aardappeloogst als een ware ramp aan to merken. Gelukkig dat verschijnselen, zoonis zich thans voordoen, ook iu andere jaren wel voorkomen, zonder dat de ziekte algemeen doorgaat". Renesse. Een perceel lichte grond van den landbouwer M. Jonker alhier zal als Rijks-proefveld op rogge in het najaar worden aangelegd. Te dien einde zal de eene helft, bestaande uit 3 evengroote perceeltjes 1, 2 en 3, bemest worden met een bepaalde hoeveelheid been dermeel, zwavelzure ammoniak en chilisalpeter de andere helft, la, 2a en 3a, met een zekere hoeveelheid superphosphaat, zwavelz. amm. en chili. Aan 1 en la zal worden toegevoegd kalkaan 2 en 2a kaïniet en aan 3 en 3a kalk en kaïaiet, terwijl in het voorjaar op het geheele proefveld als overbemesting chili salpeter zal worden uitgestrooid. Ook zal een proef genomen worden op perceelen grasveld gelegen aan den voet der duinen. Perceelen 1, 2 en 3 worden alsdan be mest met: beendermeel; de perceelen la, 2a en 3a met thomasphosphaat, terwijl aan de veldjes 1 en la kalk, 2 en 2a kaïniet en 3 en 3a kalk en kaïoiet wordt toegevoegd. AaabeatedlaienVerkooplagew emi. Looperskapelle, 15 Juli. Ten overstaan van den notaris W. F. del Campo genaamd Camp werden ten verzoeke van den heer L. van Graafeiland publiek verkocht: melk koeien voor f 164, f 195 en f 156; 133 roeden kroonerwten voor f 130; 134 roeden jaapjespeên voor f 80; 2 gemeten etgras voor f 7.50; 3 gemeten etgras voor f 5.25. Alles per Sohouwsoh gemet. Scharendijke, 15 Juli. Ten overstaan van den notaris W. F. del Campo genaamd Camp werd voor mej. wed. M. de Voogd v. d. Berge publiek verkocht: 147 roeden aardappels voor f 90; 167 roeden tarwe voor f 85155 roeden tarwe voor f 87155 roeden gerst voor f 87; 229 roeden mangels voor f 136; 312 roeden gerst voor f 70; 217 roeden erwten voor f 136; 142 roeden erwten voor f 131139 roeden rogge voor f 70.; 155 roeden gerst voor f 60; 145 roeden gerst voor f 61. Alles per Schouwsch gemet. Haamstede, 16 Juli. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp werd ten verzoeke van den heer W. Blom, publiek verkocht: 160 roeden rogge voor f 60; 60 roeden gerst voor f 47; 60 roeden haver voor f50; 100 roeden kleine erwten voor f 63; 80 roeden tarwe voor f 73; 107 roeden kroonerwten voor f 78; 107 roeden tarwe voor f 70. Alles per Schouwsch gemet. BBOHTSgAKEM. Zijn vriend doodgeschoten. De milicien F. St. van het 1ste reg. inf., die ter gelegen heid van het Pinksterfeest te Ter Apel zijn vriend doodschoot, is door den krijgsraad veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf wegens het veroorzaken van den dood van een ander door sohuld. Zaterdag 1.1. is te Antwerpen gearres teerd de voormalige steward op een der maibooten van de Maatschappij «Zeeland" F. L., die verdacht wordt van diefstal van geld aan boord van een mailboot. Zijne uitlevering aan de Nederlandsohe justitie is aangevraagd. Roermondsche politie. Voor het kantongerecht te Roermond stond terecht de agent van politie V., aldaar, tegen wien door den hoofd-agent van politie, Yoorhorst, proces-verbaal was opgemaakt, wegens open bare dronkenschap. De zittingzaal was stampvol belangstellenden, want een 5-tal geloofwaardige getuigen beweerden dat Y. niet dronken was geweest. Het openbaar ministeriewaargenomen door mr. baron Yan Heemstra, wees er op, dat er bij het politiekorps thans zoo'n slechte atmosfeer heerschte, dat de toestand onmogelijk langer meer kon duren. Z.E.A. vroeg dan ook vrijspraak, waarop een «gesmoord" hoeratje uit het publiek opsteeg. HBBHIIEPW8. Benoemd tot kapelaan te Warmond de heer B. A. Lasance, thans te Goes, en te Goes de heer C. C. J. van Leeuwen, thans te Kwaden- damme. O N D E B W IJ 8. Overgangs-examen8 H. B. S. te Zierikzee. i A Juli. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse: F. F. Leupen, M. J. I. de Jonge van Elle- meet, M. A. Hoogenboom en A. I. van Gastel, en 1 met her-examen scheikunde. Yan de 3de naar de 4de: L. J. Boone, A.a H. de Mooij, A. Boogaards, L. C. J. Olree, P. de Mooij, E. A. C. Belmonte, J. ten Haaf, Z. G. Hoogerbeide, J. C. Panne- koek, G. Huisman, J. M. Bienofelt, C. Yisser, M.1 A. de Bruyne, D." J. Kloek, J." C. Koopman, W. A. ten Haaf en A. Regensburg. Niet bevorderd 4. Yan de 2de naar de 3de: O. A. H. van Nieuwenhuyzen, W. van der Ploeg, J. M. Yorstheuvel la Brand, J. J. van der Have, J. H. Kuyper, A." H. J. Boone, J. van Dijke, J.a E. de Bruyne, D. van der Maas, P. J. C. Hocke, J. J. de Graaf, A.a M. L. Dikschei, A. E. G. Post Uiterweer. Yan de 1ste naar de 2de: C. H. Smits, P. N. Evertse, B. J. do Bruyne. W. C. van der Linde, B.' Geleijneo, A. P. van der Weijdo, J. M. Boot, A. G. Ribbens, A. J. Ribbens. M. C. van Ballegooijon. A. Kloppert, J.a W. C. Loewer, C. J. van Vessem. Niet bevorderd 6. Toohoorders. Bevorderd tot de 5de klasse: J. P. van Dijk en A. J. de Looze; tot de 4deJ. M. Muldertot de 2deJ. L. Padmos en J. J. van der Straate. Ten gevolge van een abuis is de uitslag van deze examens in ons nummer van Zaterdag niet vermeld. Overgangs-examen R. 11. B. S. te Goes. Bevorderd van de le naar de 2e kl. 23 leerlingen, voorwaardelijk 2, niet bevorderd 5 leerlingen. Van de 2e naar de 3e kl. 17 leerlingen, 1 voor enkele vakken, voorwaardelijk 1, niet bevorderd 6 leerlingen. Yan de 3e naar de 4e kl. 15 leerlingen, voorwaardelijk 2. Yan de 4e naar de 5e kl. 13 leerlingen, 1 voor enkele vakken, niet bevorderd 2. Toegelaten tot de R. H. B. S. te Goes, eerste klas 39 leerlingen, voorwaardelijk 3, afgewezen 1. Daaronder zijn 21 uit Goes, 3 van Waarde, 3 van Kruiningen, 1 van 'b Gravenpolder, 1 van Hansweerd, 1 van Sluis, 3 van Wilhelminadorp, 1 van Wissen- kerke, 1 van Wolf aartsdijk, 1 van Kortgene, 2 van Ierseke, 2 van 's Heer-Arendskerke en 1 van Wemeldinge. De heer C. M. Bethe, onderwijzer te Haarlem, is benoemd tot onderwijzer aan de school voor meer uitgebreid lager en middel baar onderwijs te 's-Gravenhage, en ook tot onderwijzer aan de Waahche Diaconieschool no. 1 te Amsterdam. Yan deze twee benoemingen heeft hij die te Amsterdam aangenomen. Na gehouden overgangs-examen is tot de tweede klasse der normaalschool voor teekenonderwijzers te Amsterdam toegelaten de heer J. W. Barendregt, geb. te Dreischor. Zaterdag 16 Juli hield de onderwijzers- vereeniging uit het arrondissement Walcheren hare algemeene vergadering te Goes. Na afloop der werkzaamheden brachten de leden een bezoek aan den Wilhelminapolder. De heer J. F. H. E. Friedemann, leeraar in het Hoogduitsch aan de R. H. B. S. te Goes, komt als no. 2 voor op het tweetal voor gelijke betrekking aan de Handelsschool te Rotterdam. Benoemd tot onderwijzeres te Kloetinge mej. M. T. Gebraad van Sint-Maartensdijk. Met haar waren aanbevolen mej. K. Suurland van Stavenisse en mej. J. van Nieuwenhuijze te Waarde. De heer J. E. v. d. Slikke, hoofd der school te Hansweert, is in gelijke betrekking benoemd te Vlissingen, in de vacatureDe Boer. Tot leeraar in de wiskunde aan de H. B. S. te Hilversum is benoemd de heer J. Lepoeter te 's-Gravenhage, geboortig van Kapelle en