ADVERTENTIE!!. den grond der zaak op 't zelfde standpunt, al is hun kleur genuanoeerd van zacht rood tot purperrood. Nu komt hij tot eenige meer en meer gebruikelijke, ver van malsohe beschouwingen over school en onderwijzer en maatschappelijke toestanden, zegt, dat de ohristen dit niet kan dulden, doch dat het volgens hem niet gaat om twist en tweedracht, en schetst in enkele trekken hun strijd van Groen af tot heden. Hij spreekt van onze natie als achterblijfster op sooiaal gebied en geeft hoog op van de 3 jaren arbeids onzer ministers. De vorige ministers waren ook in 't Regeerkasteel thuis, laat men nu ook royaal zijn en ons 10 jaren gunnen of 40, gelijk de Liberalen hebben fenoten. Hij spreekt van de zegeningen, door e Drankwet ons volk te schenken; over Troelstra als eventueel orgeltrapper der vrij zinnigen, enz. enz. Volgens hem zou Van Houten ook gesproken hebben van 't ontnemen van de vrijheid der school (en art. 194 der Grondwet dan 11) Met den spreker kwam in debat de heer Nieuwdorp, die wees op de noodlottige soheiding, in 't leven geroepen door den vrijzinnige voor //heiden", ja, voor erger dan heiden te ver klaren, en op de uitspraak van Dr. Bronsveld, betreffende het verbond met Rome. De heer Spek wees op de verdeeldheid in spreker'8 eigen partij blijkens 't optreden der Christen-Democraten. In zyn antwoord zegt spreker, dat overal en in alle partijen wel oneenigheid is, en dat hij niet gelooft, dat ds. Talma gesproken heeft van «erger dan heidenen", terwijl Staalman en De Vries tegenwoordig al verscheidene tonen lager zingen. Doon over Bronsveld zweeg de spreker, opmerkelyk genoeg, geheel. Met dankzegging werd door nem de bijeen komst gesloten. St.-Filipaland, 23 Febr. Bij den op heden gehouden wedstrijd der hier bestaande sohietvereeniging was de uitslag als volgt; le prijs, J. v. Nieuwenhuisen, 107 ponten; 2e prijs, P. v. d. Dassen, 401 punten; 3e prijs, L. Rozenrood, 99 ponten; 4e prijs, C. Mol, 94 punten5e prjjs, A. Beurkens, 90 panten6e prij», C. d. Bos, 78 punten 7e prijs, A. Wagemaker, 65 punten. De prijzen bestonden uit luxe-voorwerpan. De rozenprijs behaalde J. v. Nienwen- huizen met 3 rozen. Scherpeniaae, 23 Febr. Door den djjk- raad van het ealamiteuse waterschap zSoherpe- nisse" zijn op de voordracht geplaatst ter vervanging van den heer C. D. Boiier (overl.) als lid van het bestuur der waterkeering, de heeren 1. Chriatiaan Har tog; 2. Cornelia Hartog; 3. Pieter Noordyke. Dat er alhier niet veel belang gesteld wordt om kiezer te worden, blijkt hieruit, dat er slechts 5 personen zgo, die zioh daarvoor hebben aangemeld. Nog steeds bestaat te Soherpenisae een zeer onde vereeniging, die dagteekent van af het in leven zijn van Jaooba van Beieren. Deze vereeniging heeft zeer eigenaardige beginseleo. Het aantal leden, wat het ton hoogste mag tellen, mag volgens het onde reglement niet meer dan 60 bedragen. Niemand mag lid worden, wanneer die niet ingezetene is van Soherpenisae. Van andere naburige gemeenten wordt niemand als lid toegelaten. De leden moeten zeer nette mensohen zyo van welke in geen geval kan bewezen worden 'dat ze zich ter een of andere tijd hebben sohuldig gemaakt aau diefstal of andere baldadige handelingen. De vereeniging heeft een hoofddie overdeken genoemd wordt; daarvoor wordt in de meeste gevallen de burgemeester benoemd. Bovendien heeft ze een boekhouder, die is belast met de administratieve werkzaam heden aan de vereeniging verbonden, benevens vier offioieren, een tamboer en een bediende. Eens per jaar viert de vereeniging feest io de pinksterdagen, te beginnen des Woensdags middags 12 ure preoies op een berenkamer van het gemeentehuis. Tegen 12 ure zorgt de vaandrig, dat by op de kamer aanwezig is om preoies te 12 ure het vaandel uit te steken, eveneens gelast hjj den tamboer, die met hem aanwezig is, de kamer te verlaten, betreffende een marsch te maken door de gemeente. Van dat oogenblik af heeft ieder lid het recht op de kamer