MIDDELBURG--ZIERIKZEE. ADVERTENTIE-. Physische Inrichting Rotterdam, Schiedamsctie Singel 11 Bank voor Schouwen en Duiveland, Zeeuwsche Landbouwbank. I ;/£SK» VERORDENING, nieuw gezaagde HOUTWAREN, den geheelen Inboedel, Een Huis, Erf en Kerkgebouw Een Zaak in Melk, Een HOEFJE De justitie doet thana moeite om Huber in handen te krijgen en Allramseder wacht intuischen zeer gelaten af, wat er verder over hem beslist zal worden. Hij bidt zeer ▼eel en leest druk in godsdienstige boeken, die de directeur van de gevangenis hem heeft laten geven. België. Dit verschillende streken van de Ardennen worden sneeuwstormen gemeld. Te St.-Hubert is de sneeuwlaag zoo dik, dat de lokaaltreincn niet kunnen rijden. Tuseohen vele dorpen is de gemeeniohap verstoord. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 24 Febr. De tentoonstelling van zaaigranen enz., die alhier Donderdag in het „Huis van Nassau" vanwege de Centrale Tentoonstellings-Vereen. Landbouwbelang" gehouden werd, muntte door de qualiteit en quantiteit van het ingezondene uit, en werd door vele belanghebbenden en belangstellenden bezocht. De jury, bestaande uit de heeren J. E. Mulook Houwer van Zierikzee, S. J. de Rijke van Sirjansland en J. van der Have van Ouwerkerk, kende de volgende prijzen toe: Voor Kortloof-Erwten: den len prijs, J. C. Pilaar, Goes; 2en a J. W. Romeijn, Ouwerkerk; 3en Van den Bosch Co., Goes. Voor Middenloof-Erwten: den 2en prijs, J. W. Romeijn, Ouwerkerk. Voor Kroonerwten: den len prijs, J. W, Romeijn, Onwerkerk; 2en I, Van den Bosch h Co., Goes. Voor Schokkers: den 2en prijs, Van den Bosch Co., Goes. Voor Chevaliergerst: den 2en prijs, Van den Bosch Co., Goes. Voor Zomergerst: den len prijs, J. C. Pilaar, Goes; n 2en J. C. van der Have, Oosterland. Voor Probstei-Haver: den len prijs, Van den Bosch Co., Goes; 2en a J. C. Pilaar, Goes. Voor verschillende variëteiten Haver: den len prijs, J. W. Romeijn, Onwerkerk, voor New-Market; 2en h Van den Bosch Co., Goes, voor Royal Jubilee. Voor Lange Bruine Boonen: den len prijs, J. W. Romeijn, Ouwerkerk; a 2en a Van den Bosch Co., Goes. Voor Braise Boonen; den len prijs, J. C. van der Have, Oosterland 2en a J. W. Romeijn, Ouwerkerk. Voor Witte Boonen: den len prijs, Bosman Van Goozen, Middel burg; 2en Van den Bosch Co., Goes. Voor Paar deboonen: den len prijs, J. W. Romeijn, Ouwerkerk; a 2en a J. C. Pilaar, Goes. Voor Duivenboonen: den len prijs, J. W. Romeyn, Onwerkerk. Voor Poot-Aardappelen: den len prijs, S. J. de Rijke, Sir-Jansland. Voor Lijnzaad: den 2en prijs, C. van Bloois, Dreischor. Voor zoover ons door verschillende landbouwers is medegedeeld, is het jaar 1904 zeer goed geweeat, zoowel wat het beschot, als wat de prjjzen der producten betreft. Inzonderheid hebben de uien voor sommige landbouwers een aardig centje thnis gebracht. Dooh niet alleen de landbouwer, maar ook vele arbeiders hebben van het goede jaar genoten. Vele arbeiders hadden naar gewoonte een stukje grond in huur, naar berekening, indien de aardappelen een gemiddeld beschot opleverden, juist voldoende voor eigen gebruik, doch door het ruime beschot zijn ze in de gelegenheid gesteld om voor een tamelijk hoogen prijs eeaige H.L. van de hand te doenzoodat bij sommigen het bedrag der huur ruimschoots van de over-prodaotie kon worden betaald, voorzeker ook voor hen een aardig buitenkansje. Dit jaar echter zal het voor vele arbeiders niet zoo gemakkelijk van stapel loopen om in het bezit te komen van een stukje grond, om reden, dat de prijs der suikerbieten tamelijk hoog staat. Het land wat nu maar eenigszins geschikt geacht wordt, daar worden