SUIKERBIETEN. INSPECTIE Een Moestuin, IA OSSEN Z1ERIKZEE--R0TTERDAÜH. ADVERTENTIEN. Oosteren Ban van Schouwen. t3j zoop: AaogebodeD: Een groote dubbele Zaak, 4; Osj e S, Heeren Landbouwers! J. LANDMAN vraagt Witte Kooien te koop. en*op fooien loerende portiersvrouw liet ge- heele huis volkomen over de argelooze nieuwe lingen ingelicht. De kwaadsprekende portiersvrouw is dikwijls de booze geest in een Berlijnsch huis. Standjes met den huisheer, die veel beloofd heeft, maar zijn woord niet gestand doet, wanneer de huurders één zijner woningen hebben betrokken, en voortdurende kwesties met lastige «Portiers- leute", zijn oorzaak, dat de Berlijnsche no maden dikwijls al na een half jaar hun «tenten" alweer opbreken, en verder trekken naar het westen, naar de allernieuwste nog naar kalk en verf riekende huizen, met de «hoch moderne, hoch herrschaftliche", «vorste lijk ingerichte" woningsn. K. Gemengd Nieuws. Dat Japan op het oogenblik wel iets kan gebruiken kan blijken uit het feit, dat door een Eogeleche firma 200 000 Gouda kazen aan Japan moeten worden geleverd, die hier te lande worden aaDgekooht. Naar we ver nemen is de levering opgedragen aan de firma Van Eijk te Gouda. De f 100.000 uit de Staatsloterij is ge vallen op een lot, dat in zijn geheel geplaatst is te Roermond. Onder de gelukkigen be- hooren de gevangenbewaarders aldaar, die 3 twintigsten te verdoelen krijgen, 1 tiende aan de politie-beambten en 1 tiende aan eenige spoorweg-ambtenaren aldaar. Een gedeelte v6n het zetterspersoneel van de Nieuwe Courant te 's-Hage, dat ten vorigen jare het gelukje had op een vijfde lot in de Staatsloterij den laatsten hoogen prijs met premie van f 30.000 te trekken, ia thans hetzelfde buitenkansje ten deel gevallen. Te Maassluis had Vrijdagochtend een aanvaring plaats tusschen een stoomlogger uit Vlaardingen en een, met pulp geladen, "Westlander. De laatste zonkde bemanning kon nog door den logger gered wordeD. De LJmuider stoomtrawler Dordrecht" kwam Woensdagmorgen te IJmuiden binnen met het overschot van één der opvarenden, die zóó met de machine in aanraking was geweest, dat één zijner armen en zijn hoofd verbrijzeld was. Een geruchtmakende erfeniszaak ia bij de Pargsche rechtbank aanhangig, waarbij de gedaagde een grijsaard is, van wien men beweert, dat bij 05.000 francs per dag te verteren heeft, n.l. de markies Casa-Riera Grande van Spanje, commandeur van het Legioen van Eer, ex kamerheer van koningin Isabella, lid van al de aristocratische kringen van Parijs en de klager is een smid, Pierre Riera, die hem besohuldigt slechts de zoon te zijn van den intendant van den ouden markies en den naam te hebben aangenomen van een neef, die reeds vóór den ouden markies, welke een fortuin naliet van meer dan 400 millioen, overleden was. De markies beeft voor den rechter van instruotie een lange en zeer gedocumenteerde verklaring afgelegd, die al de beschuldigingen tegen hem ingebracht, schijnt vernietigd te hebben. Hij heeft aan den rechter een zeer breed voerig, juist en klaar verhaal gedaan van heel zijn levensloop en bewezen, zijn thesis met getuigenissen van onbetwistbare waarde bevestigend, dat, zoo hij sedert den dood van den ouden markies in 't bezit is van diens fortuin en titels, hij wel degelijk de neef is en altijd geweest is van den overleden markies. 't Is onder dien titel dat hij in 't bezit is gesteld van de groote erfenis en bij heeft al de namen opgegeven van hen die, sedert zijn kinderjaren in Spanje en gedurende de jaren dat bij in Ma-bid, te Londen en te Parijs verbleef, hem gekend hebben als Alexander de Mora de Riera, neef van don markies Casa-Riera. 