Uit Stad is Provisci». Utrecht, 1 Aug. Door de hitte overmand, ie Z ndagmorgen de stoker vau een van hier komenden trein nabij het station Ede van de locomotief gevallen, terwijl de trein nog in vollen gang was. Ernstig aan hoofd en armen verwond, werd hij naar het station Ede ver voerd, van waar bij, na door dr. G. L. verbonden te zijD, onder diens geleide naar deze stad werd teruggebracht. 's-Gravenhage, 1 Aug. Eene dame, ver blijf houdende in het »Hótel des Indes" alhier, was Zaterdag van VodIoo gekomen met trein 3.54 en vermiste bij hare aankomst te dezer stede hare reticule, inhoudende o. m. 1000 francs aan bankpapier en eene kostbare broohe met diamanten ter waarde van 4000 francs. De dame telegrapheerde naar het station Delftsohepoort, te Rotterdam, waar zij over gestapt was. Één der klerkon van de Staats spoor, de heer J. H. Paping, had het geluk de retioule ongeschonden terug te vinden in eene coupé, welke reeds eenige uren onbeheerd op het emplacement stond. Rotterdam, 1 Aug. Reeds geruimen tijd bestond er vermoeden van diefstal van goederen nit de spoorwegloodsen aan den Spooraingel op het emplacement van het station D. P.; een rechercheur hield reeds verscheidene dagen en nachten de wacht. Om 7 uur Zondagochtend zag de majoor- rechercheur Van der Steen, dat twee mannen twee liter jenever ontvreemden met behulp van een pijpje, uit een vat, afkomstig uit Schiedam. Beide mannen werden dadelijk gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau aan de Galerij. Het bleken te zijn de arbeider R. en de besteller H., beiden in dienst van de H.IJ. S. M.zjj bekenden volledig. R. telt reeds 30 dienstjaren bij de spoor, terwijl H. een zeer groot gezin heeft. Zij zullen ter beschikking der justitie worden gesteld. In hun woningen heeft een huiszoeking plaats gehad. Tilburg, 1 Aug. De vrouw van den boek handelaar J. S., in de Noordstraat alhier, braoht Zondag een bezoek bij ééa h&rer buren. Nauwelijks was zij gezeten of zij zakte in elkaar en was onmiddellijk dood. Dit is hier reeds het derde plotselinge sterfgeval van dien aard in ééne week. Zierikzee, 3 Aug. Door het Bestuur der Posterijen is alhier een brievenbus geplaatst op den hoek der Nieuwstraat nabij de Nieuwe Haven. Dat vooral déó.r, ook met het oog op de schipperij, behoefte bestond aan zoodanige in richting, zal wel niemand tegenspreken. Wij meenen dus openlijk onze hulde te moeten brengen aan den nestor der Nieuwe Haven, den heer M. S. Polak, die ook in deze het initiatief nam, en een adres, voorzien van een 70-tal handteekeniogen, aan het Bestuur der Postergen deed toekomen, dat zeer spoedig het gewenschte resultaat had. De verjaardag van Hare Majesteit de Koningin-Moeder werd ook te dezer stede op de gebruikelijke wijze gevierd. Van de open bare gebouwen en nit eenige particuliere woningen wapperde de driekleurhet oarillon speelde nationale melodieën en populaire deuntjes, en 's middags om één nnr werd op het Havenplein parade gehouden. Een parade is voor de schooljeugd een gewichtige gebeur tenis, die dan ook niet verzuimt daarbij steeds in grooten getale present te zijn. Maar ook voor de grooten, die niet te groot zijn eens een kijkje to nemen, heeft het militaire schonwspel zijn aloude aantrekkingskracht nog niet verloren. En vooral deze parade, die de laatste zou zijn, wolke in Zierikzee gehouden zal worden, werd met meer dan gewone belangstelling tegemoet gezien. Tegen één uur had zioh dan ook reeds een groote menigte op het Havenplein verzameld. Eu jawel, laag