bouwland bouwland, bouwland, bouwland bouwland; bouwland bouwland, bouwland, bouwland, weiland, Uit de hand UITVOERING HANDELln GIST I MIDDELBURG--ZIERIKZEE. Harmonie „Wille van Haamstede". LUCIËN uit Breda, LOUIS D'HELFT uit Tilburg, „ADVENDO", Noordwelle. Physische Inrichting Rotterdam, Schiedamsche Singel 11. op Dinsdag 20 December 1004, BOUW- en WEILAND r. Scheepsafbraak, Twee nieuwe Dogcarts met Kappen, 1. Eene Bouwmanswoning met uitmuntend Bouw- en Weiland, 2. Een Huis, Schuur, Erf, Tuin en Weiland Te koop: Een Melkkoe, Zalm, Tong, Sardines, Corned-Beef, enz. CACAO M. ISHEIM, er na yoor laatstgenoemde meer tijd is om zich te vervelen, voor eerstgenoemde om bezoeken af te leggen en dat de oefening van 5—7 uur wordt gehouden om in den avond van dien dag het garnizoen te kunnen bereiken. Bevoegde beoordeelaars beweren, dat het voorbereidend militair onderrioht, mits het wordt gegeven door goede instruoteurs, geen toezicht noodig heeft; ook wij meenen, dat voor die bewering veel ia te zeggen, hoewel in het vorenstaande de lijnen scherp getrokken zgo. Eq wat te zeggen van het volgende, als alot van onze greep: de luitenant geniet op den dag, aan het einde waarvan bij buiten zgo garnizoen moet overnaohten, voor zijne diensten een toelage van f 6 en voor zijn verder verblgf f3, be nevens vergoeding voor rytuighnur, fooi voor den koetsier en kosten voor het medevoeren van een handkoffertje; en de onderoffioier in den regel een sergeant-majoor-titulair met radicaal om te velde een luitenantsplaats te vervullen ontvangt op den eersten dag f 0,75 toelage alzoo f 0,05 te kort om zijne huisvesting met voeding te betalen en f 0,50 voor den tweeden dag edoch, bij wordt na elke maand ook nog voorgedragen voor eene vergoeding van f 0,15 voor elk vol uur, dat hij instructie heeft gegeven. Brieven uit Berlijn. Van onzen Correspondent). „Nederland en Oranje*' in eigen clnblocaliteiten Berlijn, December 1904. Wij gaan met onze Londensche zuster verenigingen concurreeren, zij het ook op bescheiden schaal. Wij zijn in eer en deugd achttien jaar geworden, en dus nu oud en wijs genoeg om geheel op eigen beenen te staan. De tijden zijn voorbij, dat we als een nauw merkbaar muurbloempje ons moesten tevreden stellen met een bescheiden plaatsje aan één der tochtende ramen van het rookerige, pronkerige en roezemoezige Café Kaiserhof, Wilhelmsplatz, waar een rustelooze branding van luid-pratende en druk-doende dagelijksche stamgasten van drie kanten het dicht opeen gedrongen hoopje tijdelijke bewoners en het miniatuur-Hollandsche //enclave" aan het raam bestookte,.dat zijn dorst lescht uit dekselglazen met het Hollandsche wapen in émail. Die periode ligt nu gelukkig achter ons. Wij gaan wop kamers wonen", neen, wij doen nog een stap verder, wij richten een eigen huishoudingje op. De altijd opgeruimde, steilharige, doodarme en onpraktische Traddley, die met «de belle" gaat trouwen, toont aan zijn vriend Copperfield met een gezicht, stralend van trots, het eerste meubel, dat hij van zijn geldje in de huis houding gekocht heefteen visitekaarten tafeltje, zorgvuldig toegedekt onder een laken. «Zie je, als