NESTLE i KINDER- ♦MEEL. Verkiezing leden Bemeenteraad. ADVERTENTIEN. van de 2e klasse gaan over naar de 3e C. H. Bmita, B. J. de Bruyne, B. Geleijnse, A. P. van der "Weijde, J. M. Boot, M. C. van Ballegooijen, A. Klop pert, J. W. C. Loewer en C. van Hengelaar. Voorwaardelyk 1niet over 3 leerlingen o*er gaan de toehoordersJ. J. tan der Straate en J. M. van Arenthala; van de 3e klasse gaan over naar de 4e J. J. van Westen, C. P. Boot, M. P. T. H. Dikeohei, P. E. Leupen, O. A. H. van Nieuwenhuijzen, W. van der Ploeg, J. M. Voreth^uvei LaBrand, J. J. van der Have, J. H. Kuijper, J. van Dijke, J. J. de Graaf, J. E. de Bruyne, A. M. L. Oiksehei, C. Visser, J. ten Haaf, A. E. G. Post TJiterweer, D. van der Maaa. Niet over 2 leerlingen van de 4e klasse gaan over naar de 5e: L. J. BooneA. BongaardsP. de Mooij, E. A. C. Belmonte, Z. G. Hoogerheide, G. Huisman, J. M. Bienefelt, A. Regensburg, M. A. de Bruijoe en J. C. Koopman. Niet over 1 leerling; over gaan de toe hoorders: A. H. de Mooij, D. J. Kloek en J. C. van der Kreke. Bij het gehouden overganga-examen der R. H. B. 9. te Goes zija bevorderd van de le kl. naar de 2e 32 leerlingen en 1 voor waardelijk; niet bevorderd 10. Van de 2de kl. naar de 3de 16 en 2 voorwaardelijkniet bevorderd 4. Van de 3e kl. naar de 4e 18 leerlingen en 5 leerlingen voor enkele vakken. Van de 49 kl. naar de 5s 13 leerlingen en 1 voorwaardelijk; niet bevorderd 2 leerlingen. 82 leerlingen zgn onvoorwaardelijk en 4 voor waardelijk bevorderd, terwijl 16 leerlingen big ven zitten". Voor het toelatioga-examen voor de R. H. B. 9. te Bergen-op-Zoom, zgn o. m. geslaagd A. Knook en J. Snijder, leerlingen der O. L. S. te Ond-Vossemeer. De onlangs te Terneuzen opgerichte afdeeling van de Vereeniging Volksonderwijs wendt ernstige pogingen aan om in die ge meente een ambachtsschool op te richten. Bianenkort zullen definitie va voorstellen worden gedaan om tot de oprichting dier school te gerakjn. Bij het dezer dagen gehonden examen 7oor den cursus te Bergen-op-Zoom, slaagde de onderofficier M. M. van RijsBel te Tholen. Ter beschikking van den gou?.-gen. van Ned.-Iadië kunnen worden gesteld eenige onderwijzers, om te worden benoemd tot ouderwijzer 3de klam bij het openbaar Euro- peesch L. O. daar te lande. De hoofdakte ia oen vereischte, terwijl andere akten, allereerst die voor de Franache taal, tot aanbeveling strekken. Nadere inliohtingen verstrekt de St. Ct. De heer P. van Kalmthont, geboren te Goes, slaagde heden aan de universiteit te Amsterdam voor het praotiaoh examen ala apotheker. Stavenïsse. Defioitief is thans vastgesteld, dat de aleemeene ouderwijieravergaderiog nit hot arr. Tholen zal gehouden worden den 21 Juli te Breda. RECHTSZAKEN. Voor het kantongerecht te Wageningen stond voor eenrge waken terecht O. v. d. M. te Venendaal, ter zake verkoop van margarine als natuurboter. AH getuige décharge werd toen gehoord beki.'s leverancier, die verklaarde a*n M. steeds zuivere natuurboter te leveren. Op dien grond werd door den ambtenaar van hot O. M. vrijspraak gevraagd. De kantonrechter stelde echter een nader onderzoek in en schorste inmiddels de uit spraak. 't Is nu gebleken, dat bekl. meer boter verkocht dan hem de getnige décharge leverde, zoodat de zaak opnieuw voor het kantongereoht te Wageningen in behandeling komt. Provinciale Staten van Zeeland. De zitting van de Provinciale Staten werd heden bijgewoond door 37 leden. Afwezig waren de heeren Van Teylingen, Hombach, Ysebaert en Van Lynden. Na enkele mede- deelingen van huiehoudelijken aard, werd overgegaan tot de benoeming van een lid van Gedep. Statenmet 23 stemmen werd benoemd mr. JP. Dieleman, terwijl mr. H. C. Moolen- burgh er 14 verkreeg. Mr. Dieleman verklaarde, onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen, de