ADVERTENTIES. vakken, n.l. Handenarbeid en Hygiène (ge zondheidsleer). Beperking ware hier, wegens de praktisohe uitvoerbaarheid vooral aan kleine scholen, wenschelijker dan uitbreiding. Eerst beperken, later uitbreiden, dan kan van het onderwijs meer vrucht verwacht worden. Geef het kind wat des kinds is, wat het bepaald noodig heeft. Niet het vele is goed; het weinige, grondig onderwezen, is van grooter, blijvende waarde. Geen slaafsche navolging van door anderen f;emaakte methodes voor - en uitgegeven hand- eidingen bij de verschillende vakken, de onderwijzer diene zelf de methode, de hand leiding te zijn. Het pasklare kan niet voor individu's van bijna denzelfden leeftijd, maar met verschillenden aanleg dienstig zijn. Er zijn vele, zeer vele leesboekjes, maar de meeste zijn te hoog, weinige in den kinder lijken toon geschreven. Evenwel is op dat gebied wel eenige vooruitgang te bespeuren. Zoo voortgaande, elk vak op humoristische, vaak ironische wijze besprekend en aan het eind een dichterlijke ontboezeming er aan toevoegend, hield de heer Prinse met zijn door hem genoemd amalgama (wij noemen het: Iets uit de praktijk) de vergadering een geruimen tijd zeer aangenaam bezig. Met den wensch: Het onderwijs bloeie tot heil van het kind, voor wien het beste niet goed genoeg is, besluit spreker zijn pittige lezing. Na de pauze werd het woord gegeven aan den heer C. A. de Looze, leeraar aan de H. B. S. te Zierikzee, die eene zeer leerrijke, onderhoudende voordracht hield over: «Ver- valsching van levensmiddelen. Wat de verslaggever in Januari over de lezing, door den heer De Looze te Zierikzee gehouden, geschreven heeft, onderschrijven wij zeer gaarne. Eenvoudig, duidelijk, bevattelijk was hetgeen spreker behandelde. Door vele welgeslaagde proeven werden verschillende meest voorkomende vervalschingen aangetoond. Spreker begon met te vragenHelpt de weten schap den mensch niet om levensmiddelen te vervalschen? Ja, maar met en door diezelfde wetenschap kan de chemicus ook terstond de vervalschingen zeer nauwkeurig constateeren en aantoonen. Jammer, dat de Regeering in Nederland, naar het voorbeeld van andere rijken, b. v. Duitschland en België, "niet genoeg doet tegen het vervalschen van levensmiddelen. Een heel menu werd nu afgelezen. We zullen trachten in het kort aan te geven, welke levens middelen en waarmede deze vervalscht worden, en wat den gebruikers bijgevolg in de maag gestopt wordt. Melk. Daaraan wordt soms toegevoegd sloot water, waarin de zeer schadelijke nitraten en nitriten voorkomen. Brood, waaraan de schadelijke stoffen: gips, kalk, aluin en zwaarspaath worden toegevoegd. Boter met margarine vervalscht. Kaas. In den handel komt kunstkaas voor, die in ons land voor natuurkaas verkocht en gegeten wordt. Thee. Vervalscht met aardbei-, wilge- en rozebladeren, en om een donkerder aftrekseltje te krijgen met caouchouc. Gekleurd suikergoed, waarin meestal het giftige arsenicum en sacharine voorkomen. Kojfie vervalscht met brooddeeg en porcelein- aarde, geroost koren, onrijp ooft. Suiker, vooral Melis, vervalscht met meel, sacharine. Servelaatworstwaaraan zijn toegevoegd: Foxine, cochenille en zwaarspaath. Worst, een mengsel van varkens-, rund- en inférieur paardenvleesch. Kwast, waarin zoutzuur en citroenzuur voor komen. Bier, waaraan pikrinezuur is toegevoegd. Azijn, vervalscht met vitriool-olie of een aftreksel van cochenille. Peper, vermengd