je gasten hebt, die bij je thee drinken, dan heb je al dadelijk een handig tafeltje, om een leeg kopje uit de hand te zetten". Iets dergelijks kunnen wij ook zeggen //Zie je, als je gasten over hebt uit het oude vaderland, kun je hen al vast bier laten drinken uit glazen met het Hollandsche wapen er op; dat zal hun vaderlandsch hart goed doen". De 18-jarige //Nederland en Oranje" zal als eerste onderdeel harer huis houding naar haar nieuw interieur de 10 12 fameuze bierglazen met de émaille-bewapende deksels overbrengen, haar indertijd gracielijk vereerd door de direktie van het Kaiserhof- hótel, welke deze attentie waarschijnlijk zou hebben achterwege gelaten, hadde zij kunnen vermoeden, dat zij een //adder aan haar boezem koesterde". Maar gelukkig heeft de 18-jarige nog wat meer in haar mars behalve boven omschreven dekselglazen. Overtuigd als zij was, dat er inderdaad nog een en ander méér noodig is voor de inrichting van een olub-interieur, deed zij een beroep op de offervaardigheid harer leden, gelukkig met het grootste succes. Nadat eenmaal de geschikte lokaliteiten gevonden waren, bleek al gauw, dat Hollanders in den vreemde graag bijdragen aan de inrichting van een behaaglijk Hollandsch milieu. Een op de algemeene vergadering der vorige week gedaan voorstel tot het uitschrijven van een rentelooze leening ad M. 3000,in 300 aan- deelen k M. 10,tot aanschaffing van meu bilair enz. vond grooten bijval, en in minder dan geen tijd was dit bedrag meer dan volteekendl z/Qroot en klein", honoratioren, met Z.E. den gezant en mevrouw Yan Tets van Goudriaan aan het hoofd, zoowel als jongelui: dames, studenten, doctoren, journalisten enz. enz., namen deel aan de leening. Heel wat moeite had het gekost, geschikte lokaliteiten te vinden. Reeds lang bestond groote behoefte aan een eigen interieur. Geruimen tijd scheen het wel, of de Lokal- kommissie, belast met het opsporen van lokaliteiten, permanent zou moeten worden verklaard, totdat zij er ten slotte in slaagde iets passends te vinden, en wat het aardigste is, in een pand, verhuurd aan een Hollandsche firma. Op zeer billijke voorwaarden werd de tweede étage gehuurd van het huis, Franzüsische Strasse 56, vlak bij de Friedrichstrasse. De bekende firma Erven Lucas Bols, wier kan toren tot dusver in deze étage gevestigd waren, verklaarde zich bereid de kosten van verbouwing geheel voor hare rekening te nemen. Gelijkvloers en op de eerste étage bevinden zich de lokalen der //Hollandsche Tapperij" dierzelfde firma, waar men 's avonds offioieren in uniform, in gezelschap van hunne dames, deftig een Goudsche pijp kan zien rooken onder het genot v«n schier onbegrensde combinaties van Bols-likeuren. De gérant der //Tapperij" zal tegen matige prijzen de oonsumptie leveren in de boven- gelegen clublokaliteiten, en kosteloos voor het schoonhouden, voor bediening enz. zorg dragen. Onmiddellijk aan de straatdeur voert een aizonderlijke trap naar de clublokaliteiten, zoodat de leden van N. en O. met de «Tapperij" verder niets hebben uit te staan. Hun interieur is wel niet erg groot, maar het kan er zeer gezellig en behaaglijk worden, als de