NESTLE Ingezonden Mededeelingen. Schandelijk I ZIERIKZEE—ROTTERDAM ADVERTENTIE!!. Door een Belgische firma sal te Hulet een maohinale wol ver very, mutsen- en kou- senmakery worden opgericht. Te Breda slaagde voor het examen van militie-luitenant de milicien H. Willems van de lichting 1905 voor de gemeente Oostburg. Hij was tevoren onderwijzer aan de bisondere christelijke school te Klundert. Noordgonwe. Zaterdagnamiddag werd in de nabyheid van den tol te Schuddebeura door den rijksveldwachter Yan Splunder een dille os doodgeschoten, toebehoorende aan den heer P. Berman te Dreischor. Het dier had al heel wat opschudding verwekt, o. a. op het buiten van de damea Yan Adrichem een ongewenscht bezoek gebracht, paarden op hol gemaakt en vele menschen onrust hesorgd. Op versoek van den eigenaar werd het dier gedood. Yan Splunder heeft getoond een goed schutter te zijo. Bruiniiae. In de Vrydag gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd eerst in besloten vergadering het kohier van den hoofdelijken omslag vastgesteld, tot een bedrag van ongeveer f 5000. Nadat de sitting in een openbare was overgegaan, werd het kohier voor de hondenbelasting vastgesteld op een bedrag van f 150 voor 50 honden. Yoorlezing werd gedaan van de volgende ingekomen stukken. Mededeeling van den heer Nijase, dat hg zijne benoeming tot onderwijzer aanneemtvan den heer J. v. d. Berg van de aanneming zijner benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuurvan Gedep. Staten bericht van de goedkeuring der begrooting en van de rekening over 1903. In verband met deze laatste goedkeuring werd de gewezen gemeente-ontvanger, de heer A. van Popering, ontslagen van zijne borgstelling. Yan Gedep. Staten was teruggekomen de bouwverordening, die naar de aangegeven aanwijzingen veranderd werd en onder nadere goedkeuring van Gedep. Staten opnieuw werd vastgesteld. Goedgekeurd was ook de rekening der herb, school, terwijl voorlezing gedaan werd van het verslag der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Op het verzoek om subsidie aan de Ambachtsschool te Zieriksee, werd afwijzend beeohikt. Aan P. Bal, belast met de zorg voor het schoonmaken van de lokalen der openbare school, werd op zyn verzoek een verhooging van f 15 toegestaan wegens meerdere bezig heden, zoodat het bedrag der jaarlyksche vergoeding op f 140 gebracht werd. Op een verzoek van den havenmeester om eene gratificatie werd besloten hem over 1905 eene toelage van f 50 te geven. Naar aanleiding van een verzoek van eigenaren van huizen in de Yerlengde Pontstraat om de voor hunne panden liggende sloot te dempen, werd besloten de buizen voor rekening der gemeente te nemen, terwijl adressanten moeten zorgen voor het dempen en leggen der zinkputten. De voor dempiog benoodigde grond kan uit een half dicht gegroeide sloot langs de oude begraafplaats genomen worden. De verordening op de kaai- en havengelden wordt zonder eenige wijziging opnieuw vast gesteld. Het bestek der gemeentewerken, waaronder een bazaltmuur aan de kade, wordt goed gekeurd. Voor de Zondagsschool werd wederom het oude telegraafkantoor verhuurd aan den heer M. Krijger voor f 25. Na omvraag werd daarna de vergadering, die met een pauze van twee uur tot