Uit Stad en Provincie. Verkiezing leden Gemeenteraad. Raadszilling van 3 Juli LI. le Wissekerke. den rag ia de melkbak, met de voeten omhoog en de kleeren voor een goed deel tan het lichaam gereten. Onmiddellijk werd gestopt; men zond naar het siekenhuis om een brancard en weldra waa de ongelukkige opgenomen en werd bij verbonden. Er bleek een been gebroken, terwijl het hoofd vrij ernstig verwond waa; bovendien werden eenige ontvellingen gecon stateerd. 4 Juli. In de tweede helft van Sep tember cal de Koningin met Prins Hendrik een besoek brengen aan Friesland. Blokzyi, 3 Jali. De warmte eiachte Zater dagmiddag alhier een slachtoffer. De arbeider Arend Haraevoort, bezig op het land met hooien, werd door een zonnesteek getroffen en was onmiddellijk een lijk. Apeldoorn, 4 Jali. De oud-minister De Savornin Lohman is heden door H. M. de Koningin op Het Loo in eene particuliere audiëntie ontvangen. Zeer waarschijnlijk is dit in verband met de ministerieels crisis. Deventer, 3 Juli. Zondagmiddag heeft alhier een geweldige hagelbui groote sohade berokkend. De bui, die slechta zeer korten tjjd duurde, giog gepaard met eau krachtigeu wind. Er vielen groote brokken ga, dio met kraoht neerkwamen en honderden ruiten hebben vernield. Zoo werden b.v. van bet krankzinnigen gesticht de «Brinkgreve" 223 ruiten stukge slagen, van bet buitengoed de «Matanze", ia ook een duizendtal glazen vernield. Groot ia de sohade aan de broeikassen. De te veld staande gewassen, vooral de fijnere vrachten, hebben zeer voel geleden. Slechta een kleine oppervlakte ia door de bui getroffen, doch dan ook op geduchte wijze. Een hevige regen plaste een kwartier lang neder en zette in een oogenblik alles blank. Amsterdam, 3 Juli. Nabg het seinhoia aan de Zaanetraat tegenover de 2e Spaarn- dammerdwaraatraat derailleerde gisterenavond de personentrein, die te 10.34 van het Centraal station in de richting Haarlem vertrokken was. De oorzaak van de ontsporing waa het te vroeg overhalen van een wissel. Gelukkig gebeurden er geen persoonlijke ongelukken, maar er werd tamelijk groote stagnatie in het verkeer gebraoht, wat op den drukken Zondagavond, zooala te begrijpen ia, verre van wenschelijk was. Een ledige bagagewagen was omgevallen, en drie wagons zaten in het zand. Tengevolge van het ongeluk kondeu geen treinen van het Centraal-Station vertrekken en evenmin konden ze nit de richting Haarlem binnen komeu. Dadelijk werden pogingen in het werk gesteld om den weg vrij te krijgen, en tegelijk liet men langs een ander apoor de wachtende treinen achter elkaar binnenloopen en vertrekken. Van den ontspoorden trein werd het voorate gedeelte afgekoppeld en dit kon met de passagiers doorgaan. Eerst te drie uur vannacht was het verkeer hersteld. Heel wat Amsterdammers, die een dagje buiten geweest warer, lagen later te bed, daar ze gewacht hadden. Zaterdag was er op - on om het Beurs gebouw alhier heel wat beweging. Er werd op de oude, bekende wjjze iemand vau het gebouw «afgedrongen". Het was een bezoeker van de Effectenbeurs, over wiens compagnon, zekeren V., men niet goed te spreken was en aan wien zelf ook de toegang ontzogd was. Omstuwd door eene groote, opdringende menigte werd de man, over de ruimte vau de Koopmansbeurs heen, tot aan den uitgang voortgeduwd, totdat hij buiten bet gebouw stond. Gisterenavond is een treurig ongelok gebeurd in de Zwemioriohtiog van Harthoorn te Amsterdam. Een gemeente-ambtenaar, H. genaamd, werd in bet water door een beroerte getroffen en verdronk. Aan het Tolhuis alhier is een jonge dame, die aan het sohommelen was en de touwen losliet, op den grond gevallen, waarbij een steen haar in het oog droog. In be- wusteloozen toestand werd zij naar 't gasthuis gebraoht, waar zij den volgenden dag, zonder tot bewustzijn gekomen te zijn, is overleden. 