ZIERIKZEE—ROTTERDAM ADVERTENTIE!!. gozegd wordt, kan beat in 445 woorden worden uitgedrukt. En wat het arbeidscontract betreft, epreker noemde het een vermonde methode om do actio der werkliedon tegen patroons met lamheid te slaan. Dit alles bewijst, dat er in de Kamer nieuw bloed moet komen, dat de Kamer anders moet worden samen gesteld. Spreker weerlegt, wat de heer Poortugaal in zija brochure tegen het algemeen kiesrecht aanvoert. Gezegd wordt ook, dat het volk voor het algemeen kiesrecht niet rijp is. Waarom zou een arbeider, die met gezond verstand begiftigd is, niet rijp voor het kiesrecht zijn, en een rijk geworden bordeel houder wel? Door den arbeid wordt alles voortgebracht. Wordt het belang van den arbeid behartigd, dan zal de arbeider daarbij wèl varen, en met hem is de geheele groote maatschappij gebaat. Onze wetgeving beoogt echter het belang van één klasse, en wel de kleinste. Spreker, uitweidend over de Hooger Onderwijswet, toont aan, dit die wet aan een particuliere instelling van dr. Kuyper dezelfde rechten dor staatsuniversiteiten geeft. En nu telt de Gereformeerde kerk, voor wie de Vrije Universiteit bestemd is, nog geen hon derdduizend aanhangers. Het huismanskiesrecht is een halve maat regel. Volwassen zoons van b.v. 35 jaar, die bg hun vader inwonenen voor hun leven8onderheid arbeiden, bezitten dan het kiesrecht niet. Wij zouden dus krijgen een regeeriüg van ouden van dagen. Ds. Talma heeft indertijd het arbeids- kiesrecht voorgestaan, maar nu hy in de Kamer is, zwijgt by er over. Spreker onderwerpt de partijdigheid der regeering by benoemingen aan een kritiek. Gevraagd wordt tegenwoordig, en dit is in Den Haag van algemoene bekendheid wanneer men naar een staatsbetrekking dingt, of men anti-revolutionair is. Is men het, koopt men een Bijbel, er. maakt men een visite bij den heer De Wilde, dan verkrijgt men de betrekking. Besprekend de ontwerpen tot Grondwets herziening van Vryzinnig-Demokraten en Sooiaal-Demokraten, stelt by in het licht, dat 610.000 mannen het kiesrecht bezitten, en dat 2 393.765 mannen en vrouwen politiek onmondig zyn. Dus van de vier personen ia Nederland moeten zich drie aan één blindelings onderwerpen. Aan het slot van zijn rede deed spreker uitkomen, dat door geheel Nederland heden voor algemeen kiesrecht 6en betooging ge houden wordt, die, uitgaande van het Ned. Comité voor Algemeen Kiesreoht, ten doel heeft de pogingen van hen te steunen, die door Grondwetsherziening tot algemeen kies recht willen komen. De voorzitter, de heer Onderdijk, betuigt den spreker voor zyn rede dank. Hy ver wondert zich, dat, daar er hier een afdeeling van de Vrijzinnig-Demokraten bestaat en een afdeeb'ng van het Nederl. Werkliedenverbond, deze haar medewerking tot deze meeting niet verleend hebben. Zij zyn toch vóór algemeen kiesrecht. Een verzoek in dien geest werd tot beide goricht, maar daarop kwam geen antwoord. Een stem. Jawel. De voorzitter. Nu, dan ie er wel een ant woord ingekomen, maar van medewerking is nietB gebleken. Hy dankt allen voor hun opkomst, en sluit daarmede deze betooging, na eerst allen nog opgewekt te hebben iets te offeren tot bestrijding der onkosteD. By het lossen van zyn vrachtwagen bad de vrachtrijder van Ouwerkerk op Zierikzee J. de J. het ongeluk te struikolon, waardoor by twee zijner vingers brak, die