Op die vergadering zullen do volgende punten in behandeling worden gebracht. Watervoorziening ten plattelande, water fil tratie, de uitkomsten van het ondersoek naar lood in drinkwater en in vaatwerk en van arsenio in behangsels, oprichting van consul- tatie-bureaux tot bestrijding der tuberculose, bestrijding der mazelen, ontsmetting met for maldehyde, toezioht op den verkoop van melk met conoept melkverordeningpresentiegelden voor leden van geaondheidscommissiëa, op richting van volks- en echoolbadea, toepaasiog van art. 27c der Gezondheidswet, toepassing der Röntgenstralen en uitoefening der phar- maoie door onbevoegden. Met ingang van 41 Februari is de rijks-veldwachter P. Maasman van Colijna- plaat overgeplaatst naar Sliedrecht. Benoemd tot rijks-ontvangerte Brou wershaven de heer A. van Mazijk, ontvanger te Oostburgte Hansweert de heer H. Tichel man, ontvanger te Tholen en te Gendringen de beer J. Altorffer, ontvanger te St.-M«ar- tensdijk. Dank «jj het premiestelsel, vermindert in onze provincie het aantal zeehonden zeer. Naar men meldt, zijn door gebr. Yan der Klooster te Burghsluis (Schouwen) het afge- loopen jaar 109 exemplaren bemachtigd. 28 werden levend naar het buitenland verzonden. Draischor. J.l. Vrijdagavond gaf de rederijkerskamer »Kun»t na den Arbeid" alhier, een goed geslaagde uitvoering, die door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond. Opgevoerd werden een tooneelspel en een tweetal bljjspelen. Het applaus na elk bedrijf bewees, dat het spel in den smaak viel. De vertooners hebben, de een meer, de ander minder, eer van hun werk. Het alhier bestaande zoogenaamde sVarkensfonda" hield Zaterdagavond zijne eerste algemeene jaarvergadering. Het fonds telt op het oogenblik 44 leden, die gezamenlijk 70 varkens ter verzekering aangaven. De contribution hadden bedragen f 65,41, terwijl aan administratiekosten f 2,05 uitgegeven was. In 7 gevallen was een uitkeering gegeven, bedragende te zamen f 42, zoodat men sloot met een batig saldo van f 21,36. 't Is te hopen, dat velen zich nog zullen aansluiten, om daardoor de draagkracht van het fonds to helpen vergrooten. Voorts werd nog besloten voor gezamenlijke rekening varkens voeder te koopen, welk voeder men, om zuivere waar te hebben, onder oontróle van het proefstation zal stellen. Stavenisie. L.l. Vrijdagavond gaven de heeren Gebrs. Koevoets, Van den Houten en Jongmans uit Zierikzee, alhier in het «Hutel Van Kooten" een zeer goed geslaagde soiréa- amusante. Jammer, dat het publiek in niet grooter getale was opgekomen, èa voor den ondernemer ca voor de exécutanten. Gerust kan verklaard worden, dat allen zich uitstekend van hnn taak gekweten hebben, zoodat de aanwezigen een genotrollen avond hadden. Goes, 28 Jan. Uitslag der inschrjjving voor staanplaatsen bij gelegenheid der kermis. Voor 1 stoomcarousselwed. J. 8chilt- meyerDerks te Edam, f 250; P. Vincken te Bergen-op-Zoom, f 110. De gunning is aangehouden. Voor 1 bioscoop: A. Wegkamp te Apeldoorn, f 26. Gnnniog aangehouden. Voor 1 danstent: F. de Smet te Roermond, f 11.69 boven den hoogsten inschrijver (van onwaarde verklaard)H. Heinrioks te Breda, f50; W. B. O vermeer te Amsterdam, fiOO; F. de Smet te Roermond, f 210,59. Aan deze is de plaats gegund. Voor 1 bypodróme, geen inschrijvers. Ongetwijfeld doet de danstent afbreuk aan de stoomcaroussel, De voordracht van den heer De Broyoe uit Zierikzee, over leuzen bij de verkiezingen, werd door een vrij talrijk publiek bijgewoond. Duidelijk werden de niteenloopende leuzen den onderscheidene partgen uiteengezet en tegenover elkander gesteld. Aan