Uit Stad SB Provincie. Draak was ingedrukt; de ongelukkige was terstond dood. Het lijk werd aan den achterkant (Wijn straat) per lijkenbrancard het pand uitge dragen en naar Crooswijk overgebracht. Nader vernoemt men, dat het ongeluk werd veroorzaakt doordat de deur zwikte, toen bij het verplaatsen, waartoe zioh ook drie man aan de achterzijde van de deur bevonden, terwijl één met een koevoet de deur verzette, de grond afbrokkelde door de zwaarte van de kluisdeur. Het passief in het faillissement van den heer John M. Maury, gewezen directeur der Handelsbank, bedraagt c. a. f 880,000. Hiervan is f 700,000 schuldig door borg tochten. Andermaal is vannacht ingebroken in de kiosk, staande aan den ingang van het Park. Omstreeks kwart over éónen zag de agent van politie Kleinman, dienstdoende aan den poet Heuvel, in die buurt een onbekend gebleven persoon hard wegloopen. Naderbij gekomen vernam bij geritsel en zag hij door een ruit, welke aan do achterzijde van de kiosk was ingeslagen, een jongen kruipen, die bij onderzoek bleek te zijn de 17-jarige Duitsche zeevisscher K. W., uit Stettin, thans zonder schip alhier. Hij werd in bewaring gesteld op het politiebureau Witte de With- straat. In de nabijheid werd nog gevonden een zak, waarin tabletten ohocolade, drie leege kogel fleschj es en vier melkglazen. De mede-filiaalhouder, J. D., van de Rand's American Diamond Palace, gevestigd Hoogstraat no. 270 alhier, is gevlucht, nadat hij, eigenmachtig, de vrijheid had genomen om den verkoopsprijs der artikelen in den winkel van de door hem vertegenwoordigde Maatschappij, f 3 lager te stellen prijs verlaging waardoor de onderneming groote schade heeft geleden. Door de activiteit van het bedienend personeel is hij er echter niet in geslaagd zich een groot bedrag van de gelden meester te makeD, want men had de kasgelden reeds bij een bankier ondergebracht. Thans bericht men dat de ontrouwe filiaalhouder te Berlijn is gearresteerd en dat daardoor belet is een poging om te Hamburg een zelfde truc uit te halen. Zierikzee, 1 Juni. Maandagavond ver gaderde ten huize van mej. de wed. Kanaar het Departement Zierikzee der Maatschappij van Nijverheid. De heer Ch. W. Yermeys opende de schaars bezochte vergadering, en deelde mede, dat de bestuursleden, de heeren Olivier en Iman J. van der Have, wegens ongesteldheid ver hinderd waren de vergadering bij te wonen. Hierop werden door den secretaris, den heer H. J. van Nouhuys, de notulen voorgelezen, die door de vergadering werden goedgekeurd. Voorlezing werd gedaan van de rekening, die, in handen gesteld van de heeren Polak en Korsten, door deze in orde werd bevonden, en vervolgens door de vergadering in ontvaDg en uitgaaf tot een bedrag van f 376.035 werd goedgekeurd. De door de verschillende commissiën in gediende rapporten betrekking hebbende op de verzekering tegen werkeloosheid, het middelbaar technisch onderwijs, het ontwerp- tariefwet, en de vraag betreffende gasmotor en stoommachine werden voorgelezen, en gaveD aanleiding tot min of meer langdurige dis cussie Q. Tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering werd de heer Ch. W. Vermeys benoemd. Nadat nog de agenda der Algemeene Ver gadering besproken waren, werd door den voorzitter de vergadering gesloten. De uitslag van de gisteren gehoudene stemming voor een lid van den Gemeenteraad is, dat 680 stemmen werden uitgebracht, waarvan op zich vereenigde: De heer H, C. van den Ende 486; A. Timmerman Cz. 151; en