's-Gravenhage, 3 Juli. Uit Soerabaya zijn schepen met materieel naar de Straat van Saodjai gezonden, teneinde te traohteu het pantsersohip «Hertog Hendrik" te liohteu, dat op reis naar Boni op een rif is geloopen. Van den oommandant van een van Hr. Ms. pantserBohepen in Oost-Indië is f 300 ontvangen als eene bijdrage in de kotten van oprichting van een Militair Tehuis te Hellevoet- sluis. Bij Kon. besluit is mr. W. F. H. vou Weokherlin, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister op disponibiliteit, te 'a Gravenhage, benoemd tot Staatsraad in buitengewonen dienst. Door de benoeming van den heer Duymaer van Twist tot kapitein moet voor den nog korten tijd, dat de huidige Kamer zitting heeft, een nieuwe verkiezing in Steenwijk plaats hebben. Deze is nu uitgeschreven tegen 11 Juli, de stemming zoo noodig op 18 Jali en de herstemming op 25 Juli, alle drie datums Dinsdagen. Dordrecht, 4 Juli, Reeds herhaaldelijk is gebleken, dat de spoorwegstations en treinen tussohen Rozendaal en Rotterdam als operatie- yeld werden gebruikt door zakkenrollers. Om die reden wordt sedert eenigen tijd door speoiale trein-recheroheurs toezicht gehouden. Hoe nuttig die maatregel is, moobt Vrijdag avond blijken. Even voorbij Rozendaal werd door twee rechercheurs in den trein op heeterdaad betrapt een Spanjaard, die poogde, een mede-reiziger te rollen. Terstond werd de band op bem gelegd en de verdaohte gevankelijk naar Dordrecht overgebracht, om daar aan den commissaris van politie te worden overgegeven. Het vermoeden bestond echter, dat de gearresteerde niet alleen werkte, maar be hoorde tot oen iuternationalo bende, en al spoedig bleek dan ook, dat nog twee ver daohte personen, een heer en eene dame, den trein bier hadden verlaten en de stad waren ingegaan. Dadelijk werden pogingen in het werk gesteld, om ook dit tweetal op te sporen, met het gevolg, dat zij aan het spoorweg station worden aangehouden, op het oogenblik, dat zij daar terugkeerden om Dordrecht weer te verlaten. Het bleken een Fransche heer en eece Belgisohe dame te zijo, die zioh voortdurend in de nabijheid van den gearresteerde hadden opgehouden en dus vermoedelijk diens mede plichtigen zijn. Ook zij werden naar het politie-bureau gebracht en ia verboor genomen. Zaterdagmiddag weid het drietal ter be schikking van den officier van jusitie te dezer stede gesteld, die hen, onder behoorlijk geleide, naar Breda deed overbrengen, om daar ter beschikking gesteld te worden van zijn ambtgenoot, onder wiens ressort de pogiog tot zakkenrollerij gepleegd was. Tilburg, 4 Juli. Alhier is door de maró- ohauréea gearresteerd zekere J. V., die op naam van een anderen ingezetene verschillende winkeliers oplichtte. Bij eene huiszoeking te zijnen huise vond men eenige priestergewaden, welke afkomstig bleken van den in Mei in de R.