't Ware te lang al die namen op te geven, maar 't is voldoende er een paar aan te halenwij vinden er den graaf Casa-Yalencia, oud-Spaan8ch gezant in Engeland, die de studievriend was van den markiesdan Vinoente Santa-Maria de Pacedes, thans leeraar van sociale wetenschappen van den koning van Spanje; markies Del Tarco, inleider der gezanten aan 't hof van Madridmarkies Del Muni, gezant van Spanje in Frankrijk en tal van andere personen, die tot het Spaansche gezantschap behooren. Buiten die getuigenissen heeft de markies er ook andere gebracht van bedienden en seoretarissen van den ouden markies. Deze getuigenis heeft in het paleis groote op- sohudding gemaakt. De markies zal later nog gehoord worden door den rechter. Vrouw Wiese, het monster dat te Hamburg terechtstaat wegens het uit den weg ruimen van een aantal kinderen van ongehuwde moeders, maakt een droevige figuur voor de reohtbank. Zij vervalt van de eene leugen in de andere, om bare misdrijven te bemantelen, maar praat zioh dan telkens vast. Voor het verdwijnen van sommige kinderen schuift zij de sohuld op haren man, die, volgens haar, de wichten misbruikte en ze daarna ver donkeremaande. Paula Berkefeld, baar dochter, noemt haar moeder steeds »die Wiese", om dat zij zoo'n gruwelijke boosdoenster niet als hare moeder wil erkennen. Vrouw Wiese ontkende o. a. dat haar dochter een kind had gehad, dat zij daarna in een emmer verdronk en in het fornuis verbrandde. De doohter zelve bevestigde eohter dat zij een kiod ter wereld had gebracht. Haar moeder had haar dadelijk geraden, het kind te dooden, maar Paula zeide»Dat kan ik niet over mijn hart ver krijgen". Later heeft vrouw Wiese het echter toch uit den weg geruimd. Een andere onbe schaamde leugen van vrouw Wiese was dat de kinderlijkjes, die zij in haar keukenfornuis verbrandde, gewijde stukken houtskool' waren, gelgk geloovigo room>ch« n in haar geboorteplaats plegen to stokon. De rechtbaok hei ft reeds verscheidene on gehuwde moeders gehoord, die bun kinderen aan vrouw Wiese haddon tooveitrouwd Het waren meest verleide didoatmeitjea, die hare spaarpenningen er san gaveD, om van hare kinderen af te komen. Vrouw Wiese vertelde, als zij later naar hare kinderen kwamen ver- nemeD, dat zij ze overgedaan bad aan rijko families in het buitenlatd of dat ze in waren bij een welgestelde zuster van haar, enz. De ergerlijkste dingen in dit proces worden met gesloten deuren behandeld. Door de internationale vredesbijeenkomst te New-York is eenstemmig een besluit aangenomen om een beroep te doen op de ouderteekenaars van de llasgeche vredes overeenkomst van 1899 om een einde aan don oorlog in Ooat-Azië te helpen maken, en met bijna alle stemmen om daartoe ook eon beroep te doen op de oorlogvoerende partijen. Er ging eene belangwekkende beraad slaging aau de stemmiogen vooraf. Ean Fransch professor betoogde, dat Frankrijk niet alleen voor den vrede kon optreden, maar, met Engeland samen, Amerika zou sti unen, indien dit begon. Vergadering van den Gemeenteraad te Zierikz ee, gehouden den 10 October 1904. Ia de heden gehouden Raadszitting waren afwezig de heeren Fokker en Legemaat. De Voorzitter, de heer Ch. W. Vermeys, deelt mede, dat ingekomen zijn I. een brief van den heer J. Bevelander Schoo, waarin bij bericht, dat bij zija be noeming tot lid der Plaatselijke Schoolcom missie aanneemt II. een brief van den heer P. O. Olivier, waarin bij den Raad zijn dank betuigt voor de hem toegekende toelage van f 