloofde op de schandelgkste wijze en zie daartegenover, zegt pi, do aandoenlijke teederheid van dat nsïeve natuurkind, dat zich trsoht te recht vaardigen en bem te troosten. De vader en ago toont vertrouwen eohter de zaak niet en big ven aandringen op bet vsatstellen van den datum voor het buweljjk. Cherpion zoekt nienwe uitvluohten. Hg laat bet meisje uit hasr ouderlijke woning, wear ze sinds November verbleef, terugkomen naar Luik om haar, de willooss, geheel in zgn macht te hebben. Zoo nadert pl. de vreeselijke dagen van Februari. Hij tracht te ontzenuwen al de verhalen, die Cherpion opgedisoht heeft omtrent bekentenissen, die Pirnay toen aon hebben gedaan en omtrent zgn breuk met Marie Droixbo, die daarvan het gevolg zon zgn geweeat. Met de feiten, die het prooes aan het licht heeft gebracht, betoogt pl., dat er van die brenk geen woord waar is. Integen deel, de verhouding werd al inniger, ajj het dan ook sleohts oomediespel van dezen geraffi- neerden cyoions geweest. Op 12 Februari gaat bek!, naar Jodoigne om de toestemming zijner ouders voor z(jn huwelgk te vragen. Mario Droixhe gaat hem 's avonds van den trein halen en vertelt haar hospita bg baar thniskomst, dat alios in orde is en z|j binnen 14 dagen aal trouwen. Van dien tgd lullen zjj samen hnn woning in Namen gaan in orde brengen. Met bittere ironie gaat pl, na wat er vervolgens gebeurd is. De gebeele saai iz onder den indruk van de dramatische schildering, die pl. geeft. Cherpion begint zijn zelfbebeersobing te ver liezen. De tranen loopen hem langs de wangen. Na de pauze, te kwart over drie, wordt het pleidooi van mr. Tsohoffen afgebroken, om nogmaals mevrouw Mulder uit Ngmegen te hooren, die ten tweeden male is opgeroepen. Buiten eede wordt mevrouw Mulder gehoord over hetgeen de metgesel van mademoiselle Droixhe op den morgen van 20 Februari gezegd hoeft. Hij bestelde drie diners tegen '8 avonds en voor drie personen logies op één kamer, met drie bedden. Het meieje was daar niet bij. Mevrouw Mulder vroeg of de nog te waohten persoon een dame of een heer was, doch daarop antwoordde de aoogenaamde Looaveld niet. Hij sprak Vlaamsoh. Meer wenseht men van getuige niet te weten, zij kan dus weer terstond vertrekken, De president dankt haar voor baar bereid willigheid om voor de tweede maal de verre reis naar Luik te doen. Laatste Berichten. Tokio, 1 Augustus. Volgens ambtelijke mededeeling heeft het Japansohe leger op Saohalin den 28 en Jali de Russbd, die ongeveer duizend man sterk waren, op 8 K.M. ten Z. van Reikor verslagen. De Russen trokken snidwaarts terug. Generaal Haragoetaji heeft den 30an Jali het militaire bestnur over Saohalin afgekondigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 5