faalf- negen geduurd had, gesloten. Anna-Jacoba-Polder. M. Mulder, stoker op de stoomtram tusschen Anna-Jacoba-Polder en Steenbergen, is als zoodanig eervol ont slagen en in diens plaats is benoemd P. v. d. Yelde van Anna-Jacoba-Polder. Scherpenisse. Even buiten de gemeente alhier schrok een paard, dat voor een rytuig gespannen was, van een vlieger, die eenige jongens oplieten. Het dier begon te steigeren en geraakte met één der pooten tusschen het rijtuig. Alles kwam in de sloot terecht. Behalve eenige schade, kwam de voerman met den schrik vrij. Tholen. De pogingen, om hier een vrij zinnige kiesvereeniging op te richten, hebben veel kans verwezenlijkt te worden. Binnenkort zal een vergadering worden gehonden, waarin getracht zal worden definitief een vereeniging op te richten. Goes. Onder nadere goedkenring der depu- taten-vergadering werd door de anti-rev. kiesvereeniging >Voor Nederland en Oranje" met algemeene stemmen cindidaat gesteld het aftr. lid, de heer mr. jhr. A. F. de Savornin Lohman. In het bestuur werd gekozen de heer C. Labeur, in plaats van den heer E. v. d. Bosch, die bedankt heeft. De heeren A. S. J. Dekker en M. de Jonge anllen de kiesvereeniging vertegenwoordigen op de deputaten-vergadering, terwijl de heeren J. de Jonge en C. Smit als plaatsvervangers zyn aangewezen. De St, Ct. bevat de statuten van de afd. Goes der Zuid-Bevelandsche vereeniging »Het Groene Kruis". Middelburg. Wij hebben reeds gemeld, dat in verband met de vermoedelijke ver giftiging te Ritthem een 15-jarige zoon van den landbouwer B., te wiens huize de ver- moedelyke vergiftiging is voorgekomen, is aangehouden. Aangezien deze jongen nog steeds gevangen zit, sobijnen de verhooren termen voor zyn voorloopige aanhouding te hebben opgeleverd. Dat de jongen zelfmoord heeft willen plegen, geeft ook stof tot denken. De heer mr. G. \V. Saones, griffier van den Beroepsraad te Middelburg, heeft bedankt voor de hem van sooiaal democratische zijde aangeboden oandidatuur in het district Hontenisse. Da Middelbnrgsche Bestuurdersbond heeft besloten zijo 10-jarig bestaan feestelijk te herdenken op Zondag 30 April, en dan tevens den len Meidag te vieren. Op Maandag 1 Mei zal een openbare vergadering worden gehouden in het Schuttershof. Aan het, bij het derde regiment infan terie gehouden examen hebben o.a. voldaan van het 2e bataljon: voor sergeait-majoor de sergeant A. Sanderse en de fonriers P. Visser en A. Kievit; voor sergeant-msjoor- titnlair de sergeant J. Zonruiter; en voor sergeant en fourier de milicien-sergeant C. van Sluys en de korporaals W. M. van der Harst, J. Sinko, J. Flipse, J. Luix en J. J. Meeuse. Te Nisse heeft een tweejarig kind door het spelen met laoifers, terwijl de moeder afwezig was, zulke hevige brandwonden bekomen, dat men voor het leven vreest. Zuiddorpe, 11 Maart. Drie twintigjarige personen zijn gearresteerd in verband met den moord op de oude vrouw te Sluis Wachtebeke. AazbsstslliiezTerkssflag» en. Bij de aanbesteding voor de tram Middel burg—VlisaingenDomburg was de laagste inschrijver voor kuustwerken en aardebaan: J. J. v. Noordeinde te Utrechtvoor f 217,900; voor de gebouwen P. M. Panoy te Zierikzee, voor f 64,518. Brniniste, 11 Maart. Hedon werd ten overstaan