Naar wij vernomen «al op hot laatst dezer week, ter vervanging der Schelde I", eene geheel nieuwe stoomboot in de vaart gebracht worden tusschen deze stad en Rotterdam. Do nieuwe boot is gebouwd voor rekening der stoombootreederij v/h. J. A. van der Schuijt, aan de werf der firma Boele Pot te Bolnes; zij is grooter van afmetingen dan de «Sohelde II", terwijl eene andere ver deeling en inrichting is aangenomen. De maohine van 360 I. P. K. en de twee stoom ketels, die elk afzonderlijk gebruikt kunnen worden, zijn geheel onder het dek geplaatst, waardoor meer ruimte is verkregen. Ook heeft de boot een promenade-dek, dat over het deksalon heen, over de geheele breedte, midscheeps is aangebracht, terwijl zij van ruime lste en 2de klasse-kajuiten is voorzien. Onze gemeente verkrijgt alzoo een uit stekend middel van vervoer. Men schrijft ons: Men is nu zoowat in alle districten dezer provincie gereed met het stellen van candi daten voor de Prov. Staten. Hoewel de kans voor de vrijzinnigen om winst te behalen uiterst gering is, zullen zij toch in alle districten aan den strijd deelnemen. Van de anti-liberale districten zal waarschijnlijk wel in Middelburg de strijd het hevigst zijn. Immers in dat district zijn de anti-liberalen gewoonlijk slechts een paar honderd stemmen op hun liberale tegencandidaten vooruit en in 1901 werd daar zelfs nog een liberaal, zij het dan ook met een zeer kleine meerder heid, gekozen. Wat Vlissingqp betreft, ook daar zullen zeer waarschijnlijk de beide aftredende leden, waarvan één kleurlooze en één anti-rev., wel herkozen worden. Der liberalen kans is daar nog geringer dan in Middelburg. In Goes hebben de vrijzinnigen zeker een uitnemend viertal oandidaten gesteld. Vooral nu de katholieken en anti- rev. gezamenlijk optreden, is de verkiezing van de kerkelijke candidaten daar zeker. In Hulst steunen de anti-rev. de 4 aftredende katholieke leden, die daar ongetwijfeld met groote meerderheid hun mandaat hernieuwd zullen zien. In het district Sluis heeft men van anti- rev. zijde nog niets gehoord. De vrijzinnigen zijn daar verdeeld, aangezien naast de drie aftredende liberale ledentwee andere vrijzinnigen zijn gesteld. Nu, die verdeeldheid daar is meer een personen- dan een beginsel- quaestie. In dit zeer overwegend liberaal district kan deze verdeeldheid geen nadeelige politieke gevolgen hebben. Gelukkig is het dat de vrijzinnigen te Zierikzee, waar eerst verdeeldheid dreigde, thans in één gelid zullen optrekken. Het mag verwacht worden dat dit district, van oudsher een bolwerk van het liberalisme, trouw zal blijven aan de vrijzinnige beginselen. In Tholen hebben de anti-revolutionairen en liberalen ieder twee candidaten gesteld. Hoe of daar de uitslag zal zijn, valt niet met beslistheid te zeggen, dooh dat de heer A. Hollestelle (anti-rev.) zal herkozen worden is zeker; vele liberalen toch zullen hem hun stem geven. Haamstede. Begunstigd door het schoonste weder, gaf de Harmonie Witte van Haamstede", ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan, op den Tweeden Pinksterdag het aange kondigde festival. Het terrein, daartoe wel willend afgestaan door den heer M. Bolle Lz., leende zich daarvoor uitstekend, en groote scharen feestgangers, zoo van hier als elders, genoten van de heerlijke natuur, het fraaie weder en de opgewekte muziek. Het festival mag dan ook in alle deelen uitstekend geslaagd heeten. Doch. volgen