G. J. LuDenberg Sr. 104. In het stembureau I waren 288 geldige stemmen uitgebracht, waarvan verwierven de heer H. C. van den Ende 170; A. Timmerman Cz. 69; en G. J. Lunenberg Sr. 49. In het stembureau II waren 373 geldige stemmen uitgebracht, waarvan verwierven de heer H. C. van den Ende 236; A. Timmerman Cz. 82; en G. J. Lunenberg Sr. 55. In het geheel zgn 680 stemmen uitgebracht, waarvan 19 van onwaarde waren. Het aantal kiezers voor den Gemeenteraad bedraagt 889. Op de heden alhier gehouden paarden markt waren aangevoerd 167 paarden van verschillende kwaliteit en leeftijd. De prijzen liepen van f 100 tot f 500. Er waren veel buitenlandsohe kooplieden, waardoor de handel levendig was en veel verkocht werd. Voor de hedenavond te houden verloting zgn 12 paarden aangekocht. Nabij het marktplein waren vele kooplui met verschillende waren uitgestald, hetgeen aan het geheel een levendig aanzien gaf. Dat deze markt wederom veel drukte in onze stad gaf, laat zioh begrijpen. In het Dordrechtsch Nieuwsblad van Dinsdag 31 Mei komt het volgende bericht voor Een niet dikwijls voorkomende gebeurtenis had Zondagmiddag 12 uur plaats op het perron van het station alhier. De heer P. Evortso (geb. te Kerkwerve), vice-voorzittor der openbare volksleeszaal «Nieuw Levon", vertrok met den trein van 12.27 naar Til burg, waar hij benoemd is aan de Centrale Werkplaatsen der 8. S. Op het perron waren aanwezig, behalve vele vrienden, konnissen en leden der leeszaal, het bestuur dezer inrichting. De president wijdde den vertrekkendo eenige waardeerende woorden en bood hem namens de bestuursleden der leeszaal, als blijk van sympathie een portemonnaie met gouden sluiting aan, waarop de secretaris Evertse als mede-bestuurslid en vriend in een korte toespraak herdacht. De aangesprokene dankte zeer geroerd voor de vriendschap, die hij van allen, 3£ jaar, dat hg in deze stad verblijf hield, mocht ondervinden. De aan gename herinnering daaraan zou hem zijn geheole leven bijblijven. Met een handdruk werd vervolgens van allen afscheid genomen. Met ingang van 1 Juni zijn in Zeeland bevorderd tot kommies 2e kl. de kommiezen 3e kl. bg 's rijks belastingen P. N. Faber te Axel, C. den Toom te Breekens, D. C. van der Hooft te Aardenburg, gedetacheerd te Veldzigt, K. Molenaar te Vlissiugen (stad) en A. Sonnevijlle te Hoedekenskerke, gedetacheerd te Aarden burg. De kommies-ontvanger A. L. Atzema te Roodeoluis is verplaatst naar Caberg; met de tijdelgke waarneming van het grenskantoor St.-Kruis is belast de kommies 2e kl. J. A. M. C. Molgn te Wernhout, ingaande 1 Juli a.s. Bg het examen voor candidaat-gemeente- secretaris slaagde o. a. de heer A. de Ridder van Veere, thans ambtenaar ter secretarie te Velsen. Bg Kon. Besluit is aan den heer J. de Kater te 's-Gravenhage vergunning verleend tot het aannemen der versierselen van Ridder der Orde van de Kroon van Italië. De Sohietvereeniging «President Steyn" te Oostburg zal, op 30 en 31 Juli, 6 ea 7 Augustus een prov. schietwedstrijd houden, waarvoor verschillende medailles of kruizen als prijzen zullen worden uitgeloofd. Er zal geschoten worden met scherp, Marga- en cylindergeweer, reep. op 150, 20 en 12 meter. Men schryft ons uit Antwerpen, d.d. 30 Mei: Gisteren hadden hier de kiezingen plaats voor den Senaat of Eerste Kamer? Er moesten zes senateurs gekozen worden, waar voor twee lijsten waren aangeboden, eene katholieke en eene liberale. 