oud-leerling der R. N. L. te Goes. Voor het eind-examen rijkslandbouw school te Wageningen, Nederlandsche klasse, is o. a. geslaagd de heer C. K. van Daalen van Wilhelminapolder. Bij Kon. besluit is voor het tijdvak van 1 September 1904 tot en met 31 Augustus 1905, benoemd tot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Bergen-op-Zoom, F. W. C. de Haas, tijdelijk leeraar aan die school. Stavenisse. L.l. Vrijdagmiddag hield de afd. Tbolen van het Ned. Ond. Gen. hare gewone 3-maandelijksche vergadering te Scherpenisse. In weerwil van een bijna tropische hitte was de vergadering bezooht door 17 dames en heeren. Na afdoening van de versohillende huishoudelijke zaken en het besluiten om dit jaar geen feestelijke ver gadering te houdenwerd het woord gegeven aan den heer L. K. van Dijk te Tholen, die een rede hield over «Sohool- tuinen", waarin hij duidelijk aantoonde, boe nuttig, ja noodig, het voor een ieder is om meer te weten van de natuurlijke historie- vakken. Daarna besprak de heer C. v. d. Graal? van St.-Annaland «Hoogeveen's lees- plankje" en besprak daarbij achtereenvolgens verschillende leesméthoden, zooals Prinsen, Bouwman, Van Wulfen enz. SPORT. Gymnastiek. Vrijdag zal te Middelburg een vergadering worden gehouden, uitgaande van het Walchersch propaganda-comitó, om te trachten over te gaan tot de oprichting van een Walcherschen Turnbond. Het doel van dezen Bond is om de beoefening der gymnastiek te bevorderen. Hij tracht dit doel o. a. te bereiken door: het in één verbond samenbrengen der Walchersche Turnvereni gingen; het vormen van voorturners; het bevorderen der propaganda door het geven van openbare uitvoeringen, turndagen, wed strijden enz., hoofdzakelijk in Walcheren; het bijeenbrengen en gezamenlijk doen oefenen van geoefende turners en het vormen van afdeelingen daarvan om aan binnen- en buitenlandsche turnfeesten deel te nemen; het stichten van eon propaganda-fonds; bet uitgeven en verspreiden van doelmatige ge schriften; het riohten van adressen en het geven van adviezen aan autoriteiten. Provinciale Staten van Zeeland. De Prov. Staten hebben afwijzend beschikt op een verzoek van de afdeeling Hulst van de Maatsohappjj tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, om do Provinciale tollen af te schaffen, nadat eerst verworpen was een voorstel van den heer Van Waes- berghe om dit verzoek in te willigen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming werden goedgekeurd de vooretellen van Ged. Staten tot afwijzing van het verzoek van den Nederlandschen Aannemersbond, om bij de aanbesteding van werken arbitrage toe te passentot wijziging van het besluit der Staten van 14 Juli 1903 tot opening van een crediet aan de afdeeling Zeeland van de Yereeniging «Het Nederlandech Rundvee stamboek" voor de jaren 1904, 1905 en 1906, en dat tot opening van een crediet van ten hoogste f 3550 aan de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland ten behoeve der paardenfokkerij, voor de jaren 1905 en 1906. De rekening en goedkeuring der verant woording van de enkel provinciale en huis houdelijke inkomsten en uitgaven over 1902 werd vastgesteld. Bg de behandeliog der begrooting der enkel provinoiale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1905 werd door den heer Van Lynden, op een desbetreffende vraag van den heer mr. De Yeer, namens Gedep. medegedeeld, dat zou worden voldaan aan den geuiten wensch dat, betzij in het provinciaal verslag, hetzij in een afzonderlijk verslag, betreffende de provinciale