ADVERTENTIE!!. Do veiling geschiedde ten verzoeke von do erfgenamen van mej. de wed. M. D. Hage, overleden te SteonbergeD. Door het bestuur van het Waterschap Poortvliet werd op WoeDsdsg 11 Mei 1904 aanbesteed, het leveren der benoodigde dijk- materialen en grint. Het leveren van 300 echeepston waalpuin. Hiervoor schreven in Kuipers. Dordrecht fl.89 p. scheepst. W. v. d. Klippe, Serooskerke -1.78 j> G. M. Larooy, Scherpenisse - 1.775 W. Hokken, Sliedrecht -1.75 500 stuks gecreosoteerde palen van 1.20 M., W Hokken, Sliedrecht f 130. J00 Brabantsche staken en 100 bos haringband, J. Hack, Oud-Gastel f 75. 220 M3 onderhoudsgrint, 244 M3. aan- leggrint: W. Hokken, Sliedrecht f 2.04 per M3. G. M. Larooy, 8cherpeniese - 2. A. Hartog, Scherpenisse - 1.94 O N 0 E B W IJ 8. Een drietal leerlingen van de Rykskweek- school te Middelburg, thuis behoorende in het eiland Tholen, zijn voor onderwijzer geslaagd het zijn de hee en: G. Gebraad te Poortvliet; P. Soeters te St.-Annaland en M. Scoutjesdyk te Oud-Yossemeer. Gevolg gevend aan een daartoe strekkend verzoek van de vereeniging «Volksonderwijs", heeft het bestuur van den »Vryzinnig-Demo- cratischen Bond" de aangesloten vereenigingen uitgenoodigd, aan de Eerste Kamer een adres van instemming te zenden met de strekking van het door Volksonderwijs" op 4 April ingezonden adres, waarin verzocht wordt, het wetsontwerp tot wijziging der hooger-onder- wijswet niet aan te nemen. Donderdag 12 Mei had in de «Prins van Oranje" te Goes een bijeenkomst plaats van de Provinciale Vereeniging Zeeland van de Vereeniging van Hoofden van scholen. Door de prachtige dienstregeling der Zeeuwsche Spoorbootwas geen enkel lid uit Sohouwen- Duivelaud kunnen opkomen. Dientengevolge had de opkomst der leden grooter kunnen zijn. De vergadering werd vereerd met de tegen woordigheid van districts- en arrond.-school- opzieners uit Goes en de beide wethouders van deze gemeente. De heer Slot, sohoolopz. te Zierikzee, had bericht ingezonden van verhindering. De voorzitter van het Hoofdbestuur uit Amsterdam, de heer Zemicke, gaf een duidelijk inzicht in het doel en streven onzer Vereeni ging, die de behartiging der belangen van onderwijs en onderwijzers in haar vaandel heeft Vervolgens hield de heer A. G. van Dijk, leeraar aan de R. H. B. S. te Goes, een schoone lezing over de beide meesterstukken van Vondel De Lucifer en Adam in Ballingschap, tegen over Milton's Paradijs verloren. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuurs leden, de heeren C. Op den Zieke van Vlis- singen en J. Rietveld de Hondt van Ierseke, werden bij acclamatie herkozen. Aan de thans geëindigde acte-examens in Zeeland werd deelgenomen door 73 mannelijke en 44 vrouwelijke candidaten. Van hen werden afgewezen 22 m. en 18 vr. candidaten en slaagden 51 m. en 26 vr. Voor de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek legden 14 m. en 7 vr. candidaten examen af. Van deze werden 5 m. en 2 vr. afgewezen en slaagden 9 m. en 5 vr. Voor de nuttige handwerken werden 3 candidaten geëxamineerd, van wie er 2 werden afgewezen en 1 slaagde. Men schrijft ons uit Vlissingon: In do openbare onderwijzers-wereld hier ter stede heerscht ontstemmingvooral de eerste onderwijzers voelen zich gegriefd. Er moet n.l. een hoofd van de openbare school F benoemd worden; meerdere onder wijzers meenden daardoor de kans geopend te zien voor deze betrekking in aanmerking te kunnen komen. Doch ziet, en dat is de oorzaak van de ontevredenheid, er zijn sollicitanten opgeroepen en de eisch werd gesteld dat men minstens 2 jaar als hoofd van een school moet zijn werkzaam geweest. Geen enkel onderwijzer in