subsidie van minstens f25 'sjaars toekennen, betalen de helft van bovengenoemd bedrag". De voorzitter sluit, daar niets meer aan de orde is, en niemand het woord verlangt, de vergadering. Met genoegen deelen wij mede, dat bij Min. Ros. d.d. 30 Juni 1.1., No. 3, is be vorderd tot Rijkeklerk late klasse met den persoonlijken titel van boekhouder de heer A. Q. Kijn, werkzaam ten kantore der directe belastingen, invoerrechten en aocijnzen te Zierikzee. Bg besluit van Zijne Excellentie den Minister van Justitie, is met ingang van 1 Juli als onderwijzer in 't Huis van Bewaring te dezer stede aangestold de heer M. de Bii alhier. De leden van den Zierikzeeschen Bakkersbond maakten onder leiding van den voorzitter, den heer W. G. Schouten, gisteren een uitstapje naar Breda en omstreken, dat ten volle geslaagd is en den leden veel genoegen heeft verschaft. Ofschoon dit in andere plaatsen reeds meermalen geschiedde was het hier voor den eersten keer. Wg zijn er van overtuigd, dat dit navolging zal vinden. Naar wij vernemen kunnen alle bakkers in Schouwen en Duiveland zich by dezen Bond aansluiten. Wij vertrouwen, dat velen dit zullen doen, want Eendracht maakt Macht", en het aangename kan met het nuttige ge paard gaan. Van het bestuur van den »Bond tot bescherming van den trekhond in Nederland" is een verzoek ingekomen om in het provin ciaal reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland voor het houden van trekhonden en het rijden met hondenkarren dezelfde bepalingen vast te stellen als in de provincie Zuid-Holland. Gedep. Staten stellen voor, hen, wegens de late inzending van dit verzoek, dienaan gaande diligent te verklaren. Bevorderd tot majoor de kapt. der inf. J. Hocke Moolenburgh, geb. te Stavenisse, thans met verlof te Nijmegen. By Eon. besl. is pensioen verleend ad f 743 aan H. Kwant, deurwaarder der direote belastingen. Te Arnhem is Zaterdagnacht, op ruim 69 jarigen leeftijd, na een langdurige onge steldheid, overleden de heer J. C. Pilaar, oud-direoteur van het telegraafkantoor aldaar, vroeger directeur van het post- en telegraaf kantoor te Zierikzee, chef van het telegraaf kantoor te Middelburg en daarna te Maastricht. In deze gemeenten is de herinnering nog steeds levendig aan den welwillenden, humanon chef, aan den man, die steeds bereid was het publiek met voorlichting terzij te staan en behulpzaam te wezen. By Kon. besluit zyn het werd reeds ten deele gemeld in ons vorig nommer bev rderd tot opziohter van den Rykswater- staat lste klasse A. N. Wind, A. Kooreman en N. Visser, thans 2de kl.tot opzichter 2de kl. M. in 't Hout, H. Wind en J. Kooreman, thans 3de kl.tot opzichter 3de kl. J. P. de Vries, C. F. J. Bloemkolk en W. A. Dormaar Pzn,, thans 4de kl. St.-Filipsland, 5 Juli. Toen Vrijdag te Steenbergen de stoommachine van een draai molen door een paard van de schuit op den hellenden wal aan de haven zou getiokken worden, kon het dier, halverwege gekomen, het gevaarte niet meer houden, zoodat machine en paard achteruitliepen en niet al te zacht weer op de schuit terecht kwamen. Zoowel schuit als machine liepen nog al averij op. Poortvliet. Gedurende de maand Juni jl. hebben in deze gemeente geen sterfgevallen, geboorten, of huwelijksvoltrekkingen plaats gehad. De administrateur, die ruim 50 jaar de werkzaamheden van den Burgerlijken Stand in deze gemeente waarneemt, kan zich niet herinneren, dat dergelijk geval in dien tijd is voorgekomen. Kortgene, 5 Juli. De lucht //smeerde" zoo'n beetje, en de wind, nu ja, kon ook wel iets minder geweest zijn, toch gaf een en ander geen aanleiding voor de schoolgasten en ouderen, om niet feestelijk gestemd te zijn, omdat men per Spoorboot een reisje maakte naar Middelburg. De opwekkende tonen van het fanfarengezelschap //Eendracht maakt Macht" verhoogden niet weinig die feeststemming. 