van deu notaris H. J. van Nouhnys te Zieriksee, alhier openbaar verkocht ten verzoeke der erfgenamen van mej. de Wed. C. Verspoor: Het huis en erf op het kerkhof te Bruinisse, sectie C 1656 en 1657 voor f 1775. Stavenisse Door bet gemeentebeatunr alhier werd beden Zaterdag publiek aanbesteed de levering van 300 M3. grind. Inschrijvers waren de heerenA. G. Geleijnse, Den Bommel, ad f 1.755, en F. Korver, Sliedreoht, ad f 1.65 per M3. Landboiw en Veeteelt. Men sohryft nit het eiland san de Th. Ct.: Een der hoogst bekroonde hengsten >Nestor de Gon" (bewaringspremie van f 3000), eigenaar de heer F. Koopman te Zierikzee, moet gestationneerd worden in het eiland Tholen en is gehuurd door een drietaljand- bouwers. Io een afd.-vergadering te Zierikzee werd geklaagd, dat Tholen geen noodlijdende streek is, waar men geen voldoend dekgeld wil betalen, terwijl bovendien in Schouwen— Duivelend de hengst broodnoodig is. De schold, zoo werd gezegd, van deze verplaatsing draagt het regelingsbeatunr, niet de keurings commissie. Heeren, die volstrekt geen land bouwers zyn, verplaatsen de hengsten. De zaak zal gebracht worden ter tafel bij de vergadering van het Hoofdbestuur der Zeeuwsebe Lzndbouwmaatscbappy. - Io de gemeente Eikerzee by den land bouwer Joha. Flohil zyn drie kolossale oisen aangekocht voor den prijs van 1400 galden door den veehandelaar C. v. d. Panne te Duivendyke. Donderdagavond 2 Maart hield de Cc ope ratieve Boerenleenbank te Ooltgensplaat in het •Hotel Hobbel" haar tweede jaarvergadering. Dat het bestaan der instelling toch wordt ge waardeerd bleek duidelijk uit de flinke opkomst. Tegenwoordig waren van de 70 leden 59, terwijl er 8 door ongesteldheid waren ver hinderd en er slechts 3 leden zonder kennis geving afwezig waren. De beer A. Wagner, directeur, welke deze vergadering zou leiden, opende met een woord van welkom de ver gadering en verzoekt den kassier, den heerJA. van Rossum, de notulen der vorige vergade ring voor te lezen, dewelke onveranderd wer den goedgekeurd en geteekend. Daarna werden de rekening en balans voorgelezen, door een commissie van 3 leden nagezien, welke bij monde van den heer C. Braber verklaarde, dat alles uitstekend io orde was en een woord van hulde aan den kassier hier zeker op zyn plaats was. Uit dit verslag bleek, dat er een flinke vooruitgang was te bespeuren. Aan spaargeld was ingelegd op 31 Deo. 1.1. de som van f 4 8529,786terwjjl er aan voor- schotten was uitgegeven de som van f 48675 en er een druk geldverkeer had plaats gehad met de Centrale Bank te Utrecht. Hierop verklaarde de heer M. Breeman, president van den Raad van Toezicht, dat de boeken geheel conform waren met uittreksel, rekening en balans, stelde voor bestuur en kassier Da een woord van dank te ontlasten, waarop door de leden met genoegen werd ingestemd, en de rekening over 4904 defioitief goedgekeurd. Een verslag der Bank door den directeur bewees, dat er een flinke toename van het ledental had plaats gehad. Was de Bank eerst ruim 4^ jaar geleden opgericht met 33 leden, thans was dit getel reeds geklommen tot 70 een groot gelnk was het zeker te noemen, dat niemand der leden was overleden; 3 leden waren vertrokken naar elders. Het getal inleggers was geklommen