behoefde zij niet te wachten. Uit het Vrgpoortje kwamen de ten doode gedoemden met slaande trom opdagen, wel reeds in aan tal aanmerkelijk geslonken, maar toch nog vol goeden moed en gloeiend van vaderlands liefde. En Speenhof's refrein: »Daar komen de schutters, daar komen zg an" weerklonk in onze ooren. Het door de politiezorg vrij gehouden paradeveld werd door hen ingenomen, waar ook weldra de schutterijmuziek onder aanvoering van haar kapelmeester, den heer S. Klimmerboom, kwam opdagen. Toen de kommandant, de heer mr. J. C. van der Lek de Clercq, verscheen, speelde de muziek het »Wilholmus vau Nassau we". De parade, die door den late luitenant, den heer A. C. van der Vliet, gecommandeerd werd, kenmerkte zich nog door een militaire plechtigheid. Aan den heer M. T. Jacobi, sergeant bij de dienstdoende schutterij, werd door den kommandant, terwgl de troepen de geweren presenteerden, en de muziek speelde, bet eereteeken wegens eer vollen, langdurigen en werkelijken dienst bij de schutterij op de borst gehecht. Nadat door den bevelhebber de gebruikelijke revue over de troepen gehouden was, werd door de stad oen militaire promenade gemaakt, waarop de schutters teruggekeerd op 't paradeveld, werden afgedankt. Vaartwel I dan gij schutters, gij, die een stuk van onze geschiedenis zgt. Gij hebt uw tijd gehad. Voor soldaten gevoeldet gij geen roeping. Laat dit uw grootste schande zijnl Maar gij waart onze goede burgers, waarmede wij medeleefden. Gij zult, hoewel ten doode opgesohroveo, in ons geheugen blijven voort leven als een aangename herinnering aan een goeden, ouden tijd. De heden ten raadhuize gehoudene openbare verkoop van straatmest, asch, vuilnis enz. is op niets uitgeloopen, daar wederom voor geen cont werd geboden, noch in per- ceelen, noch in massa. "Wij nemen de vrijheid het Gemeentebestuur in overweging te goven, als de straatmeBt tooh geen koopers kan vinden, en men niet weet, wat er mede aan te vangen, om het aan de versohillende pachters van de perceelen in het Dijkwater om niet te goven, dan hebben deze er wat aan. Programma van het Vierde Zomer- Conoert, te geven door het Harmonie-Gezelschap x>Kunst en Eer" (Directeur de heer 8. Klimmer boom), op Donderdag 4 Aug. a.s., 's avonda 8 uur, in den tuin vau de Sociëteit »Concordia", bij den heer Van Meteren: 1. Vers L'Ideal, Pas-redoublé, C. Tieber- ghien; 2. Brune et Blonde, Ouverture, F. Lentz 3. Air de Ballet, A. Bopp4. Sur les Mon tagues, Fantaieie Pastorale, J. Werkman; 5. Une Soirée d' Automne aux Ardennes, Fan- taisie, A. Govaert6. a. Fleurs et Papillons, Polka mazurka, J. Steenebrugenb. Chevretta- Polka, L. Baudonck; 7. Luna-Walzer, P. Lincke; 8. Bouffonnerie Musicale, Ch. de Charmont. Door ingelanden van den polder »Oud- Noord-Beveland" is wegens overigden van den heer M. de Regt Cz., oen voordracht voor gezworene opgemaakt, bestaande uit de heeren: P. J. Tazelaar en C. van der Maas, beiden te Kats, en M. de Jonge te Colijnsplaat. Ter waarschuwing deelen wij mede, dat te Amsterdam een gezin, bestaande nit moeder en twee dochters, in de Leeuwenhoeketraat aldaar woonachtig, l.l. Zondagavond ernstig ongesteld is geworden na het eten van gamaler, die aan een kar van een straatventer gekocht waren. Do moeder is reeds overleden. "Wij hopen, dat onzo bekende Zeeuwsche garnalen niet zóódanigen invloed mogen uit oefenen. Serooskerke (S.) Een kortstondige ziekte maakte heden (29 Juli) te Amsterdam op bijna 82-jarigen leeftijd een einde aan het leveu van den heer B. van