NESTLE ingezonden Mededeelingen. Verkiezing leden Gemeenteraad. Kunstmest in den Tuinbouw. nog een opwekkend woord tot ons te spreken, door den voorzitter gebracht, die tevene allen aanspoorde, om als de sege mocht bevochten worden, tegenover onse tegenstanders geen uitdagende houding aan te nemen, en mocht de nederlaag door ons geleden worden, de schuld daarvan niet aan hen te wijten. Met het zingen van het Patynalied ging de vergadering uiteen. In aansluiting met hetgeen de heer J. A. De Brnyne verzocht heeft, toen hj gieterenavond de vergadering in de Concert- saal sloot, waarin mr. Yan Gijn een politieke rede hield, noodigen wij onze atadgenooten uit, om, welke ook de uitslag van de stem bus moge zijn, zioh te verheffen tot den ernst van het historisch oogenblik, dat wij beleven, Is de zege aan onse zijde, dan geen kren king van, en geen overmoed tegenover hen, die overwonnen in den staatkundigen twee kamp, onze landgenooten, onze medeburgers sgn. Ie daarentegen de slag verloren, dan ook mannelijk de nederlaag gedragen, en haar niet verhaald op hen, die haar ors berokkend hebben. Dat van ons getnigd kan worden, dat wij zoowel in voorspoed als in ongeluk ons waardig weten te gedragen. Een woord van hulde aan hen, die wakker medegestreden hebben voor de nationale zaak. Aangesteld te Batavia tot sergeant- schrgver bg het Ned.-Indisoh leger, de korporaal E. Lodewgk, geboren te Capelle (Nieuwerkerk). De heer W. Groenewoud, deurwaarder der directe belastingen, onlangs van Middelburg naar Dordrecht verplaatst, is, met ingang van 1 Aug., overgeplaatst naar Leiden. Bij het ia dit voorjaar gehouden examen voor kommies bij de belastingen zijn o. a. geslaagd de heeren J. J. Faro te Middelburg, E. de Kousemaeker van Philippine, thans poetbode te Ovezande, A. I. Gambier te Aardenburg en I, Risseeuw te Biervliet. Het bod voor de staalfabrieken te Ter- Neuzen is wederom met 10 percent verhoogd en bedraagt nu in het geheel 964,000 francs. De oommissie uit den Gemeenteraad van Ter-Neusen, die bg den Minister van Waterstaat op audiëotie is geweest om aan te dringen op verbetering van de los- en laadplaatsen voor de zeevaart aldaar, met het oog op de concurrentie van Gent, heeft als baar gevoelen medegedeeld, dat de zaak niet hopeloos staat. Eenige invloedrijke personen hebben aioh er voorgespannen om te bewerken, dat bet tijdstip waarop de met groot verlof zijnde miliciens voor den militie-commissaris moeten verschijnen veranderd wordt. Bg de bestaande bepalingen ia daarvoor de maand Juni aangewezen, wanneer de milioiena uit den boerenstand hoogst moeilijk nit hnn werk gehaald knnnen worden. Aan den minister is in overweging gegeven een der wintermaanden voor deze aangelegen heid te bestemmen, hetgeen in overweging is genomen. Soharendijke, 27 Juni. Hedenavond trad hier op, voor de kiezers, ds. Yan der Yalk. De zaal van Yan Bloois kon de sohare niet bevatten; de menigte stond onder een schier ondragelgke temperatuur in de volle zaal man tegen man opgedrongen. Met groote moeite werden telkenmale uitroepen, gelaob, interrupties, hoezeer streng verboden, voor komen en onderdrukt door jhr. De Mnralt. Debat ward gevoerd door de heeren Koster, jhr. De Mnralt, Del Campo en Brester, welken laatsten het woord werd ontnomentoen by de schoolwet-novelle wilde bespreken. De vergadering kenmerkte zioh door groote onstuimigheid, die ten laatste losbarstte ia laide ovatie'e voor Petija en 't hartstochte lijk zingen der Paganistenliederen. Bruiniflse. Yoor een talrgk publiek hield ds. Karres, vroeger predikant in deze gemeente, eene rede ter aanbeveling van den heer jhr. mr. Pompe van Meerdervoort. Eenige heeren waren uit Zierikzoe overgekomen om te debatteeren, dooh daartoe werd geen gelegenheid gegeven. Alleen konden den spreker door ingezetenen van Brninisse vragen gedaan worden, als hun iets niet duidelgk was. Yan die gelegenheid werd geen gebruik gemaakt. De vergadering kenmerkte zich door groote orde, waartoe zeker wel meewerkte, dat er vooraf verzocht was geen teekenen van goed- of afkeuring te geven. Da heer B. van de Yelde Jz. alhier slaagde bij het onlangs gehouden examen voor kommies bg de Rijksbelastingen. St.