ZIERIKZEE—ROTTERDAM. ADVERTENTIEN. station af. Deze reiziger, zekere V., thuia behoorende te IJzendijke, bleek zoodanig on gesteld te zijn, dat zijne opneming in het gasthuis noodig bleek. Per branoard werd bij er heengevoerd. In het hoofdbestuur der verbonden antirevol.-kiesvereenigingen (GoesHontenisse) is de vacature-Eerssies aangevuld door de verkiezing van den heer C. P. Vogelaar te Krabbendgke. In plaats van den heer Kersies is tot voorzitter gekozen de heer A. S. J. Dekker te Goes. Besloten werd het bestuur met nog ééa lid uit te breiden, waarvoor later een keuze zal worden gedaan. Een loreedaardl Een poelier van 's-Heerenhoek, met paard en kar, beladen met konijnen, naar de markt te Goes rjjdende, had het ongeluk, dat zijn paard viel. Hij be kommerde zioh daarom niet in het minst, bij liet het dier liggen en reed met een gehuurde fiets naar Goes. 's Avonds lag het arme dier er nog en nn werd het door vreemden met de kar in een nabijzijnde sehuur gebraoht en daar verzorgd. Er is proces-verbaal van opgemaakt. 55 hoofden van gezinnen en kost- winnende zoons hebben zich bij de vereeniging tot werkverschaffing aangemeld tot het bekomen van werk. Verleden jaar waren er 40. En nn is 't nog slechts een open winter 1 Eindelijk is de afd. Goes van den Volks bond tegen misbruik van sterken drank er in geslaagd een eigen lokaal voor hare bijeen komsten te krijgen. Mogelijk wordt daar nu wel »On8 Huis" ook onder dak gebracht. Middelburg. Vanwege de Vereeniging >Voor de Kunst" alhier, zal van 20 tot en met 27 December een tentoonstelling worden gehouden van boekbanden en ex-libris. Een vrijwillig soldaat van het 3e reg. infanterie alhier, J. V. D. genaamd, die den laatsten tijd nogal dikwijls straf had gekregen, heeft zioh Zaterdagnacht op de binnenplaats der kazerne van het leven trachten te be- rooven. Hij sohoot zich met een geweer in den buik; in hoogst bedenkelijken toestand werd hij naar het hospitaal vervoerd. De heer J. K., veearts alhier, die op marktdag steeds zitting houdt in één der lokalen van de sociëteit »De Vergenoeging", geraakte aldaar in een twistgesprek met den veehandelaar C. W., die zioh daarbij zóó driftig maakte, dat hij den veearts plotseling aangreep, op den grond wierp en hem uit alle macht begon te slaan en te schoppen. Gelukkig wist men den woesteling van zijn slachtoffer te soheiden. Het bleek, dat de veearts versoheidene ver wondingen had bekomen. Tegen den veehandelaar is prooes-verbaal opgemaakt. Vlissingen. Burgem. en Weth. alhier stellen den gemeenteraad voor, om, met het oog op de behoefte aan kasgeld, een tijdelijke geldleening aan te gaan. Den heer Udema, eerste officier bg de stoomvaart-maatschappij Zeeland" alhier, is op verzoek tegen 1 Januari eervol ontslag als zoodanig verleend. Bruinisse. Zaterdag werd de nieuwe vlet onder leiding van schipper C. van den Berg beproefd. Het vaartuig beantwoordde over 't geheel genomen aan de verwaohting. Landbouw en Veeteelt. Eats. Op de weegbrug alhier werden dit jaar gewogen ongeveer 4 270.000 E.G. suiker bieten. De klachten over de schade, die Zeeland aan de opkomende granen wordt toegebraoht door de wilde ganzen, nemen groote afmetingen aan en wel zoo dat men hier en daar genoopt is waohters bij de graankavels te plaatsen, om deze onwelkome gasten te verdrijven. Het zgn vooral riet- of zaadganzen (Anser Segetum), terwijl er ook grauwe akkerganzen tusschen gevonden worden. Hier en daar zgn er nogal