tot 79 en dat der voorscbotnemers tot 40, terwijl er tbans een reservefonds was verkregen. Ais lid van het bestnur werd met groote meerderheid herkozen dhr. J. A. Slis, terwijl voor lid van den Raad van Toezioht werd gekozen do heer L. Korte- weg Azaangezien de heer J. A. van Nieuwenhuizen (aftredend) als zoodanig niet meer in aanmerking wencohte te komen. Een voorstel om de rentestandaard te verlagen, werd verworpen. Alsmede een voorstel om het salaris van den kassier iets te verhoogen en één om het bestuur iets toe te staan voor noodwendig te maken kosten, meende men beide, met het oog op het kleine fonds, nog niet te kunnen aannemen. Niets meer aan de orde zijode, sloot de voorzitter van deu Raad van Toezioht met een woord tot opwekking deze vergadering, niet twjjfelende, of de bank zou spoedig een on misbare instelling worden voor de gemeente Ooltgensplaat. KH1KK1I1UW8. Scharend ij ke, 44 Maart. Dinsdagavond a.e. te 7 ure zal ds. de Jager van Bruinisse in de Geref. Kerk alhier optreden om (e spreken over »De Zending." Naar wij vernemen hoopt ds. van Oordt van Terneuzen Dinsdagavond ten 7 nre op te treden in de Oude-Ger. Gemeente te Haam stede en Woensdagavond 7 ure in de Chr. Ger. Gemeente te Zierikzee. O I P E I W IJ I. De heer G. Menlenberg, onderwijzer te Wilhelminadorp, heeft voor de benoeming voor onderwijzer, met verplichte boofdacte te Ond-Beyerland bedankt. Mej C. J. Rijnberg (e Oad-Yossemeer is benoemd tot onderwijzeres te Lekkerkerk aan school Ide benoemde is ook aangewezen om herhalioga-onderwije te geven. Yoor onder wijzer aan school B te Goes zija tien sollicitanten. Uit bet Schoolblad: Cirkel en Quadraat. Een zuiver verhoudingsgetal is uitgevonden door een ex-Amerikaan. Ouder dezen titel is voor den prijs van 50 cent (hg vooruitbeetelling tot half Ootober 4904 was de prijs 25 cent) by den boek handelaar Yan der Wal te Bruinisse een boekje uitgegeven, waarin men, afgaande op het titelblad, het bewijs zou denken te vinden, dat dit verhoudingsgetal werkelijk het eenige goede is. Op de ie bladzijde vindt men een gegeven pie en de oplossing van een vraagstuk, waarin van deze pie gebrnik gemaakt wordt. De overige bladzijden (het boekje telt er 20) worden ingenomen door een aantal inge zonden stukken en een advertentie, vroeger ia de Bruinisser Courant geplaatst. Y. Ook wy hebben de moeite genomen het boekje even in te zien; doob achten het geheel waardeloos. Red. De Bode schrjjft onder het hoofd nOns vijfde prooes gewonnen" Donderdag 2 Maart j.l. veroordeelde de kantonreohter te Sliedreoht, de gemeente Giessendaro aan don >Bond van Nederlandsohe Onderwijzers" te betalen de s^m van f57.47 met do rente daarvan k 5 pCt. 's jaars, aedert de dag van de dagvaarding tot do voldoening, benovens tot betaling van alle proceskoster. Door dit vonnis is uitgemaakt, dat do dienstjaren als tijdelijk onderwijzer behooren mee te tellen voor 't toekennen van de perio dieke verhoogingen". Onder verantwoordelijkheid tan den inzender). Van 4—5 regels f 4,— elke regel meer 0,20. jMelkvoedsel voor KinderetnnZieken Zeevaartschool te Vlissingen. Aan het verslag over het jaar 4904 van genoemde ioriohting is het volgende ontleend De school werd bezocht door 63 leerlingen in het geheel. Het grootste getal dat tegelijker tijd de school bezocht was 38. Aan één leerling werd vergund de lessen bij te wonen voor half geld. Yan de 63 stuurlieden en adspirant- stnnrlieden die de school bezoobten waren 4 eerste stuurman, 6 tweede stuurlieden, 5 derde ea vierde stuurlieden, 3 stuurmans leerlingen, 27 kwartiermeesters en matrozen, 3 lichtmatrozen en jongens, 4 liohtwaohter. 