Uit Stad sr PrsviRois. van den bij de oefeningen vóór deze gemeente verdronken torpedist J. Hartsuiker, afkomstig van Amsterdam, te vinden, waren tot nu toe geheel vruchteloos gebleven. Gisteren eohter, dus op den datum af een maand na zijn overlijden, werd de drenkeling gevonden door eenige werklieden in de grienden op Rozenburg, tegenover Zwartewaal. Het lijk, dat alleen nog maar aan de kleedingstukken herkenbaar was, wordt hedenmiddag te half 2 met militaire eer te Rozenburg begraven, waartoe zich zijn wapenbroeders uit Den Briel daarheen hebben begeven, onder leiding van luitenant Nicolai. Zierikzee, 12 Deo. Onze Btadgenooten, de heeren Ribbens, hebben een nienw stoomschip Koophandel" in de vaart gebracht, dat Zaterdag zijn eerste reis heeft ondernomen. De boot is lang 37, breed 5.75, hol 2.60 Meter, en heefteen draagvermogen van ongeveer 200 ton. Er staat in een verticale compound- machine met surface condensatie, die een kracht kan ontwikkelen van 150 indicatuur paarde- kracht. Het schip is gebouwd bij de heeren Gebr. Boot te Leiderdorp. De machine en ketel zijn afkomstig van de machinefabriek Kinderdijk, voorheen Diepeveen, Leis en Smit te Kinderdijk. Het schip is geheel voor de vrachtvaart ingericht, en heeft, om vlug te kunnen lossen en ladeD, aan dek een stoommachine, die op zeer vlugge manier zakken graan enz. kan overwerken. Zij heeft een hefvermogen om tot 3000 kilo te gelijk te kunnen lossen. Luxe is aan het schip niet aangebracht. Alles echter wijst op soliditeit, en een nette sterke afwerking. Naar het model te oordeelen is het een echt zeewaardig schip. De vrachtbeurt vaart werd van Zierikzee naar Amsterdam vroeger door twee houten tjalkschepen onderhouden, die later vervangen werden door een in de vaart gebrachte stoom boot, «Zierikzeesche Koophandel", groot 92 ton. Deze boot, die in 1888 in handen kwam van de togenwoordige ondernemers, de heeren Ribbens, werd na een paar jaar vervangen door «De Koophandel", die een laadvermogen had van 142 ton, maar die in vele gevallen te klein bleek te zijn om de hoeveelheid goederen te kunnen medenemen. Op haar beurt is deze boot weêr vervangen door het nieuwe stoomschip, dat Zaterdag zjjn eerste reis gemaakt heeft. Deze stoombootonderneming, gevestigd te Zierikzee, verschaft aan ondereoheidene huis gezinnen een levensbestaan. De geheele equipage, kapitein, maohinist, dekknechts enz. zijn allen te dezer stede woonaohtig. Wij twijfelen dan r.ok niet, of heeren vracht gevers zullen aan deze Zierikzeeeche onder neming, die tot zeer billijke vrachten goederen van Zierikzee naar Rotterdam, Gouda, Amsterdam, Leiden, Utrecht enz. vervoert, gaarne hun steun schenken. Naar wij vernemen, is het voorloopig comité', dat zioh tot taak heeft gesteld een programma voor een op den 2den Pinksterdag hier ter stede te houden festival vast te stellen, met zijn taak thans gereed, en heeft het zioh als een definitief comité geconstitu eerd. Reeds is op de lijst voor het benoodigd garantiefonds flink ingeteekend, zoodat het feest, indien het weer meeloopt, groot kans van welslagen heeft. Een vijftiental muziek korpsen zijn tot deelneming aan het concours uitgenoodigd, waarvoor geldprijzen zullen worden uitgeloofd. De wedstrijd zal in Park- lust gehouden worden. Een groot ensemblestuk, dat door pl. m. 300 deelnemers zal worden uitgevoerd, zal op het Havenplein worden gegeven. Vuurwerk, volksspelen enz., zullen dit