-Kath. kork in de Besterd gepleegden diefstal. Tevens kwam aan het licht, dat hg dezelfde persoon is, die do offerblokken in «genoemde kerk poogde open te breken, hetgeen hem evenwel niet gelakte. Breda, 4 Juli. Maandag brachten H. M. de Koningin en de Prins het bezoek aan onze feestelijk versierde stad. De Koningin was gekleed in gris-perlo cos- taum van gebloemde zijde en de Prins was in generaals uniform; een talrijk geTolg ver- gezeldo de hooge bezoekers. Dnizanden en nog eans duizenden waren op da been en juichten het koninklijk echtpaar geestdriftig toeeen tweetal zaogvereenigingen zongen liederen, vele muziekkorpsen lieten zicb hooren en tal van bloemstukken werden aan geboden. Het eerst werd de koninklijke militaire academie bezocht, waarvoor een fraaie eerepoort was opgericht, bestaande nit voorwerpen, die in den militairen dienst gebruikt worden. Op het aohtertorrein waren de oadetten opgesteld en de gouverneur der academie, generaal majoor Sabron, complimenteerde de bezoekers. Nadat een revue was gehouden, werden door de Koningin vereobilletde onderschei dingen eigenhandig uitgereikt. Ia bet hoofdgebouw werd daarna het dejeuner gebruikt, waarbg verschillende gasten aanzaten. Na afloop van het dejeuner werd in een nevenzaal cour gebonden. Te 3 unr verlieten de Koningin en de Prins de academie en begaven zioh naar het Valkon- berg, waar de onthulling plaats had van het monument ter herdenking van het 500 jarig bestaan van de baronnie van Breda eu de «bigde incomete" van Eogelbrecbt van Nassau eu Vrouwe Johanna, Het mannenkoor zong een feestzang en baron Van Keppel hield con rede, waarin bij aan bet historisob verleden van Breda herin nerde. De Koningin antwoordde daarop; deed daarna het monnment-ombnllend doek vallen en teekende met den Prios de oorkonde, die het feit vermeldt en die bestemd is om inge metseld te worden. Het monument staat vlak over de Willem- straat, aan den ingang van het Valkenberg. Na de onthulling werd nog esn bezoek gebracht aan bet Begijnhof, de praalgraven in de Groote Kerk, het R.-K. gasthuis, het diacosessenhuia en hot stadhuis. Om 6 uur keerde het koninklijk echtpaar naar Het Loo terng. Vóór haar vertrek, deed de Koningin den burgemeester f 1000 ter hand stellen voor de algem8ene armen en f 100 voor de politie. Voorts sohonk H. M. de Konirgin f 100 voor hot bedienend personeel der Koninkljjke militaire academie. Zierikzee, 5 Jali. Wij vernemen, dat de heer mr. R, J. H. Patijn aan bet muziek gezelschap van Oosterlaud, dat hem Zaterdag avond een zoo luisterrijke serenade bracht, een gift in eens heeft doen toekomen. Tevens is Z.Ed. als donateur tot voornoemd muziek gezelschap toegetreden. In de algemoene vergadering der Neder). Maatsobappij tot bevordering der Geneeskunst ia Maandag 1.1., na een warme verdediging door den beer J. L. C. Wortman, met een parige stemmen den we&sob uitgesproken dat meerdere ziekon-inriohtingeo ten platte lande zouden tot atand komen, zóó dat bet ieder geneeskundige eenmaal gegeven zal zijn zijne zieken zoo noodig daarin te verplegen. De redactie van het Weekblad voor Drogisten deelt baer lezers mede, dat haar eerste poging om een prijsvraag uit te schrijven voor het beste ohemisch onderzoek, nu van oen enkelvoudig zout, met succes is bekroond en zij constateert, dat er over het algemeen goed werk is geleverd. Van de vele goede oplossingen was er ééo, die boven allen de kroon spandemoeilijker was het echter te besluiten, wie daarna het beste antwoord had ingeleverd. In overleg dan ook met eenige scheikun digen, die zicb daarvoor bereid verklaarden, heeft de redactie gemeend dezen keer twee tweede prijzen te moeten toekennen, omdat daarover weinig overeenstemming kon ver- kregon worden, nan wien van deze twee de prijs moest worden toegekend. De namen der prgswinners zijn de heeren lste PrijsJ. van Bsveres, te Leiden, (geb. te Zierikzee) 2de Prjjs (alphabotisob) P. J. van Gulik te Haarlem en K. Plantin ga te Haarlem. Verschenen ia de halfjmrlijkccbe staat der