het debat werd deelgenomen door de heeren Qaist, Bollaijt en Temperman. Een hartelijk applans loonde den geleerden spreker voor zijne belanglooze moeite. Bg gelegenheid der voorstelling van «Groote Stadslucht" was geen plaatsje in de Sohouwburgzaal «De Prins van Oranje" onbezet. De voorstelling was een beslist sncces. Mevrouw Holtrop zal hier op 17 Februari een voordrachtavond houden. Te Hansweert, 's-Heerenhoek en Rilland zijn afdeelingen opgericht van den Chr. Nat. Werkmansbond. Middelburg, 28 Jan. Donderdagavond speelde zich op de Groote Markt in onze stad een eigenaardig tooneeltje af. Een land bouwer had een mand met eieren even on beheerd laten staan; toen de eigenaar terug kwam, vorderde zekere B., die daar met zijn handel stond, een fooiije, omdat bg naar hij zeide op de eieren gepast had. De landbouwer weigerde, omdat hij B. niets gelast had. De ander bood toen op min vriendelijke wijze aan om de eieren over de markt te gooien. En de daad bij het woord voegende, nam hij de mand op, en wierp die over den grond, zoodat de eierjn naar alle kanten stoven. Van de 180 stuks bleef er niet één heel, zooals lioht te begrijpen is. Van de omstanders kreeg deze en gene een ongewenschte struif op de kleeren. De landbouwer had natuurlijk een tamelgk aanzienljjke schade tengevolge van de baldadig heid van B. Tegen dezen laatste'werd proces verbaal opgemaakt. (Af, Ct.) Dezer dagen heeft de heer Antoine Mes, de bekende fabrikant van piano's alhier, het voorrecht gehad de duizendste piano te vervaardigen. Vrjjdagavond trad in het Schuttershof, daartoe uitgenoodigd door de Anti-rev. Kies- vereeniging, als spreker op, de heer mr. G J. Sybrandy. In een zeer uitvoerige en door het talrjjk opgekomen publiek met aandacht gevolgde rede verdedigde bij het samengaan der reohtsche partgen en de werkzaamheid van dit Ministerie, vooral ook op sociaal gebied. De heer H. Snijders, vrjjzinnig-demo- oraat, mr. G. W. Sannes, sociaal-democraat, en W. Wilderom, anti-rev., traden met spreker in debat. Mr. Sannes legde er vooral den nadruk op, dat van het vormen van een Kabinet Treub—BorgesiusTroelstra geen sprake kan zija, wijl de sociaal-democraten strijden zoowel tegen de kerkeljjken als de vrijzinnigen. De heer Wilderom toonde zich een tegenstander van het verbond met Rome en verwachtte van het Ministerie - Kuyper het eerst een Zondagswet, waarvan bij zich een groot voorstander toonde. De verschillende sprekers werden door mr. Sybrandy beantwoord. Biervliet. Tot voorzitter der Schietver- eeniging alhier is benoemd de heer J. Rods, hoofd der school. De heer M. de Hullu, onderwijzer, had in Deoember ontslag als voorzitter genomen. De bevolking, die 1 Januari 1904 uit 2389 personen bestond, bedroeg 1 Jan. 1905: 2388 inwoners. HonteniiM. Behalve de heer mr. J. G. van Deinse te Apeldoorn, wordt van liberale zijde als candidaat voor de Tweede Kamer genoemd de heer J. N. Elenbaas, lid van de Prov. Staten en burgemeaster van Krabbend jjke, die vooral in het Zuid-Bevelandsche gedeelte van het district goed bekend is. AaabestedliceaVerhoopt»*©» eis. Bg de publieke eerste veiling zijn de huizen, behoorende aan W. Tugtjens en G. Uit de Willigen, respectievelijk iogezet voor f 1280 door J. C. Gelderblom en f 1750 door F. Moelker te Tholen. Scharendijke, 28 Jan. Heden is hier aanbesteed: het afbreken van een oude en het opbouwen van een nieuwe boerenwoning. Aannemer C. D. Ornóe alhier voor f 3660. Lamdboaw ea Veeteelt. Op de hofstede «Buitenzorg", toebehoorende aan jhr. J. van Vredenburch te Tholen, is een lam geboren, wegendo het kolossale gewicht