ADVERTENTIEN. f 4108,50; Vier kleine polders nihil, f912.83 en alzoo kwaad slot f 912,83; Drie groote polders f 9516,86 en f 9438,23, bate f 78,63; Slabbecoorn f 1060,94sf 1031,69s, f29,25; Oud-Kijkuit f361,19, f 28630, f 74.89; Ldgnit f 1306,07, f 1251,08s, f 54,98s; Vogelsang f 795 07s, f 620.07, f 175,00s; Hikke f 1763,68s, f 1667,16, f 96,52s; Kerke f 923 35s, f 883,02s, f 40 33; Oud- Voseemeer f 2889.15, f 2813,37s, f 75,77s en van het Stoomgemaal f 11407,82s, f 10481,55, alzoo goed slot f 926,27s. Het dijkgeschot voor de polders werd bepaald a. v. perH.A.: Slabbecoorn f 30; Oud-Kijkuit f 5,50; Leguit f 20; Vogelsang f 16; Hikke f7,75; Kerke f6,60; Oud-Vossemeer f 6,60Stoom gemaal (gemiddeld) f 2,80. Aan de beurt van aftreding was als gezworen de heer M. A. Douw, waarvoor de volgendo voor dracht werd opgemaakt: 1°. M. A. Douw, 2°. C. W. Snyder en 3°. L. Knook, allen te Oud-Vossemeer. Verder werd een besluit genomen om aan den machinist van het stoomgemaal, P. den Engelsman, een verhooging van f 50 te geven als jaarwedde, waardoor deze werd gebracht op f 550. Tot heden werd afgemalen tot een peil van 1,50 tot 2 M.bij besluit der vergadering werd dit gebracht op 2,20 M. In de vergadering van de polders van Vrijberghe is benoemd tot dijkgraaf-ontvanger griffier de heer D. J. Ampt Gz., in de plaats van zijn vader die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Scherpenisse, 19 Mei. Een sohoolgaand kind, dat bij zijn grootmoeder verblijf hield, omdat de ouders buiten de gemeente wonen, was ook met vele zijner makkers naar de haven gegaan, alwaar een carrousel werd gelost. Op een hoop met steenen, die aldaar opgestapeld lagen, was het geklommen en daar afgeduwd, zoodat het met het hoofd op den grond terechtkwam. Bewusteloos werd het opgenomen en naar huis gebraeht. Zijn toe stand is niet buiten gevaar. Kolijnsplaat. In deze gemeente heerscht, vooral onder kleine kinderen, een kwaadaardige hoest. Acht kinderen zijn er reeds aan over leden, waarvan twee uit één gezin. Goes. De raadszitting van Dinsdagavond werd, bij ontstentenis van den burgemeester, gepresideerd door de heer D. D. v. d. Bout, wethouder. Van het Gedeputeerd College was bericht ingekomen van goedkeuring der aan te gane leening van de gasfabriek. Benoemd werd, zooals reeds is gemeld, tot gemeente-secretaris de heer G. A. Hajenius te Tessel. De benoemde is sedert 1457 de 57e functionaris. De eerste titularis in dat jaar was de heer Jan Davids. De heer W. Temperman werd benoemd tot voorzitter der financieele commissie. Tot regentes van het gasthuis (vacature mevrouw Van Reigersberg Versluys) werd benoemd mevrouw v. d. Hoek—Warnsinck. Tot lid van de schoolcommissie werd be noemd de heer G. Krol v. d. Hoek en tot lid der commissie tot wering van school verzuim de heer J. A. van Heel. Eindelijk ontspon zich eene zeer geanimeerde discussie over het voorstel van den heor Dekker, tot het tegengaan van de schandaal- colportage langs den openbaren weg, en het afwijzend pre-advies van het Dagelyksch Bestuur, wel te verstaan van het D. B., toen de heer J. J. Ramondt nog wethouder was. De weihouder-voorzitter, de heer v. d. Bout, deelde dan ook mede, dat bij niet instemde met dit afwijzend advies en dat hij vóór het voorstel-Dekker zou stemmen. Een adres van ruim 250 ingezetenen om dit voorstel te steunen, was by den raad ingekomen. Na warme verdediging door de heeren Donner on Dekker en niet minder warme bestrijding door den wethouder mr. De Witt Hamer, werd het voorstel tot tegengaan van de Bchandelyke manier van colporteeren door enkele individuen, met 10 tegen 3 stemmen aangenomen. Een nuttige bepaling werd aangenomen door te verbieden het berijden van kunstwegen in deze gemeente met voertuigen, zonder dat de wielen doarvan ontdaan zijn van het daar aan hangend slijk. Deze maatregel zal onge twijfeld strekken om de kunstwegen langen tijd in goeden staat te houden. De gemeente-opzichter overleden zijnde, wordt besloten deze betrekking