Gevolgen van het Kaligebrek. Vlissingen,MiddelburgeQRotterdam. mmwmmmmmmwm die morgen voor do rechtbank zal dienen. De heer D. Hocke vraagt met hot oog op de door den heer mr. Yan Renterghem voor gestelde schikking tot betaling van f 4500, of hij precies weet vast te stellen, wat de Yereeniging zedelijk schuldig is. De heer mr. Van Renterghem verklaart, dat dit hem niet mogelijk is. liet bedrag van f 4500 is willekeurig door hem genomen en door hem genoemd in do hoop, dat een proces zou kunnen verijdeld worden, en dat de vergadering het goedkeurde. De accountant heeft zich niet uitgelaten, hoeveel de Yer eeniging zedelijk zou hebben te betalen. Deze had geen tijd alles goed na te zien. De heer Hooke Qoogenboom merkt op, dat de eerste maal, toen hij op de ver gadering was, waar mr. Van Renterghem het woord voerde, door deze op een greep uit de boeken conclusiën werden genomen. En thans durft hij, hoewel de accountant geen tijd genoeg had do boeken na te zien, aan raden een proces te beginnen. Zijns inziens ware het wenschelijk een anderen accountant met een ernstig onderzoek te belasten, vooral ook omdat niet iedere accountant als de Heer Jezus kan beschouwd worden, en het bekend is, dat ook accountants zich kunuen vergissen. Om een proces te beginnen moet men eenige zekerheid hebben. Hoewel de heer mr. Van Renterghem mooi spreekt, en een prachtige voorstelling geeft, moeten de leden wel begrijpen, dat de belangen van mr. Van Ronterghem en die der leden lijnrecht tegenover elke ar staan. Hij geeft aan de vergadering in overweging niet met het denkbeeld van mr. Van Renterghem mede te gaan, maar aan don heer De Crane te betalen, wat hem schuldig is, on geen proces te wagen. Mr. Van Renterghem verklaart, dat de accountant een man is, aan wiens goede trouw en vakkennis niet kan getwijfeld worden. Maar er zijn hem geen boeken voorgelegd, die behoorlijk gehouden zijn, maar een rommelzoodje werd hem voorgelegd, waaruit alle accountants met elke ar niet zouden kunnen wijs worden. Mulder is persoonlijk bij hem met de boeken geweest. Vier of vijf posten werden hem aangewezen, waarin verschillende cijfers waren uitgetrokken. Twijfelt men nu aan de eerlijkheid van deu accountant, dan moet men met feiten voor den dag komen. In antwoord op de zinspeling van den heer Hocke Hoogenboom, alsof hij adviseerend tot een prooes zijn persoonlijk belang op het oog zou hebben, voert hij aan, dat het bestuur de algemeeno machtiging van de vergadering reeds heeft om te procedeeren, maar dat hij het bestuur niet geadviseerd heeft daarvan gebruik te maken. Hij meent, dat de Yereeniging het bedrag niet schuldig is, en als advokaat der Yer eeniging moet bij voor haar reohten opkomen. De heer Hocke Hoogenboom voert aan, dat zoo dikwijls door hem met de heeren C. F. van den Bout on J. M. van den Bout de boeken werden nagezien, het nimmer is voorgekomen, dat in de verschillende posten en boeken afwijkingen werden gevonden. Steeds was alles op zijn plaats. Beide heeren roept hij tot getuigen op. Hij was hiervan zóó zeker, dat bij hem twijfel rees aan de juistheid der verklaring van den accountant, en dat hij daarom een nieuw onderzoek door een accountant in overweging gaf, die tevens vakman is. Door een accountant was hem medegedeeld, dat iemand, die geen vakman is, niet in staat is de boeken van een zuivel fabriek na te zien. De heer D. Hocke Dz. betoogt, dat de accountant Zonneveld, die lid ia van het be stuur van accountants, een vakman is. Deze heeft rapport uitgebracht over het beheer van Mulder gedurende de vijf jaren. Hij heeft in dien accountant veel vertrouwen. Bij is even wel benauwd voor processen. Advokaten zijn dure