Uit Stad sa Provisoir. MIDDELBURG--ZIERIKZEE. Advertentien. 35-jarige Echtvereeniging Hij doolde medo met verlof to zijn en in het krankzinnigengesticht te Zutphen voorheen te fijn verpleegd. Derwaarts zal bij weder worden vervoerd. Voorloopig geschiedde overeenkomstig zijn verlangen. Delft, 3 Aug. Het was de politie opge vallen, dat eenige bij haar minder guDstig bekende mannen bizonder de aandacht sohonken aan de brander ij De Papegaai, aan de West vost. In den nacht van Maandag op Dinsdag legden zich een inspecteur en een agent in hinderlaag. Werkelijk verschenen te één uren drie mannen, die begonnen, uit een der op een schuit liggende fusten, jenever af te tappen in flesschen. Toen dit bedrijf in vollen gaDg was sprong de politie toe. De inspecteur hield met de revolver de dieven in bedwang en de agent deed het overige. De personen, zekere D., L. en V., zijn heden ter beschikking van de justitie naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage overgebracht. Goedereede. Alhier is onder groote deel neming ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer M. Breen, burgemeester der gemeenten Goedereede en Stellendam en dijk- graaf van verschillende polders. De overledene zou in de maand October a.s. 25 jaren burgemeester van Goedereede geweest zijn het burgemeestersambt van Stellendam ver vulde hij sinds 24 jaren. Overeenkomstig den wensch van den over ledene, waren geen kransen of bloemen op de lijkkist gelegd en werden ook aan de groeve geen toespraken gehouden. Ten teeken van rouw woei tijdens de be grafenis de vlag van den vuurtoren welke by gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder was uitgestoken halfstok. Zierikzee, 4 Aug. Heden, in den vroegen ochtend, overleed één onzer hoogbejaarde stadgenooten, die voor allen, niet het minst voor de ouderen onder ons, een zeer bekende persoonlijkheid is geweest, n.l. de heer Hendrik de Vos, een man, die sedert eenige jaren een eervolle rust genoot als oud-gemeente-ambtenaar. Hij diende onze stad sedert 21 October 1345 tot 1 Juli 1893. Zoo van iemand, dan zeker van hem, kan getuigd worden, dat by was een eerlijk, een stipt, een trouw dienaar van de gemeente Zierikzee. Als commies der plaatselijke belastingen, van eerstgenoemden datum tot 1 Mei 1848, als agent van politie en (buitengewoon commies der stedelijke middelen, van 1 Mei 1848 tot 1 Juni 1863, eindelijk als gemeentebode, van 1 Juni 1863 en als concierge van het stadhuis van 1 Juli 1864 tot 1 Juli 1893, behartigde bij de hem toevertrouwde belangen als zijne eigene. Toen hij dan ook op laatstgemeld tijdstip een eervolle rust namwaarvan bij met zijn hoogbejaarde echtgenoote nog elf jaren mocht genieten, kende de Raad hem, uit erkentelijk heid voor zijne vele trouwe diensteneen jaarlyksohe toelage toe, waarvan het bedrag bewees, welke goede herinneringen men van zijne plichtsvervulling had. En nu hij, na een ruim 82-jarig leven, kalm is heengegaan, moge het zijner weduwe tot eenigen troost verstrekken, dat er van haren overleden eohtgenoot gesproken wordt als van iemand, die uitmuntte door trouwe burgerdeugd, en aan wiens stof de vredige rust van het graf met weemoed wordt gegund. Het kader der dienstdoende sohutterij en de leden van den schuttersraad alhier kwamen Dinsdagavond, op uitnoodiging van den commandant, mr. J. C. van der Lek de Clercq, bijeen op de bovenzaal der sociëteit •Bellevue". Aan hen, die meer dan vijftien dienstjaren by de schutterij hadden, te zamen 9 personen, werd door hem een geschenk aangeboden, bestaande in een massief zilveren