NESTLE3 Ingezonden Mededeelingen. KINDER MEEL. Senomen damnet en bevel tot vernieling aarvan; J. C. G., 31 jaar, landbouwer eu J. 8., 40 jaar, vlasboer, beiden te Serooskerke, ieder tot f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van den in beslag genomen haas-, G. H., 26 jaar, arbeider te Oosterland, tot f 4 boete, subs. 2 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van den in beslag genomen wildstrik en bevel tot ver nieling daarvanA. A. K., 28 jaar, arbeider te Kerkwerve, tot 4 dagen hechtenisM. F.t 18 jaar en M. C. de V,, 15 jaar, beiden arbeiders te Kerkwerve, ieder tot f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis; H. van D., 15 jaar, arbeider te Dreischor, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; D. C. van de V., 39 jaar, arbeider te Ouwerkcrk, tot 4 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van den in beslag genomen wildstrik, met bevel om die te vernielen. di. H. tin der Werf, predikant bij de Hol- liodaehe gemeente aldaar, geleid werd. De anti-rev. kiesvereniging te Dirksland (kiesdistrict Zierikzee) stelde met algemeene ■temmen jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort (aftr. Ld) tot candidaat. Bij kon. besl. is aan H. J. Tichelman, op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 April 4905 eervol ontslag verleend als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Tholeo, onder dankzegging voor de ala zoo danig bewezen dienaten. Thoolsche Bank. Het dividend der Thoolsche Bank over 1904 is vastgesteld op 5 pCt. Met de booten van den prov. stoom- bootdienst op de Wester- Schelde werden in het afgeloopen jaar vervoerd 156 857 passagiert. De passagiersvrachten bedroegen f 73276 90, terwijl de opbrengst van goederen en vee f 20750.55 beliep. Bij kon. besl. is o. a. benoemd tot gedelegeerde der Nederlandsche regeering voor het in September a.s. te Milaan te houden 10de Internationale Soheepvaartcongres, de beer J. Nelemans, ing. van 'e rijks waterstaat 1ste klasse te Ter neuzen. Te Sas-van-Gent wordt sinds ongeveer een week een man vermist, zoodat men ver moedt dat hem een ongeluk is overkomen. Staveniaae. L.l. Vrijdag overleed alhier, na een langdurig lijden, in den ouderdom van ruim 67 jaar, de heer M. van Luijk, sedert een tal van jaren lid van den gemeenteraad, president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk, lid van het Bestuur der Waterkeering van het Calam. Waterschap vStavenisse" en den Calam. O. K. H. Polder, Gezworen van het Water schap vStavenisse", en lid van het Plaatselijk Armbestuur. Volgens den alhier van wege het E. N. M. Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter viel er in Maart 1.1, 73,4 m.M. neerslag (in 11 aftappingen) tegen 46,7 io 1904 en 90.4 in 1903. De hoogste barometer stand in de laatste maand was 77,2, de laagste was 74,7. Zaterdag 1 April werd alhier de open bare les gehouden voor de leerlingen, die in den afgeloopen winter den lacdbouwcursus, gegeven door de h.h. Waale en Baijze, gevolgd hebben. Van de 11 leerlingen, waarmede de cursus begonnen was, waren er 8 overgebleven. Tegenwoordig waren de leden van de Commissie van Toezicht en eenige belangstellenden. Bij monde van den Voorzitter werd een woord van dank gesproken aan de onderwijzers, die den oursus gegeven hebben, en werden alle leerlingen, die over 't algemeen toonden de lessen met succes gevolgd te hebben, tot het tweede leerjaar bevorderd. De Rgkslandbouw- leeraar, de heer Eakebeeke, was verhinderd deze les bij te wonen. Goes. Da rekening en verantwoording over 1904 van het muziekgezelschap tEuphonia" bedroeg in ontvang f 670 en in