Ingezonden Medsdeelingen. KINDER- -MEEL: ZIERIKZEE-R0TTERD1M. ADVERTENTIE-, Scharendijke, 2 Juni. De beer Patgn trad hedenavond alhier op bij Van Blooia, Geen plaatsje in de zaal bleef onbezet, en daarbuiten trachtte men door de opengeeohoven ramen de rede te Tolgen. In bet lokaal een hoog gestegen temperatuur, die bet zweet tappelings ran 't hoofd deed stroomen, zoowel bij de voorhoede, de paganisten, als daar- aohter. Met daverend applaus werd mr. Patyn door de voorhoede begroet, terwyl agn schit terende, welsprekende rede telkenmale door applaus werd onderbroken, waar bij op heldere en pakkende wijs in zgu onderwerp «de Stembusstrijd" uiteenzette, waarom by was tegen deze regeering, en wat wg Ter- wachten kunnen van een eventueele vrij zinnige meerderheid. Op waardige wijze werd gedurende nagenoeg een uur een degelijk, zaakrijk debat gevoerd door den heer Wielinga, terwijl de heer Patijn in zijn repliek zijn redenaarstalent opnienw deed schitteren. Renesse. Door den raad dezer gemeente is tot secretaris-ontvanger van het burgerlgk armbestuur benoemd de heer M. N. Leeuwe, onderwijzer alhier. Haamstede, 5 Juni. Zaterdagavond had alhier de aangekondigde propaganda-avond plaats. Yoor een dankbaar publiek besprak de heer Eeisinger de in den laatsten tjjd door de sprekers der anti-revolutionnaire partij besproken punten. Hij wekte zijn toehoorders op tot aansluiting bg de liberale partij. Na de pauze besprak de heer Olree de onderwijswet en bepleitte het goed recht der openbare school. Van de gelegenheid om zioh op te geven als lid der liberale kiesvereeniging werd door eenigen gebruik gemaakt. Bruinisse. Voor een overtalrijk publiek trad Zaterdagavond in de Conferentiekamer alhier op de heer mr. Patijn, de candidaat der liberalen in dit district. Na een inleidend woord van den leider der vergadering, nam de spreker het woord en hiela een schoone rede, waarin hij in het eerste gedeelte de vraag besprak waarom tegen dit ministerie" en in het tweede gedeelte een antwoord gaf op de vraag «welke wettelijke wijzigingen zijn te waohten als de vrijzinnigen weder aan de regeering komen". Deze rede, die overeen kwam met die, welke de bekwame spreker te Zierikzee gehouden heeft, werd herhaaldelijk door geestdriftig applaus onderbroken. Na het tweede gedeelte werd gelegenheid gegeven tot debat. Daarvan werd gebruik gemaakt door den heer Bastmeijer, die begon met een woord van lof voor de welsprekendheid van den redenaar, maar het betreurde, dat er niet een woord van waardeeriog geboord was van het werk van het tegenwoordig ministerie. De debater behandelde de staking, de stapels wetsontwerpen, de leuze «vóór of tegen den Christus". Vooral dit laatste werd uitvoerig behandeld. De revolutie van 1789 kwam ter sprake, de vervolgingen der afgesoheidenen 1834, waarbij beweerd werd, dat Thorbecke deze vervolgd had. De Tariefwetten werden verdedigd en de sohoolstrijd besproken. Door den heer G. Bolier werd daarna de bekende vraag gedaan omtrent de weerbaar heid, terwijl de heer W. van den Berg een gedeelte voorlas uit een brochure van den heer Tutein Nolthenios, om er op te wijzen, dat ook een liberaal dit ministerie wilde steunen. De heer Patijn beantwoordde allereerst den heer Bastmeijer. Hij bracht daarin minister Idenburg hulde, als een bewijs, dat hij ook het goede wilde erkennen, en verklaarde zich bereid ook het bizonder onderwijs te willen steunen, mits onder goede waarborgen. Bij de stakingswetten wees hij er op, dat dit ministerie niets had gedaan, wat niet ieder ander ministerie zou gedaan hebben, immers een regeering, die de orde niet weet te hand haven, is nergens op hare plaats. Hij bestreed de bewering, dat