beker met inscriptie, luidende: Ter gedachtenis aan de schutterij 1885—1904 door den commandant. Men verzoekt ons nog te melden, dat de matinée, die Zondag te Brouwershaven ter gelegenheid van de kermis in den tuin van het ïHótel Schraver" gegeven is, goed bezet was, en zeer in den smaak viel. Het muziekgezelschap Crescendo" van Dreischor, dat door den heer Theewis gedirigeerd werd, heeft zich uitnemend van zijn taak gekweten. Te Middelburg heeft bij het lossen van balken uit het stoomschip »Thyra" één der werklieden A. I., gehuwd en vader een balk tegen het hoofd gekregen, met het noodlottig gevolg, dat bij op de plaats dood bleef. Minister Kuyper. De Haagsche correspondent van het N. v. t N. vertelt het volgende in zijn laatste brief: j>Op politiek terrein schijnt het dan toch eindelijk zomer en rust te zullen worden. De ministers gaan successievelijk met ver lof en dr. Kuyper heeft gisteren ook met onbekende bestemming Den Haag voor een maand verlaten. In het café »De Promenade", halfweg Scheveningen, kon men hem bijna alle avonden zien zitten. Tegen half tien verscheen bij, bestelde oen biertje, dat hij in een ommezien van tijd verschalkt had en bleef dan nog een uurtje uitblazen. Zelfs op den dag, dat de Hooger Onderwijswet werd verworpen, mankeerde hij niet. Verscholen achter in een hoekje van de waranda scheen hij vermaak te scheppen in het drukke ver voer op de lyo ScheveningenPlein, en de vele rijtuigen, die daar voorbij komen. Onge merkt gekomen, was hij eohter ook meest weder ongemerkt verdwenen. Maar hoe genoeglijk het daar ook ruston is, in deze dagen van drukkendo hitte en voor Z.Ex. van drukkendo politieke zorgen, de «Reisegeiet'' schijnt weder over hem vaardig geworden te zijn, en »De Promenade"-bezoekers zullen dus j het bijzijn van den illustren bezoeker moeten derven". Omtrent bet plotseling overlijden vAn jhr. Van der Staal, de particuliere secretaris van H. M. de Koningin, zegt liet Volk: »Naar wij uit volstrekt vertrouwbare bron vernemen, heeft de heer Van der Staal zelf een eind aan zijn leven gemaakt en dat wel j nadat de echtgenoot der Koningin gedreigd had hem van het Hof te zullen verwijderen, j in verband met zekere knoeierijen, waarbij j ook lakeien betrokken waren en die de Prins ontdekt had". Wy laten dit berioht natuurlijk geheel voor rekening van genoemd blad. Voor een nationaal huldeblijk aan Generaal Van Heutsz is tot en met 2 dezer ingekomen f 18.393.40, waaronder f500 van H. M. de Koningin en f 500 van Prins Hendrik. Bruinisse. Door den buitengewonen aan voer van mosselen te Antwerpen moeeten enkele schippers uit Bruinisse met onverkoohte lading huiswaarts keeren. Een tweetal schippers kregen de vorige week ernstige verwonding aan het been, de een door het onklaar geraken van het roer, de ander door dat het been in een tros verward geraakte. Een derde schipper werd gekwetst door het neervallen van den mast. Anna-Jacoba-Polder, 4 Aug. Benoemd tot agenten van politie te 'e-Gravenhage, de heeren Ch. Aarnoudse en H. J. van Beek, beiden alhier. Tholen, 3 Aug. Heden werd alhier door de Voreeniging Algemeen Belang" de jaar- lijksche paardenmarkt gehouden. Aan de markt waren 74 paarden gebracht. Er werd veel handel gedreven, aangezien het aantal kooplieden veel grooter was dan vorige jaren. De prijzen waren als volgt: veulens f 90 k f 120; jaarlingen f 140 k f 200; 14 jarigen f 250 k f 325; 2-jarigen f 250 A f 280; 3-jarigen f 350 k f 400; 4-jarigen f 350 k f 425, en werkpaarden f 130 k f 425. Door de Vereeniging werdenevenals vroeger, gratis nummers