van ruim 17 halve kilo's. Rykshengat-v«ul®ndepot. Bij den verkoop van 3-jftiige hengsten aan het Rijkshenget-veulendopot te Bergen-op- Zoom, werden voor de onderstaande paarden bijgevoegde prijzen gemaakt: Gideon voor f 1250 door H. W. G. M. van der 8jjp te Wamel; Qordiaan voor f 4240 door W. O. van Giessen te Alfen a/d. Rijn Garibaldi voor f 1570 door M. A. do Geus te Gamery bij Zaltbommel Gobelin voor f 1210 door de H. de Eogel- sen te Lage Zwaluwe; Godfried opgehouden op f 800; Gerold voor f 930 door H. A. Pauwen te West Pannerden; Gambetta voor f 2795 door de Associatie Daiven te Duiven Gaston voor f 1525 door de Associatie Borculo (Gelderland) Gouverneur voor f 1500 door M. van dor Biggelen te Veldringen (Gelderland). St -Filipsland, 30 Jan. Door de Ver- eeniging tot verbetering van het Paardenras alhier is aangeschaft de hengst «Monarch", van den heer Raaymakers te Steenbergen. Hij wordt gestationneerd bij den heer A. van Dijke. Voor jaar b mijmeringen. Wanneer in de maand Mei de heerlijke lentezon de gansche natuur ^Pet herleven, mensch en dier nieuwe krachten geeft, en ook de boomen en planten uit hun langen slaap gewekt heeft, wat is dan heerlijker dan te dwalen langs velden en boscb, door weiden en akkers, om de verjongde natuur op ons te doen inwerken, om overal het bedrijvige leven van den landman gade te slaan en de hernieuwde groeikracht van grassen en granen, van bloem en struikgewas te bewonderen. Ook de landman zelf geniet van het voorjaar. Onbewust wordt ook hij door de lenteluoht en de zonnewarmte tot vroolgkheid gestemd, vooral als zijn te veld staande gewassen iets beloven voor de toekomst, als zij een rjjken oogst doen verwachten. Maar de boer heeft met te veel gevaren, die zijn veld bedreigen, te kampen, en al sohijnt hem het geluk in de schoone Meimaand ook vriendelgk toe te lachen, zoo weet hij toch eerst, wat zij hem bracht, als bij den oogst binnen heeft. Hoe komt het nu echter, dat zekere boeren altijd, ook zelfs in slechte jaren, nog een tamelijken oogst hebben, terwjjl anderen zich met recht beklagen? Dit komt toch wel door den boer zelf. Een landbouwer, die alles op den juisten tijd doet, en niets uitstelt, die zija veld in goeden toestand houdt, geen ander dan voor treffelijk zaad bezigt, en vooral een bemesting aanwendt, die onder alle weersgesteldheden haar plicht doet, zooals de eohte Peru Guano, die zal zelfs in de ongunstigste jaren nog een betrekkeljjk goeden oogst winnen. Stalmest en Peru-Gaano zijn leden van hetzelfde gezin; op den duur kan men geen van beide missen. KBCMTigAKK». De schildersknecht P. H. J., vordacht van de onzen lezers bekende aanranding van een juffrouw in de Lazarjjetraat te Middelburg, is ter beschikking van de justitie gesteld. H|j is naar het huis van bewaring overgebracht. Naar wij vernemen, is de zaak tegen de wed. R., bierhuishoudster aan den Molen berg te Middelburg, verdacht zooals w|j hebben gemeld van koppelarij, naar de openbare terechtzitting verwezen. Den 14en Februari zal deze zaak voor de Middel burgsche reobtbank dienen. KKBKI1HIIWR. Zonnemaire. By de plaats gehad hebbende verkiezing van een predikant bjj de Ned. Herv. Gem. alhier werden 67 stemmen uitgebracht. By de le vrjje stemming verkregen ds. Lolktma van Bergen-op-Zoom 31, ds. Schou ten van St.-Philipsland 26 en ds. De Leur van Eikerzee 8 stemmen, terwjjl 2 stemmen van onwaarde waren. Bjj de 2e vrije stemming waren deze cjjfers respectivelyk 28, 33 en 6. Bij herstemming verkregen ds. Lolkema 29 en ds. Schouten 38 stemmen, zoodat laatst genoemde is beroepen. Aangenomen hot beroep naar de Herv. Gemeente te Wapenveld door den heer B. J. C. Rijoders, cand. te Middelburg. Beroepen bjj de Herv. Gem. te Waterland kerkje ds. H. J. Meuter te Ammerstolte IJzendjjke de heer H. J. Toxopeos, cand. te Groningente Oudelande de heer J. Kloot, oand. te L .