Ingezonden Mededeelingen. Verkiezing leden Gemeenteraad. De vreemdeling, die als verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal van den «Frans Hals" uit het Manritahnis, 1e Middel burg werd aangehouden en naar Den Haag ia overgebracht, ia een 25-jarige Belg, met een niet vlekkeloos verleden. Da man heeft reed") gevangenisstraf ondergaan en wegens frauduleuze handelingen was bij op 't oogenblik voortvluchtig uit ago geboorteland. Evenals te Middelburg heeft bjj ook te 'a Hage in het begin deser maand, omstreeks het tijdstip dat de diefstal in het museum werd gepleegd, on Ier veraohillende namen als Vermeulen, Cannivère en Ngs in tweede-rang logementen verblijf gehouden. Geconfronteerd o.a. met personeel van het Mauritshuis ia de aangehoudene beslist her kend als één der twee geaignaleerden, verdaobt van den diefstal. De aangehoudene ontkent niet in het Museum te zijn geweest, doch zegt alleen als kunstliefhebber voor agn genoegen het Mauritshuis te hebben besooht. Hij beweert van den diefstal niets af te weten. Ook ont kent hij in gezelschap van een ander persoon te zija geweest. De politie meent echter in den aangehouden vreemdeling een persoon te zien, beboorende tot een dievenbende die het voornamelijk op schilderijen en antiquiteiten gemunt heeft. De man is dan ook ter besohikking van de Justitie gesteld en thans overgebraoht naar het huis van bewaring. Woensdagmiddag, ongeveer drie uren, zijn uit het Huis van Bewaring alhier twee gedetineerden ontvlucht. Zij ziju over den muur van de groote wandelplaats geklommen, terwijl de schild wacht zich aan de andere zijde bevond. Zij waren op die plaats aan het witten en maakten van de gelegenheid, dat zij een oogenblik buiten toezioht waren, gebruik om door middel van een ladder, bij het werk gebezigd, over den muur te klimmen en het hazenpad te kiezen. De eene ontvluchte is Viocent Wilhelm Siekieraki, een 23-jarige kellner, laatst wonende te Rotterdam, die den 14 Juli j 1., wegens diefstal van een horloge te Vlissingen, door de rechtbank alhier veroordeeld werd tot 6 maanden gevangenisstraf. Omdat de appèldagen nog niet verstreken waren, vertoefde bij nog in het Huis van Bewaring. De andere persoon, die ontvluchtte, is Florent Brissinok, een werkman, oud 26 jaar, laatst gewoond hebbende te Frasene (België). Door de Belgische justitie is den 12 dezer zijne uitlevering aangevraagd ter zake van diefstal. Beide zijn langs het kanaal naar Yeere gegaan en daar de sluizen overgestoken om op den weg naar het Sloe te komen. Omstreeks 6 uur werden zg daar gezien door den rgks- en gemeente-veldwachter te ArnemuideD. Toen zij de politiemannen in het oog kregen, zijn zij ieder in verschillende richting weggevlucht en konden niet aobter- haald worden. Heden in den vroegen morgen, 't was ongeveer vier nur, werd Siekieraki over de sluis te Yeere gaande, staande gehouden door de rijksveldwachters Sturm en Van Oorschot. Hij had een witten kiel onder den arm, zeide schilder van beroep te zijn en te Vlissingen thuis te behooren. Terwijl dit gesprek plaats had, nam Siekieraki eensklaps de vlucht, doch werd dadelijk gevolgd door den brigadier-titulair Sturm, die hem een paar revolverschoten nazond, echter zonder hem te raken. De rijksveldwachter van Oorschot, die hem ook achtervolgde, wist hem, nadat ongeveer een 1000 meter waren afgelegd, in een sloot te drijven. Toen S. zich daarin bevond, sprong de rijksveldwachter boven op hem en nam hem gevangen. Hij werd daarop weer naar het huis van bewaring teruggevoerd. De andere persoon is nog niet opgespoord, maar zal zeker wel in handen der politie vallen, daar hg zich moet bevinden tussohen Arnemniden en het Sloe en de weg tot ont komen hem is afgesneden. Hoewel de politie in alle riohtingen heeft gezooht, is het nog niet gelakt den ontvluchten Belg, die Woensdag nit het hnis