ZIERIKZEE—ROTTERDAM. De heer RomijnJ, bloemist alhier, kwam te voorschijn met pyratnide-laurieren en kroon- laurieren, die zeer fraai waren. Wij gelooven hiermede het voornaamste te hebben opgesomd, dat op deze tentoonstelling te bezichtigen viel. Mochten wij den een of anderen hebben overgeslagen, dan is dit onopzettelijk geschied. De klok had vijf geslagen, toen de voor zitter van //Floralia", de heer L. Koopman Cz., de namen der prijswinners voorla# en de prijzen uitdeelde. Alvorens daartoe over te gaan, hield hij een toespraak, waarin hij met het oog op het tienjarig bestaan van //Floralia", een terugblik wierp op dat tijdperk, den man, den heer Ezerman namelijk, herdacht, die het denkbeeld //Floralia" in het leven te roepen het eerst geopperd had, en opsomde, wat de vereeniging in die tien jaren alzoo tot stand had gebracht. Hij wees op de vier fraaie bloemperken op het Havenplein, die deels met medewerking aer aldaar wonenden, deels door het geld uit de kas waren opgericht; op de Wilhelminalinde en het ijzeren hek er omheen, Waarvoor groote geldelijke opoffering was ge troost; op de jaarlijksche tentoonstellingen, en de stekjes die jaarlijks uitgedeeld werden. Dit jaar was het getal er van duizend. Ook werd er aan herinnerd, dat indertijd een chrysanthemum tentoonstelling is gehouden, die nitnemend gelukt is. Wat deze tentoonstelling betreft, zy is vrij gunstig geslaagd. Deze uitslag is te danken aan allen, die daartoe medegewerkt hebben, inzonderheid aan de kweekers. Spreker dankt het bestuur der sociëteit, dat het tot opluistering van het tienjarig bestaan van //Floralia" hedenavond een concert geeft, en tot bijwoning daarvan toegang geeft aan de prijswinners en den leden van //Floralia", en dankt ook de jury» bestaande uit de heeren Lemsom, C. J. Bal en Komijn, voor het vol brengen van haar taak. Hij deelt den uitslag mede en wenscht de bekroonden geluk, allen aansporend op den ingeslagen weg voort te gaan. De heer Yan Schelven als mede-oprichter van de vereeniging en als oudste in jaren, brengt hulde aan den heer L. Koopman Cz., die zooveel voor //Floralia" belangeloos doet, en zonder wien //Floralia" kwijnen zou. Hij dankt den voorzitter voor hetgeen deze ook thans deed om de tentoonstelling te doen slagen. De voorzitter betuigt den heer Van Schelven zijn erkentelijkheid voor zijn vriende lijke woorden, beveelt zich in aller gunst aan, en dankt het publiek voor zijn opkomst. Toegekend werd aan de kweekers: Voor Geranium: le prijs L. Pieterse; 2e prijs E. van Bortel en J. Moeliker; 3e prijs D. de Vos; 4e prijs J. Pieterse; 5e prijs L. Pieterse; 6e prijs J. M. van de Vate. Voor Fuchsia: le prijs J. C. Cannoo; 2de prijs J. Moeliker; 3e prijs J. M. van de Vate en D. Versteeg; 4e prijs J. Moeliker; 5e prijs W. Mensch en L. Pieterse; 6e prijs J. M. Bolle. Voor Begonia's semper florens: le prijs J. C. Cannoo en D. de Vos; 2e prijs J. C. Cannoo en D. Versteeg3e prijs J. C. Cannoo en J. Pieterse; 4e prijs mej. Anna van de Vate; 5e prijs A. en H. Reedijk; 6e prijs D. Versteeg: 7e prijs D. de Vos; 8e prijs J. Alburg. Voor B 1 a d b e g o n i a's: le prijs J. Viergever; 2e prijs J. C. Cannoo; 3e prijs C. Vermunt; 4e prijs Joh. Corbeel; 5e prijs J. Viergever. Voor T r a d e s c a n t i a: le prijs J. C. Cannoo; 2e prijs D. Versteeg en W. Mensch; 3e prijs mej. Johanna Ver steeg; 4e