met meel, gemalen eikels, allerlei gemalen zadengemalen cederhout (sigarenkistjes), zaagsel. Eindelijk wees spreker nog op vergiftiging door het gebruik van loodhoudende geëmail leerde potten en pannen. Na de bespreking van de middelen tot ver valschingen, waartegen de Regeering niets of althans weinig doet, vraagt spreker of het niet mogelijk zou zijn, dat, waar de regeering niet ingrijpt, de gemeentebesturen er zich mede bemoeiden. Dat zou een stap in de goede richting zijn! Een daverend applaus voor de zeer schoone, leerrijke, keurige voordracht bewees, dat de vergaderden genoten hadden. Ten slotte kwam de heer P. A. Hubregtse van Burgh aan het woord, die, naar aanleiding van art. 26 van een ingediend wetsontwerp tot herziening der onderwijswet, de twee stel lingen ontwikkelde: 1°. Het onderwijzend personeel aan kleine scholen is thans minder waardig; 2°. Aan kleine scholen is minder waardig personeel ook voor de toekomst goed genoeg. De klok had reeds lang drie slagen doen hooren; de thermometer in het lokaal was sinds '8 morgens eenige graden gerezen en het heerlijke weêr lokte uit een wandeling te doen naar het frissche strand, 't Was of de Voor zitter aan de gezichten kon zien, dat er verlangt werd naar het buiten zijn. Daarom werd de vergadering, na omvraag, met een hartelijk woord van dank aan allen, die deze vergadering hadden bijgewoond, gesloten. 's Avonds vereanigden zich een 36-tal dames en heeren aan den vriendschappelijken disch. Het hoofdbestuur van 't Nederl. Onder wijzers-Genootschap heeft besloten, inzake de nieuw ingediende wijzigingen der wet op het lager onderwijs, die op versohillende punton niet bevredigen, met het hoofdbestuur van den Bond van Nederl. Onderwijzers samen te werken, als de Hoofdenvereeniging ook mee doet. Stavenisse. L.l. Vrijdagavond trad van wege de afd. «Tholen en St.-Philipsland" van den Bond van Nederl. Onderw. te Scherpeniese als spreker op, de heer Th. M Ketelaar, lid der Tweede Kamer. Een groot publiekzoowel onderwijzers als belang stellenden, luisterde aandachtig naar sprekers rede. Na aan de vergadering voorgesteld te zijn door don heer Buyzeals voorzitter, besprak de redenaar het ontstaan, het dool, het streven en de verrichtingen van genoemden Bond, die thans ruim 7000 leden onder 2ijoe vanen telten noodigde het onderwijzend personeel uit zich aaneen te sluiten. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Alleen werd een vraag, door één der heeren gedaan, door spreker beantwoord. Na hartelijken dank aan het groote opge komen publiek en nan den spreker sloot de heor Buijze de vergadering. Staande do ver gadering traden 3 dames alslidderafdeelingtoe. Bij het dezer dagen gehouden (ximen als verpleegster is o. a. geslaagd mej. M. Hanssens, te dezer plaatse geboren. A.8. Vrijdag wordt te Scherpenisse de gewone driemaandelijksche vergadering van de afd. «Tholen" van het Nederl. Onderwijzers- Genoot8cbap gehouden. Na de gewone huis houdelijke zaken zullen als sprekers optredeu de heeren L. K. van Dijk en C. v. d. Greaff, die reep. tot onderwerp hebben «Schooltuinen" en «Hoogeveen's Leesplanhje". Landbouw ©n Veeteelt. In het eiland Tholen trachtten de laatste dagen commissionairs aardappelen in voorkoop te krijgen t9gen f 1.70 per H.L. Het gewas staat prachtig te velde. Aldaar, en in het bizonder te Oud-Vosmoor, is dezer dagen vlas verkocht voor f 150 en f 160 per gemet; waar de verkoopingen aan de Hollandache vlasboeren op St.