lokaal-kommissie bij de keuze van i meubels enz. de noodige smaak aan den dag I legt. Behalve de noodige gemakken en j garderobes zullen er drie kamers zijn: een speelkamer voor liefhebbers van een robbertje, een steentje domino enz., een grootere con versatie- en leeskamerwaar o. a. de voornaamste dag-, week- en maandbladen ter lezing zullen liggen HandelsbladRotterdammerNieuwe Crt., Nieuivs v. d. Dag, De Tijd, Standaard, Groene UilenspiegelHuisvrouwSociaal Weekblad Amsterdammei', WereldkroniekEigen Haard, Gids, Onze Eeuw, ElsevierVragen der Tijds, Hollandsche Revue, Belang en Recht) en een schrijj- en spreekkamer. Met het oog op de geringe geldmiddelen kon slechts een be trekkelijk klein bedrag worden uitgetrokken voor abonnementen van dagbladen en tijd schriften, zoodat we ons voorloopig bij het hoog noodige zullen moeten bepalen. Op dezelfde vergadering, waar tot de huur van de étage in het huis Französische Strasse 56 werd besloten, ging men tevens over tot een nieuwe regeling der contributies. Het lid maatschap voor heeren leden werd verhoogd met 10 Mark, en op 30 mark gebracht. Dames zullen voortaan zelfstandig lid kunnen zijn en betalen 6 Mark 's jaars, doch zonder stemrecht, evenmin als tijdelijke en buitenleden, welke laatste 12 Mark 's jaars betalen. Bovendien kunnen minderjarige kinderen boven 18 jaar van leden, donateurs en donatrices lid worden voor 10 Mark in het jaar. Reeds dadelijk hebben zich eenige nieuwe leden aangemeld bij N. en O., welke tot dusver ongeveer 60 leden telde buiten donateurs en donatrices. Nu de vereeniging eindelijk een eigen lokaal rijk is, dat hoogstwaarschijnlijk reeds 1 Januari a.s. inugebruik zal kunnen worden genomen, zal het ledental ongetwijfeld aan merkelijk stijgen. Er wonen in Berlijn minstens 200 Hollanders, die daartoe in de termen vallen. De Londensche-Holland8che club telt veel meer buitenleden, dat wil zeggen, in Holland woonachtige leden, dan gewone leden. En dat laat zich verklaren. Wie dikwijls wegens beroep of bedrijf in Londen moet zijn, zal er graag de kosten van lidmaatschap voor over hebben, om zich daardoor het recht te ver schaffen, van de genoegens en gemakken der Hollandsche club gebruik te kunnen maken. Niet gering is ook het aantal der Hollanders, die jaarlijks één of meerdere malen gedurende eenige dagen of weken //voor zaken" in Berlijn doorbrengen. Wanneer de club maar eens over een week of wat in haar behaaglijk interieur zal zijn geïnstalleerd, hopen wij, dat vele heeren van deze categorie Hollanders Nederland en Oranje, Eranzösische Strasse 56, waar zij kun krantje kunnen vinden, in een Hollandsche omgeving, als hun Berlijnsch pied-a-terre zullen beschouwen en hun ver langen zullen kenbaar maken te worden opgenomen als buitenleden (contributie 12 Mark 's jaars). Het adres van den eersten sekretaris van «Nederland en Oranje" (voor het geval zich reeds nu een lezer als buitenlid mocht wenschen aan te melden) is: A. N. Polak, W. Kurfürstendam 225. Na de installatie der club kom ik op de inrichting der verschillende kamers nader terug. K. Gemengd Nieuws. Naar aanleiding van eeti bekendmaking van het >Groszh