Thorbecke de afgescheidenen had vervolgd, deze toch was eerst na 1848 minister en kon dit dus niet gedaan hebben, terwijl reeds veel vroeger aan de afgescheidenen vrijheid van godsdienst verzekerd was. Bij de bestrijding der tariefwetten wees hij er op, dat niet zooals beweerd werd de heer Treub de landbouwers wil belasten. Deze zullen integendeel, zoo de tariefwetten worden ingevoerd, veel meer moeten betalen. Hij wees op het verkeerde van de leuze: «Vóór of tegen den Christus". De heer Bolier werd geantwoord, dat de spreker voor een volksleger was, en dat hij hem dus toestemmend kon antwoorden. Hij vreesde echter, dat, als deze regeering aanbleef, er van een volksleger niets zou komen daar minister Kuyper vroeger wel verklaard had «aan dat volksleger heb ik sinds lang mijne liefde verpand", maar van idéé was veranderd, en dus de waarheid getoond had van den versregel: «Niet steeds is de liefde bestendig van duur". De heer W. van den Berg eindelijk werd onder het oog gebracht, dat de heer Nolthenius juist door zijn brochure toonde niet tot de liberale partij te behooren, en alleen stond. Ook in de repliek toonde de heer Patijn zijn man te staan. Hij eindigde met een aansporing aan de kiezers te traohten dit district weer voor de liberalen te herwinnen, waarop een daverend applaus volgde. Door den leider der vergadering werden de hoorders voor hunne talrijke opkomst, en de debaters voor hunne woorden bedankt, terwijl hij den spreker dank zeide voor zijne wel sprekende voordracht, en den wensch uitsprak, dat de heer Patijn zegevierend uit den strijd zou komen. (Luide toejuiohingen). Hot Muziekgezelschap uit Nioowerkerk kwam Zaterdagavond in deze gemeente, en deed met 't Muziekgezelschap «Nu met Hope" alhier, dat denzelfden direotenr, den heer Jongmans heeft, een muzikale wandeling door het dorp. Onder de Beurs werden een paar nummers gespeeld en verder een paar stukken geblazen op het Sohoolplein. Een en ander geschiedde ter voorbereiding voor het Festival te Zierikzee, en gaf hier veel levendigheid. Men prees algemeen de flinke wijze, waarop door beide korpsen gespeeld werd. Zype. Vanmorgen werden alhier met de eerste tram 316 bussen melk aangebracht, bestemd voor den heer v. d. Berg te Rot terdam. Als berekend kan worden, dat iedere bus 38 Liter inhoudt, wordt dit alzoo een hoeveel heid van 12008 Litors. Heden voormiddag werden alhier aan gebracht ruim 60 stuks vee en een groot aantal varkens, om per stoomboot «Minister Lelie" vervoerd te worden naar Rotterdam. Het was tot tegen den middag werkelijk aardig om een kijkje te nemen te Zjjpe. St.-Maartensdijk. Bg de Vrijdag j l. ge houden paardenmarkt alhier waren aangevoerd 118 stuks paarden van verschillende soort en leeftijd, waarvan een 36-tal werden verkocht. Prijzen werden besteed als volgtVoor jaar lingen tot f 240; voor 2-jarige tot f 360; voor 3-jarige tot f 375; voor werkpaarden van f 200 tot f 600 voor oen luxe-psard. Bij de in den namiddag gehouden wed strijd in het ringsteken met paarden waren 8 prijzen uitgeloofd. De uitslag was als volgt: le prijs. Een gouden horloge-ketting, C. Hage Jbz. 2e z Een borsttuig, C. Hoek Gz. 3e Een volledig hoofdstel, M. Groene- wege. 4e Een reisdeken, Anth. Hage I.Pzn. 5e z Een leidsel, J. Kodde. 