door de heeren dr. De Yrieze en Regensburg werden geamputeerd. Heden werd alhier, achter de pastorie der Roomsch Katb. Kerk, door den joDgoheer Arnold Plaum Fz. de eerste steen gelegd voor een zaal van bijeenkomst (JongeliDgs-Patrooaat), ten behoeve van het opkomend geslacht. Het loffelijk doel, dat met de stichting van bet Jongelings-Patronaat beoogd wordt, is, om jongens van 12—17 jaar op aaügename, ge paste en nuttige wijze 's avonds bezig te houden, zoodat zy niet in de verleiding komen gelegenheden te bezoeken, die voor hen op hun leeftijd een schadelijke uitwerking kunnen hebben. Wij maken onze lezers en lezeressen opmerkzaam op het eoncert, dat aanstaanden Vrijdagavond door het Harmonie-Gezelschap «Kunst en Eer", des avonds ten acht ure, in den tuin der Sociëteit «Concordia" alhier zal gegeven worden. Men zie achterstaande advertentie. Wij vernemen, dat in den «Willem- Fredrik-Karelpolder" tusschen Nieuw-Vosmeer en Steenbergen door kwaadwillige hand een trapje, dat gebruikt wordt voor het brengen van zakken on andere goederen in een waggon, op de rails geworpen is met bet blijkbaar oogmerk do tram te doen derail- leeren. 't Is niet de eerste maal, dat men op hetzelfde traject gepoogd heeft door het leggen van voorwerpen op de rails een déraillement te veroorzaken. Wij kunnen den verachtingswaardigen onverlaat, die een dergelijke laaghartige handeÜDg bedrijft, de verzekering geven, dat op hem het oog wordt gehoudenteneinde hem op hceter- daad te kunnen betrappen, en dat, mocht hy gevat worden, de rechterlijke macht de zwaarste straf, die het Wetboek van Straf- recht op een dergelijk misdrijf stelt, hem zal opleggen. Vrijdag 19 Augustus werd van wego het waterschap Schouwen hot laatste zinketuk te Koudekorke gezonken. Niettegenstaande het voor dit werk te ontetuimige wéér kwam hot stuk precies op zijn plaats. Bij deze en ook allo vorige zinkingen was het geboele Dagelijksch Bestuur van Schouwen, bonevens dQ Ingenieur tegenwoordig. Zooals znlks go- I bruikelijk is, plaatste zich bij elk der boeilijnen een lid van 't Dagelijksch Bestuur, terwijl do opperleiding berustte bij den Ingenieur. Alle zinkingen werden dit jaar met succes verricht, waarvoor zeker hulde dient gebracht te worden aan 't Dagelijksch Bestuur en don Ingenieur. Zaterdag 20 Augustus werd op een zeer lastige plaats aan het strand van Noord- Schouwen een kraagstuk gezonken, dat ook weer precies zyn plaats innam. Visscherij-politietoezicht. Het stoom schip Argus" heeft een reekB van jaren op de Zeeuweche stroomon dienst gedaan als politie-vaartuigtbaos is 't buiten dienst gesteld, daar 't in zcodanigen toestand verkeerde, dat 't meer reparatisa noodig bad, dan het schip waard was. Thans is tijdelijk een Belgisch stoomschip voor dat doel in gebruik. Behalre het stoomaohip zyn nog in gebruik: één boeier «Schelde", zes botters «Zwaluw", «Albatros", «Arend", «Valk", «Sperwer", «Meeuw" en de hoogaarsen «Havik", «Raaf" en «Ekster", met een totale bemanning van 38 personen, terwij! nog vier rijksveldwachters belaBfc zyn met het toezicht der visscheryen van den wal uit. Tegen 1 Sept. a.s. is de heer J. Geluk van Scherpenisse te Koewacht geplaatst als commies der dir. belasting enz. Vanwege de vereeniging «Floralia" te Tholen zal op 30 dezer eon tentoonstelling worden gehouden van bloemen en planten. Te