van bewaring wist te ontsnappen, te arres- teeron. Vooral in de omstreken van den Sloedam is veel politie om te traohten te beletten, dat de vluohteliog met een visscher- man verder een goed heenkomen zon kannen zoeken. Vliisingen, 27 Jali. De Kamer van Koophandel en Fabrieken besloot in haar hedenavond gehouden vergadering een adres te zenden aan den direotenr-generaal der Staatsspoorwegen om verbetering in den treinenloop op de lijn Vlissingen—Roosendaal— Breda. Een afsohrift zal worden gezonden aan den Minister van Waterstaat, terwijl aan de Kamers te Middelburg, Terneazen en Bergen-op-Zoom verzooht zal worden daaraan adhaesie te verleenen. In het adres zal worden verzooht: lo. een trein in te leggen van Vlissingen naar Breda, stoppende op alle stations en vertrekkende n.m. 2 30, aankomst te Roosen daal 4.25, vertrek 4.36, aankomst te Breda 5 uur. Hierdoor wordt verkregen een aan sluiting naar Maastricht; 2o. een trein van Roosendaal naar Vlis singen (sneltrein), stoppende te Bergen-op- Zoom, Krniningen, Goes en Middelburg, vertrek uit Roosendaal n.m. 6.20, aankomst te Vlissingen 7.48. Deze trein heeft dan aansluiting op die van België, Rotterdam, Maastricht en Noord-Doitschland (sneltrein Hamburg—Antwerpen) 3o te traohten het daarheen te leiden, dat trein 102, vertrek nit Vlissingen 7 nur v.m., te Breda aansluiting heeft, of te Tilburg op trein 111RotterdamMaastricht. Thans moeten de reisigers voor die riohting mede met den eersten omnibuatrein, vertrekkende om 6 07 4o. trein 182, vertrek nit Vlissingen 4 30 n.m., eenige minnten vroeger te Roosendaal te doen aankomen, of wel trein 113 (Ham burg—Antwerpen) eenige minnten later te laten vertrekken, teneinde correspondentie te hebben naar België. Thans vertrekt trein 113 van Roosendaal als trein 182 daar aankomt. Het korps stafmusikanten der marine, kapelmeester de heer J. Koning, gaat na 25 Ang. van Hellevoetsluis naar Vlissingen, om tegenwoordig te zija bij het binnenkomen der uit Ooat-Indië terugkeerende divisie oorlogs schepen, en embarkeert daar op het vlaggeschip. Aanbestedingen, Verkoopingen ens. Ten overstaan van den notaris mr. J. O. van der Lek de Clercq zijn voor J. Stonten te Oosterland, d.d. 26 Juli 1905, verkocht de vruchten te velde, staande bg de hofstede onder Oosterland, t. w.: Tarwe voor f 125, f 120. f,101, f 98 en f 86; gerst voor f 88 en f 85; haver voor f 101 en f66; jaapjea- peeën voor f 106. Oad-Vossemeer. De verpachting vsn dijken, wegen en viasoherijen, die de vorige masl in het openbaar plaats had, werd thans onderhands gegnnd, op ongeveer dezelfde voorwaarden en pachtprijzen, voor een termijn van zeven jaren. Al deze eigendommen be hooren aan de Ambachtsheerlijkheid. Landbouw en Veeteelt. Stavenisse. Meldden wij vóór een paar weken, dat de zoo gevreesde aardappelziekte zich ook alhier wc ér vertoonde, thans moeten wij bepaald mededeelen, dat geen enkel per ceel met die vrnoht bezet, er niet ruimichoote door aangetast is. Bijna overal ia het loof zoo goed als dood. Een natuurljjk gevolg ervan zal das wel zijn, dat het beschot zeer gering zal zga, en wat dan nog te waohten van de kwaliteit. Gaat men na, dat van de tiendpliohtige gronden alhier circa 370 gemeten met aardappelen bezet zjjo, zoodat men het aantal gemeten aardappelen wel op 500 kan stellen, dan kan men eenigszins berekenen, hoeveel de aardappeloogst dit jaar alhier minder in onze gemeente zal doen vloeien, dan b.v. verleden jaar het geval was. Ook in de uien vertoont zioh het kwaad, en de granen, die onnatnnrlijk vroeg rijp en dood zijn, beloven niet veel beschot. De suikerbieten staan over het algemeen mooi en beloven een goed gewas. St -Filipsland, 27 Jnli. Er komen handen te kort ia de witte sjaio. Reeds zija een 80 tal personen nit Steenbergen gerrquireerd om een hsndje te helpen, 's Morgens half zeven worden ze per tram in 2 open rgtnigen aangevoerd, om 's avond* 6 uur per zelfde gelegenheid weer te vertrekken. Door den Minister van Waterstaat is bepaald dat de gewone rgksoajaarskenringon van tot dekking bestemde hengsten in 1905 gehouden zullen worden Voor Zeeland op 4 Sept. te Middelburg, 5 te Oostbnrg, 6 te Hulst, 7 v.m. te Katter- dijke, n m. te Cortgene. 