6e Een rijtuigzweep, A. Hoek Gz. 7e v Een kistje sigaren (van 100), G. Hage li. 8e Een kistje sigaren (van 50), I. Hage Jba. Na het houden van een toespraak door den heer J. L. Groenewege werden de prijzen aan de deelnemers uitgereikt. Wisaenkerko, 3 Juni. Door den heer Herman Sngdors werd heden in het lokaal van den heer Wolse een lezing gehouden over «De aanstaande stembusstrijd". Ongeveer 90 personen waren opgekomen en luisterdon met onverdeelde aandacht naar de kernachtige rede van den spreker, die meermalen werd geapplaudisseerd. Er was gelegenheid tot debat, waarvan door niemand werd gebruik gemaakt. Inleider was de heer Swenne. Kortgene. Woensdag 1.1. werd onze nieuwe muziektent, die geplaatst is hgenover het gemeentehuis, opgeleverd en ingewijd. Door den voorzitter van het comité van oprichting, den heer A. G. O. Danckaerts, werd op verzoek van den voorzitter van het fanfarengezelschap »E. M. M.", de op?nings- rede gehouden. Iu een korte doch keurige rede braoht spreker hulde aan muziek en zang en aan hen die op Kortgene die kunst beoefenen. Het zanggezelschap, onder directie van den hoer I. Willimso, voerde toen in de tent een 4-tal nummers uit, waarvan één «Juicht nu mijn hart", goed bleek te zijn ingestudeerd. Daarna werd door >E. M. M." eenige stukken gespeeld onder daverend en wel verdiend applaus. De tent werd door den heer Schippers gemaakt, volgens een ontwerp van don heer W. J. v. d. Lindemaker en ontwerper kunnen een woord van welverdienden lof niet worden onthouden. De kosten van bouw, die nog al beduidend zijn, werden bgeengebraoht door de gemeente naren, behalve een belangryke gift van den heer Graaf van Rechteren, eigenaar der jaoht van de ambachtsheerlijkheid Kortgene. Middelburg. Iu de Zandstraat alhiar is Zaterdagmiddag een knaapje van ongeveer 4 jaar door de stoomtram overreden en onmid dellijk gedood. Ge!dleening gemeente Middelburg. De commissie voor de financiën uit den Gemeente raad alhier heeft in haar rapport over het voorstel van Burgem. en Weth. tot het aan gaan van een geldleening van f 30.000 voor den aankoop van gasmeters, als hare meening to kennen gegeven, dat zij een leaning van f 12000 voldoende aoht, welk bedrag slechts noodig is om de begrooting van 1904 sluitend te maken. Zelfs al schat men het tekort op den dienst 1905 vrij hoog, dan nog heeft het voorstel van Burgem. en Weth. de strekking om meer te leenen dan noodig is; er zal dus door de gemeente, naar het oor deel der commissie, ook meer rente dan noodig is moeten worden betaald. Naar aanleiding hiervan, zeggen Burgem. en Weth., dat de opmerking der commissie, dat een leening van f 12000 voldoende zou zijn om de begrooting voor 1904 sluitende te maken, volkomen juist is, doch daartegen over staat dit bezwaar, dat dan hoogstwaar- eobijnlijk over de diensten 1905 en 1906 nogmaals voor hetzelfde doel (gasmeters) zal moeten worden geleend. Nu geeft de commissie wel in overweging voor het vermoedelijk tekort van 1905 reeds nu te leenen, doch daar in de eerste plaats het bedrag van dit tekort op dit oogenblik moeilijk te bepalen is, en bovendien de moge lijkheid niet is uitgesloten, dat bgv. tenge volge van een strengen winter de verkoop van cokes zóó groot wordt, dat aan het einde van het jaar zal blijken, dat er geen tekort is, vreezen Burgem. en Weth., dat Gedep. Staten deze leening, waarvan de noodzakelijk heid thans nog niet zeker blijkt, niet zouden goedkeuren. Op grond van deze overweging handhaven Burgem. en Weth. hun voorstel om f 30.000 te leenen, ter regulariseering van de sinds 1892 gekoohte gasmeters. Volksconcerten. Gisteren werd het eerste Zondagavond-concert in dit seizoen gegeven door het Muziekkorps der d.d. schutterij. De tuin was als altgd overvol, en deze conoerten zjjn dan ook bizonder populair. Nadat het 7e nummer gespeld was, be trad de oommissie van de Z. A. C. met den heer F. C. M. Bcenders de tent, en over handigde deze laatste den directeur van het korps, den heer Jan Morks, een lauwerkrans, in de eerste plaats voor het 10 jarig besteen van deze conoerten, en twens als een her denking aan