te komen, alwaar hen een heerlijk glaasje bier waobt. De leden zijn aan geen bepaalden tyd gebonden, doch knnnen, indien ze talks ver langen, op de kamer blijven tot 's avonds 10 unr, het sluitingsuur. De vereeniging, 't is reeds medegedeeld, heeft vier officieren, die ieder op hnn benrt twee achtereenvolgende uren zitting hebben op de kamer, om te zorgen voor de orde. Wie van de leden vloekt of zioh schuldig maakt aan andere wanordelijkheden, verbeurt een boete van f 0,40. Deze boeten worden door ieder offioier die zitting heeft geboekt en aan den boekhouder overgedragen, die verder zorgt, dat ze het volgend jaar in orde gebracht worden. Het feest duurt tot Zaterdagavond van diezelfde week 10 uur, wordt daarna gesloten tot het volgend jaar. Gedurende de opening heeft ieder lid het recht zooveel bier te drinken als bij begeert. De bediende zorgt, dat de glazen steeds gevuld worden, hetwelk geeohied met zeer ouderwetsohe tinnen kannen, even zooveel jaren tellende als de vereeniging oud is. Boven dit alles hebben de leden ook nog eigenaardige verpliohtingen te vervallen. Komt iemand van de broeders te overigden is ieder broeder verplicht zioh in de kleedij, die daarbij is voorgesohreven, bij de begrafenis aan te sluiten. Ieder lid ia dan voorzien van een witten halsdaa met hoogen hoed, terwijl niemand, geldige redenen uitgezonderd, mag wegblijven. Is het tyd vau vertrek wordt een kleed over de baar gelegd en daarop een zilvere vogel geplaatst tot aan het graf. Hemelvaartsdag hebben de officieren en de boekhouder beuevens de bedieade een maaltyd, dewelke wordt gehouden in een herberg daarvoor uitgekozen, waarbij door den boekhouder rekening en verantwoording wordt gedaan over den stand van zaken, de vereeniging betreffende. Deze vereeniging is volgens mededeeling nog de eenige, die bestaat in Nederland. Tot op 't laatst van 1903 was een dergelijke vereeniging te Steenbergen, doch is volgens mededeeling ontbonden. Poortvliet, 24 Febr. Uit de »Zeeuwsohe Omtrekken" van de Af. Ct. nemen wij gaarne het volgende over Heeft het Zand menige behoefte in de gemeente Poortvliet doet zioh meer het gebrek aan geneeskundige hulp gevoelen. Een paar jaar geleden, toen de onde ge meente-geneesheer was overleden, kon, als gevolg van eene oproeping vanwege het gemeentebestuur, een opvolger worden benoemd die echter, na een kort verblijf, zonder dat hij naar men ons meldt weten kon, of hij voldoende praktijk zou krijgen, weer vertrok. En sinds dien is meu daar, iu een gemeente met ruim 1500 inwoners, verstoken van alle geneeskundige hulp, teuay men die van elders hale. Soherpenisae, kleiner in zielental, heeft een dokter en eene vroedvronw; io Tholen, dat tweemaal zoo groot is, zijn twee dokters en eene vroedvrouw. Poortvliet nu mist beide. Wordt hierdoor de rekening voor een patient, die elders huip moet zoeken, hoog; nog erger ia het tydverliea, dat daarvan het gevolg is, vooral in ernstige gevallen. Bij plotseling opgekomen ziekten moet men tenzij men een fiats hebbe, een rytuig of een fietser neme minste! s een half uur loopeu om eeo dokter te haleu. En dan treft men bet meer dan eene, dat deze niet thuis is. Met een vroedvrouw hetzelfde. En als deze haar dieneten bewijst, maar adviseeren moet andere hulp in te roe pen, d«Q begint opnieuw het lastig en kostbaar en dan nog bedenkelijker zoeken naar een dokter van elders. Zie, dat is een onhoudbare toestand, waarin zeker wel mag, neen moet vooraien worden. Daar hebben wij, stadsmenechen, geen begrip van. En toch pruttelen wij al wanneer een dokter niet spoedig komt. Waarom nu juist Poortvliet zulk eene uitzondering op den vrijwel algemeenen regel, ook op Tholen, maakt, weten wij niet. Wil het gemeentebestanr niet genoeg betalen voor geneeskundige hulp; of is er te weinig uitzicht op eeu behoorlijk bestaan voor een dokter daar? Heeft dat gemeentebestuur de pogingen om iemand te krijgen geataakt? En zoo ja, om welke red. n Is de gemeente te