Driel, voorheen (vau 1849 tot 1888) alhier werkzaam als hoofd der school, brievengaarder en in verschillende nevenbetrekkingen. Hg was een man, die in zgn tijd hier en in de naaste omstreken zeer geacht en bekend was, steeds een flink onder wijzer, tot dat toenemende gezichtszwakte, spoedig overgegaan tot totale blindheid, hem noodzaakte de school vaarwel te zeggen. Zgn laatste levensjaren sleet hg in welverdiende ru6te bij zgn kinderen te Amsterdam. Oosterland. Dinsdagavond j.l. gaf het muziekgezelschap «Oosterlaod's Fanfare" alhier een concert in de muziektent op de Markt, ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder. Verscheidene nummers werden gespeeld, waaronder ook de Vader- landsche liederen. St.-Filipsland, 2 Aug. Ter gelegenheid van den geboortedag der Koningin-Moeder gaf het fanfarecorps Concordia" hedenavond een conoert. De lang niet onverdienstelijk gespeelde stukjes, gevoegd bij het uitstekende fraaie weer, lokte natuurlijk heel wat publiek op straat. Ons gemeentebestuur laat op dit oogenblik een uitstekend werk doenhet gedeelte Oostdijk, dat bckeid is, wordt opnieuw bestraat. Gewis een flinke ver betering. Wandelaars en vooral fietsers zullen er het bestuur gewis dankbaar voor zijn. Kunnen nu sommige bestuurders van voer tuigen zich onderwerpen aan het verbod van harder dan stapvoets te rijden, dan zgn de bewoners van dien dijk al een beel klein eindje het volmaakte nabij, tot nu toe gebeurde het nogal eens dat zoo'n enkele er ventre terre overheen hobbelde. St -Maartensdijk. Terwgl Dinsdagmorgen eenige kinderen in de Pluimpot aan het baden waren, geraakte ééa van hen, een 9-jarig knaapje, in een diep gedeelte. Toen na eeDigen tgd hulp opdaagdebleek het niet meer mogelijk, de levensgeesten op te wekken, zoodat slechts de dood kon gecon stateerd worden. Middelburg, 2 Aug. Zondagnamiddag omstreeks vijf uur gelukte het zekeren S., wonende aan de Dampoort, om van den bodem vau het kanaal, onder deze stad, een 14 jarigen jongen, zoon van de wed. G. alhier, op te halen die zich daar, hoewel hg niet zwemmen kon, te water had begeven. De knaap werd voor dood aan den wal gebracht; gelukkig slaagde men er in, de levensgeeten weder op te wekken de toestand van den ternauwernood aan den dood ont- komene is thans goed. Vlissingen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier heeft in haar gisteren (Maandag)avond gehouden vergadering het jaarverslag over 1903 goedgekeurd. Wij ont- leenen er de algemeens beschouwingen aan, waarin gezegd wordt: De toestand, waarin handel, scheepvaart en nijverheid in het afgeloopen jaar verkeerden, geeft in sommige opzichten reden tot tevreden heid, in andere daarentegen was achteruitgang waar te nemen. De spoorwegstakingen in Januari en April gaven voor deze gemeente geen nadeelige gevolgen. De handel ondervond voordeel in de oprichting eener kolentip door de Kon. Maatschappij »de Schelde" op hare haventerreinen, waardoor het laden en lossen van schepen zeer worden bevorderd, zoodat Vlieeingon thans kan conourreeren met andere havens. Do 8cheepvaartbeweging was helaas eenigs- zins minder dan in vorige jaren. De fabrieks nijverheid onderging uitbreiding door het ten uitvoer brengen van bestaande plannen tot de opriohting eener menggaefabriek vanwege de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen. Ook werd aan de Buitenhaven door de firma Zwanenburg Co. te Osch een bloeddrogerg opgericht. Het uiterljjk aanzien van de stad werd belangrijk verfraaid door het verbouwen van