Zuider-Hypotheekbank, gevestigd te Breda. Van 1899 af tot 30 Juni 1905 zijn hypothe caire leeningen gesloten tot een bedrag van f 8 683 515. Daarvan werd gedurende die jaren afgelost f 3 086.124,99, zoodat het saldo der byp. leeniogen is f5 557 390,01. Tot nadere aankondiging en zoolang de voorraad strekt, zijo stukken van f 1000, f 500 en f 100 verkrijgbaar. Benoemd tot gemeente-ontvanger te Boskoop, de beer M. A. Zoeter Me., ambte naar op de secretarie te Loosduinen, geboren te Bruin isse. Door mej. S. P. Blindenbacb, onlangs te Aardenbnrg overleden, is o. m. bemaakt aan de hervormde diaconie bewaarschool f 500, aan de Volkezaogscfcool f 50 en aan het mu ziekgezelschap Aardenburgeche Fanfaren f 50. Het Handelsblad meldt: «Naar wjj uit zesr goede bron vernemen, is Dr. Kuyper. na zijn aftreding als miaister, beslist voornemens zicb geheel terug te trekken uit het openbare leren en rust to nemeu. «Ik ga wat reizen eu wat leereu", had de gewezen premier zich uitgedrukt, en na vier jaren zullen we dan verder zien". De ministar van oorlog heeft bepaald, dat van de lichting 1905 met tijdelijk, resp. gtcot verlof zullen worden gesteld do miliciec- viermaanders op 30 Septemborde manschap pen behooreeds tot de eerste ploeg van het big vend gedeelte op 30 November. De toestand van bet nieuw gekozen Kamerlid voor Den Helder, den heer C. V. Gerritsen, is langzaam aohteruitgaandde patiëit is rustig. Stavenisse. Volgens don alhier vanwege bet K- N. M. Icstitaut te Do Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter viel er in Juni 1.1. 71.6 m.M. regen (in 11 aftappiogen) tegan 78.2 ia 1904 on 27 7 in 1903. De hoogste barometerstand in de laatste miand was 770, de laagste 754 m.M. St.-Maartensdijk» 4 Juli. In de beden (Dinsdag) gehouden vergadering van Ingelanden van de 4 pollers van het waterschap «St.- Maartensdijk" werd behandeld bet «Verslag over den toestand der waterleidiogen in die polders en middelen tot verbetering". De eamensteller van het verslag, de beer Van Ocst, waterbouwkundige, was na een beschou wing over den toestand tot do conclusie gekomen, dat, met het oog op een eventueel te stichten stoomgemaal, de volgende ver beteringen in overwegiog konden genomen worden 1°. verdieping der suitiegoul achter de Keethil over 110 M. lengte, het maken van een rijzon alibvanger langs de haven, en van een kleidam in de bygeuï tegenover dijk paal 2 van den Muyepolder; 2°. verbreediog der hoofdleiding over 250 M. lengte langs de Vijf Zinnen en den grint weg onder de linden; 3°. bouwing van een gemetzelden duiker onder den Eersten dijk, tegenover den water gang ten W. van den Middeilandschen weg; 4°. verbreeding der hoofdleiding tusecben den duiker in den Eersten dijk, en die in den Poppenoordweg met of zonder delving ovor 48 M. lengte; 5°. delving der hoofdleiding van den duiker in den Twoeden dijk tot de hofstede vsn de Gebr. Nelisse over 150 M. lengte. Van dezo 5 hoofdpunten tot verbetering werden punt 1, 3, 4 en 5 aangenomen, doch punt 2 verworpen. Voorts werd nog besloten tot verscherpt toezicht op het leggen van visohtuig in de hoofd waterleidingen. Kortgene, 4 Juli. Ook in ons eiland woedde Vrijdagavond een onweder, zoo aller hevigst, dat ouden ven dagen zicb niet ber inneren ooit zulk weder te hebben bggewoond. Gelukkig is de aangerichte schade niet groot, de bliksem heeft enkele boomen en een tele graafpaal getroffen, terwijl, near men zegt, te Geersdijk ook een koe is gedood. Bath, 3 Juli. Sedert 30 Mei lag op de reedo alhier het Belgische aakechip «Louis", schipper L. Brcans, mot eene