uitgaaf f 648, zoodat er een goed slot is van o.a. f 22. Ongelukkig gaat het aantal contribueerende leden eenigszins achteruit. De begrootiog van 1905 is f 596. Het gezelschap heeft zijne medewerking toegezegd aan het aanstaande Koninginnenfeest. De aftredende bestuursleden de heeren P. A. de Ligny en E. F. van Maroke werden herkozen. Middelburg. Naar aanleiding van het door den gemeenteraad in hare handen ge stelde, verzoek van den Eerkeraad der Ned. Herv. Gem. om bepalingen te make», dat op den Zondag, de daarmede gelijkgestelde feestdagen en de lotingsdagen de voor bet publiek toegankelijke looaliteiten, waaraan vergunning is gegeven tot verkoop van sterken drank en die, waaraan een verlof kraohtens art. 34 der drankwet is verleend, gedurende oenigen tijd zullen moeten gesloten zijn, heeft de commissie voor de strafverordeningen als hare meening doen kennen dat geen dergelijke bepalingen moeten worden vastgesteld en wel om de volgende redenenVooreerst ie zi) van oordeel, dat wanneer een voorBohrift wordt gegeven, ook moet kunnen worden gemaakt, dat dit voorschrift kan worden nageleefd. Ia dit geval lijkt dit der commissie ondoenlijk met het oog op de vele looaliteiten met vergunning en verlof, die in Middelburg bestaan en die over de gebeele gemeente verspreid zijn. Op die looaliteiten des Zondags en op de andere in het request genoemde dagen toezicht te laten uitoefenen, zou een veel grooter politiekorps eischen, dan waarover hier wordt besobikt. Bovendien aoht de oommissie in een derge lijke bepaling een onbillijkheid gelegen voor die houders van vergunningen, die niet hebben gebruik gemaakt van art. 20, lid 3 der drankwet, tegenover hen, die dat wel deden. Immers door het volle vergunningsrecht te betalen, verkregen zij het reobt ook des Zondags drank te sohenken en nu zou hun op andere wijze dit recht weder voor oen deel worden ontnomen. Een andere onbillijk heid is, dat de bepaling alleen de voor bet publiek toegankelijke looaliteiten zou treffen en niet de sociëteiten, zoodat aan de leden daarvan een groot voorrecht zou worden gegeven tegenover het groote publiek, dat geen lid van sociëteiten is. Ook voor vreemdelingen, die in den zomer des Zondags onze gemeente bezoeken, zou het sluiten een zeer groot en noodeloos ongerief opleveren en zij zouden zeker spoedig een plaats mijden, waar zij des Zondags óf alle gelegenheid om uit te rusten en zioh te ver- frisaohen gesloten vonden, óf hun op een zeker oogenblik werd verzocht heen to gaan, daar de looaliteit moest gesloten worden. Wat betreft de lotiogsdagen is het een feit, dat het drankmisbruik op die dagen veel minder is dan vroeger. Ten slotte ia het een niet te loojhenen bezwaar, dat onder een maatregel, als is gevraagd, allo looaliteiten met vergunning en veilof zouden vallen; de verscheidenheid nu is zoo groot, dat wat voor die eene billijk zou zijn, de andere hoogst onbillijk zou treffan. Op grond van bovenstaande adviseert de commissie aan den gemeenteraad afwgzerd op het verzoek van den Eerkeraad te beschikken. Bij den gemeenteraad ia ingekomen een adres van H. Janae en 9 andere pachters en eigenaars van wei- en bouwlanden onder de gemeente Vrouwepolder, grenzende aan de vroon- en duingronden der gemeente Middel burg, houdende verzoek maatregelen te nemen tegen de voortteling der konijnen in de dnicen der gemeente bij de Oranjezon. Naar aanleidirg van een verzoek van de Vereeniging «Uit het Volk Voor het Volk" om met het oog op de viering van den jaardag van H. M. de Eoningin de weekmarkt van 31 Augustus te verzetten op 30 Augustus, stellen Burgern. en Weth. voor de weekmarkt