Uit Stad 8H Provisoir Deventer, 8 Juni. Bij een oefening der huzaren onder de gemeente Diepenveen kwam een afdeeling nabij den Grobbendijk in een konijnengat terecht, waardoor twee paarden over den kop gingen. De wachtmeester Rohde kwam er met een gekneusden voet af, doch de korporaal Tijdgat werd inwendig zwaar gekneusd. Door de zorg van den 2en luitenant Crommelin werd hij per rijtuig naar het hospitaal vervoerd. 's-Gravenhage, 9 Juni. Tweede Kamer). Bij het voortgezet Drankwet-debat liet de Regeering vervallen het algeheel verbod van aanwezigheid van sterken drank in het huis van den bierhuishouder door overneming van een amendement-Lohman, bepalende dat de verlof houder geen sterken drank aanwezig mag hebben in de verlofslocaliteit en niet in voorraad in andere vertrekken van zijn huis. Na verwerping van een verzachtend amen dement-De Klerk is het artikel goedgekeurd. Regeling der werkzaamhedenvoor openbare behandeling en voor sectie-onderzoek op Dinsdag zijn nog eenige kleine wetsont werpen aangewezen. Na afdoening der aanhangige wetsontwerpen sectie-onderzoek der Grondwetsherziening voor kiesreohtuitbreiding. Voor het seotie-onderzoek blijven dan nog over: Tariefwet, Arbeidswet, oprichting technioum on gemeentewijziging. Beide laatst genoemde kunnen tot later waohten. De voorzitter deed uitkomen, dat de tegen woordige oentrale sectie met het oog op de eerstdaags noodige vernieuwing der afdeelingen moeielijk kan beslissen of de Tariefwet dan wel de Arbeidswet eerst zal worden onder zocht. De heer Troelstra betreurde deze onzekerheid. Morgen na de pauze zal de Kamer over eenkomstig den wenk van den voorzitter dienaangaande een beslissing nemen. Breda, 8 Juni. Het was gisteren hier een ongeluksdag. Bij de oefeningen der artillerie op de hei sprong in den voormiddag een kardoes en wondde een artillerist ernstig aan gelaat en handen. Naar men verneemt is de toestand van den gekwetste naar omstandigheden redelijk wel, hij gaat goed vooruit. Des namiddags werd een kindje van den heer v. G., Jan v. Polanenkade, door een vrachtwagen overreden en zwaar gekwetst opgenomen. Het is nog denzelfden avond overleden. Het was een groote vrachtwagen, welke komende van de Jan van Polanenkade en de Tolbrug opdraaiende, het kindje met het groote aohterwiel over het bovenlijf en den hals is gereden. En 's avonds omstreeks acht uur stond de haven vol menschen om te zien naar den treurigen arbeid van een paar politie agenten, die dregden naar een verdronken kind. Te aoht uur ongeveer werd het knaapje, een zes-jarig zoontje van den heer E., Viechmarkt- straat, levenloos opgehaald. Het was een droevige gebeurtenis. Pogingen om de levensgeesten op te wekken werden niet aangewend. Het kind had ruim drie uur in het water gelegen. Want het kan ongeveer 5 uur zijn geweest, toen een bakkersknecht uit de verte een handje boven het water meende te zien uitsteken en toesnelde. Het was vlak voor een der trappen ongeveer ter hoogte van het Potkanstraatje. Maar toen de bakkerskneoht aan die trap kwam en niets meer zag, zelfs geen beweging meer in het water, twijfelde hij er aan of hij wel goed gezien had. Hij sprak een schipper aan, die dacht dat de bakker eenden had zien duikelen. Andere mensohen zeiden dit ook. Want er was niets te zien, ook geen borrelen in 't water. Later, toen de bakker nog met eenige menschen aan den kant het geval te bespreken stond, kwam iemand zeggen, dat het kindje van E. terug was. Men lachte den bakkerskneoht uitdie beschaamd verdween. Maar spoedig daarop bleek het, dat het kind niet thuis was. Ten slotte is men gaan dreggen met het bekende treurige gevolg. Steenbergen, 8 Juni. Tot lid van den Gemeenteraad is gekozen de heer J. Testers, met 297 stemmen. De heer K. Loos, cand. der R.