muziekfeest opluisteren. Een extra-concert wordt daarvoor door het muziekgezelschap van Morks uit Middelburg gegeven. Werkt, wat te hopen is, het weer, waarvan alles afhaDgt, mede, dan zal Zierikzee een aange- namen tweeden Pinksterdag kunnen vieren. Vooral voor de hotels, en ook voor vele winkeliors kan die dag zeer voordeelig wezen. De Zierikzeesohe burgerij werke daarom met het comité mede, en steune het in zijn taak, want haar medewerking is voor het volkomen welslagen van het feest mede een hoofdver- eischte. Naar wij vernemen, zal dr. J. A. Sproyt uit Nieuwerkerk zich metterwoon te dezer stede vestigen. Verplaatst van Maassluis naar Rotter dam, de commies der dir. bel. enz., de heer H. K. de Ronde. Te leraeke is Donderdag de bliksem in den toren geslagen, en daarbij was, zooals later bleek, het uurwerk beschadigd. Het was blijven stilstaan, en de wijzers op de borden wezen verschillende uren aan. Bovendien waren de metaaldraden, waaraan de gewichten hangen, vernietigd. Een ingezetene uit de gemeente Zaam- slag kocht onlangs een koe. Nadat het dier eenige dogen bij zijn nieuwen eigenaar was gestald, viel, tot zijn groote verbazing, de helft van de staart der koe af. Bij onderzoek bleek, dat dit liohaamsdeel was aangenaaid geweest. Den 31 December hoopt de wed. Ursula van de Velde te Moerbeke, aan de Zeeuwsoh-Belgi8che grenzen, haar lOOsten verjaardag te herdenken. St.-Maartensdijk. Kon men vroeger jaren met eigen krachten een paar uitvoeringen geven por winter, die tijdon zijn voorbij. Alle vereenigiDgen van dien aard hebben het hier moeten afleggen, dus bijgevolg is er voor het uitgaand publiek weinig amusement te vinden. Toch is er voor gezorgd, dat er dezen winter weer een paar genotvolle avonden zullen aanbreken. De heer De Rniter heeft n.l. den heer Luciën, Holland's meest popu- lairen karakter-humorist, aangenomen om dezen winter een paar -eoiréd's te geven. Genoemde heer, nog onlangs met het grootste succes opgetreden te Amsterdam in het Rembrandt- The&ter, in Scale in Den Haag en te Rotter dam in het Circus, zal dan ook weer te dezer plaatse optreden op 22 December a.a. Ongetwijfeld zal bij dan ook hier weer een volle zaal aantreffen, en gedachtig aan het woord «goede wijn behoeft geen krans" is het dan ook overbodig hem aan te bevelen, als zijnde zijn voordrachten en zijn wijze van voordragen boven eiken lof verheven. Het is dan ook te prijzen in den heer De Ruiter, dat hij zulk een specialiteit laat komen. Ook de danslustigen zullen zioh na afloop aan een bal kunnen vergasten. St -Filip8land, 11 Dec. Hoewel zich een meer dan voldoend aantal jongelui aangemeld had, om dezen winter deel te nemen aan de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel, is de opkomst zoo gering, dat er alle kans bestaat dat de lessen gestaakt zullen worden. 28 December zal alhier door burgem. en weth. ten gemeentehuize worden aanbesteed het graven van een geul en het uitdiepen van de vaargeul door het Slaak onder en voor de gemeente. Door dit werk hoopt men het in- en uitkomen der haven voor eenigszins diep- geladen schepen gemakkelijker te maken en aan een lang gekoesterde wensch der schippers te voldoen. Voor eenige jaren zijn al de boomen, die in een 4-tal rjjen langs'den Noorddijk stonden, gerooid en is die dijk van een tamelijk beschaduwden, in een kalen weg omgezet. Wel zijn er jonge boompjes voor in de plaats ge komen, maar van al de