-Filipsland, 28 Juni. De colleote voor den gewapenden dienst bracht hier f 5.33 op. Wolphaartsdijk, 27 Juni. Hedenmorgen had de huurkoetsier P. Matbgsse het ongeluk dat, toen hij een eindje op weg was naar Goes met psard en rijtuig, op eens het paard een toeval kreeg en in de sloot tereoht kwam, waar het onmiddellijk bleek dood gevallen te zijn. Het rijtuig werd erg beschadigd. De passagiers bleven ongedeerd en konden hnn reis met een anderen huurkoetsier voortzetten. Goea. Een bekend individu G. 8., koopman alhier, is door den brigadier der ryksveld- waoht getransporteerd naar Middelburg op vermoeden van diefstal van konijnen. Hij was in het bezit van inbrekerswerktnigen. Sommigen beweren, dat S. niet toereken baar zou zijn. Bij koa. besluit is J. Rottier Lzo. met ingang van 1 Juli, op verzoek, eervol ontslagen als burgemeester vau Boreele. Middelburg. In de Zaterdag alhier gehou den vergadering van de rijkspolitie-vereeniging werd de heer Jao. Yan Waning, periodiek aftredend, eenstemmig tot president herbenoemd, terwgl warme holde werd gebracht voor al zijn arbeid ten bate der politie en van de vereeniging. Het »meelelleu van dienstjaren als onbe zoldigd rijksveldwachter voor pensioen" werd door de vergadering billijk geoordeeld. Eveneens zal aangedrongen worden op vol pensioen na 30 dienstjaren voor rijksveld wachters, die niet langer dienst kunnen doen. VliMiogen. Het gedeelte der Indische neutraliteitsvloot, dat op de terugreis ie, wordt 28 Ang. ter reede alhier verwacht, alwaar de Koaiagia voornemens ie het eskader te bezoeken. (Onder verantwoordelijkheid tan den inzender), Van 1—5 regels f 1,—elke regel meer 0,20. |Melkvoedsel voor KindereneiZieken Landbouw en Veeteelt. Wie een liefhebber is van den land- bouw, make dezer dagen eens een reisje van Brouwershaven naar 8teenbergen, dan zal j gewaar worden, dat, voor zoover het oog langs de lijn kan zien, de vruchten weelderig groeien. Slechts enkele velden zijn er, waar aan iets ontbreekt. Vooral het winterkoren, zooals tarwe, gerst en rogge, beloven tot heden toe een rijken oogst op te leveren. Eveneens groeien de zomer vruchten zeer voorspoedig. Bieten, vlas, boonen, aardappelen en uien •taan tameljjk goed, en groeien nn met dezen regen zeer voorspoedig. Yan het vlas, dat echter niet zoo goed is als het vorig jaar, worden hoogeprijzen besteed. Men spreekt zelfs van f 225. Haamstede, 27 Juni. Op de dezen winter gehondeo leziogen van den het r Gamman zeide deze, dat de teelt van asperges bier zeer goed mogelijk zou sgn, daar zij zelfa in het wild voorkwamen. Eenige landbouwers hebben deze cultuur hier beproefd en met zeer gunstigen uitslag. De asperges kunnen, naar men ons meedeelde, met die uit het Westland wedijveren. De prijs was goed, zoodat deze cultuur als loonend kan worden beschouwd. Alleen gebrek aan handen zal 't noodig maken niet te veel bedden aan te leggen, vooreerst daar men veel mensobcn noodig heeft om lederen morgen de asperges te steken. Thans is de steektgd als afgeloopen te beschouwen. Yoor de tuinbouwtentoonstelling in de maand September te Middelburg te houden vanwege de tninbonw-vereoniging Walcheren, afdeoling van de Nol. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkundehebben de Koninginde Koniogin-Moeder en Prins Hendrik ieder een zilveren madaille beschik baar gesteld, welkeindeafdeelingen bloemisterij, vrachten en groenten zullen worden uitgeloofd. Kratokhoonen. In het Nederlandsch Landbouw-Weekblad van Zaterdag (no. 25) maken de heeren dr. K. H. M. van de Zande en A. Yü-theim de aitkomst openbaar van een nader onderzoek der kwestie van de kratokboonen op 's Rijks proefstation te Hoorn door ben verricht. Onder de versohJllende onderzoobte partijen boonen waren er, die veel vergiftige ricir.uaboonen bevatten, maar ook waar dit niet 't geval was, bleken zelfs ge kookte kratokboonen somtijds vergiftigings- verscbijorelen te kunnen opwekken. De conclusie van de heeren is: Alles in aanmerking nemende meenen wij das te moeten blgven op bet standpunt, door een onzer reeds vroeger ingonomen, dat do dit jaar geïmporteerde kratokboonen voor de gewone vcehiuderspraotijk zijn een gevaarlijk voeder. Alleen met bijzondere kennis van zaken kan het gebruikt worden; ook zonder die kan het dikwijls zonder schade worden ver- voederd, dooh door oorzaken welke door den veehouder niet geheel na te gaan zijn, kan het plotseling heftig schadelijk worden en vermoedelijk gevaar opleveren. »Wij raden das in het algemeen den vee houders af deze boonen te koopen en te vervoeren". OIDIKW1II, Yoor de betrekking van hoofd der school te St.-Laarens hebben zich vier sollicitanten aangemeld. Bij bet te Utreoht gehouden practisoh apotheker-examen is o.a. geslaagd de heer P. Steenmeijer, geb. te Zierikzee. Te Breda slaagden voor het examen als apothekersbediende de dames A. 8. M. J. van Kalmthout, geb. te Goes en Gabr. P. Boels, geb. te Yiissingen. Post om Totografie. Met ingang van 15 Juli as. wordt het rijks-telegraaf kantoor te Middelburg op werk dagen opengesteld van 6,30 voor- tot 10,30 nar namiddags (Greenwiohtyd). 8KCMTIKAIKX. Door de rechtbank te Rotterdam is rechtsingang met Jast tot instructie en gevangen houding verleend tegen den ketel maker Yan Ylgman wegens poging tot vergift/ging met phosphorus van een anderen werkman op de machinefabriek van Smulders te Rotterdam. KMBHXIHtlWI. Zierikzee, 28 Juni. De heden alhier gehouden olassioalo vergadering werd bg- gewoond door 19 predikanten en 22 ouderlingen. Herkozen werden alie aftredende leden van 't classicaal bestuurAls eoriba ds. v. d. Berg, pred. to Zierikzee en als diens seoundus da. J. de Leur te Eikerzee. Als assessor ds. J. F. de Later te Tolen en als diens secundus ds. P. de Looze te Oud-Yoameer. Als lid D. Hanse, ouderling te Sirjansland en als diens eeenndus J. G. Everaera, ouderling te St.-Pbib'psland. Als quaestor ds. C. Waarden burg te Bruinisse eu als dien secucdus ds. v. d. Berg te Zierikzee. Na de pauze kwamen aan de orde de reglementswijzigicgen. De invoegizg in de le alinea van art. 55 van 't reglement op de vaoatnren werd met algemeene stemmen aangenomen, evenals de toevoeging aan art. 2 van 't reglement voor de diaconie o. Het reglement op 't beheer werd aangenomen mot 30 tegen 11 stemmen. Een voorstel van ds. Schouten, om bij da Synode don wenscb uit te sprekeu, dat bet predikambt onvereenigbaar worde geaoht met het lidmaatschap der Tweede Kamer, werd met algemeene stemmen aangenomen. Beroepen by de Goref. Gem. Krniniogen de heer 8. O. Los, cand. te Kampen. Zondag werd ia het kerkgebouw aTnsachen twee Poortoa" der Oud Qertf Gemeente te Goes bevestigd ds. H. Roelofsen, overgekomen van Opheusden, door zijn ambt genoot di. J. R. van Oordt van Teraeuzen, met den tekst 1 Thessaloniseneen 5 vers 24. Des namiddags hield ds. Roelofsen zijne intrede met Efeze 3 vers 8. Het gobouw was beide keeren stampvol; er waren zeer veel hoorders en hoordereeaen van buiten Goes. Zierikzee. Ala candidates voor lid van