Uit Stad sa ProviNCis. nog eens zou veranderen. 250 fr. zou do belooning van den moord zijn. De jongeling, zekere Frère, veinsde do voorwaarden aan te nemen, maar ging alles aan het gerecht vertellen. De twee schuldigen, welke ter terechtzitting alles looohenden, zijn tot 3 jaar gevangenis straf en een zware boete veroordeeld. Nedtrland. Roermond, 30 Juli. Sinds Zaterdagna middag woedt over de «Hamert" een ont zettende boschbrand. Reeds Zondagnamiddag waren meer dan 100 H.A. in asch gelegd, waaronder groote en schoone bosschen. Men zegt zelfs, dat door den brand, die nog steeds voortwoedt, het dorp Wellerlooi gevaar lijdt. Vanaf den kansel werd Zondag in de kerken der naburige dorpen verzocht om zooveel mogelijk naar de plaats des onheile te gaan, teneinde te redden, wat nog te redden valt. Doch wegens den feilen wind en de aan houdende droogte viel er aan redden bijna niet te denken. De brand moet ontstaan zijn aan de Duitsche grens. Ook in onze Peel heeft het deze week verschrikkelijk gebrand. Maandagmorgen woedde de brand voort over een oppervlakte van pl.m. 3000 H.A. De vuurgloed was vooral Zondagavond ontzettend. De sohade is enorm. Veel is ver zekerd, maar ook veel niet. Duitsche maatschappijen vooral dekken deels de schade, die tonnen gouds bedraagt. Ook Belgische maatschappijen zijn in den brand betrokken. Huizen zijn gered, doch omgeven door dammen. Stavoren, 29 Juli. Een hoos van onge wone kracht en afmeting deed zich Woensdag morgen van 9 tot 10 ure gelden in zee voor deze gemeente op een afstand van ongeveer 1000 M. in noordelijke richting van daar en naar schatting circa 400 M. uit den wal. Massa's water werden opgezogen, bleek zich afteekenende tegen het diepe blauw des hemels. Bij overigens kalme zee geraakte het water in heftige beroering. Witgekuifde golven stormden aan naar 't middelpunt der beweging. Men klom in de masten der schepen en op de daken der huizen om zoo goed mogelijk getuige te zijn van het grootsche natuur verschijnsel. Gelukkig waren er geen vaartuigen in den naasten omtrek. Zwolle, 30 Juli. Zaterdagochtend meldden zich by de politie alhier twee personen van Oostersch voorkomen aan. Zij konden zich bijna niet verstaanbaar maken. Uit hun pas bleek, dat zij uit een dorp in Klein-Azië kwamen. Zij waren voorts elk in 't bezit van een cahier, waarin een Duitsche beschrijving voorkomt van de gruwelenwaaraan de Christenen in hun land blootstaan. Van een van hen was volgens het verhaal een broeder vermoord en beiden hadden al hun bezittingen verloren. Zij verzoohten aan de politie adressen om te collecteeren, welke hun echter niet verschaft konden worden. Vervolgens hebben zij zich bij verschillende predikanten vervoegd, waarop de. De Haan hun gelegenheid gegeven heeft bij het uitgaan van de kerk giften in ontvangst te nemen. Zij hebben ds. De Haan verzocht in hun cahier zijn bandteekening te zetten, onder de vermelding van het ingezamelde bedrag, waar aan deze gevolg gegeven heeft; zij zijn daarop met collecteeren daar ter stede voortgegaan en hebben tot nog toe een bedrag van 60 70 gulden bijeengebracht. Zou 't niet ook verstandig zijn, dat zij naar het Arnhemsche comité, dat hier te lande gevestigd is, worden verwezen vraagt de Prov. Ov. Sf Zwolsche Ct. Niemand toch weet met zekerheid of zij werkelijk aanspraak kunnen maken op