van 31 Augustus niet te ver zetten op 30 Augustus, doch op Vrijdag 2 September. Vlissingen, 3 April. In een openbare vergadering van de aDti-rev. kiesvereeniging alhier trad Zaterdagavond als spreker op de heer A. S. Talma, lid van de Tweede Earner. Hij begon met er op te wijzen dat onder de tegenwoordige Kieswet-Van Booten de ver kiezingsstrijd veel vroeger begint dan voor heen het geval was. Dat komt, omdat de door den samensteller dezer wet, menschelgker wijze gesproken, volmaakt genoemde Kieswet, zoo onvolmaakt mogelijk is. Immers de eigenlijke strijd wordt reeds in Januari ge streden, zoodat dan nu ook feitelgk reeds is uit gemaakt welke partij zal winnen. Doch er is nog een ander en veel gewichtiger punt waardoor de strijd zoo vroeg ontbrandt. Het zal n 1. gaan vóór of tegen het Kabinet- Kuyper. De strijd loopt tusschen twee groote groepen, waarvan do eene, de reohtsche, het behoud van dit Ministerie voor de hoogste en gewiohtigste belangen van den staat noodig acht, terwgl de andere, de linksobe groep, het beleid van dit Ministerie een verderf noemt. Vervolgens zette de heer Talma de scheiding van de liberale groepen in 1901 uiteen en hoe thans deze groepen weer op een blanco artikel 80 met elkaar verzoend zgo. De baat tegen het tegenwoordig Kabinet heeft alleen deze fasie kunnen bewerken. Het manifest der oud-liberalen heeft spr. van alle ver- kiezings-litteratuur het meeat teleurgesteld. Over de sociaal-democraten sprak de heer Talma niet; deze zullen zeker genoeg candi- daten stellen, doch als het er op aankomt zullen het slechts hulptroepen van de linker zijde blijken te zgo. Tot de rechterzijde komende, meende spr. te mogen oonstateereo, dat deze zoo goed mogelijk aaneen is gesloten en heeft de ervariog bewezen dat de tegenwoordige ooalitie zeer goed kan samenwerken. Het verwfjt, dat dit Ministerie zoo weinig heeft uitgevoerd, trachtte spr. hierna te weer- leggen en als het Kabinet slechts aan het bewind blijft, is er werk te over in de Kamer te doen. Hij somde daarom de versohillende wetten op, die nog aanhangig zijn. Dat het Ministerie-Kuyper reactionnair zou zijn ontkende de heer Talma b.slist en ook hiervan trachtte hij versohillende bewgsen aan te voeren. Ten slotte kwam hij tot het verwijt dat het tegenwoordig Kabinet ons volk in twee partjjon sou hebben verdeeld, in Christenen en heidenen. Dit nu noomde spr. grooten laster en bedenkelijke verkieziogs propaganda. Ook spreker is deze beschnldiging ten laste gelegd, doch bij kwam hiertegen pertinent op, omdat het gelogen is. Hg kan zoo iets niet gezegd hebben, omdat het onwaar is. De onderwijs-quaestie werd hierna aan de orde gesteld door den heer Talma en betoogd dat dit Ministerie wil vrijheid van onderwijs, doch geen privilegie. Wij willen niet onder drukt worden door do minderheid. Wij willen de vrijheid, omdat ons dan gegeven is een ■tuk van de toekomst van ons volk. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door de heeren P. van Sorge en Herman Snijders uit Middelburg, beiden vrijz.- dem. en Kleve uit Goes, soc.-dem. De heer Van Sorge vroeg eleehte enkele inlichtingen betreffende de Drankwet en de Zondagswet. De heeren Snijders en Kleve bestreden even wel den heer Talma op tal van punten, vooral wat betreft de sociale wetten van dit Kabinet. De beer Talma beantwoordde allo debaters wederom uitvoerig en het was reeds na midder nacht toen de drukbezochte vergadering gesloten werd. De Vereeniging Zeevaartschool alhier is voornemens aan dm inlichting eene machinisten-cursus te verbinden. Aao de gemeenteraad ia daartoe een jaarlfjksche subsidie van f 500 