wij den loop der feestelijkheden volgens het opgemaakte programma. Nadat de drie muziekgezelschappen, die aan het feest zouden deelnemen, te weten »Wilhelmina" van Kolijnsplaat, «Oosterlands' Fanfare" van Oosterland en Oefening en Uitspanning" van Nieuwerkerk, in den loop van den voormiddag via Burghsluis waren gearriveerd, had ten één ure in de Gemeente kamer alhier de offioieele ontvangst plaats van de Besturen der verschillende Vereeni- giDgen met haar vaandels, door ons Gemeente bestuur, vertegenwoordigd door den Burgem. Bolle en den Weth. Yis. De heer Bolle heette allen hartelijk welkom, sprak een toepasselijk woord, hoopte, dat het feest met opgewektheid en genoegen mocht worden gevierd, en bood onder het uitspreken van een heilwensch voor de feestvierende Yereeniging den eerewijn aan. Toen nam de President van de Harmonie ïWitte van Haamstede", de heer C. J. Reisinger, het woord, en bracht in een geestige toespraak dank, zoowel aan het Gemeente bestuur voor de welwillende ontvangst, als aan de drie muziekkorpsen voor de deelname aan dit feest. Met deze plechtigheid was het feest geopend. Yervolgens werd op de Korenmarkt een repetitie gehouden van de door alle gezel schappen uit te voeren feestmarsch. Daarna toog men met volle muziek, en gevolgd door een groote menigte naar Burgh, waar een kort bezoek werd gebracht. Op het feestterrein gekomen werd allereerst de feestmarsch «Souvenir de Haamstede" uitgevoerd, en had te 3 ure de muziekuit voering plaats, waar alle gezelschappen zich lieten hooren. Nadat dit deel van het programma was uitgevoerd, werden door den Yoorzitter der Harmonie de herinnerings-medaljes uitgereikt. De zilveren medalje, uitgeloofd door het Bestuur van Vreemdelingenverkeer te Zicrikzeo, viel bij loting ton deel aan «Oosterlauds' Fanfare". Daarna worden de uitgeloofde geld prijzen bij loting toegekend: aan Wilhelmina" van Kolijnsplaat, directeur de heer G. Francois, f 40; aan «Oefening en Uitspanning" van Nieuwerkerk, directeur de heer P. A. JoDg- mans, f 25, en aan «Oosterlands' Fanfare", directeur de heer N. A. Hottinga, f 15. 's Avonds half acht uur gaf «Witte van Haamstede" op het k la giorno verlichte terrein een concert, dat door een groote menigte werd bijgewoond. Er heerschte den ganschen avond een prettige stemming. Tot laat in den nacht was men genoeglijk bijeen. De leden van de Harmonie kunnen onge twijfeld met veel genoegen op dit zoo gunstig geslaagde feest terugzien, en de 23 Mei 1904 zal zeker een schoone bladzijde vormen in het gedenkboek van «Witte van Haamstede". En met het eindigen van dit feest is ook geëindigd de band zoo nauw verbonden tusschen de Harmonie en haren directeur, den beer J. Spek, die door zijn vertrek naar Ellemeet de leidiog in andere handen heeft overgegeven. Witte van Haamstede herdenkt met groote dankbaarheid zijne krachtige leiding en zijne vele bemoeiingen in het belang der Yereeniging. Moge het hem in zijne nieuwe woonplaats steeds goed gaan Westen-Schouwen. Evenals te Scheve- ningen is alhier uit zee aangedreven een kist, inhoudende 58 pakjes buskruit. Het gevaar lijke goed is door de strandvonderij zoo spoedig mogelijk verkocht. Nieuwerkerk, 24 Mei. Heden namiddag omstreeks 6£ uur arriveerden alhier uit Zierikzee de rechter-commiesaris, belast met de instructie van strafzaken, de substituut- officier van justitie en de beësdigde klerk ter griffie met den inspeoteur