voorloopig onvervuld te laten en de werkzaamheden op te dragen aan den gemeente-bouwmeester, wiens jaarwedde in verband daarmede met f 300 wordt verhoogd. Nog word overeengekomen den hoofd-agent van politie H. W. v. d. Horst, die onlangs zijn 25-jarig jubilé als zoodanig vierde, eene gratificatie te verleenen van f 25. Tengevolge van gebrek aan overeen stemming tusechen verschillende bakkers (en er zijn er hier nog al een paar!) is men er nog nooit toe kunnen komon om op algemeen christelijke feestdagen niet te bakken. Dit jaar is men zoo verop den Tweeden Pinksterdag wordt niet gebakken. Goed voorgaan doet goed volgen. Het voorbeeld onlangs gegeven door de Goesche afdeeling der Maatechappy van Toonkunst, om n.l. werklieden kosteloos toegang te ver leenen tot de generale repetitie, wordt na gevolgd door het Goesche Mannenkoor, dat zijne algemeene of groote repetitie kosteloos toegankelijk stelt voor de leden met hunne huisgenooten van de Werklieden-Vereeniging «Ons Huis" en van de Öt.-Josephsvereeniging. Middelburg, 47 Mei. De vrijzinnig-demo cratische kiesvcreeniging alhier heeft in haar hedenavond gehouden vergadering tot candidaten voor de Prov. Staten, tegenover de drie aftredendo anti-rev. leden, gesteld de heeren dr. J. C. Bolle, H. P. den Bouwmeester, wethouder en voorzitter van den polder «Walcheren", beiden alhier, en J. Polderdijk, landbouwer te Nieuw- en 8t.-Jooelard. Tot afgevaardigde naar do op 28 Mei te Amsterdam te houden vergadering van den vryzinnig-democratiscben bond werd benoemd de heer J. W. Happee, terwijl het bestuur der kiesvereeniging op die vergadering nog zal vertegenwoordigd worden door de heeren mr. H. Doorenbos en L. A. E van der Ley. In dezelfde vergadering werd met algemeene stemmen besloten aan de Eerste Kamer een adres van adhaesie te zenden aan hot bekende adres van de vereeniging «Volksonderwijs" om de hooger onderwijswet niet aan te nemen. De heer dr. D. Bos, lid van de Tweede Kamer, zal op 8 Juni in een openbare ver gadering der vrijzinnig-democratische kies vereeniging als spreker optreden. Er zal gelegenheid worden gegeven tot debat. In een gisteren (Woensdag) avond gehouden vergadering van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen alhier, zijn tot leden van dit Genootschap benoemd: a. te Middelburg: de heeren L. H. Bouma, predikant bij de Geref. Kerk B, jhr. mr. L. van Bronkhorst Sandberg, hoofdcommies ter prov. griffie van Zeeland, J. H. Deibei, redacteur van de Middelb. CourantH. Jonker, predikant bij de Ned. Herv. Gem., D. Kruyder, leeraar in de Duitsche taal en letterkunde aan de Rijks hoogere burgerschool, dr. Th. Obbink, predikant bij de Ned. Herv. Gem., H. H. Pilger, dirigeorend officier van gezondheid 3e klasse, mr. A. J. Roest, Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, mr. G. W. Sannes, griffier bij den raad van beroep; b. in Zeeland (buiten Middelburg): de heeren mr. F. J. N. van Dam, kantonrechter en lid van de Prov. Staten te Oostburg, C. P. I. Dommisse, gemeente-archivaris to Vlissingen, J. J. van der Harst, arts te Koudekerke, mr. J. M. Ieebree Moons, kantonrechter te Zierikzee, G. C. A. Juten, r.-kath. priester, oudheidkundige te Sluis, J. W. Perrels, custos der oudheidskamer te Veere; c. in Nederland (buiten Zeeland)de heeren dr. C. H. Baale, oudheidkundige te Amster dam, dr. N. Japikse, historicus te 's-Gravenhage, A. J. Kan, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Velp, mr. J. E. J. M. van der Kun, officier van justitie te Maastricht (vroeger te Zierikzee), prof. dr. J. K. Martin, boogleeraar in de mineralogie te Leiden, prof. dr. G. C. Nijhoff, hoogleeraar in de verloskunde te Groningen, dr. M. W. L. de Visser, oudheidkundige te Leiden; d. buiten Nederland: do heeren T. J. J. van Uye Pieterse, consul van Nederland te Constantinopel, prof. dr. W. L. de Vreese, mede-redacteur van het Nederlandsch woorden boek te Gent. 20 Mei. In het Schuttershof werd hedenmiddag een vergadering gehouden, waarin een rapport