deze gemeente kan dus naar de opengevallen betrekking mededingen. Over deze uitsluiting en ont neming van de kans om promotie te maken, zijn in de Vliss. Ct. reeds enkele ingezonden stukken verschenen en ook moeten meerdere raadsleden, die het in dezen volkomen eens zijn met de zich gegriefd gevoelende onder wijzers, daarover in een goheime zitting van den gemeenteraad hun leedwezen hebben te kennen gegeven. Men zegt, dat aan deze uitsluiting, het klinkt wel wat zonderling, de politiek niet vreemd is, doch wat ik hierover hoorde berust slechts op vermoedens. Mogelijk is er later wel gelegenheid op deze zaak terug te komen. K B K tt U W 3. Aangenomen het beroep naar de Geref. Gem. te ZaamBlag door den heer J. Mulder, cand. te Haarlem. Naar wij vernemen, hteft ds. M. H. A. van der Valk, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Oud-Beierland, een rapport ingediend bij de Generale Synode der Presbyteriaansche Kerk in Amerika, die deze maand vorgAdert dit rapport betreft de voorziening in de geestelijke behoeften van de vele Amerikanen, die jaarlijks ons land en vooral Den Haag bezoeken. Ds. Van der Valk heeft zich bereid verklaard eenige malen voor deze reizigers in Den Haag in het Engelech te preeken. PÜEÜIBLE in onderstaande Gemeenten van S X o n d a g IS De Geref. Kerk te Z.erikzee: 's Voorm. tien ui on's avonds zes ure: ds. F. G.-Petersen van Veendarn. (Avondmaal). Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher, Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Onnes. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Onnes. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ureds. De Leur. (Doopsbcdiening) 's nam. half drie ure: zendingsbyeenkorastsprekers ds. Blankert van Kerkwerve en ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Horjus. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ureds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Ruijs van Montfoort. Herv. Kerk te Noordgonwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Meijer. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Berg van Zierikzee. tEURTKIST chouwen eu u i v e 1 a n d. mei 10 O 4. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's n3m. twee ure en 's avonds zes ure: d3. G. Klumper van Gouda. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kars. Herv. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm 9.30 ure: ds. Cramer. (Avondmaal); 'snam. 2 ure: Idem. (Dankzegging); 'savonds 6 ure: Idem. Oud-Geret. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's nam 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: Geen dienst; 'snam. twee ure: dr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: ds. C. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg; 's nam. twee ure: ds. De Voogd van St.-Annaland. Herv. Kerk te Bruinisse: Voorm. half tien ure: (ls. De Voogd van St.-Annaland; 's nam. twee ure: Leeskerk. Gevaf. Kerk to Bruinisso 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Beversluis van Rotterdam. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël H: 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 8 ure: voorganger de heer II Hoitjema, Amerikaansch evangelist. Landbouw en Veeteelt. Men meldt ons: Dit jaar zal er in Zeelaod weer gelegenbeid gegeven worden tot het behalen van het diploma voor hoefbeslag, waaraan ongeveer 60 leerlingen zouden deelnemen. Zooveel mogelijk zou het hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouw- Maatschappij zorgen, dat het examen wordt afgenomen door dezelfde heereo, die dit vroeger deden, om de waarde der uit te reiken diploma's gelijk te doen zijn, aan die welke vroeger werden gegeven, Men meldt uit het eiland Tholen: Er is dit jaar verbazend veel vlas uit gezaaid en tot beden kwam het mooi te velde. Het is te hopen, dat deze teelt, die van zoo veel beteekenis kan zijn, door gunstig weer wordt geholpen en dat minst genomen de prijzen van vorige jaren blijven gehandhaafd. BECHT8ZAKEN. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden (Vrijdag), terecht C. K., oud 23 jaar, dienstbode, geboren te Nisee, terzake dat zij den 15 Maart 1904 te Middelburg, bet lijk van een kind van het mannelijk geslacht, met het oogmerk om de geboorte of het overlijden daarvan te verhelen, in een riool op de achterplaats van een woning te Middelburg heeft verborgen. De rechtbank te Rotterdam heeft A. v. A. wegens oplichting, door middel vau plaatsing van advertentiën in eenige dagbladen, waarin tegen borgstelling flinke bijverdiensten word aangeboden veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden. De eisch was 2 jaar. Voor de rechtbank te Rotterdam is Dinsdag 1.1. behandeld do indertijd mede gedeelde zaak tegen I. A. D. te Middelharnis, wegens het lossen van revolverschoten op twee vrouwen en kind, welke laatste aan de ver wonding is bezweken. De eisch van het O. M. luidt 2£ jaar. Uit Londen schrijft men aan de M. Ct. Donald Mackenzie wordt beschuldigd geld en geldswaarden te hebben gekregen van verschillende personen, door middel van onware voorstellingen, waarvan het doel was die personen te bedriegen. Het is dus dezelfde aanklacht als tegen zijne beide broeders en vijf bedienden is ingediend. De borgtochten, waartegen bij op vrijo voeten is gesteld, bedragen, twee van anderen, van f 6000 elk, en een van hem zelf van f 12.000, te zamen dus f 24.000. De zaak komt 26 Mei weer voor. Poit en Telegrafie. Met ingang van 16 Mei zijn verplaatst de surnumerairs der posterijen en telegraphic A. Risseeuw van Terneuzen naar 's-Graven- hage; M. M. G. Baert van Zierikzee naar Middelburgen A. P. J. Kievit van Apeldoorn naar Goes. Gemengd Nieuws. Een arbeider uit Woonsdrecht, werk zaam aan den nieuwen spoorweg te Harden- berg, kreeg een wondje aan den arm. Spoedig zwol de arm hevig op en thans is de ongelukkige aan de gevolgen van bloed vergiftiging bezweken. Te Vaals (Limburg) werd de burge meester, terwijl hij een huwelijk voltrok, door een boroerte getroffen. Het huwelijk moest worden uitgesteld, daar geen andere bevoegde ambtenaar aanwezig was. Hollandsch of Amerikaansch spek Do rechtbank te Munster heeft den vleesch- handelaar P. uit Vorden wegens den invoer van ruim 2000 K.G. spek naar Pruisen, dat als van Hollandsche afkomst gedeclareerd volgens de meening van de deskundigen Amerikaansch spek bleek te zijn, veroordeeld tot een boete van 4370 mark (ongeveer f 2600) en inbeslagneming van het spek. Schapen hebben den naam van goedig maar ook dom te zijndat laatste gaat niet altijd op, getuige wat dezer dagen op Texel gebeurde. Een veefokker werd in het veld vervolgd door een schaap, dat luid blatend achter hem aan draafde en den man bijna met den kop aanraakte. De man keek om en zag nu, dat het schaap onder luid geblaat naar een greppel liep en daar, steeds blatend, bleef staan en dan telkens naar hem opzag. De veehouder liep nu naar de plek waar het schaap stond, en zag ia bet water van een diepen groppol een pasgeboren lam op den rug liggen. Terstond haalde hij het beestje, dat aan de trouwe moederzorg van het schaap zijn leven te danken had, op het droge. Te Kopenhagen is weer een vrouw ontdekt, die er haar werk van maakte om kleine kinderen in haar hoede te nemen, voor geld natuurlijk, en ze dan te laten omkomen van honger en