het 90-jarig t staan van het Middelburgsohe Schutterij Mm lekkorps. Aan de krans wss een lint kavcstigd, waarop stond: >1896—1905" en «Namens vele bezoekers der Z. A. C." Het korps t antwoordde deze attentie met de gebruikelijke fanfares. Vlissingen. Het stoomsobip «Alioth", gebouwd aan de Naamlooze Vennootschap Sohcepswerf, voorhesn J. Smit Czn. to Alblas- serdam, dat aan de werf der Kon. Maatsch. «de Schelde" alhier van machines en ketels is voorzien, zal deze week gaan proefetoomen, en dan terstond zijn bestemming naar Enge land volgen. Slllis, 3 Juni. Het blijkt thans, dat de onverwachte ontslag-aanvrage van den heer J. H. Henneqnin als burgemeester dezer ge meente het gevolg moet rgu van eon van hoogerband gegeven wenk. Zooals bekend, herdacht de heer Hennrquin kort geleden zijn 50-jarig jubileum als hoofd dezer gemeente en de Minister van Binnenlacdsche Zaken schijnt nu den tjjd gekomen te aohten voor onzen burgemeester, om rust te gaan nemen, ten einde de belangen der gemeente aan jongere krachten te kunnen toevertrouwen. Onder verantwoordelijkheid tan den inzender). Van 1—5 regels 1,—elke regel meer 0,20. KinderetUoZieken AubMtedlziei¥erkoopluei enz. Wisaenkerko, 2 Juni Door hot bestuur van den calamiteueen Viietepolder word beden in bet lokaal van den heer Th. Wolse aan besteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud der aarde-, rijs-, kram- en steen- glooiiogwerken aan ganoemden polder, dienst 1905/6. Hiervoor was iogeeohreven door de heeren W. Dekker te Veere, voor f 7904J. Geluk to Tholen, voor f 7650; P. Dronkers te Kapello, voor f 7500; J. de Bourgraaf te Wemeldinge, voor f 7910; C. Bolier Cs. te Bruinisse, voor f 7798; L. van do Velde te Bruioisse; voor f 7825; J. do Bree te Terneuzen, voor f 7880H. J. Kculemans te Middelburg, voor f 7888C. de Wilde Az. te Kattendijke, voor f 7775; H. J. Romejjn te Burgh, voor f 7800; M. Kleppe te Soherpenisse, voor f 7879. Raming f 7488.92. De laagste insohrgrer werd door ons iu het vorig nummer reeds gemeld. 3 Juni. Heden werd door het bestuur van dsn calamiteusen Anna Frisopolder, in de directiekeet aanbesteed de gewone onder houdswerken aan genoemden polder. Raming f 6823.35. Ingeschreven was door de heerenA. A. de Wilde te Goes, voor f 7194; C. de Wilde Ai. te Kattendijke, voor f 7066; M. Kleppe te Soherpenisse, voor f 7323; G. M. Larooij te Soherpenisse, voor f 7289; W. Dekker te Veere, voor f 7214; H. J. Koulemans to Middelburg, voor 7212; Joh. de Jonge te Middelburg, voor f 6957L. van de Velde te Bruinisse, voor f 6999 C. Bolier C*. te Bruinisse, voor f 6960; P. Bezagen te Soharendgke, voor f 7025; J. do Bree Fz. te Terneuzen, voor f 6685; J. Geluk te Tholeu, voor f 6933P. Dronkers te Kapalle, voor f 6975. Stavenisse. Door het kerkbestuur alhier werd Zaterdag publiek aanbesteed het osmenten van de buitenmuren van het kerkgebouw. Inschrijvers waren de heeren: C. Burgers, St.-Annaland, voor f 575; M. Elenbaas, Bruinisse, voor f 437A. Burgers, Sint- Annaland, voor l 427,50; J. do Beaufort, Sint-Maartensdijk, voor f 394, en L. B. van Pagés, Stavenisie, voor f 297,50. Volgens de Tern. Crt. was het hoogste bod bij de veiling der staalfabriek te Terneuzen 820.000 francs. Fort ei Teleiraflt De heer W. H. de Horn, commies der tele grafie te Zierikzee, is met ingang van 16 Juni benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Werkendam. 