bibliotheek voortaan zou worden vermeld, welke nieuwe werken jaarlijks ten behoeve der provinciale bibliotheek werden aangeschaft, opdat de Staten kunnen beoordeelen, of het toegestane bedrag oordeel kundig wordt besteed en of het voldoende is, om de bibliotheek te doen beantwoorden aan de eischen, die men er redelijkerwijs aan kan stellen. De heer Hammaoher had nog enkele klachten over den Prov. Stoombootdienst op de Westerschelde, waarop het lid van Ged. StateD, de heer J. A. van Rompu, verzocht deze klachten in het vervolg niet meer in de openbare vergadering ter sprake te breDgen, doch deze schriftelijk bij het Gedeputeerd College in te dienen, die dan niet zullen nalaten daarnaar een onderzoek in te stellen. Ten slotte werd goedgekeurd het voorstel van Ged. Staten om aan H. M. de Koningin voor te dragen de heffing van respectievelijk 28 en 36 opcenten op de hoofdsommen der belasting op de gebouwde en op de ongebouwde eigendommen en van 21 opcenten op do hoofdsom der personeele belasting over bot jaar 1905. Eindelijk werd aan Ged. Staten machtigiug verleend om, iu verband met de daarvoor toegestane gelden, de aanbesteding van één boot voor den Prov. stoombootdienst op de Westerschelde en van één voor den dienst tussohen Walzoorden en Ylake, onderhands te doen plaats hebben, en werd hierna de Zomervergadering door den Commissaris der Koningin, in naam der Koningin, gesloten. Het Duitsche eskader. Men schrijft on9 uit Vlissingen: Wat was het hier gisteren (Zondag) verbazend druk. Uit alle deelen der provincie waren duizenden en duizenden hierheen gekomen. De provinciale booten waren iedere reis overvolmet de Zeeuwsche Spoorboot waren uit Zierikzee zoo veel reizigers medegekomen, dat de menschen elkaar verdrongen en de treinen brachten uit Zuid-Beveland, Tholen en Noord-Brabant hon derden reizigers naar Vlissingen en Middelburg. De stoomtram MiddelburgVlissingen, die den geheelen dag al het beschikbaar materiaal gebruikte, moest elke reis honderden laten staan. De menschen zaten als gepakte haring in de rijtuigen en zelfs stonden sommigen op de treeplank en de stoombarges hebben een niet minder goeden dag gemaakt. Wanneer men nu weet, dat tal van plezierbooten uit Antwerpen, Gent, Terneuzen, ja zelfs uit Rotterdam een tochtje naar hier maakten en alle beschikbare plaatsen daarop waren in genomen, kan men zich eenigszins een denk beeld vormen van de enorme drukte. Wij gelooven niet dat Vlissingen ooit zooveel vreemdelingen op één dag binnen hare muren heeft gezien. Vooral in den omtrek van de buitenhaven heerschte van af des morgens een ongekende levendigheid. De buitenhaven lag vol met plezierbooten, sleepbooten die voor dit doel gebruikt waren, jachten enz. Ja zelfs tjalkschepen en hoogaarsen vervoerden het noodige contingent naar en van hier. En dan op de reede, voortdurend zag men stoom- barkassen de Duitsche offioieren en matrozen naar en van den wal brengen, terwijl tal van personen gebruik maakten van de gelegenheid om de grootsche zeekasteelen te bezichtigen. Dit gaf eveneens de noodige drukte, door de voor dit doel ingestelde diensten. Het aantal vreemdelingen te schatten: het is niet mogelijk, het laat zich niet taxeeren. Dat café's, restaurants enz. den geheelen dag als het ware bestormd werden, laat zich licht begrijpen; overal was het vol en vele nering doenden, die van de drukte ook volop hebben geprofiteerd, hebben hun winkels den geheelen aag opengehouden. Zij zullen zich dit aller minst beklagen. Het mooiste gezicht op