verschillende peroeelen. Ook de aanbouw van nieuwe woningen aan de Badhuisstraat, de Kasteelstraat, de Glacisstrnat en den Oprit had op ruime schaal plaats, zoodat de am bachtsnijverheid volop work had. Door de gemeente werd wederom voor een belangrijker bedrag aan bouwgrond verkocht, dan in de twee voorafgaande jaren, n.l. voor f 25,296.36}, tegen f 19 892,94 in 1902 en f 5540 in 1901. De werkeloosheid tegen het eind des jaars was aanzienlijk minder dan in 1902. Bijna al deze personen konden werk vinden bij de demping van gemeentewege van oen deel der voormalige vestinggrachten, gelegen ter zijde van de Scheldestrsat. Terneuzen. Aan het jaarverslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier over 1903 ontleenen wij uit de algemeene beschouwingen De to9Btaud van hendel en bedrijvigheid ging ook dit jaar weder vooruit. Het transit- verkeer tusschen LondenTerneuzen, tus6cheu Terneuzen—Leith—Middelsbro en tusschen TerneuzenLiverpool bleef onderhouden door vaste lijnen, die het gehaele jaar geregeld vaart hadden. De Jija LondenTerneuzen vooral had een steeds toenemend vervoer van goederen. De twee nieuwe in de vaart gebrachte zeebooten, onder Nederl. vlag, waarvan de reederij alhier gevestigd is, hadden, als andere reederijen, m6t lage vrachten te kampen. Des ondanks gaat zg voort met het uitbreiden barer vloot. De vaste bootwerkers hadden door een en ander geregeld work van 't begin tot 't einde des jaars, terwgl ook de zoogonaamde losse arbeiders een groot gedeelte van het jaar aan het werk konden worden gehouden, dank zg ook den grooten invoer van verschillende soorten hout, waaraan veel handenarbeid noodig is, die flink wordt betaalt. Ook de binnenvaart bleef levendig, zoowel voor de beurtschippers, die voornamelijk naar Rotterdam, Vlissingen, Middelburg en Bergen- op-Zoom vice versa varen, als voor de schippers op de breede beurt, hoewel de vrachten laag waren, wat voor een groot deel zgn oorsprong vond in de geringe opbrengst van de bieten. Met drie stoombootjes werd een geregelden dienst onderhouden via Terneuzen van Gent op Rotterdam v. v. Door de groote vaart werden macadam, zink, glas, phosphaat en ijzer, onder allerlei vormen in- en doorgevoerd. Steenkolen werden in groote massa's omgezet, vooral van Duitsche havens voor een cokesfabriek in België. Hierdoor werd o. a. ook een drnkke Rgovaart onderhouden. Deze vaart nam ook toe door het vervoer naar Zee-Brugge in België, voor namelijk van grint en steenkolen. Het vervoer van stukgoederen nam toe, vooral langs de bovengenoemde lijn Terneuzen—Londen. Deze drukker wordeude Rijnvaart deed klachten ontstaan van de zijde der zeevaart over vertraging der schuttingen aan do West- of Zeesluis, door welke ook de Rijnschepen hun weg.zoeken. In het kauaalreglement wordt aan de zeeschepen niet de voorrang verleent. De bionenvaart verrichtte vooral het vervoer van granen, aardappelen, suikerbieten en vlas. De handel in aardappelen, ook vroeger in hoofdzaak naar België plaats hebbende, strekt zich steeds meer tot Holland uit. Slliis. De heer mr. P. C. J. Hennequin, lid van de Tweede Kamer en van de Prov. Staten van Zeeland voor het district Sluis, hoopt den 26an dezer den dag te herdenken, dat hjj vóór 25 jaren als lid der Prov. Staten werd gekozen. Sedert zag de heer Hennrquin zgn mandaat telkens met groote meerderheid vernieuwd. IJzend^ke2 Aug. Reeds in den vroegen morgen liet het klokgebrom zioh hooren. Hieraan paarde zich een brandgeroep dat de bevolking uit den slaap wekte. In