het medelijden van het publiek. De heer A. baron Van Dedem zal 16 Sept. 25 jaren onafgebroken lid van de Tweede Kamer zijn geweest voor Zwolle. Hij behoort thans tot de fractie Lohman. Vroeger was hij voorzitter van de anti-rev. Kamerclub. Sloten, 28 Juli. In den loop dezer week overleed alhier in den ouderdom van 84 jaren een zonderling man. Ofsohoon algemeen bekend wasdat bij een goed gevulden spaarpot bezat, leefde hij op zeer bekrompen wijze in een bouwvallige woniüg, waarin een blind paard geen scha kon doen. Un B-li» T5»e«:tuOfi; bèlA; tabaksdoos waarin f I860 aan bankpapier was geborgen. Amsterdam, 30 Juli. Alhier reed een heer op zijn fiets langs de Singelgracht. In een tasobje, dat aan de fiets bevestigd was, had bij een groot bedrag aan geld geborgen, ongeveer duizend galden. Plotseling kwam bij in botsing met een anderen wielrijder, week uit en het gevolg was, dat het tascbje los schoot en met zijn kostbaren inhoud in de Singelgracht terecht kwam. Tot heden heeft men vergeefs getracht den verloren schat te vinden. In allen eenvoud, doch onder een grooten toeloop van buurtgenooten en belang stellenden, is hedenmorgen op Vredehof het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den menschenredder Dirk Huiler, de werkman, die bp zijn poging om een kind te redden' verdronk. Niemand sprak aan het graf en sleohts één kransje dekte de kist. 't Was dus èrg sober en koud! VGravenhage, 30 Juli. Een schrijver aan het Departement van Koloniëa is ter beschikking der justitie gesteld, verdacht van het opmaken van valsche rekenpliohtige stukken. Hij zou valsoho pensioenstukken gemaakt en op die stukken geld geleend hebben. Rotterdam, 30 Juli. Een kantoorbediende, zekere W., wonende te Kralingen, beeft, namens een firma, gevestigd aan de Boompjes, de Internationale Moskauer Handelsbank aan de Hoogstraat voer f 3000 opgelicht. Het bedrog werd spoedig ontdekt. De firma uit de Boompjes telegrafeerde naar baar filiaal te Antwerpen, alwaar de voort vluchtige by aankomst op het station reods werd gearresteerd. Breda, 31 Juli. Gisterenmorgen half negen bevond de wiaselwachter De VrieB zich op het rangeerterrein op het station der S. S. alhier, toen by werd aangereden door een losse rangeermachine. Van den buffer ontving de man Gen hevigen stoot in lende en heup, zoodat hy eenige meters ver weggeslingerd werd. Dr. Brandsma en Hoogenboom verleenden geneeskundige hulp. Per rijtuig mocht de ongelukkige, zegt het Dagbl. v. Noordbr., die veel pijnen leed, niet vervoerd worden. Hy werd naar het Gasthuis gedragen. By de politie kwam gisterenmorgen een voerman aangifte doen, dat zyn paard en kar gestolen waren, terwijl by even rustte in de Gasstraat. De politie vond de vermiste voorwerpen spoedig. Maar 't geval heeft zich nu als volgt voor gedragen Terwyl de voorman beweert Woensdag avond half 10 zyn paard en kar voor het laatst in de Gasstraat te hebben gezien, stond het Dinsdagmorgen half 12 al op stal te Ginneken, daar de politie het daar onbeheerd had aangetroffen. Die man is zóó dronken geweest, dat hy 1.