suikerbieten in gezaaid. Dientengevolge zal het voor parti culieren niet zoo gemakkelijk gaan om een stukje land te verkrijgen. Eveneens zullen over het algemeen niet zooveel aardappelen gezet worden als verleden jaar. Alleen in het eiland Tbolen zijn in 1904 niet minder dan pl. m. 4000 gemeten gezet. Volgens mededeeling van eenige Tbolenaara heeft ieder gemet door elkaar berekend niet minder dan 100 H.L. opgebracht. Dus de aardappeloogst bedroeg alleen in het eiland 400.000 H.L. Daarvan zijn voor dou winter ruim 200.000 H.L. voor een tamelijk goeden prijs van da hand gedaan, zoodat pi. m. 200.000 H.L. in de kuilen sijn opgeborgen geweest. Aangezien de prjja vóór den winter wat Uag stond volgens gedaohte van sommigen, zijn er zeer velen overgehouden, dooh thans is de prjjt nog lager en met het oog dat de prijs vermoedelijk niet meer zal stijgen, ware 't beter geweest ze van de hand te doen. De stroo-prodneten waren over het algemeen ook zeer goed, zoowel wat het beschot als wat de prjjs betreft, eveneens was de kwaliteit zeer bevredigend. Vermoedelijk zullen dit jaar met bet oog op den hoogen prijs der suikerbieten over het algemeen niet zooveel aardappelen gezet worden als verleden jaar, vooral als de rest voor een lagen prijs rerkoobt moet worden. Te verwachten is echter, met het oog op den buitengewoon hoogen prjjs, dat er wat meer uien zullen gezaaid worden dan vorige jaren, doch het gaat misschien, zooals het zoo dikwijls met andere zaken gaat: vissohen achter het net. Scherpenisse, 23 Febr. Ia de vergadering der aandeelhouders van de weegbrug »Voor- uitgang" is gekozen tot seoretaris M. Hage alhier. De leden der Landbouw vereeniging ^Vooruitgang zij ons Streven" alhier hebben in hunne vergadering tot voorzitter gekozen den heer J. Hage Jz. Van Jammen en Peru Guano. Men meldt onsIn het oogstoverzioht van 15 Juli 1904 kan men lezen onder de rubriek aardappelendat de vroegere eetaardsppel, bij uitnemendheid de jam, meer en meer door andere soorten, zooala de Eigenheimers, de Zeeuwsche blauwen en bontblauwen vervangen worden. Daar ik dit vreemd vond, omdat over het algemeen de jammen veel hooger van prijs zijn dan de andere soorten, informeerde ik bij gelegenheid eens naar de reden. Ik vernam toen, dat de jammen in de laatste jaren veel minder opbrachten, dan zij vroeger fewoon waren te doen; dat in vele streken e jammen niet meer „willen", zooals de boeren eigenaardig zeggen. Inderdaad de aardappels, die vroeger prachtige oogsten opleverden, „willen" niet meer. Doch, heeft men onderzocht en weet men nu, waarom ze niet meer „willen?" Zou de oorzaak misschien gezocht moeten worden in een verkeerde bemesting? Vroeger, toen men allerwege op groote schaal Peru-Guano gebruikte, toen dit de eenige aardappelmest was, hebben de jammen altijd gewild. Daarom geef ik een ieder den goeden raad: Verander de in de laatste jaren aangewende bemesting en gebruik echte Peru-Guano voor uw aardappelen en ge zult zien, dat de jammen opnieuw zullen trillen. Brieven uit Berlijn. Van onzen Correspondent). Vorstelijke lasten, - Etlkette. Berlijn, 9 Februari 1905. Een ziekte komt nooit gelegen, doch aller minst enkele uren vdór de aankomst van logeergasten van distinotie, die verwachten mogen, met de noodige égards te zullen worden ontvangen. Wanneer op zulk een ongelegen tijdstip één der familieleden plotseling door een ernstige ziekte wordt aangetast, zal het hoofd van het gezin in de eerste consternatie dadelijk met schrik aan de aanstaande gasten denken, die straks moeten arriveeren, en zich afvragen, zou het nog mogelijk zijn, hen af te telegrnfeeren, en