geplante is wellicht nog 1/100 deel over en dat zjjn er dan nog exemplaren naar. Nu is deze week weer een nieuwe bezending ter completeering gekomen. Misschien zou 't niet kwaad zijn, indien men, zooals men dat met komkommerzaadjes doet, er 4 of 5 in één gat planttewellicht was er dan nog wel één bij, die levensvatbaar heid behield. Goes. De borgtocht van den gemeente ontvanger is bepaald op 16 duizend gulden reëel. Vervolgens werd door den Raad in behan deling genomen de verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor de uit oefening van den kleinhandel in sterken drank". Het vergunningsrecht bedraagt f 12.50 voor elke f 50 huurwaarde of gedeelte daar van, met dien verstande, dat het recht niet lager zij dan f 25. Wordt tueschen Zaterdagavond zes en Maandagmorgen acht uur geen sterke drank getapt, dan wordt dit bedrag met 50 procent verminderd. De huurwaarde wordt jaarlijks geschat door een deskundige. Daarover ontspon zich eenige discussieéén schatter n.l. of twee. De Raad beslisteéén. De hier bestaando Symphonie wil trachten door het aanschsflen van blaas instrumenten uitbreiding te bekomen. Een inteekening-concert zal haar daarvoor de middelen verschaffen. In het bestuur der afd. Goes van den Christel. Nationalen Werkmansbond is gekozen de heer W. Smallegange, en in plaats van den heer A. L. van Melle, die wegens drukke bezigheden ontslag heeft genomen, de heer J. B. Huysse. De naar Delft vertrokken heer B. Verboom, voorzitter, werd eerelid gemaakt. In afwijking van een vroeger genomen besluit zal men geen feestavond organiseeren. Aan de stakende glasblazers te Schiedam zal eene bijdrage worden gezonden. Hansweert, 9 Dec. Dezer dagen had alhier een commissionair, voor rekening van een Belg, voor f 150 aardappelen gekocht, die geladen werden. De Belg kwam ter plaatse om met den leveranoier af te rekenenbeiden gingen naar een café en de Belg bood een bankbiljet van f 300 aan, doch de aardappel- verkooper had niet terug. De commissionair voegde zioh intusschen bij hen, en zou het biljet gaan wisselen. Ondertussohen werd den verkooper door den Belg een kwitantie voor gelegd ter teekening. Hoewel dit geen gewoonte is by aardappelverkoop, deed de leverancier het toch. Zij zouden samen oploopen om den commissionair op te zoeken, maar de Belg ging met de kwitantie er van door. De man die nog geen geld ontving, heeft de zaak aangegeven. Middelburg. Ia het Schuttershof werd Zaterdagavoud een openbare bgeenkomst gehouden, uitgesohreven door verschillende onderwgzer8-vereenigingen en de vrgzinnig- democratischo kiesvereeniging alhier. De vergadering was druk bezocht. Onder- wgzers uit slle deelen van Walcheren en zelfs uit Zuid-Beveland waren tegenwoordig. De heer J, J. Lamers, lid van het hoofd bestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, sprak over: «Openbare of bizondere school". Hg toonde aan, dat de openbare school verre te verkiezen is boven de bizondere, vooral wijl op de openbare school aan de kinderen verdraagzaamheid wordt geleerd, wat op do bizondere school niot het geval is; hij nosmdo de christelijke scholen de meest onchristelijke, wat bij zeer uitvoerig uiteenzette. De heer L. C. F. Bigot, voorzittor van het Nederlandsch Onderwgzers geDootschep, leverde een kritiek op de onderwgs-novelle. Het goede zoowel als het kwade van deze novelle werd door hem besproken, dooh bij moest constateeren, dat het goede verre niet