Ingezonden Mededeelingen. KINDER- -MEEL. Jf/lelkvoedselvooi-KinderenenZieken 9?/ Wiaaenkerke Dinsdag 1.1. werd door de ■chietvereenigin» uKoniogin Wilhelmina" een onderlinge schietwedstrijd gehouden; er werd slecht geschotenmaximum te behalen punten was 120. late prijs, met ondersoheidings- medaille, won de heer Th. Wolse met 95 punten; 2de prijs de heer A. van Hee, met 94 pnnten; 3e prijs de heer C. Plipae, met 90 punten; 4de prijs de hoer G. de Regt, met 90 punten5de prgs de heer Kr. Imanse, met 89 punten. 'a Avonda op denielfden dag gaf one muziekgezelschap Apollo" een uitvoering in de tent, tot genoegen van honderden belang- atellenden. Goes. In den gemeenteraad werd besloten zioh per adrea tot H. M. te wenden, teneinde ten verzoeke van eenige vergunninghouders ontheffing te verkrijgen van het verbod, vervat in al. 1 van art. 43 der drankwet. Een verzoek van een paar vergunninghouders om vermindering van aanslag voor het ver gunningsrecht werd afgewezen. De begrooting der d.d. sohutterij, dienst 1905, werd vastgesteld op f 314.05. terwijl besloten werd de oude equipementstukken der sohutterij te verkoopen op zoodanige wijze als Burgem. en Weth. het geschiktst achten. In de plaatselijke schoolcommissie werd tot lid benoemd de heer G. A. van Dijk, leeraar aan de H. B. S. Aan de afd. Goes van de Yereeniging »Het Groene Kruis" werd kosteloos gemeen te-terrein afgestaan tot het bouwen van een grooten regenbak, onder voorwaarden, dat on- en minvermogenden kosteloos regenwater zullen kunnen krijgen, en dat bjj opheffiog der Yereeniging de regenbak in eigendom zal overgaan aan de gemeente. Door één der leden werd de aandacht gevestigd op het dolle rijden met fietsen, motorfietsen en automobielen. Terwijl voor het rijden met andere voer tuigen beperkende bepalingen zijn gemaakt, meende dat lid, zeker niet ten onrechte, dat ook voor die moderne voertnigen eene ver ordening in het leven moest geroepen worden. De Burgemeester deelde daarop mede, dat binnenkort eene rijkswet daarin zal voorzien en raadde dus aan om daarop te wachten. Een paar dronken woestelingen kregen ruzie, waarbij één hunner zoodanig met een mes in den arm werd gestoken, dat hg naar het gasthnis moest worden vervoerd, waar de wonde door een arts moest worden diohtgenaaid. 'a Anderendaags was de dader weer zoo beschonken, dat bij de geheele breedte van de straat noodig had om zijn weg te vervolgen. De heer P. J. do Wijs is voor zijn kortharigen St.-Barnhardshond op de tentoon stelling te Dordrecht bekroond met een tweeden en een derden prgs. Een gezelschap fietsers uit deze stad werd op den terugweg van Domburg door een onweer overvallen, tengevolge waarvan een dame in eene diepe sloot terechtkwam. Zij bleek haar linkerpols gebroken to hebben. Yan Zontelande werd de patiënt per rijtuig naar Middelburg vervoerd, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen,, on van daar keerde het gezelschap per spoor naar Goes. Aanbestedingen, Yerkoopingen en. Zierikzee, 13 Juni. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp werd heden in het »Huia van Nassau" ten verzoeke van den heer A. Batenburg publiek verkocht 7 H.A. 88 A. 50 c.A. tiend vrij bouwland in de Patten aan Moermondsweg onder Noordwelle, voor f 674 per 41 A. 68 c.A. 5 H A. 68 A. 50 o.A. tiendvrij bouwland aan Koetenisaeweg onder Haamstede, voor f 590 par 41 A. 68 o.A. Vrijdag werd door den korkoraad der Geref. kerk te Veere aanbesteedhet bouwen van een nieuw kerkgebouw en een nieuwe pastorie aldaar, en bet maken van een gedeelte ameublement. Laagste