de Duitsche vloot hebben ontegenzeggelijk gehad, diegenen die §ebruik maakten van de extra-reizen van e Zeeuwsche Spoorboot, de //Thor", de Middelburgsche Maatschappij van Stoomvaart enz. Laatstgenoemde boot voer des morgens het geheele eskader rond en stoomde toen de Wielingen uit tot vóór de badplaats Blanken- berghe en keerde toen weder terug naar Vlissingen, om nogmaals langs het eskader te varen. Op alle schepen toonden de Duitsohe zeelieden met deze Delangstelling voor hun vloot ingenomen te zijn, want zoowel offioieren als matrozen wuifden de reizigers voortdurend toe en eveneens salueerde elk schip met de vlag. Wanneer men zoo kort langs de kolossale bodems stoomde, had men te beter gelegen heid de grootschheid van deze moderne vloot te bewonderen, want het zijn werkelijk formi dabele reuzen. Hopen wij maar, dat deze schepen niet zullen gebruikt behoeven te worden voor het doel, waarvoor zij gebouwd zijn Omtrent het bezoek van de vlag- en andere officieren van de Duitsohe actieve vloot, die in gedoelten te YlissiDgen en te Den Helder is binnengeloopen, aau 's-Gravenhage, kan het volgende worden medegedeeld Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur, kwamen uit Vlissingen in de residentie aan de admiraal van het eskader Yon Koester, inspecteur- generaal van de Duitsche marine, vergezeld van de sohouten-bij-nacht Schmidt en Von Breusing en den bij de vloot gedetacheerden infanterie-majoor prins Ernst van Saksen Altenburg; voorts van de kapiteins ter zee Winkler, Brussahs, Poschmann, Emsmann en Gühler; den korvet-kapitein Marks, den kapitein-luit. ter zee Meurer en den adjudant, len luitenant Hollmann. De meeBtcn dezer vlag- en andere offioieren namen hun intrek in het hotel «de Oude Doelen", waar des middags de minister van marine, vice-admiraal Ellis, hun een diner aanbood, waaraan ook o. a. de Duitsche gezant genoodigd was. Zaterdag 16 namen de officieren de stad en Soheveningen in oogenschouw, om zich des middags te vereenigen aan een diner ten huize van den Duitschen gezant, den heer Sohloezer, waaraan, behalve de leden van de legatie, ook genoodigd waren de minister van Buitenlandsche Zaken (de minister van marine was dien dag niet in de stad aanwezig) en verscheidene marine- en militaire autoriteiten. Zondag den 17en had, gelijk gemeld, het diner in het Kurhaus te Schoveningen plaats, nadat de officieren dien dag een bezoek haddon gebracht öf aan Amsterdam óf aan Rotterdam. Het diner is aangevangen te 6 uur aan en er werd aan deelgenomen door 80 Duitsche marine-officieren, onder welke de admiraal en de schouten-bij-nacht, tot welke laatsten dien dag ook nog behoorde schout bij nacht Von Fritze. Maandag den 18en heeft er een groote lunch plaats ten huize van den gezant, waaraan ditmaal zal worden deelgenomen door onzen minister van marine, voorts door alle aan wezige vlag- en anderen officieren van de Duitsche vloot on verschillende leden van de Duitsche kolonie te 's-Gravenhage. Per extra-trein der Staatsspoor zullen na afloop van den lunch de genoodigden aan het diner bij H. M. op Het Loo vertrekken, om des avonds weder per extra-trein terug te keeren. Den 19en wordt een lunch gegeven door den admiraal Yon Koester, aan boord van zijn vlaggeschip «KaiBer Wilhelm II" te Vlissingen, waaraan o. a. wordt deelgenomen door den gezant en de leden der Duitsche legatie. President Kruger. Het Journal zegt, dat de dood van den Boerenheld (Kruger) een rouw is voor de menschheid. Hij zal een smartelijke ontroering teweeg brengen