-iden. Beroepen bjj de Geref. gem. te Dintel- oord ds. J. H. Donner te Nieuwdorp. O ID B1WU Het hoofdbestuur van het Nederlandrch Onderwjjzere-GenooUchap is voor 1905 samen gesteld uit de heeren L. C. T. Bigot, voorzitter; M. Mieras Jr., viee-voorzitter. Beeed (Gelder land); K. Andriesae, le secretaris; H. Doums, 2e eeoretarie; H. W. J. A. Schook, le penningmeester; F. H. Klenke, 2e penning meester, IersekeR. Staal, 3e penningmeester, Hoogeveen; C. M. Soeters, archivaris, en J. Porto te Lutjewinkel. De heeren, wier woonplaats niet is gemeld, wonen te Amsterdam. Tot tjjdeljjke onderwjjzeres aan de dorpsschool te Z&amslag is benoemd rocj. M. M. Risseeuw te Oostburg en tot onder- wjjzet de heer A. Frelier aldaar. Fsst e» Telegrafie. De beer J. H. Krantz, klerk 2e klasse der postergen en telegrafie, is met 1 Febr. verplaatst van Tholen naar Bergen-op-Zoom. Laatste Berichten. Homel, 29 Jan, De handwerkslieden winkelbediendenapothekersbedienden, baok- klerken en dienstboden hebben den arbeid neergelegd. Warichau, 29 Jan. Gisterenmiddag zijn er tramwagens door troepen arbeiders ge dwongen naar de remises terug te keeren. Het verkeer op straat staat bjjaa geheel stil. In de Kalischstraat is de locomotievenlooda der tram beschadigd. De stallen der pzardetram worden door militairen bewaakt. De werk staking breidt zich uit tot de spoorwegwerk- plaateen. Na uitbetaling van het loon begon gisterenavond de werkstaking in alle fabrieken. De betoogera trokken troepsgewjjze door de straten. Er hadden ochter goon botsingen plaats. Er zijn 70 personen in hechtenis ge nomen. 's Avonds om zee uur werden de win kels gesloten. Ook de scholen zjjn gesloten. De rustverstoringen onder de werksta kers namen hedenavond toe, terwijl bg het invallen van den nacht in vele straten de gaslantaarns werden uitgedraaid. De meeste groote winkels in de Marschaikofeksjastraat zjjn geplanderd. De stakers drongen verder binnen in de depots van het staatsbrandewjjo- monopolie«ij plunderen voorts fabrieken en werkplaatsen. De rchouwburgen zijn gesloten. Er hadden botsingen met de politie en do militaire macht plaats. St.-Peteraburg, 29 Jan. Het Telegraaf- agentechap verneemt uit Sasjetoen van heden De kolonno, dio.26 dezer Sandepoe aanviel, vermeesterde 's atonds het grootste deel van bet versterkte dorp. Zij verloor hierbij 24 officieren en 1600 dooden en gewonden. Het bleek eohter, dat bet noordoostoljjk deel van het dorp, bet sterkst bevestigde, niet had ge leden door het vuur der Ruesen, en de kanonnen en machinegeweren van daaruit op de Russische troepen konden worden gerioht. Deze ontruimden Sanpedoe daarop en hervat ten het bombardement. TBLB08A1IB1. Rotterdam, 30 Januari. GRANEN. Buitenlandsche vast, maar stil. Meel, f 11, kalm. Binnenlandsche Tarwe, f 8 25 a f 9. Rogge, f 4.75 k f 5.10. Wintergerst, f 7.40 A f 7.80. Zomergerst, f 7.20 k f 7.40. Chevalierger8t, f 8 20 A f 8.50. Haverf 6 90 k f 7.15. Witte Boonen, f 14 A f 15.50. Bruine Boonen, f9 A f 10. Erwten, l 6.50 A f 7. Mais, f 1.15 A f 1 16. Kroonerwten. f 6 75 A f 7. Kanarieiaad, f 12 50 A f 15. Vlas. Op het land goode omzet, vorige prjjzen. Op de markt was de aanvoer 25687 steen blauw, 36 A 48 stuivers; 4500 steen Groninger, 26 A 34 stuivers; 1269 steen wit, 32 stuivers grootendeels verkocht. Lijnzaad. Tamelijke aanvoer, prjjzen on