werd uitgebracht inzake de mogelijkheid om te kunnen geraken tot de oprichting van een christelijk krankzinnigen gesticht in Zeeland. Tot de gebruiken van de plattelands kermissen op Walcheren behoort vooral het zgn. snaar den ring rijden". Dit aloude gebruik trekt vooral te Souburg op den derden Pinksterdag deze wordt op Wal cheren algemeen gevierd, zelfs te Middelburg en Vlissingen veel bezoekers. Het 80-jarig bostaan van deze ringryderij zal nu op den as. derden Pinksterdag te Nieuw- en St - Jooaland feestelijk worden herdacht. Vlissingen, 18 Mei. Hedenavond W6rd in een openbare vergadering van de vrijzinnige propaganda-olub door den heer K. Reyne uit Haarlem een voordracht gehouden over de tariefwet. In een duidelijk en helder betoog lichtte de heer Reyne het regeerings-ontwerp toe, en stelde in het licht, hoe noodzakelijk het is om te trachten dit ontwerp niet door de Tweede Kamer te zien aangenomen. De bezwaren, die hij tegen de tariefwet had, werden door den heer Reyne in den breede 19 Mei. Heden werd op de werf der Kon. Maatechappy «de 8chelde" alhier do kiel gelegd voor een dubbelschroef hopper zandzuiger, systeem Friihling, voor rekening van «The British Dredging Company Ltd." te Londen. De hoofdafmetiogen van dit schip zullen zijn: lengte 170 Eng. voet, hreedte 30' 2", holte 15' 5" en diepgang 12' 6", met een laadvermogen van 700 ton. In het schip zullen worden opgesteld 4 verticale oompound machines, ieder van 100 1. P. K., die door aan- en afkoppeling naar willekeur kunnen gebruikt worden ter voortbeweging van het schip, tot zuigen of tot beide tegelijk. Met deze machines zal het mogelijk zijn 1000 M3. zand per uur op te zuigen van een diepte van 12 Meter, en met geladen schip een snelheid te bereiken van 7 knoopen. Het stoomschip «Norma", gebouwd door de Naamlooze Vennootschap «Scheeps werf", voorheen Jan Smit Czn. te Alblasser- dam, en van machines on ketels voorzien door de Kon. Maatsch. «De Schelde" alhier, heeft heden, met gunstig gevolg, zijn proeftocht afgolegen ter reede van Vlissingen. De concerten op het «Grand Hotel des Baius" alhier zullen morgen (Zaterdagavond) worden geopend. Foit en Telegrafie. Naar men meldt, zal de lotsverbetering der klerken by de posterijen en telegrafie op 1 Juli a.s. in werking treden. r>REI>IB:BBüRTBISr in onderstaande Gemeenten van Schouwen en D u i v e 1 a n d. Zondag 22 - en Maandag 23 Mei 1904. D# Geref. Kerk te Zierikzee le Pinksterdag, 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: prof. dr. H. Bouwman van Kampen. 2e 's Voorm. tien ure: Idem. Op den len Pinksterdag zal in beide godsdienst oefeningen gecollecteerd worden voor de Zending onder de heidenen. Herv. Kerk te Kerkwerve: Zaterdag 21 Mei. 's Nam. 4.15 ureKerkelijke huwelijks inzegening. 1e Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. 2e Idem. Vrijdag 27 Mei. 's Nam. Kerkelijke huwelijksinzegening. Herv. Kerk te Serooskerke: le Pinksterdag. 'sVooim. half tien ure: ds. Mossel. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Rurgh: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. 2e i i Idem. Herv. Kerk te Renesse: le Pinksterdag. Geen dienst. 2e 's Voorm. half tien ure: ds. Onnes. Herv. Kerk te Noordwelle: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Onnes. 2e Geeu dienst. Herv. Kerk te Haamstede: 1e Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer. 2e Idem. Geref. Kerk te Haamstede: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra (Bevestiging van een diaken). 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: le Pinksterdag. Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ureds. De Leur. (Collecte voor de zending). 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Eikerzee: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Ramati. 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Herv. Kerk te Brouwershaven: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. v.d. Broek. 2e iii Idem. Geref. Kerk te Brouwershaven: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Horjus. 