-K. Kiesvereeniging, verkreeg 257 stemmen. Melissant. Door stemgerechtigde ingelan den van den polder »Oud-Melissant" alhier is benoemd tot secretaris-penningmeester van dien polder de heer D. M. de Gast te Sommels- dijk, en wel in de plaats van den heer mr. P. C. A. M. van Weel. Den Bommel. De gemeenteraad alhier heeft met 4 tegen 2 stemmen het voorstel tot af schaffing der kermis verworpen. Zierikzee, 10 Juni. Programma van het Eerste Zomer-Concert, te geven door het Harmonie-Gezelschap iKunst en Eer", direc teur de heer S. Klimmerboom, op Zondag 12 Juni a.s., des avonds 8 uur, in den tuin der Sooieteit »Ons Genoegen", bij den heer Yerwer 1. Le Toreador. Pas-redoublé, Ch. de Car- mont2. Ouverture z. d. operette Frau Luna, P. Lincke3. Joyeuse Entree du Prince Carnaval, Polka, E. Wesly4. La Printanière, Fantasie-brillante, L. Canivez; 5. Ouverture de Brune et Blonde, F. Lentz6. Sangue Carnico, Valse, G. B. Cossetti7. Bouffonnorie Mueicale, Ch. de Carmont8. Fantaisie sur l'Afrioaine, W. v. Perck. Aan het verslag van de Spaarbank van het »Departement Zierikzee" der Maatschappij x>Tot Nut van 't Algemeen", dienstjaar 1903, onleenen wij het volgende: In het jaar 1903 werd ingelegd f 232307,74 t> 1903 uitbetaald - 169990,115 zoodat meer werd ingelegd dan uitbetaaldf 62377,625 INLEGGERS. Het aantal inleggers bedroeg op 31 December 1902 2632 In 1903 loeten hunne spaarboekjes af 225 1903 traden als inlegger toe 2407 303 zoodat het aantal inleggers op 31 December 1903 bedroeg 2710 en in dat jaar met 78 inleggers is vermeerderd. Het aantal inleggers kan naar de grootte van hun x>te goed" worden verdeeld als volgt: Van een bedrag beneden f 1 61 d van f 1 tot f 10 190 - 10 - 100 872 J> - 100 - 1000 1458 x> boven - 1000 129 2710 De winst over 1903 bedroeg f 5282.125. De bezittingen der Bank be dragen f 923377,725 Het »te goed" van 2710 in leggers by de Bank be draagt - 829399,93 Zoodat het Reservefonds bedraagtf 93977.795 By Kon. besluit zgn benoemdin het bestuur van het waterschap Poortvliet, tot dgkgraaf J. van Gorsel en tot gezworene N. A. Bruynzeel, beiden te Poortvliet; tot gezworene van het waterschap Ooster- en Sir- Jansland, J. Zeyler te Oosterlandtot ge zworene van den polder de Vier Bannen van Duiveland, D. A. Labryn en C. van Westen Pz., beiden te Nieuwerkerk; tot dgkgraaf van den Moggershilpolder, H. Elenbaas Jz. te St -Annalandin het bestuur van den Dreischor-polder, tot dgkgraaf J. Doeleman Zz. en tot gezworene J. Klompe, beide te Dreischor; tot gezworene van het waterschap Nieuw-Bommenede, J. A. Bolle te Zonnemaire tot gezworene van het watersohap St.-Maar- tensdyk. I. P. Hage en N. J. Nelisse, beide te St.-Maartensdgk. Ook in onze provinoie is een commissie tot stand gekomen voor de oprichting van een standbeeld voor den stadhouder Willem III. Zg bestaat uit de heeren jhr. mr. L. Schorer, burgemeester van Middelburg, jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke, burgemeester van Vlissingen, mr. P. C. J. Hennequin, lid der Tweede Kamer te Aardenburg, P. F. Fruijtier, lid der Tweede Kamer en van Gedeputeerde Staten te Hontenisse, J. M. Kakebeeke, lid der Staten te Goes, mr. C. Lucasse, lid der Tweede Kamer en kanton rechter te Goes, mr. J. P. Cau, president der arrondissements rechtbank te Zierikzee, jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, lid van Gedeputeerde Staten te Middelburg. In de openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de gesohillen van bestuur, is Woensdag behandeld het beroep van den dykraad voor de waterkeeriDg van het calamiteuse waterschap »Stavenisse" en den calamiteusen »Oud-Kempenshofstede- polder" te Stavenisse tegen het besluit van Gedep. Staten van Zeeland, waarbg goed keuring is onthouden aan zgn besluit tot vaststelling der bezoldiging van den secretaris ontvanger der waterkeering. De beslissiog volgt later. Burgh. Volgens de bepaling in de Gemeente wet zal den laatsten Dinsdag in Juni alhier de verkiezing plaats hebben voor drie leden van den gemeenteraad. Aan de beurt van aftreding zgn de heeren A. Beije, H. J. Romegn en G. A. van Zugen. St.