prijs D. Versteeg; 5e prijs mej. Johanna Versteeg; 6de prijs D. Versteeg. Aan de leden: Voor Bladbegonia: le prijs C. Mommaas; 2e prijs de dames Bal; 3e prijs mej. Van Bortel; 4e prijs J. Wiltson. Voor Centaurea: le prijs P. van Gastel; 2e prijs mej. Van Bortel; 3e prijs mej. Van Bortel; 4e prijs P. van Gastel. Voor Leeuwenbek zijn geen prijzen toege kend. Voor Bolbegonia: le prijs mej. Van Bortel; 2e prijs P. van Gastel; 3e prijs P. van Gastel. Voor Asylopus: le prijs mej. Van Bortel; 2e prijs C. Mommaas; 3e prijs C. Mommaas; 4e prijs B. J. van de Vate. Ingevolge achterstaande advertentie zal bij gelegenheid der kermis op aanstaanden Zaterdagavond een soiróe-amusante gegeven worden in de Sooieteit «Ons Genoegen" van den heer Verwer alhier. Ook thans, gelijk het vorig jaar, zal deze soirée gevolgd worden door een gratis-tombola, om 10 fraaie prijzen, naar wij vernemen o. a. een prachtig gouden dames-horloge, een heeren- en een dames- parapluie, een album, een dames-halsketting en verder luxe-voorwerpen. De heer Verwer heeft wederom getracht, zijner bezoekers met de kermis een nuttig en fraai aandenken aan zijn sociëteit te ver schaffen, en wij twijfelen dan ook niet, of de Sooieteit «Ons Genoegen" zal niet alleen op dien avond, maar ook gedurende de geheele kermis een dmk bezoek ten deel vallen. Immers de fraaie tuin en de gezellige localen lokken daartoe vanzei ve uit. Zondag as. wordt een matinée gegeven door het Muziekgezelschap Crescendo" onder directie van den heer Joh. F. A. Thee wis. Ook dit wenschen wij een druk bezoek toe; het zal voor den heer Theewis en voor den heer Verwer een blijk van waar deering zijn. De kermis werd heden hier op de traditioneele wijze ingeluid. Naar wjj ver nemen, zal de Ned. Tooneelvereeniging onder directie van de hoeren Delmonto en Bigot op de Balie alhier oen reeks voorstellingen geven. In de Concertzaal zal Henri ter Hall optreden. Voorts komen een stoomrarrousel, een luchtschommel, een drietal danstenten, een wonderkop, een bioscope, een spinneweb, een stoomfiets, een photograaf, wafel- en galanteriekramen, enz. O. a. is benoemd tot officier der Oranje- Nassau-Orde de heer C. den Hamer, inpecteur van het inlandsch onderwijs in Nederl.-Oost- Indië, vroeger onderwijzer te Dreiechor. Ingetrokken is de beschikking betreffende de verplaatsing van den Rijksveldwachter J. A. Osinga van St.-Annaland naar Maurik. De aanbouw van een schroef boot voor den dienst "Walsoorden—Hacsweert is door Gedeputeerde Staten opgedragen aan de Koninklijke Nederlandsohe Grofsmederij te Leiden. Zondagavond bemerkten een paar fietsers, die in do richting van Schoondyke reden, dat op de rails der tramlijn, waarover de laatste tram naar Breskens nog moest passeeren, een houten zitbaDk was gelegd, die bij een omwonende was weggenomen. De wielrijders reden de tram tegemoet, en gaven den machinist een 6ein tot stoppen, waaraan deze voldeed. De politie moet de daders op het spoor wezen. Brninisse. In de Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd mede gedeeld, dat iDgekomen waren twee requeston; het eene behelzende het verzoek de lantarens den ganschen nacht te laten doorbrandenhet tweede verzoekende een gedeelte der Noord- straat te bestraten. Besloten werd beide ver zoekschriften tot een volgende vergadering aan te houden. Goedgekeurd werd een af- en overschrijving op