H D. KUNST Vlissingen.MiddelburgeDRetterduR. ADVEftTEIITIEII. havirg der tucht, kon de rechtbank niet aan vaarden, daar het f«it, waarvoor de kae- tyding werd gegeven, buiten de Bohool was voorgevallen. öITj» k w ïj Akte-Examens in Zeeland. Maandag werden geëxamineerd 8 vrouwe lijke candidaten. Daarvan slaagden 5, te weten de dames: M. B Nieuwenhuize en W. P. H. Odink te Tholen, M. Boaseon te Middelburg, T. J. Braat, te Ylissingen en 8. M. van Wel te Wolfaartidijk. Dinsdag werden geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten. Daarvan slaagden 3, te weten de dames J. J. Poulosae, Tholen, J. A. Geijp en M. G. A. Moerdijk, beiden Middelburg. Bij de protestmeeting te 'a Gravenhage werd de afd. Goes van het N. O. G. ver tegenwoordigd door de beide leden, de heer6n C. J. Saouck en D. J. Remijn. St.-Filipiland, 10 Mei. Was in vorige jaren het onwettig schoolverzuim op de school alhier om dezen tijd reeds buitengewoon groot en kon men de overtreders der leerpliohtwet bij tientallen tellen, geheel andera ia 't nu. Slechts een enkele verzuimt de school onwettig, zoodat de invloed, dien de leerplichtwet uit oefent, ook hier daidelijk merkbaar wordt. Gemengd Nieuws. De Bredasche Ct schrijft naar aanleidicg van de bekende inzegening door 6en R.-E. geestelijke van een huwelijk, dat niet eerst burgerlijk gesloten was, het vo'gende: »Een vreemd verschijnsel doet zich voor in deze huwelijktquaestie. Wie gehoord heeft wat de heer Schellekens voor het kanton gerecht heeft verklaard, of wie gelezen heeft de artikelen der katholieke bladen over deze gebeurtenis, zal zoowel van den beklaagde als van zija verdedigers vernomen hebben, dat de katholieke kerk een huwelijk als geldend on geoorloofd beschouwt, wanneer het voltrokken is op de wijze als de verbintenis tuasohen den heer Raemakers en mej. Clemens. »Toch schijnen niet alle katholieke priesters die meeniog te deelen. Zoo behoort de pastoor te Oosterhout tot hen, die R.'s huwelijk niet erkennen, hetgeen blijkt uit een brief die R. ontving van een Oosterhoutschen industrieel, ia antwoord op een verzoek om werk. Dit schrijf en laidde: Den heer Raemakers te Breda. Mijnheer 1 Dezen morgen heb ik bier een onder houd gehad met den pastoor, betreffende U en bij heeft mij niet toegestaan U in mijn dienst te nemen. Zoodra gij U evenwel voor de wet in den eoht hebt laten verbinden, wil ik U wel een plaatsje in mijn fabriek inruimen. Zie dua op een of andere manier te slagen, dan kunt U dadelijk aan 't werk. Achtend, (volgt onderteekening). »R, die een huwelgk had gesloten, dat volgens pasfoor Schellekens sgoed en geoor loofd" was, ziet zioh nu werk en daarmede brood onthouden door een ander priester, die den werkgever niet toelaat R. in dienst te nemen, omdat deze geestelijke alleen hecht aan een huwelijk door de wet gesloten. »Wij zullen hier onbesproken laten het bedenkelijke verscbijasel, dat een priester een werkgever verbiedt iemand ia zija dienst te nemen maar intusschen is R. de dope van dat verschil van opvatting en mot hem zija vrouw en zija kind". Door de redactie van bovengenoemd blad is het volgend schrgven ontvangen M. Wij wenschen den heer Raemakers in de gelegenheid te stellen, zijn voor de R.-E. kerk gesloten huwelgk ook burgerlijk te doen voltrekken. Iogeeloten zenden wij U f 6,30, met verzoek U tovens tot het in ontvangst nemen van eventueel verder inkomende giften bereid te verklaren. Wg wekken tevens een ieder op, iets bij te dragen. Wat te veel zal inkomen, wordt aan het huisgezin, dat het hoog noodig heeft, afgedragen. Eenige Pagaoisteo. De redactie der Br. Ct. heeft zioh bereid verklaard aan bovenst tand verzoek te voldoen. Een eigenaardig verzoekschrift. Het volgende adres werd dezer dagen verzonden Aan de straatjeugdalias straatbengels der gemeente Amsterdam. Geven met