verzooht, benevens eene toelege van f 500 in eens tot aanschaffing van schoolmeubelen, terwgl aan Rijk en Provincie eveneens een jaarlgksche subsidie zal worden gevraagd. AaabestcdlsissVerkooplmgeis ess. Zierikzee. Bij den op 1 April ten Raad- huize andermaal gehouden openbaren verkoop van de door de gemeeDte vergaarde en goed gesorteerde straatmest, arch en vuilnis, met beer vermengd, is weer geen enkel bod gedaan. Noordgouwe. Voor de levering van 25000 K.G. ohili-sslpeter aan de l&ndbouw- vereeniging alhier, ïb ingeschreven door de heeren A. Kole te Colijosplaat, voor f 42,09; J. Kosten se te KruioiDgen, voor f 12 76; de Dordtsohe Kunstmest maatschappij, voor f 13,02 en W. J. C. Ribbons te Zierikzee, voor f 12,84 Aan den laagsten iosobrgver is de leveriog gegund. Aanbesteding gemeentewerken Bruinisse. Pero. 1. A. I 8chipper, Bruinisse, f 45.45 2. M. Elenbaae, idem - 25.53 3. Geen inschrijvingen. 4. Jobs. Padmos Mx ócZoon, idem- 402.57 5. M. van Oereren, idem - 31.50 6. Iz, Douw, Zierikiee,680. 7. Jobs. Padmos Mz.& Zoon, Bruinisse- 53.20 8. M. van Oeveren, idem - 87.90 9. H. Deurloo, idem - 87. 10. M. van Oeveren, idem - 7 30 11. H. Denrloo, idem 487. 12. J. J. Capelle, idem - 203.50 13. Ix. Douw, Zierikzee - 3500. Het laatste perceel werd niet gegund. Onder verantwoordelijkheid tan den inzender). Van 1— 5 regels 1,—elke regel meer 0,20. |Melkvoedsel vi» •KinderenenZieken.| RECHTSZAKEN. Zierikzee, 1 April. Door den heer kanton rechter zijn Woensdag 29 Maart j.l. de volgende vonnissen gewezen en uitgesproken tegen onderstaande personen, wegens: 1®. Jachtovertreding: P. B., 40 jaar, landbouwer te Dreischor, en J. D., 23 jaar, landbouwer te Ellemeet, ieder tot 2 boeten, elk van f 10, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurd verklaring van het niet in beslag genomen geweer, met bevel dit uit te leveren of te betalen f 5; A. B., 42 iaar, arbeider en bier huishouder te Duivendijke, tot 4 dagen hech tenis, met verbeurdverklaring van het in beslag 2°. Viischerijovertreding .- J. van den H., 40 jaar, arbeider te Zierikxee, tot f 3 boete, subs. 2 dagen heohteuis, met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling van de in beslag genomen aalscbaar; W. B., 53 jaar, arbeider te Zierikzee, tot 4 dagen heohtenis, met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling van de in beslag genomen aal- sohaar. 3°. Het te Noordgouwe geven van eene openbare vermakelijkheid (danspartij) zonder toestemming van den Burgemeester: 8. P. de L., 48 jaar, bierhuishouder te Noord gouwe, tot f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis, met vrijspraak van het meerder ten laste gelegde. 4°. Overtreding van de veiligheidswet: P. R., 55 jaar, korenmolenaar te Zonnemaire, tot 7 geldboeten, elk vaD f 1, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. 5°. Overtreding van het reglement op de wegen en voetpaden w Zeeland: D. K., 15 jaar, landbouwersknecht te Bruinisse, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. 6". Het zonder daartoe gerechtigd te zijn toopen over eens anders grondwaarvan de toegang op eene voor hem blijkbare wijze door den rechthebbende is verboden: J. de B., 39 jaar, arbeider te Oosterland, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. 7°. Het in staat vati dronkenschap verstoren van de openbare orde: S. K., 18 jaar, arbeider te Noordgouwe, tot f 2 boete, subs. 1 dag hechtenis. 8°. Het te Zierikzee tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur vóór zons opgang berijden van den openbaren weg met een rijwiel zonder licht: J. van der Z., 17 jaar, timmermansknecht te Noordgouwe, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. 