vergunningen tot het schieten van schadelijk gedierte aangevraagd en de ver gunninghouders maken veelvuldig jacht op de ganzen. In Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zgn reeds contracten afgesloten voor de levering van suikerbieten van den oogst 1905 tegen f 12 per 1000 E.G. BBOHT8BAKHH. Vrijdag as. zal voor de rechtbank te Middelburg worden behandeld de zaak tegen den boerenknecht W, uit Vlissingen, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van den landbouwer Stroo aldaar met een mes van het leven te hebben beroofd. Vrijdag deed de reohtbank te Middel burg uitspraak in de zaak tegen P. V., 47 jaar, landbouwer te Kapelle, die in verzet is gekomen van een op 14 Nov. j.l. tegen hem bg verstek gewezen vonnis, waarbij bij ter zake van wederspannigheid is veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. De hem opgelegde gevangenisstraf werd bekrachtigd. Door den ambtenaar van het openbaar ministerie bg het kantongerecht te Goes is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van 3 Dec. j.l., waarbij 8. v. d. Peijl, directeur der fabriek voor houtbewerking ®La Vitesse" te Goes, met gedeeltelijke vrijspraak is ver oordeeld tot 2 maal f 5 boete, subsidiair 2 maal 3 dagen hechtenis, wegens overtreding der Veiligheidswet. elders ds. Kamsteeg op. En geen wonder, want het nieuwe orgel werd ingewijd. Ds. De Voogd van St.-Annaland was zoo bereid willig geweest om het te bespelen. Daarna sprak ds. Kamsteeg naar aanleiding van Openb. 5 vers 9a»En zij zongen een nieuw lied". Voorts bedankte hij de heeren Kerk- voogden en Notabelen en alleD, die daaraan bijdragen hadden gegeven om het nieuwo orgel te verkrijgen. Mogen leeraar en gemeente er zioh nog lang in verheugen Oud-Vossemeer. Herkozen als ouderling bij de Ned. Herv. Gem. alhier, de heer I. Lindhout en tot diaken de heer J. Meyll. Beroepen bij de Herv. Gem. te Nieuw- Dordrecht, de heer A. J. A. Scholte, cand. te Oostburg. Renesse. In een gehouden vergadering is tot ouderling gekozen de heer J. Schoort' (vacature L. Fasol). St.-Filipsland, 19 Deo. Herkozen tot kerkvoogd bij de Herv. Gemeente, de heer J. Dorst. KEBKIIBDW8. Sirj an eland. Donderdagavond trad voor een overgroote schare zoo van hier als van OMDBBWIJI. De heer K. C. Delvoye, eerste onderwijzer bij het openbaar onderwijs te Vlissingen, heeft, wegens benoeming in gelijke betrekking te 's-Gravenhage, eervol ontslag aangevraagd. Voor de acte wiskunde M. O. is Zater dag te 's-Hage geslaagd mej. P. de Visser van Vlissingen. Uit de vroeger vermelde voordracht is benoemd tot onderwijzeres te Eruiniogen mej. C. E. Baarens aldaar. Bg de H. IJ. S. M. zal op hare lijnen worden ingevoerd een asohoolwagen" ten dienste van het personeel dier Maatschappij. Daarin zal nu hier dan daar op bepaalde tijden onderwijs worden gegeven, niet alleen uitsluitend den dienst rakende, maar ook in de moderne talen, 't Nederlandech enz. aan beambten, die zich aan een of ander examen willen onderwerpen en daarmee hunne posit'e trachten te verbeteren. Dit onderwijs, door verschillende flinke leeraren en bekwame spoorwegbeambten ge geven, zal worden verstrekt tegen zeer geringe kosten voor de deelnemers. Renesse. De onderwijzers der afdeeling ^Westelijk Schouwen" van het Ned. Ond. Gen. hielden Zaterdag eene vergadering. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken werd de leesbeurt vervuld door den voorzitter, den heer L. H. Dormaar, die zijne hoorders op een met gloed uitgesproken lezing over Talent en Talenten" vergastte. Spreker ging uit van voorbeelden en behandelde achtereenvolgens het redenaars talent, waardoor, zoowel op geestelijk als op politiek gebied, de redenaar door zgn zeggingskracht, zgn aangename elijl, zijn van overtuiging tintelende rede, anderen weet te boeien, meesleept en als het ware aan zijne lippen doet hangen. Groot en benijdenswaard is zulk een talent te noemen Het talent van een musicus, die door zijne heerlijke tonen, elkaar door con- en dissonanten opvolgende of afwisselende accoorden tot het ontvankelijk gemoed spreekt, de ziel roert en treft en den hoorder het aardsche tijdelijk doet vergeten. Heerlijk noemt men zulk een talent en benijdenswaard is het tevons Zie hoe fraai een sohilder een tafereeltje heeft afgemaald, een landsohap heeft gepenseeld, zuiver en aan alle gestelde eischen beant woordend, een stuk worklijkheid, en bewonder het groote talent van den kunstenaar met het penseel! Een declamator dwingt door den juisten toon, zijne natuurlijke gestes, zijn zuivere mimiek de stille aandacht van zijn publiek af. Moeten wij ook geen eerbied hebben voor zoo'n talent? Worden de kunstenaars op welk gebied ook niet vaak benijd om hunne talenten Menigeen komt de verzuchting over de lippen had ik ook de gave der welsprekendheid; kon ik ook zóó waar schilderen, zoo tooveren met tonen en accoorden. Ik zou mij gelukkig achten. Gelukkig? Och, meen niet dat die groote geesten zoo benijdenswaardig zgn denk niet, dat met en door het talent ook het geluk en de tevredenheid geboren worden. Ieder, hetzij hij één of meer talenten heeft ontvangen, is niet geheel tevreden met zgn eigen werk. Een innerlijken strijd voert hij met wat anderen mooi en goed vinden; een voortdurend streven naar hooger vol making grijpt hem aan en naar mate zijne talenten hebben medegewerkt tot opheffiog van misstanden in de maatschappij, tot het zuiveren en verbeteren van gebreken in Kerk en Staat, tot de ontwikkeling van den zin voor het ware, reine en edele, naar die mate gevoelt een redenaar, een sohilder, een musious, een onderwijzer zich tevredener en gelukkiger, 't Geluk is niet afhankelijk van de talenten, wel het gebruik er van. Napoleon had ongetwijfeld groote talenten, maar bij is voor velen een vloek gewordenanderen zij a door hunne groote geestesgaven velen ten zegen geweest. Begrepen te zijn en begrepen te worden zgn onmiskenbare prikkels naar beter, naar hooger, naar het onbereikbaar volmaakte. Wij allen hebben talenten, bij den een meer, bij den ander minder ontwikkeld. Begraaf ze niet, maar gebruik ze, voor zoo ver ge kunt, om sluimerende geesten, om dommelaars, om Jansalie-geesten wakker te sohudden uit hun rustige rust; gebruik ze om onontwikkelden voor te lichten, ze op te richten van het bed der onwetendheid. Gebruik ze om anderen te leeren vertrouwen op eigen kracht, want daarin ligt de kraoht om op hun beurt en op eigen wijze weer velen ten zegen te zijn. Verschuil u niet achter niet kunnen, maar wil! Waar willen is, is ook de weg van kunnen. Met hot twee regelig versje: Ik kan niet, denkt de trage En daarom kan bij niet besloot spreker zijne pittige, schoone lezing. Een woord van dank voor het gelezene werd bij monde van den heer C. J. Reisiüger den spreker toegebracht. Vlissingen. De heer A. Prince, sedert tal van jaren directeur en leeraar aan de Burger-Avondsohool alhierheeft wegens hoogen leeftijd, eervol ontsla als