2e 's Avonds vijf ure: prof. dr. H. Bouw man, Hoogleeraar aan de Theol. school. Herv. Kerk te Zonnemaire: Geen opgaaf ontvangen. Geref. Kerk te Zonnemaire: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure- Leeskerk. oe 's Voorm. half tien ure: Ilem. Herv. Kerk te Noordgouwe; le Pinksterdag, 's Voorm. half tien nre: ds. Meijer. 2e >ii Idem. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee nre en 's avonds zes ure de heer J. de Bruin, Theol. stndent. 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Herv. Kerk te Dreischor: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Waardenburg van Bruinisse. Herv. Kerk te Ouwerkerk' le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Kars. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Nieuwerkerk le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Vdn der Linden. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Nieawerkerk: le Pinksterdag, 's Voorm. hall tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Cramer. 2e Geen dienst. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: le Pinksterdag, 's Voorm. 'J ure, 's nam 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te üosterland: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. G. Smit. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Oosterland: 1e Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee nre: ds. C. Staal; 's avonds zes nre: Leeskerk. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Sirjansland: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisde: le Pinksterdag. Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee' ureds. Waardenburg. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Bruinisse le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse le Pinksterdag, 's Voorm. negen ure, 's nain. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. 2e 's Voorm. negen ure: Idem. Evangelisatie Bruinisse: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure- Gewone dienst. 2e 's Voorm. half tien ureI lem. Evangelisatie Jeruël U: le Pinksterdag, 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 8 ure: voorganger de heer Vrooland van Ginnekcn. I 2e 's Voorm. 10 ure en 's avonds 8 ure: Idem. II E B fi 11 e II W 8. Kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. te Aardenburg hebben besloten het portaal van de voorkerk weg te nemen, en den iogaog in den oorspronkelijken vorm, of althans zooals die kan geweest zjjn, terug te brengen. Door liet kleine onoogelrjke gebouwtje, dat ver moedelijk in de tweede helft der 17e eeuw word bijgebouwd, wordt de werkelijk prachtige St.-Bavokerk ontsierd. Landbouw en Veeteelt. Ia een bijeenkomst der leden van de af deeling Zeeland van de maatschappij tot be vordering van de pluimveehouderij cn de teelt van tamme konijnen werd het reglement gewijzigd. De zetel van de afdeeling blijft te Goes, waar men, behoudens afwijking, ook vergaderen zal. Onderafdeelingen zijn 1. Zuid-Beveland, 2. Noord-Beveland, 3. Walcheren, 4. West- Zeeuwsoh-VIaanderen5. Oost-Zeeuwsch- Ylaanderen, 6. Sohouwen-Duivelend, 7. Tholen met St.-FilipBland. 50 leden zyn noodig om eeno onderafdeelicg te vormen. Minstens 15 leden, die in dezelfde gemeente wonen, kunnen een afzonderlijke onderafdeeling vormen. Daalt dat getal be neden de 15, dan is goedkeuring van het bestuur noodig om de onderafdeeling te laten bestaan. In Zeeland zijn nu reeds om de 300 leden, zoodat van eene bloeiende afdeeling kan ge sproken worden. De proef met een toom van 6 kippen en een haan (leghorns) is mislnkt, omdat vele eieren niet bevrucht waron. Op 's Heeronhoek heeft men van particuliere zijde het voornemen opgevat om op enkele hofsteden fokstations van echte raskippen te vestigen. Door enkele leden werd geklaagd, dat de prijs van 10 cent voor broed-eieren wol wat duur is. Het bestuur kan ze echter onmogelijk voor lageren prijs leveren. BBOHT8ZAKE Zierikzee, 19 Mei. Door de arrondissements rechtbank zijn heden veroordeeld, wegens 1°. diefstal, gepleegd terwijl nog geen vijf jaren zijn verloopen, sedert de schuldige eene wegens diefstal uitgesproken gevangenisstraf heeft ondergaan: 8. van der W., 66 jaar, huisvrouw van A. G., zonder beroep, te Zierikzee, tot 3 maanden gevangenisstraf 2°. mishandeling: J. [C. van O., 19 jaar, arbeider, te St.