opweegt tegeu het slechte, dat hier gevonden wordt. Van do gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door den heer J. H. Blum (anti-rev.), schoolopziener in het district Middelburg, die breedvoerig het aangevoerde trachtte te erleggeD, en een lans brak voor de bizondere school. De heeren Lamers en Bigot bleven djn heer Blum het antwoord niet schuldig, en alvorens de voorzitter, de heer A. de Haas, te middernacht de vergadering sloot, werd door dozen ook nog in het kort het goed recht der openbaro school aan getoond. God. Staten bobben de verkiezing van een lid van de Prov. Staten in het district Middelburg, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van den beer D. Wisboom Verstegen, bepaald op Dinsdag 27 December, en de stemming en herstemming reep. op 10 en 24 Januari. De gemeenteraad van Middelburg heeft op voorstel van den heer De Veer besloten, dat de directeur van de gasfabriek de ver plichting zal worden opgelegd, om op vaste tgdstippen van zgne ontvangsten en uitgaven opgaaf te doen aan den gemeente-ontvanger. In verband met een verzoek van de afdeeling Middelburg van de S. D. A. P., waarbg op eene volledige tenuitvoerlegging van art. 35 der Leerplichtwet was aangedrongen, was door de commissie van financiën aan den raad in overweging gegeven«in ruimer mate dan thans het geval ie aan de kinderen van on- en minvermogenden klompen te verstrekken, en voorts aan het bestuur van de vereeniging «Kindervoeding" te berichten, dat, indien door haar gedurende de zomermaanden voedsel wordt verstrekt aan kinderen, die daaraan behoefte hebben, de raad bereid is het jaarlgks te verleenen subsidie daarmede in overeen stemming te brengen". Dit voorstel werd met 13 tegen 3 stemmen verworpen. Vlissingen. Van de uit Afrika terug- keerende booten der Deutech—Ost-Afrika- linie kwamen de booten via Suez-kanaal nooit op de haven en ankerden op de reedede booten, welke rond de Kaap stoomon, kwamen geregeld op de haven en het scbgnt, naar men ons thans nader verzekerde, gelukkig ook mogelgk te zgn dat deze schepen Vlissingen zullen blgven aandoen. Zekerheid kon men eohter nog niet verschaffen. Er is toch reeds lang sprake van verandering. Eenigen tgd geleden werd Dover ook genoemd on nu sobgnt Antwerpen weer gedeeltelgk te zgn aangewezen. De bg het 3de regiment infanterie benoemde kapitein C. J. F. de Graaf komt in garnizoen te Vlissingen. De herveiling en gunniog zal gehouden worden op 23 Dec. a a. AMbeatedlifSRVerkoopliiei eai. Noordgouwe. Yoor de levering van 10600 K G. katoenzaadmeel aan de landbouw- vereeniging is ingesohreven door de heeren Iman J. van der Have voor f 8 75; W. «Sc J. C. Ribbens voor f 8.69; C. van Bloois voor f 8.65 en J. W. Romejjn voor f8 61J. Aan den laagsten inschryver is de levering vry aan het tramstation, gegund. Dreischor. Door de landbouwvereeniging werd aanbesteed de levering van veevoeder. Inschrgvers waren J. W. Romego voor katoenmeel f 8.415 Ribbens - 8 64 I. J. v. d. Have 8.75 Geluk (Tholon) - 8 47 J. W. Romegn Ignmeel - 8.80 I. J. v. d. Have - 9.10 J. P. Hugser (geheim). De levering werd gegund voor katoenmeel en Ignmeel aan den heer J. W. Romegn te Ouwerwerk. De levering van msïs werd gegund aan de heeren Ribbens te Zierikzee k f 5 20. De levering van aardnotenmeel en Ignkoek, waarvoor ingeschreven, was door de heeren Romegn en Ribbens, werd niet gegund. Den 10 November werd aan het gebouw van 't Prov. bestuur te Middelburg aanbesteed het onderhoud van het kanaal door Walcheren, gedurendo de jaren 1905, 1906 en 1907. Raming f 36000 per jaar. De minste inschrijving was toen f 3970 boven do raming. Het werk is niet gegund geworden, en zal het onderhoud van het werk den 21 December worden herbesteed. Burgh. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp werd op Vrgdag 9 dezer, ten verzoeke van zgne principalen, geveild: Het z.g. «Boeye's-Bosch", inperceelen: 44 A. 80 c.A., voor f 450; 46 A. 50 c.A., voor f 400; 46 A. 90 c.Avoor f 400; 57 A. 20 c.A., voor f 450; 61 A. 10 c.A., voor f 500; 52 A. 70 c.A., voor f 450; 50 A., voor f 450; 48 A. 60 c.A., voor f 450; 34 A. 10 c.A., voor f 375; 22 A. 10 c.A., voor f 225; 45 A., voor f 475; 42 A. 55 c.A., voor f 425; 33 A. 50 c.A., voor f 325; 40 A. 70 c.A., voor f 400; 39 A. 80 c.A voor f 525; 16 A., voor f 275, alles per hoop; 33 A. 70 c.A. en droogsohuur, voor f 275; 25 A. 65 c.A. plus woonhuis en bollenschuur, voor f 1000. Landbouw en Veeteelt. De St-Ct. van Vrgdag bevat het oogst- overzioht van 1 December 1904, n.l. het overzicht van den stand der wintergewassen, bewerkt door den inspecteur van den land bouw, volgons gegevens verstrekt door de Rijkslandbouwleeraren. Wg ontleenen aan dit verslag het volgende: Wat de winterrogge betreft: Tgdene de grondbewerking en don uitzaai was, tengevolge van gemis van regen, de grond zeer droog en vreeede men, dat het zaaizaad slecht zou opkomen. Yelen zaaiden daarom later dan gewoonlgk. Op vele akkers stond het gewas aanvankelgk te hol, doch door den sedert gevallen rogen herstelde do stand zioh en deze ie thans zeer voldoende, terwijl de ontwikke ling uitstekend was. In alle doelen van het land, zoowel op klei-, zand- als veengrond, is dan ook de stand van de winterrogge goed en zeer goed. Omtrent de wintertarwe wordt gezegd, dat de bewerking van den grond dezen nazomer en herfst op uitstekende wijze uitgevoerd is, zoodat het zaaiand op tijd gereed lag. Dit levert wel een groot contrast met het vorig jaar, toen tengevolge van het voortdurend natte weder de bestelling van het land eene groote vertrngiDg ondervond. Daar het zaai zaad tengevolge van bet gunstige weder tydeDs het oogsten, dit jaar blykbaar een hoog kiem- vermogen bezit, ia de stand van de winter tarwe in alle doelen van het land goed en zeer goed. Op vele plaatsen is de stand zelfs al te weelderig, wat hier en daar tot teleur stelling kan leiden voor het goval dat er dezen winter veel sneeuw mocht velien. Er is heel wat meer tarwo uitgezaaid daa hot vorig jaar. Ten opzichte van wintergerat, die zoo goed als uitsluitend op de klei verbouwd wordt, geldt h8tzelfao als over wintertarwe is gezegd. Overal is de stand zeer goed of goed. Winterkoolzrad staat over het algemeen minder goed dan ds wintergranen, een gevolg van de groote droogte gedurende den uitzaai, waardoor het te laat opkwam en de stand te dun was, zoodat Dog al heel wat is omge bouwd. Er scbgnt dit jaar geen groote opper vlakte met koolzaad te zya bezaaid, althans uit Groningen, Zeeland en Friesland wordt gemeld, dat niet veel is uitgezaaid. In Zeeland is de stand vrg goed. Tengevolge van de groote droogte ontwik kelde de karwg zioh dezen zomer onder de dekvrucht niet voldosnde. In vele deelen van het land, o. a. in Zeeland, is de teelt grootendeeb mislukt en werd de karwg om- gobouwd. Daar waar het gewas is blgven staan, is de stand