zoodanig aangevraagd. Poet om Telegrafie. De directeur-generaal der postergen en telegraphic brengt ter algemeece kennis, dat brieven, briefkaarten en gedrukte stukken, welke men op 1 Januari e.k. wensoht besteld te zien, ook dit jaar reeds tusschen 22 en 30 December te voren kunnen worden ter post bezorgd. Over de volle adreszijde moeten dan echter getrokken zgn twee elkander snijdende lijnen. Vergadering van den Gemeenteraad te Zierikzee, gehouden den 19 December 1904. In de heden gehouden raadszitting was afwezig de hetr Ten Haaf. De Voorzitter deelde mede, dat de boeken en kas bij den gemeente-ontvanger zgn opgenomenwaaruit is gebleken, dat in kas moest zgn f 14758.89, jaist overeenkomende met de vertoonde gelden en geldswaarden. De rekening van het Burger-Weeshuis over 1903 werd goedgekeurd in ontvang op f9556 37 en in uitgaaf op f 9152.365, zoodat zij sluit m6t een goed slot van f 404.005. De Begrooting van het Burger-Weeshuis werd in handen gesteld van de heeren Van den Bout, Ten Haaf en Van den Ende.. Afschrijving van den Hoofdeljjken Omslag werd verleend aan E. Bergmans voor 2 maandenwegens vertrek naar Bergen-op- Zoom, tot een bedrag van f 0,275 en J. H. A. Vooren voor 8 maanden, wegens vertrek naar Hillegom, tot een bedrag van f 13 20 en aan S. van Nieuwland, wed. H. de Vos, van den dag af, waarop haar echtgenoot is overleden, tot een bedrag van f 4.03. Aan den heer F. J. W. Lambert werd op zgn verzook wegens zgn benoeming te Alk maar eervol ontslag verleend als leeraar in de gymnastiek aan de Hoogere Burgerschool alhier. Aan den heer P. O. van de Yelde Olivier werd een perceeltje gemeentegrond tusschen zgn land gelegen, in erfpacht afgestaan. Besloten werd aan de Ambachtsschool de geheele toelage van f 1000 over 1904 uit te keeren. De ontwerp-verordeningen op de heffing en invordering van een vergunningsrecht tot verkoop van sterken drank in het klein werden aangenomen. Hierbij werd het vergunnings recht, dat thans f 10 voor elke f 50 huurwaarde of gedeelte daarvan bedraagt, op het bij de wet toegestane maximum van f 12 50 gebracht. Het voorstel van Burgem. en Weth. om afwijzend te beschikken op het verzoek tot verharding der los- en laadplaats bij het voormalige Sas werd verworpen. Eveneens werd verworpen een voorstel van den heer Fokker om voor de verharding f 800 van gemeentewege uit te keeren. Ten slotte werd een voorstel van den heer Koopman aan genomen om nogmaals de zaak door Burgem. en Weth. te doen ondertoeken. Met algemeene stemmen werd in principe besloten tot uitbreiding der gasfabriek. Bepaald werd, dat die uitbreiding zal geschieden over eenkomstig het ingediend plan van den Directeur en dat voor die uitbreiding door de gemeente een bedrag van ten hoogste f 63000 aan de gasfabriek zal worden geleend. Besloten werd aan Burgem. en Woth. op te dragen om te zijner tijd aan den Raad de noodige voorstellen te doen tot beschikbaarstelling van het benoodigd bedrsg. Het voorstel van Burgem. en Weth. tot verkoop van eenige opgaande boomen op versohillende plaatsen in de gemeente werd aangenomen, terwijl het tweede voorstel van Burgem. 