} dag zocht en ten laatste by de politie alhier aanlandde. Zierikzee, 1 Aug. Het zal voorzeker zeer velen genoegen doen te vernemeD, dat ons muziekgezelschap «Kunst en Eer" aan staanden Donderdagavond in den tuin der sociëteit Concordia" een concert zal geven. Veel tot aanprijzing van dit conoert, zoodat het door velen zal bezocht worden, behoeven wij niet te schrijven, want wij weten allen «Kunst en Eer" te waardeeren. Een woord van lof komt toe aan den heer F. C. van Meteren, die alles in het werk stelt om het aan de leden der sociëteit zoo aangenaam mogelijk te maken, en daarvoor zioh menige opoffering getroost. Zoo heeft by nu voor het laatst van deze maand het muziek gezelschap «Excelsior" van Nieuwe Tongo geëngageerd. Eere, wien eere toekomt! De Provinciale Geldersche en Nijmeegsche Courant van 26 Juli schrijft: Boschbrand, Gisterenmiddag omstreeks 2 uur heeft een boschbrand gewoed in de bezitting van den heer Ph. Dobbelmano, Heidepark, en op de Goffert van de beide Weeshuizen. De heer Paijens, directeur der Gemeente lijke Brandweer, mooht er in slagen met «Theo-Fakkels" het vuur te blusschen, een kranig stukje, waarmede groote schade en veel onheil werd voorkomen. Een detachement der Koloniale Reserve, dat gewapend met spaden zich in allerijl naar den brand begaf, kon onderweg terug- keeren. By ministerieel besluit is bevorderd tot brigadier-titulair by de ryksveldwacht, de jachtopziener J. B. Wispelair to Heinkenszand. Tot hoofd-commies ter gemeente secretarie van Middelburg is benoemd de heer dr. M. E. van de Werk te Amsterdam Men meldt uit Domburg aan de Midd. Ct.: Vrydag werd hier een wedstrijd in ver sierde parasols gehouden. Eenige dames en jonge dames toonden daarvoor veel smaak en liefhebberij te bezitten, zoodat de zon dien middag haar straleó door verscheidene fraai versierde schermen opgevangen zag. Ook de toeschouwers genoten blijkbaar van het en linten getooide parasols opleverden. De eerste prijs, een aquarel van den heer Toorop, door den schilder geschonken, werd toegekend aan de jongejuffr. M. en A. Labrijn te Domburg. De volgende prijzen wareneen miniatuur oud-koperen beddepan, een oud koperen doofpotje, een oud-koperen olielampje, die respectievelijk werden toegekend aan mevr. Sprenger-Duncan to Domburg; mej. J. Roodenburg, Den Haag; jongejuffrouw B. Wiener, Middelburg. Nog een extra prys werd toegekend aan mej. 8. C. Cruys van Hilversum voor de meert origineel versierde parasol. Die prys was een zilveren soikerlepel met hot wapen van Middelburg en den Langejan. De pryzen voor het ringryden op versierdo rywielen bestonden in: een gouden dasspeld, een oud-koperen asobpoten zilveren manchetten- knoopen, die respectievelyk hot eigendom werden vanden heer A. v. d. Hoorn, Domburg, mej. A. v. d. Eist, Leiden en mej. D. Keg, Middelburg. By de prysuitdeeling, des avonds op het Paviljoen, bracht do voorzitter van het feest comité, de heer L. J. van VoorthuijseD, in horinnerirg, dat het joist 40 jaar geleden was, dat het Bad te Domburg voor 't eerst werd geopend. Daarna bracht bij dank aan de dames, die de jury wilden uitmAken, aan de overige leden van het comité, de heeren Labrijn, Sprenger en Elout, voor hun hulp en aan den heer Toorop voor zijo gewaardeerd geschenk. Allen, die door hun deelname aan den wedstryd het fee*t goed hadden doen slagen, betuigde de heer Van Voorthuyeon erkentelijk te zijo. Met een gezellig sameDzyn op het Paviljoen werd de feestelijkheid besloten. De Belgische douanen te Overslag en Selzaeto hebben niet minder dan 70 biggen aangeslagen, die frauduleus België waren