der postergen en telegraphie uit Middelburg. Ten huize van den brievengaarder werd afgestapt, waar zg omstreeks een paar uren verbleven. Een en ander schijnt in verband te staan met de vermissing van geldswaarden uit een aan- geteekenden brief, uit Nieuwerkerk verzonden naar Rotterdam. Bruinisse. Zondagnamiddag is een vaar- tuig, genaamd «Sansal III" en met ijzererts geladen, lek gestooten en na in de nabijheid van de tramhaven van den Anna Jacobapolder gesleept te zijn, aldaar gezonken. De opva renden zijn behouden aan wal gebracht. Naar men verneemt, dekt assurantie de schade. Daar door het fraaio weder zich vele wande laars aan het Zijpe bevonden, sloegen velen het langzaam zinken van het vaartuig gade. Door het muziekgezelschap «Excelsior", directeur de heer Joh. F. Theewis, werd op Pinkstermaandag de aangekondigde matinée gegeven. De aanwezigen, niet in te grooten getale opgekomen, genoten van de uitstekende wijze, waarop het gezelschap de verschillende nummers uitvoerde. De heer Krepel komt zeker een woord van dank toe, dat hij door bet bereidwillig afstaan zjjner weide de uit voering mogelijk maakte. Aan de gebroeders Van Popering alhier, die eenige maanden geleden aan den dijk onder die gemeente een torpedo opvischten, is door het rijk als loon toegekend de som van f 250. St.-Filipsland, 25 Mei. Gisterenmiddag deed het muziekgezelschap Concordia" met het nieuwe vaandel een ommegaDg door de gemeente. Bepaald verdienstelijk werden op enkele plaatsen een paar nummers gespeeld. Het publiek, dat in verband met den zooge- naamden 3en Pinksterdag zeer talrgk was, genoot blijkbaar van het goed afgespeelde programma. Scherpenisse, 24 Mei. Het jongetje, dat op de kade alhier van een hoop steenen is afgeduwd, en op zijn hoofd terecht is gekomen, is tengevolge van zijn val aan de govolgen overleden. Tholen, 23 Mei. Het Bestuur van de Stoomtram AntwerpenBergen op Zoom Tholen is in onderhandeling met het Bestuur dezer gemeente over het leggen van een stoomtram op het eiland Tholen, met over brugging van de Eendracht. De heer J. van Gorsel te Poort vliet heeft zioh bereid verklaard de hem van liberale zijde aangeboden candidatuur voor de Prov. Staten te aanvaarden. Goes. Een knaapje van zeven jaren werd door een fietsrijder aangereden en met oon zeer zware hoofdwonde opgenomen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De ploertige wielrijder maakte zich uit de voeten. Te Kruiningen had de Tweede Pinkster dag een muziekfestival plaats, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het fanfare gezelschap «Eendraoht maakt Macht". Uit alle deelen van Zuid-Beveland ware duizenden naar het feestvierende dorp gekomen en er heerschte dan ook een ongekende drukte en zeldzame levendigheid. Een paar dreumesen, leerlingen der H. B. S., hadden zich in het hoofd gezet om wat meer van de wereld te zien. Naar Antwerpen, van daar naar Amerika, San Francisco, Japan, Mandpjoerije misschien wel. Deel nemen aan den strijd tusschen bet blanke en het gele ras. Brr., om kippenvel van te krijgen! Nu, de jeugdige helden hebben 't niet verder gebracht dan Rilland-BathVan daar met hangende pootjes weer naar moeke. Bij moeke is 't dan trouwens ook beter voor dwarshoofden, die nog in de kinderschoenen staan. De Zeeuwscho Werkmanshond telt nu reeds 800 leden. De zetel van don Bond is Goes. Het reglement is goedgokeurd. Het zal worden gedrukt en ter