den gemeenteraad alhier, by de periodieke aftreding, zijn gesteld de heeren W. G. de Grane, mr. A. J. F. Fokker, mr. J. G. van der Lek de Glercq mr. H. Polvliet, A. Timmer man en J. de Yrieze. Deze verkiezing beeft plaats 7 Juli. Yoor de vacature—Yan Sohelven zijn als oandidaten gesteld de heeren B. Joppo en jhr. J. F. 8chuurbeqae Boege. Deze verkiezing heeft plaats 10 Jnli. Kerkwerve. Bij de heden alhier gehoudon verkiezing voor leden van den gemeenteraad zgo candidaat gesteld de heerenG. Boot Jz., J. van den Hoek Jz., G, van der SInis en II. Yiergever. Dreischor. Alhier zgo als leden van den raad aan de beurt van aftreding devheenn A. M. van Bloois, M. Goemans en P. Rietdijk. Zonoemaire. Als oandidaten voor lid van den gemeenteraad albier zijn heden bg den heer burgemeester opgegeven de beeren D. Dolst, D. Hooke Iz. en P. Meeree. Er «go twee vacatures. Brouwershaven. Bg enkele oandidaat- stelliog verkozen tot leden van den raad de aftredende leden de heeren A. W. van Buuren, Jobs. Gast Cs. en Johs. Lopse Hooke. Eikerzee. Naar wg vernemen, «gn heden oandidaat gesteld voor drie leden van den gemeenteraad de heeren M. T. van den Bout, W. de Vriese, M. P. de Looff en P. van der Linde, allen aftredend. Haamstede. By de beden gebonden ver kiezing voor drie leden van den gemeenteraad zjjn de aftredende leden, de beeren: H. C, Bolle, M. de Bakker en P. Blom, bg enkele candidaatstolling verkozen verklaard. Ter vervulling van de vacature in don gemeenteraad, ontstaan door het vertrek van den heer H. de Ylieger, zijn candidaat gesteld de heeren J. Boot Ws., W. J. Bjjleveldt en L. Dalebont. Bruinisse. Als candidates voor den ge meenteraad sgn gesteld door de kiesvereoniging i»Burgerplioht" de heeren W. Jutnelet, aftre dend, en de heer M. K. Krepel en Math. Jameiet W.Stz. Door de anti revolutionaire kiesvereoniging zyn gesteld de heeren C. Hage, aftredend, Z. Hogerheide, aftredend, en L. Zoeter. Stavenisse. Heden zyn alhier als oandi daat voor lid van den gemeenteraad gesteld de heeren L. J. Dorst en G. Steendgk Sr. (beiden aftredend), benevens de heeren A. H. v. d. Slikke, K. A. de Graaff en M. C. Wielaard. Yrgdag 7 Jnli zal de stemming plaats hebben. Zooah men weet, ie er eeoe vacature (wglen M. van Lugb). Scherpenisse. Bjj candidaatstelling zijn heden alhier gekozen de heeren G. BolierGs., G. A. Geuze, G. Hartog A.Az., allen aftredend. St.-Maartensdijk. Candidaat gesteld voor leden van den gemeenteraad de heeren A. Elenbaas (aftr.), M. P. Groenewege (aftr.), I. P. Hage (aftr.) en W. M. Rijnberg. St.-Aunaland. Bij de candidaatstelling voor tweo leden van den gemeenteraad, perio dieke aftreding ran den heer L. Polderman Hz. en wglen den heer Jobs. Zandee, zijn 5 lijsten ingeleverd. Gandidaten zyn gesteld de heeren E. J. Gunst Jbz., A. van Luyk Cz. Jr., J. van Lnyk Nz L. Polderman, aftredend, Jo. Zandee. De stemming heeft plaats op Yrgdag 7 Juli. Tholen. Bg enkele oandidaatsstelling zyn de heeren M. G. van Stapele, jhr. J. van Yredenbnroh, W. Moelker en A. Hollestelle als leden van den gemeenteraad herkozen. WisBenkerke. Op 7 Jnli a.s. zal er stemming plaats hebben alhier voor vier leden van den gemeenteraadhiervoor werden ge- oandideerd de heeren D. J. Helderman, Adr. van der Maas, H. Meulenberg, W .Nienwdorp, allen aftredend, en de heer 8. J. de Regt. «Het schijnt wel, dat die tuiniers van niets weten dan van beer, straatmest en stalmest, men ziet ze het gansche jaar door, in alle jaargetijden met mest loopen; nu eens moeten deze bedden, dan weer gene bemest worden. Gelden nu voor hen de regels en wetten der bemestingsleer niet?" Zoo sprak onlangs iemand tot me, die in zjjn buurt een paar warmoeziers had wonen en wiens mooie xomeroohtenden blijkbaar