versohuldigden eerbied te kennen de ondergeteekenden allen winkeliers en nering doenden te dezer stede dat zij met klimmende belangstelling de bewonderenswaardige volharding hebben gade geslagen, waarmede gij u er op toelegt, hunne spiegelruiten te bekrassen en hunne puien te verminken en te beeohadigen, door er met uwe kleine zakmesjes stok ken af te snijden dat zij in aanmerking genomen hebben, dat gij voor hunne zuur verdiende belasting- penningen wordt onderwezen en misschien weldra voor diezelfde belaatingpenniogen zult worden gesohoeid, gekleed, gevoed en gebaad dat zij overwogen hebben, hoe gij, wanneer zij u aan de Justitie overleverden, ook nog zoudt worden gehuisvest op bunne koaton. Redenen waarom zij zich met aandr&og tot U wenden met bet eerbiedig verzoek: lo. om, wanneer hunne spiegelruiten het moeten ontgelden, voor uw verbeven doel in 't vervolg gebruik te maken van het stukje zeep van de wasohtafel uwer ouders, zooala dezer dagen door een veelbelovende» kleinen vriend met eohittereod succes werd bewerk stelligd 2o. om het spuwen tegen de winkelruitea na te latenniet omdat deze uiting uwer belangstelling door requestranten niot hooge! ijk wordt gewaardeerd, maar omdat uwe koBtbare gezondheid door dat spuwen zeer wordt benadeeld, zoodat gij ton slotte ook nog op hunne kosten naar een sanatorium voor longlijders zoudt moeten worden gezonden. Rfquestranïea roepen daarom, o, teeder geliefde straatjeugd, uwe hoog gewaardeerde clementie voor hunne spiegelruiten en winkel puien in. 't Welk doende enz. (Volgen de handteekeningen van een duizendtal winkeliers). Overstroomingen in Frankrijk. Tenge volge der overvloedige regens in de laatste dagen, zijn de Gere en do zij mieren buiten haar oevers getreden. De Gers is reeds meer dan vier meter gewassen en men vreest, dat zij nog tot 5 meter stijgen zal, want boven Auoh neemt de waterhoogte met 23 o.M. per uur toe. Te Auch zijn alle velden en tuinen, nabij de rivier gelegen, overstroomd. Het water driegt de huizen binnen, terwijl bet reeda over eenige straten vloeit. De bewoners, die zich de vreeaeljjke verwoestingen bij de groote overatroomiDg van 3 Juli 1897 herinneren, duohten een herhaling van dit onheil en maken zioh gereed om hun huizen ta ontvluchten. Evenwel ie er nog geen onmiddellijk gevaar, dooh het gemeentebestuur neemt zija voorzorgs maatregelen. Te Toulouse heeft het drie etmalen achtereen geregend. De Garonne is mser dan 3 meter gestegen en bet onstui mige water voert talrijke ontwortelde boomen mee, terwijl de weilanden en akkers voor driekwart overstroomd zijn. Da bevolking der aan den oever gelegan plaatsen is zeer veront rust, maar toch is men nog ver van de be ruchte overetrooming ia 1875, toen de Garonne negen meter steeg. In den dierentain te Londen gaf een der olifanten een eigenaardig bljjk ven zijn eetlust. Een dame, die met een bandwerk- taacbje aan den arm langs het bok liep, werd haar eigendom door den olifant ontnomen, dia het dadeljjk inslikte. Groot was de ver bazing van de dame, want het tasobjo bevatte een geldbeurs met 3 sovereigns en eenig zilvergeld, een sohaar, een zakmes en een zakdoek. Toen het tascbje in den bek van het dier verdween, viel een zilverstukje op den grond, dat met de tanden van den gulzigaard in aan raking was gekomen. Het was half doorge beten. Zga gebit scheen dus volkomen in orde te zija, of echter zijn verteringaorganen tegen zulken ongewonen kost bestand zija, zal nog moeten blijken. Laatste Berichten. Londen, 9 Mei. In het Lagerhuis vroeg hedenmiddag Joseph Walton (lib.) inliohtiDgen over den toestand in het Verre Oosten en de stappen, die de regeering genomen heeft om het gevaar van een oorlog tusschen Frankrijk en Engeland te verhoedeD. (Protesten van de ministerieelen). Baltour antwoorddeDe Fransohe gezant heeft de Engelsohe regeering de volgende in lichting gegeven Zoodra de Fransche regeering de tegen woordigheid van Roxdjestwenski's eskader in de Kamranh-baai gewaar werd, zond zij een vertoog naar St.