benoeming aaa te nemen. Tot buitengewoon lid van Gedep. Staten werd benoemd mr. De Veer met 22 stemmen. Verder verkregen de heeren Heyse 12, Henne- quin en Van der Meer ieder 1 stem. De heer De Veer nam de benoeming aan. Behandeld werden voorstellen van Gedep. Staten 1°. tot toekenning van een subsidie ad f 325 aan de gemeente Nisse, in de kosten van hare huishouding voor 1905; 2°. tot toekenning van een subsidie ad f 400 aan de gemeente Veere voor hetzelfde doel; 8°. tot afwijzing van het verzoek van het Gemeentebestuur van Zierikzee, om een subsidie voor een avondschool voor vakonderwijs. Blijkens het afdeeliugsverslag werden van verschillende zijden bezwaren geopperd tegen het voorstel van Gedep. Staten. Een der leden zou het betreuren, als Zierikzee niet werd geholpen. In een andere afdeeling merkte een der leden op, dat het wel voor de vierde maal was, dat het adres werd ingezonden, maar dat er reeds ia vorige jaren stemmen waren opgegaan, om het verzoek in te willigen. Het geldt hier verbetering van het vakonder wijs, en waar de gemeenten niet bij machte zijo zelf daarin te voorzien, is het de roeping der provincie om de gemeenten te steunen, llit de stemmingen in de afdeelingen bleek, dat ten slotte de meeste leden vóór het voorstel van Gedep. Staten waren, terwijl verschillende leden zioh hunne stem voorbehielden. De heer Moolenburgh verdedigde uitvoerig het verzoek van het Gemeentebestuur van Zierikzee. Hij noemde deze zaak geen plaatso- lijk, doch wel degelijk een provinciaal belaDg. Hij diende een voorstel in, om een subsidie van f 500 aan de gemeente Zierikzee te ver- leenen. Ook de heer Blum bestreed het voor stel vau Gedep. Staten en in het algemeen het standpunt door de Gedep. Staten ingenomen, tegenover het al of niet subsidiëeren van vak onderwijs in het algemeen. Hij aohtte het toekennen van dergelijke subsiedies uoodig. De heer Fokker stelde voor, de beslissing over deze zaak aan te houden tot de Najaars vergadering. Dit werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen; 4°. tot afwijzing van het verzoek van het Gemeentebestuur van Goes, om een subsidie voor een avondschool voor ambachtslieden 5°. tot afwijzing van het verzoek van het Gemeentebestuur van Vlissingen, om een sub sidie voor een avondschool voor handwerks lieden. Punten 4 en 5 worden aangehouden tot de Najaarsvergadering 6°. tot het verleenen van een jaarlijksch subsidie tot eeu maximum vau f 3000 aao de Vereeniging „De Ambachtsschool" te Mid delburg. Over dit punt werd een breedvoerige diaoussie gevoerd, voornamelijk tussohen de heeren De Veer en De Jonge. De heer De Veer opperde verschillende bezwaren, die door den heer De Jonge werden weerlegd. Hn stelde voor, te bepalen, dat een minimam-subsidie vau f 250D zal worden verleend. Dit werd verworpen met 27 tegen 10 stemmen. Het geheele voor stel van Gedep. Staten werd teu slotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het voor stel van Gedep. Staten, om een subsidie voor de ambaohtsschool te Qoea werd aangenomen, nadat verworpen was een araendement-Henne- quin, om die subsidie slechts voor één jaar te verleenen 7°. tot het verleenen van een jaarlijksch subsidie tot een maximum van f 1600 aan de Vereeniging „De Ambachtsschool" te Goes 8®. tot het verleenen van een jaarlijksch subsidie voor een teekenschool te Aardenburg); 9*. tot afwijzing van het verzoek van het bestuur der Zeevaartschool te Vlissingen, om ontheffing van een voorwaarde, waaronder subsidie is verleend; PREDIKBEURTErsT in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duireiand. Zondag t O Jail SOOS. Da Geref, Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 'b avonds zes ure: ds. Laman. Cat. Zondag XXr. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Henr. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. (Juli Collecte voor het Orgel). Herv. Kerk te Renesse: 'sNam. twee ore; ds. Onnes. Her*. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ure: ds. Onnes. Herv. Kerk te Haamstede: 'a Voorna. half tien ure: ds. Brouwer. Ueref. Kerk te Haamstede: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leesberk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. (Onmiddellijk na de godsdienstoefening van 11 tot 12 ure stemming voor twee gemachtigden in het kiescollege (vacaturen C. Kristalyn en M. Lokker). Geref. Kerk te Eikerzee: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Broawersharen: 's Voorrehalf tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 'a Voorm. halt tien ore en 's nam. twee ore: ds. Horjus. Herv. Kerk te Zonnemaire. 's Voorm. half tien ure: ds. Meyer van Noordgouwe. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ureds- De Jonge. Herv. Kerk te Dr ei schor: 's Voorm. ball tien ure: ds. Van der Griend. (Be diening H. Avondmaal); 's nam. twee ore: Idem. Cbr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien nre, 'a nam. twee nre en 't avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgonwe: 's Nam. twee ore: ds. Meyer. Henr. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kars. Herv. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. hall tien ure en 's aam. twee ure; ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure en 's avonds zes nre: ds. Cromer. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: 'b Voorm." 9 nre's nam. 2 nre en 'b avonds 5.15 ure; Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 'sVoorm. half tien ure: ds. Ttuyich win Dugteren 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. hall tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes nre: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirj&nsland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Kam steeg. Herv. Kerk te Brnmia»: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ore: ds. Ruysch van Dugteren van Oosterland. Geref. Kerk te Brninisse 's Voorm. half tien ure en 's avonds vyf ure: prof. Biesterveld van de Vrije Universiteit. Ond-Gerel. Kerk te Brninisse: 's Voorm. negen ure's nam. twee nre en 's avonds vyf ure: ds. Boone van St.-Filipaland. Evangelisatie Brninisse 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie JeruSI U: '«Voorm. tien nre, 's nam. drie ure en avond» acht nre: Het Bestuur. 10°. tot bet verleenen van een jaarlijksch subsidie ad f 1200 aan de Vereeniging „Zee vaartschool" te Vlissingen voor een op te richten machinisten-cursus. Verworpen werd een amendement van den lieer Blum, om i 1350 subsidie toe te kennen in plaats van f 1200, zooals door Gedep. Staten werd voorgesteld. Het voorstel van Gedep. Staten werd aangenomen; 11°. tot verkoop van de laachineriën enz. uit het stoomschip „Zeelandia", werd aan genomen. Zeer uitvoerig werd gediscussieerd over het voorstel van Gedep. Staten, tot afkoopbaarstelling van de toiheffiog op de wegen ten behoeve van de Provincie. Na verwerping van verschillende amendementen, door den heer Van Waesberghe voorgesteld, werd het voorstel van Gedep. Staten verworpen met 19 tegen 18 stemmen. 