arbeiders. Hij zou willen schikken. Laten wij f 5000 betalen, en laat de resteerende f 3000 de heer Elompe betalen. Mr. Yan Renterghem. Niemand zal betwisten, dat de boeken van Mulder niet in orde waren. Hij laat in 't midden, of Mulder zich al of Diet aan misdrijf heeft schuldig gemaakt. Op zijn kantoor had deze gelegenheid zich te verantwoorden. Ia zijn verantwoording is Mulder niet geslaagd. Becijferd kan niet worden, welke schado aan de Yereeniging is toegebracht. Het rapport van den accountant luidt, dat de boeken schandelijk waren, een knoeierij op groote schaal. Of het onkunde of opzet is laat hij in het midden. Mulder zegt, dat hij geen boekhouder is, en dat de door hem gemaakte fouten een gevolg van zijn onkunde zijn. De boeken kloppen niet, en zijn niet behoorlijk bijgehouden. Op verschillende tijden was er geen kasgeld. Dan ging de heer Mulder naar den heer De Crane om de kas te dekken. Moet nu de Yereeniging die gelden betalen, die zij niet schuldig iB? Of moeten het Mulder of anderen doen De opneming der gelden is niet langs wettelijken weg geschied, maar zonder goedkeuring van de Algemeene Vergadering, Laat du de ver- adering de vraag beantwoorden, of de Ver eniging betalen of procedeeren zal. De voorzitter stelt het volgende voor: De Vereeniging «Luctor et Emergo" besluit zich e verweren tegen den door den heer M. C. 'e Crane gedanen eisch tot betaling van de om van circa f 8000, en machtigt het Bestuur ich in rechten tegen dien eisch te verweren". Mr. van Renterghem merkt op, dat als de ergadering de gevraagde machtiging geeft, e VereenigiDg nog altijd vrij is een zeker edrag aan den heer De Crane aan te bieden. De heer De Vlieger meent, dat als de Voreenigiog een aanbod van een zeker bedrag doet, dit eon erkenning inhoud van sohuld. Niets of alles, zegt bij. Het voorstel van den voorzitter, vereen voudigd tot een beslissing over de vraag, vóór of tegen hot proces, wordt aangenomen met 34 stemmen vóór, 12 tegen en 3 blanco. De beer D. Hocke dient zijn bemiddelings voorstel in, maar trekt het weer in, nadat de voorzitter in het licht had gesteld, dat de Yereeniging zich geplaatst had op het stand punt niet echuldig te zijn, en Dadat mr. van Renterghem herinnerd had aan de weigering van den heer De Crane de door hem voor gestelde schikking aan te nemeD. Een voor stel tot minnelijke schikking moet, meent de laatste spreker, na deze weigering, van den heer De Crane uitgaan. Misschien is deze daartoe wel geneigd, als hij in den loop van het proces ontwaart, dat zgn zaak zwak staat. Nadat do hoofdboslissing gevallen was, volgde nog een discussie, die wij èn om haar minder belang èn om de grootte van het verslag achterwege laten. De onstuimige vergadering werd door den voorzitter met de belofte, dat het bestuur in het belang van de Yereeniging zal op treden, gesloten. Statistiek der Vakvereenigingen in Nederland. Zeeuwsche Hypotheekbank. Aan het verslag over het zesde boekjaar, loopende van 1 Maart 1903 tot 29 Februari 1904, der Zeeuwsche Hypotheekbank, gevestigd te Middelburg, uitgebracht in de algemeene vergadering van aandeelhouders, heden den lsten Juni gehouden, wordt het volgende ont leend Het maatschappelijk kapitaal, groot f 600,000, waarop gestort 10 pet., was op ultimo Februari verdeeld over 102 aandeelhouders. Op ultimo Februari 1903 waren van kracht 154 leeniDgen tot een bedrag van f 1,061,961,77; van 1 Maart 1903 tot ultimo Februari 1904 werden afgesloten 55 leeningen tot een bedrag van f 634,450. Totaal f 1,696,411,77. Afgelost werden in dit boekjaar 19 leeningen geheel tot een bedrag van f 184,500 en 9 leeningen gedeeltelijk tot een bedrag van f 24,400, terwijl aan periodieke aflossingen