de begrooting. Het vroegere telegraaf kantoor werd opnieuw verhuurd aan den heer M. Krijger voor f 25. Aangeboden werd de gemeente-begrooting voor 1905, bedragende f 28554,13 in ontvang en uitgaaf. Ook werd aangeboden de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur ad f 1804,36 in ontvang en uitgaaf, waarbij f 1200 subsidie van de gemeente. Beide begrootingen werden in handen ge steld van eene commissie, bestaande uit de heeren Hoogerheide, Van Vessem en Goud zwaard. Op advies der commissie werd de gemeente rekening over 1903 ad f 31175,57 in ontvang en f 27676,30 in uitgaaf, batig saldo f 3499,27, goedgekeurd. Hetzelfde geschiedde met de rekening van het Armbestuur ad f 1710,69 in uitgaaf en f 1682,165 in ontvang, nadeelig saldo f 28,525 Stavenisse. Volgens den alhier vanwege het K. N. M. Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter, viel er in Aug. 1.1. alhier 44.9 m.M. regen (in 12 aftappingen), tegen 57.1 m.M. in 1903 en 87.8 m.M. in 1902. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 767, de laagste 752 m.M. St.-Filipsland, 31 Aug. Gisteren heeft de passagiersboot «Telegraaf 3" in het Krammen van de Oude-Tongsche Schaar afgesleept het ijzeren aakscbip »Spes Major"schipper Bakker, geladen met macadam en daar omhoog gevaren. De «Telegraaf 3" heeft daarna het schip, waarvan het dek reeds ontzet was, naar Dordrecht gesleept. Ter gelegenheid van den jaardag der Koningin werd hier een fakkeloptocht, begeleid door het Muziekgezelschap «Concordia", ge houden. Niet alleen de fantastische verlichting, maar ook de opwekkende tonen der muziek lokten heel wat publiek op straat. 5 Sept. Door de duisternis misleid, nam een vrouw gisterenavond bij een brug aan den ingang van het dorp een te korte draai en viel in een goed met water gevulde sloot. Op het hooren van 't geplons snelde A. K. ter hulp en wist haar weer op 't droge te krijgen. Hevig vereohrikt, met aohterlating harer muts, kon ze huiswaarts keeren. Tholen, 3 Sept. Bij de gisteren alhier gehouden verkiezing voor één lid van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld dè heeren J. van Eleaoker, J. J. de Lange, J. E. van der Maas en J. Plet. De stemming zal plaats hebben op Vrijdag 16 September a.s. De mosselvissoher P. d. B. van hier is te Antwerpen verdronken. Wissenkerke, 3 Sept. Een eigenaardig incident deed zich deze week voor, toen door onzen gemeente-ontvanger, gemakshalve, per gelegenheid, Woensdag de traktementen van het onderwijzerspersoneel te Geersdijk deed uitbetalen. Het hoofd der sohool aldaar ontving onder meer zes rijksdaalders, die hij aan brenger dadelijk weer terug gaf, hem verzoekende die te overhandigen aan den afgever ter voldoening van verschuldigde belasting. Zulks geschiedde, doch later kwam de boodschap, dat onder de betaalde rijksdaalders een valsche was en dat voor die (dit is te denken) een andere in de plaats moest komen. Het randschrift op het stuk ont brak, overigens was de namaak niet van echte munt (behalve de kleur) te onderscheiden, droeg den beeldenaar Willem II en het jaartal 1849. Goes. De harmonie «Hosanna" maakte op den avond van 31 Augustus een wandeling door de stad. Een samengedrongen menschen- massa omstuwde het muziekgezelschap. De beer L. de Beste werd herbenoemd als directeur van dit gezelschap, i Laaghartig. Bij den landbouwer A. K. te Heiokenszand