Staatsanwaltsohaft" te Giesaen van 5 Dec. j.l. betreffende den moordenaar Oskar Hüdde, maakt de Commissaris van Politie te Groningen bekend, dat hem ia gebleken, dat de verdachte o. a. in het laatst van 1902 werkzaam ia geweest in eene exportalagerij te Zutphen, later te Almelo, en Eoaohedé heeft gewoond, en te Almelo, wegens gepleegden (diefstal te Enschedé, ge vangenisstraf heeft ondergaan. Do mogelijkheid bestaat dus, dat hij naar Nederland is uitgeweken en wellicht weer in eene exportalagerij werkzaam zal zijn of traohten zal zoodanig werk te verkrijgen. De bizondere aandacht wordt op dezen persoon (wiens portret voorhanden is) en deze omstandigheden gevestigd. De oudste bewoonster van ons land verkeert in behoeftige omstandigheden. Zij is de 106-jarige blinde weduwe te Kampen, die met haar 78-jarige doohter samenwoont. De heer D. Stibbe te Kampen vraagt voor baar steun. In de Fransche departementen Opper- en Neder-Charente richt een rattenplaag ontzag lijke sohado aan. De inval begon verleden jaar met ratten, welke van de schepen io de havens uit bij drommen het land introkken en thans schat men in de prefectuur van Charente-Inférieure hun aantal op wel twaalf duizend millioen. Naar men schat zijn er ruim 300.000 hectaren gronde verwoest door het ongedierte, en de schade wordt door sommigen geschat op 50.000 000 francsdoor anderen op 15 000.000 francs. Het ware cijfer ligt waarschijnlijk daartusschen in. De plaag breidt zich thans, naar men berioht, ook tot aangrenzende departementen uit en tot dusverre bleef alles wat men er tegen beproefde vruchteloos. IABKTBEHIOHTBKI Zierikzee, 15 Deo. Tarwe en chevalier- gerst waren de artikelen, die het meest ge toond werden. Tarwe moest 15 A 20 cent lager afgegeven worden dan vorige week. Tarwe f 6.50 4 f 7.15; chevaliergerst f 5 25 k f 5.70wintergerst f 4.50 k f 5 zomergerst f 4.25f 4.60rogge f 4 90 f 5.15; haver f 2.75 k f 3 25; erwten (kleine) f 7 d f 7.25; kroonerwten f 7 f 7.30; bruine boonen f 8 a f 10.50; lijnzaad f7 50 a f 8. Aardappelen f 1.75 a f 1.80. Ajuin groote en kleine f 3.85 f 3 90. j Middelburg, 15 Deo. Ter graanmarkt j vau heden was de Ran voer uit Walcheren tamelijk van alle granen en peulvruchtan, en j daar er naar een en ander oen goede vraag bestond, bleven do prijzen, met uitzondering van tarwe, onveranderd. De noteering is als volgt: nieuwe Walch. tarwe 10 k 20 cent lager, werd van f 7 tot f 7.10 gekocht; rogge en wintergerst niet ter marktzomergerst f 4.75haver f3 k f 3.25; Waloh. witteboonen f 14; ronde br. boonen f 10 a f 10.25; langej dito f 11; paardeuboonen f 6 75; tuinboonen f 6.75; kroonerwten f 8. Weekmarkt te Zierikzee, 15 Dec. 1904. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,60 en f 0,67^ de 5 Hectogram. Kip-EierenDe Kip-Eieren zijn verkocht voor f 1,25, f 1,50, 1,62| en f 1,75 per 25 stuks. Kleine Kip-Eieren voor f 0,75 en f 0,87£ per 25 stuks. BT001B00T»1H1S§T December. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Zaterd. Zondag Maand. Dinsd. Woens. Dond. Vrijdag Zaterd. Middelburg 'smorg.l'smidd, 17 7,30 1,30 18 7,30 i 19 7,30 1,30 20 7,30, 1,30 21 7,30 1,30 22 7,30 1,30 23 7,30 1,30 24 7,30 1,30 Van Zierikzee Zaterd. 