Influenza, Binnenkoorts. GEVESTIGD ADVERTENTIE!!. C. J. H. TEMPELMANS PLAT, MUSSCHENGILDE, is beslist het beste middel tegen Naar men uit Londen bericht, zou oen Eogel tob impreasario den Markies van Anglesey, die, gelijk men weet, zija vermogen van mil- j lioenen beeft verkwist, een honorarium van 150 pd. st. (f 1800) per week aangeboden hobban, als hij de rol van millionnair wil ver vullen in een pantomime, welke voor hem werd gesohreven en welke in den Qrooten Schouw burg van Islington zal worden opgevoerd. 't Is niet te denken dat de ongelukkige Markies het voorstel aanneemt. Maar het zou nog niet zoo ergerlijk wezon als de vertooniog van Generaal Cronjé op de Wereldtentoon stelling te St.-Louis. In het jaar 1867 verliet een gehuwd zeeman te Warsingsfehn, een Oostfriesoh grensplaats je, zijne woonplaats om eene zee reis te doen. Jaren verliepen er sedert, en nooit liet onze Janmaat iets van zich hooren. De eenige veronderstelling, welke de vrouw kon maken, was, dat baar echtgenoot op zee zijn leven had gelaten. Inmiddels koesterde de vrouw het plan, een tweede huwelijk aan te gaan en werd haar eerste man, na eene afwezigheid van 17 jaren, in het jaar 1884 offioiëel dood verklaard. Spoedig werd nu de bruiloft gehouden en tot het jaar 1897 leefde bet paar gelukkig, daar het zijn echt met een paar flioke telgen gezegend zag. Toen braken er voor de vrouw weer dagen van beproeving aan, daar haar man stierf. Ze was dus opnieuw weduwe. Vóór korten tijd nu, is de voor dood ver klaarde man gezond en wel van zee tot zijne vrouw, die thans te Remels woont, terug gekeerd na eene afwezigheid van bijna 38 jaren. De doodgewaande echtvriend werd met open armen door de vrouw ontvangen. Tragische ijsongelukken. Ook uit hst buitenland worden tal van ijsongelukken vermeld. Bizonder tragisch is de dood van twee knaapjes van 12 k 13 jaar, broertjes, die te Rupelmonde, in Oost-Vlaanderen, zioh op het ijs waagden en erdoor zakten. Toen de moeder, die van het ongeluk vernomen had, kwam toegesneld, was het eene kind reeds doodhet andere hield nog, vastgeklemd aan een ijsschots, het hoofd boven water. De moeder kon geen hulp bieden, doch sprak haar kind moed in om vast te houden tot er assistentie kwam. Maar het kind kon zoo lang niet volhouden. »Moeder, mijn voeten worden zoo koud, ik kan niet meer steunde het knaapje en verdween in de diepte. Ook te Goosnargh, een Engelaoh dorpje, speelde zich een droevig ijsdrama af. Daar was een twaalfjarig jongetje, dat bij zijn grootmoeder op bezoek was met zgn moeder, gaan spelen met twee jonge kneohts van de hoeve der grootmoeder. De drie knapen gleden over het dunne ijs van een diep watertje, doch weldra zakten zij erdoor. De moeder wilde te hulp komen, waagde zich op het ijs, doch verdween eveneens in de diepte. Allé vier verdronken. Laatste Berichten. Warschau, 7 Febr. Toen eenige fabrieken het werk wilden hervatten, hebben stakers verscheiden werklui gedood. Een groot aan tal stakers is er in hechtenis genomen. In Radom breidt de staking zich uit. Er zijn daar 20 arbeiders gedood of gewond. In Skargiska zijn er 24 dooden gevallen en 40 gewonden. In Eatno is het tot erge wan ordelijkheden gekomen. Er zijn vanhier troepen heen gezonden. Petersburg, 7 Febr. Te Mitau is de staking geëindigd, te Libau nagenoeg. Te Windau is ze opnieuw uitgebroken. Er gaan met een extratrein troepen heen. Te Kisjinef hebben een aantal boeren den gouverneur om hulp gevraagd, daar