8n Weth. om 50 opgaande boomer, staande tusschen het stadsbrandpad en het touwbaanhuisje te rooien, verworpen werd. Daarentegen werd aangenomen een voor stel van den heer Van Schelven tot rooiing van twaalf boomenstaande tusechen de Touwbaan cn Parkluet. Het voorstel van Burgem. en Weth. tot vaststelling eener verordening op de koste- looze toelating van leerlingen op de Hoogere Burgerschool werd met algemeene stemmen aangenomen. Herbenoemd werden tot lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, de heer mr. J. C. Imminck; tot leden der Plaatselijke Schoolcommissie, de heeren H. J. van Nouhuya Hz., P. J. Boone en mevrouw MoolenburghHelder; tot regent van het Burgerlijk Armbestuurde heer J. van Schelven, en tot regent van het Burger Weeshuisde heer mr. H. C. Moolenburghtot regentes van genoemd Weeshuis werd benoemd mevrouw Vaa NouhuysYeefkiad. Tot oonoierge van de Ambachtsschool voor Vakonderwijs werd benoemd de heer J. J. Wiltenburg. Tot leeraar in de gymnastiek aan de Hoogere Burgerschool werd benoemd de heer Jao J. Meyerink. De Voorzitter deelt mede, dat in de maand Januari de verkiezing van een lid van dvn Gemeenteraad zal plaats hebben. Met het org hierop werden de verschillende stembureau x samengesteld. Nadat de agenda afgehandeld waren, geeft de heer De Crane in overweging een lantaren te plaatsen in het Vrije met het oog op do Ambachtsschool. Ook de heer Fokker klaagt over de ver lichting van de Korte Nobelstraat, waar vaak 's morgens, als men naar de tram gaat, een Egyptische duisternis heerscht. De heer Moolenburgh deelt mede, dat t)n behoeve van de Ambachtsschool een lantaren in het Jannewekken geplaatst is. Hierop wordt de zitting gesloten. TBLBGB19EBI. Middelburg, 19 December. Naar het huis van bewaring alhier zgn overgebracht een landbouwer uit Koudekerke en oen koopman uit Heinkenszand. Deze aanhoudingen staan in verband met het Vrijdag uitgesproken faillissement van bedoelden landbouwer. 's-Gravenhage, 19 December. Tweede Kamer. Bij de begrooting voor Binnenlandsche Zaken, antwoordde minister Kuyper aan den heer Treub, die aangedrongen had op pensioen voor gemeente-ambtenaren, hunne weduwen en weezsn, dat omtrent derge lijke pensioen-regeling nog niets vaststaat, zelfs niet of het een Rijke- of wel Gemeente lijke regeling moet zijn. Do minister wees tegenover klachten der socialisten op de dis- cretionnaire macht van burgemeesters om in het belang van rust en orde optochten en ver gaderingen te verbieden. Benoemd tot opziener derde klasse der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroo men, M. Mijnebergen, schipper eerste klasse bij die Visschergen. Rotterdam, 19 December. GRANEN. Buitenlandsche vast, maar stil. Meel, f 11.25, kalm. Binnenlandsche Tarwe, f 8.75 f 9.10. Rogge, f 5 f 5.40. Wintergerst. f 7.50 a f 7 90. Zomergerst, f 7.25 a f 7.50. Chevaliergerst f 8.25 k f 8.40. -- Haver, f 6 75 A f 7.20. Witte Boonen, f 13 75 a f 14.50. Bruine Boonen, f9.50 a f 10.60. Erwten f 6.75 a f 7.25. Mais, f 1.29 A f 1.30. Kanariezaad, f 12 25 k t 15.25. Kroonerwlen lager. Vlas. Op het land eenige omzet, tegen de bestaande prijzen. Op de markt was do aan voer 31363 steen blauw, 36 a 42 stuivers; 3000 steen Groninger, 28 k 35 stuivers 3583 steen wit, 27 k 31 stuivers, alles verkocht. Lijnzaad. Gevraagd, prijshoudend. Aardappelen. Onveranderd. Kaas. Niets. Eieren. Zeeuwsche f 7.30 k f 7 50. Overmaassohe f 7.70 a f 7 80. Ajuin. Aanvoer 6000 heotoüters; groote f 4.80 de 60 kilogram, puike kwaliteit, andere soorten niet aangevoerd. VEE. Aanvoer 341 Runderen, 25 a 35 ct., traag. 197 Kalveren40 a 48 ct., traag. 