vuilheid. In den loop van twee jaren had ze 20 kinderen tot zich ge nomen on acht daarvan stierven wegens de slechte behandeling. Meestal waren het kinderen van ongehuwde moeders, die zich om de kleintjes niet verder bekommerden. Verscheen er eens een moeder of eon ander belang stellende, die een kind wenschte te zien, dan werd dit gebracht in een heel mooi wagentje en in nette kleeren gestoken, terwijl de andere kinderen in een kleine, vuile zijkamer waren opgesloten en aan honger en onreinheid waren prijsgegevenDe «pleegmoeder" is gearresteerd. De politie heeft echter nog niet de moeders dor kinderen kunnen opsporon, zij sohijnen bang te wezen, als getuigen op te treden voor de rechtbank. De bewoners van IJsland denken er niet over, 's nachts deuren en vensters op bizondere wijze te sluiten, en toch hebben er in verscheidene jaren slechts twee gevallen van diefstal plaats gehad. Het eene was ge pleegd door een armen man met een gebroken arm, die eenige schapen stal om zijn gezin voor den hongerdood te bewaren. Zijn vonnis bestond hierin, dat zijn gezin van voedsel werd voorzienhijzelf werd onder genees kundige behandeling gesteld en toen zijn arm geheeld was, werd hem werk verschaft. Den anderen diefstal pleegde een vreemde ling, die zeventien schapen stal. De wet ver oordeelde hem de waarde van het gestolene te vergoeden, en daarna het eiland te verlaten of gedood te worden. Natuurlijk koos hij het eerste. Op één der openbare wandelplaatsen der stad Weenen trok laatst een bejaarde net gekleede dame de aandacht, omdat zij zoo bizonder levendig en vroolijk was. lomand die naar haar keek ontwaarde plotseling, dat een man die naast de vrouw zat, voorzichtig een portemonnaie uit haar zak haalde en er mede van door ging. Heel verontwaardigd snelde do opmerker den dief na en had hem weldra te pakken. Je hebt een portemonnaie gestolen, riep bij, voor den dag er mede! Vele nieuwsgierigen snelden toe en de zakkenroller werd bij de dame gebracht, die reeds, vol schrik, het verdwijnen van haar portemonnaie had ge constateerd. Nauwelijks bad de vrouw den dief goed aaDgekekeD, of ze riep org ontsteld't Is mijn man I Het bleek thans, dat mijnbeer reeds zes glazen bier bad gedronken, dat movrouw dit meer dan gonoeg vond en om J haar echtvriend voor verleidiug le bowaron, zijn gold in beslag bad gonomen. De dorstigo had echter nog moer trek en daarom l&Dgo vingers gemaakt; voor het geld, dat zich in do portomonnaio bevond, had hij nog heel wat potjes kunnen koopen. De verontwaardiging van het publ'ok maakto voor uitbundige vroolykbeid pl& fs onder algemeen gelach maakto het echtpaar Jat het uit de voeten kwam. Als een logenstraffing van talloos vele Fliegende Blatter en andere moppen, komt uit Dublin een verhaal, dat menige tot heden verontwaardigde schoonmoeder met voldoening zal lezen. James Thomson, een zeeman, heeft voor den rechter te Dublin terecht gestaan wegens valsche aangifio bij zijn huwelijk. Hij had verklaard dat de vrouw, met wio hij huwde, tot hem in goen enkele familiebetrekking stond, terwijl bet later bleek dat de uitverkorene zyns harten niemaDd moer en niemand minder was dan zijn schoonmoeder. Hij had eerst de dochter getrouwd en tot deze dood was, bad hij de moeder, een weduwe, genomen. De schoonmoeder heeft voor den rechter een verklaring afgelegd, dio menigen schoonzoon zeldzaam zal voorkomen. De vrouw vroeg gratie voor James Thomson. Zoolang hij de echtgenoot was van mijn thans overleden dochter, zeide zij, was hij een model echtgenoot en een voorbeeld van een schoon zoon. Daarom heb ik na den dood van mijn dochter met graagte orin toegestemd, hem te huwen