400; III. brieven van de heeren dr. H. A. Naber, S. de Grasf, J. Pot, A. Velsink en J. Th. Vermunt, waarin zij kenois geveö, dat zij hun benoeming tot leeraar aan de Avondschool voor Vakonderwijs aannemen IV. een brief van den heer C. A. de Looze, waarin hij berioht, dat hij zijn benoeming tot leeraar aan voornoemde Avondschool niet aanneemt; V. een brief van mevrouw de wed. F. F. Leupen, waarin zij verzoekt om ontslag tegen 1 Nov. a.s. als regentes van het Burger weeshuis. Ooder dankbetuiging voor de in die betrek king aan de gemeente bewezene diensten, wordt haar dit ontslag verleend. Afschrijviog van den hoofdelijken omslag wordt verleend aan D. du Pree, wegens ver trek uit de gemeente naar Sas van Gent, voor den tijd van drie maanden, ad f 0.825 aan A. Willeboer, wegens vertrek naar Rotter dam, voor den tijd van drie maanden, ad f 1.65; aan de erven van L. den Broeder, ad f 1.71». Iogekomen is een schrijven van den boer P. O. Olivier, betrekking hebbende op den grond aan Slabberswerf. Dit schrijven wordt ter fiae van prae- advies in handen van Burgem. en Wetb. Het Toorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen tot wijziging van art. 94 dor Algemeene Politie-Verordening wordt overeenkomstig het advies van Burgem. en Weth. goedgekeurd, zoodat voortaan ook op bierhuizen het uur van sluiting onbetwistbaar toepasselijk is. De heer Koopman breDgt hierbij ter sprake, de gebleken noodzakelijkheid tot wijziging dor Politie-Verordening, rakende den afstand der peewagens van de kaaimuren, en wijst er op, dat de op dit stuk bestaande Ver ordening door de politie niet mild wordt toegepast. Benoemd wordt tot Gemeente-Ontvangen op een jaarwedde van f 1200, met tien stemmen, de heer J. A. Legemaat. Op den heer Beelaerta van Emminkhoven was één stem uitgebracht. Voordat man tot de benoeming was over gegaan, was uit de notulen gebleken, dat het besluit, waarbij aan den Gemeente-Ont vanger een toelage van f 50 voor bureau kosten was toegekend, bedoelde een persoonlijke toelage, zoodat het van rechtswege verviel, als de nog in functie zij ode titularis zijn ambt neder legde. De Raad gaat over in geheime zitting. Heropend zij ado, wordt bij gesloten. TBLE6B1IISI. 's-Gravenhage, 10 October. Eerste Kamer. Drankwetdebat. Van Houten oordeelde dat de Kamer tengevolge van hare tegenwoordige incompleete samenstelling aan dit ontwerp geene rechtens onaantastbare goedkeuriog zal kunnen geven. De wet zelve bestreed spreker als onaannemelijk, ook aan gezien tusschen afkondiging en inwerking treding geen behoorlijke termijn is gelaten om de bevolking met den inhoud der wet bekend te maken. Iloiy, hoewel betreurende dat in het ont werp gehandhaafd wordt het stelsel van eombinatie van verkoop van sterken drank en van andere dranken in dezelfde gelegenheid, zal vóór de wet stemmen. Rotterdam, 10 October. GRANEN. Buitenlandsche kalm. Meel, f 11 kalm. Binnenlandsche Tarwe, f9 50 a f 10. Kogge en Gerst geen noteeringrn. Aanvoer geriog. Haverf 7 25 a f 7 50. Witte Boonen f 13 A f 13 75 Bruine Boonen, f 11 k f 11 50 Erwtenf 7 A f 8 25. Mais, f 1.25. Kroonerwten, f 8 25 af 8 60, Karwijzaad, geëindigd. Vlas. Op het land bevredigende omzet. Aanvoer op de markt 2906 steen blauw, feboon 38 A 49 stuiversvuil 30 A 33 stuivers, alles verkocht; 1600 etsen Groninger, 28 A 36 etuivers, opgeruimd; 2400 stecu geel, gedeeltelijk 40 A 44 stuivers, opgeruimd. Ajuin. Aanvoer 10.000 balen, groote f 3, kleine f 3 75; etroogele f 3 puike kwaliteit, de 60 K G. Lijnzaad. Ruime aanvoer, weinig omzet, onverai derd. Kaas. Niets. Eieren. Zeeuwsche f 5 a f 530; Orer- maassche f 5 50 a f 5 80. Aardappelen. Zeeuwsche f 2 f 2.25; Geldersohe blauwe f 1.80 a f2; Brielsohe kralen f3 A f 3.25. VEE Aanvoer 138 Runderen, 25 A 35 ot., goed; 210 Kalveren, 37 a 50 ct., traag; 1767 Schapen, 20 A 25 ct., Lammeren25 a 33 ct., vlug; 578 Varkens, 19 A 22^ ct., lichte 19 A 19J ctgoede handel. Schiedam, 10 Oct. Noteering distillateurs li*. 