-Jan veel minder gaven, hebben zij, die met dien ver koop gewacht hebben, een aardig voordeeltje behaald. De gemelde prijzen werden door Belgische handelaars besteed voor 0,3294 H.A. Er is tusschen de 200 en 250 gemeten uitgezaaid. De openbare vergadering van de Afdee- ling Zeeland der Vereeniging «Het Neder- landaoh Rundvee-Stamboek" zal aanstaanden Vrijdag niet in het Café Bos te Vlissingen, maar op de Spoorboot gehouden worden, die ten 12 ure nit Middelburg van de Loskade, tegenover het Station, zal vertrekken. K E R M H 1 E I! W S. Zonnemaire. Ds. Zeoman, die de vorige week den dag herdacht, waarop hij vijftig jaar geleden het predikambt aanvaardde, heeft Zondag, voor het laatst als predikant optredend, van zijn hem dierbare gemeente afscheid genomen. Tot tekst had de Eerwaarde herder Johannes 17, vers 15 gekozen. In zijn treffend afscheidswoord sprak hij toe: den kerkeraad, kerkvoogden en notabelen, den burgemeester, de leden van den gemeente raad, de onderwijzers, den voorzanger en organist. Ook tot zijn ambtsbroeders, den consulent den Eerwaarden Heer ds. Van den Broek van Brouwershaven, de Eerwaarde Heeren dr. Helder, ds. Van don Berg en ds. Van Nouhuys van Zierikzee, ds. Blankert van Kerkwerve en ds. Meozel van Beester- zwaag, richtte bij een hartelijk woord. Van laatstgenoemden predikant was de vader, die predikant te Renesse en Noordwelle was, bij de intreerede, dien ds. Zeeman 40 jaren ge leden te Zonnemaire hield, tegenwoordig. De consulent ds. Van den Broek, bedankte de. Zeeman voor het vele goede, dat deze gedurende zijn herdersambt had tot stand gebracht. Op uitnoodigiog van dezeo zong de gemeente den scheidenden leeraar de vier laatste regels van Gezang 96 toe. Vermelden wij nog, dat ds. Zeeman in de Hervormde Kerk een zeer voorname plaats heeft ingenomen. Hij was o. a. jaren lang secretaris van het Provinciaal Kerk bestuur van Zeeland, lid van het Provinciaal College van Toezicht, on last not least, godurendo geruimen tijd lid van het Hoogste Kerkelijk Lichaam in Nederland, lid van de Synode. Zijn WelEerw. moge nog lang de ruat genieten, die hem na weivolbrachten arbeid dubbel en dwars toekomt. Ds. C. Hunningher, predikant bij de Herv. Gem. te Vlis«ingen, die het beroep naar Amsterdam heeft aangenomen, zal Zondag 4 September van zijne gemeente afscheid nemen en na Zondag 11 September te zijn bevestigd, op Woensdag 14 September des avonds te 7 uren zijne intrede doen in de Nieuwe Kerk op den Dam. Beroepen bij do Geref. Gom. te Herwynen ds. J. Offringa te Dinteloord. Door ds. O. Los, sedert 1897 pred. bij do Geref. kork te Scherpenzeel, is eervol emeritaat aangevraagd. Vorige standplaatsen van ds. Los waren respect. Hardicxveld, Amstelveen, Steenwijk, Bergum, Colijasplaat, Sleeuwijk en Oud-Vossemeer. Foit ex Telegrafie. De telegrafist K. B. Schuurman te Amster dam is met ingang van 15 dezer verplaatst naar Hansweerd. VI8SCHERIJ-BEBICHTEN. De strijd tegen het onkruid op de oester- porceelen, zoowel in de Grevelingen en Herkingen als in de Ooster-Schelde, wordt nog steeds voortgezet. Versohillende maat regelen worden getroffen om zich van het mosselzaad te bovrijdon. Sommige kweekers zien zich genoodzaakt om hunne oesters op te vi8schen en brengen die op zg. hooge perceelen, in de hoop, dat door de krabben en zeesterren on ook door de zon het jonge mosselzaad dood zal gaan. Het is te hopen, dat een en ander afdoend mag blijken te zijn, want als men bedeDkt, dat veelal het mosselzaad gevallen is op perceelen waar planloestcrs liggen, die in het aanstaand oesterseizoen voor de consumptie bestemd zijn, dan is het niet noodig de onberekenbare schade te bespreken, welke de oesteroulteurs zouden beloopon, wanneer alles onder het mopsolzaad moest bezwijken. 