1084 Schapen en Lammeren, 18 a 25 ct. Lammeren, 26 a 29 ct., vlug. 654 Varkens, 18 k 21 ct., liohte 16 17 J ct., trage handel. Ingezonden Stokken. Zierikzee, 17 December 1904. WelEdele Heer Brinio! Met blijdschap heb ik het pittig en aange naam verslag van Woensdagavond 14 Dec. gelezen, en ik hoop, dat velen dat gesprokene in de Concertzaal zullen ter harte nemen. Op dezelfde bladzijde der Nieuwsbode las ik evenwel een stukje, getiteld/Brieven uit Zierikzee", dat mij nu minder aangenaam stemde, omdat ik het er niet mede eens was. Ik heb alleen het oog op hetgeen aldaar gezegd wordt omtrent de rede van ds. J. de Visser. Ik wil toegeven, dat God den wijnstok heeft doen groeien om de druiven er van te nuttigen en uit het druivensap wijn te perseD. Naar uw betoog te oordeelen, ziet ge op enkele Oud-Testamentische uitspraken, o. a. op Deutoronomium 14, vers 24 tot 27Wanneer dan nog de weg voor u te veel zal zijn, dat gij zulks niet zoudt kunnen henendragen, omdat de plaats te ver van u zal zijn, die de Heere uw God verkiezen zal om zijnen naam aldaar te stellen, wanneer u de Heere uw God zal gezegend hebben, zoo maakt het te gelde, en bindt het geld in uwe hand, en gaat naar de plaats, die de Heere uw God verkiezen zal, en geeft dat geld voor alles wat uwe ziel lust, voor runderen en voor schapen, en voor wijn en voor sterken drank, en voor alles wat uwe ziel begeeren zal, en eet aldaar voor het aan gezicht des Heeren uws Gods, en weest vroolijk, gij en uw huis. Of op Numeri 28, vers 7In het heiligdom zult gij het drankoffers des sterken dranks den Heere offeren. Het is zoo, in deze, en in andere uitspraken van de boeken des Ouden Verbonds wordt de drank als een gave Gods beschouwd, en ik vind het te betreuren, dat de spreker van dien avond het daar niet mede ten volle eens was. Aan de andere zijde evenwel kan ik het er niet mede eens wezen, dat u dat alles nu ook toe past op de Nieuw-Testamentische bedeeling. Wij leven thans onder geheel andere om standigheden. In deze bedeeling worden den mensch, die in Christus als zijn verlosser en middelaar gelooft, geheel andere eischen gesteld. Christus is gekomen om de wet te volbrengen, en du staan we tegenover de geboden des Ouden Verbonds geheel anders dan eertijds de DraëlieteD. Wellicht is u in de uitspraken des Nieuwen Verbonds niet zoozeer bekend, anders zou u daarin gansch andere eischen gesteld l vinden. Dan zou u zieD, hoe juist die gaven Gods onder sommige omstandigheden mogen j worden ter zijde gesteld, Diet om ze zoodoende te verachten, maar omdat daarmede gewichtige belangen van het Koninkrijk Gods kunnen worden bevorderd. Ter wille van de zwakken worden de gaven Gods niet gebruikt, ja ten tijde van de Apostelen Paulus en Jacobus, lezen we in Romeinen 14 en Handelingen 15, werd het aan geheele gemeenten aangeraden zich van bijzondere gaven Gods te onthouden. Ook op andere plaatsen van het Nieuwe Testament lezen we genoeg woorden om ons op te wekken tot geheelonthouding. Christus vraagt niet alleen, dat we weldoen aan de huisgenooten des geloofs, maar ook aan alle andere menschen. Een feit nu is het, dat in de plaats onzer inwoning de vergunningen als paddestoelen uit den grond zijn verrezen, en dag aan dag de stroomen van drank, die daaruit vloeien, tal van menschen tot een tijdelijk en eeuwig verderf hebben geleid en nog leiden. Dit is niet alleen het geval in deze plaats, maar in geheel Nederland, waar een 60,000 dronkaards, niet alleen zichzelf, maar ook vrouw en kinderen in ellende storten. Kent de WelEdele Heer Brinio ook zoo'n toestand ten opzichte van het misbruik van andere dranken of van