in Frankrijk, welks hart trilt voor alle groote vaderlandsche dingen. Als het FraoBche volk zich warm gemaakt heeft voor de heldendaden van bet volk, dat iets van zijn bloed heeft, is het vooral, omdat Kruger aan dat ras het heerlijk stempel van grootheid geeft. Men kan niet aannemen, dat zooveel zelfverloochening en dapperheid geheel vergeefs is verkwist. Het leven van Kruger is niet alleen een mooie bladzijde van helden moed, het is een voorbeeld, een zekere waar borg voor een betere toekomst. De Figaro wenscht vrede en roem aan Kruger'8 nagedachtenis toe. Hij hield van zjjn land en hij dwaalde eens. Maar als bij al verantwoordelijk mocht zijo, door zijn koppigheid, voor den ondergang der repu blieken, dan dwaalde hij toch uit vaderlands liefde, uit liefde voor de vrijheid. Eerzucht noch eigenbelang leidden ooit één van de daden van dezen staatsman, die de vriend van al zijn landgonooten was. De Matin verklaart, dat Kruger een eer- vollen naam nalaat, die geëerd zal worden door hen, die voor hun vaderland hebben gestreden en die, ofschoon overwonnen, de nederlaag niet aanvaardden. De Aurore zegt, dat men deze rechtvaar diging kan geven aan hem die pas gestorven is en aan zijn metgezellendatterwijl nimmer heldhaftiger tegenstand is geboden dan door hen, deze tegenstand tevens niet riddelijker en edeler had kunnen zijn. De historische bladzijde, die Kruger geschreven heeft, is onuitwischbaar. De Gaulois verklaart, dat Kruger een zeer groot man was, die Transvaal 34 jaar be stuurde en die al dien tijd de onafhankelijk heid en den goeden gaug van zaken van dat land wist te verzekeren. Hij verpersoonlijkte in zich de ziel van een sterk, moedig ras en hij heeft lang genoeg geleefd om onder zijn nederlaag te Tijden en de zaak van zijn land te dienon. De Petit Parisien: «Men most eerbiedig den hoed lichten voor zijn doodkist, want de man, die hedeD wordt neergelaten in het graf, was een groot patriot". De Soleil: «Deze grijsaard, die na zijn vertrek van Lorenzo Marques het gastvrije dek van den Hollandschen kruiser «Gelder land" besteeg, en achter zich rijn verwoest land liet, verdient den eerbied van de wereld voor de wijze, waarop hij op zijne reis door Europa trachtte, de volkeren voor zijne land gonooten te winnen". De Kreuzzeitung wijst op het vertrouwen in God, dat Kruger altijd bezielde en sohrijft: »Dit vertrouwen deed hem raar Europa reizin. Hij geloofde, dat h(j den mogend heden slechts het recht zijner zaak had uiteen te zetten om hen tot gewapend of scheids rechterlijk ingrijpen over te halen. Zijn hoop was tevergeefs; zich nederleggend bij Gods wil, ging Kruger heen en leefde nog slechts voor zijne godsdienstige overpeinzingen. De aohting en bewondering zijner tijdgenooten zal hij behouden tot over het graf". De National Zeitung eohrijft«In den strijd tegen de Engelsohen heeft Kruger zijne beste kraohten verbruikt. Of het verstandig was, den strijd te wagen, daarover mag de geschiedenis oordeelen, maar het waagstuk was zóó moedig, dat het Boerenvolk als met toovorslag de sympathie van de wereld won. Oom Paul is een historische persoonlijkheid geworden, zooals hij steeds een populaire volksheld geweest is". De Neueste Nachrichten zegt«Paul Kruger beeft den ondergang van zijn vaderland niet lang overleefd. Met gebroken hart leefde bij vier jaren in Europa. Het tragische einde van den held zal de gemoederen van geheel Europa diep bewegen". De Vossische Zeitung vraagt of thans alles werkelijk voorbij is. Het gaat in Zuid-Afrika zooals