de bakkerij van De Smet werden door den knecht van den voerman, één zijner bureD, uitslaande vlammen waargenomen. De brand, in de nabijheid van vete schuren en pakhuizen, liet zich heel ernstig aanzien, doch door de spoedige ontdekking was hij intyds bedwongen. Om vijf uur konden de bewoners zioh weer ter ruste begevenwaarvan enkelen nog voor een paar uurtjes gebruik maakten. iasbeitedliieiiVerboophifea eu. Ten overstaan van den notaris mr. J. C. van der Lek de Clercq. zgn ten verzoeke van den heer H. J. Dorst, d d. 30 Juli 1904, te StaveDisse publiek verkocht zijn vruchten te veldestaande onder St.-Annaland, als: tarwe van f 129, f 128, f 125, f 122, f 120 en f 91haver van f 89, f 88, f 86, f 83 en f 75; zomergerst van f 80erwten van f 35, f 33 en f 26, en aardappelen van f 153, f 151, f 150 en f 130, alles per 39 A. 24 c.A. Ten overstaan van den notaris N. van Steenbergen te Tholen werden ten verzoeke van den heer C. W. Snijder te Oud-Vossemeer publiek verkocht: lo. 3.70 40 II.A. bouw- en weiland, zijkantweg en watergang te Tholen in den Broekpolder, gekocht door M. P. Ooms te Oud-Vossemeer voor f 650 per 39.24 Are. 2o. 93,30 Are bouwland en watergaDg te Oud-Vossemeer, door denzelfden voor f 725 per als voren. 3o. 2.06 40 H.A. bouwland aan den Patrijzenweg aldaar, door mej. F. M. Hendrikee, wed. van M. P. Rijstenbil aldaar voor f 795 por als voren. 4o. 2.17 60 H.A. bouwland aldaar, door dezelfde voor f 780 per als voren. 5o. 1.43 20 H.A. bouwland aldaar, door J. Stormezand te Philippine voor f 795 per als voren. Co. 3.95 80 H.A. bouwland aldaar, door mej. H. Schot, wed. van Abr. Wagemaker voor f 620 per als voren. 7o. 63 Are weiland en watergang aan het Groenewegje aldaar, door dezelfde voor f 725 per als voren. 8o. 3 39.95 H. A. bouw- en weiland en gang aldaar, door Anth. Jac. van Poortvliet aldaar, voor f 720 per als voren. Woensdag der vorige week werd te Oudelande aanbesteed voor het watersohap Baarland c. a. het maken en herstellen van aarde-, kram- en steenglooiingswcrken. Hier voor waren ingekomen 21 inschrijvingsbiljtttten, waarvan het hoogste was van den heer P. C. van der Hooft te Terneuzen voor f 20370, het laagste van den heer A. Karelse Cz. te Borsele voor f 17450. Het werk werd toen niet gegund. Thans ia het gegund aan den beer C. de Wilde Az. te Kattendijke, voor f 17770. Landbouw en Veeteelt. Algemeene vergadering van de afd. Zeeland der Vereeniging van het Nederlandsch Paardenstamboek Te Oud-Vossemeer is Maandag de ver gadering gehouden van bovengenoemde Ver eeniging aanwezig circa 70 leden. De heer Hombach opent de vergadering en wijst op de geï soleerde ligging van 't eiland Tholen en dat ondanks dit, zoo'n trouwe opkomst is. Het ledental der Vereeniging is van 384 tot 409 geklommenvooral in Zeeuwsch- Vlaanderen neemt de belangstelling toe. Er zgn totaal 24 hengsten gekeurd, waarvan opgenomen 9 en merries 157, waarvan opgenomen 58. De rekening geeft aan een ontvangst van f 1052, naast een uitgaaf van f 1266,26. De heer Voorbeijtel brengt verslag uit als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Rotterdam. Vervolgens komt aan de orde de bespreking der wenschelijkheid van het oprichten eener prov. hengsten-vereeniging op coöperatieven grondslag, wat aanleiding geeft tot een zeer geanimeerde discussie waarbij blijkt, dat ernstige bezwaren boBtaau tegen de oprichting. Een volgend jaar zal de voorzitter met meerdere gegevens voor deze zaak komen. Op de agenda voor de algemeene ver gadering zal gebracht worden