47 onbevaren jtogélui. Aan de examens voor de rijkscommissie tot examineeren van stuurlieden namen deel 9 adspiranten voor 4 e stunrman groote stoom vaart, waarvan 6 geslaagd3 adspiranten voor 2e stunrman, waarvan 2 geslaagd 43 adspiranten voor 3e stuurman, waarvan 7 ge slaagd; 2 adspiranten voor 3 e stnurman groote zeilvaart, waarvan 4 geslaagd, en 2 adspiranten voor stuurman kleiae vaart, waarvan 1 geslaagd, zoodat 29 leerlingen examen hebben gedaan, waarvan 47 zyn geslaagd. Het verdient opmerking, dat deze opgave ongunstiger lijkt dan zij isimmers, niet 29 versohillendo jongelui zyn voor het examen opgegeven, doch slechts 21, waarvan 4 jongelui tweemaal examen deden en één zelfs driemaal, terwjjl twee jongelieden zoo wel het examen voor stoomvaart alB voor zeilvaart aflegden, zoodat in werkelijkheid van de 21 jongelui, die zioh aan het examen onderwierpen, 47 één of meer diploma's ver kregen. Bovendien werd op de diploma's aanteekening gesteld van voldoend afgelegd examen in talen van 7 examinandi voor het Ecgelsoh, 3 voor het Fratsoh en 4 voor het Duitseh. De taaiexamens zyn bij het op 1 September 4904 ingevoerde nieuwe examen programma afgeschaft. Zeventien leerlingen verlieten de school zonder c xamen te doen aan het einde des jaars bleven 44 leeilingen 1 hunne stud.ëa vervolgen. De leerlingen, die het rijksdiploma verwierven, vonden zeer spoedig plaatsing als officier bij verschillende reederijenbovendien werd een zevental bij den dienst van het loodswezen geplaatst. Er bestaat alle hoop dat binnenkort, wan neer de Staatebegrooting van 4905 wet ge worden zal zijn, bet bestuur, daartoe in staat gesteld door subsidie-verhoogiDg van rijk, provicoie en gemeente, een vijfden leeraar zal knnnen benoemen, Io het nijpend gebrek aan een voldoend aantal leeraren zal dan voorzien zyn. Laatste Berichten. Tokio, 12 Maart. Ojama schat het aantal Russisohe krijgsgevangenen op meer dan 30.000 man. De verlieten der Japanners bedragen 41.000. De Japanners namen gisteren een terugtrekkende Russische colonne bij Poe-ho gevangen. Volgens een rapport van Ojama hebben de Japanners 40.000 gevangenen gemaakt. De verliezen der Russen in de richting van de Sja-ho bedroegen 90.000 man. Ojama seint d.d. heden, dat de Russen 26,500 berooide lijken op het slagveld hebben aohtorgelaten. Onder den buit (ter Japanners behooren 2 vaandels, 60 kanonnen, 60.000 geweren, 150 caissons, 1000 wagens, 200.000 granaten, 25.000.000 patronen, 15.000 koku (een koku is 756 E.G.) graan, 55.000 koku fourage, 45 mijlen spoorweg, 2000 paarden, 23 wagons bevattende kaarten 1000 wagons kleederen, 1.000.000 rantsoenen brood, 70.000 ton brandstoffen, 60 ton haver, en eindelijk een hoeveelheid tenten, gereedschappen, ossen, telegraafdraad en -palen, bedden enz. Er is geen enkel bericht ontvangen uit de riohting