naar geldprijzen uit gereikt, uitsluitend aan leden der Vereeniging. Het Bestuur had dien maatregel genomen, omdat het voor de landbouwers toch geen bezwaar kan zijn f 1 te betalen per jaar voor zulk een nuttige instelling. Te twaalf ure had de verloting plaats, en 18 geldprijzen en ééne premie werden uitgereikt. Was men bevreesd, dat de paardenmarkt, nu zij verzet was, ten doode zou zijn opge schreven, dan is het nu gebleken zjj levens vatbaarheid heeft. Er waren nu geen paarden om de markt op te sieren, allen waren te koop, en met enkele uitzonderingen na tot billijken prijs; er werd zelfs een paard ver kocht voor den gevraagden prijs, iets wat toch zelden gebeurt. De Vereeniging zal door de noodige publiciteit zorgen, dat de volgende markt nog beter door kooplieden bezocht wordt. In den namiddag had op de Groote Markt een wielerwedstrijd plaats door de alhier bestaande Vereeniging Voorwaarts", waaraan door 9 deelnemers werd deelgenomen. Om zich verder te vermaken had de burgemeester ook gezorgd, voor de jeugd een caroussel, en de herbergiers hadden vergunning te laten dansen. Tot laat in den nacht werd er gefeest en alles is in de beste orde afgeloopen. Scherpenisee, 4 Aug. Wie vóór 1901 de wegen in den Bcherpenissepolder heeft gekend en sedert niet meer heeft gezien, zou groote veranderingen daarin aanschouwen. In de laatste drie jaren werden in genoemden polder tusschen de 9 en 10 duizend meters lengte grindwegen gemaakt, die nog met minstens 3000 M. zal worden vermeerderd, waarvoor dit jaar alleen 3800 M1. lengte. Was men vóór 1901 van meening, dat de wegen in dien polder ongesohikt waren om verharding met goed govolg aan te brengen; men kan zich niet alleen overtuigen, maar ook de laatste herfaten bewijzen, wat men bij practisohen aanleg en goed onderhoud tot een goed resultaat heeft gebracht, daar de wegen steeds in een uitstekenden staat verkeeren. De groote drukte is wederom ton einde op de haven alhier, waar alleen voor den Soberpenissepolder ongeveer 1750 M8. grind werd gelost en verder vervoerd. Dat de ver betering der wegen in een lang gevoelde behoefte voorziet, ondervindt de landman het best, nu ze zoo bij uitnemendheid voldoen en denkt hij met schrik terug aan de najaars vóór 1901. Ook in deze blijkt weer, wat eendraoht vermag. Ook de werkman profiteert er van, daar ook dit jaar een niet onaardig bedrag aan arbeidsloon voor hst afwerken der wegen, lossen en vervoeren der grind werd uitbetaald. Oud-Vossemeer. De landbouwersknecht Van Loon, afkomstig uit de gemeente Hal steren, viel van een wagen met hooi geladen en brak daarbij één der halswervels, ten gevolge waarvan hij overleed. Het lijk is naar zijn woonplaats vervoerd. Het jongmensch is 23 jaar, en staat als braaf en oppassend bekend. Goes. Zooals met vele om niet te zeggen de meeste ondernemingen scbyot het met de Yeilings-Vereeniging »Zuid- Bevelaod" eb en vloed te gaan. Dat is nu eenmaal niet anders. Leest men in één der nos. van de N. Rott. Ct. hoe het gegaan is met de veilingen in het Westland, dan zal men gemakkelijk tot de ontdekking komen, dat ook dear de boom Diet met den eersten slag is gevallen, dat men ook daar met iogeroeete ideeën, met tegenwerking zelfs van belanghebbenden, heeft te kampen gehad. Maar al had die Vereeniging du juist niet in haar vaandel geschrevenïLuctor et Emergo" zij is onder vallen en opstaan geworden: de glorie van het Westland. En zou onze jonge Vereeniging nu al be ginnen te klagen Van wanhopen is gelukkig nog geen sprake. Heel verstandig is één der veilingsdagen verzet