zijn 15 jonge vruchtboompjes, waarvan sommige met vruohten, omgehakt. Kermis heet bet, en daarom zal het wel zoo zyo, maar voor een «boeredorp" zou de collectie, die op onze pleinen is ge plaatst, nog een treurige vertooning maken. Het eenige wat niet nalaten zal de aandacht te trekken, en dat zeker ook ruim verdient, is een «Wondermeifje met twee hoofden" (Barnum en Baily zullen er jrioersch op wezen); een dier, een vogel zonder veeren, zoo maar rechtstreeks gevangen in «het Kannibalenland". Wie weet hoeveel slacht offers die Kannibalen hebbeu opgepeuzeld voor men er in slagen mocht zulk een dier, dat niet eens veeren heeft, maohtig te worden 1 En eindelijk een kalf met acht pooten, horens aan zijne zijden, kortom een monster van een kalf. Welke boer zal niet gaarne zijn duiten offeren om zulk een wonderdier te aanschouwen? Wat zijn alle aanhoud-kalveron, voortgekomen uit ouders, ingeschreven in het stamboek, vergeleken bij zulk een 8-pootig, dubbelgehoornd mirakel, dat te zien is voor 5 centen geld? Een stoomfiets ontbreekt, zeer ten ongerieve der jeugd van 10 tot 60 jaar; maar olie bollen en waarzegsters zijn er des te maer. De telgen van wijlen «Rooie Kris" blijken ontelbaar als het zand aan den oever der zee. Of zou er misschien namaak-waarzeggers onder schuilen? Dan dienen de liefhebsters van zich te laten waarzeggen, ten minste te weton welke chiromantie «de beste in 't ge bruik" is. Waar ook geen gebrek aan is aan oaféVcbantants. Men kan te kust en te keur: van een gulden entrée per persoon tot zoo danige, waar de artisten na afloop van de proeven hunner bekwaamheid om een oent rondgaan. En 't is merkwaardig, alle artisten zijn van den eersten rang. En de «tableau do la troupe" ongelooflijk zooveel namen als die telt dubbelgangers en gangsters houdt men er niet op na Wie de besto zaken maken zal, is de dans tent, een «ronde" als je blieft. Een reusachtig orchestrion «met 490 wijfjes en vervangende 32 muzikanten", veraangenaamt zeer de nachtrust van omwonende ingezetenen. Maar men moet voor de kermiB toch wat over hebbeD, al was 't maar het opofferen van zijn nachtrust 1 Naar verluidt zouden pogiDgen in het werk worden gesteld om een derde muziek gezelschap' op te richten. Dat ontbrak er nog maar aanl Als de liefhebbers van het derde harmo- niegezelechap eens een orchestrion aanschaften als in de danstent aanwezig heet te zijn. Dat vervangt niet minder dan 32 exeoutanten, een compleet harmonie-gezelschap duel Men heeft daarbij geen directeur noodig en loopt ook geen gevaar de beide bestaande gezelschappen van leden te berooven. Middelburg, 3 Sept. De militairen, die Woensdagavond den Eerw. beer ReDgs, pastoor alhier, molest aandeden, zijn gevonden. Het zijn twee miliciens der oude en één van de nieuwe lichtiDg. Zij hebben het feit bekend, en worden disciplinair streng gestraft. Het kind van negen maanden,%dat Donderdagmiddag uit een raam van een huis op het Wagenplein is gevallen, is iu het gasthuis, waarheen het werd gebraoht, over leden. De hoofdagent van politie C. Kraak alhier is, met ingang van 1 dezer, uit den politiedienst ontslagen. Van verschillende zijden worden klaohten vernomen over het aan burgem. en weth. aan den raad ingediende voorstol tot invoering van een straatbelasting. De adressen, welke aan den raad zullen gezonden worden, met verzoek het voorstel niet