-Petersburg met het gevolg, dat er, op bevel van den keizer zelf, den admiraal telegrafisch de wensch werd aangezegd dat bij de KamraDh-baai zou verlaten, hetgeen hij dadelijk deed. Het eskader werd vervolgens gemeld in de Honkoë-baai, ten N. van de Kamranh-baai. Admiraal de Jonquières werd er heen gezonden om verslag te doen. Hij vond er het Russische eskader, maar niet in de Fransohe territoriale wateren. Daarop zond de gouverneur van Fransch Indo China, die last had gekregen te zorgen, dat Frankrijke onzijdigheid behoorlijk geëerbiedigd werd, den Franschen resident te Mhatsany, de naaste Fransche nederzetting, met den last, den Russischen admiraal te verzoeken heen te gaan. De admiraal beloofde, dat den 3en dezer te doen. Wat het bericht betreft, dat het Russisohe eskader belangrijke hnlp van Fransche ambte naren heeft ontvangen, verneem ik, dat er aan de Kamranh-baai slechts twee Franschen zijn, geen van beiden ambtenaar, maar houders van concessies van de Fransche regeering. (Toe- juiohing). In het Hoogerhuis legde Lord Lansdowne dezelfde verklaring af. Hij voegde er bijIk ben niet in staat te zeggen of Rozdjestwenski inderdaad den 3en uit de Honkoë-baai ver trokken is. Petersburg, 9 Mei. Het Telegraafagent- schap meldtDe Siberische spoorweg, die om het Baikalmeer heengaat, is door een ber|- storting over een stak versperd. Niemand ig bij het ongeluk omgekomen. thiibfiralibi. 'a-Gravenhago, 10 Mei. Het Provinciaal Comité der Nationaal-His- torisohe partij in Zeeland bestaat uit de heeren mr. W. Snouck Hurgronje, voorzitter; mr. W. Hoeuffr, J. Zip, H. van Everdiogen, secretaris-peunniogmeesterallen te Middel burg; H. van Doorn, burgemeester te Veere, en mr. J. C. van der Lek de Clercq,-notaris te Zierikzee. Tweede Kamer. Aangenomen werden verschillende wetsontwerpen, o. a. voor den aanleg van een kanaal ter verbinding van de Zuid-Willemsvaart m-jt Amer, en dat betreffende het merken van boter, afkomstig van aan geslotenen bij een onder rijks toezicht staand boter-contrölestation. Bij de behandeling van het wetsontwerp, houdende bepalingen op de loterijen, oordeelde Draoker, dat de inhoud van het ontwerp niet in overeenstemming ia mot den weidechen opzat. Het ontworp doat niets ter beteugeling van de speelzucht. Dat het b'.echerming tegen bedrog verleent, keurde bij goed. Malefijt en Heemskerk zagen in het ontwerp wel degelijk een aanmerkelijken stap tot bestrijding van de apeelhartstocbt. De minister nam over bet amendement-Druoker om ook als loterij aan te merken een onderneming, waarbij de winners geen overwegenden invloed op de winst hebben. Iiieioadei 8 tukken. Biuinissb, 9 Mei 1905. Mijnheer de Redacteur! Vergun me eenige ruimte in Uw blad, ter beantwoording van wat X in het nummer van 4 Mei, tijdens mijne afwezigheid (ik ben een week lang van huis geweest) heeft ingezonden. Met verbazing heb ik, bij mijne thuiskomst, daarvan kennis genomen. Wat, zoo vroeg ik mij af, is de beweegreden en de bedoeling van dit schrijven? Dat eene publieke zaak in 't publiek wordt behandeld, versta ikdat X, in mijn geval verkeerend, anders zou gehandeld hebben, daarin kan ik ook komen, alle menschen denken niet gelijk, maar wat ter wereld geeft hem het recht in mijn persoonlijk leven in te grijpen? Wat schuilt daar achter? Moest hij zioh opwerpen tot verdediger van onze openbare onderwijzers? Waarlijk, dat behoeft niet, en mij dunkt, dat begeeren ze ook niet, bovenal niet, waar het geschiedt op een wijze, als X zich meent te mogen veroorloven. Ik heb dan ook geen oogenblik gedacht, dat ééa hunner de steller van dit stokje was, voor zoo iets staan ze te hoog. De achting, die