40,525 kiezers waren opgeroepen om hunne stem uit te brengen, waarvan 23,079 met ééne stem, 10,267 met twee stemmen en 7,179 met drie stemmen, samen dus 65,150 stemmen; 117 stembureelen waren over de 10 wgken der stad verdeeld. De grootste kalmte heerschte overal, het scheen, dat de uitslag op voorhand beslist was, n.l. dat de vier katholieke en twee liberale senateurs zich als herkozen mochten aanzien. Dit was echter het geval Diet. De liberalen behaalden buiten verwachting meer stemmen dan men gedacht had. De uitslag was in de stad 27,085 voor de katholieken en 33,710 voor de liberalenin het geheele arrondissement de stad bijbegrepen 59.644 stemmen voor de katholieken en 48,478 stemmen voor de liberalen. Wegens de evenredige vertegenwoordiging moesten de katholieken eenen zetel afstaan en zal dus de afvaardiging van Antwerpen voortaan bestaan uit 3 katholieken en 3 liberalen. Ook op enkele andere plaatsen leden de katholieken verliezen. In het geheel verloren zij voor de Kamer van Volksver tegenwoordigers 7 zetels en wonnen er 2. De liberalen wonnen 9 zetels en verliezen er geen enkel. De socialisten verloren 5 zetels en wonnen er 1. De Kamer zal das samengesteld zgn als volgt: katholieken 91, liberalen 43, socialisten 30, christ. democr. 2. De katholieke meerderheid bedraagt dus nog 16 stemmen. Voor den Senaat verloren de kath. 2 zetels, en zal daardoor de meerderheid nog 8 of 10 stemmen bedragen. Staveni8se. Volgens den alhier van wege het K. N. Meteorologisch Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter viel er alhier in Mei 71.9 m.M. regen (in 9 af- tappingon), tegen 40.7 in 190344.7 in 1902 en 12.9 in 1901. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 770, de laagste 754 m.M. Goes. Geen nuttiger instelling dan die tot het verstrekken gedurende de wintermaanden van gezonde, warme, voedzame spjje aan minderbedeeidon. In tegenwoordigheid van het Dagelgkech Bestuur deed de commissie voor deze bedeeliDg haar jaarlgksche rekening en verantwoording. Behalve de gewone bedeeling hadden nog drie extra-giften plaats van brood en spek, verstrekt door liefdadige ingezetenen. De heer Van den Bout heeft wegens drukke bezigheden gemeend voor het lidmaatschap dezer commissie te moeten bedanken. De afgeloopen winter was voor de bedeolingscommissie niet ongunstig geen langdurige en aanhoudende vorst stremde langen tijd do werkzaamheden, terwijl de groote hoeveelheid erwten, die moesten worden uitgezocht, aan vele gozinnen een flinke vor- dienste verschafte. Er werden in het geheel uitgereikt 13171 portie's voedzame spijs, waarvoor zgn gebruikt 30 mud groene erwten, 730 kilo inlandsch spek, 480 kilo brood, 77 kilo rijst en 163 kilo gort. Do uitgaven voor een en ander beliepen f 1307.62, terwijl door de ingezotenen was bygedragen f 1439,195. Do burgemeester dankte de loden der commissie zeer voor hunne goede zorgen en beval hun de belangen der minderbedeelden ten zeerste aan. Heden (Dinsdagavond), werden de in gezetenen vergast op een reclame-tocht van het Heilsleger. De officieren, in vier rgtuigen, gevolgd door een fanfare-corps en alles om stuwd door een talrijke troep nieuwsgierigen, riep nog al wat volk op de been. Middelburg, 30 Mei. Zaterdag, in den voor-a7ond, is in het Nauw van den Wal alhier de 62-jarige ongehuwde vrouw J. C. v. P. bij het schoonmaken der ruiten der eerste verdieping van baar woning uit het raam gevallen en op de stoep terecht gekomen. De vrouw overleed bijna onmiddellijk aan de gevolgen vau dezen val. Men vermoedt, dat