nu en dan wel eens bedorven werden door de minder aangename lucht, die in de buurt hing, tengevolge van het bemesten met beer of iets dergelijks. Het is duidelijk, dat een tuinier zich daaraan niet kan storen, en het volste recht heeft, het heele jaar met beer of straat- mest te loopen, wanneer zijn bedrijf zulks eischt. Doch of voor den tuinier de regels en wetten der bemestingsleer niet gelden Wis en zeker doen ze dat, voor hem evengoed als voor den landbouwer. En ik geloof, dat het om vele redenen wenschelijk was, dat ook de tuiniers of warmoeziers, of, hoe ge ze noemen wilt, een weinig meer rekening hielden met de uitkomsten, die verkregen zijn, door een wat meer nieuwmodische bemestingswijze. In de eerste plaats, wat moet elke tuinier trachten te bereiken, om de hoogste prijzen te maken, om te kunnen ooncurreeren, om de gezochte man te aijn bij de groote en voorname klanten Twee dingen. Hij moet alles aanwenden om zijn groenten, vrachten, of wat het zijn moge, zoo vroeg mogelijk te kunnen leveren. Daaren boven moet hij er op uit aijn, om, wat uit zijn tuinen of noven komt, zoo fijn, zoo aan genaam mogelijk van smaak te doen zijn. En die twee dingen kan hij slechts bereiken door op gepaste wijze gebruik te maken van Bobeikundige meststoffen, d.i. kunstmeststoffen. Ik kom in 't geheel niet leeraren, dat hij slechts kunstmest moei gebruiken, ik beweer en ik zal het met de stukken bewijzen, dat het absoluut noodig is, dat iedere tuinier, die geld, grof geld wil verdienen, behalve humus- vormende mest, ook kunstmest moet gebruiken. Behalve humusvormende mest. Een kind weet, dat de grond, om warm en mal te zijn, zwart moet zien. De tuingrond in de eerste plaats. Er moet dus bladmest, stalmest ge bruikt worden geen straatmest. En wanneer de bodem eenmaal de gewensohte kleur heeft, wanneer we eenmaal tuingrond verkregen hebben, dan kan en moet elke tuinier zioh beperken tot het nu en dan, b v. om de 2 3 jaar, geven van stalmest (bladeren, over blijfselen van de geteelde gewassen enz. komen natuurlijk weer in den grond). En slechts zeer matig, slechts bij enkele gewassen moet hij gebruik maken van beer. Want er is niets, dat den fijnen smaakden aangenomen geur der tuinvruchten meer benadeelt dan overvloedig stalmest, beer en wat er nog meer dergelijks mocht gegeven worden. En vroeg, vroeg moet de tuinier met zijn oenten zijn. De eerste groenten zijn de luurste. Een bedje kropsla in Mei, brengt meer geld op, dan tien zulke bedden in Juni of Juli. De eerste radijsjes kosten 5 oent het bosje. Een maand later gooit men er je mee om de ooren. Ze hebben geen waarde meer. Zoo is het met allee. Das lekker en vroeg. Dat zijn de twee eischen. En dat kan men verkrijgen door kunstmest. Door welke kunstmest? Met hoeveel kunstmest? Zeer goed gevraagd, maar dan moet gij ook nog weten, wanneer en hoe gij dien kunstmest moet geven. Wij zullen op die vier vragen antwoord geven en niet alleen tuiniers en warmoeziers, maar ook particulieren kunnen er hun nut mede doen, wanneer zij zelf hun groenten willen telen. 1. Welken kunstmest moet men in de hoven en tuinen gebruiken? Zij zijn vijf in getal en heeten chilisalpeter, kaïniet, patentkali, kalk en superphosphaat. «Zoo veel!" roept ge uit, «dat is niet om te ontbonden". Ja, in het begin lijkt het nog al wat, maar als gij er eenmaal aan gewoon zijt, houdt gij se gemakkelijk uit mekaar. Luistert eens even goed. De grond heeft, om de planten te doen groeien, vier stoffen noodig. Wij noemen ze: stikstof, kali, phosphorzuur en kalk. Het chilisalpeter, ook zout genoemd, brengt de stikstof in den grond. Het kaïniet en de patentkali brengen de kali in den grond. Beide stoffen het kaïniet en de patentkali zijn ook zouten, evenals