binnengesmokkeld. Do douanen, aangespoord door de uitgeloofde premiëo, zijn tegenwoordig al bizonder actief om don kolossalen smokkel handel voor zeer vele grensbewoners een middel van bestaan zooveel mogelyk tegen te gaan. Werklieden naar Londen. De consul- generaal der Nederlanden te Londen heeft er op gewezen, dat in de laatste jaren dikwijls Nederlandscho werklieden door schoonklinkende advertenties in vakbladen zich laten verleiden om naar Londen en andere plaatsen in het Vereenigd Koninkrijk te komen. Bij aankomst aldaar vinden zij het hun beloofde werk niet of worden zij voor hunne diensten zóó slecht betaald, dat de meesten daardoor ongelukkig worden. Dit is met name in het kleeder- makorsvak herhaaldelijk voorgekomen. Nederlandeche werklieden in het bizonder kleedermakers wordt daarom aan geraden op geene aanbiedingen in te gaan zonder vooraf door tusschenkomst van de naast- bijzyode consulaire ambtenaren zich te hebben vergewist, of het aanbod van werk werkelijk kan beschouwd worden als van ernatigen aard. Anna-Jacobapolder, 31 Juli. Met ingang van 18 Juli is bevorderd tot brigadier-titulair bij de rijks veld wacht de ryksveld wachter J. H. van der Haven alhier. Tholen. Als candidaten voor lid van den gemeenteraad worden genoemd de heeren J. E. v. d. Maas, J. J. de Lange, mr. J. Plet en J. van Elraoker. Ia de vergadering der Maatschappij »Tot Nut van 't Algemeen", afdeeling Tholen, werd tot voorzitter gekozen de heer B. A. Overman, tot bestuurslid de heer G. M. van Voorthuijzen, en tot commissaris der Nute- spaarbank de heer P. Jansen. Wissenkerke, 30 Juli. In een laatst gehouden vergadering van den dykraad van den calamiteusen Vlietepolder werd als des kundige voor de 10-jarige schatting van dien polder benoemd de heer J. L. Marcusse te Kamperland en als no. 1 op de voordracht van dyksbestuurslid geplaatst de heer G. Israël Pa., periodiek als zoodanig aftredend ColijQspl&at. Donderdagavond werd alhier A. G. in verzekerde bewaring genomen, nadat bij huiszoeking gebleken was, dat door hem vele artikelen waren geborgen, die anderen toebehoorden, waaronder vele gereedschappen. Heden is hij naar Middelburg vervoerd. Goes, 30 Juli. Met de vruchtenveiling gaat het in het veiliogslokaal niet druk. De aanvoer is gering en de kooplust daaraan evenredig In plaats van Woensdag, zal er nu Dinsdags, met den marktdag, geveild worden; men wil hopen dat dit meer animeeren zalde Zaterdagmiddag-veiling blijft. Woensdag werden aardappelen verkocht tegen f 1.60 per 70 K.G d.i. ongeveer een H L sjalotten golden f 3 per 100 K.G. De eerste appels golden van 5 tot 9 cent per K.G. Do kersenooget, die afgeloopen is, is nog al medegevallen, eveneens die der bessen, beide vielen in prys ook nog al mede. De vroege peren golden f 5 per H L. De pruimen vinden sleoht aftrek, de prijs is gedaald tot 4 cent per K.G. MCt Borssele. Vrijdagnamiddag werd alhier een lijk opgevisoht. Het was ongekleed, en vermoedelijk afkomstig van den op Zondag 1.1. te Biezelinge verdronken jongen. Hoedekenskerke. De gemeenteraad heeft tot gemeonte-seoretaris benoemd den heer J. Ermerins, ambtenaar ter secretarie te Middelburg. Vlissingen. Vooral gedurende de zomer- - it t i i.