uit België komende lading hout, afkomstig van veestallen bestemd voor eene plaats, gelegen aan de Weet9r-Schelde. Door den distriota-veearts te Dordrecht was verklaard dat die lading niet vatbaar was voor ontsmetting. Dat hont mocht alzoo hier te lande niet worden ingevoerd en wegens verboden iovoer in België, ook niet derwaarts worden terug gezonden. De schipper wiet dus niet wat te doen. Dit had tengevolge dat bij don afzender te Antwerpen een prooes aandeed, hetwelk dezer dagen door de Teehtbazk aldaar ten gunsto van den schipper werd uitgewezen. De reohtbank besliste tevens dat het hout door denzelfden schipper weder naar Antwer pen teruggebraoht en gelost moest worden, ook alles voor rekening van den afzender. Een niet onaanzienlijk bedrag heeft den afzender natuurlijk aan onkosten te betalen gehad, zonder ook nog zijn hout in eigendom terug te krijgen. De «Louis" vertrok nu Zaterdag van hier. Men mag nu wel aannemen dat in het vervolg van zulk hout uit België geen invoer bier te lande moer za! plaats hebben. Wat m n nu met dat hout zal doea, weten wjj niet. Middelburg. Het Russisoh stoomschip «Lieveryis van Archangel naar deze stad vertrokken met een lading bout voor de fitaia Houthandel, voocheea G. Alberta Lzn. Co. alhier. Vii88iDgen. De Ntderlandsche zeelichter «Bcbeepvaart 1", kapt. LesBtrcnen is van Sunderland te dezer stede binnengekomen met een lading steenkolen voor de gasfabriek alhier. Axel, 3 Juli. Door den minister van oorlog ie de kazernebouw in deze gemeente goed gekeurd, zoodat binnen eenigen tijd alhier een nieuw verblijf voor de mareohaasré-ss zal ge bouwd worden, dat door het rijk z*l worden gehaard. De onde kazerne is, meu weet bet, afgekeurd. Ook de bewaarschool, die in dat gebouw wordt gehouden, zal een ander verblijf moeten zoeken. Aanbestedingen, Ver ko optogen ena. Zierikzee. Ten overstaan van den notaris mr. J. C. van der Lek de Clercq is op den 5 Juli 1905 verkocht 1 heet. 46 aren 90 cent. bouwland aan den Zonnemairsohen dijk in Sluispolder onder Zonnemaire, voor f 800 per 39 aren 24 cent. 2 beet. 60 aren 20 cent. (iendvrij bouw- en weiland aan den Oudenweg onder Duiven- dijke, voor f 653,50 per 41 aren 68 cent. 5 heet. 57 aren 50 cent. tiendvrij weiland aan den GastjesdrCefschen weg onder Kerk- werve, voor f 618 per 41 aren 68 cent. Laadboaw e» Veeteelt. Kortgene, 3 Jali. Met groote bezorgdheid ziet menigeen, hoe ia den kitsten tijd zich de ziekte in da aardappelen heeft vertoond en wel voornamelijk in de late. In sommige tuinen «taan ze zwart, nog enkele dagen eu 't loof is geheel weg. en er ego nog sleobts poters aan. De St.-Crt. no. 153 bovat een staat van afkoop van tienden over 1904. Wat de provincie Zeeland betreft, ia daaruit het volgende aan te teekonen Van bet Kroondomein werd te Meliskerke voor f 3702 22 afgekocht. Van de tienden van particulieren werden te Dreischor voor f 467 11, te Oosterlaud voor f 3273 67, te Poortvliet voor f 11.643.955, te St.-Anualand voor f 63.77, te Stavecivse voor f 17 925, te Zornemaire voor f 4216 935, te Baarland voor f 1655 43, te Kapelle voor f 279. te Heinkecezand voor f 1945 46 te Coljjosplaat voor f 300, te Kruioingon voor f 3855.81 en te Wemeldinge voor f 50 af- gekooht. Van bet Staatsdomein word in bet gaheel voor f 13 647.016, van bet Kroondomein voor f 4472 22 on vau tienden van particulieren ▼oor f 62 271 83 afgekocht. H BB KH K C W Zierikzee, 5 Juli. Gisterenavond arriveerde alhier Z. D. H. Mgr. A. Cellier, bisrehop van Haarlem, om ook te dezer stede bet H. Vormsel toe te dienen. Zondag bad