17 7,30 Zondag 18 7,30 Maand. 19 7,30 Dinsd. 20 7,30 Woens. 21 7,30 Dond. 22 6,30 Vrijdag 23 7,30 Zaterd. 24 7,30 'smidd. 1,30 1,30 1,30 1,30 2,— 1,30 1 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avondvóór 8 nar) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen naar Goes worden getelegrafeerd. ftPWERTEKTIEH. Ondertrouwd L. J. VAN SPLUNTER CBRz. en H. P. HAGE Dd Amsterdam, Fr. Hendrikpl. 48. 40 December 1904. St.-Maartensdijk, Ondergeteekende betuigt zijn' dank aan de Kiezers, die hebben meegewerkt tot zijne benoeming als Lid van den Gemeente raad, en aan allen die hem daarbij blijken van belangstelling gaven. Dreischor. P. RIETDIJK. Op veelvuldig verzoek mijner patiënten heb ik ge meend te moeten bedanken voor de mij aangeboden betrekking van Genees heer-Directeur aan eene Inrichting voor Huidziekten en Electro therapie te Brussel. DANK voor de gelukwenschen dezer dagen ontvangen. Doctor DE WILDE, Huidarts, Open Rijstuin 20, Rotterdam. In geen Leesgezelsohap, op geen leestafel in Koffiehuis of Sooieteit mag ontbreken Iset Weeltblart 13© Ware JaooL>. Per 13 nrs. slechts f 1.15 fr. p. post. Zgdie zich met 1 Jan. abonneeren, ont vangen de in December verschijnende Nom- mers (waaronder het St.-Nicolaas-No.) gratis. op Dinsdag SO December 1004, in de Zaal by J. BOM te Haamstede. Aanvang 's avonds 7 uur. Entrée 50 ets. Besproken plaatsen 10 cents meer. Optreden van den Karakter- Humorist den heer met medewerking van den heer op Donderdag 22 December, bij Z. DE RUIJTER te St.-Mairtenadijk. Aanvang 7 uur. Na afloop Bal. Entrée 60 Cent. op Maandag 26 December 1904. Aanvang 7 uur. Entrée f 0,50. V oiks-V oorstolling op Zaterdag 24 December. Toegang ale naar gewoonte. Magazijn van Grafmonumenten en Marmeren Schoorsteenmantel* Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen voor Brnggen, Sluiten en Oebonwen, Slijpsteenen en Straatkeien. AUG. VAN DYCK—PETIT, Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoom. ter behandeling van Zenuw-, Inwen dige en Rheumatische Ziekten. Directeur-Geneesheer nr. VMM CAT JE. n Notaris W. F. DEL CAMPO ÉBLirjgf gen. CAMP te Renesse zal. ten ■r«verzoeke van den WelEdelGestr. Heer W. HOOGENBOOM te Amsterdam, ten 11 ure voorm., in het »Huia van Naesau" te Zierikzee, publiek verknopen NOORDWELLE. 1.76 H.A (4 Gem. 67 R.) aan Korteweg, verpacht aan de erven van den heer C. Elenbaas; in 2 ge deelten en gecombineerd. X>. 1.12.80 H.A. (2 Gem. 212 R.) Kranemeet aan Molenweg, verpacht aan mej. de wed. en erven van den heer C. Berrevoet. O. 2.22.10 H.A. (5 Gem. 98s R.) aan Groeceweg, verpacht aan den heer M. van den Hoek. SEROOSKERKE. C3.. 1.74.90 H.A. (4 Gem. 59 R.) Blok van Straager aan Molenweg, ver pacht aan mej. de wed. en erven van den heer C. Berrevoet; in 2 gedeelten en gecombineerd. HAAMSTEDE. O. 1.69.30 H.A. (4 Gem. 19 R.) aan Platteweg, verpacht aan den heer Kl, van Damme. Dc Deurwaarder J. DE REGT te Zierikzee zalop Woensdag 21 December 1904 des voor- middags tien uur, in het »Hó'el De Weerd" aldaar, pnbllek verkoopen: EIKEN SECRETAIRE, dito Latafel, gesch. Linnenkasten, mahonieh. on andere