zoo niet, hoe raak ik ze dan het spoedigst weer kwijt, nu onze arme zieke al onze gedachten en onze zorg vraagt. Is in een dergelijk geval bij een gewone familie de consternatie al niet gering, aan het hof van een machtigen vorst als Keizer Wilhelm, die zooveel afdoet, op één dag, en wiens dag- verdeeling al voor weken vooruit is vastgesteld, brengt een plotselinge ziekte voor een oogenblik het ingewikkelde raderwerk der hofhouding in de war. Bij gelegenheid van Keizers ver jaardag, 27 Januari, komengewoonlijk vorstelijke gasten van elders naar Berlijn. Dat zou ook nu het geval zijn geweest. Doch aan den voor avond van den verjaardag wordt, zooals men zich herinnert, prins Eitel Fritz, de tweede zoon van het Keizerlijk echtpaar, plotseling op het ziekbed geworpen. Dadelijk werden de offioiëele verjaarfeesten tot eeo minimum gereduceerd, daar de ziekte zich onmiddellijk zeer ernstig liet aanzien, en nog jnist bij tijds kon men de beide vorstelijke gasten, die het Duitsohe grondgebied al bereikt hadden, telegrafisch verzoeken, hun bezoek voorloopig uit te willen stellen, totdat het gevaar geweken zou zijn. Verscheidene dagen hing het leven van prins Eitel, die met hocky-spelen op het ijs kou had gevat, aan een zijden draad. En het heeft Diet veel gesoheeld, of de verraderlijke longont steking, welke in dezen winter reeds zoovele jonge slachtoffers heeft gemaakt, zou ook van de Keizerlijke familie baar tribuut hebben geëischt. Gelukkig is het gevaar nu eohter feweken; de robuste natuur van den bizonder nappen, flink uit de kluiten gewassen 20-jarigen prins heeft de overhand behouden. Nauwelijks is de zieke aan de beterhand, of etiket en ver plichtingen van allerlei aard doen zich weer gelden voor de ouders. Sinds gisteren vertoeven de beide vreemde vorsten, prins Karl van Bourbon, infant van Spanje, en vorst Ferdinand van Bulgarije, die in het laatst van Januari hun reis naar Berlijn plotseling moesten afbreken, in Berlijn en hebben in het Koninklijk Slot „Wohnung genommen". Met den bekenden Haby zou Ferdinand van Bulgarije nu kunnen uitroepen: „Esisterreiohl"! Jarenlang werd hij niet voor vol aangezien, in de Duitsche politieke Witzblütter werd Ferdinand met den geweldigen komkommerneus voortdurend in de maling genomen en bespot, maar als een eohte Koburger hield hij voet bij stuk, en slaagde er ten slotte in, stevige fundamenten te leggen onder zijn aanvankelijk zeer wankelenden troon. J'ysuis, j'y reste, dacht hij, terwijl hij zich meer dan eens de minach tende behandeling van zijn machtigen „vriend" en beschermer, vadertje Nikolaas, kalm liet aanleunen. Zijn tijd zou wel komen. En nu heeft hij als gast van den Duitschen Keizer gisteren zijn intrek genomen in het Koninklijk slot. Toch wordt „Bulgarije", wiens stevige neus een dankbaar mikpunt is voor de Witzblütter, nog niet heelemaal voor vol aan- Sezien, hetgeen hem op verschillende manieren uidelijk aan het verstand wordt gebracht. Terwijl prins Karei van Bourbon, als ver tegenwoordiger van den jongen koning van Spanje, door den Keizer persoonlijk van den trein werd gehaald en naar het slot geleid, moest Ferdinand zich tevreden stellen met een paar prinsen van den bloede, die den gast namens den Keizer complimenteerden. In het slot gearriveerd, werd Ferdinand alleen door den Keizer ontvangen, eerst later op den dag door de Keizerin, 's Avonds bij gelegenheid van het eerste groote hofbal van het winter seizoen, moest Ferdinand met een plaatsje vrijwel achteraan in den schitterenden hofstoet voor Hef nemen, welke onder „Vortritt" van lijfpages en hofmaarschalken de Wilte Zaal