een tijdelgke duizeling, iets waarvan de vrouw meer last had, de oorzaak is van dit ernstige ODgeval, dat in de buurt nog al ontroering verwekte. Met ingaDg van 1 Juni a s. is benoemd tot agent van politie 3e klasse alhier L. Tam boer te Dirksland. Maandagmiddag had op het Molenwator alhier een zeldzaam voorval plaats. Een milicien, die op het exoercitie-veld door een sergeant geoefend werd, kreeg het op een gegeven oogenblik te kwaad en wierp zgn geweer neer met de woorden Ik ver het; doe het zelf'. De jonge man had zich zoodanig overstuur gemaakt, dat men hem in de gasfabriek binnenbracht om weer wat op zijn verhaal te komen. Men zegt dat plagerij van den betrokken sergeant de oorzaak is van het voorval. Een streng onderzoek schijnt dan ook hiernaar te zgn ingesteld. Ia een gisteren (Dinsdag) avond ge houden algemeene vergadering van de Ver- eeniging «De Ambachtsschool" te Middelburg word het jaarverslag over 1903 uitgebracht, waaruit bleek de voortdurende noodzakelijk heid tot stichting van een nieuw gebouw, waarvan de plannen thans gereed zgn. Mede- gedoeld werd dat het dagelgkech bestuur der gemeente Middelburg niet ongenegen is mede te werken tot verwezenlijking van dit plan. Den heer J. C. Cleuver, directeur van do ZaDgvereenigiDg «Tot Oefening en Uit spanning" alhier, wiens zilveren jubileum als directeur van deze Vereeniging gelijktijdig wordt herdacht met het 70-jarig bestaan van »T. O. en U." werd hedenmiddag in de concert- en gehoorzaal een prachtig souvenir aangeboden, als blijk van erkentelijkheid voor hetgeen hij gedurende zijn directeursschap in bet belang der Vereeniging heeft gedaan. Het geschenk werd met een hartelijke toe spraak aangeboden en was vergezeld van een album, waarop de namen voorkwamen van al degenen die er aan hebben bggedragen. AanbestedingenVerkoopimgen ens. Ten verzoeke van den heer W. F. K. Lenshoek is heden te Goes aanbesteed het bouwen van een landbouwschuur in den Sint- Pieterspolder. Er waren elf inschrijvers. Het werk is gegund aan den laagsten, den heer J. J. Dronkers te Kapelle, voor f 12469. Door het bestuur van de waterkeering van het calamiteuse waterschap Oud- en Jong- Breskens is te Breskens aanbesteedhet herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1905 van de aarde-, kram-, rgs-, steenglooiiDg- en paalwerken aan de water- keering van bovengenoemd waterschap. RamiDg f 11.930. Minste inschrijver was de heer J. Linden- bergh Cz. te Wemeldinge, voor f 11.930. Landbouw en Veeteelt. Kolijnsplaat, 30 Mei. Heden vergaderde de afdeeliDg Noord-Beveland van de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw. Nog zelden waren zooveel leden opgekomende voor- en achterzaal van den heer Riemens waren geheel bezet. Voorzitter was de heer Van Langeraad, door wien met een woord van welkom voor de opgekomenen de vergadering werd geopend. Onder de ingekomen stukken kwam voor een schrgven van het hoofdbestuur, waarin werd medegedeeld, dat een som van f 12.50 is beschikbaar gesteld voor inenting van varkens met serum. Heeren veeartsen kunnen voor de inenting per stuk niet meer dan 30 cent berekenen. Van het gemeentebestuur van Kortgene is ingekomen een schrgven, waaruit blijkt, dat afwijzend beschikt wordt op een verzoek tot het plaatsen van een scheering aan den dijk van den Stadspolder te Kortgene. De voorzitter merkt op, dat de begrooting voor die plaatsing z. i. veel te hoog was genomeD, men zou voor f 200 zoo iets kunnon hebben door het plaatsen