't Is jammer, dat nu juist dit jaar, nu de groei zoo mooi staat, zulk een tegenslag moet komen. Wanneer dit treurig intermezzo niet was ingetreden, ware dit jaar een prachtig jaar geweest en wel noodig na de malaise der laatsto jaren. Door de vereeniging ter bevordering van de belangen der Zeeuweche Oesterindustrie is het volgende request gezonden aan den Minister van Financiëa Aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën te VGravenhage. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen «de Vereeniging ter bevordering van de belangen der Zeeuweche Oesterindustrie" dat zij zich de vrijheid veroorlooft zich tot Uwer Excellentie te wenden, met bet verzoek de 5 pCt. onraadspenningeo, die volgens do voorwaardon tan verpachting worden gehever*, te doen vervallen dat door den ongunstigen toestand, waarin de Oestercultuur blijft verkeeren, de pachters door de nog steeds te hoogo pachtprijzen bij iederen opzeggingstermijndaarvan moeten gebruik inakoD, teneinde lagere pachtprijzen te bekomen, wat in de laatste jaren tteedB met succes werd bekroond; dat daardoor deze oDraadspenningen a 5 pCt. in plaats van op den geheelen termijn der pacht te drukken, bij iedere opzegging om de 3 jaren opnieuw moeten worden betaald dat deze 5 pCt. lang zoo onschuldig niet zijo, moge hieruit blijken, er voor de gehouden verpachtingen van 1895 tot en met 1903 aan onraadepenningen is betaald de kapitale som van f 31672.95, zegg6 óéoen- dertig duizend zes honderd twee en zeventig gulden 95 cent, een som die voor het aller grootste gedeelte door de pachters van oesterparceelen moet worden opgebracht; redenen, waarom zij verzoekt het hier bovengevraagde in gunstige overweging te willen nemen. 't Welk doende, De Vereeniging tot bevordering van de belangen der Zeeuwsche Oesterindustrie, De Voorz. (w. g.) B. A. OVERMAN, De Secr. (w. g.) G. H. KAKEBEEKE. Iersekg, 8 Juli 1904. Mosselen. De mosselhandel begint weder te leven, to Philippine is deze zelfs in vollen gang; men spreekt er van dat het nu 't drukst van het jaar is. De qaaliteit is uitstekend en vindt veel aftrek, vooral naar België. Er werden reeds in de verloopen acht dagen per spoor naar België en Frankrijk 3150 balen mosselen verzonden. De prijs varieert tusschen frs. 5 50 tot frs 6 per baal van 90 K.G. 1750 H.L. mosselen werden afgeleverd aan venters, die deze weer verder uitlcuren. Zuiderzeeech mosselzaad bracht op f 0.90 tot f 1.05 per ton. (1. en Th. Ct.) Sybrandiaansche loslippigheid. Vooral in O vergeel heeft mr. Sybrandi zich herhaaldelijk in den joogaten verkiezings strijd van een allesbehalve gunstige zijde doen kennen, 's Heeren Sybrandi's loslippigheid heeft hem veel doen zeggen, wat hij later ontkende^ en een «ohristeo", die als zoodanig don volke wil kunnen voorlichten, dient toch zeker waar te zijn. Doch behalve in Overjjsel heeft bij zich ook in Friesland getuige een berioht uit Sohoterland versproken en nu wordt ons uit Zeeland gemeld, dat ook daar deze jeugdige Kuyperiaansche propa gandist dingen heeft verteld, die hij ook misschien wel zal