een on gelukkige oogst hen in slechten doen heeft gebracht. De gouverneur heeft geantwoord, dat hij doen zou wat hij kon. Berlin, 7 Febr. (Part.) Uit Petersburg wordt gemeld, dat Gorki in een kleine afzonde ringscel met baksteenen vloer zit. Voor zijn zwakke gezondheid is dat te bedenkelijker, waar hij gewoon was den winter in de zon nige Krim door te brengen. Aan de Poolsche grens is de Pruisische grenswacht versterkt, daar men vreest voor een inval van plunderende Russische werke- loozen. Bij Sosnowice is tegen morgen een groote bijeenkomst van arbeiders uitgeschreven. Men verwaoht er, naar het heet, 40,000 mensohen. Generaal Jedczinsky heeft echter gezegd„Nu heeft het leger het woord, en in drie dagen zal de rust hersteld zijn." Jedczinsky heeft nog drie eskadrons kozakken te Sosnowice gekregen. De academische overheid te Giessen heeft de studenten verboden tegen Gorki's gevangen houding te protesteeren. Tegen Donderdag zijn hier te Berlijn twintig sociaal-democratische volksbijeenkomsten aan gekondigd om te protesteeren tegen de gruwelen van het tsarendom. De bekendste socialistische Parlementsleden zullen er spreken. BerlU n, 1 Febr. flet Huis van Afgevaar digden heeft met 256 tegen 132 stemmen en 2 onthoudingen in tweede lezing art. 1 van de kanaalwet aangenomen, waarbij de regee ring gemachtigd wordt een som van 334,575,000 mark aan den aanleg van kanalen te besteden. Uit naam van het centrum bracht Trim- born heden in den Rgksdag een interpellatie in, waarbij een arbeidsdag van ten hoogste tien uur werd gevraagd. Minister Posadowsky antwoordde: Ik heb onlangs al de vërbonden regeeringen hierover geraadpleegd. Tot nog toe heb ik slechts acht antwoorden ontvangen; gedeeltelijk wezen zij het denkbeeld onvoorwaardelijk af, ten anderen deele vonden zij, dat een zoo diepgaande kwestie eerst rijpelijk overwogen moet worden. In de kwestie van een maximum-arbeidsdag voor fabrieksarbeidsters beslist de buitenlandsche mededinging. Ik heb een vraag gericht tot de regeeringen van Zwitserland, Oostenrijk- üongarije, Italië en België betreffende gemeen schappelijke handeling ten deze. Tot dusver heeft alleen Zwitserland geantwoord, en wel in welwillenden, ik zou haast zeggen instem- menden zin. Indien een samengaan met de genoemde landen gelukt, zijn de hoofdbezwaren opgeheven. Laat ons op een gunstige uitkomst van de onderhandelingen hopen. (Toejuiching). Prins Karei van Bourbon, infant van Spanje, en een deputatie officieren uit het Numancia-regiment Spaan3che dragonders zijn vanavond hier aangekomen. Zij brengen den keizer de uniform van kapitein-generaal van het Spaansohe leger en die van bevelhebber van het Numancia-regiment. Het gezelschap is, na plechtig door het keizerlijke paar ont vangen te zijn, op het paleis aan een groot feestmaal genood, waarbij ook de rijkskanselier met vrouw en de staatssecretaris van buiten landsche zaken aanzaten. De keizer bracht een dronk uit op den Kóning van SpaDje en diens huis. De infant antwoordde in het Fransoh met een dronk op keizer en keizerin. De keizer heeft prins Karei vsd Bourbon de orde van den zwarten adelaar verleend. Goes, 8 Februari. Heden morgen ia een felle uitslaande brand uitgebroken in 't confeotie-magazijn >Thewis", Lange Kerkstraat, die echter spoedig is be dwongen. 