9°. Het geen ingezeten van Zierikzee zijndeventen van waren aan den openbaren weg aldaar zonder vergunning van 'Burgemeester en Wethouders: L. 8., 18 jaar, koopman te Middelburg, tot 2 boeten van f 1, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete; J. P., 47 jaar, koopman te Amsterdam, tot f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis. 10". Het zich in kennelijken staat van dronken schap bevinden op den openbaren weg.- M. K., 23 jaar, varensgezel te Zierikxee, tot eene hechtenis van tweemaal drie weken A. van W., 28 jaar, arbeider te Zierikzee, tot 14 dagen hechtenis; J. C. T., 43 jaar, arbeider te Zierikzee, tot 7 dagen hechtenis; J. I. van den B., 51 jaar, slager te Dreischor, tot 3 dagen hechtenis; A. van W., 39 jaar, arbeider te Zierikzee; C. F. W. L., 39 jaar, arbeider te Bruinisse; H. van den B., 63 jaar, herbergier te Zonnemaire; R. O., 40 jaar, slager, en C. K., 24 jaar, arbeider, beiden te Zierikzee, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen heohtenis voor ieder. 11". Overtreding der Leerplichtwet: N. de B., 40 jaar, eerder weduwe van M. K., thans huisvrouw van P. Th. na gedaan verxet tegen een vonnis van 8 Juni en 25 Juli 1905 bij verstek tegen haar gewezen tot 2 geldboeten van f 3, subs. 2 dagen hechtenis, en tot 2 geldboeten van f 6, subs. 4 dageu hechtenis voor elke boete. In de zaak tegen J. J. van de V., hótel- houder te Zierikxee, die bij vonnis van 2 November 1904, wegens het berijden van het klinkerpad aau den openbaren weg te Zierikxee met een rijwiel, bij verstek werd veroordeeld tot f 5 boete, subs. 2 dagen hech tenis, ie na door hem gedaan verzet genoemd vonnis vernietigd, met nietigverklaring der dagvaarding. K K B M M 1KI) W H. Beroepen bij de Herv. Gem. te Boekoop ds. H. Vermaas Jr. te Aardenburg. Aangenomen bet beroep naar de Herv. Gem. te Diepenveen door ds. C. R. van Lelyveld te Goes. Het beroep van ds. U. J. Meuters te Ammerstol naar de Herv. Gem. te Waterland- kerkjd (el. IJzsndijke). welk beroep reeds door genoemden beer was aangenomer, is, wegens gepleegde informaliteit, vernietigd. Tweetal bij de Geref. Gem. te Krnioirgen B J. Eseer, cand. te Zeist, en I. Tonckens, oand. te Groningen. Dit jaar tal de Gen. Synode der Geref. kerken in ons land gehouden worden te Utreoht, aanvangende 22 Augustus. O «PK B W UÏ Zierikzee, 1 April. Aan een dertigtal leerlingen der Herhaiingssobool alhier is door de Plaatselijke Schoolcommissie, gesteund door de Vereeniging «Volksonderwijs", een spaar bankboekje uitgereikt, waarop een bedrag van f 2,50 was ingeschreven. Deze wijze van belooning van getrouw schoolbezoek wordt zeer gewaardeerd. Bijks Normaallessen Zierikzee. Bevorderd van de 3e naar 4e klasse J. M. Aarnoudse, W. J. Smalbeor, M. J. de Jonge, S. S. A. van don Berg. W. Nieuw- dorp, J. M. Straub, W. K. Hack, A. D. Vijverberg (voorw.), J. E. M. Rademaker (voorw.), W. P. L. Bakker (voorw.) Afgewezen twee. Van de 2e naar de 3s klasse: N. P. Bglo, J. A. Vooren, M. L Moelker, H. M van Malland, A. W. Sol tilling, J. M. van Arentbala. Van de lo naar de 2a klasse: G. P. Elsman, J. C. Kluit, L. Straub, P. Verbeek. A. Smits, N. J. G. A. Elenbaas, L. A. de Voo (voorw Afgewezen twee. Bij de R. N. L. te Goes werden bevorderd van de le kl. naar de 2e 8 van de 10 leorlingen; van de 2e kl. naar de 3d 5 van de 7 leerlingen; van de 3e kl. naar de 4e 7 van de 15 leerlingen. Een paar leerlingen hebben in den loop vti 1904 de school verlaten. Tot leerlingen atn de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg zijn door den minister vso binnenlansohe