8 te Zierikzee en 9 Sept. te St.-Maartensdgk. BKCITSZAMBI. Het gerechtshof te 's-Gravenhzge heeft tot 8 dagen verminderd de straf van 2 maanden, opgelegd door de Middelbnrgsche rechtbank aan A. C. te Vlissiogen, ter zake van diefstal van een rijwiellantaarn en bel. Voorts ia tot 2 maanden verminderd de straf van 4 maanden, opgelegd aan J. A. G., koopman te Middelbnrg, wegens mishandeling. De commissie van liquidatie der zaken van den heer A. Y. A. Looyen, eenig firmant van de firma Van der Leijé Co. te Middel burg, heeft kennis gegeven dat nj aan alle oononrrente schnldeisohers een dividend van 45 procent kan nitkeeren, terwijl zij hoopt later nog een klein alot-dividend te kannen nitkeeren, waarvan de hoegrootheid nog niet met zekerheid valt te ramen. KIBKI1IVWI. Burgh. De inwijding van het nieuwe orgel ia de Hervormde Kerk alhier is thans definitief bepaald op Zondag 6 Augustus 1905, des namiddags 2 nar. De leverancier, de heer Bender nit Leiden, komt het orgel dan zelf bespelen. Een kinderkoor onder leiding van den heer Hnbregtse zal zioh doen hooren. Ds. P. J. M. de Bruin, pred. bg de Christ. Geref. Gem. te Apeldoorn, is benoemd tot docent aan de Theologisohe School van die kerk te Rijswijk. ORPIIWUV» Na gehouden overgangs examen is o. a. bevorderd tot de derde klasse der Rjjka- normaalsohool voor teekenonderwijzers te Amsterdam de beer J. W. Barendregt, ge boortig van Dreischor. De voordracht voor eene onderwijzeres aan de O. L. school te Broinisse bestaat uit de dames: Ribbena, Zieriksee; Flohil, Anna- Jacoba-Polder; Goedblocd, Kerkwerve; v. Ben- degom, Nieuwerkerk. Benoemd tot onderwijseres te Nienwe- Tonge mej. B. Huibregtse te Ierseke. In zgn zitting van Woensdag 1.1. ver leende de Raad van Nieuwerkerk op zgn verzoek eervol ontslag tegen 1 Sept. aan den onderwijzer, den beer J. A. de Hallo. Aan de Hoogere Burgerschool te Bergen- op-Zoom zgn tot de 4e klasse bevorderd de joogeheeren J. Timmer en I. Kievit, terwijl tot de 2e klasse van de Kweekschool voor machinisten ia bevorderd A. de Gras if, allen van Oud-Vossemeer. Geslaagd te 's-Hage voor het examen Eogelsche taal L. O. de heer A. Ngsse te Rotterdam. Maandag overleed, in den ouderdom van 70 jaar, tengevolge eener keeloperatie, de heer K. de Graaf, oud-hoofd der aohool te Waterlandkerkje. Van af de opriobting der Rijksnormaallessen in 1882 tot heden, was de overledene onder- wijter in geschiedenis aan genoemde inrichting. Sedert 5 jaar was bij rustend hoofd en woonde sinds dien te Oostbnrg. Hij was een ijverig man, vol plichtbesef, die werkte met de gaven, hem geschonken. (Onder verantwoordelijkheid i an den inzender). Van 15 regels f 1,elke regel meer 0,20. Bloemen en Bemesting. Ik zal eerst eens zeggen, hoe ik er aan gekomen ben, aan wat ik ga vertellen. Ik had twee gewone geranium-stekjes, beide even oud, even groot, even dik, die ik beide in een pot had gezet. De potten waren ook even groot en gevuld met dezelfde bladaarde. Alles heel toevallig, maar toen ik ze zoo zag staan, dacht ik op een keer, dat de twee exemplaren, juist omdat ze zoo sprekend op elkander leken, uitstekend geschikt zouden zijn voor de een of andere proefneming. Ik besloot de beide stekken te gebruiken om een onderzoek te doen naar den invloed van Patent-Kali op deze bloemensoort. Welnu, ik heb een prachtig resultaat ge kregen, dat ik niet kan nalaten mede te deelen. Ik begoot beide potten om den anderen dag met een liter water elk de bloemen ston den san de zonzijde, zoodat de