ik hun toedraag, rost waarlijk niet op lossen grondslag. Wat dan? Werkt hier min edele beweeg reden? Ik weet het niet, maar vreemd vind ik het, dat een stuk, tegen iemand persoonlijk gericht, nog wel liefst daden uit zijn particulier leven betreffend, slechts door den schuilnaam X wordt onderteekend. Was het van X heusch niet beter geweest, wanneer hij zioh over mijn gedrag bezwaard gevoelt, zich tot mij persoonlijk te riohten? Maar er is meer. X geeft zich de allures van Hervormd te zijn, maar M. d. R., hoe moet men oordeelen over een gemeentelid, dat zijn predikant iets ziet doen, waarmede hij persoonlijk het niet eens is, en dadelijk zonder onderzoek op dergelijke wijze in het openbaar over hem spreekt. Want, waarlijk, X zegt dingen, die hij niet verantwoorden kan. Laat eens hoorenhet zijn o. a. twee dingen, die hem ergernis doen nemen aan het zenden van m\jn kind naar de christelijke school. 1°. Dat ik tot de onderwijzers gezegd zou hebben, «ik zou jullie een slag in het aangezicht geven, als ik mijn jongen naar de christelijke school zond", maar ieder weet wel, M. d. B., boe een woord, uit zijn verband gerukt, er geheel anders uitziet, dan gezet in zijn verband. Dat is hier het geval. Zooveel te erger, omdat het gerukt is uit een gesprek, op intiem vriend schappelijke wijze gevoerd2°. zou ik verklaard hebben, dat ik mijn kind naar de openbare sohool zou zenden, welnu, dat is hoe zal ik het uitdrukken, dat is een onwaarheid. En eindelijk, het zal wel waar wezen, dat verschcidenen uit mijne gemeente anders over christelijk onderwijs denken dan ik, maar ik zou me toch ook zeer in mijn gemeente bedrogen zien, wanneer ze handelwijzen als van X goedkeurde. Gelijk X heeft ze mij nimmer behandeld ik zeg het met dank baarheid, waarom zijn beroep op de gemeente ganschelijk niet opgaat. En biermede neem ik afsoheid van deze zaak M. d. R., ieder gaarne te woord staande, die mij persoonlijk aanspreekt, maar geen acht slaande op courantengeschrijf, te minder van anooyme herkomst. U intusschen dankend voor de bereidwillige opname. C. WAARDENBURG. Bruinisse, Mei 1905. Geachte Redacteur! Verleen m^j voor ditmaal een weinig ruimte voor de volgende regelen. Heer X vraagt den geachten bewoner der Havenkade, waar het te lezen staat, dat er op de openbare school niet van God gesproken mag worden. Ik antwoord hem hierop; de openbare sohool is sinds 1857 door den Staat ais neutraal verklaard. Vóór het jaar 1857 was de bijbel op die school. Waar dus Gods woord geweerd wordt, daar kan van God geen sprake zijn. U zegt, dat er geen psalmen gezongen worden om oogen te verblinden, waar dan om, om de christelijke school na te doen? Maak u dus niet belachelijk, want u schijnt nooh van de christelijke, noch van de openbare school iets af te weten. Ik noodig u daarom uit ten mgnen huize om de zaak eens ge moedelijk met u te bespreken. Met dankzegging voor de plaatsruimte verblijf ik WOUTER VAN DEN BERG Wz., Havenkade. Oud-Vossemeer, 7 Mei 1905. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het bericht uit Oud- Vossemeer in uw blad van Donderdag 1.1. verzoek ik u beleefd mij eenige plaatsruimte in uwe courant te willen afstaan. Vrijdag 28 April was er in de gemeenteraads zitting van Oud-Vossemeer o. a. aan de orde de benoeming van een keurmeester (veearts) voor uit nood geslacht of gestorven vee. Vcor het tijdvak van 15 Januari tot 15 April was die gewichtige taak aan mij opgedragen tegen eene vergoeding van vijf ulden per keuring, en, voor zooverre mij ekend, naar ieders genoegen vervuld. Thans is benoemd met drie van de vijf stemmen de heer De Graaff, provinciaal-veearts te Soherpenisse, schoonzoon van den eersten wethouder W. H. van Gorsel, tegen eene vergoeding van drie gulden per keuring. Nu vraag ik, en velen met mij, wat toch die drie vroede vaderen