veranderd. Ajuin. Aanvoer 3000 baleD, alle soorten t 8 35 de 60 KG., pnike kwaliteit. Aardappelen. Onveranderd. Eieren. Zeeuwse he f 5 20 A f 5 40; Over- maaesche f 5.60 a f 5 80. Kaas. Niets. VEE. Aanvoer 335 Runderen, 25 A 35 et. 460 Kalveren, 40 A 52 ct. 146 Schapen en Lammeren, 25 A 31 ct. 622 Varkens, 17 A 21 ct.lichte 19 ot., matige handel. Berlijn, 30 Januari. Bjj een charge der huzaren te Warechan werd de Engelsohe vice consul Micukain door twee sabelhouwen gewond. Door Engeland is een onderzoek dienaangaande gevrasgd. Het volk stichtte op verschei lene punten brand als protest tegen het afreizen der recruten naar Oost-Azië. De staking houdt aan te Sebastopol, waar de staat van beleg is afgekondigd, 900 personen zijn reeds in hechtenis genomen. Uit Tokio wordt gemeld, dat in de geveohten bjj Tentsjikopoe en Herkantai de Japanners 5000 man, en de Ruesen 10000 man verloren hebben. Ingezonden Stokken. Mijnheer de Redacteur. In de Bruinisser Courant stond onlangs een samenspraak over de Zierikzeesche raadsver kiezing, waarbij de eerste spreker zeide, dat het dwaasheid was van de antirevolutionairen een candidaat te stellen, daar zij te voren wisten, dat deze toch met geen mogelijkheid de meerderheid kon behalen. Daarop gaf de andere ten antwoord, dat het ook niet te doen was om bij de stemming de meerderheid te verkrijgen, maar om te getuigen. Inderdaad een volkomen zuiver standpunt. Nu evenwel wordt verteld, dat de anti-revolu tionaire kiesvereeniging besloten heeft bij de herstemming te stemmen den candidaat Gloude. Zie M. de R. hoe rijmt dat nu met het ge tuigen bij de eerste stemming? De anti-revolutionaire partij heeft niets ge meen noch met den heer De Muralt noch met den heer Gloude. Wanneer zij zich stelt op onzijdig standpunt, zoude zij moeten stemmen op dien candidaat, van wien, gekozen zijnde, het meeste nut voor de stad te wachten is, en dat is zonder twijfel de ingenieur Muralt en niet de slachter Gloude, want over de qualiteit van het vleesoh wordt in den Raad nooit gesproken, maar wel over tal van zaken, waarvan een ingenieur verstand heeft. Zelfs al stonden beide candidaten in be kwaamheid gelijk, wat ze niet doen, zou er voor de anti-revolutionairen nog meer reden zijn den heer De Muralt dan den heer Gloude te kiezen, want de heer De Muralt is een zeer kerksch man, en de heer Gloude gaat nooit naar de kerk en is, naar men zegt, zelfs geen lid van eenig kerkgenootschap. In dezen is dus de heer Muralt de aange wezen candidaat voor hen. Waarom stemmen zij hem dan niet? Is 't omdat hij de candidaat van de liberale kies vereeniging is, en men uit haat tegen de libe rale partij, dien candidaat niet wil stemmen. Dat is dan evenwel geen getuigen meer ter wille van het geloof, maar een heel leelijk staaltje van on-onristelijke haatdragendheid. EEN KIEZER. Mijnheer de Redacteur Ik heb hooren vertellen, dat als een ver- kiezings-argument gebruikt wordt of is, dat de leden van den Raad vrij zouden zijn van hoof- delijken omslag, en dat de heer De Muralt f 150 hoofdelijken omslag betaalt en de heer Gloude f 50, zoodat dit verschil van f 100 over de andere belastingbetalenden zou moeten omgeslagen en door hen opgebracht, ingeval de heer De Muralt gekozen mocht worden. Of een dergeljjk argument inderdaad bij den een of anderen kiezer is gebruikt, weet ik niet, maar voor alle voorzichtigheid zij hier aan gestipt, dat als zoo iets gezegd is, dit een leugen ie. Leden van den Raad betalen evengoed in den hoofdelijken omslag als een ander en of dan iemand gekozen wordt, die f 500 of die f 60 hoofdelijken omslag