-Filipsland, 9 Juni. Heden kwam bij de familie het bericht dat D. Q hier woon achtig, doch te 's-Hage werkzaam, een wiel van een kipkar over één der beenen gekregen had, waardoor dat lichaamsdeel erg gekneusd en hg in het ziekenhuis opgenomen was. Terwyl eenige kinderen aan het spelen waren, geraakte één van hen, het 3-jarig zoon!je van W. R.in een diepe sloot. Dadelgk liepen de andere naar huis, om het ongeval te vertellen. D. F. snelde naar de aangeduide plaats en had het geluk den kleine van een anders wissen dood te redden. Goes. Het eerste zomer-concert door het harmonie-gezelschap »Euphonia" voor zyne leden trof het dan buitengewoon slecht, het regende dat het goot. Vlieringen, 9 Juni. Voor de vrijzinnige propaganda-club alhier trad heden avond in net Concertgebouw als spreker op de heer G. A. Vorsterman van Oijen uit Aardenburg. De vergadering, die werd gehouden in het Concertgebouw, was zeer druk bezocht. De heer Vorsterman van Oijen voerde ongeveer twee uur het woord en wees op het verkeerde van den godsdienst te vermengen met de staatkunde, daar dit twee geheel afzonderlijke zaken zijn. Het gewicht van de aanstaande Statenverkiezing was aangetoond. Wanneer de vrijzinnigen thans zegevierend uit de stem bus komen, is dat een gunstig teeken voor den grooten strijd in 1905. Vervolgens gaf hij een historisch overzicht van hetgeen de vrijzin nigen sedert 1848 gedaan hebben. Hij toonde aan, hoe de wetten ontstaan en hoe de Tweede Kamer het recht, van amendement heeft. Wat dat beduidt, blijkt thans uit de Drankwet, daar vindt men bijna meer amendementen dan er artikelen zijn. In dit verband had hij gelegen heid de drankwet een lapjesdeken te noemen, waarbij dr. Kuyper alle beginselen over boord wierp. Hij kwam er tegen op, dat de liberalen 50 jaren aan het bewind zijn geweest, want dat is in strijd met de waarheid. Gerekend tot 1 Augustus 1904 hebben sedert 1848 de liberalen geregeerd 24 jaren, 1 maand en 27 dagen de conservatieven 24 jaren, 1 maand en 23 dagen, en de christelijke partij 8 jaren en 17 dagen. Men heeft dus geen recht de liberalen te verwijten, dat zij tijd genoeg gehad hebben om in te voeren, wat zij verlangden, want het mag niet vergeten worden, dat zij slechts bij tusschenpoozen achter de groene tafel zaten. Hij ging nu na, welke verbete ringen de liberalen hebben ingevoerden noemde o. a. de afschaffing op het gemaal en de bespottelijke patentwet. De sociale wet geving heeft tweespalt in de vrijzinnige ge lederen doen ontstaan, waardoor zij in 1901 in de minderheid bleven. Wij kregen toen het tegenwoordig kabinet en dat kon geen bevredigenden arbeid leveren, waar katholieken en antirevolutionairen samen werken, twee partijen, die in beginsel zooveel verschillen, voóral waar de katholieken veel practischer zijn dan de calvinistendat is vooral bij de drankwet gebleken. Wat 't coalitie kabinet vermocht, werd hierna aangetoond. De antirevolutionairen werden steeds gepaaid met „men mag niet overhaast te werk gaan, want wij hebben een coalitie-kabinet". Doch juist de man van beginselen moet coalitie verwerpen, wijl daardoor de eigen beginselen niet tot hun recht kunnen komen. Tal van citaten van dr. Kuyper werden door den heer Van Oyen voorgelezen om tot de conclusie te komen, dat hij zijn beginsel verzaakt, vooral ten opzichte van de doodstraf, het militie-vraagstuk, de eedskwestie enz. Verschillende voorbeelden staafden zijn meening, dat de anti-revolutionai ren steeds anti-democratisch hebben gestreden. In 1901 zeide dr. Kuyper een christen-demo craat te zijn, en hij hoopte als zoodanig te sterven. De christen-democraat is dood, doch dr. Kuyper leeft nog. Het blijkt weer uit de tariefwet, allesbehalve een democratisch pro duct, waar de arbeiders