's-Gravenhage, 8 Februari. De Eerste Kamer heeft aangenomen de oorlogs- en vesting-begrootingnadat de Regeering o. a. had beloofd overleggiog aan de Kamer van alle inlichtingen inzake bet gebeurde met den luitenant Reitema, die buiten 's ministers voorkennis, uitsluitend om' dienstbelangen en niet om zijn verhouding tot het dispuutgezelschap van Assen naar Doesburg is overgeplaatst. Bij het waterstaats- debat is o. a. aangedrongen op een afzonder lijk landbouwdepartement, op betere kanalisatie ia het 'zuiden des lands, en op een beter posttarief en postverkeer op het platteland. Ingezonden Stukken. Hoofd^iesdistrict Brielle, 6 Febr. 1905. Mijnheer de Redakteur Beleefd verzoek ik u voor het onderstaande eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat hierbij reeds mijn dank. Aan de geachts lezers in het hoofdkiesdistrict Zierikzee.' De verkiezingsstrijd voor een lid in de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hoofdkiesdistrict Brielle is de afgeloopen week uitgestreden, waarbij de candidaat der vrijzin nigen, de heer A. Roodhuijzen (lib.), secretaris der Liberale Unie, buiten de oorspronkelijke verwachtingen zegevierend te voorschijn is gekomen met 2915 van de 5355 uitgebrachte geldige stemmen. De heer H. C. Vegtel (a.-r.), lid der Prov. Staten van Zuid-Holland, district Stad aan 't Haringvliet, en lid van den gemeente raad te 's-Gravenhage, had 2440 stemmen op zich vereenigd, zoodat de heer Roodhuijzen een meerderheid had van 475 stemmen. Dat de oorspronkelijke verwachtingen anders waren, vindt hierin zijn redenen, dat bg de verkiezingen in 1901 de heer mr. C. J. Goekoop (lib.) aftredend met slechts 57 stemmen meerder heid is herkozen geworden, dus hadden de anti-rev. alle goede verwachtingen van de a.s. Juni-verkiezingen. En nu misschien ook wel met het oog op deze omstandigheid, dat het district Brielle dan zeker wel gewonnen zou zijn voor de anti- rev. partij, heeft onze minister Dr. Kuyper in het laatst van 't vorig jaar het goedgevonden mr. Goekoop te benoemen tot lid der Reken kamer, en hem alzoo te onttrekken aan de Tweede Kamer. Tenminste Professor Van der Vlugt heeft zich in de Kamer in dezen zin vrij duidelijk tegenover Dr. Kuyper uitgedrukt. Door die benoeming van mr. Goekoop tot lid der Rekenkamer moest dus een tusschen- tijdsche verkiezing plaats hebben, waarvan zooals bovengemeld de anti-rev. partij de beste verwachtingen had, maar zij heeft le vroeg gejuicht, want de liberale partij zou thans ook eens de handen uit de mouw steken, en niet stil zitten, zooals in 1901. Het district Brielle zou nu toonen, wat het vermocht. Om in de eerste plaats de onderlinge verdeeldheid der liberalen te voorkomen, wat bij de verkiezing zeer na- deelig moest werken, heeft zich in December j.l. een comité aan het werk gezet om tegen den 27 December 1904 te Nieuwesluis (gemeente Heenvliet) een vergadering bijeen te roepen van alle vrijzinnigen, teneinde daar te trachten een centraal verkiezings-comité te benoemen om zoo tot eenheid te geraken. Op die verga dering werd dan ook zoo'n comité samengesteld, bestaande uit 7 leden, dat zich zou belasten met het maken van propaganda en het onderling trachten eens te worden over het stellen van een candidaat. Genoemd oomité heeft zich dan ook uitstekend gekweten van zgn taak, daar door zijn bemiddeling op enkele plaatsen nog kiesvereenigingen werden opgericht, en in een vergadering op 2 Januari het zoover heeft weten te brengen, dat weer een algemeene vergadering werd belegd tegen 9 Januari te Nieuwersluis, waar voorgesteld werd 2 candi- daten te proolameeren, niettegenstaande