12u. tot afwijzing van verzoeken van den Bond tot besoherming van den trekhond in Nederland en van het bestuur der afdeeling //Zeeland" van de Nederlandsobe vereeniging tot bescherming van dieren. Werd in handen van Ged. Staten gesteld, teneinde daarover nader voorstel te doen, 13°. tot toekenning van een jaarlijksch subsidie ad f 100 aan het Tehuis voor Militairen te Vlissingen; 14°. tot toekenning van een jaarlijksch subsidie ad f 100 aan het Botercontrole-station in Zeeland; 15°. tot toekenning van een subsidie ad f 100 aan de afdeeling „Walcheren" van de Neder- landsohe Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde voor een in September 1905 te Middelburg te houden tentoonstelling van bloemen, vruchten enz; 16®. tot toekenning van een subsidie ad f 600 aan het hoofdbestuur van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland voor een te houden cursus in hoef beslag. Punten 13 tot 16 aangenomen. Hierna werd vastgesteld een regeling van de reis- en verblijfkosten en presentiegeld van de leden der Prov. Staten en de jaarwedden van Ged. Staten. Met 17 tegen 10 stemmen werd verworpen een amendement om de jaar wedden van Ged. Staten te bepalen op f 2500. Hierna werd de vergadering gesloteD. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid tan den inzender). Van 1—5 regels f 1elke regel meer 0,20. IMelkvoedsel vcor KindereiWieken Bruinisse. Bij de heden gebonden her stemming voor lid van den Gemeenteraad is herkozen de beer W. Jamt let. SUvenieee. Bij de heden gehoadon her stemming voor lid van den Gemeenteraad ia gekozen de bear De Graaff met 115 stemmer. De heer Van der Slikke had 62 stemmen. Scherpenisze. Ter voorziening in de vacatnro wijlen den beer C. D. Bolier, zgn tot candidaten voor den gemeenteraad gesteld de heer6n M. van Djjke on F. Sneepeln. Gemengd Nieuws. Het Scboteobe College voor de Zeevissobe- rijen heeft proeven gonomen met een motor- vischvaartuig. Dat vaartuig, dat den naam van »Pioneor" draagt, kwam van Anstruther op de Sohotsohe kast naar Londen. Het heeft een inhoud van ongeveer 80 tonnen bruto, ia 75 Eng. vosten lang, en 22 vosten breed, sterk gebouwd. De motor, waarvoor paraffine gebruikt wordt, ontwikkelt 24 paardekrachten. De bedoeling ia den motor alleen bij kalmte te gebruiken, wanneer er geen wind is en bjj geeft een snelheid van ongeveor 5 kuoopon. Het zeilvermogen van de boot wordt door deu motor geenszins verhinderd, maar deze maakt bat medenenrn van ballast onnoodig. Nadat het vaartuig op de rivier de Theems een toohtje gemaakt had om een gezelschap gonoodigden gelegenheid te geren om het te inspecteren, ia het op de vissoherg uitgegaan. Mocht de «Pioneer" daar voldoen, dan hoopt men, dat de viaschers een aantal zulke booten zullen uitrusten om aldus aan de toenemende oonourrentie het hoofd to biedon. Groote kosten veroorzakon zij niet en de motor kan zoor wel op de bestaande vaartuigen aangebracht worden. Men meldt uit Tilburg: Donderdag vierde Anna Cornelia van Gorp, goboran Van Pelt, haren lOOen verjaardag. Op 22 jarigen leeftijd trad zij in het huwe lijk met Leonard van Gorp, eon arbeider tuinier, dien zij ra een echtverbintenis van 18 jaren door den dood verloor Sinds dien i droeg zjj alleen de zorg voor haar talrijk j gezin en thans doet zij dit nog in zooverre, j dat zij de inkomsten oi uitgaven van het gezin, bestaande uit moeder, zoon en dochter, regelt. De jubilareeso is nog bijna in hot volle bezit harer zintuigen, in 't bijzonder baar ge heugen is nog scherp. De ganseho buurt, waar zij geheel haar leven gewoond heeft, ia rijk met groen en vlaggen versierd. Het mijnongeluk in Walen. Hoewel het aantal dooden niet zoo verschrikkelijk ia als men in don aanvang vreesde, is tfiaos tooh gebleken, dat van de 121 der in de mijn tijdens de ontplcffiog aanwezigen, slechts één enkele de ramp heeft overleefd. Het was een hartverscheurend gezicht te zien, boe, nadat de slag alom was gehoord, vrouwen en kinderen naar do plaats des onheils snelden. Ia grootma getale waren spoedig doctoren aanwezig, terwijl vau de naburige kolengroeven allo besohikbare draagtoestellen werden aan gevoerd. 