^i j. n.u. kade zulke geuren op, dat demping van deze ongebruikt wordende kade uit hygiènisoh oogpunt hoogst wenschelijk moet worden geacht. Reeds meermalen is dit plan ter sprake ge komen, dooh met bet oog op de buitengewone groote kosten zal hiervan voorloopig wel niets komen. Dat het plan nochtans niet geheel schijnt te zyn opgegeven, blijkt uit het zoo pas verschenen gemeente-verslag over 1903, waarin gezegd wordt: «Aan de beschoeiingen, walmuren enz. langs de Pottek&de zijn, in verband met eventueele demping, slechts de hoogst noodige voorzieningen aangebracht". De heer O. J. Bekker Jr. alhier is benoemd tot solo-cellist aan het Carl Schultz- theater te Hamburg. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Marine met de firma Groeneveld v. d. Pol Co. te Amsterdam een contract gesloten voor de levering van het installatie materiaal ten behoeve van de eleotriciteit aan boord van Hr, Ms. «Tromp", voor een bedrag van f21160. Terneuzen, 30 Juli. Hedenmorgen is, door oen verkeerde manoeuvre, de Engelsche stoomboot «Jennyvarende voor rekening der Terneuzonsche firma Van IJssclsteijn, en de eerste reis doende, bij het opschutten op de rolbrug over bet binnensluishoofd geloopen, en heeft deze Echeef geduwd, zoodat zij niet kon bediend worden, en de vaart en het voertuigverkeer gestremd waren. De «Jenny" is woer naar de buitenhaven teruggekeerd. Aanstonds zijn vanwege den waterstaat maatregelen genomen voor het maken eener pont voor het voertuigverkeer en voor de vrijmaking der doorvaart, waarvan de be lemmering groot nadeel zal zyn voor de heden afkomende Gentsohe booten, waarvan verschillende met fruit voor Eogeland. Als het werk meeloopt kan wellicht morgen reeds geschut worden. AaibeatedlncenVerkoopiif«> eai. Zierikzee, 28 Juli. Door den notaris J. Franse werd heden alhier iu het openbaar verkocht de Oldenburger hengst «Wilhelm", voor f 430. 30 Juli. Door den notaris J. Franse werden heden alhier in het openbaar ver kocht de volgende vruchten, te velde staande in den Zuidhoek onder deze gemeente, als: 414 roeden gerst voor f 75; 448 roeden haver voor f 79; 330 roeden haver voor f 85; 587 roeden tarwe voor f 108; 540| roeden erwten voor f 130. Alles per Schouwech gemet. Ten overstaan van den notaris mr. J. C. van der Lek de Clercq zyn d.d. 29 Juli 1904 te Stavenisse verkocht voor do heeren Dorst de gebouwen eener hofstede te St -Anna- land voor afbraak; en 32 heet. 41 aren 20 cent. er re, tuin, boomgaard, bouw- en weilanden aldaar, in diverse perceelen, voor den gemiddelden koop prijs van f 740; 2 heet. 30 aren 70 cent. bouwland aan den Breedenvliet8chen dijk aldaar, voor f 910; 3 heet. 47 aren 90 C9nt. dito aan den Groenenweg aldaar, voor f 725; 4 heet. 57 aren 65 oent. dito aan den Oudendijk aldaar, voor f 569; 3 heet. 08 aren 14 oent. bouw- en weiland in Keizershoek aldaar, voor f 620; 2 heet. 09 aren 10 cent. weiland aan den Annavosdijk aldaar, voor f 635; 2 heet. 08 aren dito aldaar, voor f 600; 3 heot. 60 cent. dito by het Diepegat te Stavenisse, voor f 751 3 hoot. 33 aren 30 cent. weiland aan den Mallandschendijk onder Poortvliet, voor f742; 1 heet. 70 aren dito aan den Boone putschen weg aldaar, voor f 801. Alles per 39 aren 24 cent. Sats. Ten overstaan van notaris H. Roelof word Vrydag j 1. ten verzoeke van den heer Abr. Marcusse alhier verkookt ZEds. inspan. Werkpaarden golden van f 240 tot f530; jonge paarden van f 200 tot f 362; veulens van f 52 tot f 135; melkkoeien