betrad. Een gast van distinotie zou de Keizerin hebben binnengeleid en haar partner geweest zijn bij het souper. Al is Ferdinand ook sinds lang regeerend vorst van Bulgarije, toeh plaatst de Keizerlijke gastheer hem nog lang niet op één lijn met andere regeerende collega's. Terwijl Keizer Wilhelm zelf zijn gemalin binnenleidde, en later aan het souper naast haar plaats nam, werd aan „Bulgarije" een „arm nichtje" zonder land en zonder geld als dame aangewezen, niet eens koninklijk, en ternauwernood „doorluchtig", n.l. prinses Alexandra zu Schlesing Holstein-Sonderburg, die haar naam „Sonderburg" alle eer aan doet. Bij een hofbal, zooals gisterenavond werd gegeven, speelt de etikette een groote rol. Wee dengene, die een faux pas zou maken, of een andere plaats innemen, dan welke hem of haar door één der hofmaarschalken werd aangewezen. Voor tal van adelijke Kadetten uit Qroas- Lichterfelde bij Berlijn is zoo'n bal een groot evenement. Zij funeeeren bij dergelijke feeste lijkheden aan het nof als pages, en doen ook bij bals dienst in hun roode galakostuum met kuitbroek, witzijden kousen, lage schoenen en kanten jabot. In een groote break rijden de heertjes, de grijze militairen overjas losjes over het mooie pakje gehangen, 's middags naar het Koninklijk slot, waar zij eerst op een 6tevjg diner worden onthaald, waarna de dienst begint. Op den keper beschouwd, nemen zij zuiver de functies waar van lakeien en kellners, wat niet weg neemt, naar ik me heb laten vertellen, dat het gros der achterblijvende Kadetjes graag voor deze bizondere gelegenheid als „lakei" zou optreden. Jongelui uit de oudste adelijke ge slachten doen dienst als lijfpages van het Keizerlijk echtpaar, en bedienen de Majesteiten aan het souper. Een paar jaar later komen de gewezen pages, nadat zij tot luitenant in een aer „feudale" garderegimenten zijn bevorderd, als zeer gewilde gasten op de hofbals. Voor de jongere oflioieren staat een invitatie voor een hofbal of een gala-voorstel ling in de opera gelijk met een bevel, wat echter niet insluit, dat zij op het bal ook werkelijk mogen dansen. Het grootste aantal dient als stoflage, ter wijl alleen zij, die onberispelijk kunnen dansen, een dame mogen engageeren. Elke dans wordt geopend door twee oflicieele Vorstiinzer uit de voornaamste garderegimenten, die gedurende het geheele winterseizoen worden vrijgesteld van troependienet, doch daarentegen 's avonds en 's nachts op het spiegelgladde parket een des te zwaarderen dienst hebben, daar zij niet alleen op alle hoffeesten, doch ook op de bals der diplomatie en der hofkringen steeds de rij der dansende paren moeten openen. Dat zij meesters behooren te zijn, in hun speoiale „vak", evengoed linksom als reohtsom be hooren te kunnen walsen, en de kunst moeten verstaan in het dichtste gedrang en op een minimum van ruimte te keeren cn te wenden, zonder dat hun dame met schouders of armen van andere paren in botsing komt, spreekt vanzelf, want de Keizerlijke gastheer ziet scherp, en verlangt dat de paren even correct zullen dansen, als de troepen behooren te manoeuvreeren. De moeilijke dansen, de oude gavottes en menuettes worden dan ook terdege ingestudeerd, en op voorafgaande avonden gerepeteerd, tot „alles klappt' Een niet minder zware rol hebben bij zoo'n gelegenheid de hofmaarschalken. In den voor avond gonst het in de prachtige witte marmer zaal als in een bijenkorf, heeren en dames in schitterende galakleeding loopen nog onge dwongen dooreen of staan in troepjeB te praten, maar als het oogenblik is aangebroken, dat de hofstoet verwacht wordt, is aan ieder door de