aan te nemen, be vatten reeds vele handtekeningen. Woensdagavond, tuaschen tien en elf uur, is ingeslopen bij een bewoner van den Langen Burg alhier, terwijl niemand thuis en de straat verlaton was in verband met het vuurwerk op het Molenwater. Een tweetal bankbiljetten van f 25 en eenige gouden sieraden zijn ontrreemd. Vermoed wordt, dat de dief met een valschen sleutel is binnen gekomen, daar de deur door den bewoner bij zijn thuiskomst geopend werd gevonden. Van den dader is nog niets bekend; van het geval is aangifte gedaan bij de politie. In den afgeloopen nacht omstreeks half drie werd op de Pottenmarkt alhier een jongmensch, zekere v. d. V., onverhoeds aangevallen door een ander jongmensch, B. geheeten, die hem een messteek in de hand toebracht, en ook eenige sneden in de kleeren. Aanleiding tot de daaa schijnt een oude veete geweest te zijo. De wond is niet gevaarlijk. (M. Ct Vlissingen, 3 Sept. Door verschillende werklieden-vereenigingen is aan de directie der Kon. Maatsch. «de Schelde" het verzoek gedaan om voortaan op Christelijke feest dagen het loon uit te betalen. Door te voren de te verlette uren in te halen zou de sohade worden vergoed. De extratrein met koning Eduard kwam heden ochtend aldaar te 7.45 aan. Z. M. werd ontvangen door den commandant van het jacht en don vice-ooneul, den heer P. L. de Bruijno, die hem ook naar boord begeleidden. Nadat de bagage was ingenomen, vertrok het jacht te 8.06 naar Port Victoria, gr ëcorteerd door het slagschip «Essex". De heer P. S. de Baok, stations chef 1 eerste klasse B alhier, wordt met ingang van 1 October overgeplaatst naar Dordrecht. AaabeatediacenVerkoopiacea ens. Wissenkerke. De verbouwing der Chr. school is voor de eerste inschrijving f 3295 gegund; aanneemster is dus mej. de wed. Schippers te Cortgene. Reeds is men met het werk bezig, 't welk, noar wij vernemen, 1 December moet opgeleverd zijn. BKOHT8KAKI1H. Bruinisse, 3 Sept. Hedenmiddag om 12 uur arriveerden uit Zierikzee, de rechter commissaris, de substituut-officier van justitie en de beëedigde klerk ter griffie. Een en ander scheen in verband te staan met een op Donderdagavond j.l. plaats gehad hebbenden brand iu de schuur van O. van Z bierhuis houder alhier. Nadat met den rijksveld wachter brigadier-titulair De Regt het terrein was opgenomen, werd op het gemeentehuis genoemde Van Z., benevens enkele getuigen gehoord. Voor de Rechtbank te Middelburg is Vrijdagmiddag behandeld de zaak tegen den hoofdagent van politie C. K., een man, die ongeveer 30 dienstjaren bij de politie telt. Hij wordt beklaagd van zich geld wederrechtelijk te hebben toegeëigend, dat hij op den open baren weg had gevonden. Uit de getuigen verklaringen kwam het O. M. tot de overtuiging, dat de beklaagde zich werkelijk aan het hem ten laste gelegde heeft sohuldig gemaakthet vorderde, niettegenstaande bekl.'s ontkentenie, een gevangenisstraf van 6 maanden, met ontzegging van het recht om gedurende 5 jaren bij de politie te dienen. De verdediger, de heer mr. J. J. Heyse, concludeerde tot vrijspraak. Hij betoogde, dat van diefstal geen sprake kan zijnop zijn hoogst van verduistering. De behandeling van deze zaak werd door een talrijk publiek bijgewoond. Uitspraak Vrijdag 9 dezer. KEBKSIEIW8. St -Maartensdijk. De beroepen predikant, da. B. v. d. Wal, zal bier a s. Woensdag te 6£ uur in de Herv. Kerk