kennismaking gezonden worden aan gelijksoortige ver- eanigingen in Zeeland, met de bedoeling natuurlijk om tot deelneming aan te sporen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. v. d. Linde en A. Sonke van Wolfaartsdijk, J. J. v. d. Peijl en M. Mieras van Ierseke, F. J. Tierio van Goes .en M. Willeboer van Kapelle. Commissarissen zijn M. Weslstrate van Krabbendijke, J. Torbijn van Goes en A. Koet8e van Oudelande. De bijeenkomst op Pinkster-Maandag waarop de vereenigiug werd geconstitueerd, werd bijgewoond door afgevaardigden uit de afdeelingenGoes, Kapelle, Krabbendijke, Ierseke, Oudelande en Wolfaartsdijk. Door de vereeniging tot het houden van veilingen te Goes zijn benoemd tot keurmeesters van de verkochte waren, de heeren J. Pikaar te Ierseke, W. Kooman te WemeldiDge en P. Schrijver te Goes. Middelburg, 25 Mei. In den loop van do maand Juli zal alhier de algemeene ver gadering van de vereeniging voor vakopleiding worden gehouden, De levering van aardappelen voor de soldaten-menages te Middelburg gedurende het tijdvak van 1 Juni tot 15 Juli is opgedragen aan den heer C. Sanderee aldaar, voor f 4 per H.L. Arnemuiden, 23 Mei. Uit deze gemeente is een adres, voorzien van ongeveer 300 handteekeningen van ingezetenen van allerlei stand en gezindheid, aan H. M. de Koningin verzonden, met verzoek om den heer S. van Eenennaam, die met 15 Juli a s. aftreedt, als burgemeester te herbenoemen, ondanks zijn G6 jarigen leeftijd. Aardenburg, 21 Mei. Het paard, waar mede een landbouwerskneebt onder St.-Kruis een rijtoer zou makenkwam kort na diens vertrek op de hofstede terug zonder den berijder. Na eenigen tijd zoekens werd het lijk van den knecht aan den weg liggende gevonden, en daarop naar de woning van den landbouwer vervoerd. Er waren door den ingeroepen geneesheer geen sporen van geweld of door het paard toegebraohte kwetsuren aan het lijk te bespeuren. AanbeitedlnienVerkoop In een enz. Middelburg. Aan het gebouw van het Prov. Bestuur van Zeeland alhier werd heden aanbesteed 1°. het maken en inhangen van 2 nieuwe buiten-vloeddeuren en het uitnemen, herstellen, vervoeren en opbergen van de bestaande buiten-vloeddeuren van de kleine schutsluis van het kanaal door Walcheren te Veero. Raming f 8800. Minste inschrijver was de heer W. Dekker te Veere, voor f 9392; 2°. het vernieuwen van het onderdek en het gedeeltelijk vernieuwen en herstellen van het bovendek van de zuidelijke aanlegponton, aan de westzijde van de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te Ylissiogen, met bgbehoorende werken. Raming f 7050. Minste inschrijver was de heer W. Dekker te Veere, voor f 7010. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 25 Mei. Zaterdag vergaderde ten huize van den heer Yerwer de Ooderlinge Yeeverzekering-Maat8ch. »Draagt Elkanders Lasten". Door den directeur, den heer J. C. van der Maas, werd de 'algemeene vergadering geopend. Nadat door den secretaris-penning meester, den heer J. W. van Oeveren, do notulen voorgelezen, en dezo door de ver gadering goedgekeurd waren, werd door hem rekening en verantwoording van het gehouden beheer gedaan. De jaarrekening, gezien en accoord bevonden door de heeren J. Flohil Jz. en W. ten Haaf, die als commissarissen belast waren met het nazien der kwartaals rekeningen, werd, onder dankzegging aan den secretaris-penningmeester voor zijn accuratesse, in ontvangst en uitgaaf vastgesteld tot een