door enkele kiesvereenigingen alreeds 4 verschillende candidaten defiuitief gesteld waren, wat dus vooralsnog geen gunstig vooruitzicht was. Doch niettegenstaande dit werd op die algemeene vergadering, waar 19 kiesvereeni gingen vertegenwoordigd waren, met 16 van de 19 stemmen tot eenig definitief candidaat geproclameerd voor alle vrijzinnigen de heer A. Roodhuijzen (liberaal). Om hiertoe te geraken heeft wel niet het minst bijgedragen, dat de heer Bilderbeek, notaris te Dordreoht, die reeds al candidaat gesteld was door de kiesvereenigingte Poortugal, staande de vergadering per telegram meldde, dat als het in het belang der eenheid was, die zoo hoog noodig was voor het behoud van Den Briel hij zich bereid verklaarde zijn candidatuur in te trekken; waarop toen onmiddellijk alle andere kiesvereenigingen haar candidaten los lieten, en alzoo tot een hoofdelijke stemming kon worden overgegaan, waarvan de uitslag was zooals bovengemeld, dat de heer Rood huijzen als eenig candidaat werd geproclameerd. Dat door deze omstandigheid alle vrijzinnigen hier den grooten kans verkregen hadden oin den clericaal het hoofd te kunnen bieden be hoeft wel geen betoog. De heer Roodhuijzen was intusschen al be gonnen zich hier en daar te vertoonen aan de kiezers door op bijna alle plaatsen van de Brielsche eilanden een politieke lezing te houden en den kiezers aan te sporen hun gang naar de stembus uiet te verzuimen. Ook de candidaat der anti-rev. partij liet zioh hierin niet onbetuigd, ja zelfs een zwerm anti-rev. predikanten zweefde over deze eilandenmaar net is hun niet mogen gelukken den heer Vegtel binnen te loodsen. Dit is nu de 3e maal, dat de heer Vegtel verslagen werd in dit district. Hij heeft in een politieke lezing gezegd indertijd 3 keer gesolliciteerd te hebben voor burgemeester, maar dat hij telkens door de liberale regeering werd afgewezen enkel omdat hij anti-rev. was wat zeker overdreven is, aan gezien de liberale regeering niet zelden burge meesters benoemd heeft niettegenstaande zij anti-rev. waren. Maar wat nu volkomen juist is, is dat hij nu 3 maal niet gekozen is geworden tot lid der Tweede Kamer, omdat hij anti-rev. was. En nu zal hij het hoogstwaarschijnlijk opgeven voor het district Brielle, en zich voor de a.s. Juni-verkiezing candidaat laten stellen voor het district Zierikzee, misschien wel met het oog er op, dat de liberale regeering op het eiland Schouwen en Duiveland indertijd wel eens anti-rev. burgemeesters benoemd heeft. Maar liberale kiezers in het district Zierikzee weest nu ook beter op uw post dan in 1901. Richt kiesvereenigingen op, waar die nog niet zijn; liberalen en vrijzinnig-democraten her- eenigt u, en tracht zooveel mogelijk te orga- niseeren, belegt centrale vergaderingen, en tracht het eens te worden om maar één candidaat te stellen, houdt hierbij zooveel mogelijk rekening met de mogelijk verschillende vrijzinnige richtingen, en dat niet ieder zijn eigen keuze te veel doordrijve, want ziet, wat er gedaan wordt in de noordelijke provinciën van ons land, waar, als ze overtuigd zijn, dat ze in de minderheid zullen blijven, de liberalen geen candidaat stellen, maar steunen die der vrijzinnig-democraten, wanneer die er het sterkst vertegenwoordigd zijn, en zoo ook andersom, en als er nu over het geheele land maar eens flink gewerkt wordt, bestaat er groote kans dat wij bij d^ a.s. Juni-verkiezingen van het zoogenaamd christelgk ministerie verlost