inschrijver was de heer M. van Baaien, Nieuwdorp, voot f 9283. Verder werd ingeschreven door de heeren Gebr. Bax, Zierikzee, f 12,099; D. v. Eene naam, Arnemuiden, f 11,193,74; H. Steenblok, Nieuwdorp, f 10,387; J. de Buok, Middelburg, f 10,265; L. Hubregtse, 's Gravenpolder, f 10,197; L Pieteraa, Middelburg, f 10,025; F. P. Fret, Serooskerke (Walcb.), f 10,010,10 J. Willemse, Vlissingen, f 9998; H. Janse Ji., Middelburg, f 9895W. DekkerVeere, f 9890A. Janse, Nisse, f 9775. Het werk is niet gegund. De haven te Philippine. Het uitdiepen en het maken van verbeteringswerken aan de gemeentehaven en het maken van keibestra- tingen op de los- en laadplaatsen aan de haven te Philippine is gegund aan den heer J. Cam- beer te Hontenisse voor f 8637. Bij de gehouden aanbesteding voor de levering van aardappelen voor het garnizoen te Middelburg, gedurende het tijdvak van 16 Juli tot en met 31 Ootober 1905, was minste inschrijver de heer A. van Sorge te Middelburg voor f 2,72 per H.L. By de door de veilings-vereeniging Zuid-Beveland" gehouden veiling van kruis bessen brachten deze vau f 110 tot f 115 per 1000 kilo op. Aanbesteding beschoeiing der haven te Bruinitte. Ingeschreven werd door de heeren J. C. Boliervoor f 2260. M. Elenbaas- 2470. M. Krijger- 2265. L. v. d. Veldet> - 2449. Gebr. Bax- 1987. H. M. r. Bezooijen - 2289. Het werk werd aan den lasgiten insohrijver gegund. St.-Maartensdijk, 15 Juni. Ten overstaan van notaris Van Saters werden gisteren (Woensdagavond) alhier, namens de erf genamen van mej. do wed. C. Hage Dz., in tweede veiling publiek verkocht de navolgende onroerende goederen: Gemeente St.-Maartenedijk I. Een huis en erf aan de Markt, met werkplaats en voormalig looierg, groot 3 A. 02 c.A voor f 4260. II. Een perceel bouwland, watergang en zijkantweg in don Zuidhoek, groot 1.0365 H.A., voor f 1180 per BI. gemet. IH. Een perceel bouwland in Jan Pier Louwenhoek, groot 48 A. 90 c.A., voor f 1410 per BI. gemet. IV. Een perceel weiland, zijkantweg en watergang, groot 59 A. 30 o.A., voor f 1000 per BI. gemet, V. Een perceel bouwland in Hsakhoek, groot 46 A. 10 o.A., voor f1300 per BI. gemet. VI. Een perceel bouwland on zgkantweg in den Molenweg, groot 1.3110 H.A., voor f 1300 per BI. gemet. VH. Een peroeel weiland, »Singelweido", groot 2.1130 H.A., voor f 865 per BI. gemet. VIII. Een tuin, groot 4 A. 76 o.A,, voor f 275. IK. Een tuin, groot 9 A., 60 o.A., voor f 610. X. Twee tuinen, samen groot 9 A. 90 c.A., voor f 465. XI. Een tuin en watergang, groot 21 A. 80 o.A., verkocht in 2 even groote perceelen. De Noordel. helft voor f 500 en de Zuidel. helft voor f 505. XII. Een tuin in Molenpolder, groot 12 A. 35 o.Avoor f 520. Gemeente Soherpeniese XIII. Een perceel bouwland in Willem Jansenboek, groot 1.1360 H.A. XIV. Een perceel weiland aldaar, groot 73 A. 40 c.A. Koop XHI on XIV werden gecombineerd verkocht voor f 335 per BI. gemet. Op al deze koopprijzen komen nog 8 pCt. onkosten. Te 's-Gravenhage is aanbesteed het ver bouwen van het post- en telegraafkantoor te Goes. Minste inschrijver de heer M. Buitendijk voor f 16,438. Door het rijk is tijdens dien verbonw ten behoeve van don directeur van het postkantoor eene woning gehuurd. St.-Annaland. Door het bestuur der waterkeering van den oalamiteuson Suzaona- Polder werd 14 dezer aanbesteed, hot herstel, de varnieuwing en het onderhoud tot 30 April 1905 der aarde-, kram-, rijs- on steonglooiiog- werken aan de waterkeering van dien polder. Ingeleverd werden 8 inechrijnngsbiljetten en was ingeschreven door: C. Bolier Cz., Bruinisse, f 1740; W. van derKlippo, Serooskerke, f1649; P. Bexoijen, Scharendijk^, f 1640; L. van de Velde, Bruinisse, f 1636; V. C. P. Bolier, Schorpooniue, f 1565; J. Doijohouwer, Schorpeniaie, f 1556; Johs. Elenbaas, St.