eakeo benoemd M. D. van Tul, Oaderketk a/d. IJsïI, H. L. Kok, ZaameUg. J. IJzerman, Nieuw-Beijer- land, D. L. Hage, 8t Maartensdijk, A. Stop- pelenberg, Stolwyk, L. Vos, Grgpskerke, W. Heijt, Westkapelle, W. A. Bezoogen, Arno- muiden, en T. van der Have, Sir-Jansland. Verder M. J. Hefting, Mookhoek, P. A. Bojselaar, Middelburg II. N. Erera&rs, Aona- Jacobapoldor, J. D. van der Weele, Sir-Jans land, R. van Putten, Herkingon, F. A. Rosmdaal, Kruiadijk, J. Lamport, Koudekerke (Hei Zand), J. J. Roier.dal, Bergen-op Zoom, P. de Groot, Kampen, W. van Heusden, Dordrecht en A. A. Kole, Nieuwvliet. Benoemd tot onderwjjzer aan de christe lijke school te Goes de heer Joh. Ilienstra van Har melen. Benoemd tot onder wijzer te Sohore de hoer L. de Visser, volontair te Vlissingen. Benoemd tot onderwijzer te Hillegersbcrg de heer A. Brabor te Stad aan 't Haringvliet. De heer A. Landsman, hoofd eener openbare school te Vliesingen, die Zaterdag zijn 25 jarig jubileum als zoodanig herdacht, ontving bij die gelegenheid stoffelijke b'ijken van belangstelling van de leden van den gemeenteraad, het onderwijzend personeel van zijn school, do leerlingen en van de hoofden der nndere openbare eoholen in die gemeente. Tholen. Onze vroegero stadgenoote A, K Vercouteren heeft te 'a-Gravenhage nut goed gevolg examen afgelegd als leerling-verpleegster. Post en Telegrafie. Te Hulst is een nieuw post- en telegraaf kantoor geopend, dat een zeer goede ver betering mag genoemd worden. Het kantoor is degelijk en flink ingerioht. ZUIPER HYPOTHEEKBANK. Op den 22 dezer werd te Breda de jaar- lijk8ohe Algemeene Vergadering van aandeel houders iu do Zuider-Hypotheekbank gehouden, in welke over het 6e boekjaar (1904) door den Raad van Toezicht verslag werd uit gebracht, waaraau wij het volgende ontleenen: In 1904 werden gesloten 87 leeniugen tot een gezamenlijk bedrag van f 1.558.950. (tegenover f 1.537.300 in 19031, makende met de op ulto. December 1903 uitstaande leeningen een totaal van f 7.776 040.Afgelost werd in 1904 voor f932 606.40 (tegenover f374.755.67 in 1903), makende met de tot ulto. Deo. 1903 ontvangen aflossingen een totaal van f 2.613.092.32, zoodat de bank op ulto. Dec. 1904 had uitstaan aan hypotheken voor f 5.144 947.68. Tot 31 December 1903 waren in omloop 3'/, en 4 pCt. pandbrieven voor een bedrag van f 4.439.000. Gedurende het jaar 1904 werd nog geplaatst voor f 635.000 aan 4 pCt. pandbrieven, zoodat de Bank op ulto. Dec. aan pandbrieven f 5.074.000 in omloop had, gewaarborgd door de gezamenlijke activa, bedragende, na aftrek van de diverse vorderingen op de Bank, f 6.096.269.tl'/V De koers van uitgifte der 4 pCt. pandbrieven in 1904 varieerde van 99 '/2 pCt. tot i00 pCt. Blijkens de Nederlandsche Staatscourant, d.d. 16 Februari 1905, no. 40, zijn de 4 r>Ct. pandbrieven der Bank geplaatst op de lijst van fondsen, welke in aanmerking komen voor de belegging van gelden der Rijks verzekeringsbank en welke met uitsluiting van andere in pand kunnen worden gegeven door werkgevers, die het risico van de bij de Ongevallenwet 1901 geregelde verzekering thunner werklieden zelve wenschen te dragen, en door naamlooze vennootschappen en ver- eenigingen, welke risico's als bovenbedoeld, wenschen over te nemen. Het winstsaldo bedraagt f 28.104.76 (tegen 21.969.90® in 1903), gevende, na aftrek van f 7372.64 aan afschrijvingen, waaronder al geheels afschrijving der koersrekening-pand- brieven, eene netto-winst van f 20.732.12, (tegen f 13.670.33 in 1903). Op voorstel van Commissarissen besloot de vergadering, na voormelde afschrijvingen, het dividend te bepalen op 6 pCt. (tegen 