376ite Staats-Loterij. Collecten uit het 2o district van Zeeland. Trekking der 59 klasse van 7 October 1904. NIETEN. 5629 9418 Zeetydingen Zierikzee. INGEKLAARD. 10 Oct. De barge ^Corinthian", kapt. R. Brown, met vuurslag van Engeland naar Pruisen. STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". Van Zierikzee Dinsdagll 'smorg. 6,30j Woen8.12 Dond. 13 Vrijdag 14 Zaterd. 15 Zondag 16 Maand. 17 Van Rotterdam: Dinsdagll 'smorg. 11,30 ll!— II,— 11 1 7,Woens. 12 8,Dond. 13 8,Vrijdag 14 8,jZaterd. 15 8,30,Zondag 16 8,30 Maand. 17 'smidd. 12,— Aanstaanden Donderdag 13 dozer hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd- eu Groot moeder Wed. J. KODDE—de Keijzer, haar 92sten Geboortedag fe herdenken. Zierikzee, 10 October 1904. Hare dankbare Kinderen. Gehuwd J. WALRAVEN VAN DE GARDE en JOSINA C. HAMMACHER, die, ook namens wederzijdsche Familie, dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Groede. 8 October 1904. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, J. JONKER—van Oost. Noordgouwe, 9 October 1904 lieden overleed tot onze diepe droef- beid, nog onverwacht, onzo veel geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Maatje Elenbaas, Weduwe van Cornelis Tuijn, in den ouderdom van ruim 79 jaren. Leiden, 28 September 1904. Poelgeestetraat 11. Namens de Familie, J. TUIJN. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Heden overleed zacht en kalm, na een smartelijk doch geduldig lijden van "vier wekon, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Gabriël Jameiet, in don ouderdom van 64 jaar en 11 maanden. Bruinisse, 8 October 1904 Uit aller naam, H. JUMELET. Bij ons vertrek naar Utrecht, aan Superieuren, bevriende collega's en kennissen onzen afscheidsgroet. St.-Annaland, 8 October 1904. J. A. OSINGA, Rijksveldwachter De Heer en Mevrouw VAN NOU- HUYS—Meijer betuigen huu' hartelijken dank voor de ontvangen gelukwonschen. Mr- Mr. A. J. F. FOKKER is tot einde dezer maand uitstedig. Het kantoor blijft op de gewone tijden geopend. Deelnemers in de op te richten Coöperatieve Superphosphaat- fabriek worden dringend uitgenoodigd tot het bg wonen eener DIJ eenKomst, op Donderdag 13 October a.sdes middags ten 1 ure, ten huize van den Heer Verwek te Zierikzee. De voorloopige Afgevaardigden, J. GAST Cz. J. FLOHIL Jz. Eigenaren van gronden in het Waterschap Stavenisse en den Oud- Kempensiiofstedepolder, worden dringend uitgenoodigd hun verschuldigde, wegens Dykgeechot over hot dienstjaar 1904/1905, ten spoedigste te voldoen. Stavenisse, 10 October 1904. Met deze maakt ondergeteekende aan belanghebbenden van Ouwer- kerk en omstreken bekend, dat bij zich van heden af disponibel stelt voor het slachten van VARKENS, hopende door een nette en solide afwerkiDg zich het vertrouwen waardig te maken. Ouwerkerk, 11 October 1904. A. LU KUS Jz. Het POLDERBESTUUR maakt bekend Dat op 26 October as en volgende dagen eene Schouwing zal worden gehouden op «11e Waterleidingen, Peilslooten en Zijlen in den Polder en dat onmiddelijk en onverbiddelgk proces-verbaal zal worden opgemaakt tegen degenen, die nalatig zullen worden bevonden. Renesse, 8 October 1904 Het Polderbestuur voornoemd: 8. DE BRUIJNE Jz., Dijkgraaf. L. H. DORMAAR, Oatv.