't Was een heerlijk gezicht die frissche kindergezichtjes, blinkende van genot, wat ze nu reeds genoten en voor wat men nog zou te genieten krijgen. Daar stonden we dan op 't steiger, waar de Spoorboot van Zierikzee, met tal van vlaggen versierd, de kleinen met hunne begeleiders kwam afhalen voor een feesttochtje naar Middelburg, terwijl velen bovendien van deze gelegenheid gebruik maakten om getuige te zijn van dien voor de kleinen genotvollen tocht. Onder die velen was ook uw verslaggever, wien door de directie vrij heen- en terugreis was toegestaan. En voorwaarts ging het, onder 't gejubel der kleinen. De muziek speelde en de kinderen zongen (af en toe), daar een groote doos met proviand en een mand met eieren hen nood zaakte nu en dan te pauzeeren om den inhoud daarvan iets te doen verminderen, terwijl eenige mandjes, die zorgvuldig waren bedekt, later (getuige blauwe lippen) bleken te zijn geweest kersen; ze hadden overvloedig te smullen. Nu eens zingende, dan weer spelend kwamen we te Middelburg, vroolijk en wel, waar door «E. M. M." bij de aanleg- laats nog een stukje werd ten gehoore ge- racht, waarna men scheidde, de kinderen om met hunne onderwijzers en onderwijzeres de Abdij te bezoeken, daarna de parade, die op 't Molenwater plaats vond, bij te wonen, en ver volgens eenige verpoozing te zoeken in den Kinderspeeltuin. De parade werd door bijna alle passagiers bijgewoond, en de op gewekte stemming die er heersche, kon zelfs niet belemmerd worden door het vele stof, dat men in de Noordstraat noodzakelijk moest slikken. Zeker, 't was 'n gemengd publiek, want waar de een 'n uur later in een roggebroodje met krenten beet, consumeerde een ander 'n kadetje met ham of kaas. (Wat prettig is zoo'n reisje, zoo vertrouwelijk, zoo zonder compli menten). En zoo is het weer avond geworden, en allen komen in volmaakte orde weer aan boord. //E. M. M." speelt een vroolijken marsch tot afscheid, de touwen gaan los, en onder gejuich gaat het weer naar Cortgene: voldaan, zeer voldaan ook over de vriendelijke behande ling die men ondervond van de bemanning der Spoorboot, welke allen lof verdient. De heer C. Flipse van Wissenkerke, die als direc teur van „E. M. M.", dien dag wilde fungeeren, heeft zich zeer verdienstelijk van die taak gekweten. Wat het financiëele betreft, eenige meer- gegoede ingezetenen van hier hadden voor een eventueel tekort in de onkosten een bijdrage toegezegd, terwijl door den heer Burgemeester, den heer Wijckerheld Bisdom, was beloofd, dat door hem het ontbrekende zou worden betaald. Van uit den Kinderspeeltuin werd Z E.Achtb. een telegram gezonden. Naar wij vernemen werd door een deel der oudste jongens uit de eerste klasse nog een bezoek gebracht aan de gasfabriek, waar men inlichting gaf aangaande de gas fabricatie. Met een hartelijk woord werd door het hoofd der school, den heer Maas, afscheid genomen van allen, die aan het feest deelnamen, natuurlijk niet te vergeten «E.M. M." en de kleinen, die zich zoo netjes hadden gedragen. Het onderwijzerspersoneel heeft een zware taak tot aller genoegen volbracht. Het verdient daarvoor ten volle de dankbaarheid der ouders. Provinciale Staten van Zeeland. De voorjaarsvergadering werd Dinsdagavond half acht door den Commissaris derKoningiD, den heer A. J. Roest, in naam der Koningin