ontkennen, doch waarvoor de redactie der te Goes verschijnende Zeeuwsche Courant instaat. Genoemd blad zegt: «Hebben wij niet met eigen ooren gehoord, dat hg aan zijn hoorders, die voor een groot gedeelte uit katholieken bestonden, mededeelde, dat tusschen katholieken en anti-revolutionairen eigenlijk geen verschil bestond, want dat zij eenzelfde geloofsbelijdenis hebben, waarna bij een paar artikelen aanhaalde van de geloofs belijdenis van 't jaar 325 na Chr., alsof er in de 17 eeuwen daarna nooit eenige ver andering was gekomen, alsof Luther en Calvijn nooit hadden bestaan, enz. Iemand, die zoo iets durft beweren, durft meer". autoriteiten de commandanten van het garnizoen van de kolonialo reserve, van de schutterij on van de marinovaartuigen, be nevens overste Yan der Wedden en diens familieleden, die den generaal met zijn familie verwelkomden, toen zij uit het spoorrijtuig stapten. j Generaal Van Heutez was in politiek, hg zag er gezond maar zonverbrand uit. Het bedanken voor een officieelo ontvangst wsa de Nymeegsche ingezetenen geen reden ge weest om geen hulde to brengentoen de generaal op het perron stond werd dan ook geestdriftig «Leve Van Heutez" aangeheven, dat zich herhaalde toen de generaal met familie in hot gereedstaande opfn rijtuig steeg om naar het hotel «Keizer Karei" te rijdt n. Bij de aankomst in het hotel werd aan mevrouw Van Heutsz door de kinderen van den directeur, den heer Jorritsmaeen bouquet aangeboden, waarna mevrouw Ëogers aan mevrouw Van Heutez een bouquet 07cr- handigde met een welkomstgroet aan den generaaldaarna overreikte mej. Houboit een lauwerkrans met toepasselijke woorden. Nijmeegsche jongedames strooiden bloemen voor den voet van den gevierden generaal en diens eebtgenoote. De generaal dankte met de volgende woorden «Mag ik de dames wel vriendelijk bo danken voor do hulde die mij hier ten deel viel". Van hot hotel wapperde een vlag met het groote wapen van Keizer Kerel. Do gemeenteraad van Delft heeft be sloten generaal Van Heutsz Maandag op zijn doortocht naar Don Haag hulde te brengen op het perron. De artillerie van het garnizoen, alsmede de schutterij met muziek, zullen daar worden opgesteld. Ook zullen aanwezig zjja de hoog leeraren der Polytechnische School met den Senaat en andere autoriteiten. Naar wij vernemen, zal Generaal Van Heutsz in het begin van September via Genua weder naar Indië terugkeeren. Generaal Van Heutsz. De generaal kwam Zaterdag 11. met een extra-trein ten 11 u. 21 min. te Breda en vertrok ten 11 u. 25 min., na gecomplimen teerd te zijn door den gemeenteraad, de officieren van het garnizoon en het gemeentebestuur, naar 's-Hertogenbosch, waar ZEx ten 12 u. 15 min. arriveerde. Vandaar vertrok bij ten 12 u. 32 min. naar Nijmegen. De generaal was in eenvoudige burger- kleediog. Te Nijmegen arriveerde hij met den trein van 1 uur en 39 minuten, waaraan van Rosendaal of een salonnjtuig was gehaakt, door de directie van de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen ter beechik- king van de familie Van Heutsz gesteld. Voor het station bevond zich een groote menigte; op het perron waren o.a. de volgende Gemengd Nieuws. De commissaris van politie in de 2e sectie te Amsterdam verzoekt opsporing en aanhouding van Hendrik Westerbeek, naar gis 40 jaren, geb. te Meppel, kantoorlooper bij den notaris P. A. van Olst, gep. O.