en ik verzeker u, dat ik er geen berouw van heb. Wij leven samen als twee tortelduifjes. Zoo'n verhouding tusschen schoonzoon en Schmiegermutter is wel zeldzaam, als men ten minste de Glossen gelooven wil. Onlangs, in een omgeving van kunste naars en goleerden, heeft Nansen, de bekende Noordpoolreizigereon vermakelijk verhaal gedaan. Toen hij zijn plannen had gemaakt, wijdde hij vooral bizondere zorg aan het uit zoeken van de bemanning van de «Fram". Voor een niet gering gedeelte tooh hing het welslagen van de onderneming ook van deze af. De mannen moesten voldoen aan de hoogste eisohen, krachtig moesten ze zjjn van lichaam, moedig en met zenuwen als kabels. Op allerlei manieren trachtte Nansen dus te ontdekken of zij geschikt waren en voldeden ze niet aan alle eischen, dan werden ze onverbiddelijk afgescheept. Op zekeren dag meldde zich een stoere, stevige Noor en Nansen onderwierp hem aan een onderzoek, dat tot een bevredigende uit komst leidde. Nu moet ik nog zien, of ge ook moed hebt, kom dan eens mede. Zij begaven zich naar een binnenplaats. Nansen nam een geladen revolver, mikte en schoot den zeeman door den hoed. De man had geen spier van zijn gelaat vertrokken. Nu den arm omhoog, zeide de geleerde. Hij schoot weder, thans door de slip van den jas. De man had weer niet gekikt. Ge zijt aangenomen, vriendEn hier is geld voor een nieuwen hoed en jas. En voor de broek dan? Daaraan heb ik toch niets bedorven? Gij niet, mijnheer, maar ik wel, was het trouwhartig antwoord van den zeebonk. In het district Inverehin (Schotsch Graafschap Sutherland) is een kind van 13 maanden, dat bij de deur van het ouderlijk huis rondliep of kroop, door een arend geroofd en hoog op de bergen medegevoerd. Verecheidene troepen mannen gingen, zoodra het treurig feit was ontdekt, de bergen op, naar den kant waarheen men den arend had zien vliegen en ten slotte vond men daar op een eenzame plek hot verminkte overschot van de arme kleine. SutherlandBhire en Ross-hire zijn de eenige deelen van de Sohotsche Hooglanden waar de arend nog in grooten getale wordt gevonden. Om don «koning der vogelen" tegen snel uitsterven te vrijwaren, hadden de Hertog van Sutherland en andere groote grond eigenaren last gegeven, dat men de arenden en hunne eieren zooveel mogelijk zou ontzien. Een motocyclist aan flarden gereden. Een vreeselyk ongeluk heeft plaats gehad op den weg van Aken naar Vieé op de hoogte van Warsage. Eenige vrienden uit Herstal hadden besloten een tochtje naar Aken to maken per motocycle en men ging welgemoed op weg. Op een paar K.M. af stand van Warsage maakt do weg een vry scherpe bocht en op dat punt kon de heer K., welke voorreed, door de geweldige vaart zya draai niet kort genoeg nemen, zoodat by met ontzettenden gang dwars door een doornenhaag aan den kant var» den weg vloog en op 't weiland daar aohi r te land kwam. Onmiddellyk liep een naaetbijwononde toe en vond den ongelukkige daar liggen met de lappon vleesch uit 't gezicht en 't lichaam gerukt. Lappen vleesch zaten hier en daar nog in de doornestruiken van den heg. Armen en beenen waren den ongelukkige gebroken en uit mond, neus en ooren golfde 't bloed. Een ontboden geneesheer kon slechts den dood oonstatoeren. K. schyat onmiddellyk een lyk geweest te zyn, daar de kr&cbt van zyn val zoo groot was, dat bij een schedel breuk, armen- en beenenbreukon bekwam, benevens een ruggegraatsbreuk. De mederydende vrienden verklaarden, dat K. nog een nieuweling op de motocycle was, ft was eerst zyo derde tochtje) en ziende dat by de booht verkeerd nam, zyn richting had willen verbeteren door de vaart te ver- grooten. Zy zagen toen