matig en zgn er veel ledige plekken. De stand van de overjarige karwg is iets beteralles bgeen genomen zal er echter in 1905 weinig karwyzaad aan de markt komen. Het eerstvolgend overzicht, mede den stand der wintergewassen betreffende, zal omstreeks half Maart 1905 versohgnen. Het plan tot opriohÜDg van een coöpe ratieve superphosphaatfabriek in Zeeland zal voorloopig nog niet vorwezenlykt worden. De prgzen van deze kunstmeststof is thans van dien aard, dat de oprichting niet noodig is. Kortgene, 8 Deo. Heden werd er door «Vooruitgang" (Vereeniging van oud-leerlingen der landbouw-winterochool en -cursus) ver gaderd in hot lokaal van den heer C. J. van Damme. In die vergadering werd o.m. besloten om aan de afdeeling Noord-Beveland der Maatechappg tot bevordering van landbouw en veeteelt f 40 te schenken als bydrage voor de in 1905 te houden tentoonstelling. Bg don heer Van Damme alhier werd heden door den heer K. v. d. Slikko de eerste les gegeven in bemestingsleer. Deze cursus, welke 8 lessen zal tellen, wordt door het Rgk gesubsidiëerd en is hoofdzikelyk voor gediplomeerden van laidbouw-winter- eoholen of -oursussen en voor landbouwers boven 23 jaar. KolijnBplaat. Op de nieuwe weegbrug alhier werden dit jaar ruim 3 millioen K.G. suikerbieten gewogen. B80HTSZAKIIR. Naar gemeld wordt, zgn door de reohtbank to '8-Gravenhage twee psychiaters aangewezen, tot het instellen van een onderzoek naar den geestestoestand van den moordenaar in de Scheveningsohe Boscbjes, n.l. do doctoren R. Reeling Brouwer en P. H. Rosenatein, beiden te 's-Gravenhage. Het O. M. bg de rechtbank te Middelburg heeft 2 jaar gevangenisstraf geëiaoht tegeu J. J., ontslagen rijkeklerk ten kantore van den ontvanger d ;r registratie te Middelburg, thans gedetineerd aldaar, beklaagd van in die betrekking zegels te hebben gemaakt door gebruik te maken van de ryksstempels. Deze zegels werden door hem ingewisseld en de opbrengst te zgnen bate aangewend. StFilipsl^nd 11 Dec. Bg do Ned. Ilerv. Kerk zgn do heeren Vermaas en Capelle her kozen. respictievelgk tot ouderling en diaken. Het Zuider Zendingsfecst zal 't volgend jaar in de maand Juli worden gehouden in het Mastbosch te Ginneken. O I D K H W IJ 9. In de verkiezing voor een lid voor de provincie Zeeland in de Vereeniging van Hoofden van Soholen in Nederland (vacature door de verplichte aftreding van den heer A. van Schelven te Goes), zgn uitgebracht 38 geldige stemmen, waarvan 23 op den heer A. Luyendyk te Thol9n en 15 op den heer W. C. Imandt te St.-Jansteen, zoodat eerst- Aan H. M. de Koningin zgn twea adreseen gericht, waarin verzocht wordt dat H. M. hare goedkeuring zal ontbonden Ran 't bealnit van d6n gemeenteraad te Aagtekerke, bekrachtigd door Ged. Staten van Zeeland, tot opheffiog van de openbare eehool in die gemeente. Bg het op 9 en 10 dezer te Zwolle gehouden examen voor apothekersbediende is o. e. geslaagd mej. C. Ochtman van Zierikzee. Boven en behalve do bijdrage, bedoeld bg art. 45 der wet, is besloten eene subsidie te verleenen aan de gemeentenGoedereede f 1075, Stad aan 't Haringvliet f 3200 en Stellendam f 1600. Hot 40-jarig bestaan der Ryks Hoogere Burgerschool te Middelburg zal in Maart 1905 feestelyk gevierd worden. &EKK.W1KUWB. BeQesse, 12 Dec. In een gisteren gehouden vergadering is tot diaken herkozen de heer G. Vereeput Lz. Ia de plaats van den heer L. Fasol, die niet meer in- aanmerking wenschte te komen, 