naar verhouding het grootste deel zullen moeten opbrengen. Hij eindigde met aan te toonen, dat van al hetgeen in de verschillende [troonreden door dit ministerie is toegezegd nog zoo bitter weinig is terechtgekomen. Een paar antirevolutionairen traden in debat, en werden door den heer Vorsterman v. Oyen beantwoord, waarna de vergadering onder dankzegging aan den spreker werd gesloten. Aaibeatedlocen, Verkoopiigei eai. Wissenkerke, 10 Juni. Heden werd ten overstaan van Notaris H. Roelof, zulks ten verzoeke van den WelEd.Geb. Heer H. C. Kakebeeke, in het café //de Kroon" alhier, geveild: Z.W.EGeb. hofstede, bestaande in woonhuis, keet, karnhuis, graanschuur, wagen huis, varkenshok en verdere opstallen, op Camperland, met 58 hectaren 22 aren 10 cent. bouw- en weilanden, en wel in 29 perceelen: Perc. 1. Hofstede en verdere gebouwen, met bouw- en weilanden, groot H. 11,28,14 of 27 gemeten 20 roeden; perc. 2. Bouwland, groot H. 0,16,40 of 118 roeden; perc. 3 tot 13. Bouwland, elk perceel groot H. 0,13,10 of 94 roeden perc. 14. Bouwland met halve sloot, groot H. 1,05,02 of 2 gemeten 156 roeden. Liggende in Heer-Janspolder. Perc. 15. Bouwland, groot H. 2,99,60 of 7 gemeten 57 roeden; perc. 16. Bouwland, groot H. 4,18,60 of 10 gemeten 13 roeden; perc. 17. Bouwland, groot H. 4,38,of 10 gemeten 153 roeden perc. 18. Bouwland, groot H. 3,62,40 of 8 gemeten 208 roeden. Liggende in Camperlandpolder en is tiend vrij. Perc. 19. Bouwland, groot H. 4,06,95 of 9 gemeten 229 roeden; perc. 20. Bouwland, groot H. 3,90,45 of 9 gemeten 110 roeden; perc. 21. Bouwland, groot H. 4,40,90 of 10 gemeten 173 roeden; perc. 22. Bouwland, groot H. 2,74,56 of 6 gemeten 176 roeden; perc. 23. Bouwland, groot H. 2,72,04 of 6 gemeten 158 roeden; perc. 24. Bouwland, groot H. 2,31,10 of 5 gemeten 163 roeden; perc. 25. Bouwland, groot H. 2,28,10 of 5 gemeten 142 roeden; perc. 26. Bouwland, groot H. 2,10,30 of 5 gemeten 14 roeden; perc. 27, Bouwland, groot H. 3,33,30 of 7 gemeten 299 roeden. De perceelen 127 werden gekocht door den heer v. d. Velde te Ierseke voor f78175. perc. 28. Het recht tot heffing van koren- en smaltienden op een perceel gelegen in Jacobapolder, ten name van J. L. Marcusse c. s., groot H. 12,65,50, werd gekocht door den heer Lenshoek voor f 860. perc. 29. Een perceel Dijk met een open erf, tusschen den Heer-Janspolder en Camper landpolder, groot H. 1,22,14; Dieleman f 530. perc. 30. De eigendom van het kadastrale perceel sectie C no. 165, groot H. 0,01,70, jaarlijksche erfpacht f 3 60; De Regt f 55. perc. 31. De eigendom van het kadastrale perceel sectie B no. 167, groot 55 Centiaren, jaarlijksche erfpacht f 3,60; Verhulst f 45. perc. 32. De eigendom van het kadastrale perceel sectie C, no. 107, groot 66 centiaren, jaarlijksche erfpacht f 3. Bakker f 57. Liggende in Jacobapolder en tiendvrij. Voor perceel 1 moet worden betaaldvoor de gebouwen f 2000 en voor boomen f 900. Onkosten 8%. Haamstede, 8 Juni. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo gen. Camp werden, ten verzoeke en op de hofstede van den heer C. Landegent publiek verkocht: Een 8-jarig ruinpaard voor f 345; een 3 jarig merriepaard voor f 330; melkkoeien voor f 190, f 216, f 181, f 181, f 180 en f 186; 1^-jarige en éénjarige ossen en vaarzen voor f 60, f 64, f64, f71, f58. f72, f57 en f54; kalveren voor f 30, f 38 en 30. Verder 140 roeden bruine klavers voor f 28; 140 roeden dito voor f 28 en 155 roeden lucern voor f 55; alles den hoop. Ten overstaan van de deurwaarders Hollmann en Verhoek zgn publiek geveild de kruisbessen aan 40.000 struiken in den ZimmermaDpolder (Zuid-Beveland) aan Burger te Kapelle en Hoogestegen te 's-Gravenpolder voor 4 cent per kilo en de zwarte bessen van 8000 struiken aan Colpaard te Rilland voor 25-J- ceDt per kilo. De kruisbessen van 21.512 struiken in den Biezelingschen polder voor f 1400 aan den heer Van