hofmaarschalken naar raDg en anci ënniteit een vaste plaats toebedeeld. De niet- dansende dames en heeren cn zij maken de meerderheid uit blijven dan angstvallig bij de categorie, waarbij zij zijn „ingedeeld"; rechts van den troon zijn op een estrade voor de echtgenooten der ambassadeurs en gezanten tabourets gereserveerd; daarnaast staan de heeren van het corps diplomatique. Rechts tegenover den troon nemen de dames-cxoel- lenties, vrouwen van ministers en hooge officieren en de met-dansende dames plaats, links van den troon de dames der hoogste hofdignitarissen onder aanvoering van gravin Billow, vrouw van den Rijkskanselier. Het vrouwelijke jonge dansvolkje moet met een plaats voor lief nemen achter de vorsten, ministers, generaals en admiraals, terwijl de naar Tanz befohlene jonge officieren bij elkaar staan aan de smalle zijde van de zaal bij den ingang naar de kapel. Het geheel doet aan een reusachtig schaakbord denken. Het Keizerlijk echtpaar zelf neemt geen deel aan het bal, doch onderhoudt zich met dezeD en genen der gasten, waarbij een reusachtige officier van de Garde du Corps met den zilveren adelaarehelm op het hoofd, overal den Keizer op den voet volgt, opdat ieder der aanwezigen steeds kau konstateeren, in welk gedeelte van de zaal de Keizer zich op zijn rondgang op houdt. Klokslag half één is het schitterend schouwspel ten einde. K. de aanvoer uit Walcheren maar klein, echter voldoende voor de behoefte. Veel ging er in den handel niet om en met uitzondering van tarwe, zomergerst en kroonerwten, die hooger werdeu gekocht, bleven prijzen van alle andere j artikelen onveranderd. j De noteering is als volgt: nieuwe Walch, tarwe f 7 a f 710; rogge en wintergerst niet ter marktzomergerst f 4.85 f 4 95 haver f 3,50; Walob. wilte boonen f 17.50 a f 18; roade bruine boonen f 10; huge dito f 10 f 10 50, paardenboonen f 6 75; tuinboonen f 6.50; kroonerwten f 7.25 f 7.40. Z 1 E B 1 K Z E E. TUD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. Febr.-Mrt. Maros- ouderdom. H. W. L. W. D. KL u. m. 22. 19 voor ai. 4 34 10. 2 nam. 5. 4 10 9 23. 20 voorm. 5.18 10 45 nam. 5.46 1050 24. 21 voorm. 5.59 11.27 nam. 6.27 11.40 25. 22 voorm. 6.38 nam. 7. 8 0.18 26. Z. voorm. 7.20 0.41 nam. 7 57 1.15 27. 24 voorm. 8.15 1 47 nam. 9. 2 2.23 28. 25 voorm. 9.33 3. 4 nam. 10 29 3.46 1. 26 voorm. 11.11 4 34 nam. 11.53 5.10 L. W. 5,30 Burgerlijke (Stand wan Zierikzee, obboren: 18 Febr. Een xoon van G. H. P. Rtbbens en J. J. Bienefelt. 19 dochter A. d. Cingel en A. J. Brouw. 19 C. J. Willemse en A. Pher- nambucq. 51 i J. Oannoo en Z. van de Wege. Weekmarkt te Zierikzee, 23 Febr. 1905. Boterprijzen: De Boter ie verkocht voor f 0,471, f 0,55, f 0,57$ en ƒ0,60 de 5 Hectogr. Kip-Eieren: De Kip-Eieren zijn verkocht f 0,60, 0,75, f 0.82$ on f 0,90 per 25 stuks. STOOBIOOTDtHlIST FebruariMaart. AMBTERDAM8CHE TIJD. Van Middelburg: Van Zierikzee: smorg. 'smidd. smorjr. 'smidd. Zaterd. 25 7,30 2,30 Zaterd. 25 7,30 2,30 Zondag Maand. 26 7,30 Zondag 26 7,30 27 7,30 2,30 Maand. 27 7,30 Maand. 27 11,15 Dinsd. 28 7,30 2,30 Dinsd. 28 7,30 1,- Woens. 1 7,30 3.— Woens. 1 7,30 2,30 Dond. 2 7,30 3 Dond. 2 6,30 3,30 Vrijdag 3 7,30 3,— Vrijdag 3 7.30 3,30 Zaterd. 4 7,30 3.— Zaterd. 4 7,— Zaterd. 4 11,15 Indien reizigers van Zierikzee raar Goes, by den Agent tc ZiorikzM, vó&r het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtcndreizen op den voorafgaanden avond, vbor 8 nar) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om i een bijwagon naar Goes worden getelegrafeerd. Ondergeteekendea betuigen hun' hartelijken dank voor de blgken van 1 belaogetelliog, ondervonden bij bet overlijden van hun Echtgjooota en Moeder JACOBA JOHANNA BOUTER8E. colunsplaat, I A B K T B H mCBT»». Zierikzee, 23 Febr. De aanvoer bestond hoofdrakelgk uit tarire, gerst en rogge, die tot ongerepr onveranderde prijien plaatsing ronden. Tarwe f 6 50 4 f 7chevaliorgerst f 5 80 4 f 6.