van perkoenpalen met zwaar ijzerdraad. De voorzitter stelt voor, nogmaals een adres in te zenden. Hiertoe wordt besloten. Bij monde van den voorzitter wordt daarna verslag gedaan van het verhandelde in de hoofdbestuurs-vergadering vaa 7 April 1.1. Nu volgt de benoeming van een penningmees ter in plaats van den heer Du Claux, die door vertrek naar elders als zoodanig ontslag nam. De voorzitter breDgt een woord van hulde en dank aan den heer Du Claux en hoopt, dat het hem welga; de heer Du Claux dankt. Het stemburoau bestaat uit de heeren Van Gorsel en Ridder. Wordt gekozen met 48 rtemmen, de hoer S. J. de Regt te Wissonkerke, die de benoeming aanneemt, waardoor hot noodzakelijk wordt ia plaats van laatstgenoemde een bestuurslid te benoemen. Hiertoe wordt gekozen de heer P. Verburg te Kamperland met 71 stemmen; de heer Verburg neemt het aan. Tot plaatsverv. afgevaardigde naar de hoofd- beBtuurs-vergaderiDg wordt hierop bij acclamatie benoemd de hoer S J. de Regt. Nu volgt bespreking, waar in 1905 de algemeene vergadering met tentoonstelling zal worden gehouden. Met daverend applaus wordt een bestuursvoorstel aangenomen om hiervoor Kortgene te nemen. Bij de rondvraag zegt de heer Van Gorsel, dat in den zomer gedurende eenigen tijd slechts één spoorboot vaart, en waar die Maatschappij een subsidie ontvangt van f 24000 zou spreker willen, dat die Maatschappij door Gedeputeerde Staten werd gedwongen om den dienst geregeld te doen plaats hebben. De voorzitter antwoordt, dat het reeds werd verzocht, doch dat dit niet heeft gebaat. De heer Vau Gorsel stelt voor, nogmaals een adres in te zenden. Ook die scheering, zoo straks besproken, behoort door de provincie te worden geplaatst. Na de Bluiting, die nu volgt, zegt de voor zitter nog, dat bij den heer Du Claux altijd nog in kas is een bedrag van f 10, waarmee laatstgenoemde niet weet, aan wien die af te dragenvroeger n.l. was er een vereeniging van landbouwers, die suikerbieten verbouwen, van welke vereeniging nu geen leden moer bekend of niet alle. De heer Du Claux was daar penningmeester van en had bovengenoemde som nog in kas. Er wordt bij acclamatie besloten die gelden te storten in de kas van de afdeeling. WITTE HAGE. Woensdag den 22sten Juni zal de Vereeniging «Het Nederlandsch Rundvee stamboek" des voormiddags 11 uur in het «Haagsche Koffiehuis" te Utrecht een al gemeene vergadering houden. De afdeeling Zeeland der Vereeniging «Het Nederlandsch Rundveestamboek" zal a.s. Vrijdag den 3den Juni dos voormiddags te 11 uur in ééa der lokalen van «De Prins van Oranje" te Goes een algemeene vergadering houden. BfiOUTSZAKGR. Aan de gebroeders Van Hoyteraa te Delft, die zich Donderdag voor de Haagsche rechtbank zullen hebben te verantwoorden, wordt ten laste gelegd, dat zij zich hebben toegeëigend of ten eigen bate aangewend: in September 1902 eenige Portugeeeche effecten aan verschillende personen toebehoorendein Juli en Augustus 1903 verschillende pand brieven, hun door bypotbeekmaatschappijen ten verkoop en ter plaatsing opgegeven voorts in de jaren 1901, 1902 en 1903 verschillende effecten, hun door de spaarbank te Delft op beleening gegeven en in October 1903 verschillende effecten ter waarde van 5700 gulden. Aan één der beklaagden, J. G. van Hoytema, wordt bovendien ten laste gelegd, dat bg effecten, welke bij voor eene dame (wier fortuin bg administreerde) had aangekocht, in onderpand heeft gegeven van de rekening, welke de firma Van Hoytema bij de Bank