betaalt, brengt geen cent verschil in hetgeen de andere ingezetenen te betalen hebben. Met dank voor de plaatsing. Mr. A. J. F. FOKKER. Mijnheer de Redacteur! Hoewel nog niet geheel bekoeld van de onaangename wiize, waarop de heer Brinio onzen oandidaat bestreed, zoo deel ik u mede, dat door velen mijner partijgenooten nu zal worden gestemd voor Jhr. De Muralt. Niet omdat Brinio hem aanbeval, want dat ben ik met notaris Yan Nouhuvs eens; dat was onbetamelijk, maar omdat wij weten, dat de heer De Muralt, hoe vrijzinnig hij moge zijn, een kwetsen van godsdienstige gevoelens ten zeerste afkeurt, al is zijne godsdienstige overtuiging niet de onze. Van den heer Gloude weten wij op dit gebied niet het ware, en liever een half ei dan een leege dop. Wij stemmen op den ingenieur De Muralt. Dankend voor de verleende plaatsruimte, heb ik de eer te zijn Een Anti-Revolutionair, B. Mijnheer de Redacteur! Mag ik u beleefd verzoeken het volgende in uw eerstversehijnend nummer op le nemen? Bij voorbaat mijn dank. In den brief van Brinio komt een en ander voor, dat ook mijn instemming niet kan wegdragen, ja zelfs in hooge mate mijn afkeuring verdient. In plaats van te trachten de welwillendheid en vriendschap der Vrijzinnig-Demokraten te verwerven, opdat deze, bij de aanstaande ver kiezing voor ae Tweede Kamer met de liberalen kunnen samengaan, valt hij hen in den persoon van den algemeen geachten dr. De Vneze op hoogst ongepaste wijze aan, en wekt daardoor hun gerechtvaardigde verontwaardiging op. Ook hetgeen Brinio van den geachten heer Timmerman gewaagt, gaat mijnB inziens al de perken te buiten. Men moet het in den heer Timmerman toch waardeeren, dat hij, ondanks de wetenschap, dat zijn partij het hier niet halen kan, zich telkens beschikbaar stelt. Het verheugt me dan ook, dat Brinio, die nog meer op zijn kerfstok heeft, er zoo van alle zijden van langs gekregen heeft. Vooral het kranige stuk van den heer Van Nouhuys heeft me doen genieten. Waardig is deze voor de eer van de liberale vlag opgekomen, die door stukken als Brinio geschreven heeft, bezoedeld wordt. Voor zulke stukken stelle men echter noch de liberale partij, noch haar geachten candidaat, den heer De Muralt, verantwoordelijk. Wie dat doet, handelt onrechtvaardig. Zierikzee, 26 Januari. V. Mijnheer de Redacteur! Nu in de dagen, die de herstemming voor een lid van den Gemeenteraad voorafgaan, de beide candidaten zeer veel worden besproken, kan het wellicht niet ondienstig zijn, indien het personeel van het Waterschap Schouwen eenparig verklaart, dat het in zijn ingenieur Jhr. R. R. L. de Muralt een man heeft ge vonden, die is voor waarheid en recht, en die altijd toont hart te hebben voor zijn onder geschikten. De bewering van enkelen, als bijv. nieuwe bezems vegen schoon enz., is in ons oog een valsche beschuldiging. Al hebben wij met den uitslag der Gemeenteraadsverkiezing van Zierik zee niemendal te maken, dan durven wij toch genoemden candidaat gerust aan te bevelen, er bijvoegende, dat in sommige Gemeenteraden wel eens nieuwe bezems noodig zijn, want dat de oude soms veel vuil laten liggen. HET PERSONEEL VAN SCHOUWEN. Geachte Redactie! Vergun mij een plaatsje in uw blad van heden voor het volgende: Hoewel zelf tot het Bestuur der anti-rev. kiesvereeniging te dezer stede behoorende, zoo verklaar ik hier volgaarne, niet medegewerkt te hebben tot het besluit, om de anti-rev. kiezers te adviseeren bij de aanstaande her stemming voor een lid van den Gemeenteraad, hunne stem uit te breDgen op den oandidaat van /Gemeentebelang", den heer J. Gloude Sr. Het besluit is door my