verdamping buitengewoon groot was. Doch bij den eenen pot deed ik in eiken liter water >/i gr- Patent-Kali, welk zout ik natuurlijk eerst geheel in het water liet oplossen. Te beginnen met den zesden dag, zag ik eenig versohil. De geranium, die met een oplossing van Patent- Kali begoten was, werd eenigszins grooter en steviger. Na twintig dagen was het verschil duidelijk. Vooral de bladeren der plant werden kolos saal groot. De gansche plant ziet er buiten gewoon gezond uit. Ze bloeit weelderig eu wint het in alle opzichten van hare tweeling zuster. Ik heb de begieting met Patent-Kali dertig maal volgehouden. Toen ben ik, uit vrees te veel van het zout in den pot te bren gen, geëindigd. Heel veel was hier nog niet uit te leeren, meer niet dau dat de Patent- Kali laat ons aannemen, onder overigens gun stige omstandigheden een zeer guneligen invloed kan uitoefenen op de ontwikkeling der bladeren, stengels en bloemen van de geranium. Maar ik weet meer. Want, ge begrijpt, dat ik, als belangstellend onderzoeker, niet tevre- PREDIKI in onderstaande Gemeenten van i Zondag 3 O De Oeref. Kerk te Zierikzee: 's Voorin, tien ore en 's avonds zes ore: ds. Laman. (Openbare Belijdenis). Herv. Kerk te Kerkwerre: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Hert. Kerk te Serooekerka: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. Hert. Kerk te Burgh: 's Nam. twee ure: ds. De Jagher (Doop9bediening). Herv. Kerk te Renesse: 'sNara. twee ure: ds. Onnes. Herr. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ure: ds. Onnes. Hert. Kerk te Haamstede: *8 Voorm. half tien ure: ds. Brouwer. (Collecte toor noodlijdende kerken en personen). Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee nre: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Hert. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. hall tien ure: ds. Elenbaa» tan Gapinge. (Onmiddellijk na do godsdienstoefening tot 12 nre stemming toor één gemachtigde in het kiescollege (herstemming tusscben de heeren J. Blom en A. van der Werf). Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Raman. Hert. Kerk te Brouwereharen: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwereharen 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Horjus. Hert. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher tan Burgh. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ureds. De Jonge. Hert. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Van Nouhuys tan Zierikzee. den ben met de waarneming van den invloed van Patent-Kali op één onnoozele bloem. Zoo dra ik duidelijk zag, dat de eene plant de andere ver vooruitliep, heb ik de proef her haald met twee andere geraniumplanten en deze tweede gaf dezelfde resultaten als de eerste. Ook een derde proef gaf een ongeveer gelijke uitkomst. En nu durf ik gerust te generali seeren en zeggen, dat Patent-Kali geraniums tot praoht-exemplaren doet opgroeien. De proef kan gemakkelijk genomen worden, vooral omdat men in eiken pot zoo bitter weinig noodig heeft. En daarom ook is de zaak voor liefhebbers van bloemen en bloemisten van groot belang. Het is mijn plan de proef te herhalen met andere bloemen, en ik raad den lezer aan zulks ook te doen, daar er zeel veel kans bestaat, dat, wat waar is voor de geranium, ook waar zal zijn voor de meeste of misschien wel voor alle andere bloemen. Daarenboven is het in vele bloemenkweekerijen reeds de gewoonte, evenals aan de tuingewassen, een bemesting te geven van 5 Kg. Patent-Kali, 5 Kg. superphosphaat en 23 Kg. Chili- salpeter per Are berekend. Geen wonder dus, dat ik op den ingeslagen weg voort wil gaam St -Anualand. Bij enkele candidaatetelling is tot lid van den Raad banoemd de heer J. Zandee, ter vervalling der vacatare, ont staan door het overigden van den heer Joh. Zandee, die als zoodanig met den eersten Dinsdag van September moeet aftreden. Kamerverkiezingen. Bij de Dinsdag gehouden verkiezingen zgn candidaat gesteld in het district Z u t p h e n de heeren W. P. G. Helsdingen (8.