voedingsmiddelen? Want zeker is het, dat de drank toch in de meeste gevallen slechts tot genotmiddel wordt gebruikt. Kent de heer Brinio dan geheelonthouders, die zich er over beklagen, dat ze uit liefde tot Christus en zijne gemeente allen drank laten staan? Iemand, die waarlijk uit liefde tot Hem, die zijn bloed voor hem heeft gestort, zich van alle alcoholische dranken onthoudt, vindt het j geen nuttelooze zelfkastijding. Ofschoon geheel onthouding volstrekt niet in alle gevallen moet worden toegepast en ten allen tijde kan worden gehandhaafd, is het toch onder deze omstan digheden, waar de gansche natie gealcoholiseerd is, het eenige tot goede resultaten leidende middel. Hartelijk dankzeggende voor de mij verleende plaatsruimte, noem ik mij EEN GEHEELONTHOUDER. Een bedroevend verschijnsel. Van wege de Afdeeling Zeeland van het Nederlandsch Rundveestamboek zouden er in 1905 in Zeeland in drie afdeelingen cursussen worden gehouden in veekennis. Bij loting op de Bestuursvergadering viel SchouwenDuiveland onder anderen in 1905. De conditie is echter gesteld, dat er voor zoo'n cursus zich minstens 10 deelnemers moeten aanmelden, en wat blijkt nu, na een oproeping in de Zierikzeesche Nieuws bode van Nov. 1.1. Dat er zich slechts 8 deel hebbers hebben aangegeven, zoodat, wanneer er niet binnen zeer korten tijd, dat is vóór 31 Dec., zich nog minstens 2 personen aan melden, die cursus hier niet gehouden kan worden en daardoor zeer veel landbouwers in spé van die nuttige lessen geen profijt kunnen hebben. Wat kan nu oorzaak zijn van die weinige belangstelling? Toch niet, dat men in deze eilanden meent, genoeg veekennis te bezitten? Toch niet, dat een reisje naar Zierikzee ééns per week ondoenlijk is in dezen slappen tijd? Kan het soms zijn, dat er te weinig publiciteit aan is gegeven, en dat de bovengenoemde op roeping door velen is over het hoofd gezien? Ik wil hopen, dat dit laatste het geval is, en dat er na lezing van dit schrijven, nog velen zich zullen aaDgeven hij den heer J. P. H. Goemans, veearts te Zierikzee, of bij ondergeteekende. Daardoor toch zou blijken, dat de land bouwers in deze streek, die bekend staan, 't zij terecht of ten onrechte, een vrij hoog stand punt op landbouwgebied te hebben ingenomen, nog niet van plan zijn te gaan indommelen, maar iedere gelegenheid, die hun wordt aan geboden, aangrijpen om hun kennis zooveel mogelijk in alle opzichten te vermeerderen, en daardoor hunne reputatie hoog te houden. De Redactie der Zierikzeesche Nieuwsbode mijn besten dank betuigende voor de plaatsing van bovenstaande, B. GIL JAM, Lid van het Bestuur der Afd. Zeeland N. R. S. STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". December. Van Zierikzee: Van Rotterdam: Dinsdag20 's morg 9,30 Dinsdag20 's morg. 10, Woens. 21 ii 10,— Woens. 21 ii 10,— Dond. 22 n 10,30 Dond. 22 ii 10,- Vrijdag 23 n li, Vrijdag 23 10.3J Zaterd. 24 ii 7. Zaterd. 24 ii 10,39 Zondag 25 ii 7,30 Zondag 25 ii 10,30 Maand. 26 ii 8 Maand. 26 H 10,— Ondertrouwd sltoebondq (Java) Rotterdam A. FRANKEN Jz. en J. PLATE. 15 December 1904. Getrouwd MATTHEÜS KIK A en MARINA VAN DEN BERGE Jd. Bruinisse, 16 December 1904. De Heer en Mevrouw NABER betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele be wijzen van deelneming, ondervonden bg de geboorte hunner Dochter. Kraamvisites worden bij voorkeur afgewacht tussohen 3 uur en 4£ uur, Dinsdag 20 Dec.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 6