het chilisalpeter, dooh zjj worden niet anders genoemd dan met hun naam: kaïniet en patentkali. Het eerste is een xuur, ongezuiverd zout, het tweede is gezuiverd en is natuurlijk duurder. Terwijl het chili salpeter uit Chili ia Zuid-Amerika komt, wordt het kaïniet in de StasBfiirter kalimijnen in Duitschland gevonden. Landbouwkalk, schuim aarde (van de suikerfabrieken) of mergel brengen de kalk in den grond. Daar kalk niet elk jaar en niet geregeld noodig is, zal een tuinier wel bet best doen met gewoon landbouwkalk te nemen, tenzij de andere gemakkelijk uit de omgeving te betrekken zijn. En nu blijft er nog over phosphorzuur, dat door het superphosphaat in den grond ge bracht wordt. Daar hebt gij ze nu alle vijf. Schrijf ze nog eens op. Bekijk ze eens goed, zoodra gij ze gekocht hebt en dan kent gij ie voor uw heele leven. En dat is goed ook, want zoodra ?;ij ze gebruikt hebt, zult gij ze uw heele even willen blijven gebruiken. (Wordt vervolgd). Gemengd Nieuws. Hij zat te Sch6veniDgm in een strand stoel en zag er nit als een Amerikaan. Een Amerikaan ia zeer goeden doen. Nu zyn de Amerikanen de natie der toekomstde exem plaren van bet Yankee-ras die »the Continent" bereizen, zyn dikwijls interessante Jiéa, die wat te vertellen hebben bovendien trekken lieden in goeden doen mg steeds aan. Ik besloot d&n kennis te maken, vrat niet heel moeilijk bleek, en spoedig zaten wij te praten. De Amerikaan was een Hollander. Maar hij was lange jaren in de Vereenigde Staten geweest, was er met een uiterst matig kapitaaltje naar toe gegaan en er forto in femaakt. Hg was teruggekeerd naar de onde usten, om daar in rast en welvaart zgo dagen kalmpjes te slgtenw&nt bg had heel wat mieóre doorgemaakt en bitter hard moeten werken. Maar nn was bg er. Hg' praatte nog graag over dien moeilijken eersten tijd in Denver en verder West, waar hij in kommer en zorg en dikwgls roet levensgevaar zyn eerste duizend dollars had bgeen gescharreld. Met levensgevaar Wat is u dan wel geweest Te veel om op te noemen, mynheer. Ik ben van alles geweest. Maar het is waar wat ik u vertel. Mijn eerste do'Dra beb ik met levensgevaar verdiend te Denver. Op een vreeaelgke manier, mijnheer. God, als ik er nog san deck 1 En toen kwam het verhaal. Ziet u, toen myn geld op wai ik was te lang in 't Oosten blgven hangen stond ik letterlyk zonder iets op de wereld. Niemand soheen mg te kannen gebraiken. Ik probeerde van alles. Overal klopte ik aan ik liep royn beenen uit het Igf. Maar jawel hoor I Niet noodig. Eindelijk door een Hollander, dien ik in een gaarkeuken had ontmoet, kwam ik in kennis met een spuliebaas, die met een dierenspel de kleine steden in bet Westen bereisde. Hg was nn in de stad en Uitslag der Herstemming VOOR ef'ii Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in het Hooidkiesdistrict Zierikzee. Aantal Uitgebr. Van Op dhr. Op dhr. kieiers. stemmen. onwaarde. Patija. Pompe. Zierikzee I 476 464 303 161 n 11 605 586 353 233 138 85 53 Noordwelle 86 85 83 2 Renesse 147 147 128 19 Serooskerke 37 37 30 7 Burgh 82 79 61 48 Eikerzee 100 98 48 50 Ellemeet 76 73 61 42 Brouwershaven 260 253 205 48 168 109 59 102 45 57 Kerkwerve 129 125 55 70 Noordeouwe 142 140 98 42 210 183 30 Oosterland 286 272 164 108 Nieuwerkerk 241 240 99 141 138 125 13 Bruinisse .553 502 262 240 Goedereede 205 193 147 46 Ouddorp 408 374 111 263 Stellendam 260 251 85 166 Dirksland 379 367 130 237 Melissant 260 251 71 480 Middel harnis. 666 585 215 370 Sommelsdijk 407 385 135 250 428 393 240 153 Nieuwe Tonge 264 259 68 491 Herkingen. 118 113 31 82 7398 7031 3730 3301 Zoodat de Heer Mr. H, J, BI, PAT IJN, oandidaat der vrijzinnige partijen, is gekozen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 2