worden. Dus liberalen en vrijzinnig-democraten, slaat de handen aan den ploeg, en spoort vooral personen aan, die nog geen kiezer zijn, om dit te worden, en stelt dus alle geoorloofde pogingen in hei werk om nw doel te bereiken, zorgt dos als het dezen zomer niet herwonnen wordt, dat ge u zelf geen verwijten te doen hebt, maar als al Eet mogelijke door u gedaan wordt, dan zult ge slagen. Toont nu dezen zomer dat ge evenals in den tijd der Spanjaarden uwe oude liberale vesting nog weet te ver dedigen of te heroveren en dat gij Zierikzeeënaars hierin bg Den Briel evenals vroeger nog niet ten achter staat. Hoogachtend, Uw Dw. Dr. A. J. V. ZIKBJKZKB. TUD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. I1BKTBE11G1TRI. Gorinchem, 6 Febr. Op de veemarkt van Inden waren aangevoerd 128 runderen, 14 nuchtere kalveren en 94 biggen. Ditmaal werd kalfvee bij matigeo aanvoer slechts traag verhandeld. Melkkoeien werden hooger omgezet, zoomede ook pinken. Nuchtere kalveren werden stug verhandeld. Biggen in ouden doen. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 160 f 240, melkkoeien f 150 k f 200. kslf /aarzen f 140 k f 180, guiete vaarzen f 90 f 110. pinken f 60 k f 90, nuchtere kalveren f8 k f 16, vette varkens f 0.17 f 0.21 J per 4 K.G., biggen f 6 k f 8. Rotterdam, 7 Febr. Op de veemarkt waren aangevoerd: 44 pBarden, 825 magere en 679 vette runderen, 183 vette, 305 nuchtere kalveren, 439 varkens en 26 biggen. Koeien en ossen 24 tot 35 ct., stieren 24 tot 28 ct., kalveren 40 tot 54 ct., varkens 18-21 Jet. Melkkoeien f 115 A f 235 kalfkoeien f 120 k f 255, stieren f 60 k f 185, vaarzen f 55 k f 125, alles mager vee; biggen f 9 50 k f 17, paarden f 40 k f 135. Nuchtere kalveren fok- f 12 k f 26, slacht- f 6 k f 12. De aanvoer van vette runderen was minder en de aanwezigheid van buitenalagers grooter dan voorgaande week, vandaar dat de handel aanvankelijk zeer vlug was, ïoodat de beste spoelingkoeien 3 cent bovon noteering werden verkocht; later werd door hooge vraagprijzen de handel traag. Ossen waren minder goed te verkoopen. Vette kalveren in de mindere soort moeielijk te plaatsen. Nuohtere fok- kalveren duur; dito slaohtkalveren lager, biggen scbaarfoh en duur. Slaohtptarden hoog in prijs, met tragen omzet. Op de magere markt was de handel van weinig beteekenis. VERBETERING. In den in ons vorig nummer vermelden uitslag der besteding van de Landbouwver- eeniging te Sobarendijke (Chili-salpeter 2de levering) staat f 12 88. moet zyn f 12,83. CORBE8P ONBENTIE. St.-Maartensdijk. Den inzender van het stuk, naar aanleiding van de zaak N. P., zij bericht, dat wij met de plaatsing er van zullen wachten, nadat meer licht in de bewuste zaak ontstoken is. Het ingezonden stuk uit Scherpenisse kan alleen ala advertentie geplaatst worden. De Redactie. Februari. Muoa- ouderdom. H. W. L. W. u. m. u. m. 8. 5 voorm. 5. 7 1044 nam. 5.32 40.48 9. 6 voorm. 5 37 41 46 nam. 6. 0 44.23 10. 7 voorm. 6. 0 44.52 nam. 6.29 11. 8 voorm. 6.35 0. 3 nam. 7. 4 0.33 12. Z. voorm. 7.44 0.53 uam. 7.47 4.49 13. 10 voorm. 8. 3 4.46 nam. 8.41 240 14. 11 voorm. 9. 4 2.49 nam. 9.54 322 15. 12 voorm. 40.26 4. 4 nam. 44.44 4.33 Tijd van H. W. te Dordreoht 3,15 uur later. L. W. 5,30 STOOIIBOOTDIENST Februari. Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelburg en Vlissingen. Amsterdamsohe tijd. Dond. 9 Vrijdag 40 Zaterd. 44 Maand. 43 Dinsdag 4 4 Woens. 