-Grifïïsr. en Familie. op het schoonmaken van Water leidingen, Zijlen enz. liet BE3TDUR van den Polder OOSTER- en SIR JANSLAND vestigt de aandacht op do aangeplakte afkondiging van de Inspectie op het schoonmaken van Waterleidingen, Zijlen enz., op Maandag 24 October aamtaande en volgende dagen. Met het oog op de groote behoefte, die bestaat aan eene onbelemmerde toestroomiog van het wator naar het stoomgemaal, beveelt het met den meesten aandraDg aandat Icgelanden vóór dien dag zich van hunne verplichtingen kwijten, zullende zonder eenige verschooning tegen de nalatigen worden geverbaliseerd. Oosterland, 10 October 1904 Het Polderbestuur voornoemd, J. C. VAN DER HAVE, Dijkgraaf. J. VAN DER VLIET Cz., Ontv.-Griffisr, Heeren Landbouwers, die ge negen zijn suikerbieten te ver- koopen aan eene buitenlandsche solide Suikerfabriek, aan den prijs van tien Gulden veertig cent per 1000 K.G. netto franco boord geleverd, worden verzocht de te verkoopen hoeveelheid onmiddelijk op te geven benevens de leverings plaats, onder het motto „Suiker bieten", aan het Bureau dezer Courant. De betaling, die direct na levering plaats heelt, wordt gewaarborgd door eene Zeeuw sche Bankinstelling van den eersten rang. Iq strijd met de ge ruchten als zou de Suiktr- fabriek te Moerbeke op de Zeeuwsche eilanden Beetwortelen koopen, wensebt de Directie door deze aan belangstellenden mede te deelen, dat zij dit jaar wegens eene overeen komst met de Hollandsche Suiker fabrikanten niemand, b, last heeft om namens baar Beetwortelen te koopen. Moekeeke, 8 October 1904. De Directeur, J. MARIEN. t>e Deurwaarder J. DE REGT Ne 7,at op Donderdag la October 1904. des namiddags één uur, voor den heer C. BEIJE te Renesse, op de Varremarkt te Zierikzee, publiek verkoopen: Eene partij zware Biggen en eenige Loopvarkens. to Notaria W. F. DEL CAMPO genaamd CAMP te Renesse zal, op mZSSP Vrijdag 14 October 1904, voor middags 10J ure, voor - en op de Duinhoeve van den Heer CHR GOUDZWAARD te Haamstede publiek verkoopen: Vier Kalfvaarzen, bij de rekening; een vare Koe; drie ruim 2-jarige Ossen; twee l1/a-jarige Ossen. Betaaldag 1 September 1905 Te huur voor 7 jaar gelegen ia het Vrg*, tegenover het Verplegings- huis. Dagelijks te bezichtigen. Iaschrg vinga- biljetten kunnen worden ingeleverd vóór of op 1 November a.s., ten kantore van A. C. VAN DER VLIET. Wagenhuis, Schuurtjes, groot 3 h 4 M., Pannen, Tegels, Lioht- en Deurkozgnen, Rietmatten, Schuttingen, ijzeren ea houten Goten, Stoomketel, zeer geschikt voor Regenbak, DeeleD, Ribben enz. enz alles afkomstig en te zien op het terrein der yoorm. Stoomzuivelfabriek en Hoenderpark, onder Zonnemaire. To bevragen bij VINK v. d. WERFF, Noordgouwe. Te liuur i Een net Woonhuisje, in de Regenboogstraat. Adres W. VAN PUTTE. Waterstokerg met Aardappelen- en Groente zaak, 2 groote apartementen met verkoop van Fruit en nog zeer vele andere Artikelen, met groote Wagen. Rgke broodwinning verzekerd, zonder concurrentie, volkrijke en nette buurt. Uitstekend voor een groot gezio. De over nemingesom f 900, de huur f 10 per week. Te bevragen bg D. RIJNOOIJ, Hofdgk 36, Rotterdam. Woensdag en Donderdag eene partij zeer schoone te koop, bij N. A. FRENK. Adres Gezusters POLAK, Meelstraat, Zierikzee. Te Koop van 611 maanden oud, bg P. BOOT Wz„ Moriaanshoofd. TE KOOP: Nieuwe en gebruikte BOERENWAGENS,- nieuwe en ge bruikte PLOEGEN. Levering onder garantie, bij J. J. MATTHIJSSE, Zierikiee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 8