Tafels, Stoelen, Leunstoel, Spiegels, SohilderyenKarpetten, Vloerzeil, Kachels, Lampen, Ornamenten, KlokkeD, Wekkers, 4 nikk. Horloges, Toonbank en Winkelkast, WiDkelbakken, Bussen, Doozen, 2 stel Zonne blinden met yzerwerk, 4 stel Paneelblinden, Glas- en AardewerkKeukengerief enz., benevens eene party Parapluie's. Eenige zindelijke Goederen kunnen nog worden bygebracht. Kijkdag Dinsdag to voren van des nam. 2—5 uur. Koopen van f 2,en daar beneden contant. BURGH. n Notaris W. F. DEL CAMPO gen. CAMP te Renesse zal, op Woensdag 21 December 1904, voormiddags 10| ure, aan de Haven te Burgheluisten verzoeke van den heer N. VAN DER KLOOSTER aldaar, publiek verkoopen: als: Planken, Balken, Leggers, Palen, Luiken, Mast enz. Koopen beneden f 1 contant. 0.92.70 H.A. (2 Gem. 67 R.) aan Legenweg, verpacht aan den heer - L. van der Zande Jr. ELLEMEET. 0.58.92 H.A. (i Gem. 124 R.) aan Moolweg, verpacht aan mej. de wed. en erven van den heer M. Gast. KERK WERVE. Ui 2.31.80 H.A. (5 Gem. 168s R.) verpacht aan den heer C. de Boer Cz. 1. 2.14 H.A. (5 Gem. 40 R.) verpacht aAn don heer J. v. d. Wekken. 1.29.70 H.A(3 Gem. 34 R.) verpacht aan mej, de wed. D. v. d. Berge. DUIVENDIJKE. 1. 1.57.10 H.A. (3 Gem. 231 R.) aan Kerkweg, verpaoht aan den heer W. Stoel. Alles tiendvrij en verpacht tot na het rooven van den oogst in 1906, behalve het perceel onder Burglidat verpacht is tot na het rooven van den oogst in 1912. Aanvaarding in de lasten en in genot der pachtpemiiuffen dadelijk na be taling van koopsom op 9 Februari 1905. Inlichtingen, inzage van kaarten en paèht- oontraoten en verkoopboekjes te verkrijgen by genoemden Notaris. To koop: een goede oude Veerkar, twee goede twee persoons Tilbury's, terwyl alle Rytoigen worden ingeruild, by - en door S. C. VAN BEEK, Rytuigmaker te Poortvliet. OUD-BEIJERLAND. A. VAN WEEL, Notaris te Klaaswaal, zal, op Woensdagen 28 December 1904 en 4 Januari 1905, telkens om 12 uur 's morgens, bg veiling en afslag verkoopen in »de Oude Hoorn" te Oud-Begerland groot ongeveer 111 Hectaren, gelegen te Numansdorp, in den Numanspolder, in percaelen en combinatiëa. Hierby is in huur over te nemen, behoudens nadere goedkeuring, 15 H.A. BOUWLAND en +9HA. WEI LAND. aldaargroot 15 Aren 86 Centiaren. Hierby in huur over te nemen, be houdens als bovenciroa 7 H.A. WEILAND. Breeder by notit ëngratis te bekomen by genoemden Notaris, by wien, evenals bg den heer H.K BARENDREGT Cz. te Numans dorp, nadere inlichtingen te verkrygen zyn. te koop: Een HOF STEDE met ±30 H.A. tiendvrij Bouwland, gelegen in de Hoeksohe Waard: Bg goedkeuring, in huur er bg over te nemen, circa 6 H.A. Weiland. Te bevragen bg Notaris A. VAN WEEL te Klaaswaal. keur uit vier, bg C. NOOM Nz., onder St.-Maarteosdyk. Alle soorten Uurwerken levert JOH. ENZLIN, Dam, Zierikaee. J. B. GELUK. Luxe Butsen, Kannen, Koekjes, Tabletten en los verpakte Van HoutenV Driessen's Korff's en Grootte's CHOCOLADE. v/b. Wed. P. Ribbens. van W. H. VERDUIJN ZOON, voor Zierikzee verkrijgbaar by P. COUMOU, Nieuwstraat en by de Sub-Agentesse Mej. KNAAP, Oude Haven. J. KWAAK, Zierikzee. en Oventegels.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 4