deze plechtigheid te Goes, Maandag to Middelburg en gisteren te Vlissingen plaats. Te dezer stede werd het H. Votmsel heden morgen aan 80 personen topgedietd, wsarvan 1 uit Bruioisse. Z D. H. vertrok ten li uro naar Oud- Vosaemeor, om daar dezelfde plechtigheid te verrichten. By velen onzer Katholieke ingezetenen wapperde de driekleur, bij enkelen met don Pauselgken winpel. Tweetal bg de Geref. Gem. te Vlissingen ds. B. C. W. E Ploos van Ametel te Zwolle en ds. D. Rignalda te Schiedam. Poat ei Telegrafie. Verplaatst met 1 Juli 1.1. de klerk der posterijen on telegrsfi) 2de klasse G. de Ridder van Zutfon naar Zierikzee. SPORT. Ia de Kampioen is nu het dtfiaitieve programma opgenomen van den Bondetooht, door den Alg. Ned. Wielr. Bond dezen zomer naar Zeeland to organiseeren. Donderdag 3 Augustus komt men samen io Goes met den„ sneltrein van 11,14 v.m., en na daar koffie gedronken to hebben, wordt dien dag een tocht gemaakt door Zaid-Baveland en dan over den Sloedam naar Middelburg, Vrijdag 4 Augustus wordt een rit door Westelijk Zeeuwsck Vlaanderen gemaakt met IJzmdijke al) plaats van koffiedrinken. Dan weer terng naar Middelburg. Zaterdag 5 Augustus is aan Walcheren gewijd. Eorst bezichtiging dor Abdijgebouwen, dan rit naar Veere, en van daar over de Oranjezon naar Domburg en over Serooskerke terug. De tocht naar Sohouwen, die op Zondag was gesteld, is vervalleD. Men zal zich dan bepalen tot een rit over Kondekerke near Vlissingen, waar gedijeuneeid zal worden. De deelnemers hebben dan den tijd om 'a avonds nog weer met den sneltrein naar Amsterdam, of waar ze wonen, terug te keeren. Haamstede. Ter vervulling van een plaats in den gemeenteraad alhier zijn 3 candidaten gesteld, te weten de heeren: J. Boot, W. J. Bijleveld en L. Dalebont. De stemming heeft plaats op Maandag 10 Juli a.i, Provinciale Staten van Zeeland. De zomervergadering van de Prov. Staten werd Dinsdagavond te half acht uur door den voorzitter, den heer mr. A. J. Roest, in naam der Koningin geopend. Tegenwoordig waren 37 leden. Afwezig de heeren Hombach, Ysebaert, Van Lijnden eu Vader van 's-Gravenpolder, terwijl er één vacature is. De voorzitter stelde het eerst aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwgekozen leden, de heeren J. fl. BJum voor het district Middelburg en mr. H. C. Moolenburgh voor het district Zierikzee. Dit onderzoek werd opgedragen aan een commissie, bestaande uit de heeren ElenbaaB, Tichelman en Moerdijk. Tijdens dat onderzoek werd de vergadering geschorst. De commissie terug gekeerd zijnde, concludeerde bij monde van den heer Elenbaas tot toelating van de nieuw gekozen leden. De vergadering vereenigde zioh hiermede. Hierna werden de nieuwbenoemde leden door den griffier binnengeleid en legden deze in handen van den voorzitter de bij de wet voorgeschreven eeden af. De voorzitter herdacht de afgetreden leden, de heeren Wisboom Verstegen en Van der Lek de Clercq en wenscht de heeren Blnm en Moolenburgh geluk met het vertrouwen in hen gesteld en hoopt, dat zij in het belang van de provincie werkzaam mogen zijn. Vervolgens deed de voorzitter mededeeling van het overlijden van den heer J. Bos At., wiens afsterven met leedwezen werd vernomen. De griffier las daarna voor het schrijven van den heer W. A Graaf van Lijnden, waarin hij ontslag neemt als lid van Gedep. Staten. In dit schrijven zegt de heer Van Lijndeo, dat gezondheidsredenen hem noopten tot dit besluit en verklaarde hij, dat hij niet zonder diep leedwezen de betrekking heeft neergelegd. Hij bad ook behoefte zgn wel- gemeenden