geopend. Het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden werd het eerst aan de orde gesteld en opgedragen aan twee commissies, één voor de districten Zierikzee, Goes en Sluis, en één voor de districten Mid delburg, Vlissingen, Tholen en Hulst. De Commissaris concludeerde tot toelating van alle gekozen leden en wat het bezwaarschrift uit Tholen betreft werd dit, geheel overeenkomstig het gevoelen van de commissie, door de Staten ongegrond verklaard. Daarop werden alle leden door den Griffier binnengeleid en legden zij in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af. De Voorzitter wenscht hen daarna geluk met het in hen gesteld vertrouwen, waarna zij zitting namen. Hierop bracht de Voorzitter in herinnering het bedanken van drie leden, de heeren Van der Have, Kakebeeke en Bolier, die steeds in het belang van de provincie zijn werkzaam geweest en waardoor zij in erkentelijke her innering zullen blijven. Vervolgens werd medegedeeld, dat de heer Van Teyïingen wegens uitstedigheid verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Overgelegd werd nog een adres van het bestuur van de Vereeniging //Zeevaartschool" te Vlissingen, waarin wordt bericht, dat het met erkentelijkheid heeft kennis genomen van het voorstel van Gedep. Staten om het jaarlijk8ch subsidie van de provincie voor de school met f 250 te verhoogenhet dringt echter met klem aan op het inwilligen van het verzoek het jaarlijksch subsidie der pro vincie te verhoogen tot f 500. Uit de dagbladen heeft het vernomen, dat Gedep. Staten aan de voorwaarde van het verhoogde subsidie wen- schen te verbinden een bijdrage van de ge meente Vlissingen en particulieren te zamen ad f 1050 'sjaars. Het verzoekt de Staten echter beleefd, doch dringend de aan het thans toegekend subsidie der provincie verbonden voorwaarde, dat gemeente en particulieren te zamen f 800 zullen bijdragen, bij toekenning van verhooging onveranderd te laten. Mededeeling werd gedaan van de volgende ingekomen stukken a. Koninlijk besluit van 16 December 1903 No. 28, houdende goedkeuring van het besluit der Staten van 13 December 1903 no. 20 tot wijziging der begrooting van enkel Provinciale en Huishoudelijke inkomsten en uitgaven van 1903; b. Brief van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken, houdende bericht, dat bij Koninklijk besluit van 18 December 1903 no. 40, aan de provincie Zeeland toelating is verleend, om zelve het risico te dragen van de bij de Ongevallenwet 1901 geregelde ver zekering harer werklieden, werkzaam op hare stoombooten, welke de Westerschelde bevaren; c. Brief van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken, bevattende mede deeling van de definitief vastgestelde kosten van het Provinoiaal bestuur, voor zooveel het Rijksbestuur is, voor 1904; d. Brief van de Vereeniging Uit het Volk Voor het Volk te Middelburg, houdende dank betuiging voor het besluit der Staten tot het verleenen van een subsidie voor een Zeeuwsche tentoonstelling van nijverheid en mededeeling, dat die tentoonstelling niet doorgaat; e. Het verslag van de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen over 1903. Gedep. Staten werden diligent verklaard ten aanzien van a. het verzoek van den Gemeenteraad van Glinge om subsidie voor verbetering der haven b. het verzoek van het bestuur der Ver eeniging //Vereenigde Handwerkslieden te Neuzen", om een subsidie voor hare afdeeling voor vakonderwijs. Naar de afdeelingen worden verzonden de voorstellen van Gedep. 