-D F. Lief tic ck (Unie-Lib.) en R. P. J. Tutein Noltbenios, zioh noemend nationaal-liberaal en die door de anti-liberale partijen wordt gesteund; en in bet district Den Helder de boeren mr. Z. van den Bergb (Vrijz.- Dem.) en A. P. Staalman (Chr.-Dem Gemengd Nieuws. Dc ramp van de Bennington". Het is ditmaal de Amerikaanaoho marine, die door een ontzettende ramp ia getroffen Aan boord van de kanonneerboot «Bennington", bebooren de tot het Stille-Ooeaan-eBkader, en in de haven van Ssn Diego, California, liggende, ii Vrijdag een ketel ontploft, waarbij 39 menschen zgn omgekomen en 70 gewond, terwijl er nog 21 vermist worden. De bemanning bestond nit 278 koppen. Het was halfelf 'a avonds, toen de ostplcffiog plaats had. Een der vier kotels van het schip barstte geheel open met donderend geraas, waardoor mensohon en stokken van het aohip in de lacht geslingerd werden. Er waren op dat oogenblik vele kleine stoombootjes en pleiziervaartnigen in de haven, die spoedig laogezjj van Int schip kwamen, om zooveel mogeljjk hulp te ver leenen. Do dooden en gewonden werden bg twee en drie tegelijk stadwaarts gebraoht, waar laatstgenoemden terstond naar het hospitaal zga vervoerd. Het aohip lag voor anker, terwijl de ont plofing plaats greep en wachtte op orders. Een deel der officieren en bemanning waa aan wal, waaronder ook de oommandant Yonng. Aan wal en op de pier waren eenige honderden mensohen, die met ontzetting zagen, hoe de schepelingen hoog in de luoht geworpen werden en in bet water neerkwamen. Mot roeibooten haalde men hen op. Vele dooden en gewonden lagen op het dek, dat een slagveld geleek. Nog bekwamen eerige IEUHTEN chouwen en Duiveland. JuU t O O 6. Chr. Geref. Kerk te Zieriksee: 's Voorin, half tien ure, 's nam. twee ure eu 's avonds ses ure: ds. Wisse van 's-Gravenhage. Herv. Kerk te Drel9chor: 's Nam. twee ure: ds. Van der Griend. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kars. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. (Voorbereiding H. Avondmaal). Geref. Kerk te Nieuwerkerk: ^8 Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure en 's avonds ias ure: ds. Cramer. Oud-Garef. Kerk ta Nieuwerkerk: *8 Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 nre: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: geen dienst; 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: df. C. Staal's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjanslaud: 'sNam. twee ure: ds. Blankert van Kerkwerve. Herv. Kerk te Bruinisee: '8 Voorm. half tien ure: ds. Waardenburg; 's nam. twee ure: leeskerk. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. half tien ure en 's avonds vgf ure: ds. De Jager. Oud-Garet. Kerk te Bruinisse 's Voorm. negen nre's nam. twee nre en 's avonds half zes ure: de heer Romeyn van St.-Filipsland. Evangelisatie Bruinisse; 'sVoorm. half tien nre en 'snam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël H: '8 Voorm. tien ure, 's nam. drie ure en 's avonds acht ure: Het Bestuur. aohepelingen kwetsuren, toen zij naar tonelen gingen, om te zien, of zij daar nog kameraden konden redden. Men vreesde, dat het schip zon zinken en daarom werd het terstond naar Spreokela werf gebracht, waar het gedokt is. De slag van de ontploffing waa zoo hevig, dat bg in de geheele stad en omgeving is gehoord. Te Coronado braken verscheidene ruiten en de gasten van het bótel vluchtten, in de veronderstelling, dat er een aardbeving plaats had. Zoodra de ware aanleiding bekend was, snelden allen naar de haven. De ketels van de «Bennington" waren 15 jaren geleden gebouwd op de Qointard Iron- Works te San Francisco. De ohef-machiniat van het aohip had in October gerapporteerd