dank uit te spreken voor het vertrouwen, dat de leden 13 jaren in hem gesteld hebben. De voorzitter zeide met groot leedwezen te hebben vernomen, het besluit van den heer Van Lijnden, en hij meende de tolk van de vergadering te zijn, wanneer hij dit hier uit sprak. (De leden gaven blijken van instemming met bet gesprokene). Verder werd nog mededeeling gedaan van verschillende ingekomen stukken, die allen voor kennisgeving werden aangenomen. De voorstellen van Gedep. Staten werden naar de afdeeliDgen verzonden. Hierna werd overgegaan tot het trekken der afdeelingen en werden deze samengesteld als volgt Eerste afdeeling de heeren Hammacher, Giljam, Heijse, Erasmus, Hoeke Hoogenboom, Fokker, De Smidt, Bolle, Lucasse, Van Waes- berghe, Houterman en Van Teijlingen, en de heer Fruijtier als lid van Gedep. Staten; Tweede afdeeling de heeren Moerdijk, Oggel, Dieleman, Van Dam, Hollestelle, Mulder, Loois, Tichelman, Blum, De Bats, Moes, Vader van 's-Gravenpolder, en de heeren Van Rompn en De Jonge als leden van Gedep. Staten; Derde afdeeling de heeren Ysebaert, Moolen burgh, Elenbaas, De Veer, Dumoleijn, Maas, Van der Meer, Hennequin, Noordijke, Van Lijnden en De Bats met de heeren Siegers en De Casembroot. Op voorstel van den voorzitter werd alsnu besloten de volgende bijeenkomst te houden op Vrijdag 14 Juli, des voormiddags 10 uur, en daarin over te gaan tot de verkiezing van een lid der StateD, bedoeld bij art. 89 der provinciale wet en van een lid van Gedep. Staten, waarna deze bijeenkomst werd gesloten. Door Gedep. Staten wordt nog voorgesteld in hunne handen te stellen, teneinde daarover in de najaarszitting voorstellen te doen: 1®. een verzoek om subsidie voor een ambachtsschool te Hulst; 2°. een verzoek om subsidie voor een teekenschool te Terneuzen; 3#. een adres van den Nederlandsoben Aan- □emersbond, om bij de aanbesteding van werken ten behoeve van de provincie arbitrage toe te passen4". een verzoek van het bestuur van den polder Kleine St.-Albert of Sas-van- Gentpolder om een renteloos voorsohot voor weg8verbetering, en 5°. een verzoek van het calamiteuse waterschap Ellewoudsdijk, om vrijverklaring van dien polder. Afwezig de heer Schippers met kennisgeving. Voorzitter de burgemeester. De notulen, betrekking hebbende op het verhandelde in de vergadering van 5 Juni, worden onveranderd goedgekeurd. Van Gedep. Staten is ingekomen het goed gekeurd raadsbesluit omtrent af- en over schrijving van een poBt van onvoorziene uitgaven. De rgkabgdrage, ingevolge de wet van 1897, cal bedragen f 6510,84£, Van den heer Jb. Wisse is ingekomen een schrijven, waarin gemeld wordt, dat hij zijne benoeming tot gemeente-ontvanger onder dankbetuiging aanneemt. De voorzitter deelt mede, dat de beësdiging heden nog niet kon plaats hebben, omdat de borgstelling nog niet geheel in orde wat, en stelt voor, eon en ander hier bovengemeld, voor kennisgeviog aan te nemen. Hierna volgt benoeming van een lid der Commissie tot wering van School verzuim te C&mperl&nd, door gewone aftreding als zoo danig van den heer Robijnbehalve de aftredende wordt nog aanbevolen de heer J. M. Marcusee. De beer Robijn wordt herkozen met 9 stemmen, de beer Mar* bekwam 1 stem. Alsnu komt aan de orde de benoe' van leden voor de stembureaux te Www eu Cam perkt d, voor de aanstaande ver van 4 raadsleden. Als voorzitter we Wissekerke de burgemeester en vervangend voorzitter de beer Adr aangewezen daarna worden als le de heeren M. Maris en G. E' en om bij de opening der

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 2