8taten: a. tot afwijzing van het aangehouden ver zoek der afdeeling Middelburg van den Neder landsehen Militairen Bond om een subsidie van de provincie ten behoeve van het Militair Tehuis te Middelburg; b. tot toekenning van een subsidie ad f 475 aan de gemeente Nisse in de kosten van hare huishouding voor 1904; c. tot toekenning van een subsidie ad f 350 aan de gemeente Veere in de kosten van hare huishouding voor 1904; d. tot afwijzing van het verzoek van het gemeentebestuur van Zierikzee om een subsidie voor een avondschool voor vakonderwijs; e. tot afwijzing van het verzoek van Mr. P. C. J. Hennequin en anderen te Aardenburg, om een subsidie voor een teekenschool aldaar; tot verhooging van het subsidie aan de Vereeniging Zeevaartschool te Vlissingen, met nader adres van het bestuur der school en voorstel van Gedep. Staten; g. tot aanbesteding van het verslag van de vergaderingen der Prov. Staten; h. tot aanschaffen van eene nieuwe stoom boot voor den provincialen stoombootdienst op de Wester-Schelde; i. tot eigen exploitatie van den stoomboot- dienst WalzoordenVlake, tot het doen maken van eene boot daarvoor en tot het vragen van concessie voor een tramweg van Vlake naar Han8weert, met eene mededeeling van een nader ontvangen schrijven van C. van der Bent; j. tot tegemoetkoming aan het verlangen van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, om de goedkeuring door Gedep. Staten van dienstregelingen en vrachttarieven bij de stoomtramwegen te doen vervallen; k. tot wijziging van het besluit der Staten tot het verleenen van subsidie voor het aan leggen en exploiteeren van een stoomtram Brouwershaven—Burgh l. tot verleenen van een subsidie voor het aanleggen en exploiteeren van een stoomtram weg Borsselen—Goes—Wolphaartsdijk m. tot inwilliging van het verzoek van W. Moelker c. s. te Tholen om subsidie voor een wagendienst Tholen—St.-Maartensdijk; n. tot inwilliging van het verzoek van L. G. Overbeeke te Goes om subsidie voor een wagendienst Wolphaartdijksehe Veer Goes; o. tot wijziging van het besluit der Staten tot verleening van een renteloos voorschot voor wegsverbetering aan de gemeente Hon- tenisse; p. tot toekenning van een renteloos voor schot voor wegsverbetering aan den polder Oud-Kempenshofstede q. tot toekenning van een renteloos voor schot voor wegsverbetering aan het waterschap Staveniese r. tot afwijzing van het verzoek van P. de Muijnck c. 8. om wijziging van art. 87 van het reglement op de wegen en voetpaden; s. tot afwijzing van het verzoek van de afdeeling Hulst van de Maatschappij tot bevordering van land bouw en veeteelt in Zeeland, om de provinciale tollen af te schaffen; t. tot afwijzing van het verzoek van den Nederland8chen aannemersbond, om bij de aanbesteding van werken arbitrage toe te passen u. tot wijziging van het besluit der Staten van 14 Juli 1903, no. 27, tot opening van een crediet aan de afdeeliüg Zeeland van de Ver eeniging «Het Nederlandsch Paardenstamboek" voor de jaren 1904, 1905 en 1906; v. tot opening van een crediet van ten hoogste f 3550 aan de Maatschappij tot be vordering van landbouw en veeteelt in Zeeland ten behoeve der paardenfokkerij, voor de jaren 1905 en 1906; to. tot vervanging van het besluit der Staten d.d. 14 Juli 1903, no. 29, tot het aangaan van eene geldleening van ten hoogste f 100,000 door een nader besluit; x. tot vaststelling der rekening en goed keuring der verantwoording van de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1902; y. tot wijziging van de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1904, met eene nota van wijziging; r. tot voordracht aan de Koningin van de begrooting