-Annaland, tot f 5 boete, subs. J 10 dagen hechtenis; 3°. mishandeling, wat den 2en beklaagde betreft gepleegd door een kind dat den leeftijd van i 10 - doch dien van 16 jaren nog niet heeft bereikt, met oordeel des onderscheids: A. J. K., 18 jaar, scheepmakersknecht en G. K., 15 jaar, vroeger visschersknecht, thans putwerker, beiden te Tholen, ieder tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis voor ieder, met vrijspraak van hetgeen niet bewezen is verklaard 4°. twee misdrijven van eenvoudige beleediging: A. L. K., 48 jaar, loopknecht, te 's-Graven hage, bij verstek, tot f 20 boete, subs. 1 maand hechtenis; 5°. VrijgesprokenA. A. K., 27 jaar, arbeider te Kerkwerve, beklaagd geweest van het dooden van eens anders dier. De rechtbank te Middelburg deed heden (Vrijdag) uitspraak in de zaak tegen C. K., oud 23 jaar, dienstbode, geboren te Nisse, terzake dat zy den 15 Maart 1904 te Middel burg het lijk van oen kind van het mannelijk geslacht, met bet oogmerk om de geboorte of het overlijden daarna te verhelen, in een riool op de achterplaats van een woning te Middelburg, heeft verborgen. Zy werd veroordeeld tot 14 dagen ge vangenisstraf. Vanwege het O. M. was drie maanden gevangenisstraf tegen kaar geëischt. Het gerechtshof to Amsterdam bevestigde de vrijsprekende vonnissen der rechtbanken te Amsterdam en te Haarlenr, waarbij I. van Pr., Van VI. en C. R., beide eersten te Amsterdam, de laatste te Haarlem, werden vrijgesproken van beleediging van minister Kuyper, wegens het tentoonstellen der bekende plaat van het Volk. Het hof nam aan, dat de persoon van dr. Kuyper niet beleedigd was. De rechtbank te Assen heeft den land bouwer te Duurze gemeente Rolde, die een koe een valschen staart aanlapte en daarna verkocht, veroordeeld tot 14 dagen gevange nisstraf en een schadeloosstelling aan den kooper van f 15. Bij het kantongerecht te 's-Hage werd f 3 boete gevorderd tegen het Kamerlid Melchers. omdat bij niet aanstonds op bevel der politie zich had verwijderd uit een volks oploopje by uitzetting van een partijgenoot uit diens woning. De door verduisteringen van den heer De Lanoy te Haarlem benadeelde effecten bezitters hebben civiele actie tot schadeloos stelling iDgediend. Het Seeamt te Bremerhaven, heeft uitspraak gedaan in de zaak van het den 23 December nabij Zoutelande gestrande stoom schip «Preussen". Het Seeamt was van oordeel, dat kapitein, stuurman, noch loods schuld hadden aan de stranding, want dat plotseliug opgekomen mist en plaatselijke stroomverandering de oorzaak waren, U K 1) R W IJ Stavenisse. Woensdagavond 1.1. werd te St.-Annalaod een vorgadering gehouden van de afdeeÜDg «Tholen en St -Philipsland" van den Bood van Nederlandsche Onderwijzers. Tegenwoordig waren leden uit Stavenisse, 8t.-Annaland, Oud-Vossemeer en Poortvliet. Na afdosning der huishoudelijke zaken en behandeling der ingekomen stukken werd met algemeene stemmen besloten pogingen aan te wenden in den loop van Juli a 8. den heer Th. M. Ketelaer uit Amsterdam te Scherpenisse te doen optreden als spreker over de Bondszaken. De heer L. E. Roozemond alhier heeft bedankt voor zijne benoeming als lid der commissie tot wering van soboolverzuim. Aan de rijks-universiteit te Leiden werd mot gnnstigen uitslag afgelegd bet doctoraal examen in do rechtswetenschap door den beer J. J. BoiLssoa geb. to Middelburg. ITp O KT. Het programma van het op den Tweeden Pinksterdag te Oost- en West-Souburg te houdou turnfeest luidt als volgt: 12 uur des middags ontvangst, met muziek der Goesche turners on deputaties dor Zeou wsche gy mnsatiek- vereenigingen aan het station te Middelburg, vanwaar