45 's m. 6,30 6,30 6,30 6,30 'sm. 8, 8 8,— 8,— i 'sm. 8,30 8^30 8,30 8,30 Op 11 Februari aanat. hopen onze geliefde Ouders: JAN DE BRUIN en CORNELIA MARGARETHA KRAKEEL hunne 25-jarige Echtvereeniging i te herdenken. Zierikzee, 8 Februari 1905. Hunne dankbare Kinderen. Heden overbed tot onze diepe droef heid, onze veol geliefde Eohtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader Johannes Cornelia Dalebont, in den ouderdom van 73 jaren. Zierikzee, 6 Februari 1905. •Uit aller naam, Wed. J. C. DALEBOUT— van Bétie. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader Johannes Cornelia Dalebont, in den ouderdom van 73 jaar. Zierikzee, 6 Februari 1905. M. DALEBOUT. B. DALEBOUTKrijger. W. DALEBOUT. J. DALEBOUTv d. Berge. M. DALEBOUT. A. DALEBOUTvan As. JOH. DALEBOUT. D. DALEBOUT—Wagemaker. FR. DALEBOUT. A. DALEBOUT-v. d. Vliet. C. DALEBOUT—Scheidel. R. DALEBOUTViergever, M. DALEBOUTOksenair. W. DALEBOUT. J. DALEBOUT. Heden overleed zaoht en kalm, na een korte ongesteldheid, mijn geliefden Echtgenoot Jan Meeldyk, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Bruinibse, 8 Februari 1905. Wed. j. meeldijk- Van de StOLPE. Algemeene kennisgeving. Geborea IZADELLA ANTHONIA Dochter van j. elenbaas en C. j. ELENBAAS-Hage. St.-Annaland, 7 Februari 1905. Heden overleed na een geduldig Igden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Johannes Zandee, ia den ouderdom van ruim z*stig jaar, in leven Wethouder. 6t.-Annai.and, 2 Februari 1905. Uit aller naam, N. ZANDEEde Jager. V Voor de vele en hartelijke bewgzen van deelneming, ondervonden na het over lijden van onze lieve DochterZuster en Behuwdzuster MARIA GERBRECHTA CATHARINA, betuigt de Familie haren innigen dank. Den Haag, 7 Februari 1905. Uit aller Dzam, Wed. Di. J. A. VAN KETEL— Volkerink. Onze oude broedsche kip JANNA it in Amerika van haar eieren ge- loopen, en nu roept ze in Zierikzee Kok-kok-ke deall te Viittingen, Badhuisstraat 28, Zenuwarts. Spreekuur, alleen voor Zenuw- en Ziels ziekten, op werkdagen van 1—2 uur. ZONNEMAIRE VERGADERING Vrijdag lÖTebrnsri &.S., 'a avonds 7 nur, bij C. J. van Splunter. SANGUINOSE Jarenlang leed ik eiken winter aan influenzade laatste anderhalf jaar had ik voortdurend met binnenkoorts te kampenik heb daartegen vele middelen gebruikt, maar niets mocht baten. Ik was niet meer in staat mijn werk te doen; tweemalen per dag had ik geregeld koorts, en het gevolg was ten Blotte een erge zenuwzwakte. Op dringend aanraden van een vriend, die haar ook met succes gebruikt had, heb ik toen een flesoh Sanguiuose gekoohten, waarlijk, na zes of zeven dagen begon de koorts al te minderen. Ik ging dus met de Sanguiuose voort, en ik kan U nu met blijdschap melden, dat, na het gebruik van zes flesschen, ik al mijn arbeid weer goed verrichten kan. Ik voel mij frisoh en opgewekt, als voorheen. Ik heb mij voorgenomen nog eenigen tijd met het gebruik te blijven doorgaan; en raad alle zenuwlijders sterk aan de SANGUINOSE te gebruiken; zg zullen er zeker baat bij vinden. Ik heb nog nooit zulk eeu heerlijk middel gebruikt. Hazerswoude. J. ZWEM8TRA, Mr. Kuiper. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flaoou tien dagen, en kost U de behandeling slechts 12of 15 oents per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Pry» per fl. f 1,50, 6 fl. f 8,—, 12 fl. f 16,-. Te Zierikzee bjj M. S. POLAK; te Tholen bij J. GROENEWEGEN te Middelburg bjj JOH. DE ROOS, Vlasmarkt. VAN DAM cfc OO,, Den Haag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 3