bedrag van f 11942.92. Saldo op de nieuwe rekening van de paardenkas werd f 568.955 gesteld, en op die van de runderenkas f 344,266Hierop werd door den secretaris verslag uitgebracht over het dienstjaar 1903- 1904, waaruit bleek, dat 31 paarden dit jaar verloren of onteigend werden, terwijl dit met 36 runderen het geval was. Tengevolge van het reeds twee malen op do algemeene ver gadering ter sprake gebrachte punt: «tuber- culose", was door den secretaris deze kwestie het vorig jaar ingeleid op de te Goes gehoudene algemeene vergadering der Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw, waar door hem de volgende stellingen zijn verdedigd 1°. volledig onderzoek naar de hoegroot heid van het percontage aangetaste dieren 2°. zoo noodig eischen stellen ter beteugeling; 3°. geheele of gedeeltelijke vergoeding aan de veehouders. Do directeur-generaal van landbouw, de heer Lovink, zeide hiermede geheel te kunnen instemmen, doch voorloopig slechts daar, waar het kon geacht worden broeinesten van tuberculose te zijn. Waar dus in onze om geving slechts sporadische gevallen voorkomen, zullen wij vooreerst op geen vergoeding noch op een diep ingrijpen van regeeringswege behoeven te rekenen. Het ledental steeg tot 315, wat een aan winst vnn 40 leden beteekent. dio op dit oogenblik nagenoeg voor coq half millioen in onze Maatschappij hebben verzekerd, zijnde f 320 000 aan paarden en f 175.000 aan runderen. Het natto jaargetijde eischte vele offers. De agenten De Rijko, Beije en Blom ver vulden steeds met den meeston ijver hun werkzaamheden. Nadat voor het duidelijke en volledige jaarverslag den secretaris door den voorzitter was lof toegezwaaid, werd het bestuursvoorstel^ na ampele en breede discussie, een herschatting in October te houden van paarden van twaalf jaren en ouder, en tevens allen in de gelegen heid te stellen jonge paarden te schatten, aangenomen. De algemeene vorgadoring vereonigde zich met 26 togen 8 stemmen met de beslissing van het bestuur, waarbij op het verzoek van den heer Van 't Hoff, hem eon vergoeding voor geleden schade toe te staan, afwijzend wordt beschikt. Aangenomen wordt het voorstel van hot beBtuur aan don agent De Rijke, wegens de vermeerdering van zijn bezigheden, een ver- hooging van f 25 'sjaars toe te staan. Herbenoemd werden met overgroote meerder heid van stemmen de periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. C. van der Maas, W. ten Haaf en O. D. van der Linde, die zich bereid verklaardon zich de herkiezing te 'laten welgevallen. In de plaats van den heer J. M. Klompe, die zijn ontslag had genomen, werd met bijkans algemeene stemmen tot commissaris gekozen de heer H. van Gorselen, die, tot nu toe plaatsvervangend commissaris, de benoeming aanneemt. De voorzitter wenscht de Vereeniging met de gedane keuze geluk. Tot plaatsvervangend commissaris werd de heer J. Deïst gekozen. Aan de stemopnemers, de heeren Van der Stolpe, F. Koopman en J. Romijn, betuigde de voorzitter zgn dank voor de door hen genomene moeite. Nadat bij de rondvraag de heer F. Koopman nog het woord had gevoerd, werd door den voorzitter de vergadering gesloten, de leden daarbjj krachtig aansporend het hunne te doen, opdat de algemeene vergaderingen zoo talrgk mogelijk bezocht worden. Thans is het officieel programma ver schenen van de algemeene vergadering der «Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland", te