dat tij in slechten toeatand waren. De com mandant en de hoofd-ingenienr van de vloot rapporteerden later, dat het niet dringend noodzakelijk was het aohip naar de marine werf te zenden, dat aan een der ketels wel een zwak pant was, maar dat het schip daarvoor nog niet bniten dienst gesteld be hoefde te worden. Over drie maanden zon het aohip van nieuwe ketels worden voorzien. De «Bennington" was 18 Juli nit Honolulu te San Diego aangekomen, en had een voor spoedige reis gehad. Kapitein Goodrich oommandant van het eskader, is Zaterdag morgen met de «Chioago" en de «Marblehead" te Paget Somd aangekomen en terstond naar San Diego vertrokken. Laatste Berichten. St.-Petersburg:, 27 Juli. Linjewitsj seint d.d. 25 dezer: Gisteren om één uur 'snamiddags hebben Japansche torpedojagers een bataljon eland in de baai van Castries. Zij namen ezit van den vuurtoren en hesohen de Japansche vlag. Tobio, 27 Juli. De Russen te Alexandrowsk bestonden uit een pas aangekomen bataljon en verscheiden honderden vrijwilligere, met acht kanonnen. De Japanners landden in de nabijheid en deden den 24sten hun aanval. Er zijn tweehonderd gevangenen gemaakt. De versterkingen aan de oostzijde van de stad boden hardnekkigen tegenstandwerden opnieuw aangevallen en den 25sten vermeeeterd. Een afdeeling landde te Moegatai en maakte 40,000 ton kolen en licht spoorwegmateriaal buit. Alexandrowsk is aan brandstiohting ontsnapt. Oysterbay, 27 Juli. Komoera en Takahira zijn hier aangekomen en hebben met Roosevelt geluncht. Zij keerden hedenavond naar New- York terug. Washington, 27 Juli. Het is nu defiuitief geregeld, dat de Russische en Japansche gevolmachtigden uit New-York vertrekken op den morgen van 5 Augustus aan boord van twee kruisers. Zij lunchen bij Roosevelt te Oysterbay en vertrekken 's middags naar Portsmouth, waar zij den 7den aankomen. Cliristiania, 27 Juli. In de namiddsgzitting van het Storthing diende de regeering een ontwerp in betredende een volksstemming over de opheffing der Unie met Zweden. De stemming zal 13 Angnstas plaats hebben en wel op dezelfde wijze als de laatste ver kiezingen voor het Storthing en volgens dezelfde kiezerslijsten. Het regeeringsontwerp werd naar een bizondere commissie verwezen, die terstond bijeenkwam. TILIfilAlllI. Middelburg, 28 Jnli. De ontvluchte Belg ia heden te Kapelle bij Goes gevat en onmiddellijk naar Middelbnrg overgebrsoht. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! «Aan wien de aohnld?" vraagt iemand, die gaarne zijn belasting op tijd betaalt, in nw nommer van 25 dezer. Het betreft de kwestie: waarom eerst in de zevende maand van het dienstjaar het versohuldigde bedrag aan den gemoedelijk belasting-betalenden wordt kenbaar gemaakt. Ja, ziet n, mijn waarde Redaoteur! er zgn in de gemeentelijke - en de provinoiale wet gevingen znlke eigenaardigheden, waarbij een gewoon bnrgermensch (die tooh altijd op tijd betalen moet) niet bij kan komen. Ik verneem uit goede bron, dat die late uitreiking der biljetten voor den Hoofdeljjken Omslag niet heeft gelegen aan Bnrgem. en Wetb., niet aan den Raad en alzoo ook niet aan den Gemeente-Ontvanger, maar aan het College van Gedeputeerde Staten, die het kohier 3 maanden onder zich hebben gebonden, zeer zeker om het nanwkenrig te onderzoeken. OOK EEN BELASTINGBETALER. Bt.-Maartensdijk, 26 Juli 1905. Geachte Redactie I Indien uw verslaggever de gelegenheid had de raadsvergaderingen persoonlijk bij te wonen, oftewel de noodige stof voor het samenstellen van een berichtje dienaangaande op andere wijze trachtte te verzamelen, men zou beslist over de vergadering van 21 Juli 1.1. iets anders ter lezing hebben gekregen. Van het in die vergadering ter tafel ge brachte, bestond voorzeker de hoofdsehotel uit de ook in uw blad meermalen vermelde ver-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 2