werd ontvangen f 29,470,86, zoodat van kracht waren op ultimo Februari 1904 190 leeningen tot een bedrag van f 1,458,040,91 tegen een rente afwisselend tusschen 41 /4 en 5 pet. Eenmaal moest worden overgegaan tot exe cutie van een onderpand wegens faillissement van den debiteur. De vordering bleek ruim gedekt. Op uit. Februari 1903 stond uit aan pand brieven een bedrag van f 1,057,400; in den loop van het jaar werd uitgegeven een bedrag van f 466,000; totaal f 1,523,400. Ingetrokken werd een bedrag van f 55,500; zoodat op uit. Febr. 1904 uitstond een bedrag van f 1,466,900. De onroerende goederen hebben een balans- waarde van f 30,000. De winst- en verliesrekening toont, met inbegrip van het saldo A°. Pü. ad f 16,94, aan een bruto winst van f 16,649,33° (f 8429,25 provisie en f 8203,14* aan interest), hiervan gaat af voor onkosten en advertentiekosten f 6100,55°, zoodat er overblijft een winstsaldo van f 10,548,78. De directie stelt voor, uit de winst af te schrijven op dienst pandbrieven f 7,441,62°, op inventaris f 508,65, uit te keeren aan aan deelhouders 4 pet. van het gestorte kapitaal, te bestemmen voor bedrijfsbelasting f 60 en over te brengen op nieuwe rekening f 138,50°. Het is niet voor de eerste maal, dat het gezegd wordt, maar voor het verband der zaak heb ik noodig te herhalen „dat de kali aan het plantenweefsel een zekere vastheid en stevigheid geeft, dat ze de celwanden en vaten helpt vormen, waardoor de plant juist haar vorm, haar geraamte verkrijgt". Het eerste gevolg van kali-gebrek zal dus zijn, dat het planten-organisme verstoord wordt, dat het geraamte der plant zijn krachtgevende kern mist. Het gevolg hiervan is, dat de plant een zeer gering weerstandsvermogen tegen nadeelige invloeden zal hebben. De kali- dervende plant bezwijkt het eerst in den strijd tegen vorst, ruwe en schrale voorjaars, enz. Het is verder duidelijk, dat teedere planten- deelen, b.v. zwak gevormde knollen, bieten enz. licht tot rotting overgaan. Bij kali-arme knollen, bieten enz. heeft men zulks eer te verwachten dan bij normaal gevoede planten, bij die, welke dus genoegzaam ook met kali gevoed zijn. Bij genomen proeven in potten was het zeer opmerkelijk, dat in de potten zonder kalibemesting knollen, bieten enz. tot verrotting overgingen, terwijl dit verschijnsel zich bij de andere gewassen niet voordeed. Het weerstandsvermogen van kalirijke planten, vergeleken bij dat van kaliarme vertoont zich ook nog in andere richting. De zwakke, ziekelijke plant verzet zich het minst tegen bladluis, zoodat zij er het eerst en het meest door wordt aangetast. Het was bij boven genoemde pot-proeven zeer belangrijk na te gaan, hoe de potten, die geen kali hadden gehad, het meest door bladluis werd geplaagd, een verschijnsel dat b.v. zeer duidelijk bij mosterd was waar te nemen. Het ware daarom de moeite waard na te gaan, in hoeverre ook op den akker, een kalibemesting een gunstigen invloed uitoefent op het weerstandsvermogen tegen bladluis en aardvloo bij die planten, welke daarmede nog al eens geplaagd worden, zooals mostaard, boonen, verschillende tuin gewassen enz. Ook op vruchtboomen kan de kali in deze richting gunstig werken. Luis en vloo doen aan vruchtboomen vele jaren groote schade. Het is een kleine moeite en het zijn geringe kosten te beproeven, of het ook op groote schaal waar blijkt, wat bij de pot- proeven bleek: kali geeft weerstandsvermogen tegen schadelijke invloeden van verschillenden aard. Jan van de Maek. Door het Centraal-Bureau voor de Statistiek j te 's-Gravenhage is besloten om, in vervolg op de vroeger reeds verschenen publicaties j betreffende hetzelfde onderwerp, een overzicht i te geven van