eensklaps zyn machine als 't ware in don baag springen. Het lijk van den ongelukkige, man en vader van 2 kinderen, werd des middags nog nap.r Herstal gebracht, waar de echfgenoote sprakeloos was van hovigen schrik. De Enschedésche Crt. schrijft Vanwege den Minister van Financiën zijn circulaires rondgezonden in zake de vermogens- Deze circulaires zijn met roodo inkt gedrukt (kleur van het Ministerie?) Ze zyn geteekend op Zondag 1 Mei (Zon dagsrust Het papier is van Duitech fabrikaat en draagt het fabrieksmerk «Made in Germany". Leve de Nederlandscho industrie, die be schermd moet worden door de tariefwet. Een origineel opstootje is te Napels voorgevallen. 550 verpleegden in een blinden instituut kwamen in verzet, omdat de werk uren veranderd waren. Zy smeten den boel stuk, veroverden do kamer van den directeur, wierpon daar een suppoost bet raam uit en mishandelden een ander, maar geraakten bij vergissing spoedig onderling aan het vechten. De politie had een paar uur werk om de orde te herstellen. Een meneer te St. Cloud ontving uit den boedel eener tante als gedachtenis een terra-cottabeeldje. Een dezer dagen brak het en toen bleek, dat er elf biljetten van 1000 francs binnen inzaten. De erfgenaam der tante vordert dio nu op. Portretten voor Pinkpiüen. Wij lezen in De Boerenstand het volgende: Een onzer lezerp, wien wy voor zijne mede- dooling onzen oprechten dank betuigeD, schrijft ons, hoe men soms aan de portretten komt, die geregeld onze couranten versieren «Ik las dezer dagen, aldus onze zegsman, van een persoon, wiens portret in den laatsten tijd in versohillende bladen de ronde heeft gedaan, een eigenhandig geschreven brief, waarin deze genezen persoon aan een vriend schreef, dat by f 4 50 en 3 doozen pinkpillen ontvangen had voor de toestemming om zyn portret te verspreiden. Eon rechter te Hamburg is wegens wederrechtelijke vryheidsberooving tot 300 Mark boete veroordeeld. By het uitrekenen van den dag van ootslsg van een gevangene, wiens preventieve hechtenis in mindering gebracht werd, had zyn schrijver zich 14 dagen vergist, die de arme gevangene te veel gezeten heeft, omdat de rechter zonder het te controleeren geteekend had. Te Roulers trad een jongman een waponwinkel binnen en vroeg een revolver. Toen de winkelier hem het wapen, geladen, overhandigde, zette hij het plotseling onder zyn kin en echoot zich dood. TELK6B AI1BN. 'a-Gravenhage, 13 Mei. Benoemd tot directeur van het post- en telegaafkantoor te Bruinisse, de heer J. van Hengelaar, thans als zoodanig te Beek en Donk. HiBKTBEBIOHTEN. Middelburg, 11 Mei. Ter graanmarkt van heden was, evenals voorgaande week, een zeer kleine aanvoer uit Walcheren en met uitzondering van tarwo en witte boonen was er van andere artikelen niets ter markt. Tarwo was 10 ets. lager; overigens bleven de prijzen onveranderd. De noteering is als volgt: Nieuwe Walch. tarwe werd van f 7 tot f 7.15 gekooht; rogge, winter- en zomergerst niet aangeboden Walch. witte boonen f 8 a f 10 naar deugd; mindere dito f 5 a 7 rond' bruine boonen, lange dito en paardenboonen niet getoond kroonerwten f 8 k f 8 25 naar kwaliteit. V Op 18 Mei geliefde Ouders JOHANNES VAN BEVEREN ELISABETH ENGELINA BERWALD hunno 45-jarige Echtvereeniging te herdenken. Zierikzee, 14 Mei 1904. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Zoo de Heere wil en zy leven i hopen myn geliefde Oom en Tante j C. DE VISTER en E. HAGE, op Zaterdag 21 Mei a.6. hunno 25- I jarige Echtvereeniging to her- denken. St.-Maartensdijk 13 Mei 1904. Hunne dankbare Nicht j ELISABETH CORNELIA NOOM j JOHd. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1904 | | pagina 2