-I. militair, wonende "Weesperzijde 21 te Amster dam. Hij moeet aan diverse personen betalen ruim f 200 en had bij zich vier notarieele acten (minuten). Hij verliet 6 Juli j.l. het kantoor, is aldaar niet teruggekeerder wordt aan verduistering van een en ander gedacht. Signalementlang 1 8 meter, mager, hsar en knovel zwart, donder uitzicht; gekleed met zwart colbert-costuum, staande boord en slappen hoed. Dezer dagen is aan 's Rijks munt te Utreoht de muntslag beëindigd van nieuwe lO-centsetukken, welke binnenkort in omloop zullen worden gebracht. De voorzijde dier muntstukken is geslagen op een nieuwen, eenigszios gewijzigden en verbeterden stempel De ruimte vau het borstbeeld is beperkt en de letters daarom heen zyn van fraaier iype. Het geheel is scherper uitgemunt, waardoor het muntstuk aan de technische eiscben geheel voldoet. Een machinist van de Wcstlandeohe stoomtram te Loosduinen, die voor eenigen tijd een kind overreed dat plotseling van 't jaagpad op de tramrails liep, heeft zich dit geval zoo aangetrokken, dat hij niet meer in staat is zya machine te besturen en deswege zijo ontslag heeft genomen. Te Nederhemert kwamen twee kinderen van 2 en 4 jaren van den molenaar Rem- merde te kort bij den molen met het treurig gevolg, dat het oudste door een molenwiek het hoofd zoo goed als te pletter werd geslagen. Het jongste kreeg een hoofdwonde, dooh van minder gevaarlijken aard. Een ingezetene van Losser (O.) had op één der kerkelijke feestdagen zyn booi op het land liggen. Hjj bedacht het volgend middeltje om het, zonder het zelf te doen, toch doorgeschud te krijgen. Hij Btrooide over het gemaaide gras een paar pond rijst, riep zijn vijftig kippen, en die gingen aan het krabben, den geheelen dag, zoodat de boer zijn hooi goed geechud kreeg. Broederliefde. Te Korlrijk werd een man, die vreeselyke brandwonden had be komen, in het hospitaal gebracht. Om hem in het leven te behouden moest een operatie verricht worden, waarbij stukken gezonde menEchenhuid in de plaats van de verbrande huid ingelegd moesten worden en dat moeet snel geschieden, want de toestand van den gewonde liet geen lang dralen toe. Twee broeders van hen boden zich moedig aan en lieten zich stukken uit de huid hunner armen eu beouen snijden, waarmee de wonden bedekt werden van don gekwetste, voor wien thans alle hoop bestaat dat zijn leven nog behouden zal blijven. TBLKGBAMIHX. Vlissingen, 11 Juli. Aan admiraal Von Koerster, commandant van het Duitscho eskader, die Vrijdag van hier naar Den Haag gaat tot het afloggen van officiöalo bezoeken, is door do Direetie van de Staatsspoor een salonrijtuig aangeboden. Van de uitnoodigiog tot deelneming aan het feest, aangeboden door de Maatschappij Zeeland, te 8chaveningep. nan de officieren der Duitsche vloot op 17 Juli, zullen uit Vlissingen ongeveer 60 officieren gebruik maken 's-Gravenhage, 11 Juli. Generaal Van Heutsz werd bij aankomst aan het station met onderscheiding door de autoriteiten ontvangen, waaronder opgemerkt werden vertegenwoordigers der Koniaklrjko familie en de Minister van Koloniën en m<t een welkomstwoord van den oud-gouverneur generaal Van der Wy'ck, die de geestdriftvolle ontvangst toeschreef aan waordcering van den j generaal wegens zyn onschatbare diensten aan Vaderland en Indië bewezon. Van Heutsz antwoordde, dat Van der Wijck hem daartoe in staat had gesteld. Omgeven door een rijtuigstoet met familie en Indische autoriteiten, maakte de generaal een zegetocht door de be vlagde