de geschiedenis en de werk- zaamheid der vakvereenigiDgen van werklieden in Nederland. Het thans in te stellen onderzoek, waarmede I reeds een aanvang werd gemaakt, zal loopen over het tijdvak van 1895 lot heden, aangezien het in 1896 verschenen werk van de Centrale I Commissie voor de St»tistiek de resultaten bevatte van het in 1895 door dat lichaam gedane onderzoek naar de destijds bestaande vakvereenigingen. Teneinde deze statistiek zoo volledig mogelijk te doen zijn, is door het Centraal-Bureau de medewerking gevraagd van de werklieden- vakvereenigingen zelve, en van de algemeene vakbonden, de bestuurdersbonden en de arbeids secretariaten, terwijl met behulp van Gemeente besturen en Kamers van Arbeid reeds een vrij volledige opgave werd verkregen van de be staande vereenigingen in tal van gemeenten van ons land. Niettemin zijn er in verschillende plaatsen ongetwijfeld nog vakvereenigingen van werklieden gevestigd, waarvan het bestaan bij het genoemde Bureau nog niet bekend is en tot welke derhalve nog geen rechtstreekach verzoek kon worden gericht tot het verstrekken van de gewenschte inlichtingen. Op grond hiervan worden alle in de provincie Zeeland bestaande vakvereenigingen van werklieden, aan welker Besturen nog geen circulaire in verband met dezen statistischen arbeid werd gezonden, hiermede dringend uitgenoodigd, van haar bestaan mededeeliDg te doen en de namen (deze worden niet gepubliceerd) en adressen van hare Voorzitters en Secretarissen op te geven aan het adres: Centraal-Bureau voor de Statistiek te 's-Gravenhage. Zoodanige kennisgevingen kunnen als dienst, vrij van portaan het genoemde adres worden verzonden. Aan alle vakvereenigingen, welke door het verstrekken van inlichtingen tot de samen stelling van deze statistiek meewerken, zal, op haar daartoe strekkend verzoek, na de ver schijning van het werk een exemplaar worden toegezonden. Gemengd Nieuws. In een schoorsteen verhongerd. Den 2en Mei verdween in New-York een zesjarig meisje, en alle moeite om het weer terug te vinden was vergeefs. Men geloofde reeds, dat zij vermoord zon zijn. Thans is haar lijk in den schoorsteen van de ouderlijke woning gevonden. Sedert eenige dagen bemerkte men in het huis een verpestende lijklucht, het onderzoek leidde toen tot de ontdekking vaD het lijkje. Waarschijnlijk is de kleine, bij het spelen op het platte dak, op den schoorsteen ge kropen, daarin gevallen, om er den honger dood te sterven. Te Achel, even over de Noordbrabantsch- Belgische grens, is de 50-jarige Maria Tollong levenloos te bed gevonden. Op de nog smeulende bedstede ontdekte men haar ver koolde lijk. Kruier-Burgemeester. De jongeto burgemeestersverkiezingen in Frankrijk hebben te Dyon een stationskruier op het gemeentelijk kussen gebracht. Het ligt voor de hand, dat de nieuwe ^edelachtbare", die kort geleden nog valiesjes en pakjes sjouwde, het mikpunt is van spot. De Figaro zegt in staat te zijn gesteld, een beschrijving te geven van het debuut van den nieuwen burgervader. Dadelijk begon bij op het stadhuis eenige verbeteringen in te voeren. Zoo verscheen voor de burgemeesterskamer een soort schijf, zooals bij sommige spoorwegovergangen staan, met de woordenMijaheer de burgemeester is open of gesloten. De stoeien der gemeenteraadsleden werden dadelijk anders gerangsohikt en laDgs do wanden werden bordjes aangebracht: Wet houders G plaatsen", »Ledon 32", x>Niet meer dau 0 personen op elke bank". Een gedeelte was voor niet-rookers. In de trouwzaal stak burgemeester Barabant zgn eerste ambtelijke redevoering tot een pasgehuwd paar als volgt af Jorge echtelieden I Twee reizigers, twee stuks bagage. Ingeschreven op hetzelfde regu, zult