Reek te Oost-Voorne en de zwarte bessen aan 20.485 struiken in dien polder aan den heer Gous- waart te Sommelsdyk voor f 4275. Voor den arbeider, man, vrouw en kinderen, is nu een broodje te verdienen met het plukken van die vruchten. Afloop der aanbesteding van onder houdswerken van den calamiteuzen polder »Oost-Beveland" op 8 Juni 1904. logeschreven werd door de heeren C. de Wilde te Kattendyke, voor f 2690Joh. de Jonge te Middelburg, voor f 2798C. Bolier te Bruinisse, voor f 2820; V. C. P. Bolier te SoherpenisBe, voor f 2850; H. J. Keule- mans te Middelburg, voor f 2899; A. Fou- draine te Goes, voor f 2900; A. Karelse te Borsele, voor f 2950 en P. Dronkers te Kapello, voor f 2961. KBGHT8ZAKKH. Voor de rechtbank te Assen heeft Maandag terechtgestaan oen 15-jarigen knaap uit Amsterdam, die eenige maanden geleden, toen hg f 212.50 uit de Staatsloterg getrokken had, daarmede aan het rondzwerven was gegaaD, waarbg zgn geld spoedig was opgeteerd. Te Rotterdam ontvreemdde by toen een rijwiel; vervolgens vluchtte hg naar Amersfoort, en daarna naar Assen, waar hg wist dat het kermis was. Aldaar heeft hg verscheidene diefstallen gepleegd, toen bg PHE313IB.] in onderstaande Gemeenten van Zondag 12 De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher van Burgh. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Nam. twee ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk'te Renesse: '8 Voorm. half tien uredg. Onnes. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Onnes. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ureds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. E. v. d. Broek van Zoelen. Geref. Kerk te Brouwershaven: '8 Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Horjus. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Nam twee ure: ds. Meijer van Noordgouwe. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: '8 Voorm. half tien ure: ds. Meijer. Herv. Kerk te Dreischor: 's Nam. twee ure: ds. v. d. Linden van Nieuwer kerk. BEURTEN Schouwen en Duiveland. Juni 10 OS. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: den heer K. Zuidersma, Theol. student te 's-Gravenhage. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kars, Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linden; 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: Geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Schouten van St.-Philipsland. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. C. Staal. (Doopsbediening); 's avonds zes ure: Leeskerk Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: dr. A. P. van der Vlugt van Zuidzande. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Oud-Geret. Kerk te Bruinisse. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Geerts van Scheveningen. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone I dienst. naar GroniDgen wilde vertrekken, word hg aan bet station aangehouden. Tegen dezen knaap wiens hoofd door het lezen van veel detectieve romans eenigs- zins op hol geraakt te zgn werd door het Openb. Min. 4 maanden gevangenisstraf geëieoht. Do verdediger mr. P. Oosting, beoogde dat de beklaagde niet handelde met oordeel des onderscheids. Hg vroeg ontslag van rechtsvervolging, of anders een geringe geldboete. Ook wenschte hg beklaagden ontslag uit de voorloopige hechtenis. Het laatste werd door de rechtbank geweigerd. Een niet alleda9gsche vordering tot ontruiming werd te 's-Gravenhago bg de rechtbank aanhangig gemaakt. Zg strekt om de Geref. Gem. te Delft te doen ontruimen haar kerkgebouw en pastorie en wordt ingesteld door een barer vroegere lidmaten, tevens kerkeraadelid, die beweert eigenaar van die perceelen te zgn. Zgn advocaat is mr. W. A. Telders, die conclusie van eisch nam, terwgl voor de Geref. Gem. optreedt mr. L. A. Micheels, wien op zgn verzoek door de rechtbank een uitstel van 14 dagen werd