-Annaland, f 1507Jb. Moerland Cz., St.-Annaland. f 1498. De begrooting was f 1609 07. Aan don laagaten inschrijver werd hot werk gegund. Te Oad-VoBsemeer ia aanbesteed bet bouwen van drie burgerwoonhuizen in de Molenstraat ten behoeve van den heerL. Knook. Voor het metselwerk is ingeschreven (zonder levering van steen en pannen) door C. Weat- maes voor f 1480; Jb. van Hiolo f 1450; J. Beaufort f 1324 on A. Bargers te Sint- Annalacd f 1100. Voor het timmerwerk door gebroeders Bax te Zierikzee f 1890; Chr. J. Lonke f 1785; wed. M. Lindhout te Tholen f 1725; M. C. van Driel f 1572 en P. Hage f 1500. Voor het smidswerk door J. Gebraad f 230 W. C. van Vesaem te Zierikzee f 195 en A. J. Gelok f 160. Voor het schilderwerk door J. v. d. Sande f 240; wed. A. H. Ridderhof f 170. Aan de laagste inschrijvers gegundde personen, waarbij geen woonplaats ia vermeld, hebben domioilie te Oud-Vessemeer. Landbouw ei Veeteelt. Hoe het er in Friesland mst bet gras voor staat, blijkt duidelijk uit de pacht, die voor hooi- en weiland geboden wordt. Te Knijpe is 11 H A. land, éénmaal hooien en dan weiden, verpacht voor de som van f 2400. Zoo boog was de paohtprg* nog nooit. Door de naohtvoret en de daarop gevolgde droogte is er overal zeer weinig gras. KHRKIIH17WI. Beroepen bij de Herv. Gem. te Seroos kerke (Waloheren) de heer J. W. Ro?cam Abbing, eand. te Middelburg. Door de classis der Geref. kerken is peremptoir geëxamineerd en tot de bediening toegelaten de heer K. van Anker, beroepen predikant te Heinkenszand. Na een verblijf van ruim 10 jaren zal da C. R. van Lelyveld a.s. Zondagavond van zijne gemeente te Goes afsoheid nemen. In vele oorporatiëa, waaraan da. Van Lelyveld zjjn krachten wijdde, zal dit heengaan wordan betreurd. Ook zal nu moeten worden voorzien in de vacature in het provinciaal kerkbestuur in Zeeland, waarvan ds. Van Lelyreld voorzitter was, terwjjl ook een lid van de Synode moet worden gekozen. PREDIK] in onderstaande Gemeenten van bondag IS De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Laman. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Her?. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mosset. Herv. Kerk te Borgh: '8 Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. (Collecte voor het orgel). Herv. Kerk te Renesse: 'sNam. twee ure: ds. Onnes. Herv. Kerk te NootdwalU: 's Voorm. half tien are: ds. Onnes. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. KocHttra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk U Elkarzee: '8 Voorm. half tien ore: ds. De Leur. Geref. Kerk te Elkenee: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Horjus. Herv. Kerk U Zoonecaaire: 's Nam. half drie ureds. v. d. Broek van Brouwers haven. Gerei. Kerk te Zonntmaire: 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Jonge. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Meijer. Herv. Kerk U Drelschor: 's Voonn. half tien ure: ds. Van der Griend. BEURTEN Schouwen en Duiveiand. Juni IV OS. I Ohr. Geref. Kerk te Zierikzee: I 's Voorm. half tien nre, 's nam. twee ure en 's avonds I zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 'e Nam. twee ure: ds. Kars. Herv. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. (Collecte voor de Zending). Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: 'a Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterlaad; 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Iiuytch van Dugteren. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Berv. Kerk te Sirjanaland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Kam steeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ore en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinine 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. Oud-Garet. Kark ia Bruinisse: '8 Voorm. negen nre, 'snam. twee ore en 'savonds i' vyf ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureGewone dienst Evangelisatie Jeruël Q: 's Voorm. tien nre's nam. drie ore en acht ore: Het Bestuur. OXPBIWUIi De heer B. J. W. Reuser, tijdelijk leeraar in de wiskunde aan de H. B. 8. te Goes, ia buiten de aanbeveliog om benoemd tot leeraar iu de wie- en werktuigkunde aan de H. B. 8. te Nijmegen. Jammer voor de Bobooi te Goea. MHOITIIAKHX. Zierikzee, 10 Jani. Naar wij vernemen, zijo heden door den rechtercommissaris belast mot de instructie van strafzaken, een aantal gotnigen waaronder ondorwijzere, onderwjjze- res on leerlingen (meisjes van 10—12 jaar), gehoord. Eveneons werd gehoord W. O., hoofd dor openbare school te Poortvliet, verdacht van zich to hebben schuldig gemaakt aan het plogen van ontuohtige handelingen met ge noemde minderjarige meisjes, dio als hoofd dor school aan zjjae zorg waren toovertronwd. Do bekende J. J. K., do 43 jarige stoker uit Vlisaingen, die thans ta Middelburg in beobtonis is, is naar de openbare terecht zitting verwezen, ter zake dat bij ter terecht zitting van 0 dezer, als getuige gehoord in de strafzaak togen J. F., opzettolpk een valaohe verklaring onder eede hoeft afgelegd. De heer mr. C. L. Gratama, advokaat te Middelburg, is hem ambtahalve als ver dediger toegevoegd. De ambtenaar van bet openbaar ministerie bij de rechtbank te Rotterdam eischte beden 15 jaar gevangenisstraf tegon L. en J.; die in Februari j.I. den gepensio neerden ambtenaar Capteijn ia zjjno woning worgdon en daarna ophingen, waarbij diefstal de drijfveer was. Don 7 Juii a.e. zal voor do Haagzche rechtbank behandeld worden de zaak van Brouwer (de moord in de Scheveniogeche Bosobjes). blootgelegd en afgeschaafd to hebben, met verwarmd Avenarius Carbolineum. Op aan vrage verschaft gaarne nadere inlichtingen en afdrnkken van attesten de firma Gebr. De Vos, Verfwaren, Zierikzee, bij wie bet echte Avenarius Cacbolinoum verkrijgbaar is en die voor elk origineel vat als bewijs voor de echtheid een cortifioaat van oorsprong levert. Gemengd Nieuws. Drinker.kinderon voor de rechtbank. Onder verantwoordelijkheid tan den inzender). Van 1—5 regels f 1,elke regel meer 0,20. VISSCHEBIJ-BERICHTEN. Reeds eenigen tijd geleden is door de vissohers to Philippine een adres aan de leden der Staten-Generaal opgesteld, waarin zij verzoeken het daarheen te leiden, dat het aantal leden van bet Vischbestnur worde uitgebreid met mannengekozen door de belanghebbende vissohers; dat d8 regeering stappen zou doen bij de Belgische regoering om in 1910 de perceelen mosselbanken in do Wester-Scheld3 aan Belgische en Neder- landeche visschets in het openbaar te ver pachten dat de retributie van do groote mosselbanken voor 19051910 voor de per- coelon no. 45 tot en met no. 65 op f 30, en do overige perceelen in den Braakman op f 20 worde gesteld, en eindolgk, dat de Nederlandsobe kasten zullen opengesteld worden tot hot afhalen van mosselzaad. Ze stonden klein en angstig daar in de strenge nul En hakkelden met tranenstem hun innig droef verhaal 't Was een verhaal van