der kosten van het provinciaal bestuur, voor zooveel het Rijksbestuur is, voor 1905; aa. tot vaststelling van de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1905. bb. tot heffing van opcenten op de grond en de personeele belasting ten behoeve van de provincie. Mededeeling, dat de presentielijsten van de vergaderingen van Gedep. Staten ter Griffie zijn nedergelegd. Alsboven betreffende den staat van de provinciale ambtenaren en bedienden. Alsboven betreffende den staat van alle provinciale eigendommen en bezittingen en betreffende die, welke verhuurd of verpacht zijn. Voorstel van den Voorzitter, om a. de ingevolge art. 46 der Provinciale Wet op 6 Juli a.s. te houden bijeenkomst voor de verkiezing van 3 leden van Gedeputeerde Staten te doen aanvangen des voormiddags te 10 uren; b. in dezelfde zitting over te gaan tot de verkiezing van het lid der Staten, bedoeld in art. 89 der Provinciale Wet; o. de splitsing der vergadering in afdeelingen aan te houden tot na afloop der verkiezingen van de leden van Gedeputeerde Staten. Sluiting der bijeenkomst. Hedenmorgen waren 41 leden tegenwoordig. Na lezing en goedkeuring der notulen der vorige vergadering werd aan de orde gesteld de verkiezing van leden voor Ged. Staten. Het stembureau werd samengesteld uit de heeren Van der Lek de Clercq, Van der Meer, Den Boer on Ilombach. Herkozen werd tot lid van Gedep. Staten de heer Rompu met 34 stemmen, de heer Hammaoher had 1 stem, blanco 6 biljetten. Tweede vacatureherkozen werd de heer De Jonge met 27 stemmen, de heer Hammaoher had 4 stemmen, de heeren Van der Lek de Clercq. Fokker en Heyse ieder 1 stem, en blanco 7 biljetten. Voor de vacatureFruytier werd benoemd de heer Graaf Van Lynden met 30 stemmen. De heer Froytier had 3 stemmen en blanco 8 biljetten. Voor de vacature- Van Lynden werd benoemd de heer Froytier, met 36 stemmen, blanco 5 biljetten. Alle benoemden verklaarden zioh onder dank betuiging bereid hun benoeming te aanvaarden. Tot buitengewoon lid werd benoemd mr. A. A. de Veer met 27 stemmen. Verder hadden de heeren Hammacher 4, Fokker, Heyse en Hennequin ieder 2 stemmen, de heer Van der Meer 1 stem en blanoo 3 biljetten. I)e heer De Veer verklaarde zich bereid de benoeming te aanvaarden. Hierna had het trekken der afdeelingen plaats, en werden deze als volgt samengesteld eerste afdeeling de heeren Oggel, Noordijke, Mulder, Bos, Hennequin, Lucasse, De Bats, Erasmus, Hocke Hoogenboom, Fokker, Moer dijk, Dumoleijn, en als leden van Ged. Staten de heeren Fruytier en De Casembroot; tweede afdeeling de heeren Maas, Wisboom Versteeg, Van der Lek de Clercq, Elenbaas, Bolle, Houterman, Van der Meer, Den Boer, Vader van 's-Graveopolder, IJsebaert, Tichel man, Moes, en als leden van Ged. Staten de heeren De Jonge en Van Rompuderde afdeeling de heeren Giijam, Van Dam, De Veer, Hombacb, De Smidt, Dieleman, Holle- stelle, Heyse, Loois, Van Waesberghe, Ham macher, en als leden van Ged. Staten de heeren Van Lynden en Stegers. Goedgevonden werd de volgende byeen- komst te houden op Vrydag den 15den Juli, 's morgens ten 10 uur, en daarna werd deze vergadering gesloten. Au bestedingenVerkooplmgem eai. St.-Maartensdijk, 5 Juli. Ten overstaan van notariB Van Seters worden heden alhier in tweede veiling publiek verkooht: de eigen dommen, behooreode tot de nalatenschap van wijlen den heer Job. Mol en mej. H. Dorst. Gemeente St.