Sluis werd den 19Ien Augustus de inneming van die toen zeer belangryko stad, door Prins Maurits, herdacht. Des morgens te 7 uur word bet feest met klokgelui geopend. Inmiddels had het muziek gezelschap A polio" zich op den balletoren geplaatst en voerde daar oenige vaderlandsche liederen uit, waarna 't eenige lustige nummers door de stad Het hooren. Te halftien hield ds. A. J. Rozemeyer eene feestrede in de Ned. Herv. Kerk, die afgewisseld werd door eenige zanguummers der zaDgver- eenigiog en een drietal solo nummers door den heer P. Noest. Des namiddags werd esn openbare Raads vergadering gehouden, waarin de Burgemeester J. H. Hennrquin het ofl&cieele stuk voorlas, waarop de overgave in 1604 had plaats gehad. Hot stuk werd aan het in grooten getale opgekomen publiek vertoond, om de hand- teekeniDg vau Prins Maurits te laten zien. 't "Wa6 geteekend«Maurice van Nassau". Daarna werd een bloemencorso van rijk en smaakvol versierde wagentjes en rijwielen gehouden. Muziekuitvoeringen, fakkeloptocht en illumi natie sloten dit historisch feest. Uit het verslag van de «Maatschappij I van "Weldadigheid" te Frederiksoord blijkt, j dat iu 1903 deze zoo heilzaam werkende in stelling ook de nadoelen van den natten zomer j had ondervonden, doch dat overigens geen reden was om niet met goeden moed de toekomst in te gaan. Ofschoon verschillende giften van beteekecia inkwamen, blijft steuning dezer Maatschappij zeer wenschelijk. I Het verslag is versierd met portretten van de heeren P. W. Janssen en M. E. van der Meulen. Renosse. Door den raad dezer gemeente is met ingaDg van 1 Januari 1905 benoemd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer M. Schooff, secretaris alhier. Nieuwerkerk. Naar men verneemt, zal bet 1 September a.s. 25 jaar geleden zyo, dat de heer J. A. van Dijk te Stevensluis in functie trad als machinist aan het Stoom gemaal van den Polder «De Vier Bannen van Duiveland". St -Filipsland21 Aug Do lieer D. Raaijmaker8 uit Steenbergen behaalde Vrijdag op 't concours van landbouwpaarden te 's Bosch dewlsten prijs (zilveren presenteerblad). Hg genoot de hooge eer op do Kon. tribune te mogen komen en ontving uit handen van H. M. de Koningin zelve, den prijs. Hij was zóó onder den indruk van deze hooge onder scheiding. dat hy zijn eig&ar, die hij met het voorbijrijden zoo smakelijk had zitten rooken, vergat weg te doeD, zoodat jhr. v. Geen, die hem naar binnen riep, den man do Bigaar uit de band moest nemen, wat H. M. een glimlach ontlokte. Colijnsplaat. Door den raad is benoemd tot ambtenaar van den burgerlyken stand tot 31 Dec. de heer J. W. A. Siüte, burge meester, terwijl door Burgem. en Wetb. ia aangesteld tot ambtenaar ter secretarie de heer K. Janse. Vóór zijn vertrek naar Nijmegen ver schafte do heer Van Asaum, rijksontvanger alhier, Vrijlag den leerlingen der openbare school een genoeglijken avond. Met zyn sciopticon vertoonde bij eene menigte beelden, zoowel uit den vreemde als uit deze gemeente. Bij de beelden der vorstelijke personen werden door de leerlingen eenige vaderlandsche liederen gezongen, terwyl de kinderen in de pauze op eenige versnaperingen werden ont haald. Het hpofd der school dankte den heer Van A8sum voor zijne vriendelijkheid. Middelburg, 20 Aug. Do burgemeester te dezer stede maakt bekenddat EL M. do Koningin Moeder hem verzocht