kommer, van honger en gebrek, Die gresven in hun oudscb gezicht den diepen lijdenstrek. Het dertienjarig meifje, zoo bleekjes en zoo min, Nam in het arme •menschennest de plaats der moeder in. Want toen hun moeder dood was, toen was bun hulpe heen, De vader was een dronkaard, dacht aan de flasch alleen. En wat op de jenever er voor hen orerschoot, Dat was somtijds geen roode duit, geen enk le kruimel [brood. Eens pijnde weer de honger, de kleinsten schreiden 't uit, Toen «lopen d' oudste twee op straat en loerden cr op [buit De aime vogels zagen een broodkar, onbeheerd; Ze gristen gretig naar het voer, zoo lang door ben ont beerd. Zoo was de eerste schrede op 't dievenpad gezet: Ook wie alleen uit honger steelt, vergrijpt zien aan de wot, Toen een agent hen opzocht, in 't armelijk verblyf. Toen vond hii daar de kindereD. geen klcercn haast aan mii. Toen vond hy daar de kleinen met kaakjes smal en grauw, In 't krot, waar stoel noch tafel was, noch vuur by [bitt're kou. Ze stonden klein en angstig daar in de strenge zaai En hakkelden met tranenstem hun innig droef vehaal. Historisch. Overgenomen uit De Blauwe Vaan. Waar geldzucht toe drijft. Ongeveer anderhalf jaar geloden etierf in Mexioo een Iteliaansoh oaoutohouo-h*ndeIaardie zyn dochter een vermogen van f 1.920.000 naliet, onder voorwaarde, dat zg tronwen zou met een door hem aangewezen te Milaan wonenden Italiaan. Het meisje was eohter verloofd met een Zwitser. Zg wilde haran minnaar niet opgaren, maar bet aanzienlijk vermogen evenmin, en om beide te kunnen behouden verzon zij een liet, een operetteheldin waardig. Zij bood den Milaneeeohen pretendent eene ïoro vau i 480.000, als hg zich bereid verklaarde na het huwelijk zoo spoedig mogelijk zijn toestemming te geven tot eene ccbtsoheiding. De men n«m het voorstel aan. Dezer dagen is het paar te Mik an getrouwd en zoodra de pleohtigheid was afgeloopen, scheidde de jonge vrouw van haren mao, om haren Zwitser te gaan opzoeken. Nog eens over reclame. Een makelaar in New-York, die door reolame schatrijk is geworden, beeft een boek gesobreven, waarin voor de zoovoelste maal weer eens het nnt van reolame wordt uiteengezet. Typisch is wat hjj daarin zegt van het gedachtenlezen door ad verteeren. Missohien, zoo zegt bij, is een dame, die naast u in de tram zit; de beste stenographist© uit de stad, en zou het u heel welkom zijn haar op nw bureau te hebben. Maar daar u geen gedachtenlezer bent. kunt u niet weten dat zij een stenograpbiste is en een Latere plaats zoekt. En u hebt uw geluk met die persoon voorbij laten gaan. Plaats snel een advertentie in de courant, misschien vindt ge die persoon terug of ontdekt ge een andere, want de advertentie is het eenige middel om gedachten te lezen per procura. Ia deze wereld zijn er aleohts twee dingen die men niet verbergen kanliefde en kink hoest. De rest kan verborgen big ven als men er geen reclame voor maakt. De Franschen zeggen dat een waar die bevalt reeds half verkooht is. Ze zijn onder- weteoh. Wij Amerikanen, zeggen dat een waar die goede reclame heeft reeds voor negentien den is verkooht. En als u iets zoekt, is bet dan niet beter duizend oogen te laten zoeken dan uw twee oogen alleen Als u in uw stad de zaken optelt die geen reclame maken, dan vindt u het aantal van degene die het minste geld verdienen. Carnegie, de staalkoning, beval den leer lingen van St.