-Maartensdijk. Koop I. Een huis met erf en schuur aan de Markt, groot 4 a. 12 ca., voor f 4500. Koop II. Een schuur en erf aan de Vest, groot 1 a., voor f 965. Koop III. Een perceel weiland in Jan Daakshoek, groot 5,15.50 heet voor f 765. Koop IV. Een perceel bouwland, zykant- weg en watergang in het Uiterat-Nieuwland, groot 4,86 90 heet., voor f 975. Koop V. Een peroeel bouwland en zijkant- weg in den Molenweg, groot 96 a., voor f 1000. Koop VI. Een perceel bouwland en zy- kantweg in den Molenweg, groot 2.60,40 heet voor f 635. Koop VII. Een perceel bouwland met woning en zijkantweg ia den Molenweg, groot 1,44,50 heet., voor f 700. Koop VIII. Een perceel weiland en zy kantweg, tegon den vorigen koop, groot 0,51,60 heet., voor f 445. Koop IX. Een perceel bouwland en zy kantweg in den Molenweg, groot 2,59,26 heet., voor f 776. Koop X. Een perceel bouwland en zy kantweg aan den Weelweg, groot 0,47,44 heet voor f 750. Koop XI. Een perceel weiland, zykantweg en watergang aan den Weelweggroot 2,00,60 heet., voor f 755. Koop XII. Een perceel bouwland in Haak- hoek aan den Heideweg, groot 0,40.60 heet., voor f 875. Koop XIII. Een perceel weiland in Lein Heinkenshoek aan den Heideweggroot 1,57,60 heot., voor f 900. Koop XIV. Een perceel weiland, zykant weg en watergang in Haakhoekgroot 0,67,35 heet., voor f 930. Gemeente Scherpenisse. Koop XV. Een perceel weiland en zijkant weg in den Grooten Bryhoek aan den Platten weg, groot 1,27,30 heet., voor f 540. Koop XVI. Een perceel weiland en zykant weg in den Grooten Bryhoek aan den Visch- weg, groot 2 09,36 heet., voor f 630. Koop XVII. Een perceel weiland en zy kantweg in Bobbeweelhoek, groot 1,08,90 heet., voor f 520. Gemeente Poortvliet. Koop XVIII. Een peroeel weiland en zy kantweg in Balschyve aan den Booneputschen weg, groot 1,10,50 heet., voor f 705. Koop XIX. Een perceel weiland en zykant weg aan Beekswegje, groot 1,85,90 heet. voor f 505. Koop XX. Een perceel weiland in het Zuideinde van Nieuwee, groot 1,23,50 heot., voor f 415. Gemeente St.-Annaland. Koop XXI. Een perceel bouwland in den St.-Annalandschen polder, groot 1,30,10 heet., voor f 920. Gemeente Stavenisse. Koop XXII. Een perceel bouwland en zy kantweg aan den Stavenisse- en Hoogkaden- weg, groot 2,79,60 heet. Dit perceel is toegewezen in 3 onderdeelen le onderdeel. De 4 westelijke stukken met zykantweg, groot 0 98,60 heet., voor f 840; 2e onderdeel. De 3 oostelijke stukken met zykantweg, groot 0,77,50 heet, voor f 900; 3e onderdeel. Het overige of noordelijke gedeelte, groot 1,03,50 heet., voor f 770. Koop XXIII. Een peroeel weiland aan Diepegat, groot 4,31,90 heetvoor f 500. Al de koopprijzen der landerijen worden bedoeld per Blooisch gemet (39.24 aren), en moeten nog verhoogd worden met de ver- koopingskosten. BB OH T 8 Z A H K W. Gebrs. Van Hoytema die door de recht bank te 's-Gravenhage werden veroordeeld wegens verduistering hebben tegen dat vonnis appèl aangeteekend. j Bij bevelschrift der rechtbank te Middel burg iB naar de openbare terechtzitting ver wezen R. J. C. Kuipers, oud 27 jaar, winkelbediende, geboren te Salatiga (Java), wonende te Middelburg, gedetineerd aldaar, ter zake dat hy op onderscheidene tijdstippen tusgchen 1 October j I. en 15 Ootober j.l. te Middelburg opzettelijk, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend telkens kleine geldsommen, welke gelden hem door klanten voor aan hen verkochte goederen waren ter hand gesteld, teneinde af te dragen aan de firma Vroom Dreesroan, in wiens dienst bij was tegon vast loon als wiokelbodiende, benevens acht zijden dassen, welke zich in den winkel van voor noemde firma ter zijner beschikking bevonden, teneinde deze voor voornoemde firma aan de klanten te verkoopen. Aan den beklaagde is