heeft allen Iloogstderzelver vriondelijken dank te willen betuigen voor de zoo ondubbelzinnige blijken van hartelijke toegenegenheid. Haar betoond gedurende Haar verblijf op 19 Augustus in deze stad Het strekt H M. tot grooto vreugde hieruit te hebben ontwaard, dat zy nog voortleefde in do herinnering der bevolking van Middelburg, hoewel het reeds tien jaren gelodoti was, dat zij deze gemeente bezocht. Alhier werd de openluchtmeetiDg voor algemeen kiesrecht gehouden op een weiland aan don Seiasingel. Er was een talrijk publiek opgekomende zangvereenigiDg «De Volkoötem" voerde eenige nummers uit. Het woord werd gevoerd door mevr. Rutger Hoitsoma uit Den Haag en den heer J. A. Bergmcyer uit Dordrecht. Hedenmorgen is de soldaat Van B. van de le compagnie 2e bataljon alhior, wegens voortdurend zeer berispelijk gedrag en onge voeligheid voor vermaningen en straffen, met een briefje van ontslag uit den militairen dienst verwijderd. Do hVr H. W. van Everdingon to Middelburg is geslaagd voor het notarieel staatsexamen. Vlissingen. Het stoomschip «Ophir", voor de Rotterdamsche Lloyd in aanbouw bij de Kon. Maatsch. «De Schelde" te Vlissingen, waarvan in November do kiel werd gelegd, zal Zaterdag a.s. te water worden gelaten. Zooala bekend, moet «De Schelde" nog een schip van hetzelfde type bouwen. Aa* bestedingen Verkoopinge* ens. Zierikzee, 20 Aug. Door den notaris J. Franse werden heden alhier in het open baar verkocht de volgende veldvruchten in den Zuidhoek onder deze gemeente, alle per Schouwech gemot, als: 626 roeden suikerpeên, in het Dordo Weegje, voor f 130; 415 roeden dito, vóór- en achter de hof stede van den heer C. van Westen Cz., Yoor f 85; 450 roeden dito, in het Groone Weegje, voor f 134; 610£ roeden dito, aan den Steenovenachen weg, voor f 94 658 roeden mangels, daarnaast voor f 71; de 2e snede van 192 roeden bruine klavers, in het Derde Weegje, voor f 25; 208 roeden aardappels, aan den Grintweg, voor f 143. Scherpenisse, 20 Aug. Donderdagavond werden publiek verpacht in de herberg van J. Rijstenbil alhier 6 perceelen bouwland, ten verzoeke van het Diaconie-Armbeetuur alhier, en alles gelegen onder de gemeente Poortvliet. Het le perceel aan D. Feijtel, voor f 58; 2e perceel aao P. Mol, voor f 603e poreecl aan D. Feijtel, voor f 55; 4e perceel aan A. v. d. Weiff, voor f 58; 5e perceel aan G. Quaak, voor f 58; 6e perceel aan G. Anthonisse, voor f 57. Alles per gemet. Allo pachters wonen te Scherpenisse. Wisaenkerke, 19 Aug. Door hot bestuur dor Christelijke school alhier werd heden aanbesteed de verbouw en vergrooting dier school. Ioecbrijvers waren de heeren Hubregteo, voor f 3741.11; A. de Regt, voor f 3944, beiden alhier, en door den heer J. Schippers vao Cortgene, voor f 3295. De gunning werd aangehouden. Landbouw en Veeteelt. Ia alle deelen der provincie is de aardappelhandel in vollen ganggroote partijen worden opgekooht en vorscbeept. De prijzen loopen uiteen van f 1.60 tot f 1.90 per H.L. Luxehandel. Door de paardenhande- laars gebr. Sohwartz, hofleveranciers van den prins Aribert v. Auhalt, te Berlijn, zija in de vorige week bij de Gronirgscbe paarden handelaars Bolt, Koning en Scbuiling te samen 21 fraaie paarden opgekocht, tegen een gemiddelden prijs van f 800. De aankoop geschiedde onder bemiddeling van den commis sionair in paarden M. Markens to Zwolle. SSRHfflKVWtl. Bedankt voor het beroep naar do Chr. Geref. Gemeente te Zierikzee door den heer J. de Bruin, cand. te 's Gravenhage. St.