Hsingeteng. Bij Okoe, 11 Maart (via Foesan). Okoe en zyn staf trokken hedenmiddag Moekden binnen. Hij heeft slechte 800 gewonden in zijn leger. Er werden 300 Japanscbe gewonden in de Russische hospitalen gevonden. De Chineezen staken bij het begin van den terugtocht der Russen hospitalen en andere gebouwen in brand. Tokio, 12 Maart. De vervolging der Russische legers houdt aan. Men voorziet een hervatting van den strijd bij Tiëling, waar de Russen zullen beproeven den snellen opmarsch der Japanners te stuiten. De Japanners zijn reeds heel dicht bij Tiëling. De Russen zijn klaar blijkelijk vermoeid en in wanorde. Waar schijnlijk hebben zij sleohts weinig levene middelen en munitie. Men gelooft, dat zij een sterken aanval niet zullen kunnen weerstaan. Elk telegram, dat inkomt, vergroot den omvang van de nederlaag der Russen. 8t.-Peter*burg, 12 Maart. Koeropatkin meldt den Keizer van gisteren, 10.40 's avonds. De vijand viel heden slechts de achterhoede van het derde 8iberische legerkorps aan. Het eerste legerkorps, dat zich trapsgewijze voor de andere bevindt, zet den terugtocht op de voor alle legermachten aangegeven stellingen voort. Yolgens heden ontvangen bericht van den bevelhebber van het derde legerkorps bezette de achterhoede van dit leger beden een stelling aan den Mandarijnen weg op 25 werst van Tiëling. Vóór de achterhoede ver toonden zioh slechts kleine vijandelijke afdeelingen, bizonderlijk cavalerie. Yan 28 Februari tot 11 Maart zijn. met inbegrip van 1190 gekwetste officieren, 46.391 verwonden geëvacueerd. TMLR6BAIIE1. 's-Gravenhage, 13 Maart. Bepaald is, dat de notarisplaats te Zuid- zande, opengevallen door het overigden van J. Lansen Croin, niet zal worden vervuld. Rotterdam, 43 Maart. GRANEN. Buitenlandeche stil. Meel, f 10;, kalm. Bionenlandsche Tarwe, f 8.75 k f 9.50. Rogge, f 5.20 k f 5.50. Gerst geen noteericg. JJaver, f 7.40 k f 7 70. Witte Boonen, f 47 50 k f 48 50. Bruine Boonen, f 14,50 f 42. Erwten, f 6 75 k f 7 25. Mais, f 4.44 k f 1.45 Kanariezaad, f 13 k f45. Karwijzaad, f 13 50 k f 13.75. Kroonerwten, 7 k f 7.25. Vlas. Op bet land redelijke handel, voor blanw 48 stuivers betaald. Op de markt was de aanvoer 45188 steen blauw, prijzen fUnwor, 36 k 46 stairers; 9200 steen Groninger, alleen schoon verkocht, 30 k 36 etuivers; 2465 steen wit, 29 k 33 Btnivers, grootendeela opgeruimd. Lijnzaad. Onveranderd, tamelyke aanvoer. Eieren. Zeeuwsehe f 3.10 4 f 3.20Over- maassohe f 3.40 k f 3 50. Kaas. Niets. Aardappelen. Zeeuwsehe f 2.40 a f 2.60. YEE. Aanvoer 409 Runderen, 24 k 33 ct., traag. 220 Kalveren, 36 51 ct. 49 Schapen en Lammeren20 k 32 ct.Lam meren goed. 418 Varkens, 22 k 25§ ct., liohte 22 k 23 ot., goede handel. Ingezonden Stukke Mijnheer de Redacteur 1 Met het opnemen van het onderstaande zoudt U mij zeer verpliehten. Dezer dagen waren wij te Zierikzee getuigen van een schandelijk feit. Een koe, met de Spoorboot aangekomen, had reeds bij het aan boord brengen te Catsohe Veer een poot gebroken. In plaats van te Zierikzee het beest af te maken, of het dier onder veeartsenijkundige behandeling te stellen, werd het op een slede gelegd, en naar een stal gebracht, nadat het onderweg nog van de slede was gegleden. Het geweldig bloedende dier