karig; dat zjj dan haar vroegere besluit omtrent salaris eens herzie I In elk geval is een gemeente-vroedvrouw alles behalve een weelde. De toestand te Poortvliet zal zeker dan ook wel door Gedep. Staten aan den minister van binnenlandsohe zaken, ingevolge diens vezoek, worden bekend gemaakt. En wat een gemeente-geneesheer betreft, een goed salaris zou een jong arts allicht aanmoedigen om te komen. Wy meenen toch, dat er genoeg jonge artsen zijn. Bovendien kennen wij gemeenten, waar men dezelfde ervaring van komen en spoedig weggaan van zulk een titularis opdeed, maar waar men eindelyk, toen de gemeente behoorlijk honoreerde, zioh in een veel beteren toestand mocht verheugen. Als men maar eens flink doortastte I En doet het gemeentebestanr dit niet, zou bet dan ook op den weg van den hoofdin specteur der Volksgezondheid voor Zuid-Holland en Zeeland, dr. W. P. Roijsch te 's Gravenhage, kannen liggen om zijn aandacht eens te wijden aan den toestand te Poortvliet, en het bestunr daar wyzen op zijn plioht iu deze? Ond-Voasemeer, 24 Febr. Naar wjj ver nemen zal van vrijzinnige zijde de heer De Klerk, lid der Tweede Kamer voor Rotterdam, hier ter plaats eeo politieke rede houden. Wiaaenkerke, 23 Febr. Aan den oala- miteueen Anno-Frisopolder had Dinsdag een oaverafsobuiring plaats, ten Westen van de direotiekeet, ter lengte van pl.m. 150 M., met een inscbaring van 70 M. Wegens het ongunstige weder kon oppeilling niet gesohieden, zoodat da diepte nog niet is op te geven. Omdat meerdere bizonderheden ontbraken werd dit bericht eerst heden toegezonden. Vlake. De heer M. Willemstey i alhier, iu dienst als brngwachtersknecht by de maat schappij tot exploitatie van staatsspoorwegen, is vanwege de maatschappij een eervolle vermelding, benevens een gratificatie van tien gulden toegekend, zulks wegens betoonde activiteit en eerlijkheid inzake bet redden van een drenkeling (den heer M. I. alhier) op 29 Jan. j 1. en het vinden van een portefeuille bevattende een bedrag van f 700, op 30 Jan. j 1. Waarschijnlijk tengevolge van den harden wind dreef Maandag een Brninisser mosselficheepj 3 (schipper M. Kik) tegen de spoorbrug, juist toen een sneltrein aankwam. Het kwam met den trein in aanraking, zoodanig, dat het aeil geheel in flarden werd gescheurd, touwen werden afgerukt en de giek in stukken aan de overzijde van het kanaal werd gesliogerd. Van den trein waren glasruiten gebroken, waarvan de stokken wijd en zijd waren verspreid. Persoonlijk letsel bekwam niemand. Bresken8, 23 Febr. Wegens het ruwe weder lag de beuitschipper W. van der Heuvtl, die geregeld van Cadzand op Rotterdam vaart, reeds eenige dagen met zya schip in de haven alhier. Omstreeks half ééu afgeloopen nacht bemerkte hij dat er brand op zijn schuit waa ontstaan. Zijn eerste werk was zjjue drie kinderen, die reeds sliepen, te redden en daarna hnlp in te roepen. De vlammen, door den feilen wind aan gewakkerd, hadden inmiddels de geheele landing aangetast, die bestond uit een groote partij hout eo muis, eenige vaten olie, balen bloem, kistjea suiker enz. Na verloop van een uur of vier was meu met vereende krachten den brand meester. Behahe de party mais en eenige planken kan men de lading als verloren beschouwen, terwijl het schip niet veel meer waard is dan om gesloopt te worden. Verzekering dekt de schade. tlClHIAKII, Waarschuwing aan onze melkboeren en boerinnetjes l De veehouder G. H. uit Watergraafsmeer, die door de rechtbank te Amsterdam tot 5 maanden gevangenisstraf was veroordeeld, omdat hy de door hem ge leverde volle melk met*water had aangelengd, stond thans in hooger beroep voor het hof terecht. De adrocasi-generaal achtte de straf wel zwaar, maar niet te zwaar, omdat het ge pleegde misdrijf zoo veelvuldig voorkomt, en zoo moeilijk te oonstateeren valt. Spreker cisobte daarom een gelijke straf ala de rechtbank bad opgelegd. De reohtbank te Rotterdam behandelde de zaak van J. H. Dohrer, inspecteur eener rijtuigmaatschappij