een punt betreffende het onderzoek op cornage, dat van 4 minuten op 3 minuten zou terug gebracht moeten worden en alleen zou moeten toegepast worden op dieren van 3 tot 6 jarenafgeschaft zouden moeten worden de omslachtige dekboekjes door het Rijk verpliohtend gesteld; een eenvoudige redactie wordt wenscheljjk geacht. Er wordt door den heer F. Koopman te Nieuwerkerk ter sprake gebracht den weinigen tgd, die de keuringscommissie besteedt aan de keuring; de heer Vorstermao van Oyen brengt het vrouwelijk fokmateriaal ter sprake. Een en auder geeft aanleiding tot uitvoerige besprekingen. Na afloop is een rijtoer gehonden en zijn de leden gereguleerd op de hoeve van jhr. Van Vredenburgh te Tholen. BBOHTSZAKB1. Zierikzee, 30 Juli. Door den heer kanton rechter alhier zijn Maandag j.l, de volgende vonnissen gewezen en uitgesproken tegen onderstaande personen wegens: 1°. Het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg.- M. R., 71 jaar, zonder beroep te Zierikzee, tot 2 heohtenisstraffen elk van 3 dagen. C. H., 42 jaar, visscher te Zierikzee, tot 14 dagen hechtenisA. J. van V., 47 jaar, arbeider te Zierikzee, tot 3 dagen hechtenis. 2°. Het op den openbaren weg een wapen bij zich hebben A. A. C., 27 jaar, arbeider te Kerkwerve, tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer, met bevel om dit uit te leveren of te betalen f 3, bij niet voldoening te vervangen door 2 dagen hechtenis. 3°. Jaclitovertreding I. G. B., 29 jaar, visscher te Iiouchante, tot 2 boeten elk van f 20, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete. 4°. Het in een voor het publiek toegankelijke localileit schenken van sterken drank in het klein zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders J. van der K., 40 jaar, huisvrouw van J. van den H., zonder beroep te Kerkwerve, tot f 25 boete, subs. 8 dagen hechtenis. 5°. Het laten loopen van vee op weiland zonder daartoe gerechtigd te zijn: K. van P., 43 jaar, landbouwer te Bruinisse, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. 6°. Het op een ten dienste van het algemeen bestemden weg in Zeeland laten loopen van een stuk vee zonder voldoend toezicht L. H., 64 jaar, vrachtrijder te Kerkwerve, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. 7°. Het een ten dienste van het algemeen bestemden weg in Zeeland berijden met een kar aan gespannen met hondenzonder dat deze van een muilkorf zijn voorzien.- M. A. van D., 49 jaar, koopman te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. 8°. Het rapen van schelpvisch aan den voet van een waterkeerenden dijk in Zeeland: F. R., 55 jaar, zonder beroep te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. 9°. Overtreding der Leerplichtwet J. S., 41 jaar, arbeider te Oosterland, tot 2 hechtenisstraffen elk van 3 dagen A. van der C., 35 jaar, arbeider te Zierikzee, en B. M., 40 jaar, arbeider te Brouwershaveu, ieder tot f 15 boete, subs. 6 dagen hechtenis voor elk; N. de B., weduwe van M. K., 40 jaar, arbeidster te Haamstede, tot 2 boeten elk van f 6, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete W. R., 35 jaar, landbouwer, en J. de H., 35 jaar, landbouwerBknecht, beiden te Zierikzee, ieder tot f 6 boete, subs. 4 dagen hechtenis voor elk. Tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis: W. van der H., 40 jaar, veldarbeider te Haamstede; L. C. Q., 43 jaar, arbeider te Nieuwerkerk; A. R., 36 jaar, schaapherder te Zierikzee; K. F., 51 jaar, vrachtrijder te Duivendijke; J. B., 44 jaar, arbeider te Ooster land; B. V., 