van f 105 tot f 198; kalf vaarzen van f 140 tot f 156; 2|- en 1|-jarige ossen van f 76 tot f 112; kalvers van f 28 tot f 60; vette varkens van f 48 tot f 60; loop varkens van f 5 tot f 6,25. Landbouw en Veeteelt. Door de Provinciale Keuringscommissie voor de paardenfokkerij in Zeeland zijn bij de in Juni 1.1. gehouden premiekeuringen uit de rijkssubsidie o. a. de volgende aanhoudings- bijdragen toegekend: aanhoudingsbijdrage van f 75 voor den in 1903 geboren hengst «Carlos" van Wilhelmina- polder aanhoudingsbijdragen van f 60 aan de in 1904 geboren veulens van «Mina", eigenaar F. Koopman Cz. van Zierikzee; «Emma" van denzelfden eigenaar«Marie" van Jan Elen- baas te St.-Aonaland«Bina" van C. Steendyk te Nieuwerkerk; plaatsvervangers waren o. a.«Adam" van J. A. Stola te St.-Filipsland en «Nelly" van I. P. Hage te St.-Maartensdijk aanhoudingsbijdragen van f 50 voor de in 1903 geboren merries, o. a. aan«Edic" van L. J. Dorst te Stavenisse; «Trui" van L. Koopman Pz. te Nieuwerkerk; Fanny" van J. A. Stola te St.-Filipsland; «Mina" van L. Bierens te Kamperland; «Nelly" van C. Steen- dijk te Nieuwerkerk; Rosette" van I. P. Hane te St.-Maartensdijk en »Silva" van D. x c. iu nieuWeraerK. Deze bijdragen worden uitbetaald in 1905, wanneer de paarden andermaal zijo voor gebracht op een Juni-keuring en nog het eigendom zijn van een inwoner der provincie Zeeland. De vraag naar werkpaarden voor den uitvoer naar Duitschland blijft in de provinoie Groningen steeds zeer levendig. Verschillende kooplieden reizen bij de landbouwers. De pryzen loopen tot f 525 per stuk. Op de Haarlemache paardenmarkt zyo dertig luxe-paarden voor de Italiaansohe Regeeriög aangekocht. Tholen. In de vergadering van de ver- eeniging «Landbouwbelang" werd tot voorziter gekozen de heer J. E. van der Maas, tot vicc-voorzitter de heer C. A. H. Stoutjesdijk en tot secretaris-penningmeester de heer D. H. van de Velde. Aan de heeren C. A. H. Wagtho, C. A. H. Stoutjesdyk en A. M. Geluk werd opgedragen het reglement te herzien. Door den voorzitter werd een woord van hulde gebracht aan den heer M J. Stoutjes- dijk voor al hetgeen bij gedaan had tijdens zyn voorzitterschap voor do vereeniging. De leden werden verzocht niet zoolang te waohten met do opgaven der kunstmeststoffen. In de vergadering van «Algemeen Belang" werd besloten met de paardenmarkt op 3 Augustus a.s. een gratis-verloting te houden. Aan het Bestuur werd overgelaten een som daarvoor te bestemmen, naar even redigheid van het aantal aangevoerde paarden. Na afloop zal een wielerwedstrijd plaats hebben, waarvoor een subsidie van f 5 werd verleend. Als secretaris-penningmeester werd herkozen de heer C. M. van Ryesel. De wensch werd uitgesproken, dat de paarden zoo vroeg mogelijk aan de lijn zouden zyo. Van verschillende zijden werd beweerd, dat er veel koopers zouden komen. KEBHX1HIW8. Oud-Vosmeer. Daar de herstellingen van 't kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. alhier zyo afgeloopen, hoopt ds. P. de Looze a.s. Zondag 7 Aug. weder tweemaal voor de gemeente op te treden. O X I> H K W IJ J». Benoemd tot onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de openbare lagere school te Tholen de heer D. Kwaak, onderwijzer te Vlaardingen. Zaterdag zijn van de laatste ploeg candidaten voor het eind-examen der H. B. scholen in Zeeland geslaagd de heeren L. J. A. van der Harst, J. J. van der Jagt, M. de Jong, G. J. Jongepier, J. de Koning, A. J. Sauer, J. J. Suurmond en J. C. van der Weele van Middelburg en J. Polderman en C. 8mit van Goes. Eén extraneus werd afgewezen. 