straten onder luid gejuioh der bevolking naar het «Hotel I Des Indes", alwaar de generaal Kool hem als pacifioatus van Atjeh on energiek staatsman begroette, die, hoopte hij, in Indië zyn heilzamen arbeid zou voortzetten. NaraeDS de Kouingin verwelkomde generaal Dumonceau in het hotel Van Heutsz, hem berichtende dél H. M. na haar terugkomst van Het Loo. hem spoedig zal ontvangen, en wel tegop a.s. Zaterdag, wanneer de Koningin een feest diner geeft. Bij de feestelijkheid in den dierentuin ter eere van den grooten krijgs overste hoeft dr. Kielstra het kloek beleid van Van Heutsz vergeleken met dat vao Coen, en den generaal de eer gegeven van een blijvenden vredestoestand op Noord-Sumatra te hebben geschapen, na met het ongelukkige concentratiestelsel te hebben gebroken. Vóór het hotel verscheen de generaal op het balkon, begroetende de jubelende menigte. Ia antwoord op de toespraak van generaal Kool herdacht generaal Van Heutsz de i gevallenen in Afjeh. Do weduwe van generaal j Van der Hcyden schonk den generaal een bloemstuk. Ten stadhuize bracht de burge meester heil aan het volk dat zyn zonen eert, i waarop generaal Van Heutsz den strijd voor k het herstel der od&fhankeiijkheid stolde als voorbeeld voor hoogste plichtsbetrachting. De vestibule was in Oostersche plantenpracht versierd. Rotterdam, 11 Juli. GRANEN. Buitenlandscho vast. Meel, I f 10.75, vast maar stil. Binnenlandsche Tarwe, f 7.25 a f 8.10. Haver, f G.75 a I f 7.20. Kanariezaad, f 10.50 A f 14. Mais, f 1.18 A f 1.19. Vlas. Niets. Aardappelen. Westlandscbe zand- f 2 f 2.25; klei- f 1.50 a f 1.75. Kaas. Aenvcer 3 partyen. f 22 A f25, traag. Eiereri. Zeeuwsche f 3.55 k f 3.75; Over- maa8sche f 3 90 a f 4. VEE. Aanvoer 129 Runderen, 25 k 36 ct., traag. 443 Kalveren, 30 k 44 ct., trasg. 1112 Schapen24 k 35 ct. Lammeren 40 ct. 557 Varkens, 17 A 211 ct., lichte 18 a 18£ ct., vlugge handel. Overige artikelen buiten tijds. UITLOTINGEN. WEERBAARHEIDSLOTKN. Trekking van 8 Juli 1904. Hoofdprijzen Serie 2828 no. 50 I f 40.000, serie 1945 no. 22 f 10.000, serie H 5975 no. 95 f 5000. De volgende seriën met f 1000. Svrie no. Serie no. Serie no Serie no Serie no 246 18 1992 45 3065 26 3960 39 6208 18 246 45 2937 2 3375 34 5297 48 7546 8 De volgende seriën met f 200. Serie no. Serie no Serie no Serie no. Serie no. 246 20 1079 6 2052 30 4453 29 5059 41 280 20 1554 27 2404 15 4584 27 5333 12 280 31 1648 40 2513 28 4603 36 5415 45 629 38 1772 36 3748 24 4628 47 5873 7 1014 36 2045 4 3846 18 4861 14 6054 44 De volgende seriën met f 100. Serie no. Se'ie no. Serie no Serie no. Serie no. 372 38 1079 30 2730 37 4363 22 5355 28 604 47 1121 47 2858 29 4861 20 5355 39 629 7 1122 6 3161 25 4876 12 5873 13 890 22 1122 23 3660 44 5027 33 6318 36 890 44 1772 14 3846 20 5027 45 6468 3 1079 23 2572 9 3954 42 5297 16 7950 9 STOOMBOOTDIEN3T ZIERIKZEE-BOTTERDAM. Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". Juli. Van Zierikzee: Van Rotterdam: Dinsdag 12 's morg. 10,30j Dinsdag 12 's morg. 11,30 Woens. 13 10,30Woens. 13 11,30 Dond. 14 ,i 6,30;Dond. 14'smidd. 12, Vrijdaglö 7,[Vrijdag 15 12, Zaterd. 16 7,30Zaterd. 16 12,— Zondag 17 6,30 Zondag 17 's nam. 1, Maand. 18 9,— Maand. 18 1 12 Juli a.s. hopen onze ge- I liefde Ouders: LEENDERT EVERTSE en WILHELMIJNTJE HOUTMAN hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Renesse, 11 Juli 1904. Hunne dankbare Kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 7