voor de gemeente Aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Vlissingen (vacature ds. L. W. Bakhuizen van den Brink), door ds. A. S. Talma Dzo. te Ryperkerk. Ds. Chr. Hunningher, beroopen predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Amsterdam, nam gisterenavond van zijn gemeente te Vlissingen afscheid. De Groote Kerk was bij deze gelegenheid met een overtalrijke schare gevuld. Oosterland. Alhier heeft de oogstpreek in de Ned. Herv. Kerk opgebracht f 63,81. OM» H W IJ I. Geslaagd voor de hoofdaote de dames A. G. Bijlsma te Middelburg en L. de Lange te Tholen. Benoemd tot onderwijzer met hoofdacte te Goedereede, de heer D. Koning te Vianen. Bij Kon. besluit is, boven en behalve de bijdrage bedoeld in art, 45 der onder wijswet, tot eene behoorlijke inrichting van haar lager onderwijs, een subsidie verleend aan de gemeentenClinge van f 2400, Ellewoutedijk van f 400, Hoofdplaat van f 600, Krabbendyke van f 850 en Oudelande van f 325. De gemeenteraad van Baarn heeft een verordening vastgesteld, krachtens art. 29 der Leerpliohtwet, waarbij de politie gemachtigd wordt kinderen, die zij gedurende de school tijden op den openbaren weg aantreft, te brengen naar de sohool waar zy behooren. Post en Telegrafie. De directeur-generaal der posteryen en telegraphic noodigt het publiek dringend uit, om op de adreszyde van de brieven ea andere stukken, bestemd voor de militairen die deze maand zullen deelnemen aan de militaire manoeuvres in Noord-Brabant, behalve den naam van den geadresseerde te vermelden bet korpB en het onderdeel daarvan, waartoe hy behoort, en als plaats van bestemming «op veldmanoeuvre in Noord-Brabant". Dit zal de spoedige overkomst van die brieven en stukken door middel van de veld post in de hand werken en vertraging in de overkomst voorkomen. Dubbele moord. Donderdagmorgen heeft ds. De Geer te Loaser, na eerst den jongen Posthumus te hebben doodgesohoten, zich zelf door een pistoolschot gedood. Omtrent deze zeldzasm tragische zaak lezen wy een zeer uitvoerig relaas, dat wy vau meer belang achten voor de gereohtelyke geneeskunde dan voor de algemeene publi citeit. Kortelyk zy er alleen aan ontleend, dat twee jaren geleden de overleden predikant, die als herder der gemeente circa 5 jaren geleden te Losser kwam, >bizondere zorgen begon te wyden aan den 18-jarigen fabrieks arbeider Jan Posthumus, hem, na afstand door den vader tegen een overeengekomen vergoeding, by zich deed inwonen, hem onderwees en verre reizen met hem onder nam. Later ontstond er tijdelyke verwydering, gepaard met mishandeling van den predikant. Het publiek gerucht bemoeide zich met de verhoudinghet kerkbestuur stelde een onderzoek in, zonder echter tot een resultaat te komen, evenzeer als later de justitie, en in 1903 schreef de predikant ter zijner recht vaardiging eene brochure, onder den titel «Wat dunkt u er van?" De zaak bleef hangende tot den nood- lottigen ochtend van Donderdag. Wat toen gebeurde, wordt als volgt verhaald «Toen Jan Posthumus zich zooals gewoon- lyk, om 6 uur 's morgens naar de fabriek te Gronau wilde begeven, alwaar hy werkzaam was, en ongeveer ter hoogte van café «Essen- huis" (in den Zoeka) zich bevond, sprong ds. De Geer eensklaps uit een boecbje te voor- sobyn en loste twee schoten op hem, waar van het een in de rechterborst en bet andere in het achterhoofd