gegeven voor bet nemen van conclusie van antwoord. In de zaak van x>Harderwyker Bet", (Elisabeth C., weduwo G. v. G., die op 9 April in een hooiberg naby De Bilt dood gevonden werd en op wiens lyk sporen van mishandeling werden gevonden) is thans door de Utrechtsche rechtbank behandeld. Gedagvaard was eon mede-landlooper C. v. d. H.bijgenaamd Hooglander Jan", die, hoewel niet met Bet gehuwd, toch met baar leefde, die beklaagd was van moord door haar met een touw te hebben geworgd. Gehoord werden 21 getuigen, waaronder geneeskundigen, die de mogelijkheid van zelfmoord geheel buitensloten. De andere getuigen legden zeer bezwarende verklaringen af. De besohuldigde bleef eohter ontkennen. Desondanks eischtte bet Openb. Min., waargenomen door den offioier van justitie, eene gevangenisstraf van 15 jaren. De verdediger, mr. Scbrüier, achtte het wettig bewys niet geleverd en vroeg vrgspraak. KBBEX1KDW». Zierikzee, 10 Juni. Naar wy vernemen, zal den 28en Juni op een weiland te Noord gouwe een zendingsdag worden gehouden. Bedankt voor het beroep naar de Oud- Geref. Gem. te Krabbendyke door ds. J. R. van Oordt te Charlois. Ds. G. de Braai, (geb. te Zierikzee), pred. bg de Geref. Gem. te Oosterbeek, neemt binnenkort zgn emeritaat en zal zich metterwoon vestigen te De Bilt bg Utreoht. Naar aanleiding van 't bericht derMiddelb. Ct. (overgenomen in ons vorig No.) over het gebeurde te Hoedekenskerke, meldt een in- zsnder in de MiddelbCt. o. m. »De vader van het bewuste kind is niet onwelwillend, integendeel zeer beleefd en netjes ontvangen bg kerkeraads-besluit (en niet waarvan uw berichtgever valschelgk den indruk geeft door den predikant op eigen gezag) is over eengekomen (met het oog o. a. op de door de ouders onverbloemde onverschilligheid voor de doopplechtigheid) dat de doop van het bewuste kind zou worden uitgesteld, om dien later, wanneer door de ouders wat meer ernst daaromtrent zou worden getoond, te doen plaats hebben; het is niet waar, dat een groot deel de kerk verliet bg het voorgevallene; waar de kerk goed bezet was, verlieten niet meer dan een twaalftal menschen de kerk. De moeder van het kind heeft zelf het »ongehoorde tooneel" uitgelokt, aangezien haar was meegedeeld, dat 't kind niet kon worden gedoopt; dit in aanmerking nemend, kan men zeggen, dat het een ongehoorde brutaliteit was van die moeder, om den predikant te willen dwingen tot iets wat hg niet mocht doen, en te trachten een besluit van den kerkeraad der gemeente, wier lid ze is, bespottelgk te maken". O H D E B W IJ I. Evangelisatie Jeruël U: 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 8 ure: voorganger v. m. d. den heer J. de Heer van Rotterdam. Bg het te Rotterdam gehouden examen voor apothekersbediende is geslaagd de heer P. J. C. Arents van Middelburg. De afdeeling Oostelgk Schouwen van het Ned. Onderw.-Genootschap heeft tot af gevaardigde naar de algemeene vergadering, die op 28, 29 en 30 Juli a.s. te Zutphen zal gehouden worden, gekozen den heer A. Bylo te Dreischor en als diens plaats vervanger den heer A. Prinse te Noordgouwe. St.-Annaland. Benoemd tot onderwyzeres aan de openbare lagere school alhier mej. T, P. Slager, thans te Oud-Vossemeer. Oud-Vo8Bemeer, 8 Juni. Heden werd alhier in de raadsvergadering met 15 Juni eervol ontslag verleend aan den heer W. J. Woittiez, wegens zgne benoeming als onder- wyzer te Oude-Tonge. In dezelfde vergadering werd een besluit genomen, waarbg aan mej. Franckena eeD verhoogde bydrage wordt toe gekend in de kosten der bewaarschool, door haar sedert jaren voor eigen risico gehouden. Door toelating van kinderen op de bizondere school van zelfs beneden vyf jaren, is het getal abewaarsokolers" sterk gedaald, waarom zg om bovengenoemde verhooging verzocht thans wordt haar in plaats van f 110, een bedrag van f 135 toegekend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2