te Berlyn. Aan beklaagde werd ten laste gelegd als zoude hij op 13 September 1904 1°. met het doel om zijne echtgenoote Charlotte Anguste Emilie Daniël opzettelijk van het leven te berooven, althans baar ■waar lichamelijk letsel toe te brengen in zyne woning in pand no. 8 aan de Korte Wagen straat, die vrouw opzettelyk met oen geopend scheermes een snede toegebracht hebben in den linkerkant van den hals, waardoor de gemeenschappelijke hoofdslagader (arteria ca- rotie communis) en de inwendige strotader (vena jugnlaris interna) doorgesneden zyo, waarvan een uitwendige verbloediog het gevolg is geweest die den dood dier vrouw veroor zaakt heeft; 2°. na bovongemeld feit gepleegd te hebben, opzettelijk brand hebben gesticht in die woning, waarvan gemeen gevaar voor menschen en goederen te dachten was, door de kleeding- atukken, waarmede hot lichaam van die vronw na haar orerlijden was bedekt en andere kleedingstukken en lappen die over den vloer dier woning verspreid lsgon en welke kleeding- stukken en lappen alle met petroleum gedrenkt waren, aan to steken. De bokiaagde bekende den moord, doch ontkendo de braodetiohting to hebben be dreven. Het O. M. eischte 10 ja ar gevange nisstraf. Donderdag 1.1. werd voor het Hof to 's-Hsge behandeld het beroep ran den tffioier van jastitio te Middelburg tegen het ontslag van rechtsvervolging van een 23juigen boerenknecht te -Oost- en Weet-Souburg van do aanklacht van verwonding van zijn gewezen patroon, die orerleed. De Middelburgtohe rechtbank bealiste dat bekl. uit noodweer gehandeld had, om zich te bevrijden uit do handen eener bende. De advocaat-generaal betwistte de noodweer, maar vond in de veronderstelling van bekl dat men hem algemeen te Ijjf wilde, aan leiding niet te zware straf, en dus 1| jaar gevangenis, te vorderen. De verdediger, mr. H. Oele uit Middelburg, betoogde dat de doodelijke wond alleen uit noodweer was toegebracht, daar bij do plaats gehad hebbende worsteling, die ontstaan was over het uit te betalen loon, do beklaagde onder den baas op zyo aangezicht lag en hij nit noodweer in aen blinde met zjjn mes stak. .Van hot vonnis der rechtbank te 's-Gravenhage, waarbij de metselaar D. wegens nmishandoling den dood tengevolge gehad hebbende", gepleegd op den kastelein Van Eekeion op de Groote Markt, tot 5 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, is zoowel door den officier van justitie, die wegens doodslag" veroordeeling tot twaalf jaar bad geëisoht, als van de zijde van den veroordeelde booger beroep aargeteekend. FINANXIKELE BERICHTEN. Blijkens de Nederlandsche Staatscourant d.d. 16 Februari 1905, no. 40, komen de 4 °/0 pandbrieven van de Zuider-Hypotheek- bank, gevestigd te Breda, voor op de lijst van fondsen, welke in aanmerking komen voor de belegging van gelden der Rijksverzekerings bank en welke met uitsluiting van andere in pand kannen worden gegeven door werkgevers, die het risioo van de bij de Ongevallenwet 1901 geregelde verzekering hunner werklieden zelve wenschen te dragen, en door naamlooze vennootschappen en ver- eenigipgen, welke risico's als boven bedoeld wenschen over te nemen. PRBDIK.1 in onderstaande Gemeenten van X o n d a g SO V De Geref. Kerk te Zierikxee:" Voorin, tien ure; ds. Laman. (Bediening H. Avondmaal); 's avonds zes ure: Idem. (Dankzegging). Herv. Kerk te Kerkwerve: 'sVoorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerka; 's Voorm, half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. hall tien ure: ds. De Jagher. Hart. Kerk ia Rauassa: 'sVoorm. half tien ure: ds. Onnes. Herv. Kerk te Noordwalle '8 Nam. 2 ure: ds. Onnes. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Brouwer. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Haamstede: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leest erb. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Dinsdag 28 Febr. 's Avonds 6.30 urede heer Kersten vau Meiifkerke. Herv. Kerk te Eikenee-. 