-I0 wintergeret 4 60 4 f4.90; somer- geret f 4.20 4 f 4 30; roggo f 4 60 4 f 4 80; haver f 3 4 f 3.60; erwten (kleine) f 6 75 4 f 7kroonerwten f 7 4 f 7 25brnine boonen f 9 4 f 10. Voor de zaai geschikte partijtjes gingen boren de noteering. Middelburg, 23 Febr, Ter graanmarkt van heden wae, erenaie roorgaande week, Biezei.inge j. p. wagenaar. j. l. wagenaar. l. wagenaar—deurwasrder. Hartelijk dank roor de rele bewijzen ran belangstelling op 20 dezer ontrangen. Serooskerke, 23 Februari 1905. L. HAN8E. *m* Bg one rortrok naar Ned.-Itd roepen wij gan Familie en Vrienden een laatat vaarwel toe. Genua, atoomeobip .Koningin Wiibeimina". A. FRANKEN J.Az. en Ecbtgenoote. tor behandeling van Zenuw-, Inwen dige eu Rheumatische Ziekten. Directeur-Geneesheer Br. TJ3HT CATX). Prospeotua op aanvrage. Magazijn van Grafmonumenten en Marmeren Schoorsteenmantel! Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen voor Bruggen, Sluizen en Gebonwen, Slijpsteenen en Straatkeien. AUG VAN DYCK—PETIT, Stationstraat L 5 en 6, Bergm-op-Zoo>n. ALLE op 1 Maart 1904 ver schenen en betaalbaar gestelde bin nen- en bnltenlandsche Coupon* worden betaald ten Kantore van R. KOOLE ZOON. ALLE per Maart a.s, verschenen en betaalbare Conpong worden betaald ten kantore van de Appelmarkt B 3, Directeur J. HOOGENBOOM. Havenplein A 336. AIjLH op 1 maart betaalbare COUPONS worden ran af heden ten oneen kantore verwteteld. Verschenen bij S. OCHTMAN ZOON bevattende de voorschriften ingevolge de woningwet, 2de drukdoor J. SNELLENGemeente- Secretaris van Zierikzee, prijs 0,50, aan welk ontwerp in gemeenten bereids door H H Gedeputeerde Staten van Zeeland hunne goedkeuring ie gehecht. Notaris TAN NOUHUYS te 1^^^ Zierikzee zal, Zaterdag 25 Februari 1905 'a nam. te 1 ure, in de Herberg van J. J. Gast fe Brouwershaven, voor den verband- houder, openbaar verkoopen: >VRIJHEID", groot 18 tonnen, liggende in de Haren te Brouwershaven met al zijn STAAND- en LOOPEND WANT, ZEILEN, ANKERS en verder Scheepstuig. Dg Notatie H. J. VAN NOU- HUYS te Zierikzee zal, Maandag 27 Februari, te 10 ure, op het dorp te Renesie, openbaar verkoopen EENE AANZIENLIJKE PARTIJ als: Delen, Balkeu, Ribben, Palen, Schroten, Schalen, Latten, enz. De Deurwaarder J. DE REGT te Zierikzee zal, op Dinsdag 28 Februari 1905 des voor middags 10 uur, san de Haven te Dreischor, en op Woensdag 1 Maart 1905, des voormiddaga half 10 uur, aan de Sobuur van M. DE JONGE te Zonnemafire, pobliek verkoopen: EENE GROOTE PARTIJ NIEUWE w.o.Planken Latten Ribben Delen Schroten, Plateo ene. enz. Notaris YAN BETERS t. St.-Maartenfediik verkoopt aldaar wRES? ten verzoeke van de Erven M.a steketee, Vrijdag 3 Maart 1905 n. des middags 2 uren, aan het sterfhuis, waaronder: Bedden met toebebooren, Kabinet, Stoelen, Tafels, enz. b. des avonds 7 uren, ten berberge van M. Polderman, na bekomen rechterlijke machtiging te St -Maartensdijk, groot 6 Aren 94 o.A., in twee koopen, volgens af bakening op het terrein en massa. Door geheele verandering van Zaken ter overname aangeboden: BOTERHAAS en EIEREN op ren der beete etacdoD v.n Rotterdam, Koopsom f 1700. Brieven letter G, Boebh. S. OCHTMAN ZOON. TE KOOP of TE PACHTEN gevraagd: met pl.m. 7 gemeten Bouwland. Br. fr. letters B A, adres Boekhandelaar KROM, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 6