-Filipsland, 21 Aug. Wegens het van binnen schilderen der Hervormde Kerk en het plaatsen van oen nieuwen preekstoel, zal hier ia drie weken geen godsdienstoefening gehouden worden. ONDEBWIII. Dreischor. Benoemd tot onderwijzer alhier de heer L. Dronkers te Nisse en tot onder wijzeres mej. C. Rietdijk te St.-Maartenedyk. Stavemsse. Mej. K. Buurland alhier komt voor op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare school te Leerdam. Voor do acte tuinbouw 1. o. slaagden te Wageningen de heeren J. H. J. Bartelso te Wemeldinge en J. I. Bril te Waarde. f oit en Telegrafie. Stavenisse. De verhoogde jaarwedde van den brievengaarder alhier wordt gerekend reeds 1 April 1.1. te zyn ingegaan. Benoemd tot tijdelijk klerk der poste rijen en telegrafie, met plaatsing te Rotterdam (telegraafkantoor), dc heer S. Ochtman van Ziorikzce. Internationaal Socialistisch Congres. Wij kunnen met het oog op de voelheid der onderwerpen, die op dit cougres behandeld zijn goworden. on de uitvoerige debatten, die er gevofrd zyn, in ons blad, dat sleobts een beknopten vorrn heeft, van een en ander geen verslag geven. Wij bepalen ons dan ook maar tot het vermelden van eenige zeer belangrijke besluiten. Zoo word op voorstel van de Ned. S. D. A. P. de volgende motie met bijna alge- meene stemmen aangenomen: „Overwegende, dat het weuschelijk is, dat de sociaal democratie een besluit neme ten aanzien van de algemeene werkstaking, dat de voorwaarden, noodzakelijk voor het welslagen van een groote staking, zijn een sterke organisatie en een vrijwillige discipline van het proletariaat, verklaart, dat de algemeene staking, als inen daaronder verstaat de volledige staking van allen arbeid op een gegeven oogenblik, onuitvoerbaar is, omdat een dergelijke sta king elk bestaan, ook dat van het proleta riaat, onmogelijk zou maken, overwegende, dat de emancipatie der arbeidersklasse niet het resultaat van een dergelijke plotseÜDge inspanning zijn kan, dat het evenwel mogelijk is, dat een staking in enkele voor het maatschappelijk leven belangrijke bedrijfstakken of in een groot aantal bedrijven, een uiterste middel kan zijn, om gewichtige maatschappelijke her vormingen door te voeren, of om zich tegen reactionnaire aanslagen op de rechten der arbeiders te verzetten waarschuwt de arbeiders tegen de anar chistische propaganda voor de algemeene staking, die slechts gedreven wordt met het doel de arbeiders af te houden van politieke vereenigingen en coöperatieve actie. roept de arbeiders op, hun éénheid en kracht in den klassenstrijd, door de ontwik keling van hun organisatie, te versterken, wijl ddarvan het welslagen van een even tueels staking voor een politiek doel, mocht die eens noodig zijn, afhangt". Met groote meerderheid werd de Dresdener resolutie, die op nieuw aan do vergadering was voorgelegd, goedgekeurd. Deze luidt: Het congres veroordeelt op de meest ener gieke wijze het revisionnistische streven, dat de strekking heeft, een wijziging te brengen in onze beproefde en roemrijke taktiek, ge grondvest op den klassenstrijd, en dat de verovering van de politieke macht in onver zoenlijke worsteling (haute lutte) met de bourgeoisie wil vervangen door