heeft daar circa 20 uren gelegen om den volgenden morgen weer aan boord gebracht te worden met bestemming naar Rotterdam. Het arme dier leed ontzettend, en kreunde van pijn. Ik weet niet, of te Zierikzee een afdeeling van de Yereeniging tot Dierenbescherming is gevestigd, zoo ja, dan kunnen de leden een goed werk doen, en zich eens ontfermen over de arme dieren, die hier van en aan boord gebracht, laat mij liever zeggen, geslagen worden. Het schijnt een waar vermaak voor de drijvers, om zoo hard mogelijk op de dieren in te ranselen. Enkele processen-verbaal zouden hier misschien heilzaam werken. Dankend voor de plaatsing, Uw dw. dn., X. BurierUjke Stand Tan Zier ik ace. oeboben: 2 Maart Een zoon van M. Klinke en E. van der GingeJ. 3 J. A. van de Zande en E. Dekker. 5 dochter N. de Vin en K. van der Maas. 6 C. Th. van Aken en M. G. Koevoels. 8 toon G. Potappel en K. van der Wekken. 0 i P. C. Paterik en J. van Dyke. 0 dochter J. Peute en C. de Oode. 0 3. Geleijnse en P. L. Boot. 1 A. Peute en M. R. Wetting. 1 zoon D. Bal en C. L. Olree. overleden 4 Maart. A. van Rijkelen, 82 j., wed. van J. de Ronde. 6 J. G van MaaneD. 9 in., d. 7 J. Willemse, 4 w., i. 8 J. P. Manui, 3 m., z. 8 W. Kalb, 82 j., weduwn. van A. Höf. 12 L. J. Hentnog, 44 j., man van ii H. vaa der Randen. als levenloos aangegeven: 9 Maart. Een zoon van J. Th. Papeveld en J. O. Olree. 9 dochter van L. Bakker en T. Priemus. WÉL DADIGHEID. DIAKENEN der Herv. Gem. alhier geven onder hartelijke dankbetuiging kennis, dat door hen in de avondgodsdienstoefening, op Zondag 42 dezer, ten behoeve huneer armen is geoolleoteerd een tienguldenstuk. Zierikzee, 43 Maart 4905. Diakenen voornoemd, H. LAKENMAN, Voorzitter. J. VAN DER VLIET Cz., Secretaris. Verbetering. In de advertentie van de Firma W. P. VAN PAGÉ Co*ie ons vorig No., staat abnsi- velijk vermeld Bessenwyn f 0,20 f 0,25, dit moet zyn Bessen gap f 0,20 f 0,25. 8TOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". Yan Zierikzee: Yan Rotterdam: 8,30 Dinsdagl4 'emorg. Woena. 15 Dond. 16 u Vrijdag 17 Zaterd. 18 Zondag 19 Maand. 20 8,30 6,30 9,- 9.— 10,— 10,30 Dinsdagl4 's morg. 11,30 Woens. 15 11,30 Dond. 16 'snarn. 1, Vrijdag 17 'smorg. 9,— Zaterd. 18 9,30 Zondag 19 n 10,— Maand. 20 11,30 1865 1905. Woensdag 15 Maart hopen onze j geliefde Oudera, Behnwd- en Groot- f onders: JOHAN CARL FRIEDRICH PANKOW en PIETERNELLA MARIA DE GRAAF hunne 40-j arige Echt vereeniging te herdenken. Zierikzee. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Algemeene kennisgeving. V Bevallen van een Jongen, CORNELIA LEENTJE BAL-Olree. Zierikzee, 41 Maart 4905. Voorspoedig bevallen van een Zoon, J. GOEMANSGaanderse. Dreischor, 11 Maart 1905. Tot onze diepe droefheid overleed heden onverwacht, ons eeniget geliefd Dochtertje SA ART JE, in den aanvalligen leeftijd van bgna 4 jaren. Zmpe, ii Maart 4905 C. ZOETER. A. ZOETERGideonse. Heden overleed zaoht en kalm onze inniggeliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mej. Maria de Vrieze, Weduwe van den Heer C. Steur, in den ouderdom van ruim 65 jaar. Renkssr, 11 Maart 1905. W. 8TEUR. M. C. 8TEURdalïbout. M. STEUR. M. A. J. STEURPieterse. J. STEUR. M. P. STEUR-Steur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 2