het overal gaatHet oude sterft en nieuw leven bloeit op uit de rnïae. Het Boerenvolk is overwonnen maar niet vernietigd. Het heeft nog eene schoone toekomst, al ligt die ver. Misschien heeft deze hoop ook in Paul Kruger geleefd, en dan zal hij in vrede de oogen gesloten hebben tot den eeuwigen slaap. Vergadering van den Gemeenteraad te Zierikzee, gehouden den 18 Juli 1904. In de heden gehouden raadszitting waren afwezig, de heeren Fokker, Franse, Legemaat, Van der Lek de Clercq. Bcëódigd en geïnstalleerd werd het nieuw gekozen raadslid, de heer H. C. van den Ende. Van den heer J. Franse was een schrijven iogekomen, waarin hij kennis geeft, dat hij zijn benoeming tot lid der Commissie voor de Strafverordeningen aanneemt. De voorzitter deelt mede, dat de boeken en kas bij den gemeente-ontvanger zijn opgenomen. Over de dienstjaren 1903/04 is ontvangen f 172934,75 en uitgegeven f 163849,735, zoodat f 9585,01s meer ont vangen dan uitgegeven is. Dit was in kas en kwam overeen met de vertoonde gelden en geldswaarden. De rekening van de schutterij worde ia banden van een oommissie gesteld, bestaande uit de heeren Ten Haaf, De Crane en Legemaat. Afschrijving van den Hoofdelijken Omslag wordt verleend aan J. van Zuiden, voor den tijd van één maand, wegens vertrek naar Hoogeveen, tot een bedrag van f 0,285, M. M. G. Baert voor den tijd van 7 maanden, tot een bedrag van f 7.70, wegens vertrek naar Middelburg, aan J. C. Verjaal voor elf maanden, tot een bedrag van f 3,025, wegens vertrek naar Brouwershaven, aan de weduwe P. Tibout, voor den tijd van 7 maanden, tot een bedrag van f 0,96, wegens vertrek naar Burgh, aan mr. J. E. J. M. van der Kun, voor den tijd van 7 maanden, tot een bedrag van f 77, wegens vertrek naar Maastricht, aan de drie dames Yan Adriobem, elk voor den tijd van 8 maanden, en elk tot een bedrag von f 44, wegens vertrek naar Noordgouwe. Het voorstel van Burgem. en Weth. tot wijziging der gemeontebegrooting voor 1904 en verkoop van kapitaal, ingeschreven op het Grootboek der Nat. Sohuld, ten behoeve van de verbetering der bavendijken tot een bedrag van f 12000, wordt door een commissie, bestaande uit de heeren Mulook Houwer, Yan don Bout en Ten Haaf, onderzooht, ter wijl de zittiög geschorst was. Zij adviseert het goed te keuren. Conform het advies wordt besloten. Aan den heer B. J. Kerpeetein wordt op zijn verzoek als onderwijzer aan school A eervol ontslag verleend. De staten van de oninbare posten van den Hoofdelijken Omslag worden vastgesteld. Besloten wordt voor onbepaalden tijd in erfpaoht uit te geven gemeentegrond aan M. van der Linden, C Nolet, A. Viergever, P. F. van der Yliet, F. Houtkamp, M. Uijl, G. J. de Weerd wed. P. de Vos, M. Roskam, P. Hogerland—Wagenaar en M. de Rijke. Het bij Raadsbesluit van 27 April ingenomen standpunt, betreffende de bezoldiging van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand wordt gehandhaafd. De gemeenterekening wordt aangeboden en tot onderzoek er van benoemd de heer Franse. Mede in die oommissie hebben zitting de heeren Yan Schelven en Mulock Houwer. Benoemd wordt tot directeur der Ambachts school en de Avondschool voor Vakonderwijs de heer C. Boogert, onder-directeur van de Utrecht8che Ambachtsschool. Benoemd wordt tot onderwijzer aan school A de heer M. B. Smits. Bij de rondvraag dringt de heer Koopman op het maken van een verordening op de woningwet aan. Zij is reeds gereed, en zal wel eerstdaags van de Commissie voor de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2