van Woensdag op Dinsdag, den dag waarop een 50 tal vraebtenaars uit de dorpen naar Goob komen, zoodat dan de producten van het platteland gemakkelijk het veilings lokaal kunnen bereiken. De contributie, één gulden per jaar, is voor niemand een bezwaar om lid te worden. Daarvoor heeft ieder het recht de veilingen bij te wonen en op de kleine veilingen zijne inkoopen te doen. Niemand behoeft te vreezen daar »eene kat in den zak te koopen", want ieder kan vooraf zien wat er geveild zal worden. Bovendien zijn de keurmeesters bekwame lieden in hun vak. En dat er gobruik van gemaakt wordt, zou men o. a. mogen afleiden uit het aantal perziken, dat te koop werd aangeboden 1084 stuks. We zagen te Goes nooit zooveel van die vruchten by elkaar. En de prijzen? Men oordeelo. Peren van 4 tot 5 gulden en appels van f 4 tot f 5,50 per H.L. Misschien zijn volgens de verkoopers die prijzen Diet hoog genoeg. Maar hoe boog zouden die prijzen dan wel mosten zijn om naar genoegen van de verkoopers te zyn? Enkele besturen van gemeenten, be- boorende tot den kring der gezondheids commissie Goeshebben by Gedeputeerde Staten van Zeeland er over geklaagd, dat op de begrooting dier commissie is gebracht een post van f 200 voor presentie geld der leden. Men is van meening, dat die commissie alleen vergoeding van reis- en verblijfkosten in rekening kan brengen, waarvoor f 250 is uitgetrokken. Ierseke, 4 Aug. In den afgeloopen nacht brandde hier door een onbekende oorzaak eeD houten oesterloods geheel af. Ook een dichtbijstaande stapel oesterziften giDg gedeelte lijk verloren. De brandweer kwam op de been, maar aan blusschen viel niet te denken de loods was verzekerd. Terneuzen, 3 Aug. In den afgeloopen nacht hebben door overklimmiDg en inbraak dieven zich toegang verschaft tot den goud- smidswinkel van den heer Albort Standaert. Ontvreemd zyn 25 gouden en 50 zilveren heeren- en dameshorloges, benevens 25 nikkelen en een aldaar in reparatie zijnd en een ingeruild rijwiel. In een anderen goudsmidswinkel is o.k, maar zonder succes, gepoogd in te breken. AaibeitedlBfenVerkooplagen enz. Brouwershaven, 3 Aug. Heden werd ten overstaan van den notaris H. J. van Nonhuys te Zierikzee, ten verzoeke van den heer C. van Schelven te Brouwershaven, openbaar verkooht: 42 jarig merriepaard voor f 169; 46 jarig dito voor f 154; melkkoeien k f 140, f183, f 185 en f 218; osjes k f 87, f 95, f 102 en f 112, en een vaars voor f 107. Bruinisse. Bij de aanbesteding van de straatverlichtig was do eenige ineohryver L. van den Berge Az., voor f 274.74. Kamperland, 3 Aug. Door den notaris H. Roelof werd heden ten verzoeke van den heer H. v. d. Maas alhier verkocht Z.Eds. Inspan. Levende have werd verkocht als volgt Werkpaarden van f 300 tot f 525; jonge paarden van f 200 tot f 270venlens van f 100 tot f 110; melkkoeien f 120 tot f 205; vare koe voor f 135; 2^-jarige vaarzen en ossen van f 95 tot f 115; 1 en 1 jarige vaarzen en ossen van f 50 tot f 80kalvers van f 25 tot f 40; vetto varkens van f 82 tot f 84; loopvarkens van f 36 tot f 44. Landbouw en Veeteelt. Schouwen. De vrasg naar goed gewonnen weihooi blijft levendig. De prijs is du reeds gestegen en tot f 23 A f 24 per 1000 K.G. Dewijl de droogte blijft aanhouden, durven de landbouwers, die hooi te veel hebben, vooralsnog niet verkoopen. Zij hebben daarin volkomen gelijk. De grasvelden zyn afgeweid de etting beteekent niet veel, zoodat, als de droogte nog langer duurt, men genoodzaakt zal worden de beesten hooi te gaan voeren. Sommelsdijk, 3 Aug. Ook in deze ge meente is men begonnen