ambtshalve als ver dediger toegevoegd de heer mr. J. J. Heyse te Middelburg. Landbouw en Veeteelt. Uit het verslag van het bestuur der coöpe ratieve beetworteleuikerfabriek te Sas-van- Gent blijkt, dat do afgeloopen campagne niet gunstig is geweest. Er werden bijna 30 millioen K.G. suikerbieten verwerkt van ge middeld 15 1 pCt. suikergehalte. HEBKX1EGW8. Aangenomen het beroep naar de Herv. Gem. te Melisaant door den cand. Ph. J. Hoedemaker te Amsterdam. Oosterland. De collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht voor de Generale Kas de som van f 7.25. Beroepen bij de Geref. Gem. te Nijmegen ds. M. F. Visser te Oostkapelle. Aangenomen het beroep naar de Oud- Geref. Gemeente te Terneuzen door ds. J. R. van Oordt te Charlois, gem. Rotterdam. O XT D K H W IJ 8. Voor het arts-examen aan de Universiteit te Amsterdam slaagde o. a. de heer W. H. Ittmann van Goes. Voor het eind-examen voor huishoudster aan de Amsterdamsche huishoudschool is o. a. geslaagd mej. F. A. Kakebeeke. St -Filipsland, 5 Juli. Herbenoemd tot lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim aan de school in de kom der gemeente, de heer F. H. Odink. Post ei Telegrafie. Geslaagd voor klerk bij de posterijen en telegrafie de heer C. J. Bom te Ierseke. De surnumerair der posteryen en tele grafie A. P. J. de Kievit ia van Goes naar Vlissingen verplaatst en de klerk der poste rijen en telegrafie 2e klasse J. A. Salomé van Hansweert naar Oss. TRLEC1RAIIEH. Goes, 6 Juli. De algemeene vergadering van het >Rund- veestamboek" was aanvankelijk bepaald op Woensdag den 13den Juli. Commissarissen zyn te Middelburg bezig om te onderhandelen over een boottocht naar het Duitsch eskader, en zullen in verband daarmede het voorstel doen de vergadering alsdan te houden op Vrydag den 15den Juli. IABKTBEB10HTEN, Gorinchem, 4 Juli. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 100 runderen, 6 nuchtere kalveren, 1 schaap, 20 lammeren, 20 vette varkens en 361 biggen. Kalfvee in goeden doen. Melkkoeien werden stug verhandeld, ander vee matig. Nuohtere kalveren lusteloos. Wol vee aan vorige prijzen. Varkens redelijk, biggen vlug. Men besteedde voor: Zware kalf koeien f 180 Af 250, melk koeien f 160 Af 220, kalfvaarzen f 130 A f 170, guiste vaarzen f 90 A f 130, pinken f 30 A f 70, graskalveren f 20 A f 35, nuohtere kalveren f 6 A f 13. vette varkens f 0,17 Af 0,20^ per K.G., biggen f 5 A f 11, schapen f 10 A f 12, lammeren f 9 A f 12. Met bestemming voor de export slachterij te Nieuwerkork a /d. IJsel, Osch of Vlissingen werden Maandag te Gorinchem geleverd 140 en te Leerdam 30 varkens tegen 16 A 16| ct. per half KG. Rotterdam, 5 Juli. Op de veemarkt waren aangevoerd 25 paarden, 816 magere - en 570 vette runderen, 237 vette - en 161 nuohtere kalveren, 3 schapen of lammeren, 407 varkens en 148 biggen. Koeien en ossen 25 tot 35 ot., stieren 25 tot 30 ct., kalveren 32 tot 45 ct., varkens 17$ A 21$ ct. per K.G. Melkkoeien f 140 A f 260, kalf koeien f 190 A f 250, stieren f 60 A f 210, pinken f 60 A f 130, vaarzen f 60 A f 110, alles mager vee; biggen f4 A f 10, paarden f 60 A f 125. Nuchtere kalveren, fok- f 12 A f 27, slaohi- f 7 A f 9. Het puike spoelingvee werd 1 A 2 ct. boven noteering verkooht. Vette kalveren, vooral in de mindere soorten, met tragen afzet. De handel in kalfkoeien was, bij afwezigheid van buitenlandsche kooplieden, van weinig beteekenis. Stieren waren by veel aanvoer minder gezocht, terwijl de fok- nuohtere kalveren vlug werden verkocht, vooral de beste.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2