laogs d6n nieuwen VlissiDgPchen weg naar Souburg gemarcheerd wordt. Om 1 uur heeft bij den tramwissel te Souburg de ont vangst plaats der turners door de feestcommissie. Om 1,15 wordt ta West-Souburg de stoet opgesteld en naar Oost-Souburg gemarcheerd. De stoet wordt als volgt samengesteldtam boers en hoornblazers der d.d. schutterij en infanterie te Middelburg, het muziekkorps «Vooruitgang zij ons Streven" van Souburg, de feestcommissie, afgevaardigden van bet bestuur van het gewost Zeeland van het Ned. Gymnastiek-Verbond en het bestuur van het propsganda-comité. Vervolgens de doelnemende gymnastiek- en schermvereeDigingen, namelijk: «Achilles" en «Ons Huis" te Middelburg, de Vlissingsche TurnvereenigiDg te Vlissingen, «Medioburgum", «Atilla" en «Excelsior" te Middelburg, »Sparta" en «Volharding" te Goes. Tueschen deze vereeoigiDgen zullen in den stoet worden opgemerkt het muziek gezelschap «Willen is Kunnen" uit Vlissingen en het muziekkorps, onder-afdeeliog van de Schuttery-muziek te Middelburg. Om half twee heeft op het gemeentehuis de ontvangst der turners door het feestcomité plaats; 2 uur: vertrek van den stoet naar West-Souburg; 2.30 uur: openbare turn- uitvoeriDg (algemeene vrije oefeningen); 3 uur: toestel-oefeningen, rek, brug en paard3,30 uur: vereenigiogs-turnen4 uur: opstellen van den stoet naar Oost-Souburg; 4,30 uur: openbare uitvoering (algemeene vrije oefeningen); 5 uur: toestel-oefeningen, paard, brug en rek; 5,30 uur: volksoefeniogen, boog, ver- en polsspringen6 uur: vereenigings-turnen en finale. Om 8 uur zal in het café «het Zwaantje" een introduotie soirée worden gegeven en zal in de pauze daar de uitreiking der heriDnerings- medailles plaats hebben. TEIE6RARIEI. 's-Gravenhage, 20 Mei. Ia de Tweede Kamer werd het Drankwet debat voortgezet. Na verwerping van alle daarop voorgestelde amendementen, werd aan genomen art. 6, regelende de verlaging, in trekking en het niet meer verleenen van vergunningen, door do Kroon, op voorstel van den Gemeenteraad. Op art. 7 werden amendementen voorgesteld: 1°. door de sooialisten om te schrappen de bevoegdheid dat Burgem. en Weth. met machtiging van de Kroon boven het maximum vergnnning kannen verleenen voor buitengewone inrichting van het maatschappelijk verkeer2°. door den heer Nolting, bepalende, dat een door afstand van 2 oude vergunningen verkregen vergunning niet binnen de 10 jaren opzeg baar is. Da Minister nam het amendement- Nolting over, hetgeen de heer Talma be treurde, en daarom een amendement voorstelde, om deze regeeringswijziging te schrappen. Het amendement der socialisten en dat van den heer Talma werden verworpen, en het gewijzigd art. 7 goedgekeurd. IABKTBEB10HTEN. Zierikzee, 19 Mei. De aanvoer was onbeduidend, en bestond hoofdzakelijk uit tarwe, die tot ongeveer vorige prijzen van de hand ging. Tarwe f 6.25 a f 7.50; chevaliergeret f 4.20 k f 4,40; wintergerst f 4.20 k f440; zomergerst f4 a f 4 30rogge f 4.75 k f 4.90; haver f 2 75 a f 3.50; erwten (kleine) f 7.50 a f 8; kroonerwten f 8 a 8.25; bruine boonen f 11 f 16. Middelburg, 19 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Waloheren weder niet groot. Tarwe en eenige partijtjes witte boonen waren de eenige artikelen die aangeboden werdeD. Het gepasseerde in den handel was van weinig beteekenis. De notering is als volgt: Nieuwe Waloh. tarwe 25 ct. hooger en werd naar dengd van f 7.15 tot f 7.40 gekocht; Walch. witte boonen f 8 k f 10 naar deugdmindere f 5 k f 7. Van andere granen en peulvruchten werd niets aangeboden en bleven prjjzen daarvan nominaal onveranderd. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders: CORNELIS HAZE en JACOBA RINGELBERG j den 23 Mei hunne 25-jarige Echt- j vereeniging te herdenken. Scharenduke. Hunne dankbare Kinderen. Op Woensdag 25 Mei saust. hopen onze geliefde Ouders JABOB BOOT en JANNA VAN DEN HOEK hunne 40-jarige Echtvereeniging J te herdenken. Kerkwerve, 21 Mei 1904. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2