46 jaar, hovenier te Zierikzee; J. in den B., 38 jaar, arbeider te Zierikzee; M. S., 47 jaar, arbeider te Zonnemaire; C. T., 36 jaar, arbeider te Oosterland; J. van S., 37 jaar, landbouwersknecht te Zonnemaire; M. D 40 jaar, arbeider en J. M. N., 45 jaar, arbeider, beiden te Nieuwerkerk; M. L., 39 jaar, landbouwer, eu F. van der S., 43 jaar, veldarbeider, beiden te Duivendijke. Vrijgesproken: D. V., 42 jaar, arbeider te Zierikzee. KEBKllKUW». Tot pastoor te Volendam, gom. Edam, is benoemd de WelEerw. heer J. G. v. d. Weide, sinds 1901 pastoor te Tholen. O K D E H W IJ Voor de vacante betrekking van leeraar in de wiskunde aan de H. B. S. te Zierikzee hebben zich 23 sollicitanten aangemeld. Bij het te 's-Gravenhage op 1 dezer gehouden examen voor 1. o. in het handteekenen is o. a. geslaagd de heer J. E. van Arenthals van Zierikzee. Benoemd tot onderwijzer aan de christe lijke school te Ierseke, de heer W. van Koeveringe te 's-Graveuzande. V1SSCBEB1J-BEBICBTEN. In geen jaren werden uit Philippine ge durende de maand Juli zoo weinig mosselen verzonden als dit jaar. Ook de prgzen zgn lager. Een en ander zoo sohijft men is een gevolg van de buitengewone hitte, die de klanten in België en Frankrijk weer houdt groote bestellingen te doen, wijl zij vreezen bedorven waar te zullen ontvangen. De kwaliteit der mosselen is dit jaar goed en van ziekte of sterfte, zooals een drietal jaren geleden, hoort men thans gelukkig niet. De prgzen wisselen af van tot 5| frs. per baal van 90 K.G. Een Heldersohe visscher heeft Maandag 1.1. bij Texel een buitengewoon grooten steur gevaDgeu, die een gewicht had van 175 K.G. en bij den afslag f 108.50 opbracht. Over de vissohergen binnengaats te Vlissingen valt, blijkens het jaarverslag dier gemeente over 1903, weinig te vermelden. Een 57-tal garnalen visschers voeren geregeld van uit die gemeente ter vangst. Zij oefenden echter bun bedrijf uit voor rekening van vezenders uaar Engeland en België. Een vaartuig bemand met 6 koppen ging ter vangst uit op bot en andere zeeviech. De moord in de Haarlemmermeer. Zaterdeg is in het Paleis van Justitie te Haarlem instructie gehouden inzake den moord gepleegd in de Haarlemmermeer. Gehoord werden de gemeen te-veld waohter Meijer uit Hoofddorp, die van de politie mannen het eerst op de plek van de misdaad was; de landbouwer Suidgeest, die door don verdachte 'e morgens uit zijn bed werd gehaaldde landbouwer Van Zon, die nog diohter bg het stuk klaverland woont dan Suidgeest on de kostjuffrouw van den ver moorden Bosman. Aan Van Zon werd o. a. door den rechter commissaris govraagd, wat er waar was van de bewering vau Blonk, dat hg eerst bij hem aan huis geweest zou zgn, om mededeeling te doen vau het gebeurde en toen naar Suidgeest is gegaan. De zaak is n.l. deze, dat het zeer vreemd is, dat de verdachte Blonk naar Suidgeest is geloopon en niet naar de boerderij van Van Zon, welke veel diohterbij is. Do boklaagde zoide, dat hij bij Van Zon, ondanks zgn schreeuwen, geen antwoord kreegallen waren in huis nog in diepe rust. Vau Zon zegt, dat dezo bewering van den verdachte onmogelijk waar kan zgn, want hg is eiken morgen om halfvier reeds bij de hand en bovendien zou zjjn zeer waaksch hondje, als er iemand op het erf was geweest, zóó luid hebben geblaft, dat hg wakker goworden moest zgn. De veldwachter werd door den rechter commissaris gevraagd hoe de beide maaiers bekond stonden, wien Boeman kort to voren gedaan had gegeven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 3