1 werd tot ouderling gekozen de heer H. Gilijamso, die evenwel bedankte. Sirjansland. Naar men verneemt, zal Donderdagavond 6 uur het nieuwe orgel in de Ned. Ilerv. Kerk worden ingewyd. Poit en Telegrafie. Benoemd tot directeur van het postkantoor te Tegelen (Limburg) de heer H. Mesters, thans in gelyke betrekking te Axel; te Axel is als zoodanig benoemd de heer J. M. van den Dries8en Mareeuw, thans te Tegelen. De Zwolsche Aannemersverzekering- Maatschappij. Uit de ons toegezonden balans over 1903 dezer Maatechappg, die op haar gebied (over name van het risico volgens de Ongevallen wet 1901) de grootste is, blgkt, dat 89G7 werkgevers daarby zgn aangesloten en dat, behalve het collectief bedryf, voor 27 millioen gulden aan indiviJueele verzekering loopt. Voorwaar een schitterend resultaat bg zulk kort bestaan 1 Het saldo winst van meer dan anderhalve ton wgst, behalve op succes en goed beheer, op het voordeelige voor den werkgever, om zgn risico over te dragen. Aan de aandeelhouders-verzekerden der Eerste Onderlinge kan 39 °/0 dividend worden uitgekeerd, wat voor een eerste jaar voldoande echynt. Deze Maatechappg werd op de onlangs gehouden tentoonstelling in het Grand Palais te Parys bekroond met de hoogste onder scheiding. Ingezonden Stukken. St.-Filipsland, 12 December 1904. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het bericht uit deze gemeente, omtrent de te geven uitvoering door de alhier bestaande Zangvereeniging, voor komende iu uw veelgelezen blad van Donderdag 8 dezer, zie ik mij verplicht, den berichtgever op een en ander te moeten wijzen. De geachte inzender, anders niet karig in het pluimpjes deelen, is dezen keer, naar het schijnt, met veel gierigheid behebt geweest. Bovendien heeft hij het bericht zoo opgesteld, dat men bij het lezen daarvan tot de gedachte komt, dat voor de eerste maal alhier een zaDgvereeniging zoo iets op touw zet. Ligt de uitvoering, die het vorig seizoen door deze Vereeniging werd gegeven en welke zoo schitterend slaagde, den berichtgever niet versch meer in het geheugen? Waarom geeft hij nu de haver niet aan de paarden die ze verdienen? Eere, wie eere toekomt, zegt het spreekwoord. Wil de bericht gever daar in het vervolg eens meer aan denken? M. d. R. dankzeggend voor de afgestane plaatsruimte, uoem ik mij UN PAYSAN. TEL fiaARIK 's-Gravenhage, 12 December. DeHooge Raad haudhaafde do veroordeelicg van 3 vieschers te TholeD, J. en C. Baud tot één maand, J. M. Sohot tot 14 dagen gevange nisstraf, wegens wederspannigheid tegen een veldwachter. Tweede Kamer. Besloten is Woensdagavond de Marinebegrooling te behandelen en ook Vrgdagavond te vergaderen. Bg de voortgezette Algemeene Beschou wingen over de Staatsbegrootiog critiaeerde de heer Borgesins nader het beleid der Regeeriog, daar'ig vooral afkearende 's Ministers houding in de Overyselsche quaestie. De heer Tydeman verdedigde de houding der liberalen in zake het onderwys en do sociale quaestie, en ver klaarde zioh ongeneigd mede te werken tot het breDgen van het blanco-kiesrecht-artikel in do Grondwet. De heer Van der Vlugt handhaafde zgn klacht over de verscherping der tegenstelling van geloof en ongeloof door de Regeericg. Rotterdam, 12 December. GRANEN. Buitenland8che stil. Meel, f 11.25, kalm. Binnenlandsohe Tarwe f 8 50 k f 9.10. Rogge, f 5 k f 5 40. Winter gerst, f 7.50 k f8. Zomer gerst,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2