te Amsterdam had. Een 30-tal getuigen zijn gedagvaard, onder welke eenigen door den verdediger der boklaagden, mr. M. P. G. Kappeijne van de Coppello. KEBHRIKIIW». Beroepen bg de Geref. Gem. te Zierikzee, ds. F. G. Petersen te Veendam. Beroepen bij de Geref. Gem. te Ierseke ds. Hg'da te De Leek. Kerkwerve. Alhier heeft de collecte voor de zending opgebracht de som van f 3,04. O N D K B W IJ H. Men deelt ons mede, dat Zondag 1.1. in de Roomsch-Kath. kerk te Oud-Vossemeer is medegedeeld, dat zal opgericht worden een Katholieke school voor gewoon lager onder- wge, waardoor ODgeveer 80 leerlingen de O. L. school zullen verlaten. Te Oude Tonge bestaat de voordracht voor ocderwgzor uit do heeren Woittiez te Oud-VoBsemeer, Perrels te Veere en Janse te Zuid-Beierland. ALGEMEENE VERGADERING van de Stoomzuivelfabriek «Luctor et Emergo", in liquidatie, ge houden den 30sten Mei, in het •Hotel Kloet" te Brouwershaven. De voorzitter, de heer C. J. Boogerd, opent de vergadering, die, zooals hij mede deelt, als spoedeischend is belegd, leest de gegevene volmachten voor, vraagt de goed keuring der vergadering voor de aanwezigheid van den heer mr. Van Renterghem en den verslaggever van dit blad, die verleend wordt, en verzoekt den secretaris, den heer J. W. Gast, de notulen van het verhandelde in de vorige vergadering voor te lezen, van welke taak deze zich kwijt. De heeren Vis en Klompe beklagen zich over een omissie in de notulen, die, nadat mr. Van Renterghem het door hem gosprokene gereleveerd had, wordt aangevuld. In die aanvulling, hierop neerkomend, dat do kosten van het eerste proces komen ten laste der Vereeniging. vindt do heer Hocke Hoogen- boom aanleiding op te merken, dat die meening niet jaist was, wijl het Gerechtshof te 's-Hage aan hot nieuwe bestuur den eisch tegen het oude bestuur ontzegd had, omdat voor het voeren van het proces geen machtiging der Algemeene Vergadering gevraagd was, dat het in de kosten werd veroordeeld en dat een latere machtiging van het nieuwe bestuur geen recht van verhaal op de Vereeniging gaf. De tgd zou leeren, wat iu dezen waar heid was. De heer mr. Van Renterghem betoogt, dat de verplichting om de kosten te betalen op de Vereeniging rustte, en dat, daar die kosten reeds betaald zgn, de bedreiging van den hoer Hocke Hoogenboom geringe betookenis heeft. Na nog eenige discussie werd door den voorzitter aan de orde gesteld de kwestie met den heer M. C. de Crane, die de Ver eeniging tegen 31 Mei tot betaling van ciroa f 8000 gedagvaard heeft. Hij geeft het woord aan mr. Van Renterghem. De heer mr. Van Renterghem stelt in 't licht het verschil tusechen deze en de vorige zaak. Voorheen was de Vereeniging de aan vallende partij, nu is zg Diet de eischende, maar de zich verwerende partij. De Ver eeniging en de heor De Crane stonden met elkander in rekening-courant. Ten name van de Vereeniging zgn bij den heer De Crane gelden opgenomen, die met inbegrip van de rente pl. m. f 8000 zullen beloopen. Nu is de vraag: moet de Vereenigiog dat bedrag betalen. Is zg daartoe wettelijk of zedelijk verplicht? Naar aanleiding van dit geschil, dat tot dit moment is blyven rusten, zgn op verzoek van het bestuur de boeken in handen van een accountant in Den Haag gesteld om te onderzoeken, of bet geld aan den heer De Crane verschuldigd is. Uit het rapport, dat door den accountant is uitgebracht, blgkt, dat als er geen kasgelden waren om de leveranciers te betalen, er kas gemaakt werd, en dat dit