gij voortaan door het leven zij san zij gaan. Ge hebt juist uw handteekening voor het rondreisbiljet geplaatst; bedenk echtgenoot, dat, door het gewicht van een jonge vrouw op u te nemen, gij de verantwoordelijkheid dezer colli draagt; gij zgt voor het behoorlijk vervoer verantwoordelijk. Moge in uw huis houden het compartiment »heeren" en »dameB" steeds oven vol blijven. En nu vertrekt echtelieden, en geen botsingen. Na afloop van de huwelijksvoltrekking maakte burgemeester natuurlijk zelf de rijtuig- portiertjos open en luidde af. TBLBOBiHKHN. Middelburg, 1 Juni. Ia de hedenmiddag alhier gehouden ver gadering van aandeelhouders der Zeeuwsche hypotheokbank werd het verslag van 1903 goedgekeurd. Herkozen werden als commis sarissen mr. A. P. A. C. Baron van der Borch van Yerwolde te Arnhem, W. C. de Ylaming te Amsterdam. Tot leden der oommissie, belast met het nazien van de balans-winst en verliesrekening, werden benoemd de heeren J. Snoep Jr., A. J. A. Looyen, P. W. H. de Kam te Middelburg, tot plaatsvervangende leden de heeren H. P. den Bouwmeester te Middelburg, H. Roelof te Cortgene en H. J. van Lis te Goes. 'bGravenhage, 1 Juni. De Tweede Kamer heeft het Drankwet debat voortgezet. Aangenomen werd met 44 tegen 33 stemmen het artikel betreffende de facultatieve instelling van plaatselijke commis- siën op initiatief van den gemeenteraad. Bepaald werd, dat de hergunning wordt in getrokken, indien een vergunninghouder, die ziek in oefening blijft, door een ander doet vervangen, zelf langer dan 3 maanden in bet vergunningsjaar buiten noodzaak niet woont in het huis, waarin hot bedrijf wordt uitgeoefend. Door verwerping met 44 tegen 36 stemmen van het amendemont-Boleius is gehandhaafd de bevoegdheid voor plaatselijke commissiën om voor de intrekking een in aanmerking komende vergunning aan te wijzen. De ver plaatsbaarheid der vergunning werd goed gekeurd. HERI.V li. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is bepaald dat de herijk van de maten en ge wichten in 1904 zal plaats hebben in de volgende gemeenten en op den tijd, daarbij vermeld Brouwershaven, ook voor Duivendijke, 6 en 7 Juni. Zonnemaire 8 Juni des v.m. Noordgouwe 8 Juni des n.m. Eikerzee 9 Juni des v.m. Ellemeet 9 Juni des n.m. Reneese 10 Juni des v.m. Noordwelle, ook voor Serooëkerke (Schou wen) 10 Juni des n.m. Dreischor 11 Juni. Haamstede, ook voor Burgh, 13 Juni. Ouwerkerk 14 Juni des v.m. Nieuwerkerk 14 Juni des n.m. Oosterland 15 Juni. Bruinisse 16 en 17 Juni. Zierikzee, ook voor Kerkwerve, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28 en 29 Juli. ZIEBIKZKE. TIJD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. Juni. Maans- I ouderdom. H. W. L. W. 1. 2. 3. 4. 5. Z. G. M. 7. 8. 18 19 20 21 22 e 6.12 24 25 voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. u. m. 4.44 4.59 5.19 5.35 5.59 6.11 6.36 6.48 7.17 7.28 8. 5 8.17 9. 2 9 18 10. 7 10.29 u. m. 10. 4 10.30 10.45 11.17 11.30 11.58 0.22 0.47 1.21 1.36 2.12 2.28 3. 3 3.26 4. 6 Tijd van H. W. te Dordreoht 3,15 uur later. L. W. 5,30 Zeetijdingen Zierikzee. UITGEKLAARD: 31 Mei. De barge »Flower of Essex", kapt. J. Palmer, van Pruisen naar Enge land. [ARKTBEBIOHTEN. Gorinchem, 30 Mei. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 288 runderen, 31 nuchtere kalveren5 schapen205 lammeren, 30 vette varkens en 205 biggen. Handel vlog, voornamelijk voor 't buitenland werd veel gekocht, evenwel met lager prijzen voor kalfvee. Ook de meeste andere soorten gingen lager. Naar wolvee was goede vraag met hooger prijzen. Biggen stug verhandeld. Men besteedde voor: Zware kalf kooien f 190 Af 250, melk koeien f 140 af 220, kalf vaar zen f 130 A f 160, guiste vaarzen f90 A f120, lj-jarige ossen f 80 f 100, pinken f 30 f 60, graskalveren f 20 A f 40, nuchtere kalveren f6 A f 17, vette varkens f 0,19 A f 0,20 per .V K.G., biggen f6 A f 12, schapen f 12 A f 20, lammeren f 6 k f 12. Rotterdam, 31 Mei. Op de veemarkt waren aangevoerd: 13 paarden, 1 veulen, 1176 magere en 798 vette runderen, 229 vette en 293 nuchtere kalveren, 6 schapen of lammeren, 536 varkens en 198 biggen. Koeien en ossen 25 tot 35 ct., stieren 23 tot 28 ct., kalveren 36 tot 46 ct., varkens 17 k 21 ct. per half kilo. Melkkoeien f 105 k f 275, kalf koeien f 160 k f 310, stieren f 65 f 185, pinken f 65 k f 130, vaarzen f 70 a f 165, alles mager veebiggen f 5 a f 9, paarden f 40 a f 100. Nuchtere kalveren, fok- f 14 Af 24, slacht- f 7 A f 12. Door grooten aanvoer en de afwezigheid van vele buitenslagers, ging de verkoop van vette runderen zeer langzaamniettegenstaande dat, werden de beste spoelingkoeien nog 2 cent boven noteering verkocht; alles werd niet opgeruimd. In vette kalveren was de handel traagvele die voor binnenlandsch verbruik waren bestemd, werdon dientengevolge voor export aangekocht. Van stieren was de aanvoer grooter dan de vraag, zoodat deze niet dan met groot verlies waren te verkoopen. Nuobtore kalveren met vluggen handel, in hoofdzaak voor de fokkerij, die duur zgn. Door grooten aankoop voor België van kalf koeien, was de handel daarin zeer geanimeerd en werden zeer hooge prijzen betaald, zoo ook de prima melkkoeien. Met het overige vee op do magere markt ging de verkoop zeer slecht. Weekmarkt te Zierikzee, 1 Juni 1904. BoterprijzenDo Boter is verkocht voor 0,424, 0,474, 0,524 en f 0,55 de 5 Hectogram. Kip-Eieren: De Kip-Eieren zgn verkocht voor f 0,75, f 0,80 en f 0,85 per 25 stuks. Kleine Kip-Eieren voor f 0,50 en 0,60 per 25 stuks. Eend-Eieren voor f 0,90 per 25 stuks. NTOOMBOOTDIENST Juni. Op Zaterdag 4 Juni 1 hopen onze geliefde Ouders JAN TROMPER en MACHELINA PHERNAMBUCQ hunne 25-jarige Echtvereeniging j te herdenken. Zierikzee, 1 Juni 1904. Hunne dankbare Kinderen, Bevallen van een Zoon, A. A. VERKAARTRodoe. Zierikzee, 31 Mei 1904. Heden overleedna een langdurig dooh geduldig lijdenonze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. de Wed. C. van Wouwe- Boogerd in den ouderdom van ruim 75 jaar. Zierikzee, 28 Mei 1904. iC. HENDRIK8E- van WOU we. J. C. HENDRIKSE. J. BOOTvan Wouwe. N. BOOT. Botterdam. Wed. CHR. VOS van Wouwe. Do Heer en Mevrouw SNELLEN Mulock Houwer betuigen hunnen harte- lijken dank voor de vele bewijzen van deelneming bg het overlijden hunner geliefdo Moeder en Behuwdmoeder ondervonden. Zierikzee, 30 Mei 1904. Hartelijk dank bij de geboorte van hun Zoon en Dochter aan TH. DE LANGE en Familie, Vrienden en Bekenden. Haamstede, 1 Juni 1904. J. GELEIJNSE. M. GELEIJNSE - -Pimmelaar. Tweede plaatsing. PRO DEO. Bij vonnis der Arrondiesoraents-Rechtbank te Zierikzee van 22 Maart 1904 is het huwelijk, bestaande tusschen PIETER JACO BUS VERHAGE, zonder beroep, wonende te Zierikzee, en JOHANNA OKHUYSEN, zonder beroep, wonende te Zierikzee, thans verblijf houdende te Rotterdam, ontbonden verklaard door echtscheiding, ten verzoeke van eerstgenoemde, met alle gevolgen reohtens. De Procureur vau den eiscber, D. VAN DER VLIET. BEGRAFENISFONDS „De Herstelde Belangen". Aan belanghebbenden wordt bekend ge maakt, dat de stilstand van contributie, die thans door de daartoe gerechtigde Leden genoten wordt, eindigt met het eind dezor week, en dat alzoo de algemeene door betaling wordt horvat op Maandag 6 Juni a s. Zierikzee, 30 Juni 1904. De Boekhouder, OLIVIER. Sociëteit „CONCORDIA". BALLOTAGE Zondag 5 Juni, 's nam. 1 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 3