0IDB1WUI. Benesse. Zaterdag hielden de laden der afdeeling Westelijk Schouwen van het Ned. Onderw. Genootschap een vergadering, waarin behandeld werd de Beschrijvingsbrief voor de zestigste algemeene vergadering, die dit jaar op 24, 25 en 26 Joli te Amsterdam zal ge houden worden. Tot afgevaardigde naar die vergadering werd benoemd de beer J. Spek van Ellemeet. De hoofdonderwijzer der thans opgeheven openbare school te Aagtekerke hreft op zijn vgftigsten verjaardag, als blijk van hoogachting en waardeering, van zijn oud-leerlingen en verschillende ingezetenen aldaar, een pendnle met oandelabres ten geschenke gekregen, met een album waarin de samen der gevers en geefsters staan vermeld. Laatste Berichten. Tokio, 4 Juni. Gisteren bracht Togo een bezoek aan Rozjestvenski in het marine- hospitaal te Sasebo. Hij drukte zijn deelneming uit met Rozj est venski's wonden en prees de dapperheid der Russen. Rozjestvenski was diep bewogen, bedankte Togo en wensohte Japan geluk met den moed en de vaderlandsliefde van zijn zeelieden. Hij zei, dat de wetenschap van de groote karaktereigenschappen der overwinnaars hem het verdriet over zijn neder laag verzachtte. St.-Petersburg, 4 Juni. (Telegraaf-agent- schap). Een keizerlijke oekas stelt de ambtsbevoegdheid van den assistent van den minister van binnenlandsche zaken, die aan het hoofd der politie staat, als volgt vast: 1. Hij beslist voortaan over alle aangelegen heden van het departement van politie evenals over de misdaden en vergrijpen tegen de openbare veiligheid. 2. Hij beslist in al deze aangelegenbeden met de bevoegdheid van den minister. Aangelegenheden, welke buiten die bevoegdheid vallen, onderwerpt hij rechtstreeks aan den Keizer. 3. Hij beslist in alle kwesties betreffende den aan zijn gezag onderworpen openbaren veiligheidsdienst. Hij geeft in alle gevallen, waar hem dit noodig schijnt, aan de gouverneurs en politieprefeoten instructies en beschikt over alle aan den minister van binnen landsche zaken voor politiedoeleinden verleende credietenhy verbiedt congressen en ver- eenigingen zoodra hij hun optreden schadelijk acht voor de openbare veiligheid en orde. Hij heft voor hoogstens één jaar alle maatschappijen, vereenigingen, bonden en instellingen van dergeiijken aard in hetzelfde geval op. 4. Hij heeft het oppertoezicht over alle wegens misdaden en vergrijpen tegen de staatsorde gevangen genomen personen. 5. Hij kan zioh voor ae beslissing van alle van den minister assistent afhangende vragen rechtstreeks met de betrokken overheidspersonen in verbinding stellen. De assistent van den minister blijft bovendien zijn post als hoofd der gendarmerie behouden. (Telegraaf-agentsohap). Trepof ie benoemd tot assistent van den minister van binnen landsche zaken en hoofd van de gendarmerie. Trepof bij ft tevens gouverneur-generaal van St.-Petersburg. Berlijn, 4 Juni. Hedenavond brachten 4000 leerlingen van de Berlijnrche en Charloltenburgsche vakscholen het bruidspaar een serenade met fakkellicht, waarbij talrijke muziekkorpsen waren. Toen de stoet naderde verschenen aan de vensters van het paleis het keizerlijk paar, de gasten en het bruidspaar. De vaandels daalden daarop als eerbewijs, waarbij hoera op hoera volgde. De muziek speelde het volkslied. Het voorbijtrekken van den stoet duurde een uur. Het weder was prachtig. TELB6I1I1II. Wiasenkerke, 5 Juni. Ia de hsdoa gehouden raadszitting werd benoemd tot wethouder de heer Van Nieu- wenhugze met 10 stemmen en tot gemeente ontvanger de beer J. Wiss met 5 stemmen. 'i-Gravenhage5 Juni. Do Hooge Riad verklaarde niet-ontvanke- lijk het re visie verzoek van A. C. Miveghers, wegens doodslag ti Koewacht, door de rechtbank te Middelburg en hot hof te 's-Gravenbrge in 1900 veroordeeld tot 15 jaren gevengenisstiaf. Rotterdam, 5 Juni. GRANEN. Buitenlandrobe zeer stil. Meel, fll|, kalm. Binnenlandeohe Tarwe, f9.25 f10. Rogge, f5.25 k 5.75. Haverf7.80 f8.10. Bruine Boonen f 10 lil. Mais, f 1.26 k fl.27. Kanariezaad, f 14 k f 15.50. Karwijzaad, f 15 k f 15.25. Vlas. Aanvoer 1400 steon Groninger, klein gedeelte opgeruimd tot de vorigs prgzen700 steen wit, onverkooht. Kaas. Aanvoer 3 partgen, f 21, traag. Aardappelen. Onveranderd. Eieren. Zeeuwsohe f3.30 f3.40. Over- maarsohe f 3 60 k f 3 70. VEE. Aanvoer 322 Runderen, 27 k 37 ct., matig. 