een politiek van concessies aan de bestaande maatschap pelijke orde. Het gevolg van een dergelijke revision nistische taktiek zou zijn, van een partij, die de snelst mogelijke omvorming beoogt van de burgerlijke in de socialistische maat schappij dus van een revolutionaire partij in de beste beteekenis van het woord een partij maken, die zich tevreden stelt met een hervorming der burgerlijke maat schappij. Daarom verklaart het congres, overtuigd, in tegenstelling tot het bestaande revision nistische streven, dat de klasse-tegenstellin gen, wel verre van te verminderen, voort durend scherper worden. 1°. Dat de partij elke verantwoordelijkheid afwijst, zoolang wij leven onder politieke en economische omstandigheden, gebaseerd op de kapitalistische voortbrengingswijze en dus geen enkel middel zou kunnen goedkeureD, waardoor de macht blijft in handen der heerschende klasse; 2°. dat de sociaal-democratie in geen enkel opzicht deel kan uitmaken van een regeering in de burgerlijke maatschappij en zulks vol gens de resolutie-Kautsky, aangenomen op het Internationale Congres te Parijs in 1900. Het Congres veroordeelt bovendien iedere poging, gedaan om de steeds groeiende klasse tegenstelling te verbergen, teneinde een toenadering tot de burgerlijke partijen te vergemakkelijken. Het Congres rekent er op, dat de ver tegenwoordigers der partij in de Parlementen gebruik zullen maken van hun macht, toe genomen zoowel door hun grooter aantal als door de belangrijke toeneming van de hoe veelheid kiezers, die hen volgen, om te blijven volharden in hun propaganda voor het einddoel van het socialisme, en volgens ons program, op de mee8t besliste wijze de belangen der arbeidersklasse te verdedigen en de uitbreiding en bevestiging der politieke vrijheden, om te komen tot gelijke rechten voor allen; om met meer kracht daD ooit te blijven strijden tegen het militairisme, tegen de koloniale en imperialistische poli tiek, tegen alle vormen van onrecht, onder drukking en uitbuiting, en ten slotte zich met kracht toe te leggen op de verbetering der sociale wetgeving, teneinde de arbeiders klasse de vervulling van haar politieke en beschavende taak mogelijk te maken. Besloten werd, dat het congres weder over drie jaar, en wel te Stuttg&rt zal bijeenkomen. Een verslag van het congres zal ia het Duitscb, Fransch en EDgelsch verschijnen. De Jaurè9siaten en Guesdistcn, do twee in Frankrijk tegenover elkn&r staande socialis tische partyen, verklaarden bij monde van hun woordvoerders, dat door hen, zoodra zij in Frankrijk zullen teruggekeerd zyo, een vereeniging van alle Fransche socialisten in één partij zal worden voorbereid. Door den heer Van Kol werd bet coDgres gesloten. De afgevaardigden rezen hierop van hun zetels op, en verlieten, zingend den Internationale, de vergaderzaal. Ia de Vrijdaggehoudene zittiDg van het Internationale socialistisch congres deelde de voorzitter mede, dat de parlementaire leden ecu interparlementaire commissie gevormd hebben. Iedere natie zal een parlementaire commissie benoemen, on een secretaris aan wijzen. In het interparlementair comité zullen zitting hebben 2 gedelegeerden van elk land. Zooveel mogelijk wordt elk jaar een congres in één der hoofdsteden van Europa gehouden. Voor de eerste maal is Holland aangewezen. Gemengd Nieuws. Omtrent het vergaan van