'sVoorm. tien ure: Zondagsschool; 'snam. twee ure: ds. De Jagher van Burgh. Geref. Kerk te Eikerzee 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Horjus. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ore: ds. Meyer van Noordgouwe. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. G. IJ. de Jonge. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Nam. twee urede heer W. Reus, candidaat te Amsterdam. Herv. Kerk te Drelschor: 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Griend. (Doopsbediening). Landbouw en Veeteelt. St -Filipsland, 24 Febr. Io 1904 werd aan de weegbrug albier gewogen Aardappelen 364472 KG ajuin 101128 K.G.granen 27582 K.G pulp 222763 K G. hooi 2827 KG.; bieten netto 799107 K.G. OMDKUWLJ*. De voordracht voor onder wy teres aan school I te Middelburg, vacature mej. Bleeker, hoofd de heer Jongepier, bestaat uit de dames: F. 8. van Wuyckbuijze te Vlissingen, A. P. A. Jansaeu te Domburg eu F. Baetens te Goes. Benoemd tot onderwijzer aan de sohool voor Geref. onderwijs te Middelburg de heer F. de Hallu te Rotterdam. Gemengd Nieuws. Te Nizza overleed in Augustas 1.1. eon 90 jarige Israëliet, Abraham Fidler genaamd, die als een bedelaar leefde, maar onder wiens kleederen men papieren geld verborgen vond, ter waarde van f 960.000, alsmede een testament, waarin hy zyo geld vermaakte aan biron Rothschild te Parijs. »Geld zoekt geld", schreef bjj er by. Baron Rothschild liet echter, als een humaan man, overal zoeken naar bloedverwanten van den erflater. Te Odessa ontdekte men er drie, onder wie een gedeelte der erfenis werd ver deeld. Bij verder onderzoek heeft men thans te Brooklya nog vijf bloedverwanten van Fidler ontdektoen oude Israëliet en zijn vier zusters. Die zullen nu waarschijnlijk ook hun deel van de erfenis ontvangen. De Burgemeester vau Zeist waarschuwt tegen twee personen, wier opsporing en ver blijfplaats bij verzoekt, die trachten onder allerlei voorwendsels minderwaardige mannfeo- turen te verkoopen. Zij hebben te Zeist alzoo van eene vrouw f 28 weten machtig te worden. Signalement: de le fl nke lengte, stevig gebonwd, circa 60 jaron, zware baard, is of bondt zich doof, spreekt Dnitsobgekleed met hoed, zwarte winterjas en donkere pantalon; de 2e 25 A 30 jaren, middelmatige lengte, glad gelaat, netjes gekleed met bruioe overjas, dito pantalon en pet. Een oude misdaad aan 't licht gekomen Io het spoordok bij bet station Hoogezand verdronken 18 jaren geleden tw3e jongelingen. Men dacht aan misdaad, maar de sohuldigen werden niet gevonden. Thans schijnt er toevallig eenig lioht te zyo gekomen door uitlatingen van zekeren T. Het onderzoek is opnieuw aangevangen. Het is ongeloofelijliwelke groote sommen gelds soma onafgehaald blijven liggen op de banken, groote sommen, ontstaan door het uit loten van effecten. Er is een lijst, waarop al de onafgehaalde loten van de stad Parijs zya vermeld, en daarop komen de volgende bedra gen voorEr zijn C loten van 100,000 francs, eenige loten van 50,000 fratos, eenige van 25,000 en vrij groot aantal van 10.000 froa., die alle nog op bun bezitters waohten. Ver scheidene van de loten zijn al 20 jaar geleden getrokken en nog kwam niemand ze inlossen. Men kan nog 10 jaar waohten met de inlossing, na dien tyd vervallen zij aan den staat. Het is das zaak voer de 8cbtelooze bezitters om ze op te vorderen. Uit Hengelo meldt men aan de Zw. Ct.: Terwijl hedenmorgen een Duitsch paarden- handelaar bezig was een wagon met paarden te lossen, op de losplaats der S.S., werden door een of andere oorzaak eenige paarden wild en renden de rangeerplaats op, met het gevolg, dat 3 paarden overreden en gedood werden. De trein had eenige vertraging, maar niet van belang. tEUFLTEN chouwen en DuiveJand. bruart 1 9 O li. Ghr. Geref. Kerk te Zieriksee: 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure eu 's«ronds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee ureds. Kars. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nienwerkerk; 'sVoorm. half tien ore: Leeskerk; 'snam. twee ure en 'savond8 zes ure: ds. Cramer. Oud-Gerei. Kerk te Nienwerkerkl 's Voorm. negen ure's nam. twee ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Woensdag 1 Maart, 's Avonds zes ure: de heer Kersten van Meliskeike. Herv. Kerk te Ooeteriand: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Ruyach van Dugteren. GereL Kerk te Oosterlaud 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ureds. C. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 'g Voorm half tien ure eo 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure ea 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vyf ure: ds. De Jager. Oud-Garet. Kerk U Bruinine: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Bomeyn. Evangelisatie Bruinis»#: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël H: 's Voorm. 10 ure's nam. 3 ure en 's avonds 7.30 ure: voorganger de heer A. v. Oost, Evangelist van Botterdam. Laatste Berichten. Moskou, 23 Febr. Heden had de plechtige inzegening plaats van het lijk van grootvorst Sergiue in de Alexiuskerk in het klooster- Tsjoedof. Tegen 10 uur verschenen de metropoliet en de geestelijkheid. Verder woonden de plechtigheid bij afgevaardigden der ministeries, van den Rijksraad, leden der hof houding, hoogwaardigheidsbekleeders. Voorts hertog George van Mecklenburg. De groot vorsten Wladimir en Nikolaas waren onder scheidenlijk vertegenwoordigd door prins Galitzin en baron Staal. De metropoliet droeg de doodenmis voor wijlen grootvorst Sergius op in tegenwoordig heid van grootvorstin Elizabeth, den groothertog en de groothertogin van Hessen, prinses Victoria van Battenberg, prinses Beatrice van 8aksen-Cobnrg es verschillende grootvorsten en grootvorstinnen. Na de toespraak van deD metropoliet werd de lijkkist door grootvorsten en generaals naar de St.-Andrieskerk gedragen en daar op een katafalk geplaatst, waar zij blijft tot den dag der bijzetting. St.-Petersburg, 23 Febr. Aan den rouw dienst, die heden in de Isaakskathedraal plaats had, naar aanleiding der inzegening van het lijk van grootvorst Sergius, namen deel leden der hofhouding, van den Rijksraad en van den general en slaf. Warschau, 24 Febr. De stakers hier ter stede, sloegen hedenavond tot daden van geweld over. Zij vernielden het groote schakel bord op het station buiten de stad en sneden bovendien nog verscheiden telegraafdraden door. De beambten van den Weichselspoorweg te Warschau en te Olawa hebben het werk neergelegd, daardoor de laatste spoorweg verbinding lussohen Warschau en Duitsehland afsnijdende. Er bestaat nu met Kopenhagen nog slechts verbinding lange een zeer grooten omweg. In de benedenstad zyn erge onlusien uitgebroken. Er zijn troepen ter beteugeling aangekomen. Alexandrowsk, 23 Febr. In drie fabrieken met meer dan 1000 arbeiders is het werk neergelegd. De stakers gedragen zich rustig; hnn eischen zijn van zuiver economischen aard. TBIHWBAIHBI. 's-Gravenhage, 24 Februari Tweede Kamer. Op de Hooger Onderwijs wet is aangenomen met 59 tegen 13 stemmen een door de heeren Schokking en De Visser ter vervanging hunner motie voorgesteld nienw amendement, bepalende dat binnen 3 jaren na de inwerkingtreding der wet een wetsvoorstel moet worden ingediend, waarbij het bepaalde omtrent do vakken der Godgeleerdheid aan de Uaiversiteit nader worden geregeld. Eind stemming der wet later. Vervolgens werden eenige conclusiei goedgekeurd. CORBE8PONDENTI E. Den inzender van het ingezondens stuk uit St.-Pbilipsland beriohten wy, dat antwoorden op advertenties alleen als advertentie kunnen geplaatst worden. Administratie. Heden ontving ik uit Ouwerkerk a/d. A.mstel het smartelijk bericht, dat na eene ongesteldheid van bijna 3 weken, is overleden mijn innig geliefde Kleinzoon Albertus Cornelia Vlaander Cs., in den leeftijd vzn 21 jaar en 6 maanden. Haamstede, 20 Februari 1905. Wed. A. VLAANDER— de Rijke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 2