trof, met het gevolg, dat de jongen een half uur later stierf. «Nadat de jongen getroffen was, nam de predikant de revolver, een vyfloops kleir kaliber, in den mondtrok tweemaal af ec stortte neder. Nog spoediger dan de jongen was ook de moordenaar overleden. «In het bijsjjn van den burgemeester werd door dr. Frederiks lykschouwing gehouden. In verband met verschillende uitlatingen van den predikant«dat 't nu maar uit moest zyn", en «dat in Nederland geen recht was te krygen", meent men te mogen op maken, dat by reeds lang met dergelyke plannen rondliep. Echter heeft bij Woensdag nog vol belangstelling geïuformeerd naar het feestje, dat Zaterdag 3 September, ter eere van den verjaardag der Koningin, te Losser zal plaats hebben. Hij is echter Woensdag nacht niet op bed geweest, daar zyne leger stede onaangeroerd bleek te zyo. Om half één ariveerde de justitie van uit Almelo, bestaande uit jhr. mr. Calkoen, officier van justitie, mr. Van der Mühlen, rechter-commissaris en mr. Ter Kuile, griffier, die om 2 uur weer vertrokken". Gemengd Nieuws. In een straat van zuidelyk Londen had dezer dagen een gasontploffing plaats. Van het voetpad werden eenige steenen weg geslingerd en by het puin vond men een 25 doode ratten. Ook zag men verscheiden ratten, enkele door de ontploffing gewond, een goed heenkomen zoeken. Het bleek nu, dat er tusecben de pijpen onder den grond een groote verzamelplaats van ratten was, en men vond daar ook overblyfselen van vuur- houtjes. De ratten hadden die naar hun nest gesleept en daar was er blykbaar, door wryviog of hoe dan ook, een ontvlamd. In Moabit (Berlyn), heeft de 54 jarige portier Künicke uit jaloezie zyn 50-jarige vrouw vermoord, en daarna zichzelf aan de deurpost opgehangen. THLIfllAllRR. Rotterdam, 5 September. GRANEN. Buitenlandsohe, stil. Meel, f 11,50, kalm. Buitenlandsohe Tarwe, éÓDjarige f 8,75 A f 9,75. Nieuwe Tarwe f 9 f 10, beiden de honderd kilo. Rogge, f 5 A f 5,35. Chevalier gerst, f 8,50 A f 8,80. Haver, f 7 A f 7,20. Erwten, i 7,75 A f 8,35. Bruine Boonen, afgedaan, f 12 A f 12,75. Mais, f 1,23 A f 1,24. Kanariezaad, f 10,25 A f 10,35. Kroonerwten, f 8 A f 8,50. Vlas. Aanvoer 36 steen blauw, 900 steen Groninger. Aardappelen. Veel aanvoer, weinig vraag, onveranderd. Kaas. Aanvoer 1 party, f 26. Eieren. Zeeuwsche f 3.80 A f 4. Over- maassohe f 4 A f 4.20. Lijnzaad. Eerste aanvoer f 7.50 A f 8.50. Ajuin. Aanvoer 5000 balen, groote f 2.25, j kleine f 3 40, stroogele f 2.10, puike kwali teit, de 60 K.G. VEE. Aanvoer 152 Runderen, 25 A 35 ot., traag. 278 Kalveren, 35 A 45 ct., traag. 1234 Schapen, 22 tot 26 ot. Lamme ren, 30 A 35 ct., traag. 522 Varkens, 18 A 23 ct.lichte 19 A 20 ot.vlug. 376ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district t»d Zeeland. Trekking der 4e klasse van 3 September 1904. Prijs van f OS, No. 17981. Zeetijdingen Zierikzee. UITGEKLAARD: 4 Sept. De barge «Shamrock", kapt. J. G. Bagley, me' cokes, van Pruisen naar Engeland. STOOMBOOTDIEN8T Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". September. Van Zierikzee Dinsdag 6'smorg. Woen8. 7 u Dond. 8 w Vrijdag 9 Zaterd. 10 Zondag 11 Maand. 12 Van Rotterdam: 8,30[Dinsdag 6 'smorg. 9,30 1 Woens. 7 10,—Dond. 8 10,30 Vrijdag 9 6,(Zaterd. 10 6,30;Zondag 11 7,30 Maand. 12 9,30 10,30 10,30 10,— 10,30 11,30

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2