met het plukken van witte uien. Nu de grootste drukte voor loopig op 't land gedeeltelijk is geëindigd, is dit voor den arbeider een wAre uitkomst. Ongeveer 160 arbeiders, die anders zonder werk zouden zijn, verdienen daardoor een flink weekgeld. K B K I I E V W 8. Toezegging van beroep bij de Herv. Gem. te Oosterland is gedaan aan ds. P. J. Steinz te Stavenisse. O H JD K H W IJ 0. Benoemd tot onderwijzer aan een openbare lagere school te Rotterdam, de heer 8. A. Wiltson van Zierikzee. Bij het op 4 dfzer te 's-Hage gehouden examen Fransch 1. o. is o. a. geslaagd mej. P. van de Linde van Wolfertsdyk. Pont ei Telegrafie. Mej. A. J. M. Allengeboortig van Bminisse, thans te Amsterdam, is voor den tijd van één jaar benoemd tot tijdelijk klerk der posterijen en telegrefie ter standplaats Amsterdam. THLB6BA1IH1. 's-Gravenhage, 5 Augustas. Benoemd tot ontvanger der belastingen te Bergeijk de heer P. J. J. Mothe, thans als zoodanig te's-Gra ven polder residentie Ovezande, en tot ontvanger der belastingen te Sas-van- Gent de heer 8. A. Rochatthans als zoodanig te IJzendyke. lABKTBKKIOHTEN. Zierikzee, 4 Aug. Wegens de vele drukte op het land, was de aanvoer onbeduidend. Tarwe (oude) f 7 k f 7.25; wintergerst f 4.50 k f 4 65; rogge f 5 k f5.15; erwten (kleine) f 8 k f 8.25; kroonerwten f 8.75 a f 9.25; karwyzaad f 9.75 A f 10; koolzaad f 7.75 k f 8. Middelburg, 4 Aug. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren een redely ke aanvoer, bestaande uit tarwe, witte boonen, nieuw kool-, karwyzaad en kroonerwten. Het geposseerde in den handel was levendiger dan voorgaande week. De noteering is als volgt: nieuwe Walch. tarwe werd van f 7.25 tot f 7.50 naar deugd gekochtwalch. witte boonen weinig gevraagd en bleven onveranderd in prijs; van nieuwe kroonerwten waren enkele partijtjes ter veil die van f 9 50 tot f 10, naar kwaliteit, werden gekocht; nieuw koolzaad werd van f 8, f 8,10 tot f 8,25 naar deugd en kwaliteit betaald; karwyzaad van f 10 tot f 10 20 per 50 kilo naar deugd gekocht. Schiedam, 5 Aug. Noteering distillateurs 13. 376ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district ven Zeelend. Trekkingen der 2a klasse van 1, 3 en 4 Augustas 1904. Prijzen van f 30: 4403 9295 9372 9814 13182 4406 9304 9389 9835 13190 5628 9343 9391 9848 17999 9284 9347 9410 13156 18319 9285 9356 9432 13180 18325 PREDIKBEURTEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland, Zondag 7 JLuguêtu* 1 O O 4. De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: dr. G. Renting van Winterswijk. Cat. Zondag XX. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. hall tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ureds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. (Bediening H. Avondmaal); 's nam. twee ure: Idem. (Dankzegging). Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. P. H. Kapteyn van Dokkum. Herv. Kerk te Noordwelle 's Voorm. half tien ureds. P. II. Kapteyn van Dokkum. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snara. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Elkerxeo: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Horjus. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. hall tien ure: de heer W. Jörg, cand. te Utrecht. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureLeeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: Geen dienst. Herv. Kerk te Dreischor: 'sVoorm. half tien ure: ds. Van de Griend. Collecte voor noodlydende kerken en personen. Ohr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse van 's-Gravenhage. Herv. Kerk te Ouwerkerk: *s Nam. twee ure: dr. Helder. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee nreds. v. d. Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm hall tien ure: Leeskerk; 'snam. twee are en 's avonds zes ureds. Cramer. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. G. Smit. Garef. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. C. Staal-, 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure: ds. Waardenburg. (Bediening II. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. (Dankzegging). Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. Dc Jager. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Boone. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Geen dienst. Evangelisatie Jeruël Q: 's Voorm. 10 ure'a nam. 3 ure en 's avonds 8 ure: Het Bestuur. Burgerlijke Stand wan Zierikzee. geboren: 28 Juli. Een dochter van D. du Pree en S. J. de Bree. 30 J. van der Jagt en D. M. Berrevoets. 30 d A. Blankert en N. Matthijsse. 2 Aug. zoon J. A. van Oost en N. Quant. gehuwd: 1 Aug. C. A. de Looze, 29 j., j m. en J. C. D. de Groot, 18 j., j d. 2 I. Lokker, 25 jj m. en D. Viersma, 28 j., j.d. overleden: 29 Juli. J. de Bie, 34 j., echtgenoote van M. Gilden. 31 P. Romer, 68 jechtgenoote van J. Smit. 1 Aug M. Krakeel, 51 j., echtgenoot van K. Bakker. 4 H. de Vos, 82 jechtgenoot van S. van Nieuw- land. Weekmarkt te Zierikzee, 4 Aog. 1904. BoterprijzenDe Boter ia verkocht voor 0,65, 0,72J f 0,75 en f 0,77| de 5 Hectogr. Kip-Eieren: De Kip-Eieren zyn verkocht voor f 0,70, f 0,85 en f 0,90 per 25 atuka. Kleine Kip-Eieren voor f 0,50 en f 0.65 per 25 stnks. RTOURBOOTIHKIHT Augustus. AMSTERDAMSCHE TUD. Van Zierikzee 'sraorg. 'snaidd. 7,30 6,30 7,30 7,30 Van Middelburg: 'smidd. 7,30 7,30 7,30 Zaterd. 6 Zondag 7 Maand. 8 Dinsd. 9 7,30 Woens. 10 7,30 Dond. 11 7,30 Vrydag 12 7,30 Zaterd. 13 7,30 4,15 4,15 4,15 4,15 4,15 4,15 4,15 Zaterd. Zondag Maand. Dinsd. i Woens. 10 7,30 Dond. 11 6,30 Vrijdag 12 Zaterd. 13 7,— 7,30 1,30 5,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avondvóór 8 our) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een by wagen naar Goes worden getelegrafeerd. Des Zondags zullen RETOURBILJETTEN worden afgegeven, geldig voor de terugreis op denzelfden dag. Middelburg, Zierikzee ?.v. lste klasse f 1,50, 2d© klasse f 1, Tussohenveren v.v. lste klasse f 1,20, 2de klasse f 0,80. Zoo de Heere wil, hopen op 7 Augustas a.s. onze geliefde den Oaders: ABRAHAM ROK8 en MACHALINA PIETERNELLA KLEINEPIER I hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Oosterland, 5 Augustus 1904. Hunne dankbare Kinderen. JACOB VAN VOSSEN Wz. en THONA JACOMINA VAN POORTVLIET. St.-Annaland, 5 Augustus 1904, Hunne dankbare Kinderen. Ondertrouwd J. C. KARS, Predikant N. H. G., en J. ZEEDIJK. Ouwerkerk (Dniveland), Herringen, 4 Aug. 1904. Geboren JACOBUS ADRIAAN, Zoon van J. P. DE VRIES en W. A. DE VRIES—Dormaar. Petten, 3 Augustus 1904. Heden overleed onze geliefde Eohtge noot, Broeder, Zwager en Oom, de Heer Hendrik de Vos, in den ouderdom van 82 jaar. Zierikzee, 4 Augustus 1904. Wed. H. DE VOS—van Nieuwland en Familie. Heden overleed na een kortstondig, dooh geduldig lijden, onze geliefde Echt genoot en Vader Johannes Clement, in den ouderdom van 55 jaar en 3 maanden. Zwaar treft ons dit verlies, dooh wij hopen te berusten in den wil van Hem, die geen rekenschap van Zijne daden geeft. Noordwelle, 2 Augustas 1904. Namens Broeders en Zusters, JANNETJE KOSTEN, Wed. Jons. Clement. JAKOB CLEMENT.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2