's Nachts was het een aandoenlijk tafereel rondom do mijnvrienden van mijnwerkers en anderen stroomden toe bij duizenden van alle kanten. De lijken der slachtoffers werden, wanneer ij waren herkend, naar een voor- loopige bewaarplaats gebracht. Van de twee overlevenden is er thanB een gestorven, terwijl de andere, Da vies genaamd, reeds in zooverre hersteld ia, dat hij een ver haal van zijn bevindingen geven kon. »Even vóór twaalven, vertelde hg, was ik in bet laropenbok, dat op korten afstand van den bodem van den put ia, toen ik plotseling een hevigen schok voelde en een hevige luoht- et rooming. Wetend dat er iets ernstigs voorviel, trok ik in een ommezien m'n theeblikje uit m'n jaa, maakte de jaa daarmee nat, hield het kloodingatnk over m'n mond en neusgaten en ging liggen, teneinde mij te beveiligen tegén de vergiftige dampen, die na de ontploffing in de mija hingen. De thöe droogde en ik goot het overige uit m'n kan en hield de ju nog maals voor m'n mond. Ten leste werd ik bewusteloos en herinnerde me niets meer tot ik bgkwam thuis iu bed". Het is opvallend, zoo wordt verder vermeld, zooveel jongens bij deze ramp zijn omgekomen. De oorzaak der ontploffing ia tot nu toe onbekend. Alle hoop, do bemanning der gezonken onderzee-boot «Faifadet" te redden ia ver dwenen. Het ongelukkige eohip ligt nog op den bodem van het meer van Bizerta, niet ver van de plaats waar zij het eerst zonk, en de autoriteiten hebben den nabestaanden en vrienden der opvarenden kennis gegeven, dat dezen overleden zgn. De ongelukkige zes gevangenen hebben nog tot bij Zaterdag middag eeinen gegeven. Zaterdagochtend 9 uur seinden zjj, dat de ademhaling hun moeilijker werd, om balfelf gaven zij aan de mannen, die met het reddingswerk b&zig wareu te kennen, dat in een kwartier alles gedaan zou zijn. Admiraal Aubert gst toen bevel eon pogicg te doen, de «Fatfadet" bjj den achtersteven te lichten, als het cenige middel om den ongclukkigen eenige lucht te vereohaffen. Dit gebeurde inderdaad, en bet werd mogelijk, de luoht in het achterste gedeelte te vernieuwen door eon klein poort gat en met de mannen te spreken. Doch toen men dit gedeelte 3 voet boven water bad, brak de kraan en viel de boot terug, waarbij de boeg opnieuw in de modder zonk. Een tweede poging mislukte. Om 5 nur antwoordden de zeelieden den duikers voor het laatst. Uit woordon, die men wisselde toen de achteratevon boven water was, bijjkt dat de mannen zich geen oogenblik door wan hoop of angat hebben laten moealepen. Thans worden pogingen gedaan, kettingen onder de «Farfadet" te slaan, daaronder een dok te doen zinken en het dok leeg te pompen, zoo dat bet 't schip opheft. Met kettingen alleen ia dat opheffen niet mogelijk gebleken, daar zo braken. Op 800 Meter afstand van het groote arsenaal, dat Frankrijk op hooge koe ten in Tunis heeft aangelegd, een arsenaal, dat een model moest zgn on do beste voor ziene arsenalen in Frankrijk moest orertn ff an, heeft het materieel de redders in den steek ge laten. De minister van marine,Thomson, bezocht Zondagnamiddag de plaste der ramp. Hij ondervroeg den oommandant der «Farfadet" en de beide overlevocde matrozen. Uit bun verhatl bleek, dat ook hier het onheil to wjjten was usn eon ongeval en geenszins aan gebrekkige constructie. Daarop begaf de minister zich aan boord van de onderzeoboot »Korrigan", een zusterschip van de «Farfadet", die dook en een geruimen tijd onder water bleef. De dochtertjes vau den koning van Saksen, de 5-jarige Piioaet Margarota en de 4-jarige prinses Alice, speelden onlangs e amen in don tuin der koninklijke villa te Wacbwitz. Zg waron aan het bloemen begieten en hadden groote prat. Maar terwgl de twee juffrouwen, die op haar moesten letten, eren weg waren om water te halen voor de gieterljes der kindoren, liepen de Prinsesjes naar een naburige vijver, keken over don rand Prinses Margarota verloor daarbij het ovenwioht on viel in het water. Eon tuinman, die in de nabijheid aan het werk was, kwam toesnellen, sprong in bet water en baalde de kleine prinses er uit. Zg had volstrekt geen letsel bekomen en nadat men haar had verkleed, kwam zij weder in den tuin om baron redder op echt kioderlgk- hartelgke wgz9 met een hand en een zoeu te bedanken. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 13 Juli. Voor tarwe bestond weinig kooplust, om reden do kwaliteit maar middelmatig was. Tarwe f 6 75 f 7,50; Karwijzaad, op le voting f 14,25 por 50 kilo. Middelburg, 13 Juli. Tor graanmarkt van heden wse de aanvoer zeer gering eu be stond hij hoofdzakelijk uit tarwe, welke 10 oent honger verhandeld is. De noteering ervan ia f 7.65 tot f 7 75 per H.L. Overige granen geen noteering. TRLB6BAIIB1. 'a-Gravenhage, 14 Juli. Blijkens een offioiëal telegram heeft den 12 dezer een aanval plaats gehad op onze ves tiging te Pangradjene (afdeeling Noorder District en Gouvernement Celebes en onder horigheden) en ia daarbij een sergeant gesneuveld en een sergeant licht gewond. De aanvallers werden verdreven. Benoemd tot leeraar aan de Rgka- Hoogere Burgerschool te Goes, de heer J. H. Rhoen, thans tydelyk leeraar aan de Hoogere- Burgerechool te Breda. Z 1 E R 1 K Z TIJD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. Juli. Mwuis- oudardom. H. W. L. W. n. m. u. m. 12. 11 voorm. nam. 1033 10 59 3 50 4.27 13. 12 voorm. 11.47 5. 0 nam. 5 37 14. 43 voorm. nam. 0.16 0.52 6. 2 6 38 15. 14 voorm. 1 23 6.56 3.51 n. nam. 1.52 7.31 16. Z. voorm. nam. 2.20 2.41 7 45 8.18 17. 16 voorm. 3. 8 8.28 nam. 3.29 9. 1 18. 17 voorm. nam. 3.56 4.13 9. 9 9.42 19. 18 voorm. nam. 4.34 4.47 949 10.22 Tijd van H. W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 Weekmarkt te Zierikzee, 13 Juli 1905. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,60, f 0,65, ƒ0,70 en f 0,75 de 5 Hectogr. Kip-Eieren: De Kip-Eieren zgn verkocht voor f 0,65, f .0,90, f 0,92| en ƒ1,per 25 stake. Kleine Kip-Eieren voor 0,50 per 25 ntuke. Eend-Eieren voor 1,25 per 25 stake. Burgerlijke Stand van Zierikzee. GEBOREN: 7 Juli. Een toon van J. van der Wekken en K. Fondse. 7 C. A. F. van Meteren en A. J, Ochtman. 10 t H. Blankert en S. Verton. 12 dochter C. Peute en D. van 't Noordende. gehuwd: 12 Juli. J. Stoel, 29 jj.m. en IL Hack, 27 j., j.d. overleden G Juli. O. Rombonts, 65 jechtgenoot van A. O. Willem». 7 A. Anker, 12 mz. 12 F. Berwald, 74 j., echtgenoot van A. C. Arendse. 12 M. van der Werf, 80 j., laatst weduwn. van A. Hogerheijde. Bnrgerl. Stand Tan St.-Filipaland. Over Jnni 1905. geboren: Maria Willemina, d. van A. Kosten en L. J Luijk. Cornelia, d. van G. C. Qaist en W. Hooglander. Jacoba, d. van J. Reyngoudt on K. Quist. Leuntje, d. van J. Noortboek en C- Wagemaker. Lena Margriet*, <L van C. Faasse en J. C. Westbroek. Neeltje, d. van F. Hooglander en G de Braber. Maria Willemina, d. van J. L. Meijer en W. P. H. Kramer. over!. fiden: Adriaantje, 14 m., d. van L. v. d. Bos en A. de Kok. Pieter, 22 j., z. van J. v. Dyke en A. v. Dyke (overt.) 25-jarige Echt vereeniging van JOHANNES VAN DIJKE Jz. en TANNETJE KRI8TELIJN Johd Oosterland, 16 Juli 1905. Hunne dankbare Kinderen. Ondertronwd JOHANNES MARINUS BIENEFELT en AGATHA CORNELIA LA FEBRE, Amsterdam. 12 Juli 1905. Jutfaas, Al g e me ene kennisgeving. Ondertrouwd TUNNI9 BOS Jzn., en E- d. 8. ELIZABETH J. VAN SPLUNTER O.Jn. Ballum Zonnemaire, 13 Juli 1905. Heden overleed to Westkapeïïc, mgo zeer geliefde Moeder MAATJE VERHULST, iu den ouderdom van byna 76 jaar. Anna- Jacoba-Polder, 12 Juli 1905. A. VAN ROOI JEN. Mijn harteiyken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen by mgne benoeming tot Lid van den Gemoenteraad. J. F. 8CHUURBEQUE BOEIJE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 2