gesohiedde door den heer Mulder, die hiervoor bij den heer De Crane geld opnam. Nu rgst de vraag, moet de Vereeni ging het opgenomen bedrag inclusief de rente betalen, moet Mulder, of moeten zg het doen, die Mulder machtigden het geld op te nemen. Nu schrgven de statuteD uitdrukkelijk voor, hoe en op welke wgze geleend moet worden. Gelden mogen opgenomen worden, als de algemeene vergadering daaraan haar goed keuring hecht. Die goedkeuring is echter niet gevraagd. Tot tijdelijke aanvulling van de kas kan echter ook op andere wgze worden ge handeld. Dan moet de Commissie van Toezioht haar goedkeuring verleenen. En deze is daarin ook niet gekend. Op juridieke gronden zal de rechtbank de vordering afwijzen, 't Is beet mogelijk, dat de heer De Crane dat geld to vorderen heeft, maar dan is Mulder de aan sprakelijke persoon. Nu is er een middelweg te kiezen. Aan mr. De Witt Hamer, den advokaat van den heer De Crane, zou kunnen voorgesteld worden do zaak te schikken, door aan den heer De Crane vanwege de Vereeniging oen zeker bedrag te geven, terwgl dan het resteerende door de heeren, die aansprakelgk zgn, zou moeten aangevuld worden. Hij heeft aan den heer De Crane voorgesteld f 4500 te betalen onder voorbehoud, dat de vergadering zijn voorstel zou goedkeuren. De heer De Crane heeft deze propositie van de hand gewezen. Hij gelooft, dat de geheele aotie zal worden afgewezen, od dat de kans het proces te verliezen zeer gering is. Processen zgn evenwel altgd risquant. Nu moet de ver gadering beslisseD, of de Vereeniging het proces zal voeren, of het bedrag fourneeren. Bemiddeling heeft de heer De Crane van de hand gewezen. Dus öf de f 8000 betalen, of procedeeren. De kans 't proces te winnen ia zeer groot. Het bestuur vraagt nogmaals de machtiging van de vergadering om te proce deeren. Uit het hierop volgend debat stippen wij slechts hot voornaamste aan, daar wij, indien we alles wilden weergeven, wel een drie Nieuwsboden zouden kunnen vullen. De heer D. Hooke beweert, dat de heer Klompe de schuld der aansprakelgkheid op den heer Van den Bout wil schuiven, maar dat de heer De Crane hem gezegd heeft, dat de heer Klompe mondeling den heer De Crane gemaohtigd heeft den heer Mulder de gelden ter hand te stellen. D6 heer Klompe vraagt den heer D. Hocke, of hij durft volhouden, dat de heer De Crane hem gezegd heeft, dat bij, Klompe, den heer De Crane daartoe machtiging gegeven heeft. De heer D. Hocke houdt dit pertinent vol. »U kunt het voor de rechtbank brengen, maar ik durf dat beëedigen". De heer Van Renterghem gelooft, dat het beter is de veete tusschen het oude en het nieuwe bestuur te laten rusten. Wat betreft, dat de heer Klompe mondeling den heer De Crane tot uitbetaling zoude gemachtigd hebben, ook hg had dat vernomen. En als de heer De Crane zegt, dat do heer Klompe de machtiging mondeling verleend heeft, en de heer Klompe ontkent dit, dan is dat een geschil tusechen deze beide. Het versterkt hem eohter in de meening, dat de Vereeniging niets te betalen heeft. Verliest nu de heer De Crane dit proces, dan is het een zaak van hem om te weten, wien hij moet aan spreken. Hg geeft het bestuur in overweging in stemming te brengen of al of niet dat proces mot den heer De Crane zal gevoerd worden, dan wel of uit eigen zak dat geld zal moeten betaald worden. De vergadering moet nu beslissen, of verweer zal gevoerd worden tegen den eisch van den heer De Crane,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2