41 candidaten zijn geslaagd, en 4 werden afgewezen. Het examen is afgeloopen. Bij het op 29 en 30 Jnli te Arnhem gehouden examen voor hoofdacte zyn geëxa mineerd 15 candidaten, waarvan 4 toegelaten, onder welke de heer A. Willoboer van Zierikzee. Tot onder wijzer aan de bizondere school te Dirkeland is benoemd de heer P. van Eijk te Brielle. Benoemd tot onderwijzeres aan de te Biezelinge te openen christelijke school mej. A. Jeronimus te Ruinerwold. Mej. E. Bes is te Delft als technoloog geslaagd en mej. D. C. van Rossem behaalde eind-diploma Amsterdamsche Handelsschool, 't Zijn in ons land de eerste vrouwen, die zich op dit gebied wagen. Uit Tholen berioht men ons, dat aldaa een bizondere school opgericht wordt, waarva de opening in 1905 reeds plaats zal hebben De 59e algemeene vergadering van he »N. O. G." werd Donderdag te Zutfen gehoude onder voorzitterschap van den heer Bigot. Door prof. mr. W. van der Vlugt, lid de Tweede Kamer, werd een rede gehouden ove «Tuchtscholen". Daarna werd overgegaan tot de behandelin der punten van den beschrijvingsbrief. Aan de orde kwam o. m. een voorstel van het hoofdbestuur om het te maohtigen me een assurantie-maatschappij een overeenkomst te sluiten, waardoor het mogelyk wordo, dat de onderwijzers zioh en bloo tegen brandschade kunnen verzekeren, door tusschenkomst van het »N. O. G." Dit voorstel werd aangenomen met een amend.-Krabbendyke om achter «onderwijzers" te lezen«die lid van het N. O. G. zyn". HBOHTggiKBM, H. J., koopman te Heikenszand, die wegens verduistering van goederen, tot zyn faillieten boedel behoorende, gevangen is genomen en overgebracht werd naar het huis van bewaring te Middelburg, is, na een ondergaan verhoor door den rechtercommissaris in strafzaken te Middelburg, in vrijheid gesteld. Naar men ver neemt heeft de vordaohte een volledige bekentenis afgelegd. Tegen den landbouwer onder de ge meente Terneuzen, die onlangs een paard de tong gedeeltelijk met eon touw stuk trok, is proces-verbaal opgemaakt wegens dieren mishandeling. - M H. van EvaJondamme, die in ArrGS was genomen, verdacht van mishandeling vat haar buurvrouw, is Vrijdag weer op vrijt voeten gesteld. Voor het Hasgsche gereohtshof werd Woensdag 1.1. geheel opnieuw behandeld de bekende zaak van den kellner in het café Alcazar" te 's-Gravenhage, die io den nacht van 20 op 21 September 1903 op de Vaillant- laan een revolverschot loste op een koetsier, die tengevolge daarvan stierf. De rechtbank veroordeelde hem daarvoor tot 5 jaren. Bij de eerste behandeling in hooger beroep gelastte het Hof een nader deskundig onderzoek naar de toerekeningsvatbaarheid van den veroordeelde en als gevolg daarvan werd door twee geneeskundigen een rapport uitgebraoht, waaruit blykt dat zy de toerekenbaarheid moeielyk te bewijzen achtten, omdat beklaagde sporen vertoonde van dementia paralytica, in het beginstadium van dien geestestoestand. Beklaagde onderging een langdurig verhoor. Omtrent sommige omstandigheden wist bjj zich niets te herinneren. Speciaal herinnerde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2