549 Kalveren, 32 4 45 ct. 320 Schapen en Lammeren, 25 30 ot. Lammeren35 k 42 ct. 569 Varkens, 21 k 25ct., lichte soort 20 k 21 ot., handel vlug. Burgerl. Stand Tan Poortvliet. Mei 1905. geboren: Willem Jacobus Corneli?, z. van W. Feijtel en M. L. de Jager. gehuwd: Cornelia Leendert van der Klooster, j.m., 22 en Willemina Anthonisse, j.d., 20 j. Jobannis Dingenis Quist, j m., 30 j. en Adriana Elisabeth Anthonisse, j.d., 27 j. Jobannis Baren, j.m., 26 j., van Wemeldinge, en Maria Janna Lindhoud, j.d., 26 j. Pieter Luyk, j.m., 25 j. en Pieternella Quist, j.d., 22 j overleden: Anton Cornelis, 16 m„ van A. J. van den Berg en A. O. Lukaart. 378ste Staats-Loterij. Collecten uit bet 2e district van Zaeland. Trekking der 5e klasse van 2 Juni 1905. Prijzen van f 70: f262 5200 5228 5270 7223 11846 NIETEN. 5177 5216 5249 5262 9401 17158 5184 5245 5252 7224 11854 STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". Juni. Van Zierikzee: Van Rotterdam Dinsdag 6'emorg. 7,30 Woens. 7 8, Dond. 8 8,30 Vrijdag 9 6,30 Zaterd. 10 's morg. 6, Zaterd. 10'snam. 3,30 Zondag 11 'smorg. 6, Zondag 11 10,— Maand. 12 7,— Dinsd. 13 6,— Dinsd. 13 10,30 Dinsdag 6'smidd. 12, Woens. 7 12, Dond. 8 12, Vrijdag 9 'smorg. 9,30 Vrijdag 9 'snam. 1, Zaterd. 10 's morg. 10,— Zaterd. 10 's nam. 1, Zondag 11 'smorg. 6, Zondag 11 's nam. 1, Maand. 12 2,— Dinsd. 13 1, Getrouwd P. VAN DER LINDEN, flerv. Predikant en ADRIAANTJE W. DE LIJSTER. Nieuwerksrk, (Zeel.), IJsselmonde 31 Mei 1905. De Heer en Mevrouw VAN DER LINDEN— de Lijster zeggen, mede namens wedetzgdsche Familie, hartelijk dank voor de talrgke blijken van belangstelling bg hun Huwelijk ondervonden. Voorspoedig bevallen van een Zoon, Mevr. GOEMANS— Geertsema Beckeringii. Zierikzee, 2 Juni 1905. Heden overleed na lang en smartelijk lijden, onze geliefde Eohtgenoot en Vader de Heer Johannes Onderdijk, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Sirjansland, 30 Mei 1905. Mede namens de Kinderen, Wed. JOH. ONDERDIJK-Bakker. Heden overleed te s-Gravenliagena een langdurig Igdenonze geliefde Dcchtsr, Zuster en Behuwdzuster Cornelia Wilhelmina Sies, geb. Handel, in den ouderdom van 32 jaar. Zierikzee, 1 Juni 1905. C. KANDEL en Familie. Heden overleed, na on langdurig lijden, onze geliefde Eohtgenoote en Moeder Cornelia Wilhelmina Sies geb. Handel, in den ouderdom van 32 jaar. 's-Gravenhage, 1 Juni 1905. C. SIES en Kinderen. Heden overleed, (ot onze diepe droef heid, na een langdurig lijden, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mejuffrouw Cornelia Ribbe, in den ouderdom van ruim 67 jaren. Brielle, 2 Juni 1905. A. RIBBE. D. RIBBENoltée. A. P. VEENENBOS—Ribde. M. L, VEENENBOS. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H. Saoramenten der stervenden, in het St. Cornelia Liefdebuis, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader David Troch, in den ouderdom van 79 jaren. Zierikzee, 4 Juni 1905. Uit aller naam, C. TROCH. De ondergeteekende zal Don derdag 8 Jnni 1905 geeil zitdAg in Zierikzee houden. 5 Juni 1905. J. H. C. HEIJSE. Onder dankbetuiging voor het genotene vertrouwen sinds 25 jaar, als raads lid der gemeente Nieuwerkerk, geeft onder geteekende aan de kiezers kennis, dat hij, wegens zijne jaren, zijn mandaat niet meer hernieuwd wensoht te zien. Nibuwerkerk, Juni 1905. D. MOL,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 2