o. m. bestreden, om dat ik van oordeel ben, dat de anti-rev. kiezers, wanneer hunne eigene candidaten bij eerste stemming niet gekozen werden, bij herstemming tusschen candidaten van andere beginselen zich van stemming dienen te onthouden, willen zij hunne beginselen niet in het aangezioht slaan. Ook was het mijns inziens beter geweest, dat er, met bet oog op het schrijven van het Bestuur van //Gemeentebelang", kiesvergadering was belegd, opdat de vergadering zich omtrent dat sehrijven had kunnen uitspreken, en alzoo vrij had kunnen handelen a.s. Woensdag. Wel wordt in het stukje, geplaatst aan het hoofd der Bruinisser Courant, d.d. 28 dezer, gezegd, dat met het oog op de verschijning dezer courant, geen kiesvergaderiDg meer gehouden kon worden, doch dit argument is mijns inziens niet steekhoudend, omdat er nA de behandeling van het bewuste schrijven, op de vergadering die dan Vrijdagavond had kunnen gehouden worden tijd te over was, om eventueel nog eene mededeeling te plaatsen in de Zierikieesche Nieuwsbode van 30 dezer. De bedoeling met dit sehrijven is niet oppositie te voeren tegen de meerderheid van het Bestuur der kiesvereeniging, dooh uit een oogpunt van recht en billijkheid te handelen, en tevens de anti-rev. kiezers, kon het zijn, op te wekken tot een besliste keuze van hun beginsel. Dankzeggend voor de verleende plaatsruimte. Uw dv., T. DE WAAL. Mijnheer de Redacteur! Veroorloof mij s. v. p. eenige ruimte tot plaatsing van de hier volgende regels. Morgen, Woensdag 1 Febr., zal te St.- Filiptland, in het hótel //De Druiventros", de tweede winter-uitvoering worden gegeven. Er zal optreden een specialiteiten-gezelschap, dat op 't gebied van humor en ernst de gunstigste recensiën heeft verworven. Wel mag dit gezel- sohap in deze streken weinig populair zyn, aangezien het hier nog nimmer is opgetreden, dooh de beoordeelingen uit onderscheiden nieuwsbladen geven genoeg te kennen, dat het wel de moeite waard zal zijn, «oo de gelegen heid zich voordoet, het repertoire van den karakter-komiek C. R. de Groot te volgen. In de laatste jaren heeft 't tooneel alhier veel verscheidenheid aangeboden. Behalve eigen krachten, traden hier o. m. op de heeren De Winter, Jansen en Luciën, die ook wel verdienen gehoord te mogen worden, doch, wat nu morgen voor 't voetlicht zal tredeD, schijnt niemand te evenaren, laat staan te overtreffen. //De gustibus non est disputandum" moge waar zijn, dooh ik twijfel er Diet aan, of een bezoek aan /;De Druiventros" zal niet te beklagen zijn. Het uitgebreide programma biedt tal van komische voordrachten aan; vooral //Krelis Freriks uit den polder" zal onvoor waardelijk de lachspieren van het publiek in beweging brengen, aangezien dit nummer overal veel succes en bijval vindt. Wie dus wil genieten, hij make van deze schoone gelegen heid gebruik; kosten en moeite zullen niet door hem worden beklaagd. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de opname. Uw dw., St.-Filipsland, 31 Jan. '05. A. Geachte Burgers van Zierikzee! Met ontzettend veel genoegen vernamen wij j.l. Donderdag uit de Zierikzeeschc Nieuwsbode, dat onze superieur Jhr. R. R. L. de Muralt met 290 stemmen uit de stembus is gekomen, een verpletterende meerderheid tegenover zijn mede-candidaten. Nu, wij moeten ook zeggen, het is geen wonder. Wij hadden onder elkander gedacht, dat hij nog meer stemmen zoude gehad hebben, maar toen wij hoorden, dat er zooveel be- driegelijke motieven tegen hem waren aan gevoerd, en veel laster over hem was uitgestrooid,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1905 | | pagina 2