-Andrews aan: »Mijn vrienden, ale je in de wereld voornit wilt komen, moet je niet nederig en verborgen willen big ven. Men moet de menschcn geen rad voor de oogen draaien, maar het is tcch ook niet kwaad een beef je spectakel te maken. Als de Euro- peeeohe naties voor advertenties en reclames het vierde deel uitgaven van het geld dat zij voor de bewapening van bun legers besteden, dan zou bun concurrentie voor ons veront rustend worden". Tragisch einde van een roeiwedstrijd. Zaterdag werden te Cambridge de roeiwed- strgden voor 8-riemsgiekon besloten. Een groat aantal menecben woonde op de oevers den wedstrijd bij. Na afloop staken velen bij Ditton de rivier over. Een der veerbooten, een klein roeibootje slechte, was overladen. Meer dan 20 meneohen van beiderlei kunne badden er in plaat9 genomen. Ia het midden der rivier, jaiet waar deze zeer diep is, zonk de boot. Onmiddellijk werden ernstige po gingen tot redding gedaan. Verscheidene moedige jongelui sprongen van den oever uit andere booten te water en doken naar de verongelukten, waarvan er velen gerod werden of ziobzelf wisten te redden, maar drie dames en twee heeren verdronken. Onder de slacht offers bevindt zich oen meisje, dat juist in ondertrouw was opgenomen en met haar brnidegom in de boot zat. Laatstgenoemde werd gered. Voorts is er nog een jonggehuwd paar onder de alaohtoffers. De lijken dreven later aan land. De heer Aug. Kamp?, ca aidant voor de Tweede Kamer in het kiesdistriot Sittard, hoeft zioh bij zijne kiezers in de volgende advertentie aanbevolen. WelEdele H-.eren Kiezers! Door een massa kiezers csndidaat gesteld voor do Tweede Kamer, deel ik UEd, mede, dat ik deze candidatuur aanvaard en beveel mij beloefd in nw gunst. Als fitsoenlgk Sittarder burger, in 1849 uit brave eerlijke handelslieden geboren, das geen kind of onervaren snuiter, en katholiek zoo goed als de beste, maar geen huiohelaar, rondborstig en open van karakter, die voor do goede zaak en uwe goede zaak onbevreesd Uitslag der "Verkiezing VOOR een Lid vnn de Tweede Kamer der Staten-Generaalin liet Hoofdkiesdistrict Zierikzee. H U I S Z W A M. Hoeveel geld kan bespaard worden, indien bij het bouwen van huizen enz. reeds dadelijk voorzorgen genomen worden, hetgeen op eenvoudige en goedkoope wijze geschieden kap. Dit wordt helaas dikwijls nagelaten en do gevolgen blijven niet uit. De zwam to verdrijven, als zij eenmaal opgetreden ia, gaat met groote onkosten gepaard. Men kan dez9 nifgaven sparen door het sinds meer dan 30 jaar proefhoudend gebleken fabrikaat Avenarius Carbolineum juist aan te wenden. Waar de huiizwam zioh vertoont, drenke men het hout, na alle aangetaste deelen Zierikzee I II Haamstede Noordwelle Renesse Serooskerke Burgh Eikerzee Ellemeet Brouwershaven j Zonnemaire i Duivendijke Kerkwerve NoordgouWe Dreischor Oosterland Nieuwerkerk Ouwerkerk Bruinisse Goedereede Ouddorp Stellendam Dirksland Melissant Middölharnis. Soramelsdijk Oude" Tonge Nieuwe ToDge Ilerkingeu. Aantal kiezers. 476 605 144 147 37 82 100 76 260 173 103 129 142 241 141 553 205 408 260 379 260 666 407 428 264 118 Uitgebr. stemmen. 461 582 131/ 85 146 36 80 7// 252 tWJ/0 103, 12 141 215 269 23/6 137 49/é 4 341 7 23f/ «a 7% 366 25/<p 111 Van onwaarde. 3 1 J try -> J u. fó Op dhr. Patijn. 302 343 84 79 120 30 64 52 59 169 103 44 53 99 146 145 84 97 244 122 93 82 100 57 189 103 193 58 25 Op dhr. Pompe. 151 227 51 3 18 5 15 44 11 46 60 57 72 37 28 102 145 9 242 45 240 451 221 170 Op dhr. Vliegen. 5 10 1 3 1 1 2 1 37 4 1 38 22 sS<r 241 159 193 84 7398 Zoodat er herstemming moet plaats nebben lusschén de heeren Mr. en Jhr. Mr J. J. POMPE VAN MEEKDEKVOOKT 2 4 1 12 2 42 5 11 4 1 234 H. PATIJN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 2