bezield heeft door iemand buiten de gemeente met die taak te belasten Een vreemdeling zou allicht geneigd zijn te doen denken: buiten die gemeente komt men goedbooper terecht. Dit motief kan evenwel bij die EdelAchtbare heeren niet voorgezeten hebben, want nog niet zoo heel lang geleden is er door meer dan zestig veehouders en meer dan veertig der eerste ingezetenen uit deze gemeente een request aan den raad gepresenteerd, mij twee-honderd-vijftig gulden subsidie te willen verleenen. Het had, dunkt me, nu voor de hand gelegen, dat de raad thans aan den wensoh der gemeentenaren had voldaan, en er tevens niet alléén aan had verbonden het keuren van uit nood geslacht of gestorven vee, maar óók het keuren van gezond geslacht vee. Mij is o. a. een geval bekend, dat een rund, lijdende aan algemeene tuberculose, uit eene andere gemeente hier werd ingevoerd, en zonder keuring hier is uitgeslacht. Als ik hier bijvoeg, dat er hier korten tijd geleden een geval van vergiftiging is voorgekomen, en door den bebandelenden arts aan geen andere oorzaak kon worden toegeschreven dan aan het gebruik van verkeerd vleeseh, zou het tóch zeker geen overdreven leuze wezen, eens een weinig beter toezicht te doen houden. Of moeten er misschien eerst slachtoffers vallen? Wat nu de benoeming van mijn collega betreft, kan tot niets anders dan tot groot ongemak wezen van de overgroote meerderheid der veehouders, waar ik practizeer. Tot mijn spijt voor mijne gemeentenaren heb ik deze week alreeds de ondervinding opgedaan, dat de keuring, toevertrouwd aan den heer De Graaff, blijkbaar in verkeerde handen is. Donderdag 1.1. liet ik een paard afmaken, 't welk lijdende was aan hersenvliesontsteking. De beweegredenen voor mijn advies waren gebaseerd op het feit, dat er hier geene genezing mogelijk was, en dat het opvolgen van mijn raad niet anders dan ten voordeele kon zijn voor den betrokken eigenaar. Het cadaver is gekeurd door den heer De Graaf in den nacht, met een lantaarnlje een werk, 't welk voor ieder deskundige onmogelijk is. De uitslag der keuring was, dat het vleeach goed werd bevonden om in consumptie te worden gebracht, indien hij maar wist, welke geneesmiddelen ik had laten toedienen. Wat hij daarmede te maken had, zal geen enkele deskundige begrijpen, of was het misschien alleen 's mans nieuwsgierigheid. Hij moet toch weten doch ik betwijfel het dat de groote geleerden als professor Frühner en Knudsen, hoogleeraren aan de Veterinaire Hoogeschool te Berlijn, reeds in 1899 ver klaarden «langen tijd beschouwde men het vleeseh van vergiftigde dieren als schadelijk voor menschel ijk gebruik, alt een veterinair axioma, doch ten onrechte. Volgens genomen proeven verklaarden die hooggeleerden: „de medicamenteuze behandeling van een dier, met welke geneesmiddelen ook, kan nooit eenig sobadelijk gevolg voor de gezondheid te weeg brengen". Verder zeggen die autoriteiten „zelfs vleeseh van dieren, welke tengevolge van een toevallige of opzettelijke vergiftiging zijn omgekomen, bezit geene eigenschappen, schadelijk voor de gezondheid". Genoemde professoren hebben verscheidene dieren de zwaarste vergiften toegediend, zóó zelfs, dat de proefdieren binnen enkele minuten doodvielen. Het vleeseh van deze proefdieren werd niet alleen aan honden verstrekt, maar door hem zelf genuttigd, tot een half pond te gelijk, en bekwam hun best, zonder zelfs de minste onaangenaamheden te ondervinden. Summa summarum, het paard van Anthony de Rijke, welks vleeseh heel best was, om als raenschelijk voedsel te worden gebruikt, is door toedoen van den nieuw benoemden keurmeester in den grond gestopt, 't zij uit opzet, 't zij uit groote onkunde. Inwoners van Oud-Vossemeer, protesteert tegen zulk eene handelwijze Mijnheer de Redacteur, U dankzeggende voor de plaatsruimte, heb ik de eer te zijn, Uw dr. A. v. d. SANDE, Veearts. lABHTRHBIOHTBN. Gorinchem, 8 Mei. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 262 runderen, 9 nuchtere kalveren, 17.schapen, 350 lammeren, 25 votte varkens en 1037 biggen. Ealfveo werd ook ditmaal stug verhandeld; het uitzioht op ruimen grasvoorraad oefent invloed uit op do prijzen en op den verkoop tovons, van alle soorten. Wolvee werd flink verkocht en de biggen, ofsohoon met grooten aanvoer, werden boog omgezet. Vette varkens prijshoudend. Boter vast, eieren lager. Men besteedde voor: Zware kalf koeien f 175 k f 250, melkkoeien f 140 k f 210, kalf vaarzen f 130 k f 200, guiste vaarzen f 70 k f 110, l$-jarige ossen f 60 k f 100, pinken f 40 if 80. grae- kalveren f 20 k f 40, nuchtere kalveren f 6 k f 14, vette varkens f 0.21 f 0.24$ per K G., biggen f 8 f 12, schapen f 15 k 20, lammeren f 6 k f 12. Rotterdam, 9 Mei. Op de veemarkt waren aangevoerd: 40 paarden, 1669 magere en 742 vette runderen, 224 vette en 480 nuohtere kalveren, 3 schapen of lammeren, 468 varkens en 225 biggen. Koeien en ossen 24 tot 35 e., stieren 23 tot 30 c., kalveren 33 tot 47c., varkens 21, 23 A 26 c. per kilo. Melkkoeien f 135 k i 300, kalfkoeien f 190 A f 320, stieren f 65 k f 255, pinken f 55 k f 120, vaarzen f 65 k f 155, alles mager vee; biggen f 9 k t 16, paarden f60 k f 140. Nuohtere kalveren fok- f 14 A f 20, slaoht- f 6 i f 10. In vette runderen was de handel bepaald vlug. Spoelingvee ging tot 2 oent boven noteering. Vette kaireron waren lager in prijs mindere soorten waren weinig gezocht. Stieren, vooral de beste, waren prijshoudend en werden vlag verkocht. Nuohtere slaohtk&lveren waren minder, dooh de fokkalveren vonden grif koopers, met veel vraag. Aanvoer van biggen ruim, die tegen hooge prijzen vlug werden verkocht. Paarden met matigen aanvoer; de elaoht- paarden werden tot hooge prijzen verkocht. In melk- en kalfkoeien was de handel lang niet vlag; ofschoon voldoende aangevoerd, werden zeer hooge prijzen verlangd. Pinken en vaarzen werden ving en met veel omzet verkooht. Z I E B I K Z E B. TUD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. Mei. Maans- oaderdono. H. W. L. W. u. m. n. m. 10. 7 voonfir 6. 8 11.49 nam. 6.23 11. 8 voorm. 6 51 0.15 nam. 7.11 0.47 12. V. voorm. 7.47 1.14 nam. 8. 9 1.51 13. 10 voorm. 8.56 2.20 nam. 9.26 3. 3 14. Z. 11 voorm. 1016 3.31 nam. 10.42 4.15 15. 12 voorm. 1139 4.48 nam. 5.23 16. 13 voorm. 0. 2 5.49 nam. 0.41 6.13 17. 14 voorm. 1. 2 6 40 nam. 1 36 6 57 Tijd van H. W. te Dordreoht 3,15 uur later. L.W. 5,30 Zeetijdingen Zierikaee. INGEKLAARD: 9 Mei. De barge »Lord Wolseleykapt. J. Culf, van Engeland naar Dordreoht. UITGEKLAARD: 9 Mei. De barge aFiower of Essex", kapt. J. Palmer, van Pruisen naar Engeland. STOOKBOOTDIENST Mei. Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelburg en Vlissingen. Amsterdamsohe tijd. Dond. 11 Vrijdag 12 Zaterd. 13 Maand. 15 Dinsdag 16 Woens. 17 's m. 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 'sm. 8,45 8,45 8,45 a 8,45 8,45 a 8,45 'sm. 9,45 9,45 9,45 9,45 9,45 9,45 g§ Donderdsg 11 Mei aanst. hopen onze geliefde Ouders: en m MARIA WESTDORP II hunno 40-jarigeEchtvereeniging te herdenken. Colijnsplaat, 8 Mei 1905. H Hunne dankbare Kinderen, Bebawd- 33 en Kleinkinderen. Heden behaagde het den Heer van leven en dood, na een langdurig lijden, van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mej. N eelt je Noom, in den ouderdom van ruim 75 jaar. ScherpenissE, 5 Mei 1905. M. VAN DUKE. P. M. VAN DUKE. J. J. VAN DIJKE. M. P. HAGE—Van DUKE. J. L HAGE. J. W. KLOET—Van Dijke. M. W. KLOET. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Sija Goedegebure, wed. van Marinus Heijboer, in den ouderdom van ruim 85 jaar. Zierikzee, 9 Mei 1905. Namens de Familie, ADRIAAN HEIJBOER.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 3