do Rotter damsche sleepboot «Hollander" deelen de Londonscbe bladen nog de volgendon bizonder- heden mede De aanvaring had plaste te drie uur, des nachts. Het wae volkomen helder weder. De «Westoli" kwam in volle vaart op de «Hollander" aa&stoomen. Deze trachtte nog voorbij te komen, msar het was te laat; bet stoomschip trof de sleepboot middenscheeps en sneed haar zoo goed als in tweeëo. Fe «Hollander" zonk dadelijk. Vier man lagen in de kooien en gingen mede de diepte in. Van de overigen, die op dek waren, werden twee bij de aanvaring gedood, twee anderen,i onder wie de kapitein, klampten zich aan wrakhout vast, maar werden waarschynlyl*., in de diepte gezogen; ze verdwenen althans bijna onmiddellijk. De eenige geredde sprong over op de «Westoli". Do «Hollander" was op de thuisreis; r.a een langdurigen kruistocht werd zij tegen den avond te Rotterdam verwacht. De geredde C. Weltevreden is naar hu:s vertrokken. TKLRGBAMRKI. 's-Gravenhage, 22 Augustus. Benoemd tot ontvaDger der belastingen te Waardenburg de heer P. van Maenen, tbans als zoodanig te Sluis; tot schoolopziener van het arrondissement Tholen, de heer W. Waghto te Kloetinge; tot leeraar aan de R. H. B. 8. te Goes, de heer B. Reuser en dr. M. van Wijk aldaar; tot leeraar aan de R. H. B. S. te Middelburg, de hoer D. Kruijr.er. Rotterdam, 22 Augustus. GRANEN. Buitenlandsche vast, maar stil. Meel, f 11 75, kalm. Binnenlard- scha Tarwe, f7 f 8,10. Nieuwe Tarwe, 100 K G. f 9 50 k f 10,30. Roggef 5 k f 5,35 Wintergerstf 7,25 k f 7,75. Zomergerst, f 7 a f 7,25. Haver, ilk f 7,25. Nieuwe Haver, i 1 k i 7,40. Erwten, f 7,75 a f 8,40. Koolzaad, f 7,90 k f 8,35. Kanariezaad, f 15 a f 17. Mais, f 1,25 k f 1,26. Kroonerwten, f 8,60 a f 8,50. Karwijzaad, t 10 a f 10,10 per 50 K.G., franco Rotterdam geleverd. Vlas. Aanvoer 640 steen Groninger. Kaas. Aanvoer 3 partgen, f 23,50 a f 26,50, vlug. Eieren. Zeeuwsche f 3,65 a f 3,80; Over- maassche f 3 90 f 4. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2,20 a f 2 30 Brieleche kralen f 2 50 k f 2,70. VEE. Aanvoer 178 Runderen26 36 ct., vlug. 274 Kalveren, 36 k 47| ct., vlug. 1407 Schapen, 24 a 28 ct., traag. 338 Varkens, 17 a 22 ct., lichte 17 A 18 ct., vlug. Lammeren, 30 a 37 ct. CORRESPONDENTIE. Wy achten, nu de klokkengeschiedenis van twee kanten besproken is gewordcD, de ver dere opneming van artikelen over dit onder werp niet gewenscht. Redactie. STOOMBOOTDIENST Sioombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". Augustus. Van Zierikzee Din8dag23 's morg. 10, 10,30 Van Rotterdam: Dinsdag23 's morg.10,30 Woens724 10,30 WoensT 24 11,- Dond 25 10,30 Dond. 25 11,30 Vrijdag 26 6,Vrijdag 26 's nam. 12,15 Zaterd. 27 6,30Zaterd. 27 12,15 Zondag 28 7,— Zondag 28 2, Maand. 29 7,30 Maand. 29 12,30 Heden overleed plotseling tot onto diepe droefheid, onze geliefde Echtge noot VaderBehuwd- en Grootvader Jan van de Sande, io den ouderdom vao 55 jaar en zeven maardendiep betreurd door mij en mijne Kinderen. Nieuwerkerk, 19 Auguetua 1904. Wed. JAN VAN DE SANDE, geboren Quist. ADRIANA VAN DE SANDE. ENGEL VAN DE SANDE. ANTHONIA VAN DE SANDE, geboreo Bakker. FRANS VAN DE SANDE. ADRIAAN DE JAGER. JACOBA DE JAGER, geboreo van de Sande. ANTHONIE VAN DE SANDE. CHRISTOFFEL VAN DE SANDE. JAN VAN DE SANDE. JACOB VAN DE SANDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2