houden den 15 Juni te Hulst, en van de tentoonstelling op 16 Juni, waarvan de hoofdinhoud reeds vroeger werd medegedeeld. De feestelijkheden bestaan in eene muziek uitvoering op Dinsdagavond, een concert op Woensdagavond, uitvoeringen van muziek- en zanggezelschappen op de tentoonstelling en muziek en vuurwerk op den avond van den tentoonstellingsdag. Behalve do gewone prijzen zijn door de afdeelingen «Zeeland" van het N. P. S. en van het N. R. 8. en onderscheiden particu lieren vereohillende premiëo in geld en medailles uitgeloofd. RECHTSZAKEN. Do Hooge Raad verwierp het cassatie beroep I. van Machiel Blom, landbouwer te Burgh, die door de rechtbank te Zierikzee tot f 20 boete of 4 dagen hechtenis was veroordeeld wegens het jagen zonder vergunning op het jachtveld van den heer Van der Lek de Clercq, ambachtsheer van Haamstede; II. van Jao van Dam, landbouwer te Noordwelle, veroordeeld door do rechtbank van Zierikzee tot zoven dagen hechtem's wegens het niet beletten, dat honden onder zgn toezicht op eens anders grond wild opsporen. Antwerpen, 24 Mei. De correctioneele reohtbank alhier heeft heden de zaak der aanvaring tusschen de «Uto" en »Huddersfield" op de Schelde, die in de maand Mei van verleden jaar voorviel, onderzocht. Do Nederlandsohe loods Quiet (geb. te Zierikzee), die op de »Uto" was, werd door de rechtbank verantwoordelijk verklaard en, wegens doodslag door onvoorzichtigheid, bij verstek, tot één jaar gevangenisstraf veroor deeld. KERKNIEUWS. Op den Bredaschen katholiekendag, die dit jaar den 28 Augustus te Roosendaal zal worden gehouden, zullen o. a. als sprekers optreden do heeren Th. Buysrogge, kapelaan te St.-Jansteen, en Job. van Waesberghe te Hulst. In de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse is Vrijdag een plaat aangebracht ter herdenking van de eerste-steenleggiDg. Op een zwarton grond wordt in vorguldo letters het feit der eerste-steenlegging door den predikant, den WelEerw. heer Waardenburg vermeld, de datum van het feit, de namen der Kerkvoogden en van den Secretaris, benevens van den aan nemer, den heer Van der Valk. O W B E R W IJ Aan de universiteit te Utrecht is bevorderd tot semi-arts de heer J. J. van der Harst, van Middelburg. De raad van Veendam besloot, met 10 tegen 3 stemmen, een gehuwde onderwijzeres, mej. G. BiezeUllmann, tegen 1 Juli eervol ontslag als zoodanig te geven, omdat men een onderwijzeres-moeder niet wenschelijk acht in de school. De kosten van waarneming tot 1 Juli wegens zwangerschap komen ten laste der ontslagene. Foil ea T I ©g ruft©. Zonnemaire. Met iogaDg van 1 Juni a.s. is benoemd tot brievengaarder te Serooskerke (Walch.) de beer C. P. van Daloen, in gelijke betrekking albier werkzaam. SPORT. Gymnastiek. Op den Tweeden Pinkster dag werden te Oost- en West-Souburg (bij Middelbarg) tumfeesten gegeven, uitgaande van hot Walchereche propaganda-comitó. De foesten slaagden geheel naar wensch, dank zij het prachtige weer. Duizenden waren naar Souburg getogen en de stoomtrams zoowel als do barges waren telkens overvol. Aan alle deelnemende vereenigiDgen werd een herinnerings-medaille aangeboden. HARKTBERIOHTEN. Gorinchem, 23 Mei. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 200 runderen, 1G nuohtere kalveren, 7 schapen, 261 lam meren, 23 vette varkens on 880 biggen. Met het oog op don feestdag was de aan voer heden flink te noemen. Zwaar kalfvee, inzonderheid kalfkoeien, werden tot zeer hooge prijzen omgezet, zoo ook melkkoeienandere soorten matig. Nachtere kalveren zoowel als graskalveren benevens wol vee, waarvan de aanvoer toeneemt, stjjgend. Biggen werden vlug verkooht tegen vorige prijzen. Men besteedde voor Zware kalfkoeien f 310 af 360, melk koeien f 150 af 220, kalfvaarzen f 140 f 220, guiste vaarzen f 120 f 140, 2£ -jarige ossen f 120 f 160, 1|-jarige ossen f 90 k f 130, pinken f 30 a f 80, graskalveren f 25 a f 40, nuchtere kal voren f 6 a f 18, vette varkens f 0,17 k f 0,21 per K.G., biggen f9 A f 12, schapon f 18 a f 22, lammeren f 6 A f 12. Rotterdam, 24 Mei. Op do veemarkt waren aangevoerd 34 paarden, 1015 magere en 695 vette runderen, 224 vette, 198 nuch tere kalveren, 190 schapen of lammeren, 357 varkens, 146 biggen. Koeien en ossen 25 tot 36 ct., stieren 25 tot 30 ct., kalveren 35 tot 50 ct., schapen 20 tot 35 ct., varkens 18 tot 21 ct., en lichte varkens voor export 17 k 17£ ct. per kilo. Melkkoeien f 105 af 255, kalfkoeien f 160 a f 260, stieren f 65 A f 185, pinken f 65 a f 110, vaarzen f 70 a f 175, alles mager vee, biggen f 5 a f 9, paarden f 40 f 100. Nuchtere kalveren, fok- f 14 f 25, slaoht- f 8 A f 12. Handel in vette runderen zeer goed, vooral in de spoelingafdeeling, waarvan de beste 2 a 3 ct. boven noteering werden verkocht. Ook de puikete vette kalveren zijn boven noteering verkocht. Export-kalveren zijn in hoofdzaak gisteren op de stallen verkooht; aanvoer heden daarom zeer gering, met goeden handel. In stieren ging door grooten aanvoer weinig om. In varkens ging, niettegenstaande den kleinen aanvoer, de verkoop zeer lang zaam. Wolvee blijft prijshoudend. Nuchtere kalveren met vluggen handel, vooral voor de fokkerij. Op de magere markt was de handel leven dig, behalve in kalfkoeien, aangezien voor het buitenland niet werd gekocht. Goes. Vanwege de Pinksterdagen bepaalde zich de aanvoer van koeien op de veemarkt albier tot zes stuks. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 25 Mei. In de Tweede Kamer werd het Drankwet debat voortgezet. Aangenomen werd artikel 8, bepalende dat bij bestuursmaatregel de eischen worden gesteld met betrekking tot de ruimte, het licht en de luchtvorversching van tappe rijen, welke eischen bij plaatselijke verorde ningen kunnen worden aangevuld. Op artikel 9, verklarende den gemeenteraad o. a. bevoegd voor tappergen het sluitingsuur voor te schrijven, werd verworpen met 44 tegen 29 stemmen het amendementBorgesius om omtrent deze bevoegdheid niets in de wet te bepalen, en verworpen met 46 tegen 28 stemmen het amendementSchaper, strek kende om het sluitingsuur ook op sociëteiten toepasselijk te maken. Benoemd tot burgemeester van Colijns- plaat en Kats, de heer J. W. A. Stüte. 375ste Staats-Loterij. Collecten ait het 2e district van Zeeland. Trekking der 5e klasse van 20 Mei 1904. Pryien van f 70 2591 7111 7791 12759 12775 NIETEN. 7072 7168 7778 10173 10175 12789 17503 17505. Zeetijdingen Zierikv.ee. INGEKLAARD: 24 Mei. De barge «Erio", kapt. W. Williams, van Liverpool naar Pruisen (via Lobith). 25 Mei. De barge «Lord Tennyson", kapt; J. Hoogenbos, geladen met pek, van Engeland naar Pruisen, (via Lobith). VERBETERING. In de advertentie 40-jarige Echtvereeniging JACOB BOOT te Kerkwerve, voorkomendo in ons nummer van j.l. Zaterdag, stond abusievelijk JABOB, dit moet zijn JACOB.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2