51/, over 1903) en de, na aftrek der statutaire-tantièmes resteerende f 8778 38 te bestemmen voor het Reservefonds, hetwelk dan, inbegrepen de ge kweekte rente, zal bedragen f 22.269.11® (tegen f 13.009.77 op ulto. December 1903). De vacature in het college van Commissarissen, ontstaan door het overlijden van den heer F. J. M. Tilman, werd door aandeelhouders aangevuld door benoeming van den heer Constant Tilman, bankier, lid der firma Victor A. van Rijckevorsel Tilman te 's-Hertogenbosch, terwijl de vergadering den heer F. A. W. Guljé, die aan de beurt vau aftreding was, tot Commissaris herbenoemde. Nog werd tot acoountant voor het boekjaar 1905 Renoemd de heer E. W. Schellenberg te Rotterdam en tot diens plaatsvervanger de heer J. D. Reiman te Amsterdam, beiden lid le klasse van het Nederlandsche Instituut van Accountants. Aan het Verslag is toegevoegd eene lijst der aandeelhouders, vermeldende tevens het aantal aandeelen van elk hunner, alsmede het rapport van den heer E. W. Schallenberg, accountant der Bank voor dit boekjaar, ver meldende dat hij de boekhouding heeft ge controleerd en in goede orde bevonden, aat de balans- en winstrekening door hem in overeenstemming is bevonden met de boeken en bescheiden, en dat hij zich overtuigd heeft van de aanwezigheid der waarden, op de balans vermeld. Gemengd Nieuws. In de te New-York; verschijnende Evening Post staat een advertentie van een Fransohen hertog, die sya titel te koop biedt. Het proodé is eenvoudig hij zal n.l. tegen eene behoorlijke vergoeding een rijken Ameri kaan of diens zoon als kind aannemen. Zestig jaar geleden ging een slagers- leerling van Grimsby naar Amerika. Thans betwisten zija bloedverwanten, na zijn dood elkaar zijn nalateneohap van 40 000.000 pond sterling. De naam van den slagersleerliog, die ala slager zgo kapitaal bijeen verzamelde, is mr. William Weigbtman, uit Philadelphia. Ingeiondei Stikken Open brief aan den WelEerwaarden Heer O. DE JAGER te Bruinisse. Geachte Dominé! Ik nam nota van uw schrijven in de Nieuws bode d.d°. 29 Maart 1905, en wensch u daarop het volgende te antwoorden. Vooraf diene ik u op te merken, dat ik niet zóó uwe gave bezit om lange brieven te schrijven, ik zal dus kort moeten zijn. 1°. U ie zoo verwonderd, dat ik durf te schrijven, dat de heer Sybraudy een fanatiek spreker is. Welnu, ten spijt van mijn rang en mijn {stand, die u niet aangaan, constateer ik hierbij, dat dit nog mijne meening is. 2°. Ik ben het roerend met u eens, dat mr. Sybrandy goed sprak, en ook ik vind, dat, indien u het sou durven wagen het tegen deel te beweren, u geen goed anti-revolutionair soudt wezen, want alweer in vergelijking met uwe andere anti-revolutionaire kamp vechters als de heeren Blum enx. staat hij bovenaan. 3°. Dat mr. S. steeds bezadigd en ernstig sprak, is onwaar. Hij gaf den schijn ons over de Israëlieten wat op den mouw te willen spelden, en hij trachtte den heer Boone op minder faire wijze beet te nemen, en zoo iets past een ernstig, bezadigd en waarheidslievend spreker niet. 4°. Ik heb over geen amok maker geschreven, zelfs het woord niet gebruikt, dat is een onwaarheid uwerzijds. Een amokmaker is een door het overmatig gebruik maken van opium woeste Oosterling, die alles, wat hem in den weg komt, afmaakt en vermoordt. Vooral in uw stand, a's dominé, waar ik wel tneó te maken heb, moest u zich schamen de kleine luiden den indruk te geven, alsof ik den heer 8ybrandy vergeleek met een der- gelijken woesteling. Het wil mij echter voorkomen, dat het eenige, wat u met zekerheid van een amok-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 2